Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-19 21:56

D750 никон е моя избор, ако ще снимам само снимки и нямам никаква друга система. В комбинация с някой 1.8G твърд обектив е чудесна комбинация. За мен при цени за това тяло под 2000лв си струва определено разликата с Д610. Другото е двата слота за карти - камерата е идеална за работа.

Сони 85 1.8 е страхотен обектив! Много по-добър от канонския и никонския, но под 800лв не мисля че може да се намери. Все още е от най-купуваните обективи и почти никой не го продава. Нов е около 1100лв обикновено. А7м2 определено не е лоша оферта за портрети, фокуса по очи не е за пренебрегване и определено бих го предпочел. Ако не снимам репортажи за пари, а си снимам за кеф определено безогледалката е по-интересна от никона. Дава възможности за експерименти с всякакви обективи.

Канон - можеби 5д3... поне има някакъв автофокус по-адекватен. В общо линии обаче канон имат хубави обективи и куцат от към тела в този бюджет. 5д4 има вече адекватно мерене на светлината, адекватен АФ, хубав сензор... ама е скъпо. 6д е по-евтино, но само централната фокусна точка е ок и това е лошо ако снимаш портрети на отворени бленди.

Това са моите виждания за нещата на база моя опит с тази техника (снимал съм почти с всичко изброено достатъчно дълго време).

ПС да сигма 85 1.4 е много интересен обектив от преди арт серията както и 50 1.4. Много хубава картинка, много добри цени втора ръка. Трябва да се внимава обаче защото вече сервиза не ги ремонтира. Стари модели са...



Публикацията е редактирана (27-02-19 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Leica   
Дата:   27-02-19 22:39

"повечето хора които снимат портрети снимат с техника за много повече от колкото бюджета който съм предоставил.поне тези които виждам във форума."

С бюджета, който си предоставил за (апарат+обектив) може да се оборудват 2 фотографа, който да правят страхотни портрети с прекрасни обективи.
Стига да не смяташ, че например за Sony E7 second hend ти трябва портретен AF за ЕF mound.

За около 500 лв. можеш да си вземеш прекрасен от новите или дори легендарен от старите портретен обектив с ръчен фокус.
Върху какво го слагаш не е от особено значение при портрет, желателно да не е кроп и матрицата да е чиста.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-19 22:43

Аз като цяло мисля, че и с кроп става :)...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-04/1460792986_DSC02526-Edit.jpg



Тази снимка съм я правил с техника, която в момента се намира за 500лв. (тяло + обектив с ръчен фокус разбира се) И камерата е кропска - NEX6


Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Mogila   
Дата:   28-02-19 09:56

Simbon4o може би искаше да напишеш ТЕЗИ снимки.

Защо не му обясниш колко кадъра си сглобил и колко време прекара после във фотошопа?

В някои форуми като качиш подобна снимка като демонстрация на определена техника, минава админа след 5 мин. и ти трие снимката, защото заблуждаваш юзерите.



Публикацията е редактирана (28-02-19 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-19 10:24

Всички предлагат 85мм за ФФ, а има и условие от автора на темата за студийно. Което предполага надолу от 85мм.
И аз съм за някой Никон като идея, 85 и 50мм като обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   28-02-19 11:07

EOS 1Ds III + 50/1.8STM и на по-късен етап 85/1.8[smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-19 22:17

Автор: Mogila
Дата: 28-02-19 09:56

Simbon4o може би искаше да напишеш ТЕЗИ снимки.

Защо не му обясниш колко кадъра си сглобил и колко време прекара после във фотошопа?

В някои форуми като качиш подобна снимка като демонстрация на определена техника, минава админа след 5 мин. и ти трие снимката, защото заблуждаваш юзерите.


Снимката си е снимка, техниката е без значение. Тази снимка и с фул фрейм няма да стане. Няма да стане и с медиум формат... става с прилична камера и умения. Снимките не ги прави техниката и ако някой разчита на това ще прави щраканици, които не са фотография и всеки който твърди обратното подвежда евентуални потребители и админа трябва да му трие постовете [smilie18].

Всеки хвали своето както обикновено ама тази работа не води до нищо. Така най-много да се хване за някое клише човека като "за портрети 85", "за студио ...", "за идеални цветове..." али бали са това. Техниката нищо не значи, много години е вече така.

ПС кадъра, който показах отне около 4 часа шопене главно заради това, че не бях сигурен какъв точно ефект искам да постигна. Ако знам крайния резултат предварително ги правя за под 30мин такива неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-19 22:28

Понеже темата е явно философска ще пусна още един кадър с въпросната кропка и ще споделя още нещо по темата.

Кадъра е с NEX6 и AIS Nikkor 55 2.8

https://farm8.staticflickr.com/7887/40275782453_a454486b76_b.jpg

dsc07501_17187230065_o by Simeon Kolev, on Flickr

Това, което исках да споделя е че разликата в кадрите с кропка (адекватна такава) и по-стар фул фрейм ще е предимно в бокето при снимки на отворена бленда. Кроп обективите в широкия край с бърза бленда леко липсват. Затова си взех фул фрейм защото обичам визията от 35 1.4 на фул фрейм. Та така... автора на темата може да си помисли и по този въпрос - дали да вземе едно тяло фул фрейм с един скапан обектив или една читава кропка с няколко обектива, може дори да са и хубавки.

ПС не казвам, че точно тази кропка е най-добрата и такава трябва да си купи човека. Казвам, че техниката снимки не прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   01-03-19 09:38

Симбончо, дай да не бъркаме философията с камбанариите (личните нужди от даден вид фотографска техника)[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Pd   
Дата:   01-03-19 09:57

Фул Фрейм си трябва за портрет. [smilie21]

С кропка става...то и с лада става ама не виждам много лади по улиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-03-19 10:05

Simbon4o Всеки хвали своето? Това е точно твоята стратегия в абсолютно всеки твой пост. Аз изобщо не съм предлагал нищо като техника.

А за да стане ясно на автора на темата и на хората,, които не забелязват: снимката на Simbon4o е събрана от 10-20 кадъра за да се получи по-плитък фокус и после силно обработена. Та ако си купите тази камера за 400 лева не означава, че ще имате подобни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: iavorianev   
Дата:   01-03-19 14:58

Могила,това мисля че важи за всяка техника. Ако нямаш съответните умения и с топ модели тела и обективи да снимаш е все тая... Симбончо показва висш пилотаж с евтина техника и много знания. Щото ако наместо тази снимка беше изпльокал едно л...но,тогава пък щеше да кажеш че пак не е критерии,че е можело и по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Full Frame Тяло+ обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-03-19 19:02

Добре, че поне някой разбира какво съм написал. :) Аз съм на мнение, че кропките с хубав обектив могат да снимат по-добре от фул фреймите с лош и снимат веднага. Не след време, като събереш пари ще купиш по-хубави обективи... някой ден ще снимаш с фул фрейма си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »