Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: SaS   
Дата:   20-02-19 17:00

Pd,

1. OK

2. Аз пък го помня, защото съм си направил труда да изчета и обмисля всичко писано тогава.

3. Логото не е никаква защита. hardcpz ти е предложил да ти махне едно лого. Прати му снимка и той да е така добър да го махне. Наскоро имаше и статия за софтуери с изкуствен интелект как чистят водните знаци от сток снимки и как това не е никаква защита.

Обикновено като е за защита препоръчвам Венета Захариева като адвокат. Има практика, спечелила е немалко дела със събрани в последствие суми. Според мен така се развива средата, като се доказват правата в реални съдебни случаи и това се разгласява правилно в обществото, за да може да има информация, че снимките в Интернет не са без права.

Мога да предложа и следната услуга, открадват ти снимка, ти не искаш да се занимаваш и си доволен да получиш една твърда сума при успех на дело. Аз и Венета обсъждаме с какво разполагаме и какъв е конкретния случай, заплащаме всички такси, ти ни подписваш пълномощно и действаме. Ние плащаме разноските, ако спечелим делото ти прибираш твърдо договорената сума, ние горницата. Мисля, че е честно предложение.

4. ако имаш предвид, че ти е отказано да се промени ме изненадваш. Не помня последните години на някой да е отказано. Кажи как искаш да бъде.

5. за правописа споменах, защото виждам, че изпускаш някои неща. Може би и сега не си прочел след като си написал и затова ми беше трудно да разбера какво си искал да кажеш с точка 4.


Аз не смятам, че някой, който има какво да покаже е останал недооценен. Една снимка, може да е минала случайно, но да имаш портфолио и другите хора да не са те забелязали е преувеличено. Тук галериите са място и за маркетинг и за поставяне на снимките в контекста на други. Някакъв тип общуване. За професионално портфолио може да се ползва ето този инструмент с различни категории фотография Про Фото Форум

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 18:10

Ясно че логото се маха лесно. По скоро е за страхопочитание. Ако няма лого всички си мислят че е обща употреба. Да кажеш че подпис под творба е ненужен не знам как да го определя.

Беше ми казано да си регистрирам нов профил и че стария не може да се промени. vgramatikov би било добре.

Все пак е странно как водещите сайтове с система за оценяване, продажба, безплатни и премиум акаунти позволяват лога. Явно те не познават Венета.... Същите позволяват авторите да се следват един друг и да си гласуват. Това не означава ли липса на равенство. Един път имаш лого, втори път имаш платен акаунт, трети път имаш последователи които следят само теб и гласуват само за теб. [smilie21]

Както и да е явно стана безпредметно да питам в 20 поста едно и също нещо. Даваме напред.

Ако съм засегнал някой с нормалния си въпрос моля да бъда извинен.
Няма да питам повече оправям си правописа и всичко ще е наред.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: nyamago   
Дата:   20-02-19 18:20

> "ВЪВ 500рх мога да качвам с лого, тук - не..."

Точно така. За качване с лого, ползвай 500рх. За качване без лого - може и тук. Какъв е проблемът?

Предполагам нямаш илюзии, че можеш да задължиш стопаните на 500рх да забранят логото? Защо искаш да наложиш нещо на стопаните тук?[smilie11]

В твоя сайт (когато го създадеш и му стана потребител) никога няма да ти налагам мои правила.

Друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 18:28

Аз не налагам правила а задавам въпрос. Илюзии нямам. Предполагам че и ти нямаш илюзии че Фото Форум е с мащаба на 500px.

Друго няма. Освен че мъж с на твоите години може да е по любезен че другото не ви приляга вече. [smilie8] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: swqaz   
Дата:   20-02-19 18:51

[smilie18] [smilie18] Бях казал горе нещо за интелекта, но някои хора са достатъчно любезни да се занимават с отговори. И все този 500px, водещ в оценяването ли е? Там няма оценяване, има само лайкове като фейсбук. Защо се сравнява един от най-големите, комерсиални и пълна пародия в оценяването кадри с нещо коренно различно не е ясно, и тези глупости за логото :))).

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 18:53

Само питам бате :) Няма да питам повече че много интелектуалци наоколо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: SaS   
Дата:   20-02-19 19:08

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: tili   
Дата:   20-02-19 19:57

Pd не само питаш бате:) Покрай питането ти има и осъждане, отяждане, персонално заяждане... И както и да ти отговарят, ти пак си питаш?!
За логото хората ти отговориха изчерпателно, аз само ще добавя, че когато се затегна положението с анонимността, автори, които не слагаха лого, се уплашиха, че "приятелчетата" ще ги пропуснат и започнаха да пускат кадри с лого.
Колкото до 500pх, Слава Богу, че ФФ се различава коренно! Това нещо 500px е някакъв тъп "Инстаграм" където се насърчава лайкването, подмазвачеството и гоненето на лайкове. Когато качвах кадри там, редовно проверявах кои снимки са харесали модераторите от мое име и кого съм последвал без да знам!
Реално, не се сещам за по-тъпа "фотографска" платформа от 500px!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: MarinY   
Дата:   20-02-19 20:52

Pd (Веско),
Много бързо забрави, от къде си тръгнал и през какви етапи си минал.
Във Форума се появи, като енергично петле, танцуващо брейк и искащо да си снима танците. Бленда, скорост и ИСО, не бяха думи от речника ти.

Израстна, промени се, стана "авторитет", за което Браво!

Както, вече много писаха, забраната за лого и тридневната анонимност са резултат от исканията на много недоволни форумци, за борба срещу т.н. групички и тяхната "конспирация". Борба и негодуване, в което и ти участваше.

Затова, гледайки от новото си, по-високо стъпало, не задавай въпроси, на които можеш сам да си отговориш.
[shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 22:56

Всеки е тръгнал от някъде. Може би ти правиш изключение [smilie18].
Авторитет не съм по нищо. Особено застанал скромно до теб как бих могъл да бъда ...нали така.

Аз със високи и ниски стъпала и авторитети не се занимавам. Мозъка ми не обработва такава информация съжалявам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: hardcpz   
Дата:   20-02-19 22:59


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil




Публикацията е редактирана (22-03-19 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 23:15

Няма да взимам отношение повече. Слушаме 12 годишните пичлемета които се сърдят заради създалите се групички. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: CatandGoddess   
Дата:   21-02-19 01:17

Ех, човек свиква с Лайк бутона и започва да му липсва тук-там. Щях да лайкна това с готвенето и запетайките [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Във 500px мога да качвам с лого тук не ?
Автор: dilomski   
Дата:   21-02-19 10:43

500px е изключително малоумен сайт. Толкоз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »