Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 18:30

Извинявам се, че пускам нова тема, искаше ми се да използвам темата, в която пумата залива с помия снимката ми на първа https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1906745&t=1906745&phorum_uriauth=
но явно темата не се разви както му се искаше и си я затворил.
От няколко дена се чудя, от къде тази агресия, даже и на лични се опитах да разбера защо направи целия този цирк със снимката ми?
Днес един приятел ме пита, абе ти видя ли последната снимка на пумата? Видях и всичко ми се изясни:) https://photo-forum.net/i/2204980

Значи пумата качва този портрет на 06.02. за харесване, това нещо седи 3 дена и събира рейтинг 66/6 (кофти цифри), такива точки пумата събира за половин час, само че когато снима патици в папура! Представям си как се е почувствал, човека, когато шедьовърът му е излязъл от рейтинга на 09.02. [smilie2] Поглежда пумата на 1ва и там моя портрет с рейтинг 1000/200+. Е как да не се ядосва човека?!
Марто, много ми беше чудно какво имаше предвид като написа, че фона ми се разпадал, мислех си, че ако мога да го постигна в студио, трябва да получа Пулицър за фотография, обаче ти си ми показал как се получава сред природата, там е лесно Марто, много лесно и е кофти!
Яд ме е само за едно, що не си пусна портретчето днес, тая полегнала мома с това розавкото е баш за Св. Валентин, тъкмо и моя портрет щеше да е заминал и нямаше да ми късаш нервите със злобата си!

Съжалявам, че занимавам аудиторията с почти лични неща, но преди няколко дена пострадах аз (вярвайте, не е приятно), преди мен, този човек си изля злобата срещу desiart78. после и Странно... и десетки други. Когато пумата не е на кеф или нарцисизмът му не е получил съответното обожание, да не си му насреща! Така, тази тема може да е полезна за следващия нападнат от пума!
Хубава вечер банда и на теб Марто [beer]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: compur   
Дата:   14-02-19 19:26

"Империята отвръща на удара" - филм на Дж.Лукас
Следват другите епизоди... [beer] [beer] [beer]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: ecobo   
Дата:   14-02-19 19:32

И двете снимки не ми харесват. И двете са светнати ужасно, твоята обаче е далеч по-добра откъм цветове. Тази на пумата обаче не е на първа страница. И така...
Не знам защо ти го направи лично. Никой не те упреква, че не можеш нещо (осветлението), още повече, че сам си си казал, че си музикант преди всичко. Упрека беше към хората, избрали кадъра ти за първа страница. Не е добре за фотографски сайт. Не е лично. Не го прави и ти лично, не е добре от човешка гледна точка.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 19:43

ecobo благодаря ти за нормалния коментар този път. Нямам проблем с това, че не ми харесваш снимката или снимките, ако на 10 човека един харесва и гласува за даден кадър, това е успех! Просто апелирам да не се прави това, което направих сега, повярвай ми не се чувствам добре от това, което написах!
Всичките тези простотии, така те съсипват, че снимка не ти се поглежда!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   14-02-19 19:56

На пумата повече ми харесва. По естесвена е и има интересен бекгроунд.

Не е резнал модела през коленете, докато другата много е обработена.

Въобще тази тенденция с фотошопа, не ми допада [shtrak]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: dekov   
Дата:   14-02-19 20:17

Автор: tili
" пумата залива с помия снимката ми"
[smilie2] [smilie2] [smilie2]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 20:30

dekov нали това казвам - това което написах, не е хубаво, не се гордея с него и не очаквам подкрепа!
... и се надявам никога повече да не се отварят теми колко гадна е тази или онази снимка и колко некадърен е авторът и! Има начин и място където може всеки да си каже мнението - под снимката! Ако те е блокирал автора на снимката и имаш да кажеш нещо мнооого важно - разбирам, но случая не е такъв!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-02-19 20:38

Според мен проблемът е, че tili е вдигнал много високо летвата с портфолиото си. На тази база 'портретът в червено' е ниско. В друго портфолио щеше да е ТОП.
На мен лично също не ми е 'отличен+', по-скоро нещо като мн. добър + [smile]

За портретът на 'Пумата' ще се въздържа от коментар, защото ще ме почне [smilie5]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-19 20:43

tili , един съвет : не им обръщай внимание. продължавай напред. Единствения оценител на фотографите са финикийските знаци. Останалото е егото на кибиците. Успех!

Най важното нещо за един фотограф е да се научи да търпи критика.



Публикацията е редактирана (14-02-19 20:44)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sherbit   
Дата:   14-02-19 20:52

Пума засрамисебе!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: asahi   
Дата:   14-02-19 21:09

Тили, не му обръщай внимание. Той това търси. Не си заслужава трафика.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-19 21:23

Добре де защо не си давате коменари под снимките с конструктивна критика?


Пумата явно не е портретен фотограф. Ама снимал е момичето. Ако имате идеи как да стане по-добре ги пишете.

Същото и в обратната посока.

Критиките не са лошо нещо.

Има чисто психологически няколко момента да се съблюдават:

1. Важно е достойнството на човека, чиято творба критикувате. Каквото и да напишете не трябва да е обидно или излгащо за автора.

2. Важно е критиката да е за творбата, не за човека, фиизческите му данни, роднините му, техниката с която е снимал и т.н.

3. Важно е да са конструктивни критиките т.е. да дадат идея как нещата да се подобрят. Мятането на негативен коментар не винаги е достатъчно - фона ти е зле...ок ама какво му е зле и как би бил по-хубав.....може да се каже "фона ти е приказлив, може малко да го затъмниш с винет например"....

Мислете ги тия неща. Мислете, че на Вас ви дават критиката и кое ще Ви подразни, кое ще Ви е полезно или интересно да прочетете ако сте автор.

Между другото във Фото форум поне преди години на последните ми снимки получих изклю§ително качествени коментари. Нямам 1000/200 рейтинг, но ми бяха полезни.

Вижте ги ако искате. Благодаря на хората писали под снимките ми.

ПП Да се оплача във ФФ не могат да се качват вече редакции. А на една от снимките имах няколко конкретни идеи кое и как да се редактира. Беше супер яко. (Благодаря на Жоро конкретно)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: nositel   
Дата:   14-02-19 21:36

hotsnail [smilie24]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: batsali   
Дата:   14-02-19 22:03

Единствено дуел ще възстанови честта на двата джентълменове. [smile] Дуел!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   14-02-19 22:45

Васи, ама наистина не очаквах каквото и да било продължение на пълната безсмислица от миналата седмица! Подкрепям БатСали - дуел със секунданти. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.П. Пумата сам е зачеркнал смекчаващите вината му обстоятелства - ако апаратът му е в ред, неговата снимка е била направена през вече далечната 2015-та година[beer] .

П.П.2. Тили, само язва можеш да си докараш с подобни теми[smilie23]



Публикацията е редактирана (14-02-19 22:53)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: compur   
Дата:   14-02-19 22:52

за секундантите 1/400 или 1/800 ?
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   14-02-19 22:55

compur написа:

> за секундантите 1/400 или 1/800 ?

Ъъ??
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: victory13   
Дата:   14-02-19 23:59

- Сабя или пистолет?
- Избирам сабя! ! !
- Няма проблем ... пистолета остава за мен [smilie21]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-02-19 02:26

Тео, това е втората ужасно грозна тема, която чета в рамките на седем дена тука!
Големи хора сте, а прайте ПРОСТИ работи, колкото и добри фотографи да сте!
Няма нужда от подобни теми, с нищо не помагат на аудиторията, камо ли на вас самите.
Призовавам и тази тема да се затвори, преди да е станало още по неприятно и сеирджийско тука!!!

Всичко най!!!

ПП: realnoncho и той си отиде завалията....
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: cTpaHHo   
Дата:   15-02-19 06:46


Птичаря си е просто макс-его-защитник-хейтър :)
В неговите очи е ултра велик и как може някой друг да събира точки Б [smilie11]
Счита мнението си за меродавно по всяка възможна фото тематика, дори и да си няма понятие от друго освен да заляга из тревичките и когато птичка приближи да натиска спусъка за 50+ кадъра/секунда (разбира се, преувеличавам) па барем някой от тях излезе добър.
Не че неговото не е фотография. Фотография е. Плод на голяма случайност обаче.
Поради това се подхранва омразата и негативизмът му към всеки и всичко, което се съревновава с Егото му. В неговите очи, разбира се.
Няма значение дали е студийна фотография.
Няма значение дали е фотошоп Експеримент.
Няма значение дали е арт.
...................
Негативните му качества не спират до тук.
В опит да защити лимитираните си мисли, които се борят да запазят висотата на Егото му поне в неговите собствени очи, достига до крайности като обиди на лична основа, осъждане на крайно непознати за него личности.
...................
Важна квинтесенция за фотографското му съществуване е признанието. Трябва да има няколко клоакьори, на които той тайно заавижда за уменията и креативността, а явно демонстрира хиперболизирано уважение, поне докато не му кажат директно в очите истината от която толкова го е страх. Тогава се превръща в уплашено разярено котенце, махащо лапички с непораснали нокти. Почти сладко, ако не беше отегчително.
...................
Личности като него има много.
Описани са в повести и разкази.
Пази Боже сляпо да прогледне.
Ама не съвсем.

Да живеЙ. Света има нужда от всички и всичко. Да щрака птички и тук таме по нещо друго. Всеки сам си създава изолацията и образа в очите на останалите.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   15-02-19 06:52

Студио-осветление-модел-10 кадъра-най-добрия от всеки автор-оценяване от улицата[smilie5] [beer] Те това е фотодуел за несведущите[smilie18][beer]. Лек и успешен ПЕТЪК - ден на Майстора без Маргарита!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: nislon   
Дата:   15-02-19 07:34

На мен хич не ми е забавно да чета теми като тази, и предната, и подобни...
Айде да я оставим да си потъне надолу и да намерим нещо друго петъчно да си играем!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-02-19 07:57

Ако темата не беше пусната от Pumabg аз дори нямаше да забележа въпросните забележки към онази снимка на първа страница.

В този смисъл, е чудесно да има критика и хора които да обсъждат нещата.

Другите са просто масовка.

Пускам аз тема за Before and After ...и познайте какво, нито един пример, никой не е дал.

Иначе всички сме фотографи, някои и доктори-фотографи ..ама какво от това [smilie7]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-02-19 08:08

Гледам галерията с рейтинг Б сега ..и кво да видя, разпищолена европейка броди из селските български улици на ествествен фон и е резната през краката.

Явно фотографските правила, могат да се нарушават, ама само от рейтинг Б.

Успех!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sherbit   
Дата:   15-02-19 08:24

Пинко е на години вече, тестостерона пада. Има нужда да се доказва.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-02-19 08:38

Мерат си Б-тата авторите , а пък аудиторията отдавна леко полеко напуска форума или само гледа снимки без да се логва и коментира ... Твърде много комплексиран е българския народ ... а пък тия дето са постигнали някакви виртуални точки са си за жив присмех хвалейки се с тях ... Големи хора с големи комлекси ...
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-19 08:57

Някой ще даде ли линк към въпросният шедьовър? За един преател питам, чисто любопитство.



Публикацията е редактирана (15-02-19 09:04)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: suggs   
Дата:   15-02-19 09:10



Аз не разбирам за какво е цялата драма. На мен снимката ми харесва, гласувах за нея още когато беше "ново предложение". Четох темата на pumata. Неговата критика беше към някои технически несъвършенства на кадъра. И беше насочена не толкова към автора ѝ, а към екипа на форума, че е допусната да бъде "първа страница". Беше му отговорено от админа. С което темата се изчерпа, и беше затворена.
Продължавайте напред, снимайте, и се радвайте на хубавите снимки. В това е истината.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sts1969   
Дата:   15-02-19 09:28

[smilie5] Явно има нещо заразно във въздуха, кавгите не са само в този форум. Когато наближи пролетта, явно "сърбежа" става непоносим и кавгите започват в повечето форуми в който участвам... почти по едно и също време...не може да е съвпадение. [smilie5]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: victory13   
Дата:   15-02-19 09:54

липса на витамини [smilie8]

излишък на алкохоли [smilie21]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: deerstalker   
Дата:   15-02-19 10:02

Снимката си е много добра.
...Повярвай, че има автори с много Б - и са гола вода - питейна - рейтинг до тавана - покритие до земята или както казваше един даскал - бездарници.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-02-19 11:41

Доста излишни неща като цяло :) И тази тема и на Мартин темата.

Има толкова много места по света и у нас в които можеш да публикуваш и да си преценяш "моженето" че от последно значение има един или друг посредствен фотограф от България какво казал.

[beer]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sherbit   
Дата:   15-02-19 11:50

Ще обобщя, на Пумата само патки му вързват.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: Beijing   
Дата:   15-02-19 17:26

Вярно, че е петък, ама тоя латино-сериал започна още през седмицата!
Мен друго ме учудва!
Когато Пума-та пусна темата, плюхте Тео,
когато Тили пък пусна темата, плюете Марто...
Малко статистика:
Най-много точици за снимка на Пума-та: 2035-472
Най-много точици за Тили-то : 1034-216
Моето предложение е, следващият, който тръгне да ги коментира и плюе, да има поне половината им точици!
.....................................................................
Кво тана бе, що млъкнахте?!!![smilie8]
Те, че си изтърваха нервите е вярно, но си мисля, че трябва да си се оправят сами!
Туй от мен!
Щастлив уикенд и наздраве![beer]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: viara123   
Дата:   15-02-19 17:55

[smilie5] Кой млъкнал?
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   15-02-19 18:31

Beijingнаписа:

> Моето предложение е, следващият,
> който тръгне да ги коментира и
> плюе, да има поне половината им
> точици!

А нЕкой ако тръгне да ги славославя, колко точици трЕбва да има? Аман от мераклии, дето искат да му дават наклон! Наздраве [smilie18]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: nyamago   
Дата:   15-02-19 18:56

> Beijingнаписа:
>
> > Моето предложение е, следващият,
> > който тръгне да ги коментира и
> > плюе, да има поне половината им
> > точици!


Това го приемам единствено като петъчна шега - иначе всеки, който тръгне да коментира Стоичков трябва да е играл поне 303 мача и да е вкарал поне 146 гола преди да има право да сподели, че не го намира за особено образован и културен? Или пък който ще казва нещо за Бай Тошо трябва да е бил дър(жа)вен глава поне 19 години преди да може да каже какво мисли???[smilie2] [smilie8] [smilie11]

Форумите са публични пространства за практикуване свободата на словото. Имат правила, които забраняват някои неща (като религиозна, политическа, етническа или друга омраза) и насърчават добрия тон. Тонът (когато не е най-добър) е автопортрет на говорещия / пишещия и всички имат полза от неприятното преживяване да са свидетели на малко плюене: научават нещо за нечий характер и научават как НЕ ИСКАТ тях да ги виждат другите.

Иначе петъкът си е петък*
[beer]

* Ято крокодили летят над Сахара; един изважда барометър на верижка от джобчето на жилетката си, поглежда го и казва "Пети ден летим и все още е петък..."
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-02-19 19:24

Я рейтинг!

админите да си записват.

А тия със зелените квадратчета, верно са крокодили
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-19 20:13

Автор: Beijing
> Пума-та: 2035-472
> Най-много точици за Тили-то :
> 1034-216
> Моето предложение е, следващият,
> който тръгне да ги коментира и
> плюе, да има поне половината им
> точици!

Точките във Фото Форум са най-безсмисления критерии за оценяване на каквото и да е.

Ако това ти вкарва комплекси или те радва си намери някой с който да си говориш или каквото и да е друго за правене. Що да не се научиш да програмираш или плетеш например?

Във ФФ и във всички социалки точките са някакъв хибрид между талант и социални усилия на автора. В повечето случаи са резултат от засилени социални усилия.

Така де ако днес нов автор на име Ансел качи творба десетки класове над обсъжданите автори без да си пише със или харесва творби на някой от форума, тоя Ансел просто ще отиде в небитието на 10 точки А от раздел чистилище.

това е тъжната истина за социалките.

А ФФ е една от по-некадърно скалъпените социалки за гласуване на снимки.

ползата от рейтинг в социалките е, ако имаш някаква комерсиална страна на творчеството си. Тогава си струва да снимаш покрай целуването на задници и правенето на орална любов в социалките. Отплата е поръчки за фото сесии, продажба на кадри, рекламни кампании и прочие финасови стимули.

Та разбирам примерно сватбените фотогфрафи защо се напъват и споделят снимките си на много места, ходят да хвалят бездарните попадения на разни комплексирани човекоподбни и т.н......

и от тая гледна точка аз кадри в сайта не качвам от далечната 2016-а година. Миналата година снимах на зори, докато тече един конкурс и качих от любопитство. Интересно е, че взех повече от 10 точки А. Разбира се Б агитката не съм им пращал линкове на файсбук, не съм им цъкал "+++", "!!!", "Браво" под кадрите и резултата ти показва, колко меритокрация има в оценките им.....



Публикацията е редактирана (15-02-19 20:25)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hardcpz   
Дата:   15-02-19 20:31

@hotsnail:

Точките във Фото Форум са най-безсмисления критерии за оценяване на каквото и да е.

с това донякъде съм съгласен... случвало се е да кача кадър, който ако не е 'обяснен', няма да вземе и 2 точки, просто заради стадния принцип.

с това обаче, не съм чак толкова:

Във ФФ и във всички социалки точките са някакъв хибрид между талант и социални усилия на автора. В повечето случаи са резултат от засилени социални усилия.

че има яко групички във ФФ, това го знае всяко хлапе. но също така съм видял от опит, че ако снимаш за собствено удоволствие и влагаш сърце в работата, не е необходимо да си 'вътрешен човек', за да получиш признание. във ФФ познавам лично само един единствен човек, и даже не знам дали ми гласува за снимките, с него обикновено си комуникираме по вайбър.

иначе, да, в сайтове като 500px например можеш да си скъсаш задника от качване, и пак никой да не те забележи, заради огромния трафик... в същото време съм попадал на безумни неща с по 7000+ харесвания от автор с десетки хиляди последователи... подават си го ATM:)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-19 20:32

Ето малко прясна дискусия за социалките

https://www.bbc.com/news/newsbeat-47246776
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hardcpz   
Дата:   15-02-19 20:35

тва е друго - тоя пич си е продал задника [smilie5]
по-горе аз говорех за сверяване на часовника... точките горе-долу за това ги ползвам. разсмея ли повече хора, коментират ли и оставят ли обратна връзка, пък била тя и с точки - значи се получават нещата [beer]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-19 20:42


hardcpz те социалните умения са най-различни неща.

1. Най-простото е да снимаш харесвани неща и хората като видят твой кадър се радват и го цъкат. Това също изисква усилия, нали?

2. Важно е да качваш редовно кадри. Ако няма кадри няма как да има плюсове, а за да подобриш 1 трябва и 2. Като нов и непозант като стил автор.....

3. Хубаво е да се ограничиш като жанр и визия. Ако качваш разнородни творби в различни категории е по-трудно да заформиш фенове. А и е трудно да постигнеш добри резултати ...

4. Трябва да харесваш кадрите на другите и да коментираш и т.н.

5. Трябва да видиш как твоята снимка максимално време да бъде видима и налична за гласуване

6. Може да си помогнеш ако привлечеш познати да гласуват от по-ранко и да те изпомпят по-напред като брой гласове

7. Може да си помогнеш ако споделиш линк към снимката си на разни места....

и т.н. и т.н.

Не обвинявам конкретно ФФ или фотографите тук. Напротив адмирирам усилията им.

За някои хора е важен канал за продажби. Това е хубаво, че имат как да популяризират труда си.

За другите хора.......не знам ....
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: MarinY   
Дата:   15-02-19 20:47

За hotsnail, LorDDemoniC и подобните, недоволни.
След такъв пост, винаги си задавам един въпрос. Кое ви държи във ФФ?
Мазохизъм, наказани да са членове на ФФ, платени, рекламни агенти на марки или социални устройства, или просто обичащи негативизма.

Вместо да търсите недостатъци в снимките на първа страница или групови конспирации, сравнете ги с масово изсипаните снимки в началната категория. Ами, заслужават си мястото, отпред.

Не сте постигнали такива оценки. Сравнете си снимките, с подбраните в галериите "Най-добрите снимки за..." Ако ви стиска, си направете изводи и се постарайте да изместите някой от добрите фотографи. "Състезание" не е мръсна дума. Благодарение на нея не сме на клоните. [smile]



Публикацията е редактирана (15-02-19 20:48)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-19 20:50

MarinY ти прочете ли какво съм написал?

хайде пробвай пак.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: MarinY   
Дата:   15-02-19 20:55

Да.
Това Автор: hotsnail
Дата: 15-02-19 20:13

А и всякакви постове от година две, назад. [smilie7]

П.П. Докато пиша са се появили междувременно и други мнения.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-19 20:57

Не обвинявам никого.

Аз съм се отказал да качвам. Ако искаш да пиша защо. Ако искаш накратко - не мога да се състезавам по снимане и да псотигам професионалните си цели в друга област. Да криво ми е малко ама .... никога не съм твърдял че съм добър фотограф
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hardcpz   
Дата:   15-02-19 21:16

@hotsnail - от всичко, което си изброил, се припознавам само в точка 3 (и то от части), никое от другите неща не ги правя. ако не се ограничиш в един жанр, ще си това, което англичаните наричат "Jack of all trades, master of none" [smilie5]

@MarinY - състезание е чудесна дума, стига да е честно. когато товоя снимка се появи "Най-добрите снимки за...", няма как да не ти стане приятно. проблем е обаче, ако това е станало благодарение на другарска завера[smilie3] лошото е, че има хора, готови на всичко, за да са напред, отгоре, да си хранят егото и да се чувстват велики. на всяка цена, без да ги интересува дали наистина са спечелили състезанието, или им е било 'подарено' [beer]

затова харесвам щангите като спорт - ти си вдигнал сума 'х', аз сума 'у' - няма субективизъм. за съжаление, във фотографията това няма как да стане и винаги ще има място за безкрайно философстване [smilie5]

както казах и в предишната тема - жалко, че хора, които са добри фотографи не успяват да си преборят егото, и все нещо не им стига. обикновено, колкото по-уверен в собствените си умения е един човек, толкова по-търпелив и великодушен е към останалите (по-малко можещи, по-малко знаещи, прохождащи в занаята и т.н) - тук обаче наблюдавам обратната тенденция.

мен лично във ФФ ме задържа 'сверяването на часовника', което споменах - обратната връзка с други снимащи. това ти показва прогресираш или не, без експозиция няма как да се случи... но не си го превръщам в самоцел. а форума сам по себе си, е едно от най-враждебните места, в които съм писал. ако някой новодошъл зададе въпрос, обикновено вместо отговор получава 2-3 поста пасивно-агресивни нападки. хумора обикновено е неразбран, егото лъха на талази от 'сериозните' постове, и повечето 'творци' палят от половин дума... каква критика, какви коментари, при положение, че почти всеки израз на несъгласие с автора завършва с блокиране за писане под снимките? тук малко омесих форума с коментарите, но мисля, че ми схванахте мисълта - за общото настроение говорим [smilie5]

бааааааси поста, чуек - аз съм бил с много свободно време днеска [smilie5] (тва ми е любимия емотикон, ако не личи - още от времето на славния форум e-bane.net)

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: MarinY   
Дата:   15-02-19 21:27

[beer]
Ако оставим "състезанието" настрана, Фото форум е и място за споделяне.
Споделяне, но на малко по-друго ниво. Не като фейсбук, за какво си ял или посетил, а споделяне на фотографско виждане за места, хора, животни, случки ... Просто казано фотография.
Изначално, би трябвало да е приятно място. Но иска малко усилие да го подържаме такова.
[shtrak]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hardcpz   
Дата:   15-02-19 21:28

@hotsnail - не се състезавай, прави си кефа... не си на изпит - снимай каквото те кефи, пък който иска да го харесва. един мой близък приятел, режисьор, ми каза преди години - ще правя това, което намирам за стойностно, пък ако ще и само двама души на тоя свят да му се изкефят, но истински [smile]

в допълнение към предишният ти пост - това са коментарите ми за последните 6 месеца - кажи ми социалния елемент (гласувах ти-гласувай ми !!! +++) виждаш ли го някъде?

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hardcpz   
Дата:   15-02-19 21:29

@MarinY - Но иска малко усилие да го подържаме такова.

де да го осъзнаваха всички... [beer]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: next_time   
Дата:   16-02-19 23:55

И двете теми са супер добри. Показват духовната извисеност на авторите и великолепните им фотографски качества, съчетани с пределна скромност и завидна толерантност.
Аз като човек без снимки в профила си и без история във форума мога само да се преклоня пред усилията и способностите им. Дай боже повече такива хора във форума. Те са истинско национално богатство. Те ми върнаха гордоста че съм българин.
И всички които ги подкрепят са супер пичове. И те са голяма работа.
И да не забравите - да хейтиш хейтър не е хейтърско.

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: batsali   
Дата:   17-02-19 00:02

Да сме живи и здрави.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-02-19 09:52

Автор: batsali
Дата: 17-02-19 00:02

Да сме живи и здрави.

...така е!...живот и здраве , като има , и да умрем-няма страшно!!!...[smilie21]
...само, да върнат бронза , ако може...
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: next_time   
Дата:   17-02-19 10:22

Извинявам се за повторното включване
Мисля че ще е уместно подобни теми да започват с “Локо София” въпреки че фото форум не е мемориала на мира в Хирошима, някак си ще си подържаме духа на високо ниво. Не трябва да се изоставяме.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: asahi   
Дата:   17-02-19 10:30

От Софийската опера винаги ще сме изостанали.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.