Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви

Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-19 11:11

Мисля, че дискусията би била полезна "и за двете страни" (ако не отиде рано-рано "коня в ряката").
Всички наблюдаваме, че мястото прогресивно опустява, като познати и талантливи автори скъсаха всякакви връзки с photo-forum - спряха да пишат в темите, спряха да качват снимки.
Кои са причините, поради които се отказвате да пишете и/или качвате свои снимки тук?
За себе си мога да кажа, че за съжаление виждам предимно две от най-омразните ми "фотографски течения" при всяка влизане - "посредствената {фейсбук} фотография" (на хора, ползващи фото-форум, като банка за съхранение на своите лични снимки) и може би по-любимото ми "течение" в изкуството - "чалга фотографията", включваща цялата кич и безвкусица (включително и в процеса на обработка), която би могла да се добави към портрет на красива девойка (с или без дрехи). Даже и сега, докато пиша се "възхищавам" на снимките от дясно, така наречените Нови предложения
Както беше написал Бони, в една тема преди 12 години - Напротив, все повече ограничения трябва да има и ще има. Иначе става сайт за изпразване на карти от мераклии да показват красиви моменти на обикновените хора:). Доста пророчески пост от 2007-ма година, който за жалост, според моето скромно мнение описва текущата реалност тук.
Кои са нещата, които ви карат да ограничавате посещението си във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-03-19 11:18

аз спрях да качвам често, защото рядко правя кадър, който си заслужава да се види от хора запознати с фотографията... който са основните посетители на този мой любим форум

за приятелите и феновете на моята чалга фотография пускам в инстаграм и фейсбук... т.нар. чалга платформи за споделяне...юю

дай-боже да задобря някой ден достатъчно, че да мога да показвам стойностна фотография тук, която да се оцени по достойноство...[beer]

Последни от секция Фотописи: Добави свой Фотопис » Вход
"Чужденец в Тайланд част II" от Ярек Чепурной - 1 коментара
"Стативът - почти всичко за него" от Велико Карачивиев - 5 коментара
 Re: Кои с причините, поради които спряхте да пишете и/или качвате снимки във форума?
Автор: quazimodo   
Дата:   11-03-19 11:19

А мен пък, воплите на такива като автора на темата, ме карат с удоволствие да си разтоварвам картата с плявата тук[smilie18][smilie18][smilie18]. Наздраве[beer]!

Автор: suggs   
Дата:   11-03-19 11:28

Качвам снимка във Фейсбук - 100-ина мои приятели и роднини я харесват, и ѝ се радват. Качвам снимка тук - разни крисночовци с празни профили ми обясняват колко некадърен фотограф съм. Е - защо да качвам тогава?...

Автор: vgramatikov   
Дата:   11-03-19 11:34

Аз не съм спрял да качвам. Но съм трил много от старите ми неща.

Сред основите причини е липсата на мотивация да го правя. Проблема в този форум е че повчето автори намират смисъл да са тук когато са млади и прохожащи в занаята. Първите няколко години са много активни докато натрупат определен опит и ентусиазма им отмине или започнат да се занимават по-сериозно.

За да има мотивация за по-опитните автори това място се нуждае от инициативи, където по-опитните автори биха могли да се почувстват значими или да им се даде поле за изява. Това ще помогне и на младите автори. Не виждам да има много конкурси за фотография по различните жанрове или галерии. Не виждам да има много полезни теми. Може би една от основните причини е че сме малка държава и за много неща няма пазар. Често инициативите не могат да се облекат финансово и за това не се правят.

Например много от моите приятели фотографи имат международни контакти и същите са канени да се представят в тяхната най-добра светлина. Например има публикации за ръчнофокусни обективи, друг има публикации по други теми и жанрове. Идеята за такива поучителни публикации, които биха изпълнили сайта с качествена информация и множесто гледни точни не е нова. Същото би дала на някой от авторите нуждата за самоопределяне, принос и значимост в това общество.

Идеите да се облагороди едно място са безкрайни. За съжаление, както казах по-рано много от тях няма как да се покрият нито финансово нито като труд. Има няколко представители на големи марки за България или такива със собветни сайтове които са едни и същи от 20 години и определено са се превърнали в дребни тарикати печелещи на дребно. За мен те са по-скоро токсични за обещството от колкото полезни и повечето от тях са много далеч от фотографията с излючение, че са на всяка манджа/събитие меродия.

Единствената институция, която пръска пари за нещо горе долу полезно е Фотосинтезис. При тях просто има пари за даване. Ако трябваше да реинвестират в реклама от приходите си едва ли щеше да успеят.

Годишният пленер на Фото-Форум на който бях част преди време също е едно доста полезно и приятно събитие. Вижам, че администраторите с които се познавам лично за щастие правят опити да дефиренцират и облагородят платформата колкото е възможно. Тоест не е като да не се прави нищо.

За мен духа на ФФ леко поумря последните години, колкото и да се твърди че статистиката показва друго. Предполагам че ако има повече поучителни и качествени неща за четене интереса може да се повиши.

Автор: CDman   
Дата:   11-03-19 11:34

@suggs [smilie24]

Автор: demiman   
Дата:   11-03-19 11:36

За мен безценно беше когато приятели и познати много отдавна спряха да ми гласувам и да се "радват" на кадрите ми. [beer]

Автор: compur   
Дата:   11-03-19 11:42

Аз не качвам, щото не снимам правилно, а разчитам на обработката. А, както всички знаем, кадъра се "изработва" при заснемането, а мазането... [beer] [beer] [beer]

Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 11:44

па като имам кво да кача - качвам. и в друга подобна тема написах - във ФФ си сверявам часовника, фейсбук нямам, на близки и приятели не вярвам - на тях всичко им харесва.

форума е по-големия проблем, според мен. пълно е с издегустирали жлъчни комплексари, дето или се величаят за сметка на останалите, или просто търсят лесни жертви за отдушник на личните си проблеми, дегизирани като 'критика'. все нещо не им достига, и все са криви, сиромасите [smile]

ама за съжаление такъв е живота, и е прекалено кратък, за да обръщаме внимане на всеки цуник*рчо[smilie5]

офлайн живота беше по-опростен преди 20 години, тогава троловете просто ги биехме [beer]

Автор: iasen2   
Дата:   11-03-19 12:08

След като блокирах доста неприятни хора няма никакви причини да пиша и да качвам снимки. Приятен понеделник на всички [smilie5]

Автор: Imaginarium   
Дата:   11-03-19 12:20

Повсеместната простотия, брат...

Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-19 12:53

Липса на амбиция. Писах и преди, че за успех в сициалните мрежи и дори Фото Форум си трябва постоянство и старание. Не става с една хубава снимка да вземеш всичките точки. Пък и трудно се прави само една добра снимка [smilie18]

Публикацията е редактирана (11-03-19 12:54)

Автор: Admin   
Дата:   11-03-19 12:59

Здравейте,

това не е първата "полезна" тема последните седмици, вероятно няма да е и последната.

Нека да го направим като игра.
Имаме 2 часа от тази публикация, за да видим дали някой иска да направи нещо полезно или ще предложи нещо полезно, или пък да каже нещо полесно, различно от чешане на езици.
Ако това не се случи, темата няма причина да продължи да съществува и ще бъде скрита.

Поздрави

Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 13:20

предложение: за всеки опит за тролене, да се отнемат права за писане във форума за един месец - това определено ще отсее сеното от плявата.

Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-19 13:22

Защото е неправилно структуриран форумът.

Кой го интересуват снимките в профила ми - никой. Някой ще кликне на тях, след като прочете мое мнение във форума, за да реши колко съм добър фотограф :)

Или иначе казано - ако търся някой да посети профила ми, трябва да пиша някакви мнения, най-добре провокативни, за да има посещаемост.
Отдавна - следях галерии и автори във форума, когато нямаше фейсбук, инстаграм и фликър.
Сега, това са излишни движения, които в забързания свят отпаднаха. Просто не остава време. Времената се менят, менете се и вие или времето ще нанесе своите корекции.

И друго - форумът изключително много губи от факта, че не можеш нормално да качиш снимка, била и тя ограничена по размер в темите. Затова и има "чесане на езици".
Да, ама можело да се вмъкне - НЕ Е СЪЩОТО. Да, ама може през профила - пак не е същото - това са хиляда движения. Ето ви брилянтен пример - фейсбук. Раз, два и снимката е качена. И панорамата, и видеото, и 360 панорамата.

Нямам идея защо за двайсе години някой не седна да направи нормално качване на снимка в темите. Ето идея за админа - направете нормално качване на снимка в темите. Това е фотографски форум, а не литературен :)

Затова и темите са къси и в тях има само едни и същи многознайковци или верни фенове на марки.

Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-19 13:22

Ето я предната подобна тема....

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1907216&t=1907216&offset=25

Автор: Admin   
Дата:   11-03-19 13:40

@georgioiv,
благодарим за коментара.

И едно уточнение. За да разгледа някой профила не е нужно да чете форума. Вероятно разсъждавате по този начин, защото нямате снимки в профила и основно четете форума. До профилите се стига най-често от качена снимка в актуалните такива в сайта.

Автор: BXMarkov   
Дата:   11-03-19 13:46

Полезно предложение, отдавна чакано е за качването на снимки в темите, би могло да се ограничат като размер, примерно 800 пиксела за да не товарят сървърите. Още нещо, което лично за мен (предполагам и за други) създава трудности е, че няма как човек с един бутон да види на едно място мненията си във форума, осевн ако не си напише името в търсачката, досадно е и трудно, ако си написал няколко мнения в различни теми, някои от които потънали да се рови и губи ценно време.

И още нещо към всички потребители, трябва повечко толерантност и уважение, да често сме изнервени или неспокойни по ред причини, но влизайки тук следва да си дадем сметка, струва ли си да се "изразходваме" върху другите, независимо съзнателно или подсъзнателно. Всеки един от нас е личност със собствено достойнство, независимо от качествата си. Това трябва да се има предвид.

Автор: georgioiv   
Дата:   11-03-19 13:56

"И едно уточнение. За да разгледа някой профила не е нужно да чете форума. Вероятно разсъждавате по този начин, защото нямате снимки в профила и основно четете форума. До профилите се стига най-често от качена снимка в актуалните такива в сайта.

"

админ трябва да може да се връща 10 - 15 години назад и да вижда, че профилът ми някога е имало няколко странички снимки :) Много добре знам как и до къде се стига, даже тайни стаички си имахме, дето и админ не ги знаеше :) [beer]

Системата с галерии и минаващи снимки работеше преди няколко епохи. Или поне за мен, да не глобализирам. Толкова съм затрупан с хубави и не до там снимки в социалните мрежи, че тук предпочитам да чета теми във форума и евентуално да си говорим за актуална техника, за актуални похвати в редактирането, за актуални неща, като цяло. И именно в тази насока, лесно качване на снимки в темите ще е огромен плюс.

Автор: PhotoBo   
Дата:   11-03-19 13:58

Тази тема я асоциирам по дефоут с оная другата дето някой беше писал, че е загубил интерес към фотографията и изобщо снимането. Не си спомням, дали мислех да се включа или се включих в нея... За мен фотографията е в мен самия, на своите приливи и отливи, наред с всекидневните ангажименти през годините. Един път я има, друг път и с търсене не става! Не е важно къде се качва и гледа, важното е за мен да има какво да се покаже и дори да не си на световно ниво, това да ти доставя удоволствие, без значение, че то си е само у теб...Никой не може да ти го отнеме!
Един вид не моА се запрА, ама само тогава, когато аз искам и преценя,... един път във фейса, друг път в инста, фото-форум, 500пх и къде ли не, а понякога никъде [smilie3]

С писането е същото - някой път ми се разписва и ще взема участие в няколко теми, друг път със седмици, даже месеци може само да чета и да не виждам смисъл от моето участие в литературата [smilie5]

Автор: uri64   
Дата:   11-03-19 14:16

georgioiv написа:

> Системата с галерии и минаващи
> снимки работеше преди няколко
> епохи.

[smilie24]

Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-19 15:31

Мисля, че няма нужда да се чакат 2 часа преди темата да се архивира. Направо да пишем "ЛОКО СФ" и да бегаме.
Тук промените се случват със скоростта на предизборни обещания.
От колко години чета, че даже и в лични кореспонденции по имейл с "admin" че ще се изчистят кухите профили? Коя е причината, поради която това не се случва? Тровещите атмосферата профили с години не са качили и една снимка, но не пропускат тема, в която да нарушат "добрите нрави при комуникацията". Да се ограничи броя на кадрите, които могат да се качат за седмица, както беше преди. По 3 снимки на седмица, като само една от тях може да се пуска за гласуване.
Профили, които нямат качени поне 5 снимки с някакъв рейтинг, да не могат да пишат във форума. Профили, които повече от два месеца не са качили нищо да бъдат архивирани. Да има отрицателен вот от -3 до + 3 за всяка снимка, за да има реално гласуване с елемент "критика". Когато даден потребител, бълващ тонове посредственост има рейтинг минус 60 А и минус 10 Б (изписани в червено) може и да се мотивира да стигне до "зелен/положителен" рейтинг.
Но нищо от това не може да се случи, защото това е в противоречие с онлайн маркетинга и всяко посещение, снимка или тема са добре дошли. "Отрицанието" (САКЪН критичното мислене) не трябва да се толерират, защото това е "вредно" (де да бяха на същото мнение и медиите, когато бълват "новини"). Когато всички плуваме в море от лайкове и лицемерие май сме си най-добре.
Но дори и да оставим кухите профили, не превръщайте форума в пошла фейсбук група (няма да и цитирам името) в която всеки, решил да регистрира заобикалящата го среда чрез снимка, решава да я сподели.
"Ситото", със сигурност ще мотивира повече хора да влизат и разглеждат качествени фотографии, които сега са някъде из между морето от посредственост. Положителен пример са "редакторите", които правят собствени галерии, но и там го има субективното селектиране на базата на личен вкус. Но все пак е нещо.
Ако искате фото-форума да се отличава от посредствените фейсбук групи за споделяне на снимки, има доста хора с идеи и кадри, които биха помогнали (но и това е въпрос на време). Ако искате импресии, кликания и центове от гугълски реклами - това е начинът - напред и надолу. С нетърпение чакам новите хиляди снимки на котета; чернобели бабички и старци; цветя и "блърнати" девойки.
[thankyou]
#ЕСЕ
#ЛОКОСФ

Автор: burningice   
Дата:   11-03-19 18:04

Може би разделението на "А" и "Б" автори.

Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-03-19 19:11

Защо трябва да се пише често и навсякъде, както го правят няколко индивида тук ? Не трябва ли човек да изказва мнение на база опит и знания , а не на догадки и фалшива и непълна информация от интернет ?
Аз качвам рядко вече - не мисля , че имам да предложа нещо , което би било добро или от ползва в момента ... имам разни планове за снимане ... като има резултат - тогава ще кача ... Но определено се досещам защо много автори ги няма ... не виждат смисъл. Тълкувайте си го както искате ... [shtrak] [beer]

Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-03-19 19:14

Няма ги хората, с които беше интересно.
Намърдаха се някакви пръдльовци, дето тръгнаха да пишат все едно всичко им е ясно, а им падат фотоапаратите от ръцете.
А и за 20 години вече няма нужда да гледам снимки тук - само списък с никове да ми дадат и мога да опиша какво ново има за гледане.

първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
Емисии   RSS | Atom
Абонамент   Google

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »