Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   26-01-19 23:54

Привет съфорумци!

Моля сведущите и ползващите Сони А-7 II да споделят за възможностите на автофокуса му в сравнение с Д-610,който ползвам засега защото се замислям да се разделям с огледалната система и тежките зуумове.

Снимам стрийт,мероприятия,репортаж и портрети.

Ориентирал съм се и към твърди стъкла за в бъдеще и ще ми е от полза да прочета и за възможните такива обективи.


Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   27-01-19 00:13

Ще ме нахокат Сонаджиите, но A7II за мероприятия и репортаж не става. фокусът е бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: IshootPeople   
Дата:   27-01-19 01:24

Вземи си 3ка мноооого по апред е от 2ката а фокуса е светлинни години пред Никоня

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   27-01-19 01:40

Моля четете въпроса,все пак а там ясно е написано за кои модели питам.

Известно ми е разбира се че тройката и деветката са оптимални.[smilie3]

Но понеже не ги раздават а ги продават не мога да си купя/зема!!!/[smilie2] тройка или деветка по бюджетни причини,което интелигентните хора биха се сетили и не биха ме карали да пиша този пост сега.[smilie5]

И тъй като съм имал доста техника през годините моля изрази за "светлинни години разлики" и "мнооого" да не се използват защото не ме убеждават в нищо,даже обратното.

Благодаря!



Публикацията е редактирана (27-01-19 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 10:46

7м2 става, но ако не снимаш движение към и отдалечаване от камерата. Ляво-дясно следи. Също така не е като да няма и проблеми с фокуса от време на време... все пак е по-стара от другите м2ки, а при сони най-новото винаги е най-добро без значение евтино или скъпо. Така например А6300 има по-добър АФ от всички м2 фул фрейми... Между другото има и горе долу същите нива на шум като на А7 и А7м2...

С други думи 7м2 ще ти върши работа за стриита, портретите и можеби някакъв репортаж (все пак доста време съм снимал репортаж и с ръчен фокус... не е невъзможно). Виж ако ще снимаш спорт или като цяло нещо където се разчита много на следящия фокус - не става или поне ще е доста назад спрямо сегашната ти камера.

Други фактори са батерията и двата слота за карти. Никона води тук по точки.

Според мен се огледай за втора ръка нещо, вече дори А7м3ки заизлизаха на към 3 бона и си струва. Машинката е 50гр по-тежка от м2, но батерията кара като на ДСЛР, фокуса е по-добър от доста от ДСЛРите и си има два слота. Ако ще гледаш втора ръка 7м2 има вече по 1100-1200лв, за към 1800лв заизлизаха и 7р2ки, което има малко по-добър АФ (малко само) и доста по-добър сензор. По-бавна е заради големите файлове, но ... зависи какво ти трябва. Мен ми допада варианта да кропя вместо да ползвам зуумове.

От към обективи... огледай се за тамрон 28-75 2.8, ако много ти липсват зуумовете и за сонешките 28 2.0 и 85 1.8.

Ако ще сваляш теглото истината е в кропките, там наистина ще свалиш тегло и новите им сензори са много близо до новите фул фрейми, някои са на или над нивото на Д610, А7м2. Ако не ти трябват бокетата и с кропка може да се снима. И няма да спечелиш 100-200гр, а 300-400 само от тялото. Обективите също са леки и малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: ombre   
Дата:   27-01-19 10:59

Кирето в една друга тема,казваше,че не съм знаел как се снима с въпросното 7м2,без да знае,изобщо с какъв джам тогава снимах,ама той така си говори наизуст и понеже е готин пичага не му се връзвам.До автора,имах 610,което смених в последствие за 7м2,като бързина на аф,не могат да се сравняват,сонито е много по бавно-това важи за снимки в по лоша светлина.Сега за точността е ясно,че при дслр има драми,макар и безогледалките да не са съвсем безгрешни.Като грип,не могат да се сравняват,просто никона е свръх удобен,за разлика от сонито,на което аз му взех грип ,понеже захавата ми куцаше яко заради големите ми ръце.Видях поста на Сантуко,мога да го поптвърдя това и ще дам за пример,че с него снимахме в парк хоте Москва,едно събитие,аз бях с 7м2,той с А900.Снимките бяха репортаж от 60-тата годипнина на заслужулия майстор на спорта Д.Рангелов-старши.И двамата имаме доста успешни кадри,но определено при по динамични събития,аз изпуснах доста.Виждам,че на автора му е проблем теглото,ама сонито с колко ще е по леко....?В смисъл,дали си заслужава кинитите за смяна на с-мата точно с това сони.Подкрепям адаша за това,че с кропката също може да се щрака репортаж,стриййт,и мисля,че камери като 6300/6500 са много по добре/без да съм притежавал нито една от тях с изкл.6000/ще е по добре за конкретните жанрове,споменати от автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 11:33

Бих добавил и още теми за размисъл.

D750 с твърди обективи или

А6400 пак с твърди обективи. На това токущо излязлото са му пипнали аф и харченето на батерия... определено за репортаж може да се замисли човек за такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 11:42

Ми аз две години снимах с а7м2 и няколко месеца с Д610.

За портрети твърдо Сонито е по-добро. Никона бях доволен, но АФ си изпуска кадри както си поиска като всеки ДСЛР.

За репортажи може и да стане. Аз си се справях, но изисква някои по-особени неща. С Омбре може да не сме се разбрали баш преди, но сме на близко мнения горе долу.

На слаба светлина използваемите обективи са адаптирани Сигми, Канони и Тамрони. С тях камерата фокусира на отворена бленда и нещата се случват. Няма следящ фокус. Лично аз съм ползвал и съм доволен от Тамрон 24-70/2.8, Сигма 35/1.4 Арт, Сигма 85/1.4 преди арт, Сигма 50/1.4 преди арт, Сигма 24/1.4 арт, Канон 135/2 (последния с някои забележки относно точността - обективите придобиват малък луфт с годините ползване. Ако е втора ръка не винаги е много прецизен). Не съм много доволен от Сигма 105/2.8 и Сигма 24-70/2.8 HSM.

Със неговите си обективи А7м2 не е особено добре за репортажи поне от моя опит. Дори на сянка или на закрито с добра светлина понякога хънти и ....

Сензорите на А7м2 и Д610 са ендакви, но никона малко по-добре го управлява и вади малко по-добра картинка на исо 6400, което е максимално използваемото за мен от този сензор.

А7р2 е осезаемо по-добър от А7м2 (Симо малко го подценява - голяма е разликата с м2) и има прословутия следящ фокус на очите и следящия фокус е подобрен и работата на тъмно е подобрена. Картинката е по-хубава - сензора е изключителен има много резолюция, на високо исо запазва повечко цветовете....абе аз много го харесвам. Следящия фокус освен за портрети пак е малко компромисен, но със обектив като тамрона 24-70/2.8 адаптиран с метабонес съм снимал бая събития и никакви ядове не съм имал. Нито изпуснати кадри нито нищо.

Странното с А7р2 е, че с неговите обективи се държи странно. Омбре може да ти пише как 55/1.8 бавно фокусира на събития...ужасно бавно е. Ама примерно един 16-35/4 странно как фокусира много бързо и надеждно в дискотека например....нямам обяснение защо различните обективи различно се държат, вероятно са бъгове в софтуера. Д610 предполагам е по-бърз и следящия му фокус е по-надежден.

От А7р2 нататък имат "тих затвор" сонитата. Това е много яко, но на всички модели баз А9 е с много ниска синхро скорост т.е. сканира кадъра за 1/25-та от секундата. Та става само за статични кадри, но при снимане на събития има и такива и тогава е удобно много.

А7м3, А7р3 са много по-добре спрямо предните като АФ и функции. Имат следящ фокус истински и надежден. На много слаба светлина по-добре да използваш единичен АФ. Нямам достатъчно опит още с тия камери, макар и година да ги ползвам вече....Следящия фокус с адаптирани обективи работи до 3к/с и после много пропуска кадри. Със сони обективи на сносна светлина 8к/с. С Тамрона 28-75/2.8 при следящ фокус е осезаемо по-бавно от Сони обективи и аз поне серийната снимка не мога да я ползвам с тамрона, предпочитам с него да си цъкам единични кадри...Има следящ фокус на очите с адаптирани и Сони обективи, който работи доста прилично. Оплакване ми е, че авто фокуса е свързан с меренето и при силна контра светлина ако обекта ти стане силует не може да го фокусира (трябва да вдигнеш експозицията да има детайл в обекта и тогава фокусира...).

За репортаж като че ли А9 е истината при Сони. Цената му доста падна. Там картинката и функционалността са направени за спорт и репортаж. Много хора казват, че е най-добрата камера в момента за тия цели. Нямам опит с него ама явно е добър и постоянно го обновяват. Вече обявиха 5-тата и 6-тата версия на фърмуера с много новости - изкуствен интелект, следене на очите на животни....Единствено А9 може да прави серийна снимка с много кадри в секунда и адаптирани обективи. С някои обективи има 20к/с със следящ АФ, мерене и без blackout т.е. по-добро е от всичко друго на пазара и то с много. Има много бърз тих затвор и можеш да снимаш събития без никакъв шум....


Кропките като А6300/А6500 имат хубав автофокус. Сега пуснаха А6400 която трябва да има видимо по-добър фокус. Ама картинката не може да се сравнява с А7м3 или А7р2, А7р3 освен на базово исо. Дори на исо 800 има доста видима разлика като обработваш от А6300 и А7р3 например.....на базово исо А6300 има учудващо добра картина за кроп апарат. Ако ще снимаш през деня на исо 100 няма смисъл от фул фрейм освен заради повечето детайл.

А6000 има сравнително добър АФ за единични кадри и става за следене на по-прости движения. Има два проблема - (1) на серийна снимка ти дава последния кадър във визьора а не жива картина и трудно се следи движение; (2) поне от моя опит не може да следи бягащи хора и животни срещу теб или отдалечаващи се, просто не е достатъчно умен, а с коли и мотори се справя.

От обективите на/за Сони фул фрейм.....

28-75/2.8 на Тамрон за това дето описваш е обектива в момента.

Друг вариант с повече обхват и ако няма да се снима на слаба светлина е 24-105/4 на Сони.

Твърдите обективи са хубавата част. Стават тия на Сони, Цайс, Самянг, Сигма за Е байонет и всичко дето става за Канон или Сони ДСЛР. За мен интересни са

24 и 85 ф/1.4 GM на Сони - това са може би едни от най-хубавите обективи на тия дължини.

85/1.8 на Сони е хубав и бюджетен. Друг бюджетен и сносен е 28/2

От 50-ките....55/1.8 е сравнително хубав но е скъп. 50/1.4 Самянг е хубав и не много скъп. 50/1.4 новите всичките ги правят огромни и оптически невероятно хубави...Има един евтин 50/1.8 на Сони, който горе долу става. Ама оптически няма много да те удиви, а авто фокуса е доста бавен.

От 35мм пак двата обектива на Самянг 35/1.4 и 35/2.8 са добри и добре работят. Аз ползвам Сигма 35/1.4 с адаптер и мисля, че е по-добра от Самянг-а, но е по-скъпа. Аз ползвам адаптирана сигма, но има и такава направена за сони - последната има по-добър следящ фокус според сигма. Има и сонита 35-ци, но са скъпи. 35/1.4 на Сони е малко особен - има някакъв по-интересен рисунък ама то това не винаги е хубаво.

За широкия край

14/2.8 на Самянг е бюджетния и доста универсален вариант.
10/5.6, 12/5.6 и 15/4.5 на Фойтландер са страхотни малки, удобни и качествени широки обективи.

Сонито 16-35/4 е сравнително поносима цена и много качествен обектив. Сони 12-24/4 е изключителен обектив, но е скъп. Сони 16-35/2.8 също пишат, че бил хубав, но нямам опит.

За по-дългия край

Сони 70-300 като че ли е добър вариант. Аз имам 70-200/4 и той е готин и доста остър обектив с бърз АФ. Има 70-200/2.8, който много го хвалят. Има 100-400 и 400/2.8 ама те са доста скъпи.....

Може и адаптирани обективи от Канон байонет. Там най-добре виж твърдите Сигми и Тамрони. Сигмите имат 1.4 обективи с впечатляващо добра оптика и достъпна цена. На Сони за разлика от КАнон и Никон Сигмите фокусират точно. Тамрон 24-70/2.8 също си заслужава.

Стана дълго.....

ПП за да свалиш килограмите и да оставиш големия сензор трябват компромиси и мислене. Не е супер лесно. Примерно ще е добре да се задоволиш с 15/4.5, 28/2, 55/1.8 и 85/1.8 вместо с по-светлите и каюествени варианти. 24/1.4 ГМ е рядко изключение



Публикацията е редактирана (27-01-19 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-19 17:16

Скокът може да предизвика разтягане, схващане, в най-лошия случай невзимане на цялото пространство и падане...
Д750 е подобрението тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-19 18:09

а7 е толкова калпав като ергономия и качество на изпълнение, изобщо не разбирам за какво ти е. затвора ми се чупи от щяло и нещяло, никакви изнесени бутони, батерия за няколко кадъра......

След 10 минути работа те болят пръстите от стискане, окото ти окьоравява от зяпане във визьора, а стресът от чагъркане на моторите при потвърждаване на фокуса при слабо осветяване те скапва допълнително.



Публикацията е редактирана (28-01-19 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 18:58

Яска само кажи колко време си ползвал такава камера, за да имаме идея, колко да ти вярваме.

0 месеца нали? Айде със здраве



Публикацията е редактирана (27-01-19 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-19 19:12

снимаш съм един път с това недоразумение на фотопарат и повече няюа да го докосна, не мерси...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   27-01-19 21:17

Точно щях да напиша, но видях че Киро е споделил. Наистина се оказа, че А7II с нейтив обективи фокуса му е по-бавен, отколкото с Канонски адаптирани обективи с преходник на трети производител. Незнам как го допуснаха Сони това ,но е факт. Та много е важно автора на темата да прецени какви обективи като дължини му трябват и какви ще трябва да купува. Ако беше Канонец май по-лесен щеше да е избора.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 21:50

И 7р2 е така :). Имаше една сватба дето изредих на колега канонските стъкла и на дансинга си беше супер. Най-много ми хареса 135 2.0 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: IsoIv   
Дата:   27-01-19 22:11

Аз бих искал да чуя как едната камера е по-добра от другата,точно за портрет [smilie11]



Публикацията е редактирана (27-01-19 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   27-01-19 22:51

Много благодаря на включилите се съфорумци!

За смяна на Д 610 с Д 750 и дума не може да става,нито за който и да е огледален!

Снимам понякога и с Д 750 на приятел и не виждам особена разлика.

Имал съм и още пазя автофокусни тела от филмовите и честно не виждам особена разлика в автофокусирането от деветдесетте години до сега поне на средния клас тела и обективи.

Въобще аз не съм от тези,които се впечатляват от постоянните леки ъпгрейди на АФ системи за които се налага да се дават по 2000 лева в повече.

Повече огледално-рефлексен цифров фотоапарат не желая да си купувам в бъдеще.[cool] undefined

Ще снимам основно с твърди стъкла,като ми трябват 85мм и 28мм.

Не бих отказал и евтин 50мм,макар да ми е скучна визията му.

Евентуално в бъдеще бих желал да имам и нещо по-дълго като 135мм.

Масивни обективи и/или такива на ф-1,4 никога не са ме интересували по ергономични и финансови причини.

Моля да ми уточните какви бюджетни стъкла могат да се ползват на Алфите от трети производители.

Ще купувам втора ръка техника.

Никон много закъсняха и поради липсата на развит вторичен пазар на техните безогледални изделия ме губят./Не че е драма/



За по-читавия АФ на АЛФА 7 Р 2 се чудя...

По принцип на обичам многото мегапиксели - никога не съм печатал големи неща а и предпочитам високото ИСО да е по-читаво.

Благодаря!



Публикацията е редактирана (27-01-19 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 23:28

Писах вече за по-евтини стъкла - Самянг.

Имат 14/2.8, 35/1.4, 35/2.8, 50/1.4 които събират доста позитивни отзиви. Имат и 24/2.8 който май не е лош от 5.6 или 8 нататък, но на 2.8 е видимо мекица по краищата. Другите са доста хубави.

За АФ най-добре пиши в кой град си и пий бира с някой, дето ползва твоя модел.

Р2 има по-голяма фазова зона (зоната дето можеш да ползваш следящ фокус и адаптирани обективи), има следящ фокус на очите за портрети, има някакъв следящ фокус. Има доста дребни подобрения - видеото е по-добре и е 4к, има по-хубаво автоматично ИСО.

На р2 има два проблема - файловете са големи и товарят различно компютъра спрямо 24мп, значително забавя. Другия проблем е, че слотовете за карти са бавни и макар да има сносен буфер, когато се напълни трябва дълго да го чакаш, за да пипаш по-сериозно настройките. Абе не е много бърз. Мен големината повече ми пречеше с и5 от 2012 и 16гб рам лайтрум не е използваем за мен. Кепчър 1 доста по-поносимо работи, но много му вдигнаха цената алчните викинги

ПП план Б за стъклата ти е адаптер за канонски джамци.



Публикацията е редактирана (27-01-19 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   27-01-19 23:35

Дори и най-запалените сони-фенове във форума го казаха вече, кой по-направо, кой по-завоалирано - прехода от д610 към А7МК2 НЕ е добра идея...единствено евентуално към А7R2 и то с доста уговорки...има смисъл ако ще се минава към 3тото поколение на А7-ците...но дългогодишният опит във форума недвусмислено е показал, че когато някой твърдо реши да направи глупост, няма земна сила, която да го спре..така че смело напред, "към безкрая и отвъд", както казваха в "Играта на играчките" [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: marves   
Дата:   28-01-19 00:00

Според мен само A7 III (R III, A9) отговаря на изискванията, евентуално а6400++

A7II/RII може да е няколко грама по-лек, ама като нямаш добър захват и те заболят след 5 минути стискане двата пръста, с които "държиш" и балансираш системата (защото като сложиш един зуум обектив, особено DSLR-ки на преходник, нямаш никакъв баланс в ръцете). За някакво въобще удобство трябва голям допълнителен грип (не от китайските плочи) и предимството по грамаж и компактност УЙде на кино. Сега прибави към сметките цената и грамажа на читав адаптер (започват от 300лв втора ръка и горе-долу толкова грама). След адаптирането на DSLR обектив ще усетиш, че държиш едно неудобно тяло с размери, тегло и размери на DSLR с по-ограничени възможности и по-висока цена.
А щом се "скръндзиш" за A7 III, вероятно няма да ти харесат цените на нативните стъкла, които могат да предоставят бързина на фокус, близка до тази на комбинацията D610 + Nikkor D обективи по 100-200 лв.

За ЛЕКА и читава безогледална система трябва да имаш ТЕЖЪК портфейл.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 00:22

Самянг 28мм с АФ нямат ли?

И въобще бюджетни 28 и 30/35мм какви има?

А 85мм ?

По-големи от 24 мп файлове не ми трябват нито нещо бавещо компютъра.

Бизнес с тази система няма да правя!

Марио,като че ли знае за несметните ми богатства че използва думата "СКРЪНДЗИШ" в мнението си[smilie2]



Публикацията е редактирана (28-01-19 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-19 01:02

Пепи, писал съм ти ЛС още вчера, ама е дълго и явно не си ме отразил. Тука няма да преповтарям себе си, а и колегите като цяло, квото е казано е потретено, изводите за тебе!

Имат си Самянг АФ, има даже една 35-ца, която е на цената и рсзмерите на 24-та (за която също съм ти писал) и смятам ще ти свърши работа за начало при стрийта.

По-голямото от 24мпиксела ще ти даде предимството да кропваш големия файл и така да имаш различни кадри при един (еднакъв) обектив, което не е малко, особено свързано с несметните богатства.

Ти си знаеш де, ама моя най-голям и приятелски съвет е да не бързаш в предприетото начинание!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 02:03

Боби,четох ти съобщението,друже и ти благодаря![smile]

Написах ти дълъг отговор и когато реших да ти го пратя бутончето беше скрито от некви други надписи и не можах да го изпратя - нещо съм разбутал настройки и мащаби явно или е бъг.

Точно тази 35-ца би ми била ок и тогава може и без скучните 50мм,които рядко ползвам.

Ако има и бюджетна 28-мица ще съм доволен.

И един 85мм и толкова е достатъчно за компактна и лека система.

Ако в бъдеще има пари за нещо към 135мм всичко ще е напълно достатъчно за истинските ми нужди.

Напоследък като изляза с 85мм и ми дойде къс минавам от бутон на кроп-режим и си снимам на екв.123мм и 24 мп. ми стигат напълно.

Както ти бях писал/но не можах да изпратя/ не е в спешен порядък начинанието но трябва да си събера информация и да си планирам продажбите на наличните джаджи и покупките на нови.


Какъв е смисъла да имам тежки и обемни джаджи,които стоят през по-голямата част на годината в гардероба а да изпускам толкова фотографски моменти във всекидневието?!



Публикацията е редактирана (28-01-19 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: mitakabs   
Дата:   28-01-19 07:24

PhotoBo май ти е намекнал , че е по добре да изчакаш и инвестираш в А7М3 мисля.А това е най-удачното решение и според мен.
И двата Самянга не са лоши до колкото чувам, особено 24/2.8. Но и сонишкия 28/2 хич не е скъп за това което предлага а разликата 28-35мм не е никаква бих казал , защото точно и аз бях пред същата дилема..

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 07:43

При наличието на хубаво тяло - д610 - един или два обектива с бърз и вграден автофокусен мотор обезсмислят цялата дискусия, освен ако човек не е решил да си потроши парите. И тъй като човекът е написал, че вече има 85/1.8 G - остава да вземе една 24/35 ф/1.4 Сигма и задачата е решена.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   28-01-19 09:07

А щом не ти е проблем да снимаш в кроп режим що не се замислиш за А6300/А6500. Бърз фокус и малко тегло, по-евтини джамци...



Публикацията е редактирана (28-01-19 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-01-19 09:12

Като гледам така Сонитата стават за работа от 3-ките. Старите имат доста кусури. Батерии, слаб аф и тнт. Там са за кеф повече. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 09:17

Нали ти писах още в началото за 28 и 85?

Има на Сони такива обективи доста добри и не са скъпи.

28/2 и 85/1.8. 28 е към 850 лева мисля, 85 е към 1200 или нещо такова. Виж си промоции това онова и може да спестиш 100_200 лева.

28-цата на 42 МП е малко мека отворена но на ф4 сигурно и на 2.8 е доста добре. Сравнявах я с 24/1.4 който е зверски остър на 1.4



Публикацията е редактирана (28-01-19 09:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-19 11:36

24/2.8 Samyang- не, иначе 35/2.8 е достатъчно добър.
28/2 изведнъж цените надолу спряха, под 600лв няма да може да се намери.
85/1.8 бива, попада до 85/1.8G. 1100лв втора ръка.
За кроп само 6500, с 16/1.4 Сигма и пак 85/1.8 ще е достатъчно. Макар че може да се покрие със евтина Сигма 60/2.8 или 70 Сигма арт макро.
Всъщност, може да се дипли яката, може компромиси много, но накрая ще излезе по-тежко. Финансово и схематично.
750 е естественото развитие като консуматив тяло. Тежкото е само привидно като тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   28-01-19 11:48

Понеже авторът е посочил, че му е важно да не мъкне тежки джаджи и заради това да пропуска фото-моменти, бързата сметка показва, че комбото Д610 + Никор 28/1.8 + Никор 85/1.8Г е по-тежко с 350 грама от 7МК2 + сонешките обективи.
Не съм проверявал със сигурност, но мисля че като цени биха били сходни като втора употреба, а като качество може би никорите биха имали лек превес.
Като цяло не се вижда голям смисъл от смяна при така зададените условия (преход именно към А7 МК2) [smile]



Публикацията е редактирана (28-01-19 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 12:01

За корпките има и сигма 56/1.4, която изглежда доста изкушаващо и е по-евтина от 85/1.8. 85/1.8 на кроп ще иска стабилизация ии А6500 или трябва Цайс Батис 85/1.8 за 2500....



Проблема на ДСЛР-а не е само теглото. АЗ смених Д700** с А7 защото просто онова не става. Не става за портрети. Не може винаги да правиш по 4 или 5 кадъра и при всяка смяна на светлина да му калибрираш фокуса...просто това не е опция. Не става работата като цяло. АФ не им работи на ДСЛР-ите, колкото и да се пънат някои хора. За какво ми е бърз АФ със скъп 85/1.4 обектив ако брака ще е над 10-15% ....А Канон е още по-зле - 85/1.2 обективи и ще пукаме серии от 10 и няма да се снима на бленда 1.8 или 2, щото посмъртно не могат да си оправят фърмуера да компенсира фокус шифт.. Та за портретна фотография въобще ДСЛР-а не е дори вариант да се дискутира. Много са зле. Отделно е вече фокуса на очите и другите екстри на безогледалните. Килограмите не са проблем когато си закачил килограм стъклария отпред. Дали тялото е 600 грама като А7 или 800 грама като Д750 е напълно безсмислена дискусия при тоя сценарии. Един хубав 85/1.4 обектив е килограм. Хубав 135/1.8 е килограм и 200. Хубав 70-200/2.8 е 2 кила....дали 200 грама от тялото имат значение?

С А7 печалбата с килограмите е с 15/4.5, 35/2.8, 55/1.8 може би 85/1.8 и 200 грама от тялото и 100-500 от обектива наистина водят до удобна и лека комбинация. Можеш 3-4 обектива да боднеш в диагоналката и си ти....

** - с Д600 беше същото за месец ползване съм му калибирал фокуса с 2-та обектива дето имах 4-5 пъти т.е. горе долу на всяко снимане калибрация........аз станах експерт по калибриране и вместо да снимам по 20-30 минути на сесия калибрирам.....



Публикацията е редактирана (28-01-19 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   28-01-19 12:09

Ако ще се върви на 3то поколение А7ци или последно поколение сонешки кропки е друг въпрос, но фокусът на д610 не вярвам да е толкова по-зле от този на А7МК2 [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 12:12

Мерси за уточненията!

И на мен повече с автофокус на ДСЛР не ми се снима и занимава.

Аз по-добър автофокус от този на Д-610 не очаквам от Алфа 7 II .

Не търся ъпгрейд на АФ.

Но някои хора тук просто не обръщат внимание да четат какво съм написал и продължават да споменават в темата ДСЛР-и.

За мен концепцията на огледално-рефлексните отдавна трябваше да отиде в историята но производителите не искат да изпуснат кокала и изстискват максимум печалби от ДСЛР-системите и потребителите им.



Публикацията е редактирана (28-01-19 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: agop4o   
Дата:   28-01-19 12:21

Мале мале.Добре че се появиха безогледалките та да се започнат портретните снимки.[smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: nositel   
Дата:   28-01-19 12:23

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   28-01-19 13:08

> Аз по-добър автофокус от този на
> Д-610 не очаквам от Алфа 7 II .
>
> Не търся ъпгрейд на АФ.
>
> Но някои хора тук просто не
> обръщат внимание да четат какво
> съм написал и продължават да
> споменават в темата ДСЛР-и.
>
> За мен концепцията на
> огледално-рефлексните отдавна
> трябваше да отиде в историята но
> производителите не искат да
> изпуснат кокала и изстискват
> максимум печалби от
> ДСЛР-системите и потребителите им.
>

С други думи - "Ясно ми е, че няма да е по-добро като функционалност и тегло на техниката и качество на избображенията, но твърдо съм решил да "прецакам" производителите на дслр-и, като с риск от финансова загуба за мен самия, заменя досегашната си техника с такава на Сони (за която вече знам, че няма да е по-добра)"????

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ми смело напред тогава и попътен вятър! [smilie24] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 13:21

Юри64 - Разберете че така не е смислено да се пише повече в този форум!

Не сме седнали на маса че да се правим на остроумни и да се закачаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   28-01-19 13:32

Да разбира се, спирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: stanpaunov   
Дата:   28-01-19 13:46

colorphoto, извинявай но човек, като ти погледне портфолиото и остава с впечатление, че и Д610 ти е множко.
Не знам от къде идва тази омраза към ДСЛР-те, които работят от години и на които са правени невероятни шедьоври (вкл. и с твоят апарат).
Изказванията ти в темата ми изглеждат по скоро на някакъв вид комплекси от невъзможността да направиш нещо читаво с апарата, който притежаваш.
Също така, твърдението ти, че фокусните сис-ми през последните 20г. не са помръднали са толкова неверни, че няма на къде.
Моля те, не обвинявай техниката за собствената си некадърност.
Просто съм искрен, без да имам желание да те обиждам.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 14:00

@stanpaunov редно е при подобни тежи изказвания да имате поне толкова хубаво портфолио като това на човека, който критикувате. Може и линк да дадете пак става. А ако погледнете видно не е качвал colorphoto кадри от средата на 2016-а т.е. явно фото форум не му е място за изява, както не е и за Вас.

Пък и какво лошо има човек да си вземе техника, която го кефи, дори да не и ползва възможностите на 100%. Много хора купуват бързи коли или джипове и ги карат в градовете. За мен е необяснимо, но е факт, ако загледате паркингите. С какво едно БМВ 3-ка е по-добро за града от Тойота Корола или Хонда CR-V....ама ги купуват и ги карат с 50 целия експлоатационен срок



Публикацията е редактирана (28-01-19 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: mitpis   
Дата:   28-01-19 14:01

Портретите мисля, се правят в контролирана среда със статив и ръчен фокус, другото са репортажни снимки и поне аз не виждам проблем специално портретите да са с ДСЛР.



Публикацията е редактирана (28-01-19 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 14:06

митпис щото снимаш с ДСЛР така мислиш.....

Това за статива си е до някъде личен подход. Има известни фотографи дето снимат със статив портрети. Има и обратното.


Мен лично ме фрустрира идеята за статив и снимки на човек. Не че снимам хубаво, но се опитвам да сменям гледната точка и статива просто ще ми пречи.

Пък АФ си е АФ и е добре да го има....

Ето една с нищо не претендираща бърза снимка на 1.4 но няма ядове с фокуса.....с ДСЛР пак щеше да стане, ама щеше да ме ядосва повечко. Пък веднъж живеем. Заслужаваме да си пестим нервите.


https://photo-forum.net/static/forum/2019-01/obxl3154.JPG


https://farm1.staticflickr.com/872/41129382534_f0d573f343_k.jpg


пак на 1.4 (малко съм объркал явно експорта тука....)


https://photo-forum.net/static/forum/2019-01/hxxp5215.JPG


https://farm1.staticflickr.com/830/41146742824_b690dfb7b8_k.jpg


ПП colorphoto на няколко пъти писа, че това не го вълнува особено много....



Публикацията е редактирана (28-01-19 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 14:21

stpaunov:Не се обиждам от такива "спецове" като Вас,скрили собствените си шедьоври за да не могат да ги обиждат по начина по който самите те се опитват да засягат останалите!

НИКЪДЕ НЕ СЪМ ПИСАЛ ЧЕ АВТОФОКУСНАТА СИСТЕМА НА Д-610 МИ ПРЕЧИ ДА СЪМ ВЕЛИК!

Виж,за калибровъчните страсти и неволи,особено при варио-стъклата драмата е изстрадана от мнозина тук.

А с какво да излизам на снимки аз лично мога да си преценя,не бойте се...

Подобни тролства и спамове от пристрастност към дадена система техника са жалка история за уж зрели мъже!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: stanpaunov   
Дата:   28-01-19 14:25

hotsnail,какво общо имат моите снимки с коментара ми ? Все едно не мога да оценя нечии възможности без да съм Микеланджело [smile]
Или на вас ви харесват снимките на колегата ? Ясно е че всеки си има вкус но все пак, някои неща са очебийни.
А иначе нямаше да пиша в темата но ми направи силно впечатление крайната позиция на автора, относно ДСЛР системите съпоставими с крайните резултати от снимането му.
А в това сравнение виждам повече смисъл от колкото вашият с бързите коли.
Човек е хубаво да бъде искрен със себе си. Искаш да си купиш нова техника ок. Всеки има правото да прави, каквото иска с парите си. Но да анатемосваш техника , която видимо не можеш да използваш по предназначение но я наричаш стара, неизползваема и тн, е меко казано, тъпо.

С най добри пожелания за повече творчески успехи и по малко технически главоблъсканици.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: stanpaunov   
Дата:   28-01-19 14:28

colorphoto , извинявайте че ще ви го кажа но аз снимам с безогледалка. Не знам за каква пристрастност говорите ?
Един съвет от мен, малко намалете патоса, защото той особено при зрели мъже изглежда импотентен.
Жив и здрав бъдете [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 14:34

Явно се налага да уточня на аудиторията /не на stpaunov/ че не търся по-велика автофокусна система от тази на Д-610,особено в телата за които мога да заделя пари.

Няма да снимам отговорни комерсиални неща редовно.

Минала ми е страстта да се изживявам като "про",нарамил масивен фулфрейм с респектиращи размери и дълго варио отпред.

Манията по рисунък и характер на дефокуса също ми е чужда,макар да харесвам бокето на Хелиосите примерно.

За фулфрейм бленди 1,8-2,8 са ми напълно достатъчни,но за кроп ми се виждат недоволни вече.

И темата не е ДСЛР срещу безогледални защото съм направил избора си и ще махам огледалата.

Търся лекота,компактност и бюджетност при поносим АФ.



Публикацията е редактирана (29-01-19 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 14:36

Ами за стъклата на Минолта с преходник май не е станало дума в тая тема до сега?![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 14:41

stpaunov:С Вашата персона не намирам смисъл да комуникирам,та спрете спама тук сам и навреме!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: stanpaunov   
Дата:   28-01-19 14:42

Последна вметка обещавам [smile]
Първо е хубаво да си поглеждате заглавието на темата от време на време за опресняване на паметта. Второ, предвид последният ви пост, защо въобще сте пуснали тази тема ? Вие вече сте взели вашето решение. Просто търсите някой да ви потупа по рамото и да ви каже, „браво за добрият избор“. Еми ако това ще ви направи по щастлив, ок.
Браво за добрият избор ! Безогледалките са във вас а вие сте във времето би казала поетът…
Чао [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 14:52

Добре човек - дано си се успокоил и удовлетворил като натроли с твоите интерпретации и страсти по моите питания.

Сега продължавай другаде да се изявяваш...

За 10 години никого не съм блокирал...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: koev   
Дата:   28-01-19 15:38

Аз ли съм кьорав или в снимките на hotsnail няма фокус на очите, особено първата?

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   28-01-19 15:42

koev, не сонихулствай. Сони винаги имат фокус.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-19 15:50

D750 e с по-добра фокусна система от 610.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: marrio31   
Дата:   28-01-19 15:59

Напълно подкрепям stanpaunov,автора на темата явно е забравил как я е кръстил :) Купувай едно такова сони ама си остави и никона,ако случайно си доволен от сонито...продай никона,това мисля е правилното решение[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 16:09

Вече няколко души плачат за блок!

Кваки,не думай бре!

Ползвал съм доволно Д-750 - да, по-добра е АФ-системата... е и...[smilie3]

Не търся по-добра от на Д-610 в Алфите.

marrio31:Явно Вие сте забравил да как се чете - две системи паралелно не възнамерявам да имам и поддържам.

Последно да повторя че съм осъзнал че да влагам пари във фототехника е била едно от грешните ми страсти в миналото!

Както сами сте видели по кадрите ми техниката не може да ме направи голям снимач.

Нито пък някога съм имал амбиции за изявен фотограф.

Снимам си за собствено удоволствие.[smilie3]

Повтарям се за нечетящи,но ще започна да блокирам!



Публикацията е редактирана (29-01-19 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: marrio31   
Дата:   28-01-19 16:14

Блокирай на воля[smilie18] Купувай яката машина и хич да не ти пука[shtrak] Те хората са намекнали че тая машинка не става..ама щом те кефи[cool] Поне ще е по-леко със 100-200 грама.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   28-01-19 16:14

colorphoto, ползваме темата ти за забавление. Те хората ти го казаха по горе - щом си решил да купуваш, никой не може да те спре. Снимай си със здраве и се радвай на снимките. Успех![beer]

Може и да съм нагъл и да имам ниска култура, но наистина се забавлявам с вашите дребни терзания......[shtrak]



Публикацията е редактирана (28-01-19 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 16:19

Знам че тук има още хора,снимали и снимащи с А7/2 и чакам и тяхното включване по същество.

На съфорумците,дали коментари по темата и изчерпателно съм много благодарен![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 16:21

Ясене,не си ли нагъл и не показваш ли ниска култура като се "забавляваш" така?!

Въпроса е риторичен.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-19 18:22

A7mk2 ползвах като спрях с А7. Разликите са достатъчно и ми спомогна донякъде стабилизацията. Но без много автофокус.
Най-лесно наистина ще е 28/2 и 85/1.8, като според мен ще има отказване от 28/2 после, тъй като освен мекото изображение, понякога има и кривене, което е прекалено, въпреки възможността да се коригира в последствие. Лично аз имах 3бр, първият го продадох набързо, после вторият уж ми харесваше, но пак кривенето си каза думата. ЗА третият го взимам рядко назаем. Оптималният вариант е 16-35/4, като става и за събития.
Разликата е при това, че ще има повече видимост през визьора на Сонито и Liveview.
Не зная само как са Сони със светкавици, ако нещата се припокриват до 85 и повече % с А77/99 серията, значи нещата са ок. Ползвам на Канон система с всичките тригери и светкавици, защото това имам като първоначална система и не виждам какво ще промени Сони.
Лично аз съм се отказал от автофокусните обективи и карам със адаптори. КАто това ми е допринесло за строга дисциплина и достатъчен контрол, който води до под 5% брак при кадрите, независимо от 12 или 500мм кадри с различните обективи.
Няма да е много евтино като смяна, като нещата явно опират до $. Лекотата или олекотяването не са толкова много. Рядкост са и по-евтините светли обективи, само ръчни има такива- нови и по-стари.
Има варианти хубави за втора употреба и за тела и за обективи, като съм казал по-напред минималните цени за 28 и 85мм.
Без подходящите обективи само тялото може да не даде достатъчно по-бързия и по-точен автофокус, което е основното изискване. ЗА лекотата на тяло и обектив така и не го разбирам това защо толкова като мода един вид се търси.
Сега карам с А7R само.



Публикацията е редактирана (28-01-19 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 18:53

За стабилизацията на а7м2 за мен най-голямото предимство беше с ръчни обективи. Защото можеш да увеличиш на 105мм обектив образа във визьора и спокойно да фокусираш. С а7 първия ми беше трудно заради вибрациите и накъсването на образа при слаба светлина (заради по бавното опресняване на тъмно).

Относно светкавиците годокс е решението и забравяш всичко. Има ТТЛ и бърза синхронизация. АД200 са супер готини. Има хубав тригер.

За светкавиците големия дудук на безогледалните е липсата на фокусен асистент. Сони май направиха нещо в последните светкавици ама не съм наясно какво е и дали работи. На ДСЛР със светкавица може на идеално тъмно с асистент да фокусира и после да снима. А асистента на а7 е лед фенерче, което дразни хората и не помага много на фокуса

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-01-19 20:44

Навремето като си купих Д7000 дори не предполагах какъв трън ще се окаже. АФ системата му е най-кьопавата правена от никон, по-добра е от на всички евтини канони и т.н., но за никонска АФ система е мъхната. Същата е в Д600/610. Има си специфики. Калибрирал съм фокуса при преминаване от снимане навън на светло към вътре на тъмно много пъти защото точно там му е куцото. Променя си нуждата от калибрация. Фен съм на никонския АФ, затова бях с никони.

НО като реших да си взема сигма 35 1.4 арт си я купих канонска с преходник за сонито (имах и никон и сони тела). Просто никон и канон (и като цяло ДСЛРите) си имат грижи с някои стъкла, с други не толкова. С А7р2 проблеми с фокуса съм нямал стига да не очаквам да ми следи обект напред-назад. Винаги е бил точен.

Това разбира се не значи, че с ДСЛР не може да се правят снимки... снимал съм цели сватби само с кропки и ръчен фокус... И с ръчен фокус се оправям. Снимал съм с филмови камери дето нямат мерене дори... всичко прави снимки като можеш да го ползваш. Въпроса е всеки да си избере това дето му е удобно и го кара да снима.

Винаги съм бил далеч от идеята, че сони е отговора на всички въпроси или която и да е друга марка. Това с робуването на марки ми е супер необяснимо и го смятам за неизлечима глупост. Това феновете на дадена марка са като веганите... Към вегетарианците никой няма забележки, те си имат предпочитания и разбирания и на никого не го натякват така агресивно. И така, хубавото е че в днешно време техниката е много евтина и разнообразна и няма как да е ограничение на някой искащ да твори. Проблеми имат само "притежателите", които искат да притежават последния модел или не знам си коя марка нещо... за искащите да снимат избор има всякакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: krassi04   
Дата:   28-01-19 20:49

Може и аз да разкажа моя опит със Сони а7м2.Снимам с него от 1година ,преди това бях с а7ца,стабилизацията е голямо предимство ,аз снимам природа и също птици и диви животни.Ползвал сьм го с обективи сони 28ф2 ,за парите си е добър обектоив,сони фе24-70ф4 цаис не ми хареса много,сега съм със сигма 24ф1.4арт за канон със мц11 ,много е бърз фокуса ,арт сериата на сигма доста добра,за тебе може да пробваш сигма35 ф1,4 и 50ф1,4 .Втора употреба може да се намериат около 700,800 лв.Имах и сони 35ф2.8 цаис ,много ми беше харесал лек под 200грама ,но за пеизажи ми беше тесен и го продадох. Използвам и сигма 150-600 5.0-6,5 за птици но е зор ,фокуса му е бавен,явно ще се минава на по ново Сони,само се чудя дали да по изчанам да пане цената малко на сони а7м3ка или сони 6500,6400.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-19 00:32

А за АФ обективите на Минолта чрез преходник май няма отзиви?!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-19 01:02

Еми с минолтите има един ла-ea4 преходник. Все едно снимаш с дслр от времето на д80. Има 10-тина точки. Обективите са ок ама с нищо не блестят пред старите никори, не са и по-лоши. Честно казано ако ти се занимава с обективи без мотор и д610 ще ти предложи нещо подобно със стари Д обективи.

Ако имаш въпроси за конкретни модели питай. Повечето са доста долнопробна оптика подобно и на Д обективите, зна, че ще се сърдят хората, но разликата с модерните обективи е огромна.

Аз повече се кефя на ръчните обективи. Поне си знаеш, че имат ситуации дето се дънят яко, но си имат и чар. Ама обективи за слр с аф като 50/1.7 и 50/1.4 са направени да са евтини и не са им стигали технологии и ....


ПП хубавото е, че следящия Фокус с еа4 е доста приличен и от зор заман става за снимки с движение.



Публикацията е редактирана (29-01-19 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-19 08:43

Eто затова говорех, че има и че ще има компромис. Минолтенските стават, но с адаптора са си пак бавни леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-19 08:57

То дори не е скорост. Просто д610 има по-добра фокусна система от адаптера. Сони така и не направиха еа6 с фокусната система на а77м2 или дори без огледало просто да ползва фазовата система както прави с канонски обективи. Адаптера с мотор има полупрозрачно огледало вътре и губи 1/3 стопа светлина.

От обектвите с отвертка се кефих да използвам цайс 135/1,8. Това е сравнително нов обектив с много качествена оптика.

Възможно е човек да си направи система за малко пари с минолта стъкла и този адаптер. Обективите са по 100-200 лева. 50/1.7, 70-210/4, 135/2.8, 35-105/3.5-4.5 (стария модел) ...има си цял сайт dyxum.com.

Тия аф стъкла обикновено са трудни за ползване с ръчен фокус. Хода на фокуса е къс и със светлосилните особено трудно се уцелва фокус

Ома и la-ea3 адаптер без огледало и мотор за обективи с мотор. Такива от минолта и Сони са сравнително малко т.е. 70-200/2.8, 24-70/2.8 мисля и 16-35/2.8 има такъв. Аз ползвам сигма 35/1.4 така. Има няколко сигми и тамрона май с мотори

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: ombre   
Дата:   29-01-19 09:01

С тоя адаптер не ставаше ли нещо като с полупрозрачно огледало, или се бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: victory13   
Дата:   29-01-19 09:18

става... освен това фокусната система става кат на дслр с 15 точици, 3 от тях кръстовидни... тоест става точно като нещо, от което нашия зерой бяга [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-01-19 09:26

Адаптерите за минолти са 4. 2 за кропка и 2 за фул фрейм. От тях има два с огледало (един за кроп и един за фул фрейм) и другите са без такова.

Когато адаптера има огледало имаш АФ от А65 или А99 според това кроп или фул фрейм. Като АФ не зависи по никакъв начин от тялото, можеш да го сложиш и на първите нексове и пак ще работи като на новите камери. Плюс - всички А байонет обективи работят. Минус - активираш опцията за калибрация на фокуса в телата и си в огледалния свят. Аз лично съм на друго мнение за обективите от едно време и за мен минолтите са едни от читавите по нищо не отстъпващи на канон и никон от него време. Но да малко е кофти това с фокуса и калибрацията. Иначе, ако си упорит и търсиш можеш да си събереш прилична система за малко пари. Но тегло и размери няма да спечелиш.

С адаптерите без огледало е същото - не печелиш размери и тегло и работят само с обективи с вграден мотор. Те обикновено са по-скъпи и по-нови. Там зависи тялото колко може да фокусира с тях, защото ползват АФ от него и работи както работи с адаптирани канон и никон обективи с АФ преходник.

Мисля, че на Е байонет вече има прилично разнообразие, че да се търсят някакви адаптирани решения, освен ако не се търси нещо точно определено като ефект. Примерно аз си взех адаптер с АФ за ръчнофокусни обективи и много се кефя на старите си 50ки и 28цата на пентакс дето имам. Имам сигма 35 1.4 арт с адаптер, защото сонешкото 35 1.4 не ми харесва и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   29-01-19 20:32

Благодаря за допълненията![smilie24]

А иначе...


"Вашия герой" и сега с Д-610 снима предимно на централна точка.

С Д-610 е така...

Преди него снимах с Д-7000...

А преди него с Пентакс К-20...

Филмовите тела преди няма да изброявам.

Та никога не съм имал АФ,който да ме глези а напротив.

А като сложа на Д-610 и първия Тамрон 70-200/2,8 нестбилизирания сещайте се....

Ако остана с Никона ще сменя Тамрона само с Никкор 180/2,8Д - античен и да купя 28/2,8 Д и нищо повече.

Та свикнал съм на не оптимална техника и не мисля че с А-7/2 и твърдаци и/или минолти с преходник ще е по-тежко.

Или греша?!



Публикацията е редактирана (29-01-19 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: mitpis   
Дата:   30-01-19 00:25

colorphoto, чета темата от самото начало и стигнах до извода, че от смяната няма да спечелиш много, но пък ти е мерак да смениш малко технологиите и както писа hotsnail "Пък веднъж живеем", аз на твое място бих направил промяната, защото ако не я направя постоянно ще ме човърка отвътре, че съм пропуснал нещо. Желая ти успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-19 00:53

[smilie18] ехеее ти направо от машинното отделение ще се качиш в каюта. Е вярно няма да е първата класа, дори прозорец няма да има, но ще има легло и може би климатик [smilie18] пардон стабилизация и АФ в централната третина....

Ако искаш вместо да бройкаш тия минолти можеш да си вземеш преходник за Канон - Сигма МЦ-11 и да видиш тия класици на обективите какви чудеса са правили. Вярно по-актуални са и може би по-скъпи. Ама пък са повечко и лесно се намират. Кофти е, че не са толкова здрави като минолтите, но май по-лесно се сервизират.....(за старите минолти не знам дали ще намериш някой дето да иска да я разглоби и сглоби. Много играчка и са направени като танкове.)

Не знам де ти си преценявай. Аз ползвах минолти 2-3 годинки. Канонски обективи ползвах няколко годинки. Сега остана една сигма 35 на минолта/сони байонет и една сигма 135 на канон байонет...и това са адаптираните....

Имам една играчка за ръчни обективи, дето и симо ти я предложи. С нея ръчките старите стават с АФ! [cool] [cool] Не е точно АФ като на модерен обектив ама е забавно и дори понякога фокусира. Даже с А7 3-то поколение има следящ фокус на очите със стари обективи. Аз иам една минолта ама наистина стара МД - много красива на външен вид с тоя адаптер. Забава голяма и я взех за 60 лева.

Е за тоя адаптер става дума, ама аз на 11.11 си седях сам и уцелих промоция...[smilie18]

Techart LM-EA7

ПП 269$ е добра цена ако някой търси подобен.....с DHL Ще го спрат на митница и ...сигурно знаете как става да се плати митото



Публикацията е редактирана (30-01-19 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 00:59

[smilie24] [cool]



Публикацията е редактирана (30-01-19 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-01-19 08:43

Ами за дългия обектив сонито има стабилизация на сензора, което доста помага за 200мм диапазона. Това си е плюс... Иначе аз вече казах, ако ще е никон Д750 и твърди обективи. Ако ще снимаш само снимки без видео това е добра оферта. АФ на Д610 не е съвсем за изхвърляне и бих препоръчал да се ползва AF-C 3D tracking постоянно :). Винаги така съм снимал с никоните и винаги съм бил доволен. Централна и прекадриране не винаги работи... така снимат канонци от нужда, просто нямат автофокус читав в повечето им камери.

Относно АФ адаптера за ръчки - писах му ревю в групата за Е байонет сонита във фейса и там съм описал подробно за кого е и какви обективи да се ползват. Супер яка играчка е, но си има ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 08:58

[smilie24] И аз Зд тракинг ползвам често но за ДСЛР повече няма да се оглеждам.
АФ адаптер и стабилизация са ми важни защото не мисля да давам пари за скъпи и маниашки стъкла повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-19 09:07

За евтини класически стъкла а7м2 е може би най-добрия избор ако сложиш и цената. Дори не се сещам много предимства на 3-ките.

Симо може да ти каже повече, но на а7 всякакви ръчни джамци стават. Има си стабилизация и ръчния Фокус е лесен с нея. Можеше още да направят Сони може би за ръчния Фокус, но това дето имат работи

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Synthy   
Дата:   30-01-19 09:09

colorphoto: за какво изобщо е тази тема? Аз чета, чета.. и до тук си смени мнението много пъти :) И препрочитам, и пак същото. Купувай бе, до тук само плямпаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-19 13:36

Mного компромиси ще се направят...това е.
И после ще трябва да се отървава или в по-тежкия случай да пази и/или използва рядко ръчните и с адапторите, пък да се купуват истински AF oбективи.
Класика в случая, не е техниката, а $$ да определя, което в никакъв случай не е грешно, лошо или каквото и да е негативно. Отговорът се намира в самият начален въпрос- автофокус, което е присъщо на обективите, а не на телата, Сони поемат всякакви.
В същият дух бих препоръчал тотално ръчни обективи...
28/2 се заменя със Сигма 20-40/2.8 за събития и т.н., купува се една Сигма 85/1.4 нов или стар и с адаптор за 60-70лв, на който отлепя автофокуса на края на нервите, просто се снима ръчно и с помощта на peaking, която Сони са развили достатъчно. Кеф с малко помощ от стабилизацията и точни кадри с натрупване на опит и все пак брак/щета кадри.
Пожелавам успех, като си е добре поне един автофокусен, без адаптори и разни подобни. Native e-mount. Независимо дали ще е кроп 6500 (което е единственото подходящо и с надграждане тяло) или А7мк2, мк3 и т.н.
Казвам го като човек, минал и минаващ или по-скоро спрял в едното нищо на GAS. Тук и ще спра да пиша, само ще следя за крайният или временния резултат.



Публикацията е редактирана (30-01-19 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 19:10

Sinthy:Тоя махленски гаменски пост само те излага.

Никой не те кара да четеш темата,нито да ми правиш анализ.



Публикацията е редактирана (30-01-19 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-19 20:05

За 85 ръчно Самянг е много добре. По-старите модели бяха и все още сигурно са доста евтини и същевременно добри. АФ обективите трудно се фокусират на ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 20:54

Мдааа,особено с моята комбинация от късогледство,астигматизъм и вече с очилата и наблизо трудно виждам САМО АФ ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: solar_sea   
Дата:   30-01-19 21:09

На дслр-ите има потвърждение на фокуса по фокусна точка и може да се сложи стъкло с микропризма за ръчно фокусиране. Безогледалките имат focus peaking, т.е. подчертаване на контраст и цифрово приближение, което също помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   30-01-19 22:31

За потвържденията с ръчни стъкла съм наясно разбира се за ДСЛР-ите, фен съм на Хелиосите и имам два та бих си поиграл със Сони ноне е за мен да се занимавам с ръчни фокуси и потвърждения.

Виж преходника с АФ за ръчни обективи е интересен по принцип,за него може да се сподели.

Интересуват ме автофокусните обективи на Минолта с А-7/2 и какви преходници са добри за тях.

Бюджетни дълги стъкла какви и доколко са използваеми на практика?



Публикацията е редактирана (30-01-19 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-01-19 00:15

Пепи нали ти казаха, че тия обективи на Минолта не си заслужават, поне така аз четох и разбрах по-рано в темата. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 00:54

Боби,в какъв смисъл не си заслужават не съм съвсем наясно?

Имай предвид че мнения от гледна точка на техноманиащина аз вече не приемам за меродавни за мен.

За пример ще ти дам че аз,ползвайки моя Никкор 50/1,8 Д и 50/1,8 Г на приятел въобще не възприемам като особено по-хубав по-модерния Г вариант понеже аз все същото ще заснема и с двата на практика.

Така се получава и предвид дали ще снимам с моя Д-610 или с по-съвършения Д-750 на приятеля ми.

Да,отдавна съм наясно с видимите преимущества на по-актуалния но на практика и с двата ще заснема еднакви кадри аз.

Разбираш ли какво ми се промени в гледната точка,Боби?

Даже взе да ми става смешно че тук като питаш за някаква техника и като почнат едни критики за минусите и и съвети да се напънеш та да се сдобиеш с по-съвършения и суперски модел като че ли преди 5 години или преди 15 години с тогавашната техника една читава снимка не е можело да се направи и не е била заснета!



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   31-01-19 01:17

Не стават е малко силно казано.

Старите обективи са си като тия 50-КИ дето си описал. Покритията не са на нивото на новите, има флеъри, има аберации, ъглите са по-меки от хубавите нови и т.н. ама наистина стават снимки.

Всеки си решава според желанията и бюджета, който иска да отдели.

Минолтите не са по-лоши от канон или никон от същата епоха. Имат и няколко по известни обектива, имат някои екзотики и .т.н. Ако на човек му е интересно.

На минолта дължим голяма част от инновациите и в модерните камери - авто исо, стабилизирани сензори, АФ, моторизиран зум, безжични светкавици и кум други дреболии минолта са ги вкарали във фотографията.

За обективите минолта имат СТФ 135-а и Сони поне до скоро я правеха още. Имат разни легенди 35/2, 28-135/4-4.5, бирената кутия 70-210/4, 35-105/3.5-4.5, дори 50/1,7 е интересна дранкулка от тип на 50/1.8Д . Имат няколко 85/1.4 обектива които ако не друго поне имат хубаво боке.

Цените им сега са ниски доста...та това си е интересно да се експериментира.



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 01:21

Именно това имах предвид и аз Кириле.[smilie24]

Но питам понеже с Минолтите не съм запознат засега пък виждам някои стъкла на изкушаващи цени.

А,ето ти си ги изброил,благодаря за което.



Публикацията е редактирана (31-01-19 01:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-01-19 02:08

Пепи, нищо против обективите не казвам, само казвам, че по мненията в темата ти разбирам, че не са топ стъкла, но и доколкото разбирам ти и не търсиш такива.

Ето пак синтезирано набързо написаното:

Еми с минолтите има един ла-ea4 преходник. Все едно снимаш с дслр от времето на д80. Има 10-тина точки. Обективите са ок ама с нищо не блестят пред старите никори, не са и по-лоши. Честно казано ако ти се занимава с обективи без мотор и д610 ще ти предложи нещо подобно със стари Д обективи....

...Минолтенските стават, но с адаптора са си пак бавни леко.....


Иначе си прав от гледна точка на времето и приоритетите, но и технологиите стремглаво се променят, за щастие към по-добро, улесняват и то ако не подобряват крайния продукт, то поне намаляват пост обработката му в някой ситуации.

Заради теб се порових повече за а7мк2 и ми се вижда добра камера, смятам че ще ти е ок и с нея, щом ще компактността и теглото са в основата на идеята за смяната ти, просто ще се наложиш да вземеш една допълнителна (две) батерии и ще си ок. Самянга 35/2.8 ти е оптимален вариант за стрийт и ежедневен, по-нататък ще мислиш и за втори, по-дълъг обектив. Нали не трябва всичко на куп да вземеш, при условие, че толкова и снимаш. Успех друже!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 14:38

Ми нещо такова се избистря ,Боби[smilie3] .

Ще пробвам Алфата 7 /2 на трудна светлина и ако не е много по-зле от Д-610 ще се ориентирам към миграция.

Да знаеш колко кадъра имам от миналата година в РОУ и още не съм ги погледнал,филтрирал и конвертнал читавите!

Не ми се занимава с техно-маниащини ,обработки и прочее вече но поне ми се снима още!



Публикацията е редактирана (31-01-19 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   31-01-19 14:43

Благодаря на тези,които се включиха в темата с култура,уважение и жеалание за помощ![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: sorcerer---   
Дата:   01-02-19 20:16

Моммци, като ви гледам в какви драми изпадате направо ще ме уморите от смях.Как ви се губят тия фокуси не ми е ясно.... Още си снимам с дъртото д300 и никога не съм имал ядове с фокусната система[smile] Май,май не ви е виновна техниката... Големи сметки,големи дилеми,умувания - чудо. Автофокусната система нито на единия,нито на другия апарат няма да ти подобри качеството на снимане.Щом си изгубил меракът за фотография и Господ няма как да ти помогне[smile] Опират ли ви нещата до 200-300 гр +- по добре си намерете друго хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: nositel   
Дата:   01-02-19 20:20

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-19 21:29

sorcerer много късмет и щастие Ви желая. Намерили сте техника, която Ви върши идеална работа. Дай боже всеки му. Дано и много още лета Ви радва.

Обаче избора верен за един не е винаги правилен за друг.

За туй и дискусията. Естествено е и драма да има. Човека явно иска нещо ново, но си знае старите неща.... Аз също не бих искал да си сменям техниката поне като марка - заради менюта, пинизи които съм си научил и пробвал и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-19 21:33

Драма няма, няма и много кеш, за да се покрие автофокусът като хората. Ако ще да е най-бързият адаптор, пак остават бавни. 28/2 не бих го също отличил като толкова бърз...
Но е добър разговорът технически. Няма спорове и драма, просто разсъждаваме какво може и по-важното- колко.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »