Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-19 16:13

23/1.4, като има и нишова, ръчнофокусна опция Самянг 21/1.4.
Добър вариант е сега 23/1.4 и после 15-45 като му паднат цените на втора ръка, все пак да има някакво варио да покрива.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-03-19 16:23

Аз първо си взех 18-55, а след това /като посъбрах пари/ вторият ми обектив беше точно 23/1.4.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   05-03-19 16:58

Толкова по-добър ли е от 23/2 че да си залужава по-високата цена и да се жертва WR?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: farushko   
Дата:   05-03-19 18:40

написа:

> Толкова по-добър ли е от 23/2 че да си
> залужава по-високата цена и да се
> жертва WR?

И аз това се чудя. 1.4 определено по ми допада, особенно как стои на Х-Т тялото, но за видео и бързина на автофокус+WR ф2 е по-добрия избор като че ли. Засега съм 70/30 за 1.4 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   05-03-19 22:23

Е при 70:30 е лесно да се вземе решение, при мен е 50:50 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kvakioh   
Дата:   06-03-19 09:20

Щом нещата не опират до $$, значи винаги за предпочитане е 23/1.4 и като цяло по-светлите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   06-03-19 09:56

Бих казал, че не е съвсем и винаги така, а зависи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: io_bs   
Дата:   06-03-19 11:26

При фуджи е особено и невинаги светлите са за предпочитане. f/2 серията предлага по-бърз и тих автофокус и така прехваления WR. Въпреки това ми е интересно новата генерация процесор и сензор колко подобряват автофокуса на по-мудните обективи като 35 1.4, 60 2.4 и прочее.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: attempt   
Дата:   06-03-19 11:44

Я да ползвам темата за Фуджи и да питам: Има ли RAW конвертор на Фуджи, който да конвертира RAW файловете с направените настройки по време на снимане? И само ако искам да променя нещо в един или повече от файловете, да го направя? Не знам да ли се изразих ясно, но ако съм си направил добре настройките в апарата, искам конвертора да ми ги обърне в JPG с вече направените настройки. Това го има в бач конверта на CaptureNX на Никон и ми беше много удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: io_bs   
Дата:   06-03-19 13:46

В ACR можеш да приложиш филм симулациите към суровия файл и оттам да си нагласяш цветова температура, експозиция и т.н. по твой вкус. Но ако нямаш какво да бараш по суровия файл, по-добре си употреби jpg-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: attempt   
Дата:   06-03-19 14:34

Точно тоя отговор не търсех [smilie5] Това ми е съвсем ясно. Само че, в процеса на снимането понякога сменям настройките. И е перфектно, ако конверторът може да ги прочете и да ги приложи автоматично. А аз да променя само кадрите, които искам. CaptureNX го може. Сега търся и с Фуджи дали може да стане. Доколкото прочетох, FUJIFILM X RAW STUDIO има тази възможност, но се включва апарата към PC-то и реално той прави конверсията. И това е някакъв вариант, но търся по-интелигентно решение ако има.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   07-03-19 06:02

За Fuji ползва ли се Lightroom или PS Camera Raw? Или е по-добре друг софтуер а обработка на RAW?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: kvakioh   
Дата:   07-03-19 08:47

По-добре някой друг софтуер, не PS ИлиLightroom.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: quazimodo   
Дата:   07-03-19 09:02

Който иска, с познавателна цел може да пробва RAW Therapee за Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   07-03-19 10:25

А защо всъщност е проблем да се ползва LR или PS за фуджи?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   07-03-19 10:39

Всъщност може да си се ползват и LR и PS с ACR, стига човек да е малко по-внимателен с шарпенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   07-03-19 11:11

Ще погледна тук

И тук https://www.dpreview.com/forums/thread/4333832

Може би ще ми се изясни


Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: io_bs   
Дата:   07-03-19 11:28

Изтегли си RAF файлове и ги прегледай в ACR. Аз не виждам голяма драма с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: Medivh   
Дата:   07-03-19 11:51

Така и направих и не виждам нещо проблемно, може би защото е нещо конкретно или пък може би sharpening-а работи по различен начин в LR/PS когато става въпрос за Fuji RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: uri64   
Дата:   07-03-19 12:46

Ами просто ако се напънене прекалено шарпването (или по-точно слайдъра Amount) в АЦР или Лайтрум - версиите преди последния ъпдейт - се получаваха така наречените "червейчета"...затова се препоръчваше с този слайдър да се работи по-внимателно, а да се напъма слайдъра detail....как е след последния ъпдейт не съм пробвал...аз лично за да си продължа работата с фотошоп-а процедирам така - конвертирам Фуджи роу-вете с Х Трансформър на Иридиънт до днг и вече днг-тата ги минавам по обичайния ми начин през АЦР и фотошоп. Твърдят че версията на Капчър 1 за фуджи върши много добра работа, но още не съм я пробвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи обектив за първа камера (Fuji X-T30)
Автор: miroshi   
Дата:   15-03-19 17:06

Аз като взех Фуджито беше с 18-55, преди това бях взел 23 ф2 за снимане на децата на закрито.
Много съм доволен от 23-ката.
После, около миналия Черен петък ми попадна 16-50 на 50% и директно го взех. От тогава ползвам само него навън, а 18-55 си седи вкъщи.
За мен е по-важно, това което нося да е леко и ако може по-широко.

Някога ако има нужда може да взема 16-55 ф2.8 или ако излезе 45-70 ф2, за снимки на закрито.

За теле-обектив изобщо не мисля. Имах 55-300 за предната камера - слагал съм го 3-4 пъти за 7 години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »