Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: kokotoo   
Дата:   04-02-19 13:51

pumabg [smilie24] много точно и ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: petervassilev   
Дата:   04-02-19 15:14

pumabg: “... но ако видиш количествата в световен мащаб ще разбереш, къде сме в тоя сектор”

Количествата са един от основните проблеми за износа на храни от България. Днес в цял свят се продава предимно джънк фуд в лъскави опаковки, световните търговски вериги работят с огромни количества с повторяемо качество, и това затруднява българските производители. Ценни български продукти, като напр. пчелен мед, се произвеждат в малки количества, всяка партида естествено е с различен вкус и т.н. Важи донякъде и за виното. Качествени продукти, но неекспортируеми.

Затова не се учудих изобщо, когато през лятото няколко приятеля на дъщеря ми, които се оказаха вегани, й дойдоха на гости и бяха възхитени от разнообразието и цената на веганската храна, наше производство, в обикновен наш супермаркет от българска верига. Никъде по света не бяха виждали подобно нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: MikeDimit   
Дата:   04-02-19 15:15

pumabg [beer]
Но преди това "железни" закони и европейско правосъдие за ВСИЧКИ. Иначе батака ще си остане и задълбочи до непроходимо блато.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-19 16:29

Ламерко, пак не си разбрал. Един от двама ни не е квалифициран да води този разговор - приеми, че това съм аз. Дотук съм.

Мартине - говорим за едно и също. Макар да започна (и в последния пост да върна темата към) интересите на отделния индивид, като разумни хора не можем да затворим очи за интереса на нацията. (Нарочно казвам нацията, а не държавата, защото последната се отъждествява с административната бюрокрация, а оттам - с некомпетентни или престъпни индивиди, които работят СРЕЩУ интереса на нацията).

Нашата неспособност да се конкурираме доходоносно дори в 'нашата си' Европа просто ще се пренесе и в новите отношения с Япония. Много са причините за тая неконкурентност и са сложни, но вместо анализи на хайдушкия 'преход' е по-добре всеки да се замисли напред - какво ще правим отсега нататък, за да извоюваме желаното (а мисля - и заслужено) място по световните пазари.

Тая тема и група индивиди няма да реши въпроса, но се почва от нашето ниво, от всеки един отговорен за себе си. Още не сме започнали (в този смисъл) и не сме готови за следващата стъпка.

Иначе евро-японското споразумение е добра новина и можем само да я приветстваме - но не още да я празнуваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-19 19:04

Нищо не можем да направим, защото народът ни в мнозинството си е прост и неквалифициран. 80% от българите (сакрално число за нас [smile] ) са “движени” от външна мотивация. В западните страни този процент е обратен ( веселякът Парето). “Външно мотивируемите” разчитат някой да ги оправи- държавата, бащицата, кметът, Русия, Европа. Не вярват, че благоденствието им зависи от тях. Защото така са научени. Комунизмът е зараза, с която ще тровим и поколението след нас. Под комунизъм тук визирам манталитет. А българите с вътрешна мотивация успяват да се справят не по-зле с живота и бизнеса си от сходния европеец. Но са малко. И основния проблем, с който се сблъскват са точно тези 80% от останалия народ.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 03:13

Вежда, вярно е това, но 20-те % можещи не носят ли и по-голяма отговорност от другите? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-19 09:50

Как можеш да очакваш малцинството да носи отговорност за мнозинството, когато то не желае да я поеме само за себе си. Това е парадокс, обречен на провал. На икономически език това означава, че всеки, който иска да инвестира в икономиката на България рискува висока доза неуспех заради липса на подготвени кадри, защото те самите не виждат смисъл да се квалифицират. И реално точно това се случва в момента в България- нежелание на чужди инвеститори да участват в нашата икономика и дори отлив на стари. Като сложиш и корумпираната административна върхушка, чиято единствена цел, според нея самата е да сурвака всеки предприемач дръзнал инвестиция и картинката се запълва отвсякъде. Така че, като потребители ще намажем от липсата на мита, като икономика- едва ли.



Публикацията е редактирана (05-02-19 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: imitev   
Дата:   05-02-19 11:51

Носенето на "отговорност" е личен избор на всеки и не е патриотичен дълг.

Никой няма право да ми вменява да нося "отговорност" или каквото и да е друго.

Имам конституционно право да съм мързелив и глупав.

Време е да спрем да гледаме в паничката на другите, а да се стараем нашата а е пълна.

И процентът на външа мотивация (качеството на народа) е еднакъв във всички държави. Просто тук сме балканци и не и дреме много от външни стимули като коли и жилища (защото повечето имат, за разлика примерно от щатите).

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-19 12:01


Хич не им дреме. Затуй скъсват талончетата от търкане. Някои си имат и късметлийска монета, с която да търкат. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: imitev   
Дата:   05-02-19 12:07


Аз това не го броя за дремене.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: schiele   
Дата:   05-02-19 12:09

С Япния ще паднат митата, ама какъв е процента на техниката дето идва до тук произведенена в Япония?
99% от техниката се прави в Китай..Тази безмитна търговия е насочена основно към колите!

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-19 12:11

Няма как "носенето на отговорност" да е личен избор или патриотичен дълг. На първо място, пенсионната система на няколко пъти е била във фактически фалит и в мномента работи на принципа на пирамидите. И така става, че целия публичен сектор - безсмислените бюрократи в администрацията, полицаи, военни, лекари и т.н., пенсионната система, здравеопазване и публичното благоустройване лежи на бюджета. Викате пенсиите малки, ама как да са големи? Пътищата били лоши... заплатите прекалено ниски. Но истината е, че не може прекалено малко хора да хранят прекалено много. Ако наказвате успелия твърде много - той просто ще се махне и дупката ще стане още по-голяма.

Всичко за да работи нормално е нужна добра икономика. А такава се гради много внимателно, с привличане на ключови инвеститори и създаване на продукти с висока добавена стойност. Високите данъци, мита, бюрокрация, корупция - това е формула за грандиозен провал.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: imitev   
Дата:   05-02-19 12:18

Ламерко не си ме разбрал.

Има закони и всички трябва да ги спазват.

Аз работя, плащам си данъците, напиням се като глист на буца, след това ям, пия, и ходя на почивка и така вървят нещата.

В същото време комшията ходи на работа да се почесва и като се върне бичи айляк и се оплаква, че нямал пари и моята била лесна а той не можел да заведе децата на почивка. И после ще реве че пенсията ниска, няма пари да си плати тока и т.н.

Ама кой съм аз да му казвам какво да прави? Или той на мен да казва?

Всеки си мери сам банана на задника преди да го изяде.

И тук, ако от "успелите" има 5% дето наистина са "успели", а не са участвали в измами и незаконни далавери аз ще си посипя главата с пепел...

Само, че на Българина и за това не му дреме. Както и на американеца, докато не му бръкнеш в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: ksuhorukov   
Дата:   06-02-19 13:36

Само за протокола, т.н. преходен период по отношение на фототехниката се прилага както следва:

Сегашно ниво на обмитяване - 6.7%
След първа година от влизане в сила на споразумението - 5%
След втора година от влизане в сила на споразумението - 3.4%
След трета година от влизане в сила на споразумението - 1,7%
След четвърта година от влизане в сила на споразумението - 0%

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   06-02-19 13:43

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: enizvk   
Дата:   06-02-19 13:57

А как стоят нещата с ДДС ?

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-19 14:58

Още си е 20% - засега не им е хрумнало да го вдигат :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »