Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: sherbit   
Дата:   28-02-19 21:47

Хората четат темата за статуетката.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: avo   
Дата:   02-03-19 14:02

"Към автора, на питането му: нищо не е 'изчезнало', сайтът е пълен и с хора (я какви ярки характери видяхме в тая тема!), и със снимки - дали са добри е субективно, обективното е, че ВСИЧКИТЕ (до една!) са поучителни - нали уж сме тук да се учим? (Учене не значи подражание, понякога е по-полезно да научим как не е добре да се снима ;) Та - ФФ си е жив и здрав, стопаните даже ще го модернизират. Който предпочита да живее със спомени и носталгия, да мънка и плаче по миналото - едно време какво мънкане и плачене имаше, ехеее - днешното нищо не струва![smilie6] "

Не става дума за меланхолия и мрънкане по миналото и кофтито настоящв, все още не съм на 70. Но това което казваш, че хората и всичко си е тук, или активността им, ок, е напълно невярно. До преди 7-8 години не ми стигаше времето да разгледам новите снимки в Пейзаж от последния ден и да прегледам някой нещо интересно коментирал ли е под тях, сега са 1-1.5 странички, тези които стават за разглеждане по-скоро една. Много изразен отлив, не зная дали на брой влизащи потребители, или просто на брой качвани снимки. И 10 всезнайковци на всяка манджа мерудия, дето явно нямат друга работа освен да пишат тук по сто пъти на ден.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: novi4ok   
Дата:   03-03-19 00:03

С малко закъснение, защото вече рядко чета тук - моите 5 (пет) стотинки по темата:
Клубът замира, защото е сборище на егоцентрици, а егоцентризмът не предполага диалог и общуване (което е задължително условие за да има "форум" - вж. името на сайта). Четях тук дълги години преди да се регистрирам. Имаше диалог, имаше сблъсък на мнения, на идеи, на идеали... Сега диалогът се е изродил до купчина егоцентрични монолози и писъци, които по естествен начин рушат идеята за общност и не допускат създаването на такава. Мерят се пишки, броят се точки, раздават се потупвания по рамото за "лоялност" и се плюят "негрупарите". Амииии... аман! Вече не е интересно. Няма защо да си губя времето тук, с вечните "тежкари", мрънкачите, егостите и егоцентристите, недооценените гении и недо...образованите пубери. Ако е за фотография - има къде, къде по-смислени и по-богати (на творчество) места. Ако е за форум - има доста по-добре организирани и поддържани места с по-интересни Личности. Ако е за общността... каква общност бе братчета, я се огледайте (вж. началото).
Та така. Аз лично влизам чат-пат по инерция. Ама до кога...

Дикси.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:00

novi4ok [smilie24] Подкрепям казаното от теб! Останах обаче учуден от някои форумци (pumabg)...Според него той трябва да е идол за новаците, но те не го разбирали?! Как бил задобрял, но не бил забелязан от боговете. С този кадър искал да е забелязан от Кубето... pumabg явно не вижда недостатъците на кадрите си, но вижда недостатъците на другите. Паяжини на преден план,отрязани пръсти и други недостатъци.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1531847673_DSC_1223-FF.jpg



 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   03-03-19 17:08

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:17

Т.е. Пумата е виновен за отлива на хората? И аз не съм му голям фен, но май попрекалявате. Въпреки че развитието на темата косвено даде нагледен отговор на въпроса на автора, не мисля че тя е място за междуличностни нападки. Защо не си пишете на лични „любовните“ послания или ако не си покажете магарията на площада няма кой да я види?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:25

mmjm- прочети темата му за недооценения му кадър. Аз я прочетох и останах доста озадачен. Не очаквах млад,възпитан и образован човек да хленчи така.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:28

Не казвам, че критиката ви е безпочвена, а че мястото ѝ не е тук.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:38

Аз се аргументирах с нагледен пример, за да не помисли някой, че се заяждам. Нямам нищо против автора, но с този посредствен кадър да очакваш да те забележи един от най-добрите?!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:52

Начинът на общуване и снимането на хора може да не са на ниво, но форумът определено ще загуби без автор, като Пумата.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 18:17

nyamago, пишеш че нищо не е изчезнало. Без тьма и мара, не ти ли се струва малко по-скучновато тук? [beer]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   03-03-19 18:39

В този филм, всички са добри. Без тях, нямаше да го има!

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: sherbit   
Дата:   03-03-19 19:12

Пумата ще връчва статуетката.



Публикацията е редактирана (03-03-19 19:30)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 19:54

> nyamago, пишеш че нищо не е изчезнало. Без тьма и мара, не ти ли се струва малко по-скучновато тук?

Имах предвид, че не е изчезнало разнообразието от характери, макар да се сменят и някои да ни липсват - наистина тези два примера внасяха забавни моменти. Да - с тях щеше да ми е приятно, но за скука не мога да говоря: не познавам това състояние. Не помня в коя тема цитирах:

Лекарството за скуката е любопитството. Лекарство за любопитството няма.

Тук съм от любопитство и не спирам да намирам по нещо за него.

Колкото до снимките - също не са изчезнали, макар някои чувствителни души да си ги трият. За всяка изтрита са се качили поне 100 нови. Качеството? Ами то е толкова субективно, че е смешно да го мерим. Твоето качество не е мое и обратно. Пък и вече писах по-горе, че се учим не само от добрите работи, а и от онези, които ни учат как НЕ ТРЯБВА да се снима. Портретната и актовата фотография на Пумата е също толкова полезна за хората тук, колкото и удивителните му птици.

Позицията "Изобщо не плача за миналото, но едно време какви пейзажи имаше..." не е много издържана позиция, според мен. По света винаги е имало и ще има едни дето виждат сиренето, а други - дупките в него. По баналната метафора за полу-празната и полу-пълната бутилка, един от прякорите ми е "бутилка и половина" [smilie3]

Много си е добре форумчето! [smilie6]
[beer]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 20:07

По принцип си прав, колкото до портретната и актова фотография на Пумата, мисля че момчето е много талантливо и щом има око за природата доста бързо ще може да усвои и коя да е друга форма на фотографията. Предполагам, че с времето и характерът му ще улегне и няма да реагира толкова прибързано и първосигнално, всъщност това вече се случва, преди 2-3 години скачаше много по остро и прибързано.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стоев   
Дата:   03-03-19 23:07

Автор: vga
Дата: 27-02-19 13:12

А може би е далеч по-просто - масово фотографите, като хора, са доста особени и не особено приятни? Не се изключвам егоистично.

Форума умря още със затварянето на Клуба, защото той беше естествено продължение на желанието на всички тук да си комуникират забавно. Махнахте забавното - остана плевела. Няма как без отдушник да няма кавги...


Точно Клуба беше сърцето на ФФ, възможността да си говориш за всичко със сродни души и да се срещаш на живо на сБирка със съмишленици, дето ти стават Приятели, да пипнеш и "мериш" чуждата фототехника или пък (като мен) да си отмъкнеш някоя ФотоГрафиня... [smilie5]
Иначе всички Форуми умират, сигурно нови се раждат...


Slavun, как можа да пропуснеш в колажа един от най-големите лаладжий в историята на ФФ ве? А пък колко рейтинг В съм раздал на всяка прилична снимка с патка навремето.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18][smilie18] [beer] [beer] [beer]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стоев   
Дата:   03-03-19 23:11

Регистриран : 06.03.2004 04:26...
Блях, какво изкопаемо съм станал .... [thankyou] [smilie7] [beer] [beer] [beer]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: мара   
Дата:   03-03-19 23:33

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

а клубът просто се премести.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена