Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: nokoniko   
Дата:   18-02-19 08:22

Чудно ми е, че меренето бях го сложил на Multi-segment, а ми изписва Pattern. Явно апарата се е побъркал нещо.



Публикацията е редактирана (18-02-19 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: philip   
Дата:   18-02-19 08:51

Сложи апарата на твърда хоризонтална плоскост (маса, табуретка…), ако нямаш статив. Избери приоритет на бленда или скорост и вкарай в кадър (в областта на фокусните точки) различно осветени обекти. Избери режим на мерене и мести фокусната точка (зона), като наблюдаваш във визьора дали се променя другият параметър (скорост/бленда). После смени режима на мерене и пак експериментирай...


Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: quazimodo   
Дата:   18-02-19 09:35

asahi написа:

> Сбъркал си, че си се предоверил на
> автоматиката на апарата и не си
> погледнал хистограмата.

Дори и елементарната функция за преекспониране щеше да мига като светофар при такъв кадър. И аз си признавам без бой, че рядко гледам хистограмата, но винаги поглеждам за мигащи области в кадъра[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: asahi   
Дата:   18-02-19 12:40

Хистограмата казва повече. Ако пуснеш RGB хистограмите можеш да забележиш преекспониране в някой цветен канал, което иначе трудно ще хванеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: Synthy   
Дата:   18-02-19 12:54

Момчета, всичко това е вярно, само, ако след заснемането на кадъра човек погледне какво е заснел. Във визьора няма нито хистограми, нито мигащи прегорели участъци. Има само чертички сочещи + или -. Просто апарата явно е сгрешил (след като само една снимка е прецакана, а не цялата серия). Случва се.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   18-02-19 12:56

Възможно ли е проблемът да е в окончанието на сенсзорните рефлектори на задекспонационното ви "одеало"!

Щом е възникнала такава техническа подробност в процесът на снимане, направете сравнение със друг подобен продукт.

Последните тенденции в тази област са ясно изразени в техническо превъзходство и хай-енд клас.

Ако целта не оправдава бюджета ви, предполагам можете да се свържете с някой който да ви обясни по подробно и нагледно за класовете в продуктовите класификации.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: golded   
Дата:   18-02-19 12:59

Ако снимаш в РОУ, подобни проблеми се оправят лесно![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: hardcpz   
Дата:   18-02-19 13:24


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil




Публикацията е редактирана (22-03-19 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: nokoniko   
Дата:   18-02-19 15:10

По съвета на philip, поставих апарата на статив и го насочих към прозореца, който е силно осветен от слънцето, като половината от кадъра е покрил светлото стъкло, а другата половина е стената до прозореца, която е доста по-тъмна. Снимах и на трите режима /Multi-segment, Pattern и spot/, като местех само фокусната точка на светлото стъкло и на тъмната стена. Резултата е, че при Multi-segment и spot меренето се съобразява с това къде е фокусната точка, а при Pattern независимо къде е фокусната точка/стъклото или стената/ и двата кадара бяха напълно еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: iasen2   
Дата:   18-02-19 16:19

Остави меренето, какво става с белия баланс ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: nokoniko   
Дата:   18-02-19 17:13

Белия баланс не е пипан... auto1

Отговори на това съобщение
 Re: Какво сбърках при снимането.
Автор: petar_georgiev71   
Дата:   23-02-19 23:25

И аз така мисля.sherbit написа:

> Center-weighted average е по-удачен в случая.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »