Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: Thor   
Дата:   08-03-19 22:31


За повече контрол върху ДРИП/DOF, най добре



Canon Tilt-Shift


а за разнообразие на картинките, може да пробваш и с


Canon Fisheye Lenses


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   10-03-19 20:38

благорадя на всички за помощта, използвахме тилт, макро и фишай обекитв, пускам 3 много набързо прегледани и почти непипани файла от днес. 3 часа снимане и 500+ кадъра, тва охлювите били изморителна работа. и ако някой не знае - бързи са! [smilie5]


https://i.ibb.co/xMJX6Gf/IMG-8650.jpg




https://i.ibb.co/7GGyLcb/IMG-8679.jpg




https://i.ibb.co/SfrTg33/IMG-8747.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: philip   
Дата:   10-03-19 20:47

Бива, бива, само боке им липсва и си готов за конкурс![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   10-03-19 21:17

нямаше място за боке, тясна стая и на f/16-f/25... освен тва никва активност от собствениците, само шашкане, редих зарзават като изоглавен и там отиде половината време. леко, лееееко да не им отделиш черукпите... никога повече! [smilie5]

но самото снимане на охлювите ме изкефи, симпатяги са и ще си събера една банда в гората за външна фотосесия скоро [cool]

основна светлина вляво - Godox AD200 със 60см софтбокс
контра отдясно - Godox V860 гола с решетка и СТО
помощна зад мен/дясно - Godox V860 гола с решетка и СТО

от ръка беше цялото упражнение, статива много ограничава, а те са бързи [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: fragranse   
Дата:   10-03-19 22:37

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: imitev   
Дата:   10-03-19 23:44

Пуцай куме! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: victory13   
Дата:   11-03-19 00:12

ирник излезе прав [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: borizlat   
Дата:   11-03-19 00:12

Не съм никакъв фотограф но просто да споделя че снимките са някак прекалено натруфени по мое мнение. Прекалено много цветове и плодове. По скоро са реклама на ябълки а не на охлюви. Както казват в едни кулинарни предавания-Кой е главния герой в чинията? (Снимкита)....Технически са страхотни ☺

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 00:58

@fragranse - печелиш приза за топ принос към темата не един, а вече два пъти [smilie5]
@victory13 - излезе прав човека... ама за ябълките, по охлювите бликове да виждаш? истината е, че с техника под наем няма как да се изпипа всичко... поляризиращ филтър имам, ама не е 67мм и отече работата. за следващият път и това ще е предвидено [smile]
@borizlat - радвам се, че технически ти се струват ок. аранжировката трябваше да са я направили стопаните - снимките са си по тяхна идея, охлювите са техни, от мен светлина и снимане. претенции за естетика нямам, като ме посрещнаха с една гола мушама, слезнах до пазара, напълних една чанта зарзават къдекотимало и ейгодейго [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-03-19 10:41

[shtrak]

Съвети не давам искам да съм, изпълнител!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2010-09/4_1284460878.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 10:50

епа изпълнител си, усмихни се малко[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: Бармалей   
Дата:   11-03-19 10:50

Здравейте,като за първи опит [cool]
Както споменах за поляризиращият филтър... И аз съм патил...
P.S. На 8650 - според мен - контрастното петно на ягодата -долу в ляво натежава и дърпа погледа - заради дефокуса на ойлю бойлю до него...?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: nislon   
Дата:   11-03-19 11:24

Еее, направо не е за вярване, звучи като виц:

Собственици на охлюви, си поръчват домашно макро, със собатвена аранжировка в стил - "Зелечуци, който не яде!" :)))

С трудна задача си се сблъскал, ама си се справил! Аз щях да измисля нещо, за да отклоня поканата! :))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 11:26

бармалей, аз съм от малкото глупави хора в тоя форум, които ще качат кадър директно от апарата... и трите снимки не са обработвани, даже не съм разгледал какво имам, а пуснах в бързината веднага след сесията. тепърва ще ги пресявам и обработвам, лично за моя вкус са прекалено ярки/контрастни и като им дойде реда ще ги мисля, но определено няма да останат така, и дребни детайли като това петно ще бъдат оправени или изрязани.

още веднъж благодаря на всички ви, които се включихте със съвети и градивни забележки [beer] като във всяка тема се показаха и някои миши душици, които понякога бъркат дружелюбното поведение със слабост, но без тях няма да ни е интересно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   11-03-19 11:30

@nislon - човече, тия хора имаха препарирани къртици и плюшена играчка в саркофаг в центъра на дневната си! [smilie11]
те завършват цикъла от откачалки, с които се сблъсквам покрай снимането на животни напоследък, и вчера си дадох дума - това беше [smilie5]

още веднъж ти благодаря за кадъра с мухоморката и обяснението, помогна ми много[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: nislon   
Дата:   11-03-19 12:09

и аз [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: youstolemyheart   
Дата:   12-03-19 11:26

Браво.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   12-03-19 23:42

за да не отварям нова тема, някой ползвал ли е samyang 100mm 2.8 macro? интересува ме единствено качеството на оптиката спрямо канона, с всичко останало съм наясно (изработка на корпуса, ръчен фокус и бленда) [beer]



Публикацията е редактирана (12-03-19 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: menton   
Дата:   13-03-19 00:31

Лично не съм ги ползвал и двата вида, че да мога да дам адекватно мнение, но цената и автофокуса силно накланят везната.

https://www.e-infin.com/eu/item/104/tokina_at-x_m100_af_pro_d_af_100mm_f/2.8_lens_for_canon

https://www.e-infin.com/eu/item/2592/samyang_100mm_f/2.8_ed_umc_macro_lens_for_canon_ef_mount

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към макро фотографите
Автор: hardcpz   
Дата:   13-03-19 00:42

автофокуса изобщо не е фактор при мен, единствено качеството на оптиката...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »