Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ремонт на фишай обектив
Автор: fram.traveller   
Дата:   06-02-19 11:55

Привет
Имам в живота на всеки фотограф идва момент в който за съжаление техниката се поврежда и се налага ремонт. Проблема тук е свързан със Sigma 8mm f3.5 Circular Fisheye EX DG. Обектива се използва за заснемането на 360 градусови панорами. С течение на времето обаче се амортизира и блендата започна да не се отваря правилно на моменти. Имам няколко панорами, които са хубави и остри, обаче по средата на изпбражеието има мътно петно в следствие на незадействала се бленда предполагам.
Също така в следствие на инцидент челната леща на обектива се надра. При насрещно слънце си личи и някак дразни окото.
Въпроса ми е има ли сервизи в България, които могат да отстранят проблема с блендата и да полират лещата. Знам че полирането е сложен процес а езултатите са сложно, но по всяка вероятност, ремонта би бил по-евтин от нов обектив.
Прикачвам снимки на надраната леща.
https://myalbum.com/album/Df4ITGZnRB1e

https://myalbum.com/album/Df4ITGZnRB1e


 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 ремонт на фишай обектив  ново
fram.traveller 06-02-19 11:55 
 Re: ремонт на фишай обектив  ново
Hsathv 06-02-19 12:37 
 Re: ремонт на фишай обектив  ново
marves 06-02-19 13:27 
 Re: ремонт на фишай обектив  ново
lamerko 06-02-19 13:35 
 Re: ремонт на фишай обектив  ново
fram.traveller 07-02-19 10:40 
 Re: ремонт на фишай обектив  ново
hardcpz 07-02-19 14:55 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »