Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: denkich   
Дата:   27-02-19 22:27

Здравейте! Изпадали ли сте в това състояние, когато вече не изпитвате удоволствие от фотографията? Аз изпаднах... и сега се чудя как да се спася, и да се спасявам ли въобще?

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: kiten   
Дата:   27-02-19 22:30

купи си смартфон и си пий редовно хапчетата

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-02-19 22:34

На почти всеки снимащ му се е случвало, остави нещата така, след време всичко ще си дойде на мястото. При мен имаше такъв период, цели 8 години не хванах камерата и в един момент, една случайно попаднала пред погледа ми снимка възпламени с пълна сила желанието за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: mitpis   
Дата:   27-02-19 22:39

или смени жанра, новите неща винаги стимулират.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: MarinY   
Дата:   27-02-19 22:43

Пътувай! Смени обстановката и ежедневният си ритъм.
[beer]



Публикацията е редактирана (27-02-19 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Leica   
Дата:   27-02-19 22:53

Аз съм изпадал така в друга сфера.
Когато усилията, който влагах не съответстваха на обективните ми очаквания.
Нормално е в такъв случай да зарежеш временно сферата, и след време да се върнеш в нея с променен и по-ясен фокус, и туширайки всякакви амбиции.
Опитай се да разчетеш знаците на съдбата.
Ако постоянно работи срещу теб и те лишава от шанс и късмет в една сфера, а ти дава повече от заслуженото (т.е. малко вложени твой усилия) в друга сфера ...то това е твоята сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: cubanos   
Дата:   27-02-19 23:29

Толкова да ми хареса коментара ти, много точно казано и напълно отговарящо на моя начин на мислене. Аз също имам такива периоди, макар, че снимам от твърде кратко 4 години. Все още горя в пейзажите, но има моменти в които не само не ми се снима, нито обработва, не намирам никъв смисъл в цялото това нещо което е много гадно. Но наистина мисля, че не е лоша идея човек да хвърля око и на друг жанр който да те предизвика. а може би трябва и да починеш от апарата .

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: victory13   
Дата:   27-02-19 23:58

[beer] трети месец на туршия... ей до това води [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: tili   
Дата:   28-02-19 00:25

Нямам представа на каква възраст си denkich, но такива кризи се случват и то нееднократно!
През 80'те години бях луд по фотографията - фотолаборатория вкъщи, първо Смяна8, после Фед, после Практика MTL3, снимах и през двете ми години прекарани в казармата. През 90те открих видеокамерата и почти зарязах фотото, а лабораторията ми отиде в мазето. През 2004 ми откраднаха Практиката и реших че е време за нещо цифрово, купих си DSLR Pentax, направих си профил в Култа и това ме върна към фотографията. Три години по-късно, под една снимка на някакво мушкато в Култа, влязох с бутонките на един от модераторите. Беше грозна картина, снимка на мушкато, автор - бай Пешо и отдолу над 300 коментара, едни го възхваляват, други плюят. Защитих бай Пешо, ама не много деликатно и взеха, че ми изтриха профила:) Същата вечер си направих профил във ФФ, но така ми беше писнало от скандалите в Култа, че си купих по-добра видеокамера и скъсах с фотографията за години напред. Един ден синът ми докато се опитваше да снима, изпусна Пентакса и го счупи, това ми даде повод да мина на Канон, който пък ме върна към фотото и започнах да пълня профила си тук със снимки.
Наскоро пак бях въвлечен в разправии и сега определено не ми се качват снимки, явно затова се подвизавам като писател във форума [smilie5]
Така че кризите са много, идват и си отиват! Ако искаш да се върнеш към фотографията, просто си купи някоя нова камера или обектив, нещо, за което си мечтаеш отдавна... или си почини малко от това [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: uri64   
Дата:   28-02-19 00:39

А, историческото мушкато на бай Пешо...наистина грозна разправия беше и от двете страни...не че и тук не е имало и няма такива - не по-малко грозни и не по-малко безмислени [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: mihalo   
Дата:   28-02-19 02:25

Чета и си мисля.. защо нищо свястно не мога да кажа.. "Кризата на идентичността" ми идва наум.. ама това си е много писане, а па и още повече, много мислене.. да бе, мерси! :(

Едно момче с раница ми поиска четири лева, не му достигали за да спи в хостел.. беше една от най-студените вечери този февруари. Дадох му 5.. почувствах се добре, наистина беше много студено.. и после ме хвана яд, да бях му дал 10.. една скапана кутия цигари е, можеше да закуси..

Не знам.. така ми дойде тоя коментар.


Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: iasen2   
Дата:   28-02-19 07:25

Снимането на хубави каки ще ти реши много бързо проблемите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: CDman   
Дата:   28-02-19 08:03

Случва ми се постоянно да ми "мине мерака" в най-различни дейности. [smile]

Не е страшно - сменяш дейността (или жената [smilie5] ) с друга докато и там ти мине мерака и така [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: sts1969   
Дата:   28-02-19 08:08

[smile] През няколко години и аз изпадам в подобно състояние, след всяка "криза" сменям хобито (без някакъв целенасочен замисъл). Поради такива временни дупки, вече имам три хобита по които съм еднакво запален: Спортна стрелба с въздушно оръжие, увлечение по хладното оръжие (стомани, изработка...)и фотография.[smilie5] Хубавото е, че за всяко хоби си има ...сезон, така да се каже. [beer]



Публикацията е редактирана (28-02-19 08:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: serjy   
Дата:   28-02-19 08:24

всяко нещо идва и отминава. къде е казано, че трябва да имате мерак за снимне? като няма, не снимаш и готово! няма драма...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 08:29

Отиди на екскурзия без фотоапарат и снимащ телефон. Като се върнеш, всичко ще е точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: nsirakov   
Дата:   28-02-19 08:40

A какво точно е това, което ви доставя удоволствие във фотографията?

Играчката с която го правите
Чесането на егото при показването на снимките
Процесът на самото снимане
Удовлетворението, че правите нещо, което си е само "ваше" а другите не го знаят...

За мен тази градация представлява етапи, през които всеки минава... и колкото по-надоло в градацията, толкова по-голям е кефа...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 08:56

И 4-те, като най-голяма тежест при мен май има (3). Не съм съвсем сигурен де, но така мисля в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Duffer   
Дата:   28-02-19 08:57

Спри да посещаваш Фото-форума. Тука не от фотографията, от живота могат да те откажат [smilie5] [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: CDman   
Дата:   28-02-19 09:40

[smilie5]

Ъхъ [smile]

Както и всяко ТВ "реалити" [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: asahi   
Дата:   28-02-19 10:00

Спирай го това фото и не се мъчи. Като залюбиш някоя моделка пак ще се сетиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Kalimas   
Дата:   28-02-19 12:19

Аз като спре да ми се снима, правя няколко разходки без да мъкна апарат и телефон (защото и в него има камера). Засърбят ме ръцете, че е имало 1-2 неща за снимане и после пак се почва [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: denkich   
Дата:   28-02-19 13:31

Благодаря ви добри хора, без asahi :D

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-19 13:33

Може да се снима тотално различно от това, което е било досега. Понякога смяна на техниката помага, понякога дори ограничаването помага.
Почивката също.
Получаването от фотография е и самото виждане на такава, а не само кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-19 14:29

"Лекарството за отегчението е любопитството. Лекарство за любопитството няма." (Дороти Паркър)

Аз по тая дефииция съм неизлечим, та нямам вашите творчески проблеми. Никога никое занимание не ми е писвало, нито ми се е отщявало (сигурно съм си тъп, та не забелязвам).

Иначе творческият блок (блокаж?) е много познато явление във всички творчески сфери, оплакват се и художници, и поети, и музиканти. Психолозите, пък (и психиатрите) го изучават и дават акъл за преодоляване. Едни казват - спри за известно време; други казват - не спирай, макар да не те кефи, продължавай да кОпаш и 'то' ще дойде. Не знам кое от лекарствата работи, не ми се е налагало. Но съчувствам на всеки пострадал [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-02-19 15:43

Моята дупка във фотографията бе почти 20 години. Мога да дам съвет малък. Изберете си тема.По-точно какво ви е най-интересно в живота. Помислете дали и как бихте го заснели и то така, че да е интересно на близките ви. Срок нямате.Одобрение не ви е нужно.Ако търсете чрез фотографията признание това няма да помогне за блокажа. Ако търсете лично удоволствие...си спомнете яденето на шоколад. Първите парчета са най-сладки. Останалите са...по-безвкусни.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Тед   
Дата:   28-02-19 16:54

От секса изпитвате ли още удоволствие?

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: anjsan   
Дата:   28-02-19 18:37

Като не ти се снима - не снимай ! Не си продавай техниката , изчакай ... Като ти се прииска - почваш пак . Може да минат и години даже . Запитай се защо почна да снимаш . Какво преди те е карало да "изпитваш удоволствие от фотографията" ...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: Duffer   
Дата:   28-02-19 21:09

https://youtu.be/Ri0SiM33tNY

Моите 5 лева по темата. Всъщност поправка - не са моите - на един от фотографите, които следвам е - Ник Пейдж.
Нямам какво да добавя към казаното от него...

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 19:41

tili- не се ядосвай за глупости. Кадърът ти е добър! Има настроение и красота е него.

Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: next_time   
Дата:   03-03-19 21:07

Това е много ценен момент. Винаги като го преодолееш ставаш по добър. Не че има някакво значение колко си добър. Също е много хубаво да се случва от време на време, за да имаш възможност да се пробваш в нови неща или пък стари, но с натрупания нов опит (в случая фотографски).
Представи си как би сервирал яйца преди фотографията и сега. Отделно че дори и да не снимаш носенето на апарат те принуждава да виждаш света различно - търсиш някаква ситуация с "решаващ момент" или просто погледа ти подрежда пейзажа в някаква снимка, кропваш ненужното, дефокусираш задния план и ... нещата стават по секси без усилие, но само ако вече си стигнал до кризата "не ми се снима". Ще ти остане и повече време да пишеш във форума, защото горкия е почти умрял, въобще очакват те щастливи времена.


Отговори на това съобщение
 Re: Вече не изпитвам удоволствие от фотографията
Автор: burningice   
Дата:   03-03-19 21:26

Когато се уловя, че започвам да не изпитвам удоволствие от фотографията, извикам муделка и започвам да снимам актово.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »