Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Еконт се самозабравиха
Автор: GSFotev   
Дата:   01-03-19 14:44

Въвеждат нови такси. Вече се плаща прехвърляне на пратка от един офис в друг в рамките на регионалния клон. От няколко дни въведоха нова такса гориво. От месеци автоматично начисляват стойност на опаковката, независимо дали има или не такава. Минимална пратка която преди 2-3 години излизаше малко над 3лв вече струва 5лв. Ето до какво води фактическият монополизъм в куриерските услуги. Загадка е защо другите куриери спят, а не свалят драстично цените да им отнемат клиентелата, която тъй или иначе не заслужават. Пускам тази тема с апел към всички да бойкотираме Еконт заради алчността им. Надявам се собственикът им, който е фотограф и вероятно също е регистриран тук, види темата и преосмисли корпоративната си политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   01-03-19 14:46

петък е :) ЧБМ от мен !

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: smilen_k   
Дата:   01-03-19 14:58

Вече и информационните СМС които получаваме ще се плащат по 0.18 лв. Аз вече смятам да ползвам Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-19 14:58

GSFotev: таксата за гориво не е нова. Колкото до оскъпяването - то е факт - всичко става по-скъпо. Но при всичките нароили се куриерски фирми - няма как да говориш за монополизъм. Всъщност държат монопол върху едно нещо - качеството на услугата... Сега се запитай, защо хората дори не искат да чуят за другите куриерски фирми? Или защо много хора (включително и аз самия) си плащат допълнително разходи за доставка с Еконт, при наличие на безплатна такава със Спиди например? Вероятно може да има някаква зависимост между качество/цена, ама знам ли аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Божидар58   
Дата:   01-03-19 15:04

В нашия град пред офиса на ЕКОНТ винаги има опашки, понякога чакам около 30 минути. В другите куриерски офиси не е така. Сигурно има причина....Аз лично ползвам ЕКОНТ от доста години и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: BXMarkov   
Дата:   01-03-19 15:16

За хора, които ги ползват стотици и хиляди пъти сигурно има значение, за мен са си номер едно като качество на услугата, ползвам ги отвреме на време и ми е все едно дали е 3 или 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   01-03-19 15:20

Спиди пратка от офис до офис (кашон 1 кг) - 2.60 лв по спомен беше миналата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Duffer   
Дата:   01-03-19 15:40

Абееее качество на услугата. Хайде да не пълня формума с излишни трагикомедии - всичките са един дол дренки. Да, мога да се съглася, че Еконт са една мноооого малка идея по-читави от останалите, но в България "избора" между алтернативите за доставки и като "избора" между това да те застрелят или да те обесят - накрая все си умрял...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: kokotoo   
Дата:   01-03-19 18:07

Наскоро върнах едно RX-100 III "ПЕРФЕКТНО" и не можело да ми издадат фактура за разход, щото съм връщал стока, - ами нали съм платил? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   01-03-19 18:13

Duffer написа:

> Абееее качество на услугата. Хайде
> да не пълня формума с излишни
> трагикомедии - всичките са един
> дол дренки. Да, мога да се съглася,
> че Еконт са една мноооого малка
> идея по-читави от останалите, но в
> България "избора" между
> алтернативите за доставки и като
> "избора" между това да те застрелят
> или да те обесят - накрая все си
> умрял...


Интересно - 10 години ползвам Еконт без нито един проблем, най-вече за, да го наречем, вътрешнофорумна[smilie5] размяна на пратки. Никакви проблеми за това време. Разни други мераклии за възможно най-голяма лапаница, постоянно ми пробутват нежелани взаимоотношения със Спиди и компания, които никога не са минавали безпроблемно за мен. Сигурно нЕкой ми е направил вуду магия [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-03-19 18:14

Днес изпращах с Еконт. Сам си направих товарителницата и не забелязах такса опаковка. Ако по мое желание ще местят пратка от офис до офис ще трябва да платя. Ако те са се объркали те ще платят.

Завчера преподписвах договор с моб. оператор. Идва младежа от Спиди, дава договора и вика - ще чакам да го подпишете. Викам му - да ти изкарам възглавница и одеало, защото ще го подписвам утре? Ама как, вика, трябва веднага! Шефката щяла да се кара. На другия ден отивам в Спиди и шефката хъката-мъката кандиса да не се кара на момчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Hsathv   
Дата:   01-03-19 18:32

Аз затова много често ползвам Български пощи. Цената на доставка за малки пакети е стотинки. Еконт и другите са куриерски фирми от врата до врата. При услуга от офис до офис не знам защо трябва да се дават 5 лева на Еконт, като може лев на БП.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-19 18:34

През цялото си съзнателно изпращане и получаване на нещо с куриер, от Еконт съм имал една забележка, и то преди години. В същото това време, със Спиди само за последните две години, през които по техни думи постоянно подобряват услугите си, съм имал около 40% проблемации. Вероятно съм карък, но наистина винаги, когато си поръчам нещо и няма опция "Еконт", правя запитване до подателя дали не може с тях, дори и за моя сметка.

Съгласен съм, че не навсякъде обслужването в офисите не е на нужното ниво - все пак става въпрос за голяма мрежа от франчайзи. В офисите, които ми са удобни, всичко е си е ОК - удоволствие е да работиш с приятни хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-19 19:50

Всички се тълпят едикъдеси по две причини:
1) Стадно чувство
2) Носталгия по опашките от „едно време“(важи за по-възрастните клиенти)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   01-03-19 20:06

И аз работя с Еконт всеки ден,но наистина станаха малко мизерници. 20 стотинки за найлоново пакетче, 1,40 за опаковка с балони... Ами слагайте си ги тези неща автоматично в таксата куриер. Какво ми пишете 3,40 пратка и накрая пак 5 лева. Наистина Спийди свалиха много цените и пращам вече дребни неща с тях за 2,50.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: juslen   
Дата:   01-03-19 20:42

Всички се тълпят където обслужването е най-високо колега mmjm не е така видял един опашка и се наредил и по него още 100 човека защо пред Спийди и другите псевдо куриери няма и 3 човека опашка никога-щото толкова им е и обслужването, и 2лв да направят пратката пак няма да дръпнат клиентелата на еконт.

Така и с кръчмите видиш ли една празна кръчма и една пълна с хора къде според вас е по-добро обслужването или всички пак са тъпо стадо

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mmjm   
Дата:   01-03-19 21:01

В тази, която ми е по джоба. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-03-19 22:25

Вие не си ли опаковате пратките вкъщи?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: binaural   
Дата:   01-03-19 22:40

Поради тази причина, от половин година ползвам спиди. Цените са наполвина и не чакаш в офиса!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-19 23:25

Добре е, когато има избор - всеки ползва каквото харесва! [smile]

"Моят куриер е по-добър от твоя!" (или даже "Моят е по-лош от твоя!") е безсмислен спор като Канон срещу Никон, телефони срещу апарати, Левски срещу ЦСКА [smilie2]

Пращайте си с който искате - какъв ви е проблема? [smilie11]

Честит Петък! (И баба Марта)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: binaural   
Дата:   01-03-19 23:31

asahi, таксуват 23стинки за найлоновата чантичка на еконт...забелязах в последнта касова бележка...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: GenaDP   
Дата:   02-03-19 00:14

asahi, таксуват 23стинки за найлоновата чантичка на еконт...

Ми купи си по-евтини и опаковай в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: menton   
Дата:   02-03-19 01:27

Работил съм осем години със Спиди и Еконт. Моя съвет е, ако сте юридическо лице и изпращате регулярно пратки ползвайте услугите на Спиди с договор. Цените и услугите, са по-качествени от Еконт, но ако сте частно лице за предпочитане е Еконт. Приоритет на Спиди са фирмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: georgioiv   
Дата:   02-03-19 06:15

Аз пък от десет години работя с Лео Експрес. Имаме пратки всеки ден, от двата офиса. Нито една загубена, повредена или забавена пратка за това време. И наложения платеж и цената на пратките от врата до врата са на по-добра цена от еконтоспидитата. За съжаление не навсякъде имат офиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   02-03-19 06:20

Ето, с два реда изяснихме ситуацията[smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: belone   
Дата:   02-03-19 09:12

Пазарна икономика! Щом се търси една услуга и клиента е готов да плаща, значи това е цената. Пробвай с другите и пак ще си говорим ????

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: roburt48   
Дата:   02-03-19 11:35

Еконт имат повече офиси отколкото всички останали спедитори накуп... И то в пъти ! Това си е доста сериозно предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: survivor3   
Дата:   02-03-19 14:31

Никога не бих ползвал Спийди! Само ЕКОНТ те са върха![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   02-03-19 21:07

Еконт - комисионната, която слагат върху цената на пратките е голяма и се усеща фрапантно при по-скъпи пратки.
Предпочитам да търся алтернативни начини.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-03-19 22:35

Ако собствениците на ОЛХ решат да инвестират няколко милиона в тяхна куриерска фирма, мисля че в ЕКОНТ ще останат само моргаджиите, които си имат "врътки" да пращат "анонимно" крадени части (и не само) [smilie7]
Докато всеки е ТАРИКАТ в ОЛХ-САТА и продава от ракия, нафта, рязан тютюн, МАРКОВИ дрехи, кучета, котки и всичко което може да се открадне и продаде, будиста от Русе ще трупа милиони....

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: penco   
Дата:   03-03-19 08:52

Пращай по Български пощи, за да не забогатее русчуклията.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 09:51

Не е от Русе... Около Русе...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   03-03-19 19:20

И друго има, забелязавам го от няколко месеца. През системата им ee.econt.com не "минават", не се регистрират пратки за мен, независимо от кого и то основно ако са на сума над 100-тина лв. !!!. Не се появяват там, не получавам смс на следващият ден за тях, но въпрки това като отида в офиса - пратките са там и си ги плащам и вземам. Няколко пъти ги питам - що така бе? ... мънкат: системата се забавила, сървъра блокирал ... с две думи - небивалици. Все още не ми се иска да се заяждам с тях, но в крайна сметка за много неща които съм купил с доставка през тях, така си оставам без никакъв документ, че съм платил за стоките, утре ще дойде некое ченге у нас и ... всичко ще излезе крадено.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Konstantinov   
Дата:   03-03-19 20:00

Аз плащам с карта от банковата сметка и ми дават бележката.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 20:30

Терминаторе системата им е така направена, че не може да не ти дадат документ.

Вариантът е просто ти да не изчакаш, а да си тръгнеш преди да ти го дадат.

За съжаление цената на всички куриери върви полека лека нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 21:08


> За съжаление цената на всички
> куриери върви полека лека нагоре.

Само на куриерите ли? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 21:22


Моята също [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: next_time   
Дата:   03-03-19 21:33

Понеже за последните две години и аз си вдигнах цените, смятам че е съвсем нормално всичко да поскъпва. Колкото е по скъпо толкова по добре. Иначе ще си останем като македонците - всичко им е евтино докато са си в македония, но дойдат ли в българия им е двоино а в гърция четворно.

Искам пак да съм вечно без пари заради скъпия живот но със заплата 20 000 евро. Така като отида в италия с джобните на детето ще се чувствам като нормален италианец.

И ... аман от мрънкачи, еконт вдигнали таксите, бате бойко строял кофти магистрали - ами български пощи още работят, а стария път до благоевград още не е затворен. Има толкова много възможности. И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 21:58


> И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска
> фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.
>

+1 [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Otvorenia   
Дата:   04-03-19 09:23

Еконт са предпочитана фирма и от мен, но и Спееди се пооправиха. Не са като преди. Ползвам ги и тях. Драма няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 10:25

Значи и те ще вдигнат цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: solo5   
Дата:   04-03-19 11:00

При продажба на M.Zuiko 45mm f1.8
Еконт ми начислиха и застраховка,
която вдигна цената на пратката от 5лв на 10лв
Обективът си беше опакован във фолио с балончета
и в собствената си оригинална кутия...
Преди не добавяха такива такси

P.S. Когато ги накарах да вкарат серийният номер на обектива
в системата се почесваха, добре че една им каза че по инструкция е задължително



Публикацията е редактирана (04-03-19 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 11:11

Правите от мухата - слон.

Пускам пратки всеки ден с тегло 1-2 кг. от офис до офис. С наложен платеж и предварително подготвена товарителница излизат по 4-5-6 лв. Не мисля че е голяма драма +- 1 лв. Да, преди година излизаха малко по-евтино, но ще го преживея. Слагам разликата в цената на клиента и всичко е точно. Служителите в офиса който ползвам са учтиви, познават ме по име и вършат работа. Понякога може и да объркат нещо, но сме хора, случва се.

Аз в офиси с персонал, който не мога да търпя и ме дразни, не ходя. При това не само в куриерските. И това регулира пазара. Като никой не ходи офисът или сменя персонала, или затваря.

Работя и със спиди. Последните години и там няма драма. Работят прилично.



Публикацията е редактирана (04-03-19 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 18:28

"Автор: solo5
Дата: 04-03-19 11:00

При продажба на M.Zuiko 45mm f1.8
Еконт ми начислиха и застраховка,
която вдигна цената на пратката от 5лв на 10лв
Обективът си беше опакован във фолио с балончета
и в собствената си оригинална кутия...
Преди не добавяха такива такси"

Винаги е имало такава такса. Понеже сам си правя товарителниците виждам как сумата нараства с избиране на нова опция. От друга страна не е задължително да си застраховаш стоката. Само че ако се загуби или бъде открадната плащането без застраховка ще е по някакви общи условия, които едва ли ще те задоволят.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: agop4o   
Дата:   04-03-19 19:33

next_time - И понеже всеки разбира от всичко - вземете направете една читава куриерска фирма и докарайте до фалит еконт, толкова е лесно.
[smilie5][smilie5] Като седнем на маса и разговора се завърти около работата имам един хавер дето почва да мрънка как цялата работа била на гърба му и шефа му нищо не разбирал от бизнес.Е викам ти като си спец що не направи една фирма с такава дейност.Отговора винаги е -Еми ще направя ръцете да не ми са в г.за-.И така 20 години.[smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 19:50


Е аз горе долу така направих, ама само след 16 г [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 20:38

Подготвял си се.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   04-03-19 21:15

"Автор: imitev
Дата: 03-03-19 20:30
че не може да не ти дадат документ.
Вариантът е просто ти да не изчакаш, а да си тръгнеш преди да ти го дадат
"

Не че държа на тяхната хвърчаща бележка на термохартия, която избелява след няма и 3 месеца, но винаги изчаквам, нали се подписвам на техния екземпляр. А иначе от профила си в с-мата им винаги мога да си разпечатам (и разпечатвам) на нормална хартия товарителницата и списък на пратките и т.н.
Забележката ми е че липсва информация в сайта им, в профила ми, че изобщо пратка Х с цена У някога е "преминала" оттам. Естествено преди това сме се уговори с контрагента да ми прати конкретната стока за спазарената цена, не е ей така да получавам и вземам пратки от неизвестен изпращач и то точно за мен. Получавам СМС: "имате 3 пратки ...", а като отида на място - пратките 4, тази неорегистрираната, но уговорена ми я дават, плащам си, дори бележка на термохартия получавам за нея, подписвам се че съм я получил ... но остава у мен съмнение, че има нещо гнило в цялата тази схема ...



Публикацията е редактирана (04-03-19 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   04-03-19 22:01

terminator - когато пратката се подготви през външни сайтове (като OLX, който е лесен и удобен), товарителницата не излиза в електронната (потребителска) система на Еконт за ПОЛУЧАТЕЛЯ.
Това съм забелязал.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: terminator   
Дата:   05-03-19 10:45

Възможно е, през Еконт основно купувам, много рядно продавам и то ако продавам - нося в офис. Както и да е, просто споделих.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: serjy   
Дата:   05-03-19 11:11

Доволен съм от Еконт, за цената която искат дават перфектна услуга. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: survivor3   
Дата:   05-03-19 16:57

Доволен съм от Еконт, за цената която искат дават перфектна услуга. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: MARLOV   
Дата:   06-03-19 08:44

Цената се определя от търсенето.Пазарна икономика.Не виждам никаква драма.Очевидно търсенето е огромно.Между другото разни щракачи на плажа взимат двойно повече за една посредствена снимка за спомен ,отколкото ЕКОНТ за една пратка. А си помислете само през колко ръце минава една пратка и колко време коства. Може ли да се сравнява с една плажна смимка костваща 2 минути с принтирането?!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: GSFotev   
Дата:   06-03-19 11:27

Информацията е също част от пазара. Нека се знае, че Еконт взимат 2 пъти по-скъпо от другите за една и съща услуга. Пък всеки да си прецени кой куриер иска да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   06-03-19 12:26

Кой работи два пъти по евтино от еконта? Поименно!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-03-19 13:01

Днес взех една фотораница от плевен май и цената за доставка която платих е 4.71 ,като получавам в офиса на спиди не знам по каква причина винаги е 6 лева 6 и нещо и 1.30 нищо не са ама някакси миэе неприятно, и наистина като видя че някой доставя със спиди ми е неприятно щото ще платя винаги повече,иначе услугата е същата, не съм получавал от спиди от година,възможное да са намалили цената,вчера получих от някакви куриери мм доставката е 4 .00 ама не доставят до офис ,а те търсят на адрес,казах им адрес за днес 10-12 те се обадиха вчера втори пат и мислех чеса други -доставчици на мебели и отидох на адреса и се оказа че съм се разкарал за 8 батерии щото били от мм -от икея 8 батерии ,можех да кажа да ми и доставят в нес ама не казаха кой звъни, а с тях се бях разбрал вече за днес и така вчера минах пеш 8 километра повече.Тия мм са отврат,по удобно е в офис когато имаш време отиваш и получаваш не да те разкарват и да ги чакаш за пратка 200 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: serjy   
Дата:   06-03-19 13:22

в нашия град спиди сме ги кръстили слоули...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: compur   
Дата:   06-03-19 14:49

Konstantinov завиждам за дългото изречение! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   27-03-19 11:24

"Автор: smilen_k
Дата: 01-03-19 14:58

Вече и информационните СМС които получаваме ще се плащат по 0.18 лв."

Получаването на мейли все още е безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   27-03-19 11:31


Ако не отидеш да вземеш пратката 1-2 дни ти се обаждат по телефона -> българска работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Вчера го приложих...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: vuvi   
Дата:   28-03-19 17:56

Само Спиди ! ДО килограм 2.55лв. до 10кг 5.05лв. до 20кг 9.05лв.......Къв Еконт бе колеги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   28-03-19 18:37

vuvi написа:

> Само Спиди ! ДО килограм 2.55лв. до
> 10кг 5.05лв. до 20кг 9.05лв.......Къв Еконт
> бе колеги :)

Я питай за 1 кубически метър товар с тегло 19.5кг, колко ще ти вземат[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (28-03-19 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lmitov   
Дата:   28-03-19 20:09

И аз май ще ги пенсионирвам Еконт когато това е възможно. С какво толкова ще си намалят печалбата, че и СМС-ите почнаха да искат да им плащаме. Това вече е лакомия.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Ctudio5   
Дата:   28-03-19 20:29

В офис с 4 работни места на смяна са поне 8 служителя, половината от които освен, че носят кафе и закуски на останалите, прехвърлят пратките, сортират ги, описват ги, товарят ги на служебния автомобил отвън, които е специално за клона и цял ден стои паркиран пред него. Всички тези служители и организация искат заплати и поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   28-03-19 20:45

Само че Еконт клоновата мрежа е базирана на франчайзинг, тоест условията, цените, таксите НЕ зависят от нито един служител или управител на клон на Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   28-03-19 22:24

Досега в спиди 2.55 не съм плащал никога.

Не знам къде ги гледате тези цени...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: crownmaker   
Дата:   28-03-19 22:32

То бива еснафско тъпа досадна тема,но тая надмина всички[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   28-03-19 22:54

Да кажеш, че някой реализира 1% от месечния оборот на клона, с който работи, ама то и така не е. На гол тумбак чифте претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: ecobo   
Дата:   28-03-19 23:51

написа:

> vuvi написа:
>
> > Само Спиди ! ДО килограм 2.55лв. до
> > 10кг 5.05лв. до 20кг 9.05лв.......Къв
> Еконт
> > бе колеги :)
>
> Я питай за 1 кубически метър товар
> с тегло 19.5кг, колко ще ти
> вземат[smilie18][beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (28-03-19
> 18:38)

Аз получавам такива пратки на палет, при това с тегло около 200-250 кг. Варна-Ямбол - 45 лева. Цената ме устройва перфектно!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   29-03-19 08:44

За пакетна куриерска услуга ли става въпрос или за спедиция на товари?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   30-03-19 10:54

Сега гледам реклама в сайта на спиди 2,55 офис-офис за пратки до 1 кг. 3.05 за пратки до 3 кг

Явно ще се разходя до офиса им [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: juslen   
Дата:   30-03-19 13:52

Ниската цена не гарантира високо качество нали знаете

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   30-03-19 16:01

Спиди никога не са имали качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Славчо1989   
Дата:   06-04-19 14:23

Онзи ден платих в Еконт 12 лв за доставка на адрес с тегло 2.3кг, определено са се самозабравили

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   06-04-19 23:35

Сам ли си направи товарителницата?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   06-04-19 23:58

Спиди, от врата до врата, 2.3кг, наложен платеж 100 лева, получаване във вторник - 10.15лв. Хайде на евтиното!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mtvachev   
Дата:   07-04-19 07:25

4,70 от офис до офис на 90км разстояние за бутилка с 15 мл течност в нея. Същата пратка при другата голяма куриерска фирма ми е с над 1,20 по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: toc   
Дата:   07-04-19 10:28

То затова има и опция от офис до офис след като ти е скъпо от врата до врата.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nokoniko   
Дата:   07-04-19 13:37

Удоволствието струва пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: mmjm   
Дата:   07-04-19 16:18

Доста глупости са изписани в тази статия. A to Jazz, фестивалът в Банско и доста други музикантски форуми дават по-различна представа за интелектуалните потребности на българската публика и начините за тяхното задоволяване в някаква степен, темата която се разисква тук е малко по-различна.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: juslen   
Дата:   07-04-19 16:51

Докато сме евтини на брашното и скъпи на триците няма да се оправим никога и все всичко ще ни е скъпо



Публикацията е редактирана (07-04-19 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   07-04-19 17:41

На мен постоянно ми реват, че им е скъпо да свърша нещо, след което палят новия автомобил и се обаждат по телефон за 1500 лв.

Не се връзва някак...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   08-04-19 04:14

UPS - доставка от германия, за 5 работни дни... 100 лева доставка на пакет с тегло 35кг... и цена доста над 3те цифри.... смятам, че е разумна...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Kalimas   
Дата:   09-04-19 10:26

Следните от последните 2 години имам следните случки със спиди:
- пратката отиде в град, различен от този в товарителницата;
- изгубена експресна пратка;
- от два месец чакам обратни документи и разписка за една доставена пратка.
А разликата в цените не е чак толкова голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   10-04-19 11:12

Хора, Speedy/DPD от 08.04.2019 са спрели изцяло всякакъв вид транспорт до UK заради "Брекзит" [smilie21] и не е ясно кога ще върнат отново услугата...
DHL ми обявиха цена 500 лв. за транспорт на светкавица с батерия до адрес в UK (икономична, не за пристигане на следващ ден), тъй като батерията се водела опасен товар... в кашона имах и втора резервна батерия, та нея отделно трябваше на друга пратка да я пусна (не им влиза в нормите за единична пратка двете батерии), та общо искаха да платя грубо 1000лв. такса за изпращане на светкавица с две батерии до UK [smilie21]

Да взема да се мина или да мина да се взема?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Hsathv   
Дата:   10-04-19 15:55

Че прати я с Български пощи. 50-60 лева. Ще се навираш на DHL?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   10-04-19 17:18

Ужас! Еконт ми взеха 10 стотинки за торбичка. Толкова ми взимат и в магазина. Няма аванта, ще се мре [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   10-04-19 17:23

asahi написа:

> Ужас! Еконт ми взеха 10 стотинки за
> торбичка. Толкова ми взимат и в
> магазина. Няма аванта, ще се мре
> [smilie10]


Рано е още за умирачка. Големите търговски вериги вземат по 30ст за найлонова торбичка[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Stefan.S   
Дата:   10-04-19 17:59

2-3 пратки не получавам смс.От кога са го направили да заявиш .че искаш смс уведомление ?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   10-04-19 18:04

Така го направиха. 18 стотинки. Плаща получателя. [smilie18] . Искал,не искал,плаща. И торбичката 20 ст и балончетата 1,20 и кво стана...?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Stefan.S   
Дата:   10-04-19 18:05

Да платя ама трябвало да се заяви от някой си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   10-04-19 18:58

Stefan.S написа:

> Да платя ама трябвало да се заяви
> от някой си ...

Ако не си инцидентен потребител на Еконт, имаш да го кажем, профил там и в него се отбелязва, че изрично си поискал да ти се изпращат СМС-и. Гуци малко послъгва[smilie5]

П.П. Гуци, отиваш в един склад за строителни материали и си купуваш 10 линейни метра балончета. После започваш сам да си опаковаш пратките и си готов. Аз прилагам този метод и не мрънкам за своеволията на Еконт[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-04-19 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   10-04-19 19:13

Не послъгвам. Ако аз като подател кажа да ти пратят,ще ти пратят. И да искаш,и да не. Това е интересното при Еконт. И застраховката пак я плаща получателя,и опаковката. От къде на къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: quazimodo   
Дата:   10-04-19 19:20

Интересен офис ползваш[smilie5]. Когато аз изпращам нещо, винаги ме питат кой пункт за чия сметка да бъде. Май ще излезе, че не малко а доста послъгваш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Stefan.S   
Дата:   10-04-19 19:31

guciguci [smilie24]
и на мен днес така ми отговориха

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   10-04-19 19:37

Няма да се окаже. Практика е получателят да плати доставката. Това го питат естествено,но от там нататък,ако получятелят плаща,всичко друго натрупано също той го плаща. Всеки ден сйм в Еконт. Мога да ти направя цената на доставката двойна. Кашонче от тях мога да взема даже.[smilie18]
А аз лично как пращам. Събирам всевъзможни кутийки и кашончета,за да занеса пратката в Еконт опакована и готова,за да може куриера наистина да е 3,80с отстъпката,която ползвам + процента застраховка . И хората са доволни,даже понякога учудени.



Публикацията е редактирана (11-04-19 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: marves   
Дата:   10-04-19 20:13

Цената за доставка (+ таксите за SMS, опаковка и т.н.) могат да се разделят както ти е кеф в съотношение подател:получател.
Примерно можеш да зададеш получателпя да плати 1 стотинка, а остатъка плащаш ти още при изпращането.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: dragoart   
Дата:   16-04-19 08:52

Честито!

"Уважаеми клиенти,

Искаме да споделим с вас, че предстои промяна в условията за ползване на пощенските услуги на Еконт.

Във връзка с настъпили промени в законовите разпоредби на Република България, считано от 15 май 2019 г., сме задължени да начисляваме ДДС върху всички универсални пощенски услуги, които до момента са били освободени от ДДС. Това са всички пощенски пратки от и до офис на Еконт със следните параметри:

пощенски писма - с тегло до 2 кг., размери до 260 х 360 мм. и дебелина до 20 мм.
пощенски пратки - с тегло до 20 кг. и размери до 60 х 60 х 60 см.

Към допълнителните пощенски услуги Обявена стойност и Препоръка също ще се начислява ДДС.

Промяната засяга всички доставчици на куриерски и пощенски услуги в България, с изключение на Български пощи. Разбираме, че това означава 20% ръст на цените за пощенски услуги на почти 3 000 000 физически лица, които ползват услугите на Еконт. Затова обещаваме още по-високо качество и грижа за вашите пратки.

Важно е да споделим с вас, че разнообразието от услуги на Еконт остава същото.

Благодарим, че ни се доверявате.
С уважение,
Николай Събев
Управител
"

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: allmovies   
Дата:   16-04-19 09:03

@dragoart
Това къде го намери? Аз не го виждам на официалната страница на Еконт?
Дай линк моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: dragoart   
Дата:   16-04-19 09:04

На мейла тази сутрин

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: allmovies   
Дата:   16-04-19 09:28

Добре аз понеже съм малко прост и не мога да разбера напълно това което е написано, с две думи.
Примерно пращам пратка на стойност 100 лв. (втора употреба)
и от еконт ми начисляват 20% на тези 100 лв. и ми ги добавят като дължима сума от получателя така ли? И така пратката става не 100 лв. + доставка (примерно 5 лв. - 105 лв.) Ами ще стане 120 лв. + доставка (примерно 5 лв. - 125 лв.)
Или аз не го разбирам правилно?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   16-04-19 09:36

"Промяната засяга всички доставчици на куриерски и пощенски услуги в България, с изключение на Български пощи."

Два извода:
1. Още една причина куриерите на Запад да са по-скъпи.
2. В Судан сигурно е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: dragoart   
Дата:   16-04-19 09:37

само на услугите им, но то не е малко

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   16-04-19 09:53

А това как го разбирате?
"Това са всички пощенски пратки от и до офис на Еконт със следните параметри:" [smilie5]
Ако е от и до адрес ,няма да има,така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   16-04-19 09:57

Първо трябва да се запознаеш кои ценнови компоненти на сметката ти как се облагат. Заради тези разлики на мен преди ми пускаха 50см. фактури, а сега са станали към 70 см.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   16-04-19 09:59

Само върху услугите би трябвало да е новото облагане. Няма как на наложен платеж 2000 лева,да ти сложат още 400 лева отгоре. Само върху процента от този наложен платеж,който Еконт взема. Той мисля,че е 1,2%



Публикацията е редактирана (16-04-19 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: StraightEse   
Дата:   16-04-19 10:13

Това е за услугата "Пощенска пратка", която извършват от офис до офис. Тоест, ако сега цената е 4 лв. за доставка, ще стане 4,80.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   16-04-19 11:16

Реално в случая държавата е решила да дялне малко частниците за радост на пощите...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: GSFotev   
Дата:   16-04-19 11:39

Никога не е имало никакви услуги освободени от ДДС. Това е някакво абсурдно оправдание на увеличението. Поредното!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   16-04-19 11:51

Никоаде не виждам подобна инфдормация, че налагат ДДС върху транспортните услуги. Също и в нито един сайт на куриери не виждам подобна информация - включително и на Еконт...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   16-04-19 11:53

Питах сега в Еконт. Още не е съвсем ясно,но така ще стане. 20% върху услугата,20% върху процента от наложения платеж,а не върху наложения платеж. От 15 май ще е

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   16-04-19 11:58

Ами то някой да ги осъди преди тази дата... Не може то един да е задължен да плаща ДДС, а друг не...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   16-04-19 12:10

В нашата държава всичко може. Тук законите са от днес за утре. Правила по-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: fototo   
Дата:   16-04-19 12:31

Това получих по пощата като техен клиент
цитирам


Уведомително писмо

Уважаеми клиенти,

Искаме да споделим с вас, че предстои промяна в условията за ползване на пощенските услуги на Еконт.

Във връзка с настъпили промени в законовите разпоредби на Република България, считано от 15 май 2019 г., сме задължени да начисляваме ДДС върху всички универсални пощенски услуги, които до момента са били освободени от ДДС. Това са всички пощенски пратки от и до офис на Еконт със следните параметри:

пощенски писма - с тегло до 2 кг., размери до 260 х 360 мм. и дебелина до 20 мм.
пощенски пратки - с тегло до 20 кг. и размери до 60 х 60 х 60 см.
Към допълнителните пощенски услуги Обявена стойност и Препоръка също ще се начислява ДДС.

Промяната засяга всички доставчици на куриерски и пощенски услуги в България, с изключение на Български пощи. Разбираме, че това означава 20% ръст на цените за пощенски услуги на почти 3 000 000 физически лица, които ползват услугите на Еконт. Затова обещаваме още по-високо качество и грижа за вашите пратки.

Важно е да споделим с вас, че разнообразието от услуги на Еконт остава същото.

Благодарим, че ни се доверявате.

С уважение,
Николай Събев
Управител

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: menton   
Дата:   16-04-19 13:25

Стоки на който вече е платено ДДС при покупката да се начислява ДДС при продажба втора употреба!!! Тая държава трябва да се закрие.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: guciguci   
Дата:   16-04-19 13:32

Вие май не четете.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: menton   
Дата:   16-04-19 14:04

"Към допълнителните пощенски услуги Обявена стойност и Препоръка също ще се начислява ДДС." Обявена стойност не е ли наложеният платеж?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   16-04-19 14:14

написа:

> "Към допълнителните пощенски
> услуги Обявена стойност и
> Препоръка също ще се начислява
> ДДС." Обявена стойност не е ли
> наложеният платеж?


четете бре хораа.. 3 секунди в гугъл...

Обявена стойност е стойността на пратката, до която носим отговорност в случаите на повреда, загуба или кражба. Тя се посочва от клиента при изпращане на пратката. С лимит 10 000 лв.

демек това е застраховката

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: menton   
Дата:   16-04-19 14:43

Ок, съгласен значи няма да закриваме държавата само данъчната служба.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   16-04-19 19:11

nsirakov ако нямаш фактура за стоката с описан сериен номер и тн обезщетението остава в сферата на мечтите...

Четете общите условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   16-04-19 20:42

Това няма общо с това дето разисквахме

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   16-04-19 20:45

Мат'риала, мат'риала...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   17-04-19 00:28

Вярно е, че няма, ама е факт...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Ctudio5   
Дата:   17-04-19 10:36

Разликата между Еконт и Спиди е вече точно двойно. Днес получавам пратка по Еконт от офис до офис на стойност 6.20. Същата в Спиди е 3.15.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   17-04-19 13:18

А можеше да е тройно.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   17-04-19 14:56

Какво ревете - ако не те кефи Еконт, ползвай Спиди.

Ако не те кефи Спиди - ползвай Интерлогистика, интайм, DHL...

Никой на никого не е длъжен да дава обяснения за своите решения и действия. Пазарна икономика.

Като им намалеят клиентите ще свалят цените и всички ще са хепи.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-04-19 21:25

Чакайте да питам, не точно по градината на Еконтите
Вярно ли е, че вече ако изпраща с наложен платеж нещо след време ти искат от НАП да се плаща данък върху сумата след определено време дори ти сумират неща ако си изпращал няколко работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   18-04-19 21:33

Мине се, не мине, и някой попита.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   18-04-19 23:07


за 1000 - 2000 лв. няма да те барат спокойно....

Ама ако пращаш всеки ден по 50-100 лв. гориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-19 00:56

Нормално е при търговска дейност да се плащат данъци. И да не забравяме, че за употребяваните джаджи не се дължат данъци, стига да имаш доказан произход...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   19-04-19 10:40

Да, доста изтъпяха в неукротимата си страст да събират пари.
Влоши се качеството на услугата.
Глобите на служителите им по места са дежурно до огромни суми.
Монопол.
Събраха клиенти и почна дрането а-ла бг [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   19-04-19 10:57

Е вие какво сте очаквали?

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Binjo_o   
Дата:   19-04-19 11:31

Питах защото ми отказаха да ми изпратят нещо от Варна именно заради тия неща. Сигурно е търговец

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   19-04-19 12:08

Питай изпращача. Може да има 1001 причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-11-19 10:10

Български пощи вдигат цените . Няма само Еконт да вдигат, я!

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:31

Спиди също са идиоти.
Ето пример от снощи...
Отивам в офис Х на Спиди да си получа пратка със осв. тела и стативи. Фирмата дето ми ги изпраща държи да работи със Спиди и не ми таксува транспорт.
Хубаво...но пратка за мен...нанайси.
Давам данни, телефон, ЕГН - не , не може само по тия данни.
Изровям номерът на товарителницата от СМС ...и отвориха се врати Сезамови!
Пратката била пратена в друг офис! На Люляков номер ....(после се указа, че сбъркала името)
Убу...ама изпращача няма как да е сбъркал адреса, щото го копи-пейст от базата данни с мене, а там фигурира точно и само тоя офис!!!
Разбира се интернет няма, за да го видя на картата....нито телефон, нито раб. време на новопредставлении офис.
Не си нося очилата за четене, но някакси намирам адреса по карта в телефона и ИТ.
Паля, и се понасям бясно...да не затворят....из криви задръстени тъмни сукаци.
Резултат ...нищо...няма нищо...при бърз оглед, щото съм с опашка от прибиращите се зад мен в тия сукаци.

Като венец на случката тъмен банкомат на фи банк ми прибира дебитната карта...и не дава и пари. От въпросната банка ми казват, да се обърна към моята банка по въпроса и затварят.
След поне 5 мин....картата ми бавно излиза.
Следва втори хазартен опит със бричката банкомат....разгеле с новата сума да си взема от джоба и и предната ....нц...банкомата вече "Временно не работи !". Но ми изкарва картата...о небеса!
Намирам телефон на моята банка от близка бензиностанция.
Казват ми да си ходя, и че ще оправят въпроса утре.
- А днес бе (тука следва поредна майна). Пропуснах ползи !
Отивам с моята си карта на банкомат в едно ОМВ. Нъц...и 100 лв. не иска да ми пусне.
Та така.[smilie7] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-11-19 10:33

И това при положение, че са единствените законово облагодетествани...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-19 10:38

да използвам темата да питам

Искам да пратя буркан собствено произведен мед на приятел в чужбина... от куриерсите фирми казаха - ВЕРБОТЕН, их бин ХАЗАРД материалише... бал съм ги... все едно плутоний искам да пренеса през граница....

има ли фирма, която може да ми помогне, лично аз не намирам смисъл в такава забрана... а ако нещата са сбъркани по Оруелски... как най-лесно според вас може приятелчето да опита от меда ми...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: lamerko   
Дата:   01-11-19 10:41

Зависи до коя държава - има значение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   01-11-19 10:43

Биологичен материал - ОПАСЕН !
Прати го като не-биологичен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   01-11-19 11:22

до Гърция искам да го пратя...

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   01-11-19 11:59

Ако е до голям град прати го по автобуса. Ама ей-къде е Гърция! Пали колата и му отивай на гости.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: nsirakov   
Дата:   02-11-19 06:52

приятелчето е в Крит... мъничко ми е далече за колата :) иначе е решение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: imitev   
Дата:   02-11-19 16:23

Аеропландъ маанъ йок - земай 2 буркана мед и се метай [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: burningice   
Дата:   02-11-19 20:48

Ама вие се самозабравихте. Храна ви се иска да изпращате?! Ами още малко ще искате да паднат забраните и за лекарства да се пращат по куриери в чижбина. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-11-19 11:42

Лекарства си се пращат. От цял ЕС може да си купиш, с куриер ще ти ги донесат. Храна- не. И правилно. Така влизат болести като африканската чума, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: burningice   
Дата:   03-11-19 13:27

Лекарства е забранено да се изпращат с куриери, защото се подбиват надутите цени, храната обаче не е забранена.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: wlad   
Дата:   03-11-19 14:58

в пощата редовно гледам, че размятат буркани, лютеници, луканки и подобни в международните пратки. Особено сега - с наближаващата Коледа.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-11-19 08:36

“Лекарства е забранено да се изпращат с куриери, защото се подбиват надутите цени, храната обаче не е забранена.”
Ма как си ги говориш тия неща уверено. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: iavorski   
Дата:   05-11-19 12:37

Хайде и от мен прясно, топло от днес приключение със Спиди.

Имам три несвързани доставки / от отделни електронни магазини / които са пристигнали в един и същ ден в един и същ офис. Ползвам Спиди защото и тримата търговци предлагат или само Спиди или безплатна доставка със Спиди.

Отивам в офиса, давам си телефонния номер и каката ме застрелва - ама не може с карта - едната пратка трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да я платите в брой?! WTF?!

Тегля една майна, отивам до работа, вземам кеш и се връщам

Изненада 2: "Ами те сега са в разноса и не мога да ви ги издам!" Какъв разнос - пратките са до офис?!?

Влизам в системата и по номера на товарителници виждам че статуса им е ПОЛУЧЕНИ от мен!

Нямам думи - някакъв анархичен хаос или хаотична анархия.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-11-19 16:00

Тука като бгмама станало дееб.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: burningice   
Дата:   07-11-19 20:04

"Лекарства си се пращат. От цял ЕС може да си купиш, с куриер ще ти ги донесат. Храна- не. И правилно. Така влизат болести като африканската чума, примерно."
Пробвай се да пратиш лекарства по пощи, Спиди, Еконт да видим как ще говориш, а за храната ти отговориха.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Kalimas   
Дата:   08-11-19 08:59

Само си чешете езиците:
Общи условия на ЕКОНТ:
42.1 Специфичните товари са:
- ваксини и готови лекарствени форми и субстанции за хуманитарната и ветеринарната медицина;
42.2 Специфичен товар се приема от подателя за транспорт само във вид и опаковка, която гарантира, че той няма да наруши или изцапа външния вид и целостта на опаковката и съдържание на други пратки и не застрашава сигурността на лицата, извършващи транспортирането и товаро-разтоварната дейност.


Има си и списък със забранени неща.
За храна не мога да кажа, но лекарства съм получавал и пращал. Има опция да се заяви и хладилна чанта.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: fotocolor   
Дата:   22-11-19 16:28

Еконт са НОМЕР 1.В това няма 2 мнения.Верно цените им са малко по високи,но в сравнение с другите.......особенно с "M&BM Express-които незнам защо още са на пазара".

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   22-11-19 17:00

Основна дейност на "Лео Експрес" осъществяване на куриерски услуги на територията на София. ...чрез три офиса - да допълня.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: burningice   
Дата:   22-11-19 21:26

Ето извлечение от общите условия на Спиди, почти дословно е в Еконт, БГ пощи и др.:

https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574450709_untitled.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-11-19 00:25

Не само, че съм пробвал, ами всяка седмица пращам лекарства. По еконт и интайм. Лекарства, които не изискват специален температурен режим. И тях може, но вече е по-сложно. Хладилен контейнер, пингвини, бърза доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: BEYA   
Дата:   23-11-19 10:47

Никакви лекарства не трябва да е позволено да се пращат по куриери. Някои въртят търговия и не е тайна , че се купува от Одрин евтини такива и се препродават. Няма фирма няма лиценз няма контрол. А да не говорим, че може да се пращат и хапове за "развеселяване" по куруерски фирми те немогат да правят тестове кое какво е.
Който иска лекарсва ще си ги взима от официални и законни места.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   23-11-19 11:24

"официални и законни места" -[smilie11] [smilie25]
Мисля, че тук по "официалност и законност" само хазарта бие аптекарските неща.[thankyou]
Кажи ми какъв е смисъла да ми контролираш по тоя гнусен начин(т.е. забраняваш по български) лекарства пратени от София до с.ВълчедаФ !?
Ами ако си ченге първо ниво квартален тип това можеш да го направиш и без да го забраняваш - достатъчно е да провериш някой пратки със съмнителна честота и количество например ...а не да пречиш на щерката да помага на майка си от с.ВълчедаФ да не падне в ямата.
Аман.
Това не е преминаване на граница между два автономни юридически суверена.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: BEYA   
Дата:   23-11-19 14:28

Вие бихте ли дали на майка си лекарства поръчани и пристигнали с куриер?От "Иван Джамбаза от Харманли" който ги е взел от Капаличарши в петък.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   23-11-19 18:03

Аз бих дал това, което съм решил.,
а не това което държавата "мисли" за мен, вместо мен.
Мисълта на държавата за мен вместо мен е един минал епизод от историята отпреди 30 години. Сега тя не мисли за мен по-добре от мен !
Ако е толкова мислителна, да е помислила как да ме защити на границата и на митницата от лекарствата от Капълъчарши, а не сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: agop4o   
Дата:   23-11-19 19:52

който ги е взел от Капаличарши в петък.
Извинявам се ама ако си мислите че нашите лекарства са по качествени от тези от Одрин и от аптеките около Капалъчаршъ мисля че се бъркате.А че са по скъпи тукашните спрямо там е абсолютно сигурно

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: BEYA   
Дата:   23-11-19 21:25

Мисля че разбрахте какво искам да обясня.Не може да разнасяме лекарства с неясен произход по куриери. Това че в Турция са качествени лекарствата ми е напълн ясно. Ами хапчетата с другото действие? Кой ще спре трафика на дрога.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: burningice   
Дата:   25-11-19 19:20

Уточнение за лекарствата: става въпрос за доставка извън страната, дори и аспирина е забранен, храната - разрешена.

Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: Leica   
Дата:   25-11-19 20:19

Едно време си пишехме с руски другарчета.
Спомням си, че едно руско другарче ми изпрати цяла торта и тя пристигна непокътната.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Еконт се самозабравиха
Автор: asahi   
Дата:   25-11-19 20:43

Нека има и свободни съчинения. Кой чул, кой - не, никой не прочел - стандартна ситуация.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »