Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография

Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-19 11:11

Мисля, че дискусията би била полезна "и за двете страни" (ако не отиде рано-рано "коня в ряката").
Всички наблюдаваме, че мястото прогресивно опустява, като познати и талантливи автори скъсаха всякакви връзки с photo-forum - спряха да пишат в темите, спряха да качват снимки.
Кои са причините, поради които се отказвате да пишете и/или качвате свои снимки тук?
За себе си мога да кажа, че за съжаление виждам предимно две от най-омразните ми "фотографски течения" при всяка влизане - "посредствената {фейсбук} фотография" (на хора, ползващи фото-форум, като банка за съхранение на своите лични снимки) и може би по-любимото ми "течение" в изкуството - "чалга фотографията", включваща цялата кич и безвкусица (включително и в процеса на обработка), която би могла да се добави към портрет на красива девойка (с или без дрехи). Даже и сега, докато пиша се "възхищавам" на снимките от дясно, така наречените Нови предложения
Както беше написал Бони, в една тема преди 12 години - Напротив, все повече ограничения трябва да има и ще има. Иначе става сайт за изпразване на карти от мераклии да показват красиви моменти на обикновените хора:). Доста пророчески пост от 2007-ма година, който за жалост, според моето скромно мнение описва текущата реалност тук.
Кои са нещата, които ви карат да ограничавате посещението си във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-03-19 11:18

аз спрях да качвам често, защото рядко правя кадър, който си заслужава да се види от хора запознати с фотографията... който са основните посетители на този мой любим форум

за приятелите и феновете на моята чалга фотография пускам в инстаграм и фейсбук... т.нар. чалга платформи за споделяне...юю

дай-боже да задобря някой ден достатъчно, че да мога да показвам стойностна фотография тук, която да се оцени по достойноство...[beer]

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Чужденец в Тайланд част II" от Ярек Чепурной - 1 коментара
"Стативът - почти всичко за него" от Велико Карачивиев - 5 коментара
 Re: Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: quazimodo   
Дата:   11-03-19 11:19

А мен пък, воплите на такива като автора на темата, ме карат с удоволствие да си разтоварвам картата с плявата тук[smilie18][smilie18][smilie18]. Наздраве[beer]!

Автор: suggs   
Дата:   11-03-19 11:28

Качвам снимка във Фейсбук - 100-ина мои приятели и роднини я харесват, и ѝ се радват. Качвам снимка тук - разни крисночовци с празни профили ми обясняват колко некадърен фотограф съм. Е - защо да качвам тогава?...

Автор: vgramatikov   
Дата:   11-03-19 11:34

Аз не съм спрял да качвам. Но съм трил много от старите ми неща.

Сред основите причини е липсата на мотивация да го правя. Проблема в този форум е че повчето автори намират смисъл да са тук когато са млади и прохожащи в занаята. Първите няколко години са много активни докато натрупат определен опит и ентусиазма им отмине или започнат да се занимават по-сериозно.

За да има мотивация за по-опитните автори това място се нуждае от инициативи, където по-опитните автори биха могли да се почувстват значими или да им се даде поле за изява. Това ще помогне и на младите автори. Не виждам да има много конкурси за фотография по различните жанрове или галерии. Не виждам да има много полезни теми. Може би една от основните причини е че сме малка държава и за много неща няма пазар. Често инициативите не могат да се облекат финансово и за това не се правят.

Например много от моите приятели фотографи имат международни контакти и същите са канени да се представят в тяхната най-добра светлина. Например има публикации за ръчнофокусни обективи, друг има публикации по други теми и жанрове. Идеята за такива поучителни публикации, които биха изпълнили сайта с качествена информация и множесто гледни точни не е нова. Същото би дала на някой от авторите нуждата за самоопределяне, принос и значимост в това общество.

Идеите да се облагороди едно място са безкрайни. За съжаление, както казах по-рано много от тях няма как да се покрият нито финансово нито като труд. Има няколко представители на големи марки за България или такива със собветни сайтове които са едни и същи от 20 години и определено са се превърнали в дребни тарикати печелещи на дребно. За мен те са по-скоро токсични за обещството от колкото полезни и повечето от тях са много далеч от фотографията с излючение, че са на всяка манджа/събитие меродия.

Единствената институция, която пръска пари за нещо горе долу полезно е Фотосинтезис. При тях просто има пари за даване. Ако трябваше да реинвестират в реклама от приходите си едва ли щеше да успеят.

Годишният пленер на Фото-Форум на който бях част преди време също е едно доста полезно и приятно събитие. Вижам, че администраторите с които се познавам лично за щастие правят опити да дефиренцират и облагородят платформата колкото е възможно. Тоест не е като да не се прави нищо.

За мен духа на ФФ леко поумря последните години, колкото и да се твърди че статистиката показва друго. Предполагам че ако има повече поучителни и качествени неща за четене интереса може да се повиши.

Автор: CDman   
Дата:   11-03-19 11:34

@suggs [smilie24]

Автор: demiman   
Дата:   11-03-19 11:36

За мен безценно беше когато приятели и познати много отдавна спряха да ми гласувам и да се "радват" на кадрите ми. [beer]

Автор: compur   
Дата:   11-03-19 11:42

Аз не качвам, щото не снимам правилно, а разчитам на обработката. А, както всички знаем, кадъра се "изработва" при заснемането, а мазането... [beer] [beer] [beer]

Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 11:44

па като имам кво да кача - качвам. и в друга подобна тема написах - във ФФ си сверявам часовника, фейсбук нямам, на близки и приятели не вярвам - на тях всичко им харесва.

форума е по-големия проблем, според мен. пълно е с издегустирали жлъчни комплексари, дето или се величаят за сметка на останалите, или просто търсят лесни жертви за отдушник на личните си проблеми, дегизирани като 'критика'. все нещо не им достига, и все са криви, сиромасите [smile]

ама за съжаление такъв е живота, и е прекалено кратък, за да обръщаме внимане на всеки цуник*рчо[smilie5]

офлайн живота беше по-опростен преди 20 години, тогава троловете просто ги биехме [beer]

Автор: iasen2   
Дата:   11-03-19 12:08

След като блокирах доста неприятни хора няма никакви причини да пиша и да качвам снимки. Приятен понеделник на всички [smilie5]

Автор: Imaginarium   
Дата:   11-03-19 12:20

Повсеместната простотия, брат...

Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-19 12:53

Липса на амбиция. Писах и преди, че за успех в сициалните мрежи и дори Фото Форум си трябва постоянство и старание. Не става с една хубава снимка да вземеш всичките точки. Пък и трудно се прави само една добра снимка [smilie18]

Публикацията е редактирана (11-03-19 12:54)

Автор: Admin   
Дата:   11-03-19 12:59

Здравейте,

това не е първата "полезна" тема последните седмици, вероятно няма да е и последната.

Нека да го направим като игра.
Имаме 2 часа от тази публикация, за да видим дали някой иска да направи нещо полезно или ще предложи нещо полезно, или пък да каже нещо полесно, различно от чешане на езици.
Ако това не се случи, темата няма причина да продължи да съществува и ще бъде скрита.

Поздрави

Дата:   11-03-19 13:20

предложение: за всеки опит за тролене, да се отнемат права за писане във форума за един месец - това определено ще отсее сеното от плявата.

Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-19 13:22

Защото е неправилно структуриран форумът.

Кой го интересуват снимките в профила ми - никой. Някой ще кликне на тях, след като прочете мое мнение във форума, за да реши колко съм добър фотограф :)

Или иначе казано - ако търся някой да посети профила ми, трябва да пиша някакви мнения, най-добре провокативни, за да има посещаемост.
Отдавна - следях галерии и автори във форума, когато нямаше фейсбук, инстаграм и фликър.
Сега, това са излишни движения, които в забързания свят отпаднаха. Просто не остава време. Времената се менят, менете се и вие или времето ще нанесе своите корекции.

И друго - форумът изключително много губи от факта, че не можеш нормално да качиш снимка, била и тя ограничена по размер в темите. Затова и има "чесане на езици".
Да, ама можело да се вмъкне - НЕ Е СЪЩОТО. Да, ама може през профила - пак не е същото - това са хиляда движения. Ето ви брилянтен пример - фейсбук. Раз, два и снимката е качена. И панорамата, и видеото, и 360 панорамата.

Нямам идея защо за двайсе години някой не седна да направи нормално качване на снимка в темите. Ето идея за админа - направете нормално качване на снимка в темите. Това е фотографски форум, а не литературен :)

Затова и темите са къси и в тях има само едни и същи многознайковци или верни фенове на марки.

Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-19 13:22

Ето я предната подобна тема....

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1907216&t=1907216&offset=25

Автор: Admin   
Дата:   11-03-19 13:40

@georgioiv,
благодарим за коментара.

И едно уточнение. За да разгледа някой профила не е нужно да чете форума. Вероятно разсъждавате по този начин, защото нямате снимки в профила и основно четете форума. До профилите се стига най-често от качена снимка в актуалните такива в сайта.

Автор: BXMarkov   
Дата:   11-03-19 13:46

Полезно предложение, отдавна чакано е за качването на снимки в темите, би могло да се ограничат като размер, примерно 800 пиксела за да не товарят сървърите. Още нещо, което лично за мен (предполагам и за други) създава трудности е, че няма как човек с един бутон да види на едно място мненията си във форума, осевн ако не си напише името в търсачката, досадно е и трудно, ако си написал няколко мнения в различни теми, някои от които потънали да се рови и губи ценно време.

И още нещо към всички потребители, трябва повечко толерантност и уважение, да често сме изнервени или неспокойни по ред причини, но влизайки тук следва да си дадем сметка, струва ли си да се "изразходваме" върху другите, независимо съзнателно или подсъзнателно. Всеки един от нас е личност със собствено достойнство, независимо от качествата си. Това трябва да се има предвид.

Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-19 13:56

"И едно уточнение. За да разгледа някой профила не е нужно да чете форума. Вероятно разсъждавате по този начин, защото нямате снимки в профила и основно четете форума. До профилите се стига най-често от качена снимка в актуалните такива в сайта.

"

админ трябва да може да се връща 10 - 15 години назад и да вижда, че профилът ми някога е имало няколко странички снимки :) Много добре знам как и до къде се стига, даже тайни стаички си имахме, дето и админ не ги знаеше :) [beer]

Системата с галерии и минаващи снимки работеше преди няколко епохи. Или поне за мен, да не глобализирам. Толкова съм затрупан с хубави и не до там снимки в социалните мрежи, че тук предпочитам да чета теми във форума и евентуално да си говорим за актуална техника, за актуални похвати в редактирането, за актуални неща, като цяло. И именно в тази насока, лесно качване на снимки в темите ще е огромен плюс.

Автор: PhotoBo   
Дата:   11-03-19 13:58

Тази тема я асоциирам по дефоут с оная другата дето някой беше писал, че е загубил интерес към фотографията и изобщо снимането. Не си спомням, дали мислех да се включа или се включих в нея... За мен фотографията е в мен самия, на своите приливи и отливи, наред с всекидневните ангажименти през годините. Един път я има, друг път и с търсене не става! Не е важно къде се качва и гледа, важното е за мен да има какво да се покаже и дори да не си на световно ниво, това да ти доставя удоволствие, без значение, че то си е само у теб...Никой не може да ти го отнеме!
Един вид не моА се запрА, ама само тогава, когато аз искам и преценя,... един път във фейса, друг път в инста, фото-форум, 500пх и къде ли не, а понякога никъде [smilie3]

С писането е същото - някой път ми се разписва и ще взема участие в няколко теми, друг път със седмици, даже месеци може само да чета и да не виждам смисъл от моето участие в литературата [smilie5]

Автор: uri64   
Дата:   11-03-19 14:16

georgioiv написа:

> Системата с галерии и минаващи
> снимки работеше преди няколко
> епохи.

[smilie24]

Дата:   11-03-19 15:31

Мисля, че няма нужда да се чакат 2 часа преди темата да се архивира. Направо да пишем "ЛОКО СФ" и да бегаме.
Тук промените се случват със скоростта на предизборни обещания.
От колко години чета, че даже и в лични кореспонденции по имейл с "admin" че ще се изчистят кухите профили? Коя е причината, поради която това не се случва? Тровещите атмосферата профили с години не са качили и една снимка, но не пропускат тема, в която да нарушат "добрите нрави при комуникацията". Да се ограничи броя на кадрите, които могат да се качат за седмица, както беше преди. По 3 снимки на седмица, като само една от тях може да се пуска за гласуване.
Профили, които нямат качени поне 5 снимки с някакъв рейтинг, да не могат да пишат във форума. Профили, които повече от два месеца не са качили нищо да бъдат архивирани. Да има отрицателен вот от -3 до + 3 за всяка снимка, за да има реално гласуване с елемент "критика". Когато даден потребител, бълващ тонове посредственост има рейтинг минус 60 А и минус 10 Б (изписани в червено) може и да се мотивира да стигне до "зелен/положителен" рейтинг.
Но нищо от това не може да се случи, защото това е в противоречие с онлайн маркетинга и всяко посещение, снимка или тема са добре дошли. "Отрицанието" (САКЪН критичното мислене) не трябва да се толерират, защото това е "вредно" (де да бяха на същото мнение и медиите, когато бълват "новини"). Когато всички плуваме в море от лайкове и лицемерие май сме си най-добре.
Но дори и да оставим кухите профили, не превръщайте форума в пошла фейсбук група (няма да и цитирам името) в която всеки, решил да регистрира заобикалящата го среда чрез снимка, решава да я сподели.
"Ситото", със сигурност ще мотивира повече хора да влизат и разглеждат качествени фотографии, които сега са някъде из между морето от посредственост. Положителен пример са "редакторите", които правят собствени галерии, но и там го има субективното селектиране на базата на личен вкус. Но все пак е нещо.
Ако искате фото-форума да се отличава от посредствените фейсбук групи за споделяне на снимки, има доста хора с идеи и кадри, които биха помогнали (но и това е въпрос на време). Ако искате импресии, кликания и центове от гугълски реклами - това е начинът - напред и надолу. С нетърпение чакам новите хиляди снимки на котета; чернобели бабички и старци; цветя и "блърнати" девойки.
[thankyou]
#ЕСЕ
#ЛОКОСФ

Автор: burningice   
Дата:   11-03-19 18:04

Може би разделението на "А" и "Б" автори.

Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-03-19 19:11

Защо трябва да се пише често и навсякъде, както го правят няколко индивида тук ? Не трябва ли човек да изказва мнение на база опит и знания , а не на догадки и фалшива и непълна информация от интернет ?
Аз качвам рядко вече - не мисля , че имам да предложа нещо , което би било добро или от ползва в момента ... имам разни планове за снимане ... като има резултат - тогава ще кача ... Но определено се досещам защо много автори ги няма ... не виждат смисъл. Тълкувайте си го както искате ... [shtrak] [beer]

Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-03-19 19:14

Няма ги хората, с които беше интересно.
Намърдаха се някакви пръдльовци, дето тръгнаха да пишат все едно всичко им е ясно, а им падат фотоапаратите от ръцете.
А и за 20 години вече няма нужда да гледам снимки тук - само списък с никове да ми дадат и мога да опиша какво ново има за гледане.

Автор: cTpaHHo   
Дата:   11-03-19 19:42

my.point.of.view
А ти защо си изтри кадрите?
Имаше какво да се види...

Автор: tvk75   
Дата:   11-03-19 21:51

обикновен мързел

липса на мотивация

не правя интересни снимки

Автор: roburt48   
Дата:   11-03-19 22:07

С риск да стана досаден...нещата тук напоследък се правят много на парче, и което е най-лошо - не се довършват ! Не помня кога беше точно... се започна по нова визия и форма на сайта - и до ден днешен са в сила и старата и новата визия !!! В една друга тема отпреди седмица или две (не помня) бяха представени и още по-нови варианти за сайта... но, ... само варианти ! За скромния си 60 годишен жизнен път съм се убедил в едно - недовършването на нещата не води до нищо градивно... само безкрайни опити. По-добре едно нещо до край, отколкото десетки недовършени... Готино е да се експериментира, но трябва да има и мярка. Мен лично това малко (наистина малко) ме разочарова !

Колкото до НЕкачването на снимки - качвам си, но доста по-малко от преди... по една единствена причина. Аз се научих да снимам преди 3 години, и тогава качвах безразборно и с огромен ентусиазъм [smilie5] ... С течение на времето започнах да ставам доста по-критичен към това, което правя и качвам тук... Във фейса си качвам каквото ми скимне - тук внимавам :) Все още за мен тук е мястото, което би следвало да е някакъв истински критерий :)

Поздрави за темата ...

Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-03-19 22:57

Предполагам, че всички сайтове страдат от подобна стагнация. Изглежда, че социалните мрежи правят все по-безсмислени сайтовете.

Автор: crownmaker   
Дата:   11-03-19 22:59

Съвсем скоро бях на Мавриций.Това е един малък остров в Индийския океан.Много е хубаво там.Имало е няколко вида ендемични вида птици,които са нямали естествени врагове,може би милиони години,крилете им са закърнели,защото не са им били необходими.В един момент се появяват хората,а заедно с тях кучета,котки и ПУМИ.И
к'во става-птичките вече ги няма :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Автор: ceco   
Дата:   12-03-19 05:06

Ако съм те разбрал правилно, crownmaker, идеята ти е ФФ да стане нещо като резерват за защитени екзотични видове. Дали е възможно - не знам, но такива опити са правени не един и два през годините ... и все безуспешно. Последният такъв опит бе осакатяването на системата за оценяване с премахването на бронза. Кому бе нужен този жест? Вероятно има и такива, които смятат че всичките им произведения са достойни само за злато, злато и нищо друго!??

Е, пострадаха главно онези по-начинаещи, за които и едната точка беше нещо. Но в резултат намаля броя и на обикновените, и на по-екзотичните птици. Единствената "полза" сякаш е екзотичната ни система със сребро и злато само! Може би - прелюдия към преминаването към едностепенна система - на "лайкове", както във ФБ!? [smilie10]

А за форума е друга бира ... но не искам и да я отварям, ако не знам ще мога ли да я допия. Щото, както се е заканил Admin, тая тема днес я има, утре - няма, с две думи - пиши я бегала. За какво да пиша, ако диалог няма да стане ...

Публикацията е редактирана (12-03-19 05:37)

Дата:   12-03-19 09:23

Аз пък го разбрах, като да има предвид, че ако не си гъвкав и не се нагаждаш към обстановката -отпадаш. И е така. Но форумът си има своите юзъри, така че, едва ли трябва да го отписваме. Мен като потребител, ме дразни дървеният му фейс и това, че все още “ вмъкване на картинка, линк или текст.” Това за мен е голяма излагация и не търпи никакви оправдания, защото други сайтове се модернизираха и промениха !

Автор: asahi   
Дата:   12-03-19 09:32

Защо животът тече и хората се променят? Спират да правят едно, почват да правят друго. Поне възможности има..

Автор: swqaz   
Дата:   12-03-19 10:10

Аз мога да кажа защо се махнах, но и защо се върнах. Гледам, че темата малко се е превърнала и в тема за обсъждане и на технически аспекти на форума, ще коментирам и това.

Напуснах преди много време поради системата за гласуване и в допълнение цялата й прозрачност. Осъзнах, че всички мои снимки са гласувани без дори да са поглеждани. И аз така гласувах, за човека, а не за кадъра. Форума беше като икона на шуробаджанащината. Върнах се, защото има някаква анонимност, и аз за пръв път се настанявам да разгледам малко снимки и да гласувам само тези, които наистина харесвам, без да знам кой е автора, без предубеденост. Кеф. Не се чувствам длъжен на никой, а и не чувствам, че някой ми е длъжен.
Редакторските галерии са супер също. Правилната посока според мен.

Технически са се запазили някои неща, които развалят кефа. Примерно това, че все още може да се вижда кой за кого е гласувал, което задължително трябва да се скрие в тези условия на жесток реваншизъм. За да се вижда дали автор е активен е достатъчно да пише, днес е гласувал за еди колко си снимки в предложения и еди колко си в албум, но не и за кои снимки точно. Това може да развали удоволствието, за което писах горе. Вярно, че има хора, които си споделят пресните кадри във фейсбук, но не са толкова много. Въпрос на морал.

Дата:   12-03-19 10:12

Moжеше да се формулира и с "Кои са причините, поради които продължавате да пишете и/или качвате снимки във форума"

Kачвам в пъти по-малко от преди, не защото харда и картите ми са празни от съдържание, не защото нямам какво да покажа, а защото определени неща се промениха. В мен и извън мен.

Тук съм от 2005 година, доста вода изтече, минах през какви ли не етапи на любителската фотография за да събера практическо познание, което в крайна сметка направи кадрите ми не само любителски, но и продаваеми, без да съм им търсил пазар.

Какво се промени в мен, та да качвам в пъти по-малко. Един въпрос ме занимава всеки път когато натискам shutter-а, когато обработвам и когато качвам тук - Защо го правя? Какъв е смисълът?
Другото което ме спира често е зависимостта от времето като час. Ако се качва снимка тук с цел да бъде гласувана, реалните часови зони в които е добре това да се направи са доста ограничени. В противен случай често "кадъра" потъва.

Извън мен - за тези 14 години откак съм тук, наблюдавам смяна на генерациите автори, а с тях и лека загуба на една по-топла общност. Преди малко време тук имаше общност с Его което обаче бе готово да споделя, подкрепя и да се топли взаимно. За последните години се появиха характери чието Его предпочита да бъдат величаени, биват остри и желаят да упражняват власт. Предпочитат да критикуват нездраво, дори на лична основа.

Нормално, поне за мен, да ограничавам малко по малко контакта си на платформа на която е по-вероятно да се сблъскам с подобни индивидуалности.

Пак ще се качва. Лека полека.
Обществото решава как ще се развиват социалните платформи.
От същото това общество зависи кой ще му се качва на главата.
На който не му допада се изнася или търси промяна.

Дата:   12-03-19 10:36

Много интересен начин на действие на админите...Решеват , ей така, еднолично, че някоя тема е излишна и пускат предупреждение, че ако не влезнем в техните рамки, разбираш ли, трием я, щото видиш ли, не ни кефи...
Ей затова форума е на това дередже , господа!
Едни и същи автори са на предната страница в 90% от случаите, не за друго, а защото цялата система на тоя форум е странно сбъркана.
Да не ме разбират погрешно тези автори, много хубаво си снимате, вие нямате вина за това. Системата е такава.
Как става цялата работа, всичко зависи горе долу от някви си Б точки, понеже са по важни от А точките. А с Б точки могат да гласуват само някакви богопомазани.
Сиреч, някакъв елит от Б-та решават чрез гласуването си и личните си предпочитания и вкус, целия облик на форума.Щото ако нямаш Б точки си за боклука...почти!

А кой дава тези права за Б точки на гореспоменатите богопомазани - ами, админите.
Значи изводът е , че няколко души(админите), предполагам 5-ма, макс 10, дават на други избрани от тях, но според тяхното СУБЕКТИВНО мнение, права да гласуват с Б.

Но при изборът си те се осланят единствено на собствените си предпочитания и вкус към изкуството.Без да се опират на обективна система на избор.Няма тракова нещо.
Даваме Б права на хората, които НАС 5-мата ни кефят. Но при подобна система е просто неизбежно тези, на които са дадени правата да направят нещо различно от админите, именно защото са подбрани чрез субективни методи, които НЕ позволяват да има някаква качествена промяна в облика на форума.
За това драги съфорумци, форумът всеки ден и всяка седмица има почти един и същи облик и почти едни и същи хора са на предните страници в 90%+ от случаите.
Просто защото едва няколко души, чрез действията или бездействията си, решават директно или индиректно , чрез личния си вкус към изкуството, кои снимки са хубави и кои автори са добри.
Това е реалността, харесва ви, или не.
С уважение към АБСОЛЮТНО всички автори!

Автор: exobexo   
Дата:   12-03-19 11:24

Аз спрях да пускам за гласуване, понеже никой не гласуваше за снимките ми. Имаше един период в който хората гласуваха и най-важното за мен, коментираха снимките ми. Без значение критика или не. За мен критиката беше начин да се уча. После реших, че щом не гласуват за снимките ми, значи съм загубил качествата си на фотограф и снимките ми не струват [smilie8]

След това реших да изтрия снимките си, понеже няма смисъл да седят ако не ги качвам в галериите.

След това пак качих част от тях, понеже празен профил за мен е грозна картинка. По-добре никакъв профил отколкото празен.

Наскоро пуснах няколко снимки за гласуване и отново никакъв интерес към тях. Изтрих ги и за сега няма да пускам отново за гласуване. Просто не виждам смисъл.

Не ме разбирайте погрешно. Не смятам снимките си за уникални ни най-малко, но си ги харесвам. Напълно е възможно само аз да виждам смисъл в тях [shtrak]

Дата:   12-03-19 11:41

1:1 с @ехобехо [smilie24]

Форума може да се сравни с футболен отбор без ДЮШ. Когато "старите играчи" се "износят" няма откъде да дойдат новите попълнения. [smilie8]

Като се вземе в предвид и унизителното отношение на утвърдените автори към прохождащите /все едно те са се родили научени/, споменатите по-горе причини с избирателното гласуване за автори и тоталната липса на мотивация за качване на снимки тук опустяването не би трябвало да изненадва никой.

Абе живи и здрави да сме [beer]

Автор: localhost   
Дата:   12-03-19 13:50

Майната му на гласуването, по-скоро проблема е в липсата на критика и съвети.
Вече почти няма тема във форума в която някой да обясни ако се пита кое, как и какво се прави.
Да не говорим за снимките.
Там даже 'утвърдени' автори не носят на критика и блокират ако не е похвала.

Именно липсата на коментари (най-вече критични), а не удивителни и браво, супер не амбицира хората.
Можеш и да гласуваш спокойно без да коментираш по системата: аз на тебе, ти на мене.

[beer]

Дата:   12-03-19 14:27

Повечето хора тук, не са разбрали една от целите на фотографията.
Тя НЕ е снимките ви да се харесат на други фотографи.Поради простата причина, че всеки "фотограф" ще намери кусури в снимката ви, защото тя не е направена по неговите разбирания.
Целта на фотографията е да предизвика емоция, да провокира,да предаде послание, да внуши чувство, да събуди нещо в зрителя.
Като понятието зрител се отнася до всички, но не се ограничава до други фотографи.
Ако искате да впечатлявате фотографи с фотографиите си, сбъркали сте попрището!

Автор: Stefan.S   
Дата:   12-03-19 14:57

От такива теми като вашата хората едвали се интересуват.

Дата:   12-03-19 16:31

LorDDemoniC - точно подобна "теза" застъпих и аз - че преди време хората имаха критично мислене към себе си и собствените си произведения и не си "позволяваха лукса" да си източват картите с памет във форума. Дори да се е случвало, не е била повсеместна практика, а по-скоро изолирани случаи (ИванИванов го пропускаме)

fast_eyebrow
Дата: 11-03-19 22:57

Предполагам, че всички сайтове страдат от подобна стагнация. Изглежда, че социалните мрежи правят все по-безсмислени сайтовете.

Прав си, именно това трябва да се промени - тук да се вижда селекция от кадри, а не всичко, което човек може да види по профилите на приятели и познати във фейсбук.

swqaz е пример за автор със собствен неподправен стил, различаващ се от останалите, който няма как да не бъде разпознат. Такива автори "избягаха" и мисля, че местата им останаха "празни". Това се случи и с няколко автора, занимаващи се с едни от най-специфичните, трудни и скъпи фотографски жанрове - "диви животни". За мен тази галерия абсолютно опустя. само влезте и вижте на какво прилича - катерици, коне, костенурки, врабчета, животни от зоопаркове. От 6 страници с предложения, има 6 стойностни кадъра. Албум "Природа" - същата трагедия. За "нови предложения", да не говорим....
Тези примери от вчера са красноречиви:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-04/1523429400_20180409_122336-01.jpeg

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-03/1521289003_DSCF2254.JPG

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1552220138_3344.jpg

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1552248511_IMG_1839.jpg

Относно форума - взаимопомощта по всякакви фотографски проблеми, отдавна умря. Егото на самоповярвалите си автори успя да засенчи всичко останало. Даже се изгубиха и "броячите на пиксели". Както за 10 години фотографията претърпя своя технологически (и най-вече маркетингов) "бум", същото се случи и с "фотографите". Да не отваряме темата за стотиците, които си смениха фамилията на "ФОТОГРАФИ" във фб...
За мен, анонимни автори нямат право да пишат по каквато и да бъде тема. Ако искат да са част от една общност, трябва да са готови да дадат нещо за нея.
Кухи профили като този на Stefan.S мисля, че противоречат на правилата на форума и не трябва да съществуват.
Предложението, което вече дадох по темата с гласуването беше обвързано със задължителен коментар при минимален лимит на символите. Пишеш коментар от не по-малко от 30 символа и вече можеш да гласуваш. Въпреки, че практиката на много "фотографски" места с опция за коментиране е такава - ++++++, браво, !!!!!, gold, WOW, АХ, ИХ, ВАЙ .... това трябваше да бъде прекратено още отдавна тук, за да се "гони" някакво ниво.
АЗ оставам убеден, че опцията за отрицателен вот е добра, защото авторът може да придобие реална представа "къде се намира", когато снимката му получи рейтинг - минуси - 128/ на минус 50 оцветен в червено. Някак ще се замисли коя снимка да качи следващия път, за да има "зелен надпис" +250/80. Ако съществуваше хигиена на качване на качествени кадри, подобни шарении и усложнения не биха били нужни. Ако има някаква надежда, нещата да тръгнат в положителна посока и да се обърне "резултата" - мисля че вече отиваме към края на второто полувреме....
Все още не вярвам, че "мачът е свирен", но времето ще покаже дали ще се доберем поне до продължения...

Автор: tili   
Дата:   12-03-19 16:40

localhost, позволи ми да не се съглася с теб, че "почти няма тема във форума в която някой да обясни ако се пита кое, как и какво се прави".
Това са полезни теми само от последните две седмици и то не всичките. Включилите се, са се опитали да помогнат на питащия със знанието и опита си, без да пращат питащия на майната му!

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1909357&t=1909357&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1909509&t=1909509&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1909543&t=1909543&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1909298&t=1909298&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1908226&t=1908226&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1908132&t=1908132&phorum_uriauth=

Преди време, ако някой питаше какъв фул фрейм да си купи, му обясняваха, че не е дорасъл и първо да се научи да снима. Когато някой питаше за светкавици, му казваха, че е мноо прост, щот Слънцето било достатъчно, да се научи да го използва, но преди това, да се научи да снима, щото е мноо зле!
Сега ми харесва много повече, надявам се тази тенденция на взаимопомощ да се запази [beer]

Автор: swqaz   
Дата:   12-03-19 20:39

metodiev_martin, много ти благодаря, но е преувеличено според мен! Дори не знам как да реагирам, свикнал съм само на едни други коментари към мен! Дано нямаш температура [smilie3]
Аз сам съм си виновен за моя случай, защото се бях натикал в групата и исках всяка моя снимка да минава 100 точки. Тогава разсъждавах така: Ето ви този кадър да видите как се прави, и го нагкасувайте добре, за да знам, че добре сте ме разбрали [smilie18]
Сега качването ми на снимка тук и оставянето на възможността да бъде гласувана и коментирана е въпрос: Как ви се струва?
Точно затова мисля, че някакво мнение да се дава е важно. Не мисля обаче, че системата за гласуване е пътя. Прекалено са преплетени авторите в разни интриги. Мнението от постоянни куратори е друго нещо. Ей това жури за конкурсите ако се захване да цеди тука ще стане егати яката селекция :)

Автор: mihalo   
Дата:   13-03-19 02:28

Ами то, решението на проблема си го пише на челото на Народното Събрание.
/Е, сега е само една сграда, но посланието още си е там!/

Не вярвам, че е трудно да сме приятели въпреки, че ненавиждам борш, броколи и грах.

Няма как някой, сам-самичък, да произведе мерцедес.... най-много пещерна рисунка [shtrak]

Автор: nislon   
Дата:   13-03-19 07:13

^ Така е, по-голямо геройство е да върнем някой добър автор, отколкото да изгоним...
Няма идеални хора, винаги има начин да се разберат интелигентни хора.

Автор: MikeDimit   
Дата:   13-03-19 09:24

Не разбирам една много устойчива нагласа във форума да бъдете съдници. Ясно е че ежедневието ни е напрегнато, но защо най-често мненията ескалират към статута на присъда и то от последна инстанция?! Това никому не е полезно. Деградира сайта , а и вас самите. Анонимността на никовете е право на избор, но трябва ли това да дава картбланш за липса на култура в общуването. Казано просто - ако профила не е с реален човек и име да има право само да гласува, но не и да пише. С правото да коментирате трябва и да върви задължението да се легитимирате.[beer]

Дата:   13-03-19 09:46

@MikeDimit - не мисля, че легитимирането под каквато и да е форма ще озапти напъните на комплексарите за съд и присъда, то просто е по-силно от тях. зад моят профил стои реален човек със реални снимки, това, че не съм си написал името е мой личен избор, и по никакъв начин не ми е развързало ръцете да се държа безотговорно, грубо или нападателно във форума. тук е пълно с потребители с три имена, ЕГН и телефонен номер, които обиждат на едро без да са провокирани, просто защото не могат да избягат от себе си [smilie5]

Автор: the_psycho   
Дата:   14-03-19 17:07

По ред причини:
- уви, вече много по-рядко снимам
- с годините вдигнах критериите към снимките си
- малката аудитория

И все пак, когато си харесам някоя снимка и се сетя - качвам, не съм съвсем умрел :)

Автор: vladimir_novkov   
Дата:   14-03-19 17:59

На мен Форума си ми остава една от основните платформи, но не мога да отрека, че лесното "издигане" в Инстраграм и Фейсбук блазнят доста. Когато започвах да снимам, исках много този прословут рейтинг Б, но и бях по-млад тогава.

Стойността на точките тук, дори от Рейтинг А е доста по-голяма от която и да е друга платформа, поне в моя случай. Снимки, който в Инстраграм спокойно набират 150-200 лайка, тук са много по-малко харесвани, което все още означава, че качеството на критиката е по-добро.

Автор: avo   
Дата:   14-03-19 18:18

exobexo:
"Аз спрях да пускам за гласуване, понеже никой не гласуваше за снимките ми. Имаше един период в който хората гласуваха и най-важното за мен, коментираха снимките ми. Без значение критика или не. За мен критиката беше начин да се уча. После реших, че щом не гласуват за снимките ми, значи съм загубил качествата си на фотограф и снимките ми не струват [smilie8]

След това реших да изтрия снимките си, понеже няма смисъл да седят ако не ги качвам в галериите.

След това пак качих част от тях, понеже празен профил за мен е грозна картинка. По-добре никакъв профил отколкото празен.

Наскоро пуснах няколко снимки за гласуване и отново никакъв интерес към тях. Изтрих ги и за сега няма да пускам отново за гласуване. Просто не виждам смисъл.

Не ме разбирайте погрешно. Не смятам снимките си за уникални ни най-малко, но си ги харесвам. Напълно е възможно само аз да виждам смисъл в тях [shtrak]"

Аз наблюдавам 1:1 каквото и ти, с тази разлика, че не ми се занимава да си трия снимките и да ги качвам обратно :) За мен явлението се дължи на факта, че аз съм любител снимащ на посредствено любителско ниво, малко по-добре от котката с аберациите на дървото, но все пак си се кефя на снимките, както и ти, и ги пускам тук от любопитство кой от по-разбиращите от мен какво ще каже и какви насоки ще даде, да анализирам за себе си кой кадър хората харесват и кой не, и да се помъча да разбера какво съм сгрешил в единия например. Преди време имаше живот и движение тук, и за моите посредствени снимки все се намираше по някой да гласува чат-пат, сега хората намаляха, гласуването също, който преди имаше снимки с по 1300 точки, сега има с по 500, който е имал с по 250, сега има с по 50. И както някой друг каза, толкова е намаляла активността на форума, че според часа на качване на снимката, зависи едва ли не дали някой ще я прегледа изобщо или не.

Автор: X_C   
Дата:   14-03-19 20:11

Не пишех, защото 9 години бях блокиран[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: s_l   
Дата:   14-03-19 21:05

Аз съм от доста време тук. Струва ми се, никога не съм писал/качвал много - предполагам темите не ме увличат. Но иначе сайта ми е много полезен и го чета редовно. Браво на хората зад и в него!

Публикацията е редактирана (14-03-19 21:07)

Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-03-19 11:40

Що си изтрих снимките?

Всичко е много просто.

Нека да видим каква е причината, която ме кара, като юзър да влизам в този форум. Искам в свободното си време, не да го убия, защото съм неориентиран и не зная какво да правя, а да го прекарам по един интересен начин - като чета нещо интересно, науча нещо позитивно, видя нещо вдъхновяващо - нали фотографията е изкуство, би трябвало да е интересна, вдъхновяваща и да има какво да се научи от хората, които я правят.

Обаче.

Това не се случва. Има едни хора, дето не знаят какво да правят с живота си и стоят и изпитват висша форма на наслада да се правят на многознайковци. Колко от вас са работили по създаването на CMOS сензор и знаят как се правят алгоритми за филтриране на сигнал, да е писал скриптове в МатЛаб? Аз съм. Обаче не съм писал в нито една дигитална тема, защото това за мен е все едно съм на работа :)

Пиша си по филмовите теми, все едно другото не съществува.
Непрекъснато те залива кофата с лайната. А това ли е целта на заниманието? Това ли е смъсъла на живота ми, да стоя пред компютър и да гледам как ме поливат с фекалиЙ?

Има си ФБ и други места, където си избирам с кого да общувам. Всеки ден гледам фотография в Пинтерест и Фейсбук.

Ето, питам в съседната тема Каква камера бихте препоръчали на цена до 1000 лв. Има един отговор от неориентиран юзър, че по-добре с телефона. Дали човекът не знае каква е разликата или просто полива с фекал, си е негова работа.

Искахте масов форум. Имате го. Уви, масовият вкус и масовото ниво не са еталон и не могат да влязат в ролята на магнит, да се създаде притегателен център. Защото не масовката ще накара хората да влязат и да четат този форум. Тоест отиваме в посока качества. Ценности. А те, уви, липсват.

Та какво да правят снимките ми в едно такова място, където ми оставя лош дъх?

Автор: rimohit   
Дата:   15-03-19 11:49

[smilie24]

Дата:   15-03-19 12:09

Има едни хора, дето не знаят какво да правят с живота си и стоят и изпитват висша форма на наслада да се правят на многознайковци.

To това отдавна е така [smile]

Прочетете дискусията тук примерно:

https://photo-forum.net/i/1612944

Е ?! [smilie5]

Автор: rumpelstiltskin   
Дата:   15-03-19 12:52

Imaginarium [smilie24]

Автор: miroshi   
Дата:   15-03-19 15:52

Имам сайте, където си качвам.
Освен това не съм про и ми е писнало про-та и буквояди да критикуват снимките ми из нета.
За мен времето с камерата и семейството ми е по-ценно от кибиченето на фотошоп и лайт рум.

Автор: MarinY   
Дата:   15-03-19 16:07

Времето няма да се върне.

Фото Форум беше сайт за фотографи. Професионалисти или хобисти, нямаше значение. Място за показване на можене, за споделяне на опит, за учене... за спорове. Място, където си сверяваш часовника с други фотографи.

Сега, повечето "форумци се вписват в следното изказване на miroshi:
"...Освен това не съм про и ми е писнало про-та и буквояди да критикуват снимките ми из нета.
За мен времето с камерата и семейството ми е по-ценно от кибиченето на фотошоп и лайт рум..."

Нищо лошо няма в тази позиция и приоритети, НО какво правят той и подобните му в този форум на Фотографи?! Има десетки други, неспециализирани места за директно разтоварване на флаш карти.

П.П.Искам да посоча Голямата Промяна. Тази, която така наречените "социални страници" направиха през тези 5-8 години. Преди, за да качиш снимка в специализиран сайт, като Фото Форум, първият самозададен въпрос беше - "Достатъчно добра ли е снимката за да се покаже, в този форум на фотографи?"

Честно, колко форумци си задават този въпрос, сега?

Публикацията е редактирана (15-03-19 16:23)

Дата:   15-03-19 16:20

MarinY ами сложете ограничение. Който няма диплома за фотограф или работен договор за фотограф да не бъде допускан!

Аз като искам да питам нещо си питам на места където хората са хора, а не критици. Обикновено това са форуми извън милата ни родина. Тук всички са специалисти, и аматьорите са нежелани.

Както казваш - защо изобщо съм тук?...

Дата:   15-03-19 16:27

Мироши, хайде прочети, какво съм написал, още веднъж.

...Професионалисти или хобисти, нямаше значение....

...Нищо лошо няма в тази позиция и приоритети,...

...първият самозададен въпрос беше - "Достатъчно добра ли е снимката за да се покаже, в този форум на фотографи?"...

И след последния въпрос, наистина и твоят си заслужава да се запита човек:

"...защо изобщо съм тук?"

[beer]

Публикацията е редактирана (15-03-19 16:31)

Дата:   15-03-19 16:46

Извинявай, явно не съм разбрал!
Все пак предложението ми важи ;)

Мисълта ми е, че про-тата обикновено не разбирам проблемите и нуждите на останалите. И ако не се опитат се получава това, за което говоря.

Отделно е добре един такъв форум да има под-групи, а не всичко да се хвърля на едно място, защото става меко казано мазало. Така всеки влиза и си гледа неговата групичка.

[beer]

Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-19 17:24

Никога не съм качвал снимки нито тук, нито другаде, защото:
- Снимам само за собствен кеф. Понякога и за кефа на много ограничен кръг роднини и приятели.
- Не се вълнувам от рейтинги, точки, лайкове и други "измерения" на публично одобрение.
- Не съм длъжен да доказвам на когото и да било дали и колко разбирам от фотография.

Продължавам да пиша тук, защото:
- Фотографията е любимото ми хоби от 45 години и съм снимал с какво ли не, та - струва ми се - имам какво да кажа.
- Фотографията е част от висшето ми образование - т.е. изучавал съм я на академично ниво, за разлика от много хора в този форум.
- Ядосвам се, когато разни неграмотници заемат позата на професори по фотография и пишат глупост след глупост, а всички останали ги търпят от криворазбрана вежливост и/или незнание. Тази невежа сган е вредна и от научно-образователна, и от морално-етична гледна точка.

Дата:   15-03-19 17:29

chrisnoch, а как трябва да приемем твоите думи и определения за верни? - "... на честна пионерска?" [smilie7]

Дата:   15-03-19 17:37

Автор: suggs
Дата: 11-03-19 11:28
Качвам снимка във Фейсбук - 100-ина мои приятели и роднини я харесват, и ѝ се радват. Качвам снимка тук - разни крисночовци с празни профили ми обясняват колко некадърен фотограф съм. Е - защо да качвам тогава?...

Защото от мен можеш да научиш нещо. Ако искаш, де!
А от роднини и приятели във фейса можеш само да си позагладиш безпочвеното самочувствие.

Дата:   15-03-19 17:41

Автор: MarinY
Дата: 15-03-19 17:29
chrisnoch, а как трябва да приемем твоите думи и определения за верни? - "... на честна пионерска?" [smilie7]

Никой не те кара да ги приемаш! Никак не е задължително. За сметка на това е безплатно. [smilie5]
Някой ден ще разбереш кой е бил прав - най-вероятно твърде късно и по трудния начин.

Автор: Тед   
Дата:   15-03-19 17:57

Темата е закъсняла, но интересното е, че няма още трупове.
Всеки си има свое обяснение, но съм се постарал да ви дам моето обективно мнение.

Причини:
1/ С-мата за гласуване - каквато и да е, беше проектирана с цел едни да доминират над други.
Обаче се оказа и вътрешна борба вътре в р.Б, което доведе до невероятни диспропорции.
Има ли легенди - за симончето75999 еди какво си, че е бот и не е реален човек, че админите са си направили и още един и т.н. и видяхме нечовешки извращения в гласуването, което не водеше до някаква завист, а отвращение, отблъскване от мръсните хавлии.

Заедно с невероятния език в темите, това доведе до изчезването на много автори, които бяха цвета на креативността. Aз съм тук от 2005г., и да ви кажа ги познавам и помня, което не е малко, защото те оставяха следи.
Тогава нямахме кой знае каква техника, ФФ, обективи, аксесоари, флашове и т.н., но имаше качествена фотография.

2/ Имах на два пъти възможността да установя по неизвестен технически начин манипулиране на точките за гласуване, което се правеше от соб-иците на сайта. Помпането ставаше по неясен за мен алгоритъм, и необхващаше даден автор, а част от профилите. Доказателства не успях да запазя, няма да кажа и периодът. Не знам каква беше идеята - може би сайта трабва да е жив, иначе без гласуване ....

3/ Реших да тествам самите р.Б гласуващи. Пуснах муха:

https://i.postimg.cc/Nj89mvFG/Screenshot-2019-03-15-at-17-39-47.jpg

Съжалявам, че я изтрих от профила си, но щяхте да видите 143 р.Б точки.
Експеримента го пуснах и във ФБ, много харесвания.
Бях умишлено направил следните неща: неравни преходи, диспропорции, грубо манипулиране на детайли, очевидни дефекти, противоречащи диагонали и др... Ако беше някой гуру, щеше да ме съсипе.

Затова не гледам насериозно на самия сайт. Четете го админи.
Не значи, че не виждам хубави кадри тука, може и в профила ми да видите, за кои съм гласувал. За шит глас не давам. Тук таме съм писал на някой Пикасо за проблеми...но няма смисъл драги участници.
Нямам интерес и от конкурсите на сайта и т.н..
Неочаквам нещо да се промени. Ако се промени, ще сме по-различни от депутатите в парламента.

ПС. Забравих да пиша в момента, в който много се разочаровах. Това беше, когато се появи информация за всеки профил за кой е гласувал. Тогава видях как мои познати гласуваха неистово за други кадри, за да заличат шробаджанащината. Затова според мен сайтът разкри този елемент.

Публикацията е редактирана (15-03-19 18:06)

Дата:   15-03-19 18:21

chrisnoch, евала за самочувствието!

Безплатното е винаги с уловка, ниско качество и мирише.

А това са последните "безплатни" съвети на гуруто:

дата: 27.04.2017 11:11

Ужас! Госпожо, нещо сте се объркали - тук не е Фейсбук!

дата: 02.07.2015 14:11

Ами чакайте! А аз ще почакам за хубава снимка ...

дата: 21.06.2015 05:38

Много е "яко" да се снима на изтекъл Фомапан, нищо че няма никакъв смисъл!

Да-а-а! Дълго време ще ми отнеме, да понауча и аз нещо, от академично образовани. [smilie3]

Дата:   15-03-19 18:23

ибаааааа... его-троловете пак изпълзяха [smilie5] [smilie5] [smilie5]

едит: за академично образования говоря, да не се обиди някой простосмъртен [beer]

Публикацията е редактирана (15-03-19 19:31)

Дата:   15-03-19 22:47

MarinY,
hardcpz,

Нещо сте се объркали!
Тази тема не е за моята скромна личност.
Апропо, образованието е недостатък само в очите на глупците.

Дата:   15-03-19 23:02

а, ние образованието си го имаме... но се иска и малко самоконтрол и автоцензура в общуването, не става само с крясъци 'знаеш ли кой съм аз?!'.

ще цитирам Стивън Хокинг:

'People who boast about their I.Q. are losers.'

та... нека не се пъчим като въшка на чело, човек цял живот се учи и може би не повече от 10% от знанията и уменията си усвоява по академичен път. да пробваме освен много начетени и образовани, да бъдем поне малко човечни [beer]

Дата:   15-03-19 23:09

chrisnoch, моето уважение към скромната ви личност, но това е форум за фотография. Той събира хората според интереса им към нея, и те се идентифицират тук със снимаческите си способности, без непременно да трябва да са чак толкоз добри, кой колкото може един вид, важно е желанието. Дори и неинтересувайки се от точки, А,Б,В и прочие, и от цялата човешка суета, несериозно е да сте на всяка манджа мерудия с 45 години опит във фотографията и да не сложите една снимка в профила си. Така се получава феномена, че сте във фотографски форум, а ние ви възприемаме с дар словото ви, вместо с това, с което трябва и заради което влизаме всички /или повечето/ тук.

Дата:   16-03-19 13:50

hardcpz,
Я да видим кое в моите писания ти се привижда като липса на човечност?!
Кога съм крещял "знаеш ли кой съм аз?" [smilie11]

Повтарям, тази тема НЕ е за моята скромна личност.
Пък и, честно казано, хич не ме интересува какво мислиш за мен.
Защо си въобразяваш, че твоето мнение за мен заслужава да стане обществено достояние? Що за безпочвен егоцентризъм?

avo,
Аз пиша в твърде малко теми, за да ме обявявате за "на всяка манджа мерудия", не мислите ли?
Апропо, имам ЕДНА снимка в профила си, качена в момент на умопомрачение през далечната 2012-та. Ако не Ви стига, имате пълното право да се оплачете на арменския поп.
Съжалявам, че съм Ви поставил в неудобното положение да ме възприемате " с дар словото ми, вместо с това, с което трябва и заради което влизаме всички /или повечето/ тук." Не знаех, че именно Вие определяте какво трябва и какво - не.
Много моля да ме извините, че не съм в състояние да отговоря на очакванията Ви. [smilie8]

Дата:   16-03-19 14:02

баче, ти си чисто луд [smilie5]

Дата:   16-03-19 14:14

"avo,
Аз пиша в твърде малко теми, за да ме обявявате за "на всяка манджа мерудия", не мислите ли?
Апропо, имам ЕДНА снимка в профила си, качена в момент на умопомрачение през далечната 2012-та. Ако не Ви стига, имате пълното право да се оплачете на арменския поп.
Съжалявам, че съм Ви поставил в неудобното положение да ме възприемате " с дар словото ми, вместо с това, с което трябва и заради което влизаме всички /или повечето/ тук." Не знаех, че именно Вие определяте какво трябва и какво - не.
Много моля да ме извините, че не съм в състояние да отговоря на очакванията Ви. [smilie8]"

chrisnoch,
Нищо не определям и не искам, просто си изказвам мнението, не е нужно да ми казвате, че никой не ми го иска. Арменският поп не ми е в контакт листа и не намирам за нужно да се обръщам към него. Иначе за манджата и мерудията, аз не чета изобщо всички теми тук, и редовно откривам дискусии, в които вие нещо философствате хитроумно, може би е било случайно и не е представителна извадка от активността ви.
Жив и здрав, щом така се чувствате добре [beer]

Дата:   16-03-19 15:05

Добре си вървеше темата - ред сълзи, ред сополи - преди в един сюблимен момент да възникне титанът, от когото всички трябва да се учат (ако някой се пита "На какво? - отговорът е "42!") и настана една карамолическа пропаганда, всичко се обърна на междуличностни разправии и спокойствието и художествено-творческото благоденствие, по обичайному възцарили се във форума се сурнаха с с лачените папуце право в киречовата рОпа (алтернативно - у рЯката) [smilie18]

Публикацията е редактирана (16-03-19 15:10)

Автор: nyamago   
Дата:   16-03-19 15:23

^ Е, все пак личностните дуели се случиха чак след цели 3 страници мир и задружни въздишки по едно славно минало...

Кой знае - ако бях открил форума няколко години по-рано, може би и за щях да съм във въздишащата агитка - но съм тук само от 5 години, изпуснал съм истински славното минало и безхаберно приемам каквото виждам за нормално.

Та затова нито съм си трил снимки, нито спирам да качвам и да пиша - за ужас на мнозина, но така е при Демокрацията, какво да правим?!
[beer]

Автор: Beijing   
Дата:   16-03-19 15:25

Спрях да пускам често снимки, защото започнаха да не ми харесват!
Пиша рядко, защото не съм капацитет във фотографията!
Има много добри автори, но и толкова талаш, че ми трябват часове да открия качествените неща!
Марто, прав си за "червените" точки! Като ти нахакат профила с червено, ще започнеш да се замисляш, какво аджеба да пускаш!
А това, че има чепати "автори", си е донякъде екстра. Да не е скучно де:)))
Като цяло хората във ФФ са отзивчиви. Ако питам някой на лични за конкретно нещо, винаги са добронамерени и помагат.
Със здраве!
[shtrak]
П.С. Мисля си, че е добре също, ако са ти цъкнали 3 червени "лайка", снимката ти да изчезва от "Нови предложения". Казвал съм, че и там има и от там тръгва всичко, но след няколко часа са на найста страница, заради котките от село, гугутките от бабината къща и т.н.

Автор: ninikolov   
Дата:   17-03-19 09:32

Време е Ицо Хазарта да пусне песен за Фотофорум популацията.

Дата:   18-03-19 11:47

Именно хора като chrisnoch са една от причините, поради които започнах да влизам все по-рядко във форума.
Подобни хора са крайно/безкрайно натоварващи и отблъскващи.
Забележете, че не е необходимо да обиждаш, да си груб, или да използваш цинизми, за да си неприятен тип.Хора като Crhisnoch много умело го постигат без да използват нито едно от гореизброените. Естествено има и много други такива във форума, нека не се чувства специален. Изключвам моментите, в които е наистина полезен, чрез техническите си познания.

Дата:   18-03-19 13:42

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Дата:   18-03-19 14:16

Сериозно? [smilie18]

Автор: MR_GO   
Дата:   18-03-19 14:46

Темите са едни и същи. Коментарите си приличат. А и време за снимане няма :)

Дата:   18-03-19 15:04

АКО chrisnoch е този човек(Христиан Ночев),мисля че трябва да се съобразявате с мнението му?

„Граница“ е български игрален филм (военна драма) от 1994 година на режисьорите Христиан Ночев и Илиян Симеонов, по сценарий на Емил Тонев, Илиян Симеонов и Христиан Ночев. Оператор е Пламен Антонов. Музиката във филма е композирана от Теодосий Спасов. Художник е Георги Тодоров-Жози.

Филмът е по действителен случай и е скандален за времето си. Показващ някой доста неудобни истини за армията, границата и строя. На 28 януари 1984 г. комисията за култура и изкуства към министерството на просветата обявява филма за деморализиращ и антисоциален. Като причина са посочени някои голи сексуални сцени и нецензорни реплики през голяма част от филма. Въпреки забраната обаче на 4 февруали 1984 г. три софийски кина решават да направят едновременни прожекции, това са кината „Сердика“, „Одеон“ и „Влайкова“. Интересното е, че впоследствие се разбира, че за тези прожекции е получено разрешение от зам.министъра на културата Асен Капкачев, който впоследствие е назначен като помощник културно аташе в Монголия. Пет минути след започването на прожекциите в горепосочените кина нахлуват десетки милиционери и агенти на 2-ри отдел на ДС. Лентите са конфискувани, имената на служителите и посетителите са записани. В същото време други групи милиционери и агенти нахлуват в кино центъра в Бояна, кино център „Тракия“ в Пловдив и няколко други обекта на националният кино център из цялата страна. Конфискувани са общо 348 от 350 декларирани ленти. Арестувани са режисьорите Христиан Ночев и Илиян Симеонов, продуцентът Пламен Масларов, сценаристите Емил Тонев, Илиян Симеонов и Христиан Ночев. За разпит са задържани всички членове на актьорският състав, както и няколко човека от управлението на кино центъра в Бояна.

Пламен Масларов е осъден на 4 години затвор, Християн Ночев и Илиян Симеоно на по 2 години затвор, а Емил Тонев – на 18 месеца. И четиримата обаче излежават по 3 месеца след което са освободени, но лишени от културните си звания и преназначени в други отрасласли.

Актьорите Филип Трифонов, Велко Кънев, Наум Шопов, Кръстьо Лафазанов, Георги Парцалев и Иван Панев са лишени от културните си звания (получават си ги обратно през 1986 г.) Останалите актьори се разминават с официално мъмрене и глоби от по 4 заплати.

На 1 април 1995 г. легендарният Наум Шопов съобщава, че след повече от десетилетие търсене е открил едно от двете липсващи копия на филма. Повторната официална премиера е направена на 12 април 1995 г. в кино Одеон.

Филма получава множество награди и признания в България и чужбина, сред които: най-добър източно европейски филм за 1985 г. на „Берлинаре“ задочно. Най-добра биографична драма на фестивала в Кан за 1985 г. задочно и за 1995 г. Награда за най-добър балкански филм на фестивала „Юго“ в Пирея за 1995 г. Номинация и второ място при „Златния глобус“ за най-добра европейска биографична драма за 1995 г.

Дата:   18-03-19 16:12

...мога само да се похваля на родителите си, че един от режисьорите на "Граница" ми е харесал десетина кадъра. Има защо да се зарадват за това.
На кой ли друг би му пукало ;)

Дата:   18-03-19 17:51

Нека не бъркаме личността с професионалиста.
Никой не е коментирал професионалните му качества, а държанието му тук във форума. Не е намесван също така личен живот. Може да е най-прекрасния баща, съпруг, приятел, никога не бих си позволил да определям/коментирам/оценявам тези му аспекти.
Говоря само и единствено от видяното тук. Начинът по който говори и се държи. Както казах има още десетки като него, така че нека не превръщаме темата в "тема за разнищване и профилиране на chrisnoch" не е това целта. Но хора с подобно държание са част от проблема, който е засегнат в темата. И за да не е само той na пангара, другият с нетърпимо поведение е asahi.И за да не звуча като света вода, признавам, че и аз много пъти съм писал прибързано и емоционално, но това е нормално за всеки, докато при някои хора този начин на комуникация се е превърнал в стандарт.

Автор: suggs   
Дата:   18-03-19 20:01

Има една много сериозна разлика между този форум и Фейсбук, която накланя избора към втория сайт, като място за общуване на тема фотография и споделяне на снимки. Там мога с две кликвания на мишката да изолирам от себе си неприятен за мен човек. Той няма да може да коментира и оценява снимките ми, няма дори изобщо да ги вижда. Същото се отнася и за постовете и коментарите ми. Както и аз неговите. Това е много добра защита от човешката наглост и злоба.
Тук на практика такава защита няма. Да, мога да "докладвам". Ефектът обаче от това е незадоволителен. Мога да блокирам някого да пише в моите теми и да ми праща съобщения, но това не му пречи да се заяжда с мен в други теми. Или пък да пробутва навсякъде любимата си марка техника, с повод и без.
Та така ...

Публикацията е редактирана (18-03-19 20:13)

Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-03-19 20:13

Винаги съм се чудила на хората, които обичат да им е скучно. [smilie8]

Дата:   18-03-19 22:28

Това последното беше много позитивно:)))Аз се надявам,Форума да го има:)

Дата:   19-03-19 01:26

Имате късмет, че кака ви Лалинда не влиза повече тук!

Автор: yakumo   
Дата:   19-03-19 03:37

Автор: ninikolov
Дата: 17-03-19 09:32

Време е Ицо Хазарта да пусне песен за Фотофорум популацията.

Че то си имаше песен за фотофорума преди години, май на ТРЕСНАТ-ия [cool]

Автор: fast_eyebrow
Дата: 19-03-19 01:26

Имате късмет, че кака ви Лалинда не влиза повече тук!

Тя май вече отдавна е баба ни, не кака ни [smilie5]

И други образи имаше през годините, но така или иначе форумите си изпяха лебедовата песен и малко по малко умират.

Дата:   19-03-19 08:23

^
И е така и не е така [smile]

Едно място опустява когато това, което се случва там не е интересно за новопостъпилите потребители.

Колко интересно е да гледаш как група хора си гласуват едни на други за снимките ?[smilie8]

Ако пък пуснеш своя те наричат некадърник, а снимката ти е 'плява' или 'талаш' без да ти дават никакво обяснение защо мислят така лежейки на стари лаври или напомпан рейтинг. [smilie8]

Е к'во очаквате - тълпа от възторжени потребители ?[smilie5]

Автор: stzz   
Дата:   19-03-19 08:26

Щото всеки в крайна сметка(все някога) разбира, че да се съизмерва с чужди критерии е тъпу!

[smilie18] [smilie5][smilie18]

Автор: tofo   
Дата:   19-03-19 08:48

При мен поне е лесно. Овреме осъзната некадърност. Голям кеф е като го разбереш, ама много хора не го разбират и се мъчат ли мъчат... [cool]

Дата:   19-03-19 11:42

crownmaker,
Не знам къде си намерил този текст за "Граница", но той е ярко доказателство за печалния факт, че 90% от публикациите в интернет са пълни глупости. Всичко след първия параграф НЕ отговаря на истината и е пълна измишльотина - включително списъкът с награди. Филмът има доста международни отличия, но нито едно от изброените.

Автор: CDman
Дата: 19-03-19 08:23
... Колко интересно е да гледаш как група хора си гласуват едни на други за снимките ?[smilie8]
Ако пък пуснеш своя те наричат некадърник, а снимката ти е 'плява' или 'талаш' без да ти дават никакво обяснение защо мислят така лежейки на стари лаври или напомпан рейтинг. [smilie8]
Е к'во очаквате - тълпа от възторжени потребители ?[smilie5]

Регистрирал си се през 2006 г., ТРИНАЙСЕТ години по-късно продължаваш да публикуваш снимки като ТАЗИ и очакваш някой да ти обясни защо тя "е 'плява' или 'талаш'"???
Щом за тринайсет години в този форум не си разбрал ЗАЩО и КАК добрите снимки се различават от твоите, никога няма да разбереш!

Автор: Imaginarium
Дата: 18-03-19 11:47
Именно хора като chrisnoch са една от причините, поради които започнах да влизам все по-рядко във форума.
Подобни хора са крайно/безкрайно натоварващи и отблъскващи.
Забележете, че не е необходимо да обиждаш, да си груб, или да използваш цинизми, за да си неприятен тип. Хора като Crhisnoch много умело го постигат без да използват нито едно от гореизброените. Естествено има и много други такива във форума, нека не се чувства специален. Изключвам моментите, в които е наистина полезен, чрез техническите си познания.

Много интересно!
Много те моля да ми обясниш КАК хем съм "наистина полезен, чрез техническите си познания", хем НЕ обиждам, НЕ съм груб и НЕ използвам цинизми, НО съм "крайно/безкрайно натоварващ и отблъскващ"???
Не виждам никаква логика!
Не се заяждам! Просто наистина НЕ разбирам.

Дата:   19-03-19 12:02

CDman
Всъщност хората избягват да обясняват колко много даден кадър не става.
Критика носят кадри които стават, които могат да станат по- и още по- добри. Дали авторът може да понесе критиката обаче?
Често обидените са автори чийто кадри нямат никаква или почти никаква стойност. Те са най-често и хората роптаещи против системата на гласуване такава каквато е.
Експериментирал съм с няколко сайта и приложения.
Нищо кой знае какво, никъде. Няколко са набралите добра репутация.
На мен реално работа ми е вършил единствено Yourshot на National Geographic. Просто защото от там са ме намирали и са ми купували кадри.
От всички останали сайтове които съм опитал, в крайна сметка си останах най-редовен тук, макар и не толкова колкото 2-3 години.
---------------------------------------------------------
Опитите с различни платформи и сайтове за фотография обаче ми даде много ценен урок. За всеобщата посредственост. Разбрах, че кадърът който е най-близо до всеобщата посредственост съчетана с тренд (говорим си за глобално промити умове откъм идеология що е красиво или интересно или креативно) се гласува навсякъде много.
Различните сайтове имат малки разлики в това отношение и мноооого лесно могат да се изтъкнат. Както и много лесно може да конфигурира и направи кадър който да обере овациите. Без да е нищо особено.

Както преди 2-3 страници споменах, въпросът тук щеше да е удачен като "Кои са причините, поради които все още пускате снимки и участвате във форума"
1)пускам снимки за да поддържам нивото си на осведоменост относно raga-dvesha т.е. харесване и нехаресване. Невероятна е информацията, която идва от това практическо знание. Всъщност олицетворява целия социум. Пет лекции ще ми трябват за да го обясня. Ъплоада ми тук е експеримент с клишета (съвременни или не), полу-клишета и вече по-рядко с арт-експерименти (предпочитам да си ги пазя и печатам само за подаръци, така или иначе малка част от масата би ги оценила)
2)гласувам снимки защото това е част от формирането на тренда, обществената нагласа. Нужно е. Гласът е нужен.
3) пиша във форума защото има хората, които разбират. Не е нужно да съгласни, но разбират и могат да понесат 5 минути мислене от друга гледна точка.

Има причини да сме тук ;)

Като заключение към админите - как стоят нещата с рекламата? Адвъртайзинга осъзнат към средния потребител и онуй що е модерно днес прави чудеса.
Идеите със статуетките, албума са чудни.
Поддържайте ежемесечен конкурс. В началото безплатни. С времето когато участниците нараснат, въведете символична сума за участие.

Край на стената от текст.
[smilie18]

Автор: Иванов   
Дата:   19-03-19 13:49

Качвам от време на време, но съм на път да се откажа.

Първо: моите "шедьоври" [smilie18] не се харесват особенно, а имам желание да се науча, но тук не вждам начин как ще стане това.

Второ: Днес отново ми направи впечатление как един кадър, на много добър за мен автор, пуснат преди 1 мин. вече имаше 7бр. гласувания, което за мен е невъзможно. Първият път си казах: Егати късметлията, още не го е пуснал, и излетя към албум-избрано, но днес се повтори случката, което ме озадъчи, че нещо и тук намирисва. Мисля, че дадения автор няма нужда от подобни нагласени ситуации, и че е достатъчно е добър за да се допускат такива манипулации.

Трето: Изтрих го..... Мисля че няма смисъл от повече.... Сетих се и в коя държава живея....[beer]

Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-03-19 14:41

chrisnoch със сони фенщината си , особено в теми за други марки ... мен така ме дразнят мненията ти ...

Автор: marrio31   
Дата:   19-03-19 15:29

Да,доскоро форума беше пламнал от напористи сони фенове,най-запаления фен беше hotsnail,почти във всяка тема за техника(независимо каква) ,се намесваше и сони,това според мен отблъсна доста хора.Напоследък нещата се успокоиха и и дори при hotsnail се забелязва положителна промяна[smile]

Дата:   19-03-19 20:50

Но пък не може да отречете "забавната опция" за проследяване на гласуванията от даден потребител.
направих си един експеримент в "рейтинг Б"...
Смело мога да кажа, че порочната практика "аз на тебе - ти на мене" не е изчезнала. Даже кръговете на приятелство се разрастват. [beer]
кой събира нови "приятели" чрез реклама във фб, кой чрез семинари, кой чрез "умерен" спам с коментари в социалните мрежи. Абе развива се фотографията! Хубаво е! [shtrak]

Автор: tili   
Дата:   19-03-19 22:29

Иванов написа:
"Днес отново ми направи впечатление как един кадър, на много добър за мен автор, пуснат преди 1 мин. вече имаше 7бр. гласувания, което за мен е невъзможно. Първият път си казах: Егати късметлията, още не го е пуснал, и излетя към албум-избрано, но днес се повтори случката, което ме озадъчи, че нещо и тук намирисва. Мисля, че дадения автор няма нужда от подобни нагласени ситуации, и че е достатъчно е добър за да се допускат такива манипулации."

Като нов ползвател на ФБ (само от 2 месеца), но с много ФФ приятели, мога да ти кажа, кой ще пуска кадър в следващите 24 часа - това лесно може да обясни учудването ти [smilie3]
И ако авторът е можещ и кадъра добър, можеш да го преглътнеш, но като видиш истински шит с невероятен рейтинг (тия дни имаше такъв), ти става драго да псуваш и тъпо да гледаш наредилите се под "шедьовъра" харесвачи [smilie22]

Дата:   20-03-19 11:22

[smilie5]

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-03/1553073689_mmXIe.jpg

Дата:   20-03-19 12:28

Автор: LorDDemoniC
Дата: 19-03-19 14:41
chrisnoch със сони фенщината си , особено в теми за други марки ... мен така ме дразнят мненията ти ...

Аз не съм фен на Сони.
Фен съм на техническия прогрес и визионерските идеи.
Навремето Сони дръзнаха да се противопоставят на всички с новаторски решения и ... сега всички останали се опитват да ги догонят.
Само преди 5 години Сони беше мръсна дума и повод за подигравки от "болшинството" в този форум.
Сега същото "болшиство" няма доблестта да признае късогледството си. Времето доказа, че вие сбъркахте, а ние бяхме прави.
Няма ли да се извините за плювните?

Дата:   20-03-19 12:50

In psychology, passive-aggressive behaviour is characterized by a habitual pattern of non-active resistance to expected work requirements, opposition, sullenness, stubbornness, and negative attitudes in response to requirements for normal performance levels expected by others. Most frequently it occurs in the workplace, where resistance is exhibited by indirect behaviours as procrastination, forgetfulness, and purposeful inefficiency, especially in reaction to demands by authority figures, but it can also occur in interpersonal contexts.

Another source characterizes passive-aggressive behaviour as: "a personality trait marked by a pervasive pattern of negative attitudes and characterized by passive, sometimes obstructionist resistance to complying with expectations in interpersonal or occupational situations. Behaviours: learned helplessness, procrastination, stubbornness, resentment, sullenness, or deliberate/repeated failure to accomplish requested tasks for which one is (often explicitly) responsible". Other examples of passive-aggressive behaviour might include avoiding direct or clear communication, evading problems, fear of intimacy or competition, making excuses, blaming others, obstructionism, "playing the victim", feigning compliance with requests, sarcasm, backhanded compliments, and hiding anger.

Passive-aggressive behaviour from workers and managers is damaging to team unity and productivity. In the ad for Warner's online ebook, it says: "The worst case of passive-aggressive behaviour involves destructive attitudes such as negativity, sullenness, resentment, procrastination, 'forgetting' to do something, chronic lateness, and intentional inefficiency." If this behaviour is ignored it could result in decreased office efficiency and frustration among workers. If managers are passive-aggressive in their behaviour, it can end up stifling team creativity.

De Angelis says, "It would actually make perfect sense that those promoted to leadership positions might often be those who on the surface appear to be agreeable, diplomatic and supportive, yet who are actually dishonest, backstabbing saboteurs behind the scenes."

Дата:   20-03-19 14:00

Проста да падлудееш[smilie21]

Емисии   RSS | Atom
Абонамент   Google

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »