Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: avo   
Дата:   26-02-19 00:11

Извинявам се за меланхоличната тема, но се загледах в профила си случайно и се оказа, че съм тук от почти 15 години. Къде се изгубиха толкова автори за това време, и защо вече има по 2-3 страници снимки на ден в Нови предложения наред с голямата плява, а преди време имаше по 4-5 страници на ден само в Пейзаж? Хората ли спряха да снимат, или спряха да качват, или никой няма време за нищо. От снимките тук съм се учил на това и онова, надъхвал съм се какво и как и къде искам да снимам, а сега все по-рядко се виждат хубави снимки.

Не ме разбирайте погрешно, не претендирам, че съм проснимал толкова добре, но ми е тъжно, че все по-малко стават красивите неща тук, и все по-малко време искам-не искам прекарвам във форума, просто преглеждам всичко твърде набързо и остават само каките със следи от ластици на гащи по корема върху диванчетата. А съм разглеждал с часове профилите и снимките на десетки автори, които много уважавам и харесвам, и които някъде се изпариха сякаш...защо?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: CDman   
Дата:   26-02-19 08:07

Виж тези теми:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1907724&i=1907724


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1906745&t=1906745


И може би ще намериш отговора [smile]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: dilomski   
Дата:   26-02-19 08:47

[beer]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 09:44

Значи помниш и фото-култа?
Знаеш и къде е сега?

p.s.
Когато има и по-добри места как ще спреш движението към тях?
Виждаш какво става като се отворят границите?
Целите Балкани обезлюдяват.
А дали миграцията ще е икономическа или някаква друга.
И би следвало да светне нечия лампа, ако не иска тихо да угасне.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   26-02-19 09:44

Хора няма...Само мУдели
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: victory13   
Дата:   26-02-19 10:34

15-на години са прекалено дълъг период за да ти надене животът черните очила...

Постарайте се да си доставите удоволствие със собствени сили/снимки, и не очаквайте друг да се наеме с тази задача...

Успех! [shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   26-02-19 10:45

Автор: victory13
Дата: 26-02-19 10:34
[smilie24]

Това че, ламята ФБ не ни е погълнала и нас, си е достатъчно постижение :)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Saxon   
Дата:   26-02-19 10:55

Едно време и фирмите пари даваха и изложби се правеха си спомням, че даже и Лумикс албуми. Явно пари няма отдавна, Гугъл ФБ и ИГ излапаха всичко. Ако някой поддържа това място, вероятно го прави на добра воля.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: quazimodo   
Дата:   26-02-19 11:04

Julius написа:

> Значи помниш и фото-култа?
> Знаеш и къде е сега

Аз помня и 4 coolpics[smilie5]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 11:14

nislon написа:

> Това че, ламята ФБ не ни е
> погълнала и нас, си е достатъчно
> постижение :)

Концепциите на двете платформи са достатъчно различни, за да съществуват паралелно, тук не е само форум (виж планинарския форум отдавна залезе, там ако някой пише е с цели дни закъснение).

Но във фейса групите също си има администратори и ако те допуснат виреенето на елементи, които влошават атмосферата - групите също се разпадат. Едно нещо ако е зарязано на произвола обикновено не се подобрява, а влошава.

Не казвам, че тук е така, но може би сте чували борсовия лаф как се движи цената на златото - че се качва по стълбите, но слиза с асансьора. Та така и с човешките отношения - бавно и мъчително нагоре, докато пътя надолу е открит...

Да, и куулпикс! [smilie24]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: iasen2   
Дата:   26-02-19 13:41

Повечето хора, и аз включително влизат в този форум, за да се заяждаме помежду си и да тренираме егото си. Много е полезно.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Krassy   
Дата:   26-02-19 14:11

Аз не съм изчезнал ;) А съм от първите...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 14:27

Бърз преглед на топ 100 на авторите показва, че първите 10-15 са регистрирани преди около 10г. и повече, и са публикували и в 2019г.
Така че, може просто някой да не се забелязват, защото нивото от 2006 и качеството на техниката и снимките се е вдигнало, а може и ти да си станал доста по-критичен.[smilie5]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   26-02-19 14:55

Рейтинг дупедаBци рязко да вдигат левела!
Спонсорирам всеки задобрял с 4 точки на снимка.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 16:04

Krassy написа:

> Аз не съм изчезнал ;) А съм от първите...

Ти хубаво си тука, ама с какво си допринесъл?

Снимки ли си качил, някакви полезни коментари ли си дал... или само си търсиш повод нещо да се похвалиш, че явно нещо не ти обръщат достатъчно внимание вкъщи?

На всичкото отгоре заради тъпите ти заяждания /твоите и на Георги/ навремето си тръгна Моби Дик - човека не само,
че имаше страхотни снимки, но и си струваше да му четеш мненията.

А твоите само плява и авто-реклами...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: terminator   
Дата:   26-02-19 16:24

Ето, аз съм с профил от юли 2003г. но последните 6-7г. забелязвам че все повече не ми достига време за снимане и ... оттам все по-рядко качвам снимки и все по-рядко влизам и ... затворен кръг се получава ...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-19 16:37

Тук са си :) Тоест снимат и качват. Просто не тук.
Защо не?

Защото когато качваш на 10 места обикновнно си имаш приоритет и когато някой сайт остава на 11-то просто не качваш в него.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: chukov   
Дата:   26-02-19 18:01

Фейсбук е причината за много явления. Не само в този форум, а и в реалния живот.
И не самият Фейсбук, а начинът, по който ние го възприемаме и ползваме.

Това е от мен накратко.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: slavun   
Дата:   26-02-19 19:31

Колко ли от тези хора останаха?


[URL=http://s74.photobucket.com/user/slavun/media/Photoforum%20people.jpg.html]
http://i74.photobucket.com/albums/i248/slavun/Photoforum%20people.jpg

[/URL]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: MarinY   
Дата:   26-02-19 19:58

Повечето са си все още тук.
Начина на присъствие се променя.
Десет години, на пример, са кратък, но и дълъг период от време. В началото, всеки е активен и емоционален, търсещ мястото си в тази група от личности, но след време нещата стават "ежедневие".
Продължаваш да си част от общността,но повече наблюдател.
Новодошлите, винаги са по-активната група, а имайки предвид и бързата смяна на мироглед, ценностна система и приоритети, нормално е "старите" да се позагубят в хаоса и шума.
[shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 20:10





Публикацията е редактирана (26-02-19 20:13)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 20:12

MarinY написа:

> нормално е "старите" да се
> позагубят в хаоса и шума. [shtrak]

Хаос и шум помня преди десетилетие... когато на 1-ва страница във форума нямаше тема, на която последния отговор да е бил от миналата седмица (както е сега). [smilie3]

Един от другите много ценни хора, които форума загуби е Ники. То и аз отдавна не съм го виждал, хем сме в един квартал...

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   26-02-19 20:13

slavun - тука има и мой стар аватар, предполагам са случайно генерирани "автори"?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Saxon   
Дата:   26-02-19 20:16

Julius, то концепцията за форум след фейс говорилнята отдавна отиде на кино. Пак е учудващо жив.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: AndreyIst   
Дата:   26-02-19 20:17

Марине, и аз така смятам.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   26-02-19 20:22

И все пак - Фейса е неспециализиран бълвоч (повече като за Нейви), уж има някакви групи, ама...? Докато тук би следвало ако търсиш конкретен съвет, мнение, идея... да попаднеш дори на професионалист и да получиш. И в началото може би беше така. Въпросът е, че интелигентните хора обикновено са кротки, докато простотията от своя страна е точно обратното - шумна, агресивна и устойчива /типичен бурен, плевел/ и е способна да прогони /както го и стори/ бая народ! Донякъде и с мълчаливото съдействие на бездействащите админи...!?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: slavun   
Дата:   26-02-19 21:23

Моля да бъда извинен,ако съм сбъркал нещо.Просто събрах и показах част от хората в този форум.Моля за прошка.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: yanee   
Дата:   26-02-19 21:29

[smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: asahi   
Дата:   26-02-19 21:39

Менеменема въввашататема.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стефан-Г   
Дата:   26-02-19 22:21

Може би просто омръзва. Вече има инстаграм, фейсбук групи, страници където можеш да си популяризираш кадрите си много лесно. Сайтът не е удобен през телефон, няма си приложение, а вече хората изпозват телефони невероятно много. И няма кой знае какви промени като цяло във форума, освен че някои раздели са по-красиви от преди.
Ако му се промени концепцията всеки да има стена, където излизат снимки на фотографи, които следиш или снимките от Избрано.
Заедно със снимките да са премесени и набиращи популярност теми във форума.
Да има повече функционалности, локация на снимката което ще кара повече хора да пътуват и да снимат.
Повече класации, например най-оценени снимки за всички времена, по години, по галерии, за определен потребител.
Потребителите да могат да качват сами ревю на техника. Тоест цели публикации или пътеписи.
Да има търсачка за снимки правени с определена техника, съответно да се качват с такава информация снимки по желае. (за локацията също ако иска да я сподели авторът, да може). Така някой новат ако не знае какво му трябва просто да влиза и да гледа и да търси. Да прекарва време в сайта.
Може би подобни неща могат да се реализират ако се седне и се помисли по-обстойно от моите 5-10 минтуи сега от какво има нужда. И разбира се ако има средства да се финансира тази промяна, сайтът няма да върви надолу.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: avo   
Дата:   26-02-19 22:35

Не зная, аз лично не виждам как фейсбук може да замести форума тук, освен като заеме с глупостите си времето на хората и те да няма кога да цъкат тук. Противно на доста от мненията, че хорат са си тук, аз не мога да се съглася. Форумът е полуумпрял, в темите ако се загледа човек пишат 5-има души на кръст, главно дървени философи и всезнайковци. Под малкото качвани снимки няма нито един градивен коментар или дискусия освен удивителни и възгласи "супер". Гласуващите също са в пъти по-малко, една и съща снимка сега събира поне 2-3 пъти по-малко точки от преди 7-8 години, не че винаги е обективно мерило за нещо на снимката това, за активността иде реч. За мен поне фотофорум вече не е място, което може да те вдъхнови [smilie23]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: MarinY   
Дата:   26-02-19 22:56

Avo, с цялото си уважение към непозната личност, като теб - в момента, когато напишеш нещо като това "... 5-има души на кръст, главно дървени философи и всезнайковци ...", значи си в споменатата група на Знаещите.

Написаното остава ... Персоналните определения са за футболните форуми (Ф.Ф.). Фото Форум би трябвало да е различно. [smilie3]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: BXMarkov   
Дата:   26-02-19 23:02

Сайта си е много хубав, без да съзнаваме ние потребителите го убиваме, волно,неволно,с действия,с бездействия, в духа на максимата,че пътя към ада е постлан с добри намерения. Фактически се отдалечава от понятието "Форум" и дефиницията определена от създателите му. Дано не се случи същото като с Фото-Култ.

В мненията си Julius го е описал много правдиво. Особено следното: "Въпросът е, че интелигентните хора обикновено са кротки, докато простотията от своя страна е точно обратното - шумна, агресивна и устойчива /типичен бурен, плевел/ и е способна да прогони /както го и стори/ бая народ!"
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nsirakov   
Дата:   26-02-19 23:26

аз съм си все тука...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   27-02-19 00:00

BXMarkov, знаеш - едно лозе, когато не се плеви... буренясва! [smilie24]
С какво един форум да е по-различен? И тук е ролята на админите.

Тук има и един друг момент - хората, които качват активно снимки по-рядко пишат във форума и обратното. Тези, които са по-активни тук - не качват често (или изобщо) снимки. Защото нерядко се стига до спорове, дори и разправии, а като имаш снимки, които разбира се много лесно могат да бъдат оплюти - така един вид даваш жокери в ръцете на опонентите си. Оголваш се, а никой не иска да има слаби места. Колко народ си изтри снимките и си затри профилите след една или друга свада! Затова тези, които са в топ 10, 20 или 100 авторите мисля, че рядко ще ги срещнете тук. Дано греша, но... ако изобщо пишат са доста премерени и внимателни в изказванията си. Не че е лошо, но така донякъде губиш своята естественост. Докато на мен много много не ми дреме - мога да вляза в конфликт с всеки, който преценя, че не е прав и не ми пука ако реши да плюе по снимките ми - знам, че не са нещо кой знае какво, а така само ще докаже приказката, че човек каквото сам си направи - друг не може да му го стори. [smilie7]

Сираков, сещам се когато се регистрира, май точно се беше оженил?
Беше качил една твоя снимка с роклята на жена ти - беше доста забавен. [smile]


Лека ви вечер на всички.



Публикацията е редактирана (27-02-19 00:12)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Aleksandr   
Дата:   27-02-19 11:25

slavun, ей ме на! Благодаря, че си ме турил по средата на колективния портрет под въпроса. При мен причините са две: хронична финансова недостатъчност и дълбоко естетическо несъгласие!...

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Krassy   
Дата:   27-02-19 12:58

Julius, повярвах ти [smilie7]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: vga   
Дата:   27-02-19 13:12

А може би е далеч по-просто - масово фотографите, като хора, са доста особени и не особено приятни? Не се изключвам егоистично.

Форума умря още със затварянето на Клуба, защото той беше естествено продължение на желанието на всички тук да си комуникират забавно. Махнахте забавното - остана плевела. Няма как без отдушник да няма кавги...

Технологично сайта си остана в 2004а, което е безкрайно отблъскващо. Вместо да е красив като изкуството, Сашо така и не поиска помощ за нищо толкова години...

Освен това вече сме видели всичките снимки на света, които може да се направят, от всички места в Родината и по-далеч. Какво да те впечатли в поредното замръзнало дърво, гол гръб, перка на кит и крава в сняг? Масовостта убива креативността :)


http://www.picshare.ru/uploads/190227/5iHd13wcFj.jpg

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   27-02-19 13:28

масово фотографите, като хора, са доста особени и не особено приятни

мамка му, а аз си мислех, че това е само мое виждане... бих добвил и 'лишени от чувство за самоирония'[smilie5]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: vga   
Дата:   27-02-19 13:35

Там е въпроса - за да станеш добър фотограф се изисква първо да си добър и интелигентен човек. Има много работа в тази насока... И макар сега всеки да си каже "Ама аз не съм отвратителен тип!", малко самокритика и смиреност биха повлияли добре на цялата "общност". Ако не всичко е загубено де [smilie3]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rumpelstiltskin   
Дата:   27-02-19 13:40

vga [smilie24]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   27-02-19 13:55

[smilie24]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: chukov   
Дата:   27-02-19 14:32

Фейса уби всичко. Това е голата истина.
Форумът беше жив, когато това беше едниственот място, където се събираха много хора с общ интерес (фотографията).
И беше жив не заради снимките, а заради темите и участието в тях.

Фейсбукът отвори нови посоки, възможности за реклама, себеизява, автомодериране и др.


Хората спраха да си говорят и да се срещат. Сега си пишат във Фейса и прекарват 95% от времето си там.

Факт
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стефан   
Дата:   27-02-19 15:04

Аз пък така и не можах да възприема Facebook като средство. Може би заради прекалената му универсалност, някак си не мога да възприема на едно и също място да публикувам неща от понякога съвсем различни области. Но очевидно работи. Забелязвам и други форуми и сайтове които вече живеят предимно там... [smilie8]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: pumabg   
Дата:   27-02-19 15:06

vga да направиш красив кадър и споделиш тук е едно, съвсем друго е да гледаш как другите го правят…
За мен масово хората бъркат смисълът на този сайт. Някои го припознават, като място за учене, други като художествена галерия, трети пък имат нужда да говорят за всичко друго не свързано с фотографията и тн….
Каквото и да си говорим, този форум е създаден да обединява хора с любов към изобразителното изкуство и евентуално да говорим за уменията и техниката, чрез които се прави.
Нямаше да пиша но някак последният леко назидателен пост на автора на темата ме провокира, признавам си ;)
Ся аз тук съм активен от ок. 9 години. Имам не слонска а мамутска памет. Някак до този момент не съм запомнил скъпи avo нито една твоя снимка, нито една полезна тема и най вече нито една възклицателна под нечий друг кадър.
Не знам защо хора, като теб изконно смятат, че някой с нещо им е длъжен ? Без дори да се запитат а какъв е техният принос …
Мотото на такива, като теб винаги е едно – не е важно какво аз правя за хората, важното е какво те правят за мен.
Когато разбереш, че трябва да е точно обратното, тогава ще разбереш колко ненужна ти е и цялата тема.
Всеки малко или много е егоист но толкова много събрани на едно място никъде и никога не съм виждал !
Питаш къде били хората… Тук са ! Даже мога да ти гарантирам, че почти всички са си тук ! Е има някои, които изчезнаха но пък гледам други се завръщат…
Само за последният един месец се завърна – HITTHEROAD, Krassik, Simona, има и други…
Това, което се промени е че повечето са неактивни. А са неактивни защото или са обидени, или неразбрани или са се изчерпали творчески или просто вече предпочитат само да гледат.
Ако последните предположения са малък процент то първите две са 95 от 100 !
Ще ти дам пример за по лесно.
Ето един добър фотограф, като Кубето. На времето с часове през нощите съм му гледал кадрите и не можех да повярвам колко е добър. Отличаваше се и то видимо от останалите с леката еротика но същевременно естетика и професионален ретуш.
Аз тогава още се мъчих със селекцията в сопата и се чудех как се прави добър бял баланс.  Времето си минаваше но аз лека по лека почнах да се развивам. Показвах, както се казва – туй-унуй.
Хората ме харесваха все повече но Б-та оставаха безмълвни… Е слава богу дойде един момент в който и те не издържаха и почнаха да удрят възклицателни.
Но от „Боговете“ ни зов ни помен !
Викам си абе тая тематика не ги бърка толкоз явно, какво да направя… Ама имаше тогава богове (извинявам се за малката буква) от тая категория, дето и те бая мълчаливи се оказваха. Или пък идваха да ме поучават само с арогантен и надменен тон. Но като им погледнеше шедьоврите и се хващаше за глава..
По едно време забелязах, какво е написал Кубето на своят профил – „Нека се забавляваме“
Стори ми се толкова чисто и искрено, някак по детски . Викам си защо пък не. Всички обичаме да се забавляваме, нека и тук да е така.
И се забавлявахме яката… Той пускаше кадри а ние му биехме браво…
Хубаоо ама аз позадобрях, други също. Почнахме да си сверяваме часовниците и на други места… И изведнъж ме нахлу прозрението, че за г-н Кубето, забавленията явно имат друг оттенък от колкото за мен ! Той да си пуска шедьоврите а ние да му бием браво и по некоя ръченица да удряме.
Да де ама моето чувство за справедливост ме биеше всеки ден по главата и накрая си казах ми каквото повикало, такова се обадило.
И те така до ден днешен…
Начо за цялата ми „кариера“ тук преди изтриването ми на снимки и след това е промълвил нещо под цели два мои кадъра ! Браво за което, има моите уважение ! Сигурен съм, че дори и те са били по милост…
Та за това тук иде реч ! Ако погледнеш от първите 100 автора една много малка част коментира кадри на своите колеги. Мълчат и то безобразно. Или ти разправят, че били гласували ама не казвали нищо,щото нямало нужда… Все едно аз или някой друг тия точки ги осребряваме или ги ядем на закуска…
Объркали са това място с някоя галерия на която да си правят изложби.
Тук драги мои не е такова място ! Това тук е фото-форум, място където да СИ споделяме снимките да СИ ги коментираме и да се поддържаме и уважаваме !
Нека някой не бърка това ,което казвам с феномена „аз на теб ти на мен“ . Просто това са двете крайности. Или си гласуват приятелски или за никой не гласуват и мълчат.
Аз това го наричам комплекси !
Погледни в момента категория „диви животни“. Там се подвизават едни 15 човека, които никога не са обелили и дума под мой кадър.
Хубаво ги виж, щото те имат снимчици в профилите си.
За тях ако трябва да сме обективни, би трябвало да съм някой идол. Абе айде идол е силна дума пък и е въпрос на личностни качества но поне, човек който ги вдъхновява със сигурност… Да не говорим, че само биха могли да се учат от мен. Но какво мислиш се случва ? Вчера дошли, бързо разбрали кой-лош, кой крив и прав и вече станали съдници и махат с пръстче.
Надпреварват се всеки ден кой от кой да ми покаже по голямо неуважение. Ех да ги имаше и тия пусти 1-точици, по цял ден щяха да цъкат не от един а от 5 профила….
И последно ще ти кажа, запомни тук няма по лош от мен ! Нищо, че може за тия почти 10 години да съм спасил 20 деца от удавяне, 3 бременни майки от аборт и х левове за дарения… Не това е важно ! Важното е че съм лош и всички злини в тоя сайт са моя вина !
Дано на хората така им олеква и се чувстват по-добри и благи. Но все си мисля, че като се качат горе при Св. Петър, един ден ще са без мен…

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: pumabg   
Дата:   27-02-19 15:09

Vga прав си за смирението но дано го казваш, както за другите така и за себе си!
Защото моят остър език и изказвания са равни на твоето мълчание през годините и малодушие. Знаеш ли как звучиш с това – „Абе ние това вече сме го виждали“
Как не те е срам да не кажеш една дума под нечий кадър за всички тия години но да имаш нахалството да коментираш другите по този левентски начин.
Сигурен съм, че нито една от тия снимки на първа не са ти по възможностите.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: next_time   
Дата:   27-02-19 15:50

Браво на пумабг!!!
В два агонизиращо дълги поста обясни всичко за всичко на всички.
Сигурно е страхотно да се вживяваш в ролята на селски първенец в опустяващ форум.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: yanee   
Дата:   27-02-19 16:42

Амин. [smilie18]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   27-02-19 16:47

Чудя се, какво ги задърже тези, които постоянно реват, какви вълшебници имало едно време [smilie11]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Beijing   
Дата:   27-02-19 16:52

ФФ си е много добре той!
Просто налазихме една камара щракачи, които си мислим, че сме направили снимките на живота си, на годината, и да не говорим за това, че днешната ни е си е...ло макята!
Пълно с талаш и талашит, и още много шит отвсякъде...
Напоследък гледам 50-те най-добри за месеца, и от време на време "Избрано".
Много добри фотографии, много добри!
Но "сляза" ли на "Нови", е пълна трагедия и кочина! Да де, те и най-добрите тръгват от там! Ама немам нерви да "прелиствам" да го е...а
ФФ си е школа пичове! Преди си харесвах всяка снимка, ама сега няколко, и то с много условия!
Ай спрете да си пускате любимите котенца и кученца, криви хоризонти, близката горичка и снимки на кака Кичка, и може да стане по-приятно място Ф-ъ Ф-ъто!!!
Със Здраве![beer]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   27-02-19 16:54

"За тях ако трябва да сме обективни, би трябвало да съм някой идол. Абе айде идол е силна дума пък и е въпрос на личностни качества но поне, човек който ги вдъхновява със сигурност"

И после защо не те коментират (което толкова силно желаеш) ... Веднъж видях и как унижи публично в отворена тема, ей така между другото, колега любител-аматьор, снимал птички на клонче... един вид, че нямал право да пише за фотография.

"Боговете" в този сайт са умопобъркани и влизат чат-пат да унижават любителите, даже някои пускаха и теми с призив да се изгонят аматьорите и/или тези, които рядко качват [smilie5]

На мен (като аматьор) ми е смешно-жалковен подобен род отношение.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: yanee   
Дата:   27-02-19 17:13

Не мога да пиша дълги постове, нямам какво толкова да кажа. Накратко: Всеки който публикува тук да се чувства отговорен за състоянието на ФФ, но нека не се чувства задължен с нищо и на никого. Така е не само тук, но и във други фотосайтове и медиаплатформи. А че ФФ се нуждае от цялостна реформа от страна на собствениците, е повече от ясно. ФФ има своя потенциал, но се изисква нова политика и визия. Администраторите да запрятат ръкави, има много работа да се свърши. Дано го осъзнавaт това! [shtrak]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: uri64   
Дата:   27-02-19 17:27

Според мен, в последно време всяка тема (с малки изключения) може да се охарактеризира със следния цитат от филма Con Air:

..Define irony: a bunch of idiots dancing around on a plane to a song made famous by a band that died in a plane crash...

[smile]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   27-02-19 17:40

Krassy написа:

> Julius, повярвах ти [smilie7]

Морски,

Знаеш, че това в какво вярваме и какво - не, няма никаква стойност.
Значение имат само фактите; те не зависят от нечия вяра/недоверие. [smile]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Panov   
Дата:   27-02-19 19:01

Има и хора , има и снимки , има и спечелили награди
Наградата за България от Sony World Photography Awards 2019 година е спечелена от Явор Мичев .
Ето снимката с която е спечелил наградата

https://photo-forum.net/i/2189201


Честито на Явор , за наградата . [shtrak] [beer]

Според мен Явор Мичев за сега е най-добрия фотограф в България , който снима с дрон .

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: stukloplast   
Дата:   27-02-19 19:12

Отивам да запаля свещ за моя идол, пък дано ме благослови с умението да кисна в локва от ранни зори, за да воайорствам крилати...
Според мене, форума е опустял от такива, като пумба - на богомолците им е писнало да възхваляват боговете, защото са пораснали интелектуално и са осъзнали, че всъщност те не са по-зле от боговете и няма нужда да им мият краката всяка неделя. Поради тази причина, боговете обърнали гръб на богомолците, а пък те си намерили ново поприще и ей го е... Пустош.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: vga   
Дата:   27-02-19 19:28

Pumabg, бъркаш ме с някого. Аз съм дал достатъчно много от себе си и времето си на този сайт и събитията свързани с него [smile] Най-малкото, заради него избрах какво образование да имам сега. [smilie18] Просто казах, че подобни снимки сме виждали вече милион пъти, вероятно заради Фейсбук и тем подобни, а не че снимките са лоши. Аз не мога да възприема цялото това снимане като състезание и заради това никога не съм се нарекъл "фотограф"... Както и да е, който разбрал - разбрал.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: roburt48   
Дата:   27-02-19 20:47

И аз мисля да дам набързо 5-те си пари по темата ...

1. vga - човече, нямам идея как някой, който за последната година е гласувал за 0 кадри (повтарям - 0 кадри ) има самочувствието да твърди, че е дал много от себе си и времето си за този сайт [smilie10] ... смешно е !!!

2. Същото важи и за автора на темата, който е гласувал за 24 кадъра през последната година !!

Извинете ме пичове, ама една календарна година има 365 дни !! Все си мисля, че всеки божи ден има поне ЕДИН кадър, за който си струва човек да даде гласа си !! Простичко е - няма достатъчно гледания, гласувания, активност... - няма и автори :)...

Аз съм тук от точно 3 години. И точно преди 3 години пипнах за пръв път в живота си камера и се опитвах да се уча да снимам. Че има спад в сайта - има. Но то си има и своите обективни причини. Къде обективни, къде субективни, но причини има ! Може и да ме охулите, но според мен Фейса не е една от тях ! Там не е същото !! Членувам в достатъчно групи там и съвсем спокойно мога да кажа, че (за мен) ФФ си остава №1 ! За мен главната причина е, че тук от известно време нещата се правят "на парче", и което е по-лошо - не се довършват ! Абсолютно съм убеден, че има реални причини за това ! Но - факта си е факт !

Като заключение - всичко общодостъпно и БЕЗПЛАТНО за нашего брата - българина е обречено на такава съдба ! Твърде лесно е а да влизаш цяла година някъде (в магазин да речем), да не си купиш НИЩО или 2 (два продукта) за цяла година и накрая да ревнеш - абе, басиии, тука няма никаква стока !!! Къде изчезнаха продуктите ?? Аз бих отговорил - ами при подобно пазаруване - нема кинти за стока !!

Лека вечер и от мен [smilie5]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: sherbit   
Дата:   27-02-19 20:54

Слона, професора...номенклатурата доведоха до това.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   27-02-19 21:09

@pumabg

+1 с изключение на частта за идолите. останалото от картината за взаимоотношенията в сайта и напомпаното его съвпада с моите наблюдения.

@stukloplast

на богомолците им е писнало да възхваляват боговете, защото са пораснали интелектуално и са осъзнали, че всъщност те не са по-зле от боговете и няма нужда да им мият краката всяка неделя. Поради тази причина, боговете обърнали гръб на богомолците, а пък те си намерили ново поприще и ей го е... Пустош.
евала, тва нещо съм го изпитал с музиката, но никога не успях да го формулирам толкова добре [beer]

@roburt48

+1 на 100% [smilie5]

edit: след 1 час ще свирят godsmack, изчезвам натам [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-02-19 21:14)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: pstoev   
Дата:   27-02-19 21:38

dechobek е виновен!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Leica   
Дата:   27-02-19 22:07

Има някакъв глобален (поне бг) процес на сайтозагиване.
Просто умират сайтовете! Там са, но ги няма. Темите пустеят.
Говоря за много сайтове, в който съм бил...изчезвал съм и съм се връщал, та имам наблюдения. Често са продадени и преобразувани барабар със снимките ти - а всъщност стойността на един сайт за сснимки е точно това.
Според мен главните причини за това са бездарията, омръзването и комерсиализма.
Бездарниците защото плюят , хулят, бесят, палят клади, войнстващо търсят признание. От кого? От добрите разбира се. Ако тяхната цел е непознат и невзрачен автор, от хулите им няма да има полза и отхвърчане във фокуса на общественото внимание. Така добрите стават цели и си отиват ...други виждат или знаят това и потъват в тишина. Защо им е да си го причиняват - да влизат в тъпи свади за глупости с ...непознати хора ?
Омръзването - снимаш, развиваш се или не, но не те коментират! Несправедливо. Жадно търсиш коментари за да уцелиш правилно развитие и правилна оценка на работата си, но те липсват! Ами за добрите казах защо няма да те коментират. Бездарниците ще са заети с борба със добрите...а може и с лобиране пред добрите, изобщо с грижа за своят спец. рейтинг. Третата категория обикновено не е активна в масовите дела, защото няма своя кауза в случая - минава и качва, толко, не раздава акъл.
Ами да кажем, си добър автор. Ще ти е кеф ли масово да коментираш тези под твоето ниво!? Дори да го правиш само от чувство за обществена полезност, то така веднага ще попаднеш в устите на категория на - бездарниците. Те злобно ще те нападат, ще се събират по 10:1, ще се бройкат за да докажат колко си нищо, колко не разбираш, колко си грозен или тъп, колко си от село или марката на колата ти е джендърска.
Така е било, е ...и ще бъде. Това е човешки закон.
Ти си добър...и искаш да имаш още влияние. Тогава ...мълчи , или бъди приТворен! И краля СЛЪНЦЕ го е правил. ПриДворните се трепят и ловят за гушите само, като тълкуват бегли жестове или погледи на краля, и така пропадат или се развиват цели кариери! От тук вече тръгва развитието на мекотелите слагачи и ...нещо лизци.
Разбира се, всички тия неща нямат нищо общо с категорията искуство...и могат само да го ликвидират, ако въобще го има.
Още повече, че сайтовете са комерсиални и не се интересуват от самотното занимание - искуство, а от бройката псета 10:1, щото ще докатар 10 реклами, а не една.
А нормално е като останат само псетата, нещата да позатихнат. Тогава и псетата...изчезват, като липсва цел.
Поради това е добре човек да избягва състезателните системи като участник или коментатор и да остави нещата на естественото им развитие.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-02-19 22:08

pumabg написа: Тук драги мои не е такова място ! Това тук е фото-форум, място където да СИ споделяме снимките да СИ ги коментираме и да се поддържаме и уважаваме ! [smilie24]

Юли и Мартин казаха каквото имаха да кажат, който разбрал, разбрал, а на който не му изнася не разбрал [smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: cTpaHHo   
Дата:   27-02-19 23:00

Ние двамата с пумата много се поддържаме.
Той първо не гласува нищо което съм качил за да покаже безрезервната си поддръжка, а после след като ме разобличи напълно що за човек съм ме и блокира.
[smilie18]
И аз научих от него, че трябва да отвръщам на поддръжката и го блокирах на свой ред.


Аман от лицемерие и лъжи.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Admin   
Дата:   28-02-19 01:15

Не знаем дали се очаква да отговорим в тази тема.
Ще се включим с отговори на някои въпроси.

Многократно сме казвали, че правим каквото можем с ресурса, с който разполагаме.

Сайта не е печелившо търговско дружество и помощта на всякакви доброволци оценяваме високо. Според нас бъдещето му е в това да може всеки да допринася и извлича за себе си каквото може, и каквото е честно. Имаме идеи, приемаме нови, а и доста работа сме свършили.

Знаете, че по-лесно се прави нов сайт от преработването на стар. И то с пъти. Ето това са новите сайтове и целта им е била да са в помощ на обществото и за допълнителен маркетинг:
pro.photo-forum.net
ffawards.net
Използвайте ги.

Целта ни е да направим и Фото Форум с такъв съвременен и адаптивен за устройства дизайн. Много е направено. Остава още програмиране, за да може сайта да напасва старите си кодове с нови функции и дизайн. Ще ви покажем по-надолу екрани от новата визия. Част от нея е дори вече работеща на сайта, но има още малко време докато се активира за всички.

vga е предложил помощ. От години не отказваме. Всеки добронамерен, който иска да помогне с програмиране на модул, или поддръжка на нещо ще получи адекватен достъп. Наскоро направихме и портална страница за търсене и качване на снимки с Creative Commons лиценз, и имаше доброволец за програмирането, но докато фронтендъра и дизайнера направят дизайна за ползване и момчето замина за няколко месеца в Америка. Тя работата е за няколко дена, но то десетки такива модули са за по няколко дена и накрая става голям обем.

Доброволци са добре дошли и за споделяне на съдържание и обучителни материали. Последните дни публикувахме една такава статия. Автора получава реклама, другите получават знание.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=S&i=329


Започнали сме работа по Годишния Печатен Фотографски албум. Инициативата е рискова и се финансира с бюджета на Фото Форум. Миналогодишния албум получи добри отзиви. Успяхме да направим бюджета му от приходи и разходи почти на нула. Разбира се с много вложен от екипа труд, който не е калкулиран. Отново имаме нужда от подкрепа. Финансова от партньор, спонсор, за покриване на печат, частичен или цялостен. Хубавото е, че може да е от всеки бранш. Помощ трябва за качествен превод на английски, комуникация с автори, предпечат и др. Всички помогнали ще упоменем адекватно на видими места.

Предстои да организираме церемония по награждаване за Годишните Фотографски Награди. Организираме го с наш бюджет. Всякакви предложения за партньорство, подкрепа, подходяща хубава зала за събитието, подходящ водещ с умерена цена за събитие ще са от полза.

Ще имаме нужда от фронд-енд специалист, който да "нареже" част от дизайна на фийд-а на Фото Форум, така че да го развием като дискусионни групи (затворени, отворени, с покана; по различни теми, с модератори, и т.н. ).

Наскоро в друга тема бяхме писали, че имаше доброволец, който да даде програмистката работа за старт на APP на сайта. Обаче трябва дизайн и то направен на Sketch за Apple. Все още търсим доброволци или нормална цена от недоброволци за направата.

Мислим и по развитие на някои нови секции. Може да споделите коментари за идеите:
* цялостен рейтинг на потребител, който се формира от набор параметри, а не само рейтинг на снимка. Плюса на това е, че показва принос не само на автори, но и на всеки с каквото е решил да е полезен. Този рейтинг може да отчита, коментари, снимки, гласуване, потребителя дали поддържа нещо по функциите на сайта, да се отчита и последната година активност, участие в изложби, конкурси, доброволци, и др.

* писане на критика - просто маркиране на снимки от автора, че приема критика не ни се е струвало добре по ред причини. Добрите автори няма гаранция, че ще видят снимки и ще се разпишат под тях. Кибици и тролове, може да се развихрят безспирно. Когато нещо е разрешено за всеки, то не е толкова интересно. И др.
Имаме следната идея, автор да покани конкретни хора, които да коментират снимката му. Когато някой приеме, той ще знае, че е поканен, заради авторитета си. Той може да приеме, но може и да откаже. Приеме ли, това е признание и чешане на егото. Колкото си по-видим и канен, толкова и по-признат.


Прикачаме визии от дизайна (само подбрани визии). В тях има отговор на някои предложения. Ако имате концепции, които не виждате тук, както Стефан беше писал някои неща, може да ни пишете на имейла или на лично съобщение, за да обсъдим:



https://photo-forum.net/static/razni/2019/home-2.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/photo.jpg




Upload wizard

https://photo-forum.net/static/razni/2019/upload-photo.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/bazar-add-popup.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/camera-item-view.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/creative-commons-page.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/editors-page-view.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/event-read.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/feed-init-group-controls-2.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/klasacia-avtori.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/news-story.jpg




https://photo-forum.net/static/razni/2019/personal messages discussion.jpg



https://photo-forum.net/static/razni/2019/PhF-forum-listing-topics.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/PhF-forum-listing-topics.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/profile-logged.jpg

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 08:54

Само като идея. Не би било лошо да има такава опция (вкл. и български оператор, разбира се):


http://masjidannur.org/wp-content/uploads/2018/03/When-and-How-to-Add-Paypal-Donate-Button.jpg



 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Kalimas   
Дата:   28-02-19 09:27

1 + за donate бутона и от мен.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 09:29

+1 и от мен
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: uri64   
Дата:   28-02-19 09:55

Извинявам се за спама, но просто не мога да се въздържа...ако има donate бутон и срещу всеки дарен лев/долар/евро се получават Б точки, сайта ще се орине от пари [smilie5]

Но иначе е добра идея [smilie24]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-02-19 09:55

+1 [smilie24]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: swqaz   
Дата:   28-02-19 10:03

Много ми харесаха постовете на vda. Според мен това е състоянието ако ще съветваш или анализираш. Смирение. Ако нямаш намерение да правиш тези неща смирението не е задължително, но когато ще критикуваш нечия творба, или дори своя, е добре да си смирен, за да не си сляп като pumakbg примерно. Смирението помага да се абстрахираш от желанието да накажеш автора или да се изтъкваш за нечия друга сметка както прави изтрещелия идол :))) Вместо да погледне себе си и да признае със смирение, че се е превърнал в един най-предсказуемите и скучни автори тук, и не спира да насилва другите да се взират дори без желание в досадата му, и дори си позволява да нарича други предсказуеми [smilie18].

Аз никога не съм критикувал нечия творба тук, защото за мен фотографията както се дефинира в днешното модерно време е изкуство а критиката, която съм виждал тук е свързана с някакви неспазени правила(за мен правила в изкуството няма) или чисто наказание за автора поради лични причини. Сега не бих го правил, защото не се чувствам достатъчно смирен, но работя по въпроса. Мисълта ми е, че исках да подкрепя думите на vda и поста ми няма много общо с темата, освен ако липсата на смиреност в критикуващите не е една от причините повечето добри автори да се държат като призраци тук :)

Много пъти повторих тази дума смирение, защото бродейки по света и общувайки с куратори от престижни за някои хора места разбрах, че за тях смирението е много важно да поддържат елитни галериите си.

+10 [smilie24] за vda



Публикацията е редактирана (28-02-19 10:06)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: karan4o   
Дата:   28-02-19 10:14

На фона на доста глупости изписани в темата, админският пост с новата визия ми хареса много.

Браво! Поздравления!

Ще чакам новия сайт с нетърпение, макар и да не мога да помогна в програмирането.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Аз също съм за бутон за дарения [smilie24]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: cTpaHHo   
Дата:   28-02-19 10:38

С много топли чувства и много "ЗА" изказванията на swqaz и vda
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
Именно...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: CDman   
Дата:   28-02-19 10:54

uri64 написа:

> Извинявам се за спама, но просто не
> мога да се въздържа...ако има donate
> бутон и срещу всеки дарен
> лев/долар/евро се получават Б
> точки, сайта ще се орине от пари
> [smilie5]
>
> Но иначе е добра идея [smilie24]

Или да се имплементира в клика "Съдържание за възрастни" [smilie5]

С нетърпение чакам поста на В.Димитров /nyamago/ по темата [smile]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-02-19 11:01

[beer] Leica [beer]
Проблем не е в клишетата за народопсихологиятя, бедността или алековите типажи по страниците на сайта. Общуването се промени. Особено през последните 5 години. Смартфоновете, 100+ мегабита до рутера за малко пари и WiFi free културата оставиха в миналото много неща - от кинескопите до стационарните комп.станции за масовия човек. В този преход все още няма ефективен модел за собствениците на единични медии - сайтове или канали в социалните мрежи. Освен ако не гледат на сайта като реклама на собствена дейност или печатни издания.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: karan4o   
Дата:   28-02-19 11:10

uri64:
Извинявам се за спама, но просто не мога да се въздържа...ако има donate бутон и срещу всеки дарен лев/долар/евро се получават Б точки, сайта ще се орине от пари


Това с тези Б и Ц точки е крайно време в новия сайт да се спре...
аман от про, мро и тем подобни глупости...

Като ви гледам как всяка втора тема е за тези точки и се чудя да се смея или да плача...

то не са полубогове, профита, идоли...

Вземете се в ръце!

[shtrak] [beer] [shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: victory13   
Дата:   28-02-19 11:19

Всъщност, от доста време, думите загубиха своето значение и тежест, за голямо съжаление... Празнословието шества с големи крачки, и превзема нови територии... навремето беше приоритет, и ползвано с огромен успех, от партиините пропагандатори, които може да ти говорят 2 часа, и нищо да не кажат...

Относно сайта, мисли ли се за PDF съвместимост? Доста материали, от дописки, ръководства, пътеписи, даже посочения по-горе линк за DJI ще изглеждат доста по-добре редактирани и отпечатени [shtrak]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: pumabg   
Дата:   28-02-19 12:21

Веси, веси… Любим мой почитателю… Как са балоните в Кападокия ? А на езерото Блед скоро ще ходите ли, кажи че да се запиша и аз… Или може би планирате Лофотен и след това „пътьом“ през Тоскана…
99% от кадрите ти са “copy paste“ на Краси и още една сурия хора, платили за чудотворният стак.
Добре, че отиде в гората та да направиш поне една авторска снимка, че иначе съвсем нямаше да намериш така търсеното смирение…
Такива съвременни творци, като теб изчерпани от съдържание но с претенции за качество HD са ми любими…. До вчера прост ИТ специалист, днес майстор на сопата…На теб трябва да ти дадат директно Master FIAP и да се приключва с тая мъка и това смирение…
Сандокан, виждам, че тежко преживяваш игнора. Явно не спиш по нощите и само чакаш някой да ме захапе та да ме довършиш и ти.
Кога точно беше искрен, когато ме хвалеше под кадрите или сега, когато ме презираш… Прав си за едно. Аз не съм те харесвал никога. Какво да направя ? Просто в живота по някой път хората не се харесват и за това поне в началото няма конкретна причина… Но сега, като те чета само мога да се усмихна, че за пореден път 6-то ми чувство си е знаело работата.
Ти още хиляда пъти да отидеш в Индия, и един милион чакри да изпълниш пак няма да промениш това, което представляваш.
Богданов така те нахрани няколко пъти, че съм се смял по цели дни от написаното… Но гледам ти си гьонсурат и продължаваш да му се мазниш под кадрите с тайничката надежда да те подкрепи в походът ти към мен…

Марвес , разбрах ти гледната точка ! Мнението ти съвпада с много други участници тук.
Но нека ти изложа моята позиция и как аз виждам нещата по ред.
Първо не е хубаво да атакуваш някой, като вадиш някакви примери от друга тема без дори да я цитираш… Изглежда слабо и неиздържано. Някой, някога нещо бил казал… Не звучи сериозно. Плюс това, много пъти, комуникацията тук си има своята предистория и тн… Та за това вместо да хвърляш нещо в пространството по-добре се съсредоточи върху тезите си, които да оборят моите. Иначе мисълта ти ще е замъглена.
Сега нека ти изложа моята позиция. Започвам все по често да чета – аз съм любител, аз съм аматьор но най любимото ми е аз съм фотограф без претенции…
Тези изрази, като чели магически в нашата родина правят техният автор освободен от всякакви задължения изисквания и прочие…
Показват в най общ план, какво ни е обществото ! Значи ти щото си любител, можеш да си показваш, каквото си искаш, да говориш каквото си искаш а натиска остава върху тия, които се стараят и имат амбиции…
Страхотно !
Защо мислиш или как разбра, че аз съм професионален фотограф ?
За мен тази дума означава, човек, който си вади хляба с фотография а при мен не е така…
Аз се занимавам със съвсем различни неща а фотографията ми е просто хоби и страст !
Приеми, че когато ти и такива, като теб любители си пият спокойно съботното кафе, аз някъде станал от 5 сутринта „маам гащи“…
Разликата между нас приятелю е че аз си давам зор, опитвам се да ставам все по-добър да радвам себе си и хората около мен.
Не приемам такива, които седят в парка с бира в ръка, чешат се по топките и викат къде отиде комунизма…
Защо в тази държава, амбициозния, устременият, талантлив и работещ човек да се чувства винаги виновен за сметка на лишеният от амбиции възможности и най вече не желаещ да даде или остави нещо след себе си.
Знаеш ли аз съм израснал в центъра на София на пъпа на пъпа. И цял живот съм бил заобиколен от приятели, които са чакали само на готово и продължават да смятат, че някой за нещо им е длъжен. Хора вече твърдо над 40, които още живеят с родителите си и през живота не са постигнали нищо, нищичко !
Винаги съм се питал, какъв е смисълът от такъв живот ? Просто едни машини за л….
Комунистите 48 година избиха цялата интелигенция на тази млада и крехка държава – България !
След 89г. каквото беше останало от техните наследници тутакси си взеха куфарите и изчезнаха на секундата…
Остана само плявата и една много нагла провинциална класа с неистов стремеж към кинти и напредък… Разбира се пролетариата си е тук и чинно не прави нищо за благото на нацията.
А ние сме много млада и крехка страна ! Нищо, че си имаме дълга история…
Не дай си Боже нещо да стане в региона и само гледай как ще изчезнем. За това винаги съм се борил с каквото мога, българите да сме будни и по-добри към самите себе си. Но никога това няма да е с цената на бездушието, глупостта и липсата на ясно изразени позиции, които човек е готов да отстоява !
И последно, тъй като гледам , че на много хора съм трън в очите.
Преди време си изтрих снимките за година и половина и не участвах по никакъв начин в живота на форума. След това имаше и други паузи. За съжаление, мястото не стана нито по красиво, нито по смирено.
Но не пречи да го направя пак ! Този път ще е за винаги с надеждата, да възцари мир и добрата българска фотография да пребъде, както и добрите взаимоотношения между хората…
Ако аз съм в основата на всички тук търкания, нека така да бъде !

Сашо, хубави визуализации си пуснал и се вижда, че търсиш доброто развитие на това място. Но винаги съм ти казвал и ще повторя, намери начин да има до колкото е възможно обективна и честна оценка на качваните кадри.
Това изисква сериозни промени но повярвай ми без тях, това място ще умре.
Твърде много обиди и кавги е имало между участниците тук през годините за да се забравят с лека ръка.
Явно модела при който всеки пуска кадри и всеки оценява не е успешен. Това не важи само за това място !

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: swqaz   
Дата:   28-02-19 12:44

Привет Марти! Смирено ще се съглася със всичко, което си написал за мен. Има някои технически неточности като например местата, които си изброил съм посетил преди него или с него, когато и за двамата е било за пръв път. Така де не ме е завел той на тези места :) Нямаме еднакви кадри. Дори нямаме близки, но и да има някой, не ще да е моя вината :)))

Ще се съглася с теб обаче, че може би съм изчерпан или посредствен, и смирено ще уважа мнението ти като не отвръщам посинял от ярост като теб [smilie2] [smile] Аз дори съм по-критичен към себе си от теб. Всичко което съм направил досега е слабо и незначително дори за мен. Надявам се да се позасиля в бъдеще, но ако не спреш да досаждаш на наистина големите таланти тук, няма да има от кой да се уча [smilie3]

Бъди весел и смирен [smile]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 12:50

pumabg [smilie24]
Аз съм от кибиците, не приемай мнението ми твърде лично. Сега те разбрах на къде те води мисълта, четох те между редовете в предишния пост. Имаш рязък и краен изказ, удобен за опити за оборване.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 12:59

Защо хората, тук, които се познавате лично, направо си умирате да фамилиарничите на малки имена?! Какво, парадирате, че се познавате лично и затова може би ви е позволено да си държите лош тон? Култура на общуване му се казва. Би било добре да се спазва.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rumpelstiltskin   
Дата:   28-02-19 13:09

Аз просто минавам, но като знам бързата ръка на админа в други теми, се чудя, какво ли трябва да каже идеалния идол, за да бъде леко вдигнат поне жълт картон. Лични нападки, обиди, определения.
Това, ако не е изливане на кофа катран във форума, не знам кое е.



Публикацията е редактирана (28-02-19 13:13)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-19 13:31

puma ги заби.
Повтаряеми кадри- бол.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: cTpaHHo   
Дата:   28-02-19 14:32

Дребна душица си пумичке, далеч си от равнището на повечето хора тук. Низък човек.
За това и си снимаш пернати. Не си за човешкия свят.
За мен не е проблем да коментирам и харесвам неща абстрахирайки се от личност.
Споменавайки Богданов, той винаги е бил личност в сравнение с теб. :)
Нещо което на теб ти е много далечно.
И всичко това от завист и дребност.
Оле, колко много страдание има в твоя свят.



Публикацията е редактирана (28-02-19 14:36)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: kireto_a   
Дата:   28-02-19 14:33

мале какви фермани, кой чете толкова много букви в днешно време.

with great power comes great responsibility

отоговора на въпроса е, че като нещо се изчерпи от съдържание хората си тръгват.

а нещо като фото форум се изчерпило от съдържание, когато автори, които би трябвало да са за пример, показват неща дето не стават за нищо и след това други автори, които би трябвало да са за пример, идват и ракопляскат на първите. примери много, някои по-шарени . ко стана? спъна се докато се разхождаше и натисна копчето?

ако се опиташ да промецаш, все пак нали е "форум", се почва или безкрайно крякане или нацупване и нещото вече не е форум, а място където група хора се пляскат по дупетата. публично.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: karan4o   
Дата:   28-02-19 14:44

Лудииии, спрете се бе!!!

К'ви са тези обиди, к'ви са тези ропоти.

Не може ли да се обсъжда нещо без да се биете виртуално.

Ето идва по-добър сайт, с много по-добра визия, с доста повече опции. Дайте да обсъждаме това, а не да се атакувате толкова много, та даже вече се говори за триене на снимки и напускане на форума.

Стегнете се!

[beer]

P.s.
Към Админа:

Помислете в новия сайт да има опция, когато автор качи снимка и реши да я спре от гласуване, след това при отваряне на снимката, да не се виждат рейтинги и тем подобни глупости, а да се вижда само снимката. Щом авторът е спрял снимката от гласуване, значи повече не му се занимава с Б,Ц,Ю и Я гласове...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   28-02-19 14:58

един старец наближил снимачен екип в полето и се позавъртял, па рекъл на средата на едно обсъждане на кадри и дубли:
-Абе момчета, вий жив таралеж еб**и ли сте?!" ...кинаджиите му рекли "- Не сме бе дядо, ми ти що питаш, е**л ли си?!"
-Ааааа...не съм и аз, ама рекох ей тъй да са намешам в разговора [smilie5]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Admin   
Дата:   28-02-19 15:06

Предупреждаваме ви, да се въздържате от лични нападки, квалификации и личностна конфронтация.

Разменете си контактите и си пренесете препирните в лични канали.

Благодарим на всички, които уважават приетите норми за комуникация.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-19 15:19

> С нетърпение чакам поста на В.Димитров /nyamago/ по темата

Това го приемам като саркастичен намек, че съм 'на всяка манджа мерудия' - как може в 4 страници тема още да не съм се намесил.[smilie18]

Ами с какво да се намеся, то всичко е ясно. За някои неща е по-добре да се помълчи. Само ще помоля правоимащите (авторът и админите) да НЕ трият темата, защото тя отлично документира редица човешки характери. Няма нужда да ги описваме, сами са се описали по един блестящ начин и ми се иска това да се запази за познавателните нужди на тая общност.

Към автора, на питането му: нищо не е 'изчезнало', сайтът е пълен и с хора (я какви ярки характери видяхме в тая тема!), и със снимки - дали са добри е субективно, обективното е, че ВСИЧКИТЕ (до една!) са поучителни - нали уж сме тук да се учим? (Учене не значи подражание, понякога е по-полезно да научим как не е добре да се снима ;) Та - ФФ си е жив и здрав, стопаните даже ще го модернизират. Който предпочита да живее със спомени и носталгия, да мънка и плаче по миналото - едно време какво мънкане и плачене имаше, ехеее - днешното нищо не струва![smilie6]

[beer]



Публикацията е редактирана (28-02-19 15:25)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: serjy   
Дата:   28-02-19 15:31

мен пък не ми се види толкова зле фото-форум! има хубави снимки, има хора и въпреки другите платформи за фотография си съществува стабилно, поне досега.

те това ме дразни от 100 години! толкова не може да го оправите да има някаква снимка, или селексцията да си е по рейтинг А за всички категории. така е тъпо!


http://www.picshare.ru/uploads/190228/g0NrUUMLns.jpg





Публикацията е редактирана (28-02-19 15:36)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: dilomski   
Дата:   28-02-19 16:20

[shtrak] [cool] [smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:24

Вижте!
Ние сме балканци! Селян и примати . Няма как да минем без това.
Дайте да направим една тема , където да се псуваме един друг, а в останалите да е строго забранено!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   28-02-19 16:27

^ Да, нещо такова обмислях и аз да напиша!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 16:28

rimohit - Вие защо не посетите тазгодишната европейска столица на културата?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:35

Прощавайте господин marves , ако съм ви засегнал по някакъв начин ! Веротяно съм се подвел с това обобщение по собствените си качества .
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: marves   
Дата:   28-02-19 16:40

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: philip   
Дата:   28-02-19 16:41

Някъде пишеше:
"Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи."

Вероятно и нещо от сорта съм срещал някъде:
"Отнасяйте се към ближните тъй както бихте искали те да се отнасят към Вас."

А по темата ми се чини, че с дългия преход към демокрация станахме все по пазаруващи и по-малко общуващи.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: hardcpz   
Дата:   28-02-19 16:41

@rimohit - тва съм го правил в един форум, който администрирах и работеше безотказно! имаше секция, направена само за цинизми и безмислици, всички олабваха жилата в нея, а в останалата част цареше мир, разбирателство и конструктивна комуникация [smilie5]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   28-02-19 16:43

Дешифровах го ! Само не ми стана ясно защо ме пращате там ? Но няма значение ! Аз от вас съм видял само добро...
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Julius   
Дата:   28-02-19 21:20

Admin написа:

> Не знаем дали се очаква да отговорим в тази тема.

Нека ти/ви помогна (извинявам се, но не знам дали сте екип или само един човек стои зад администраторският профил). След като не сте сигурни дали се очаква нещо от вас, бих искал да ви помоля да направите нещо за мен! Да - колкото и нахално да звучи, специално за мен! Въпреки че съм никой, само един от многото тук - моля ви, направете го, защото в крайна сметка вярвам, че ще е полезно за всички в този форум. Отделно че времето, което ви моля да отделите (<1.5h) вярвам, че няма да е безвъзвратно загубено, а добре прекарано. Ако все още не сте - намерете този филм, свалете го и го изгледайте (все още се намира по торентите). Филмът е изключителен, саундтракът - още повече, но най-вече вярвам, че с лекота ще се ориентирате в героите от този филм и вашето място къде точно е. Уверявам ви, че няма да съжалявате!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: sherbit   
Дата:   28-02-19 21:47

Хората четат темата за статуетката.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: avo   
Дата:   02-03-19 14:02

"Към автора, на питането му: нищо не е 'изчезнало', сайтът е пълен и с хора (я какви ярки характери видяхме в тая тема!), и със снимки - дали са добри е субективно, обективното е, че ВСИЧКИТЕ (до една!) са поучителни - нали уж сме тук да се учим? (Учене не значи подражание, понякога е по-полезно да научим как не е добре да се снима ;) Та - ФФ си е жив и здрав, стопаните даже ще го модернизират. Който предпочита да живее със спомени и носталгия, да мънка и плаче по миналото - едно време какво мънкане и плачене имаше, ехеее - днешното нищо не струва![smilie6] "

Не става дума за меланхолия и мрънкане по миналото и кофтито настоящв, все още не съм на 70. Но това което казваш, че хората и всичко си е тук, или активността им, ок, е напълно невярно. До преди 7-8 години не ми стигаше времето да разгледам новите снимки в Пейзаж от последния ден и да прегледам някой нещо интересно коментирал ли е под тях, сега са 1-1.5 странички, тези които стават за разглеждане по-скоро една. Много изразен отлив, не зная дали на брой влизащи потребители, или просто на брой качвани снимки. И 10 всезнайковци на всяка манджа мерудия, дето явно нямат друга работа освен да пишат тук по сто пъти на ден.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: novi4ok   
Дата:   03-03-19 00:03

С малко закъснение, защото вече рядко чета тук - моите 5 (пет) стотинки по темата:
Клубът замира, защото е сборище на егоцентрици, а егоцентризмът не предполага диалог и общуване (което е задължително условие за да има "форум" - вж. името на сайта). Четях тук дълги години преди да се регистрирам. Имаше диалог, имаше сблъсък на мнения, на идеи, на идеали... Сега диалогът се е изродил до купчина егоцентрични монолози и писъци, които по естествен начин рушат идеята за общност и не допускат създаването на такава. Мерят се пишки, броят се точки, раздават се потупвания по рамото за "лоялност" и се плюят "негрупарите". Амииии... аман! Вече не е интересно. Няма защо да си губя времето тук, с вечните "тежкари", мрънкачите, егостите и егоцентристите, недооценените гении и недо...образованите пубери. Ако е за фотография - има къде, къде по-смислени и по-богати (на творчество) места. Ако е за форум - има доста по-добре организирани и поддържани места с по-интересни Личности. Ако е за общността... каква общност бе братчета, я се огледайте (вж. началото).
Та така. Аз лично влизам чат-пат по инерция. Ама до кога...

Дикси.

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:00

novi4ok [smilie24] Подкрепям казаното от теб! Останах обаче учуден от някои форумци (pumabg)...Според него той трябва да е идол за новаците, но те не го разбирали?! Как бил задобрял, но не бил забелязан от боговете. С този кадър искал да е забелязан от Кубето... pumabg явно не вижда недостатъците на кадрите си, но вижда недостатъците на другите. Паяжини на преден план,отрязани пръсти и други недостатъци.

https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-07/1531847673_DSC_1223-FF.jpg



 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: rimohit   
Дата:   03-03-19 17:08

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:17

Т.е. Пумата е виновен за отлива на хората? И аз не съм му голям фен, но май попрекалявате. Въпреки че развитието на темата косвено даде нагледен отговор на въпроса на автора, не мисля че тя е място за междуличностни нападки. Защо не си пишете на лични „любовните“ послания или ако не си покажете магарията на площада няма кой да я види?
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:25

mmjm- прочети темата му за недооценения му кадър. Аз я прочетох и останах доста озадачен. Не очаквах млад,възпитан и образован човек да хленчи така.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:28

Не казвам, че критиката ви е безпочвена, а че мястото ѝ не е тук.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: emo99   
Дата:   03-03-19 17:38

Аз се аргументирах с нагледен пример, за да не помисли някой, че се заяждам. Нямам нищо против автора, но с този посредствен кадър да очакваш да те забележи един от най-добрите?!
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 17:52

Начинът на общуване и снимането на хора може да не са на ниво, но форумът определено ще загуби без автор, като Пумата.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 18:17

nyamago, пишеш че нищо не е изчезнало. Без тьма и мара, не ти ли се струва малко по-скучновато тук? [beer]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nislon   
Дата:   03-03-19 18:39

В този филм, всички са добри. Без тях, нямаше да го има!

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: sherbit   
Дата:   03-03-19 19:12

Пумата ще връчва статуетката.



Публикацията е редактирана (03-03-19 19:30)
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: nyamago   
Дата:   03-03-19 19:54

> nyamago, пишеш че нищо не е изчезнало. Без тьма и мара, не ти ли се струва малко по-скучновато тук?

Имах предвид, че не е изчезнало разнообразието от характери, макар да се сменят и някои да ни липсват - наистина тези два примера внасяха забавни моменти. Да - с тях щеше да ми е приятно, но за скука не мога да говоря: не познавам това състояние. Не помня в коя тема цитирах:

Лекарството за скуката е любопитството. Лекарство за любопитството няма.

Тук съм от любопитство и не спирам да намирам по нещо за него.

Колкото до снимките - също не са изчезнали, макар някои чувствителни души да си ги трият. За всяка изтрита са се качили поне 100 нови. Качеството? Ами то е толкова субективно, че е смешно да го мерим. Твоето качество не е мое и обратно. Пък и вече писах по-горе, че се учим не само от добрите работи, а и от онези, които ни учат как НЕ ТРЯБВА да се снима. Портретната и актовата фотография на Пумата е също толкова полезна за хората тук, колкото и удивителните му птици.

Позицията "Изобщо не плача за миналото, но едно време какви пейзажи имаше..." не е много издържана позиция, според мен. По света винаги е имало и ще има едни дето виждат сиренето, а други - дупките в него. По баналната метафора за полу-празната и полу-пълната бутилка, един от прякорите ми е "бутилка и половина" [smilie3]

Много си е добре форумчето! [smilie6]
[beer]
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: mmjm   
Дата:   03-03-19 20:07

По принцип си прав, колкото до портретната и актова фотография на Пумата, мисля че момчето е много талантливо и щом има око за природата доста бързо ще може да усвои и коя да е друга форма на фотографията. Предполагам, че с времето и характерът му ще улегне и няма да реагира толкова прибързано и първосигнално, всъщност това вече се случва, преди 2-3 години скачаше много по остро и прибързано.
 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стоев   
Дата:   03-03-19 23:07

Автор: vga
Дата: 27-02-19 13:12

А може би е далеч по-просто - масово фотографите, като хора, са доста особени и не особено приятни? Не се изключвам егоистично.

Форума умря още със затварянето на Клуба, защото той беше естествено продължение на желанието на всички тук да си комуникират забавно. Махнахте забавното - остана плевела. Няма как без отдушник да няма кавги...


Точно Клуба беше сърцето на ФФ, възможността да си говориш за всичко със сродни души и да се срещаш на живо на сБирка със съмишленици, дето ти стават Приятели, да пипнеш и "мериш" чуждата фототехника или пък (като мен) да си отмъкнеш някоя ФотоГрафиня... [smilie5]
Иначе всички Форуми умират, сигурно нови се раждат...


Slavun, как можа да пропуснеш в колажа един от най-големите лаладжий в историята на ФФ ве? А пък колко рейтинг В съм раздал на всяка прилична снимка с патка навремето.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18][smilie18] [beer] [beer] [beer]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: Стоев   
Дата:   03-03-19 23:11

Регистриран : 06.03.2004 04:26...
Блях, какво изкопаемо съм станал .... [thankyou] [smilie7] [beer] [beer] [beer]

 Re: Къде изчезнаха хората и снимките
Автор: мара   
Дата:   03-03-19 23:33

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

а клубът просто се премести.
 

 Тази тема е затворена