Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 01:41

https://www.canonrumors.com/canon-eos-rp-specifications-images/


Супер лека фул фрейм камера. Мен ми харесва.

Ето тука щуротиите

26.2 Million Pixels Full Frame Sensor
Dual Pixel CMOS AF
DIGIC 8
Continuous shooting performance: 5 frames / sec
ISO sensitivity: 100 to 40000 (equivalent to extended ISO: 50, 51200, 102400)
OLED EVF
3.0 type touch panel variable angle liquid crystal
Dual Sensing IS
DLO in camera, RAW development in camera, C-RAW compatible
Size: 132.5 x 85.0 x 70.0 mm
Weight: Approximately 440g (body only), about 485g (including batteries)
Kit lens: RF 24-105mm f/4L IS USM


https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon-1.jpg




https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_3-1.jpg




https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_1-1.jpg




https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_2-1.jpg



Като изключим супер дебилния екран има много як дизайн. Екрана не ме кефи, че иска маса движения за да снимаш от съвсем малко по-нисък ъгъл. За мен това дето Фуджи иПанасоник правят е може бинай-доброто в безогледални камери. А иделания вариант е екрана на А77 или А99.....защо няма един производител да направи екран като света......

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 01:44

Всъщност е малко по-тежка от оригинална А7 - 416 g (Body Only) / 474 g (With battery and media)

ама сравнена с Панасоника е направо категория перце.....

има по-малко пиксели и дано е по-добре динамичния обхват

Май за видео ще е пак разочарование...и това няма да изненада който и да било....



Публикацията е редактирана (07-02-19 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-02-19 11:13

Много добре изглежда! Особено за дами(по-малки ръце,по-малка сила в ръцете). Ама това име...Canon EOS RiP ...:-(

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: kireto_a   
Дата:   07-02-19 11:58

точно RIP ще е, ако това е мотамо от 6дм2 сензора... смеха в залата ще е пълен като сони пуснат а7000 с BSI сензор и се окаже по-хубав. е верно нема да е с канонските цветовеее.. ама поне ще има повече от 12 стопа обхват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: io_bs   
Дата:   07-02-19 11:59

> Екрана не ме кефи, че иска маса движения
> за да снимаш от съвсем малко
> по-нисък ъгъл. За мен това дето
> Фуджи иПанасоник правят е може
> бинай-доброто в безогледални
> камери.

Но пък като се изважда навън, можеш да се снимаш сам по-лесно. За влогъри това ще е супер камера.

> има по-малко пиксели и дано е
> по-добре динамичния обхват

Отдавна броят пиксели не е предпоставка за динамиката. Виж Д5 и А9 - и двата са със сравнително малко пиксели, а са с по-кофти динамика от Д850 и А7р3.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: Kalimas   
Дата:   07-02-19 12:47

5 фрейма/сек е малко срамно, при условие че М100 e със 6, а м50 е с 10.

Иначе уж сензора ще е нов, та ще се види какъв ще им е обхвата, обикновенно с 1-2 стопа под конкуренцията. Което при споменатите бъдещи 12, значи че канонската ще е 10-11, но ще се радвам някой да ми покаже снимки в които му се е наложило да ползва поне 8-9 за да се получат.
Ако може с преди и след.

Иначе според мен само експериментират, четат мнения и опипват почвата, но ако скоро не пуснат нещо сериозно, ще загубят още от пазарния дял.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: farushko   
Дата:   07-02-19 13:03

Панасоника е тежък защото е направен както трябва. Този канон изглежда доста пластмасов, затова и тежи колкото сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: mitakabs   
Дата:   07-02-19 13:21

Закачен към : "Kit lens: RF 24-105mm f/4L IS USM"
Изглежда като капачка! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-19 14:08

Не хващам идеята на тази камера. Освен да е супер евтина и реално да се яви истинска 2-ра камера за ползвателина Канон. Въпреки че не знам защо им е тази камера.. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-02-19 14:14

Ами има философията на пушката, а не на пистолет. Затова кит ленса му има толкова широк грип...Ще е удобно, но ще се свиква на друг начин на работа с ръцете.В крайна сметка с това масово свикване да се работи с тъчскрин контроли е необходимо да е свободна водещата ръка, а десняците май са 90% от хората.

PD
Жена ми се усети, че огледалка и голямо варио си тежат, ако ги носи повече от час-два. За нея това би било решение. Добър сензор, добър размер и тегло, познато качество. Дай боже добра цена.



Публикацията е редактирана (07-02-19 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-19 14:49

Че то и 6д/6д2 са леки...едва ли има някаква разлика въобще в теглото е ергономията. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: localhost   
Дата:   07-02-19 15:01

Pd: но това е БЕЗОГЛЕДАЛКА [smilie5]

Нищо, че може и да не е много читава ... все пак запълва една пазарна ниша.

Виж, обективите които ще излязат са интересни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-02-19 15:04

За мен има.6D или нешо трицифрено го държа по навик и понеже е с по-удобен грип и контроли с дясната ръка. Лявата само подпира обектива или държи цигара:-))). Обаче ако му е нахлупен дълго варио става обратното - дясната държи цигарата , а лявата е на обектива в центъра на тежеста на комплекта и си стои там докато снимам или е изваден апарата. Погледайте на някое събитие как си държат ръцете колегите. Тези с огледалки са с десните на апарата. Тези с безогледалки им е се тая. Обаче ако на безогледалката е дълъг и тежък топуз инстинктивно почват да носят системата с лявата ръка под обектива. Не съм снимал с тъч екран, но логиката е да ви е свободна дясната ръка за да скролвате, сменяте, фокусирате и там каквото сте решили. Но може и да бъркам за удобството. Ще се пробва, ще си проличи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: Synthy   
Дата:   07-02-19 15:08

Държи цигарата... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-02-19 15:26

Като е безогледалка да имаше видео поне или нещо което 6д2 няма...
Странни са ми тези "анонси".

Аз съм сложил единия крак в безогледалния свят с а7 и ръчки. С времето виждам преспектива в Сони като опция за обективи и тела.

Но за сега генерално пазара е много разводнен и неясен. Бих изчакал още някоя друга година да поевтинеят системите и да станат малко по-смислени. Сони например нямат едно читаво варио освен G-сериите които са много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-02-19 15:44

Sony имат много предимства и изкушения. Няколко недостатъка за мен. Цените им са ...сериозни. Без много алтернативи като оптика. Преходниците не са вариант, а кръпка.По сериозното е, че като фирма имат навика да изоставят продуктови линии. Нормално е за фирма продаваща техника, но пък за мен като потребител не ме устройва да се превърна във фенбой. Липсва им консерватизъм, а това във фото средите не е добре.Иначе хвала им за развитата ниша!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 18:24

Мисля че телцето е супер на размер. Харесвам как са намалили стръчащия елемент отгоре. Ако визьора беше в ъгъла щеше да е номер едно.

Сега да пуснат 35/2.8 или подобен супер компактен обектив и може би нещо като войтландер 15/4.5 и малък 85/2 или нещо такова.

Аз с моя а7 оригинала много се кефих да ходя с два три компактни обектива.

Това е смисъла на тази камера. Е явно и за модерни влогъри. Ама това е мега яко да имаш подобно телце с малки обективи.

Мен както писах екрана и сензора са ми подозрителни инак е супер. Не вярвам да го купя, щото имам подобна Сони система, но това за хора дето искат да пътуват и снимат е много приятно. Ако не друго имаме втори производител на хубави безоглдални


За сега за мен Никон и Панасоник не са убедителни и по-скоро се издъниха

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 18:52

Между другото и с обективите Канон за сега водят от новоизлюпените фотографски фирми.

Изкараха 24-105, почти приемливо голяма 35-ца, 50/1.2 и сега явно 85/1.2

А ще пуснат и трите профи обектива 15-35, 24-70 и 70-200 на 2.8.

Може би от тук насетне акцента им трябва малко да падне на компактните стъкла.


Слуховете е, че долните обективи ще бъдат скоро обявени

Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM

https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_4.jpg



Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM

https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_3.jpg



Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM

https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_1.jpg



Canon RF 85mm f/1.2L USM

https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon.jpg



Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM

https://www.canonrumors.com/wp-content/uploads/2019/02/canon_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 18:57

Kalimas


https://farm8.staticflickr.com/7488/15728251110_726cca3409_h.jpg

Lovis XIV, le Roi Soleil by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Много време ще рова да я намеря преди. Ама схващаш идеята -статуята е в сянка. Не е кой знае каква снимка....На подобни нощни снимки редовно им мачкам сенките и високите тонове за да се вижда нещо....

Тази е ужасно много мачкана и от двете странни и дори си личи ама с А7-ците все пак става нещо


https://farm2.staticflickr.com/1643/24197014921_4f0c33ce99_k.jpg

Hong Kong island from Victoria Peak by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-02-19 21:03

Това по всяка вероятност ще е 6д2 без огледало. Не знам какво очаквате.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: Xizario   
Дата:   07-02-19 22:34

За канон телата са консумативи. Оптиката им в новата система няма аналог.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: Тед   
Дата:   07-02-19 23:03

Според мен Канон не искат да си прецакат пазара с DSLR, и затова не предлагат безогледалка с по-добри възможности и параметри от 6д2 или друг DSLR.
В момента маркетинга им иска да спре теча към Сони с безогледалките и да останат в играта, без да си режат клона на който седят. Ей тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-19 23:35

е ако наистина сложат жалкия сензор от 6д мк2 не знам....

какви ДСЛР-и имат толкова да пазят. Те един нямат читав в момента. 4 годишната ми кропка на базово исо снима по-хубаво от топ ДСЛР-а, дето го пазят да не му изяде някой пазара.....еми ще го изяде ама името му няма да е с 5 букви. Фуджито Х-Т3 е ебаси яката камера и прави по-хубави снимки....да на пейзаж това апаратче ще вади повечко детайл и да има доф с 1.2 обективи ама.....после какво ги правиш тия снимки на диапозитив?

За какво ти е камера, която не може да снима....ама имали хубави екрани да си гледаш снимките....ако толкова искаш хубав екран да си гледаш снимките купи си айпад или телефон....апараата трябва да прави снимки а Каноните сега не могат!

Правилно шефа им се е замислил някакъв друг бизнес да подхваща и да изоставя фотографията....ми явно не я могат. Ако 10-та година не могат да направят хубав сензор....ужка в 80Д и М50 направиха нещо аха и да става

Ако тоя нов апарат няма нов сензор на ниво поне А7м1 или Д600.....за какво говорим. Видеото вече и децата разбраха, че ще е поредната подигравка с която пазят видео камерите си....



Публикацията е редактирана (07-02-19 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: petervassilev   
Дата:   08-02-19 00:50

Посоченият от hotsnail текст (че шефът на Canon очаква пазарът на ILC (огледалки + безогледалки) да се свие с 50% до 2020 г.) дава отговор на много въпроси и критики, свързани със "забавянето" на разработките на Канон, а вероятно и на Никон - всички шефове би трябвало да са запознати с подобни прогнози. Интересни са и коментарите след това съобщение.

Преди години шефът на Самсунг пръв разбра какво ще се случва с ILC пазара и се оттегли от него.



Публикацията е редактирана (08-02-19 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-19 01:26

Те канон от много време го говорят и предполагам имат стратегия какво да правят.

Между другото има няколко начина да се чете това, което е прогнозирал.

При Сони бройката продадени камери се сви много, но приходите и печалбите растат. Това си е част от стратегия да се изместят от пазара на камери до 1500-1600 лева и да заложат на по-скъпи модели

Трябва да има адаптиране към новите реалности. Например споменах кропките и там ще има огромна промяна. Тя до някъде се е състояла. Кропката със зум обектив под 70мм ще изчезне в голямата си част. Китовите обективи или универсалните зумове тотално се обезсмислят. Просто за тия обикновенни хубави снимки телефоните вече се справят прекрасно и напоследък се справят и със зума, къде с няколко камери, къде с оптичен зум...

канон специално явно схващат тенденцията и пускат обективи, които по-трудно ще бъдат елиминирани от телефон - 24-105 е такъв, 24-70/4 на никон обаче не е. Сходно и с 50/1.2 и 85/1.2 и 70-200/2.8 са комбинации, дето ще изкарат по дълго време под натиска на телефона

Много ми е интересен Самсунг с10. Слуховете са че ще има 12, 24 и 50мм еквивалентни камери. Специално широкото много искам да го видя. Това ще е голям кеф. Интересно дали ще може да работи от статив с дълги експонации.



Публикацията е редактирана (08-02-19 01:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »