Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS RP
Автор: victory13   
Дата:   17-02-19 12:20

[smilie18] охлюве... каква е тая каша в главата ти таз сутрин... какви са тези синхро скорости, светкавици, и прочие...

синхрото била 1/15 [smilie18] ... даже в ръководството на бест модел евър пише основно кога бибитка, и кога не, и че няма светкавица в тих режим [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 12:21

agop4o още на 1-ва страница писах, че сензора и екрана са ми подозрителни. Канон сериозно надминаха очакванията ми, колко могат да се изложат 2019-а година ....

Виктори с неграмотни люде като теб не ми се общува в тази прекрасна февруарска заран. Иди прочети туй онуй и може би Август. Явно си пропуснал курса за начинаещи на Бони, Жоро, Васкои професор Абаджиев. Силно го препоръчвам, обясняват хората разни неща за фотографията.....



Публикацията е редактирана (17-02-19 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: victory13   
Дата:   17-02-19 12:40

я кажи аристотеле като как ще направиш видео с 1/15... предполагам си го разбрал при Бони, Жоро, Васко, и професор Абаджиев... или си си чоплил някъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 12:51

виктори прочети какво съм написал.

Писал съм ти че вероятно е 1/25 в КРОП 16:9....докато стигнеш до 3:2 има още малко редове и скоростта пада. ВЕроятно е 1/15 или 1/20. Предполагам по-близо до 1/15 предвид, че отзивите са по-лоши от тези за Сони.....

отделно е, че за разлика от Сони и Никон Канон никъде не са писали, че четат целия сензор за видео. Та на видео сигурно четат половината сензор със line skipping дето го измъдриха още на 5д мк2 и от тогава и сантиметър не са мръднали....

Тука въобще не отваряме темата, че АФ нямат в 4К и при 1080 имало някакви интересни ограничения и .......



Публикацията е редактирана (17-02-19 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: victory13   
Дата:   17-02-19 13:04

Охлюве, последните ти постове са тотална глупост, и нямат нищо общо технически със снимането на видео!

Силно се надявам АДМИНИСТРАЦИЯТА да ограмичи по някакъв начин писането на нелепости!

Последно: не знам как е при сони, но при канон управлението на видео заснемането е в ръцете на снимащия. И няма никакво място за такива "предположения" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   17-02-19 13:11

Блокирах те Виктори. Съжалявам. След седмица ако се сетя ще те пусна пак. Писна ми от глупостите ти.

Иди си прочети какво е синхро скорост, как работи затвора, какви са проблемите на тихия затвор, какво е rolling shutter. Разбирам да не знаеш и да питаш. Ама след като съм отделил време да обясня популярно с примери малко уважение нямаше да е излишно. А ако имаш забележки, очаквам да са конкретно свързани с това което съм писал.

ПП ако имаше смислен довод различен от това да ме обиждаш, имаше възможност да го изложиш.

ППП супер тъпо е да блокирам хора в темите ми ама понякога ......ако имате какво да напишете, моля ви, фокусирайте са не фактите. Възможно е нещо да съм объркал, пишете конкретно и обективно, пишете фокусирайки се на техническия проблем. Не е градивно да коментирате личностите на хората и да не кажете, какво според Вас е проблем технически



Публикацията е редактирана (17-02-19 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   18-02-19 23:48

imaging Resource са се заели сеирозно да разгледат камерата

https://www.imaging-resource.com/news/2019/02/15/canon-eos-rp-first-shots-lab-sample-images


https://www.imaging-resource.com/news/2019/02/13/juicy-tidbits-on-canon-eos-rp-interview-q-and-a

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: marves   
Дата:   19-02-19 06:55


https://www.imaging-resource.com/ee_uploads/news/8762/canon-eos-rp-with-three-grips.jpg



Грипчето са го нацелили откъм дизайн и функционалност. Има капаче, през което се достига до батерията. Лесно разкачване и монтиране. Може да се ползва на статив. Основата е равна.

На Сони малкото грипче за A7 II / A7 III / A9 струва 300.00 лева и няма нито едно от гореспоменатото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-02-19 07:36

[smilie18] Грипчето са го нацелили ама...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   19-02-19 22:49

Върви си представянето на фул фрейм дребосъка

https://www.dpreview.com/articles/1229873877/live-q-a-with-dpreview-editors-about-the-canon-eos-rp


https://www.youtube.com/watch?v=VOISjDhBS1w


Сонешкото мини грипче не е лошо. Леко и удобно е. Лесно се сменя батерията.

Канон са се постарали повече не може да се отрече. Изглежда има как да се ползва със статив.

Сони и Канон не са сложили канали за статив ....защо?

Та аз се спрях на L bracket. Удобно е. Хем за статив. Хем за малко по-висок грип. Батерията лесно се сменя. Разбира се работата със статив е класи напред. Има възможност и да навъртиш разни джунджурии като на елха....е не си купих най-тъпата измишльотина, но с малко проучване.....

С влогърския екран L bracket няма да е използваем....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 10:17

Канон са умни. За сега най-впечатляващо за мен са обективите. Пуснаха пълна гама про стъкла за нула време. Новото 70-200 е трепач като дизайн и размер. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: MixMike   
Дата:   20-02-19 12:47

Оня рошавия дето снима в RAW, разправя че RP-то било с най-гадна динамика измежду чистата R-ка и 6D mkII. По-близо до 6DII, и на светлинни години от възможностите на R като цветове и шум на високо исо.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 15:11

Липса на малшанс - Д.Пенев. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: dianspasov   
Дата:   20-02-19 15:37

MixMike, от това което аз видях в това клипче, DR беше същия като на 6dii, или дори малко по добър, а и като реши да вдигне с 5 стопа тъмните части, 6дII имаше повече цветен шум от RP. Разбира се EOS R имаше най добрите показатели. После при сравняване на цветопредаване - EOS R и RP имаха що годе еднакви показатели, докато 6д2 малко червенееше.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-19 18:18

Динамичния обхват на 6d II не е лош но по съвременните стандарти е медикорен. Тоест много зле. Много зле означава по-слаб от всички налични камери в света в момента в производство/С около 2-3 стопа/. Дори базовият APS-C модел на Канон е с по-добра динамика. Разбира се това не прави камерата лоша. Просто като се говори за определени свойства на продукта е нужно да се отбележи. Особено когато се представяш най-зле от всички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: Mogila   
Дата:   21-02-19 09:55

От Исо 400 нагоре е един стоп разликата с сони а 7 3 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-19 22:14

Внимавайте с обновяванията на Канон явно зора е голям да оправят картинката и ......

https://photographylife.com/news/dont-update-eos-r-firmware-to-version-1-1-0

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-02-19 11:12

Този проблем го имаше и 5д4, при контрастни зони бандинга да ги следва по хоризонтала. Но тъпо, че новия фърм силно влошава нещата вместо обратното...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: Арис13   
Дата:   25-02-19 14:44

За това ставаме фенове на сони а7р3 като не стават канон това е! Хората си имат по 2 3 поколения от р серията и а7м, както и а7 с

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: Mogila   
Дата:   25-02-19 14:49

В темите за канон пишат 95% само снимащи със Сони. Защо го правите? Опитвам се да разбера смисъла от подобно поведение. Че даже сами си пускате и темите...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS RP
Автор: D.S   
Дата:   25-02-19 15:29

Народо-психология, колега. Българите сме си хейтъри, колкото и да не си го признаваме, затва сме и на такова дередже :) Има си и шопски лаф, всеки го знае

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »