Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Смяна на Canon с Nikon?
Автор: CDman   
Дата:   10-03-19 11:09

Автор: elitsa.cholakova25
Дата: 10-03-19 10:04

Съвсем се обърках вече... Едни казват 50мм на 1.8, други 85мм на 1.8... Не знам какво да правя... [smilie11] [smilie8]


Това:

https://35photo.pro/items/Nikon_f41/


Е секция в друг фото сайт където ще видите списък с обективи за Никон.
Кликнете на някой обектив и ще видите снимки направени с него.


Успех ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon с Nikon?
Автор: enizvk   
Дата:   10-03-19 11:49

Принципно се отказах от отзи форум, но тази тема е една от малкото нормални, така че ще си позволя да оставя мнение.

Никой не може да Ви каже какво да си купите.Всеки има различни предпочитания. Технически погледнато, колегите са казали за обективите.
@pumabg също е казал много важни неща.
На ваше място аз бих си купил 50мм. на кроп сензор, защото е малко по-универсален в по-ограничени пространства.
Лично аз ползвам кроп сензор. Имах и безогледален ФФ, спечелен от конкурс и се оттървах, от него на 2та седмица, въпреки че някои хора тук се изкривяват да ги хвалят. Снимал съм за корици на книги и малки списания,
които не правят големи билборди. Никой не ми е правил забележка или проблеми заради размер на сензора. Обаче,
ако някой редактор види, че само няколко сантиметра от лицето на портретувания са на фокус, или че човека стои все едно изрязан и пейстнат с фотошоп, тогава повече никога да се обадят. Ако в един момент Ви се наложи да снимате за пари или нещо важно, винаги можете да си наемете техника. Много по-изгодно е, в същото време си взимаш техниката, която е най-подходяща за конкретната задача.
Хората, които са съсредоточени върху фотографията, малко се интересуват от техника.
Според мен когато придобиете достатъчно опит ще знаете какво да си купите. Дотогава се съсредоточете върху композиция, сюжет, емоция...
Успех!



Публикацията е редактирана (10-03-19 12:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »