Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Olympus E-M1X
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 13:55

Хубаво са го направили, само пропуснали горно странично екранче. Екстра сглобка и защита от елементите.
С 12-100 и някои други обективи става готина пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nvassilev   
Дата:   25-01-19 14:19

И цената му хубава- 3000 $ само за тялото.И като гледам хич не е компактен.Поне да му бяха сложили един фулфреим сензор и да скачат в дълбокото.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   25-01-19 14:29

това е профи тяло от най-висок клас, там размера не е от такова значение, дори обратното. явно е създадено за работа с отличните Про обективи, при репортажна фотография. лично за мен това тяло не е интересно. като любител се интересувам от компактните и по-ммалки тела, и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   25-01-19 14:45

Именно - идеята на m4/3 отначало беше компактността. По-добре да бяха направили E-M1 mark 3, който да съдържа новостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 19:59

и аз мисля, че трябваше да бочнат сензор подобен на А9 в това тяло. Така и така си писаха, че работят здраво със производителя на сензора по стабилизацията и пиксел шифта.....

Тялото изглежда готино и функционално. Екрана е доста тъпо направен да стърчи настрани. За да го дигнеш и 5мм трябват 2 дни гимнастика....

В реално ползване на исо 800 ще се замзват картинката от тоя дребен сензор.....та за какво е направено това тяло някой да има идея??? Нещо за снимки през Юли по обед? Какъв спорт ще снимаш ако сложиш минимална скорост 1/1000 за да няма замазване и бочнеш бленда ф/8 да има дълбочина за да се не се случи фокусна грешка докато следиш някой спортист....

ПП Канон, Никон а и Сони в профи камерите за репортажи и спорт слагат сензори с много брутално високо исо.



Публикацията е редактирана (25-01-19 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nositel   
Дата:   25-01-19 20:07

https://photocafe.bg/olympus-announcement-om-d-e-m1x/



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: nvassilev   
Дата:   25-01-19 20:36

Preorder
3 хилки.Тук като го пуснат 5500 лв. да видим кой ще го купува.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 20:48

Цената е одбра дори

А9 е 6500 в БГ и 4500$ в САЩ
Д5 в САЩ е 6500$

Тия леки обективи са интересни. Ама бленда 4.5 много лесно те вдига над исо 800......

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   25-01-19 21:17

Абе тоя фотоапарат не е проектиран за българския пазар [smilie18]

На данни изглежда повече от впечатляващо! Размечтах се да имам такава функционалност в нормално Пен тяло...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 21:27

серджи .....какво му е на БГ пазара? Малък е, ама сме доста по ларж от хамериканци и подобни.....западняците много повече си правят сметките. Ние още наивно си даваме парите за глупости....


хубаво филмче за новия дзвер

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: yakumo   
Дата:   25-01-19 21:46

Тук 6000 , на preorder - 5400 и ваучер за обектив [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   25-01-19 22:47

Система за ентусиасти :) Общо взето същата естетика като Субару - кораво, функционално, ръбато и определено не най-бързото, но пък си има фенове. Ако човек си вади снимките до 30х20 недостатъците въобще няма да личат. Но при тази цена ще е за ентусиасти.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 23:42

Мисля си че сега 4К и 8К са важните резолюции за скъпа камера.

А размерите са 15см, 27см, 65см, 165см в повечето случай 16:9 . Малкия размер портретно другите пейзаж



Публикацията е редактирана (25-01-19 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   25-01-19 23:59

Както казах, за ентусиасти :) Аз например си вадя снимките на термосуб принтер 15х10 у нас, за по-големи размери ходя на фото. Тук-там някой кадър по форумите, фейсбук нямам. Ъпгрейднах си тялото, защото исках една идея по-добро представяне на ниска светлина, иначе още щях да кретам със CCD-то от 2007-ма [cool]. Още не искам да прежаля 700лв за грип, ама сигурно и това ще стане.

Другият ми водещ критерии беше да нещо голямо, здраво и удобно - за захват (големи лапи), за управление (бутони за всичко, back button continuous af - веднъж свикнал с този начин на работа всеки апарат фокусиращ на полуспусък ми иде да го метна в земята, голям визьор) - общо взето глезотийки, имащи общо с кефа от снимането, но не и със самото качество на изображението. Та, разбирам ги защо са го направили така апарата :)

В това отношение липсата на горен екран е може би най-големият пропуск при тоя олимпус.

А това с монитора е много лесно - zoom-out-ваш и гледаш по съдържание. Те като серия - така или иначе техническото качество на всичките от въпросната серия ще е абсолютно еднакво - няма грам полза от pixel peeping.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 02:32

Видеото на дпревю

https://youtu.be/AffPoX5VZ7E


Да явно е за големи ръце тоя модел и май малко са прекалили за нормални хора

Тия електронни екстри дето са наблъскали са супер за телце нисък клас. Ще е яко ако обновят и ниския си клас, че нещо напоследък разредиха новите камери

ПП back button имат всички камери дори среден клас. А6000 например е доста евтина и там back button e интелигентно направено.



Публикацията е редактирана (26-01-19 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-19 02:52

hotsnail написа:

> В реално ползване на исо 800 ще се
> замзват картинката от тоя дребен
> сензор.....та за какво е направено
> това тяло някой да има идея??? Нещо
> за снимки през Юли по обед?

Много добре казано. Ако се ръководим от правилото Sunny 16, то дори на дневна светлина ще трябва да се вдига исото, за да се стигне скорост 1/1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 09:15

Абе моя дрът пен 5 на 800 не маже та тоя ли. Да не говорим, че при олимпус бленда 5,6 е оптимална за ползване [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-01-19 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 11:48

sunny 16 е тая класиеска картинка


https://www.slrlounge.com/wp-content/uploads/2012/10/Sunny-16-sticker1.jpg



лятото на слънце снимаш с исо 100, 1/100 и ф/16. Ако отвориш блендата на 5.6 т.е. с 3 стопа и с три стопа вдигнеш скоростта става точно за снимки на спорт с новия олимпус

исо 100, 1/800, ф/5.6 (sunny)

Ако има леки облаци

исо 200, 1/800, ф/5.6 (slight overcast)

Ако има облачета е

исо 400, 1/800, ф/5.6 (overcast)

Ако има са се нагласили преди да вали

исо 800 или 1600, 1/800, ф/5.6 (heavy overcast)

Ако искаш да снимаш портрет на гимнастичка в сянката на някой блок за да няма остри сенки или по изгрев/залез

исо 1600, 1/800, ф/5.6 (open shade/sunset)

Камера като Д5 или 1ДХ или А9 имат доста мегдан нагоре. Аз снимам с обикновен фул фрейм дето дори се води със слабичко високо исо, но сколасва на 6400 читави снимки ако добре експонирам. Тия дзверове, дето ги правят за спорт сигурно на исо 25600 вадят използваем jpeg.......

Тялото явно е доста готино. Май са по едри контролите от предните олимпуси. От по-старите им модели имаше оплаквания, че са малко трудни за натискане бутоните с ръкавици и туй онуй...

Видеото на Джаред - мен не ме кефи много човека......но явно се вижда, че тъпите дискусии за менютата трябва да се преустановят. Всяка фирма е разлина и ако им ползваш нещата ги научаваш - стараят се.

Интересното е, че Олимпус явно и за видеото са си поиграли и поне на мен малкото филмчета с него ми харесват като цвят.



Топни Нортроп - бая си е играл.....

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   26-01-19 12:03

hotsnail написа:


> лятото на слънце снимаш с исо 100,
> 1/100 и ф/16. Ако отвориш блендата на 5.6
> т.е. с 3 стопа и с три стопа вдигнеш
> скоростта става точно за снимки на
> спорт с новия олимпус

И като прибавиш еквивалентността, ще се окаже, че обективът ти трябва да е с бленда 2.8. Ако закачиш 300 f/4, ще вдигаш исото на 400 (олипмпусите нямат нативно 100, ако не се лъжа).

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   26-01-19 12:22

Неправилно е да сравнявате sunny 16 правилото, което е мислено за негативен филм, който търпи преекспониране и при който няма стабилизация.

Това с последните Х кадъра може би е най-готиния feature на камерата - с удоволствие бих го ползвал за всякакви момент, който не може да се повторят.

При цени от нашите магазини със стандартен обектив:

- E-M1X + 25/1.2 = 7600лв
- D500 + 30/1.4 = 4000лв (с грип 4700лв)

Съответно - заслужават ли си 8-те кадъра отгоре в серия, последни кадри и стабилизацията едни 2900лв ? При положение, че в d500 имам хубав тракинг и фокус по лица през визьора (посредством сензора за меренето, който е с достатъчно висока резолюция). За мен не, но за някой който вече има 25/1.2 това е едно страхотно тяло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 12:29

Ауто исото им почва от 200, но ръчно може да се свали до 100, а този новия до 64, но това е пейзаж евентуално. При механичен затвор до 1/8000 и електронен до 1/32000, няма проблем със силната светлина. Моят пен е само с механичен до 1/8000 и не съм имал проблеми със снимки на силна светлина на 1.2 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   26-01-19 12:30

soalr_sea ако искам скорост 1/800 това което си изредил не помага за хубава снимка. Стабилизацията е хубаво за кадриране с дълъг обектив и следене - щото от треперенето на ръцете...ама всички системи ползващи обективи над 150мм от последните 15 години имат стабилизация....Олимпуса може да е малко по-добър със стабилизацията. Това няма значение за резултатите при скорост 1/800.....

Няма значение и всички други щуротии дето са сложли....камерата е уж направена за спорт и точно за спорт не става

Тая камера щеше да е супер ако беше 2000 лева и на половин размер.

тия екстри дето сега ги хвалят на олимпуса много ги уважавах на некс-5 преди 8 години. Multi frame noise reduction, auto stitch и други подобни. Вярно олимпус сигурно са ги направили много пъти по-добре и сега със high res режима и мощния процесор....ама некс-5 преди 8 години беше 1300 лева. Сега е 2018 и да искаш 6000 лева на база тия ектри.....



Публикацията е редактирана (26-01-19 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   26-01-19 13:54

Даа ама некса ги прави тия неща само в джипег, то и телефона ми ги има тия екстри, ама са само в джипег, реално никаква полза от тях, уж ги имаш, но реално ги нямаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   26-01-19 14:24

Тази машина е направена да олекоти живота,на наказаните от FX физиката фотографи,при еднакви резултати на изхода!
Умните са го разбрали,на останалите им предстои? [beer]

https://www.youtube.com/watch?v=_tRTlpFPiIk&t=0s&list=PLNhNjjdG4lXiGhrRgxfZiaBIuKZVncAlG&index=114

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=PFBHpWuEy8Y

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: uri64   
Дата:   26-01-19 15:32

hotsnail написа:


> Видеото
> на Джаред
> Топни
> Нортроп - бая си е играл.....

Човек, как имаш нерви да ги гледаш тия направо не знам....


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   26-01-19 17:00

Доволна камера!
Определено ще има фенове, особено тези про фотографи, които искат да снимат без да носят по 20 кила техника.

Сега да сложат същите благинки, новата матрица, новия фокус и т.н. в едно тяло без грип, и да го пуснат за 3000 - 3300лв [smile]

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-19 10:29

Само да имаше горен екран...
Иначе като стане по-евтина ще е интересна за колекция.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 07:59

karan4o, [smilie24]

Не е за мен камерата, но ѝ се кефя - за възможностите/технологията вградена.
Ето и рекламно клипче:

Michael Hurren - Olympus OM-D E-M1X

... при подобни условия - определено е необходима. [smilie24]

От статията на DPReview:

Olympus OM-D E-M1X in the studio: familiar image quality, Pixel-Shift still impresses

- при интерес, свалете *.jpg примерите с Pixelshift функцията от Oly на исо 200 и A7RIII на исо 100 - тези от RAW. Намалете до размера на A7RIII/увеличете до размера на Oly - с подходящо шарпене. Сравнете.

Olympus, [smilie24], [beer]



Публикацията е редактирана (28-01-19 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 09:14

дано пуснат нормален пен с тия екстри и без визьор, дето да стърчи отгоре. този просто ми е много голям...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 11:19

The new Olympus Workspace software

... може да се сваля вече, дано е по-бърза от OlyViewer 3! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 11:23

супер! [smilie24]
стария вюер, като цяло дава най-добро изобрацение, но големия му минус беше, че практичски Highlight & Shadow не работеха добре. фотошопския камерарав беше много по-добре, което е някак тъпо. дано в тоя са го оправили. още довечера ще пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 13:10

Тия олимпийци ме кефят... всичко живо вади ФФ тела, нови системи и тем подобни, а те продължават да залагат на м4/3.
Това лично ме радва, защото има много хляб и много плюсове в този формат, а както виждаме с напредването на технологията, високото ИСО при м4/3 става все по-използваемо...

Аре вадете новата камера за ентусиасти, че тази не е по джоба ми, пък и не ми трябва този грип.

[cool] [smilie7] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 13:19

с просто е, с напредването на технологиите в сензорите, смисълът от пълноформатен сензор започва да намалява. мен м4/3 точно с това ми харесва, по-малки и компактни тела, изключителни обективи, картинката е остра и равномерна по целия кадър, позволява снимане на отворени бленди при достатъчно дълбок доф, въобще, ако не се търси размазване на фона и прекалено плитък доф, за мен е абсолютно безсмислено да взимам по-голяма и тежка камера. само потребител на олимпус може да знае колко са юзер френдли тези камери, как всичко е мислено и премислено до най-малкия детайл, което създава изключителен комфорт при ползване. като добавим и безкомпромисно високото качество на олимпуската техника и картинката става пълна. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 15:56

много се заплеснахте... Никой ли не види, че това е претоплена манджа [smilie11]
E-M1 II, с втори процесор, несменяем грип и нова стабилизация

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 16:31

"... E-M1 II, с втори процесор, несменяем грип и нова стабилизация"- и с по-добър АФ, и с по-добра прахо/влаго/температуро устойчивост, и с по-добър затвор, и с PixelShift от ръка, и с по-добър визьор, и с ....

Добра "манджа" се е получила! [smilie24]

... след време, и в другите "ресторанти" - и на конкуренцията, разбира се.
След време. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 16:53

serjy няма как да отпада големия сензор. Напротив виждаш, че хората минават на среден формат. Това се дължи на проста физика. Ако можеше да са плаки по 30х40 сантиметра и за тях щеше да има клиенти.

Та сега по същество няма как да направят еквиваленти на 1.4 обективите за м43. Трябва да правят 0.7 обективи с АФ и същевременно високо качество и ползата от файдата се губи. Обективите стават по-скъпи, тежки и претенциозни от фул фрейм моделите.

Бях го писал на едно място и ме освиркаха, но за нашата слънчева система или поне планета 35мм формат е най-разумния компромис. С времето се е утвърдил. Не е да няма място за други формати, но надолу се губят едни възможности, а нагоре други. Просто на 35мм в момента се получава добър компромис за универсална камера. Това е физика и няма как Олимпус да го променят.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Synthy   
Дата:   28-01-19 17:03

hotsnail написа:

> Та сега по същество няма как да
> направят еквиваленти на 1.4
> обективите за м43. Трябва да правят
> 0.7 обективи с АФ и същевременно
> високо качество и ползата от
> файдата се губи. Обективите стават
> по-скъпи, тежки и претенциозни от
> фул фрейм моделите.

А кому е нужно това?! Който иска подобна визия - не купува М4/3. Това е нещо съвсем различно. Като гледам и Олимпус не са се засилили да докарат подобни ДОФ-ове. Просто целта е различна.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 17:35

Synthy именно!

Сети се каква мъка е да докараш приемлива дълбочина при макро с по-голям сензор например.....или колко е удобна една малка камера с малки обективи.

ама за портрети с плитък фокус, ще си взема по-едрия сензор.



Публикацията е редактирана (28-01-19 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 17:47

И за портрети си става, е, не е като 85/1.2 на канон, но дофа е точно два пъти по-дълбок с 45/1.2 на олимпус, демек, съвсем съвсем прилично. Естествено за човек, който снима основно портрет изискванията ще са едни, а за стриит, за пейзаж съвсем други. Аз обичам да снимам пейзаж и това което ми дава олимпуса трудно ще го получа от друга система и то ако нося 5кг повече техника и статив задължително. Просто мен ми е най-удобен м43 формата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 18:19

Ето примерен портрет с олимпуса. Мен това мазало ми е достатъчно


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548692256_OI000415-01.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   28-01-19 18:56

Хубав кадър! Добре седят и цветовете и дефокус. Това този 45/1.2 ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 19:08

Да, дори мисля че това не е обработвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 19:13

Ето малко пейзажи при ниски скорости, от ръка, на бленда 2,8, имат си екзиф. С новата машина стабилизацията ще е 3 топа отгоре!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695190_36_25.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695189_OI000709.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695188_OI000359.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 20:30

Стига с пропагандата. Първият кадър е на 1/40-та и 12мм (ефективни 24мм). Правилно казва, че дори до 1/25-та няма да има размазване, с какъвто и да е апарат при тази дължина.

Не е като да не се кефя на новата камера на олимпус - включително гледах сравнения с идеята евентуално да я пробвам - няма как, д500, който вече имам на високо исо я отвява - и за разлика от стабилизираният олимпус мога да снимам на високо исо с няколко стопа отгоре, а мога да снимам и със статив. Олимпусът обаче не може да снима на високо исо. И като сложим това, че ефективното светлопредаване на уж-светлосилните им обективи изобщо не е светлосилно - за пример 25мм f/1.2 е почти t/2.0!! За сравнение сигмите на 1.4 който ползвам са t/1.5, а 18-35/1.8 е t/2.0.

Забележи, че сравнявам камера за спортно снимане с камера за спортно снимане. 20 мегапиксела срещу 20 мегаписела - и съпоставимо тегло.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 20:36

Спокойно, не се кахърете. FUJIFILM X-T3 ги бие и двата заедно взети накуп [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 20:43

Хубаво каза за първия кадър, защо не каза за другите, че са на 0,7 секунди!

Исото на новия олимпус е точно два стопа надолу спрямо сони А73! А това за светлосилните обективи даже не знам как го измисли? Би ли пояснил, че не веднъж съм сравнявал светлосила-скорост и на всички камери е еднаква скоростта при една и съща светлосила.

Много пъти съм давал за пример, че при репортаж няма абсолютно никаква разлика в качеството на снимката. Ако си с ФФ не можеш да снимаш на 1,4 или 2,8 щото всичко ще е замазано, задължително трябва да позатвориш за да имаш някаква дълбочина на рязкост, минимум до 5,6. И какво стана с исото? Два стопа нагоре, точно колкото да са еднакви картинките, НО олимпус отново има предимство с острите си обективи и добрата стабилизация, така, че нещата са доста на кантар.

Единствения плюс е ако искаш по-плитък доф от този горе. Но когато ти трябва дълбочина на рязкост плюса е при по-малкия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 20:48

Ако не ти треперят ръцете с първата 1ца можеш да извадиш читав кадър и на 1 секунда от ръка. С подпряни ръце на 2 секунди експонация вадя чист кадър.
Тази камера има много по-добра стабилизация, гледах кадри на доста секунди снимани от ръка. Няма смисъл да се оспорва този факт...

"за разлика от стабилизираният олимпус мога да снимам на високо исо с няколко стопа отгоре"
Къде са тези няколко стопа отгоре [smilie11]

"за пример 25мм f/1.2 е почти t/2.0!!"

Научете го бе хора... бленда 1,2 си е 1,2... не е 2. Толкова години се дъвче и пак се говорят небивалици...
Разликата в дофа е друга работа, но то аман от мазаници...

...а и със светлосилните обективи за м4/3 мазаниците са съвсем достатъчни... ако ти трябва още, има фотошоп.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 20:55

Примерно статив ползвам го само при такива снимки


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695192_36_70.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548695194_36_63.jpg



Всичко от 1 секунда нагоре си го снимам от ръка или леко подпрян някъде. Да не мъкнеш постоянно статив си е голяма екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:02

" ... ... ако ти трябва още, има фотошоп." -

A Simple Way to Add Beautiful Bokeh in Photoshop

Точно преди малко го гледах - нали съм с м4/3![smilie5]

Пропаганда?!
Нали всеки има глава на раменете?! ... да я ползва по предназначение.
Появява се нов модел камера - нормално е някоя приказка да споделим

Всеки избор е компромис някакъв - почти винаги.



Публикацията е редактирана (28-01-19 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 21:08

f/X означава отвор на блендата, t/X означава ефективно светлопредаване - т.е. колко загуба на светлина има поради оптичната конструкция. Едното е идеална стойност, другото е реална.

Отваряме ето тук - https://tinyurl.com/y996gzw7
и виждаме - transmission 1.8 T stops, 410 грама. За сравнение https://tinyurl.com/y8klkams
е f/1.4, t/1.5, 430 грама.

След което отваряме студио сравнението на dpreview на 25600 iso между E-M1X, D500, A6500, и A7 II

Няколкото стопа отгоре се виждат на сравнението. Линкове към photonstophotos за динамика на сензор и шум да давам ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   28-01-19 21:13

Еми олимпуса го пребива отсекъде и е двойно по-остър на един стоп повече светлосила и еднакво тегло... а си мислех, че тоя обектив е огромен, пък той ще излезе нормален [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:14

Добре, D500 e по-добър!

... и какво от това?!

Темата е за Olympus E-M1X.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 21:35

Олимпусът го пребиват от всякъде искаш да кажеш ;) А сравнението с d500 е единственото умесно - няма друг евтин апарат, предназначен за спорт - бърз автофокус, бърза серия от кадри, голям буфер. Хайде, да кажем и 7D. Нагоре вече са D5/1D/A9.

Отделно, че стабилизацията при спорт не играе чак такава роля - с дълъг обектив човек така или иначе ще се измори и ще ползва монопод.

Нека дойде по нашите магазини - ако го имат под наем с удоволствие бих си платил да го пробвам за няколко дена. И все пак, нека гледаме обективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 21:56

"... искаш да кажеш ;)..."- не.

Опитвам да насоча дърдоренето към темата: Olympus E-M1X.

Погледнал си субективно - направил си избор: Д500. Със здраве го ползвай![smilie24]
Не виждам с какво Оли нарушава избора ти - няма драма.
Това е съвсем различна, отделна камера - за други фотографи, които субективно имат нужда от него.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kasad   
Дата:   28-01-19 22:34

Леле какви глупости се писаха. Къде пребиват Олимпуса? Гледам, гледам пък и други примери....ами то с острота, цветове къде д500 пребива?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   28-01-19 22:59

[smilie18] [smilie18] Аман от разбирачи и пребивачи в тоя сайт!

От 2005 сте ги заразбивали тея олимпуси, а 2019 все още вадят про тела, пък и бая про обективи са насъбрали
[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-01-19 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   29-01-19 11:12

нови клипчета в 43руморс

E-M1X videos and tests roundup


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   29-01-19 18:25

Имаме нов туристически турбо зуум Olympus 12-200mm [cool]

дано да е острилка!

https://www.43rumors.com/wp-content/uploads/2019/01/Olympus-12-200.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: ombre   
Дата:   29-01-19 20:01

Олито кефи.Точка.Аз казах.Хау.

D 500 ( да се чете пестин...)...[smile] също кефи,та всеки да си взима нещо дето го кефи.Не се дърляйте за глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   30-01-19 11:19

... няма ли кой друг да се изкаже в полза на E-M1 X ???

В България ще има само 2броя внесени:
Един ще е Демо бройката в OLYMPUS.bg
а другият ще краси витрината в магазина на ФотоСинтезис София [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-01-19 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   30-01-19 12:24

Medium-Fuji,
Големи напъни да се заяждаш и да тролиш!!! Явно ти е скучно!
Що се отнася до камерата, мисля че не е лоша идея, Oly да обърне внимание на птичари и спортни фотографи. м43 формата дава известни предимства при дългите оптики. Все пак да поясня, че тази камера е последното нещо, от което се нуждая. Харесва ми, че са подобрили стабилизацията. Вече не остана производител, който да отрича необходимостта от такава(дори и Fuji [smilie3]). Дали на спортните фотографи им трябва точно тази екстра е малко дискусионен но... Все пак тази камера ми е малко противоречива. Хубаво беше да поизпипат AF система и особено AF-C + TR преди премиерата на камерата. Предполагам че до 1 година, чрез обновяване на firmware ще я докарат на прилично ниво, но първото впечатление е доста важно за такъв клас скъпи камери! Гледах клипове с AF при различни ситуации и има осезаем напредък, но не е на нивото на А9!!! Другото слабо място на камерата е, че почти изцяло е стъпала на Е-М1 мк2. VF и сензора трябваше да се подобрят, след като са решили да искат такава цена!!! Взе да става много притеснително, как може толкова години всчки нови технологии при сензорите да подминават Oly. Ясни са минусите от това че сензора е по-малък, но и да си позволяват да изостават толкова много в технологично отношение, вече започва да става плашещо. Някак не ми се връзва да пускат камера за спортни фотографи с такъв сензор. Там се гони висока скорост, а тя качва ISO-то. Струва ми се, че трябваше да извадят ново поколение сензори преди да пуснат подобна камера. Другата новост HH HiRes не е лоша, но защо с толкова много кадри са я реализирали ми е много чудно(а и резултатите от ръка не са впечатляващи). Щеше да е доста добре да се предложи режим FullColor – 3 кадъра за извличане на R,G и B каналите за всеки пиксел и това щеше да е постижимо за 1/20 от сек.(т.е. става за снимане от ръка) дори и при Е-М1 мк2. Oly упорито бяга от подобен режим, който щеше да поизравни картинката с тази от FF.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: GM   
Дата:   30-01-19 13:32

Средно Фуджи, докладвах ти простотиите....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   30-01-19 14:04

не мога да разбера, що българина се чувства длъжен да натрапва своя избор и на хора, които явно и видно отдалече, имат предпочитание към друго? навремето бях харесал един двоен кит на пентакс. тук форумните мозъци, един през друг ме убедиха, че никон е страшна работа, толкова много са яки, че пентакса е някаква каруца, и аз млад и зелен си купих никон. накупих и обективи и похарчих една солидна сума пари за нещо, което не ми допадаше. в резултат намразих никон и цялата им система, разпродадох всичко и си взех олимпус. оттогава съм доволен от техниката си и не бих си причинил неудобството да си взема друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: D.S   
Дата:   30-01-19 15:26

Абе Олимпус първи се сетиха за БЕЗогледален, то даже това ги спаси, че тогава КаноНикон нямаха бутане, Олито беше изпята песен. Затова им давам респект. Беше ми първата безогледалка, ама тогава бяха далеч, далеч, дори от снимки за спомен. Сега хората вече имат цяла система и щом го вадят това чудо, явно имат и клиенти. Ние тука не сме фактор. Хората дето си вядят парите главдно си снимат още с ДСЛР, което няма нищо лошо, но защо този спор ФФ, кроп и 4/3 се води цяло деситилетие ела ми обясни. Мерите си дофа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   30-01-19 15:33

Господа съфорумци, SoftImage и GM, защо се палите така от моите коментари... С какво накърнил съм достойнството ви?
Изказал съм критично мнение, това притеснява ли ви? Аз лично като притежател и ползвател на OM-D E-M1 Mk II и m. Zuiko Pro обективи, не съм изобщо впечатлен от новото тяло. Цената му е върховна, а технологично напредък по отношение качество на изображението почти няма

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   30-01-19 15:35

И аз съм изцяло на Oly, но напоследък взеха да се пооливат. Преди някак бяха в челните редици по иновации. Сега като гледам на какво ниво им е AF система и сензорите спрямо конкуренцията, как да кажа... Слагат PD AF само на топ нивото - що за подход?!?!? Силно се надявах да извадят нещо впечатляващо с E-M1X(все пак толкова пари) ама пак... Техниката, която имам си ми върши прекрасна работа, но нещо взеха да поизостават. Почти всички си направиха IBIS и се развиват с бързи стъпки...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   30-01-19 22:35

'Sensor size isn’t the answer' - Olympus exec explains the thinking behind E-M1X


От бележките на редакторите:

"There isn't a full-frame camera on the market that can shoot Raw+JPEG frames at 60fps, or combine several frames taken in an instant to output an 80MP file. Likewise Live ND, which simulates the effect of an ND filter without the hassle of actually having to use one, and a stabilization system capable of 7.5EV of correction (thanks to a new gyro mechanism and tweaked software).
... It's quite likely, too, that the E-M1X is the toughest professional camera on the market. "

Интересно е.[smilie24]



Публикацията е редактирана (30-01-19 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: D.S   
Дата:   31-01-19 02:51

Абе това как става 80mp файл си е чист маркетинг, щото да ги комбайнеш требе статичен обект, статив, да не духа вятър и какво ли още не - тайче специално по тази тема - не мерси. Другото на който му требе скорост, не мисля че точно в момента някоя система изостава тука - дори Fuji. Хубавото за крайния потребител е че има конкуренция и това исках да кажем с предния си пост. Тука само си хейтим това дет не е нашо, но ако пак се повтарям може би, Безогледалките не се бяха появили, двете компании още ще си клатеха краката във въздуха, така че по-добре да се радваме, че я има, а не да недоволстваме [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 09:27

Никак не е зле 80 MP режима, стига да го позабързат малко(но за това трябва HiTec сензор с подобни на А9 технологии). А в момента при желание могат да пуснат подобен режим от 3 кадъра по 3-те цветови канала за 1/20сек. (както за E-M1X така и за M1 мк.II), просто нямат желание и това е!!! При Hi Res 80MP режима първите 3(от 8-те) кадъра, които правят, са точно тези, но.... [smilie18]
Дано новата автофокусната система в някаква степен я пуснат и за по ниските нива - примерно за всички OMD модели.
serjy, покажи още малко какво може 45мм f1,2.[shtrak]



Публикацията е редактирана (31-01-19 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: victory13   
Дата:   31-01-19 10:39

Възможно е да не може да се обновят до нивата на новите АФ... Все пак става дума и за съвсем физични параметри като големина, разположение, захранване на точките, и само със софт да не е възможно да се влияе в достатъчна степен...

Тялото впечатлява [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 10:47

и трите обектива, 17/1,2 25/1,2 и 45/1,2 са абцолютно перфектни, остри на бръснач още от 1,2, с меко и приятно боке, ниски хроматични аберации и отлично цветпредаване, но само размера на 45/1,2 ми се виждя приемлив. така, че продължавам да си мечтая Олимпус да пуснат 17/1,4 в компактен размер и с добри оптични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 10:57

ето малко примери от 45/1,2, дирекни джипеци от фотоапарата, не са обработвани, ресайза надолу си е от фотофорум-а


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924893_P4151181.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924891_P4191231.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1548924889_P4191234.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 11:08

serjy [smilie24]

>>Възможно е да не може да се обновят до нивата на новите АФ... Все пак става дума и за съвсем физични параметри като големина, разположение, захранване на точките, и само със софт да не е възможно да се влияе в достатъчна степен...

Имах предвид новите ОМД камери да вземат в някаква степен от новата АФ система, а от сегашните евнтуално Е-М1 мк2(все пак имат мощен процесор). Не е добра идея да се орязва АФ на камерите. Погледнете Sony и Fuji - предлагат PD AF за почти всички нива.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 12:06

Новото ОМД задължително трябва да е с новата автофокусна система и с новата архитектура на матрицата. Ако не го направят това, ще изгубят според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: victory13   
Дата:   31-01-19 12:31

Зависи... другите производители твърдо обособиха 2 класа, многопикселни пейзажни с фокус за портрет, природа, и малко пикселни за спорт, репортаж... с изключения, дето потвърждават това...
Нормално малките сензори са по-трудни за пригаждане за бърз фикус, по-големите обратно... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 12:37

Рекламният клип обаче ме впечатли много!

Добър маркетинг!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 15:27

>>Нормално малките сензори са по-трудни за пригаждане за бърз фикус, по-големите обратно...

Почти не останаха GSM-и без фазов фокус, а там не слагат големи сензори!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 15:43

моят пен E-P5 е вече на почти 6 години, безупречен фотоапарат във всяко отношение, като изключим следящия фокус. ако шест години по-късно не мога да си взема Пен с добър следящ фокус, наистина си е излагация...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 15:50

Това ми беше мисълта и на мен. Редно е поне на PEN-F и OMD моделите да сложат фазов фокус с добре функциониращ AF-C (+TR). Ако не започнат да пускат подобни модели ще загубят пазарен дял!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kasad   
Дата:   31-01-19 18:43

Истината е в панасониците!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 20:37

А я някой да ме светне, какво му е на фокуса на новото омд, че нещо сте недоволни. Аз от видяното до тук не видях забележки някакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   31-01-19 20:48

Коментара е излишен,особено за възможностите на стабилизацията-0,44 м.https://www.youtube.com/watch?v=y0T0kk14IPY

И един коректен,и точен анализ на камерата!
https://www.youtube.com/watch?v=iOw22f1qBTE&t=1s

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 21:05

Камерата безспорно е жестока, но ние искаме тази функционалност в малък пен и на половин цена [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 21:07

Аз лично се влюбвам в камерата. Не е за мен, но, ако изкарат същото нещо без грип, ще си го купя.
[beer]

serjy, изпревари ме [cool]

Аз искам Омд без грип [smilie18]

А този точен анализ и аз мислех да го публикувам... вижте го, наистина е в десятката!
[smilie24]



Публикацията е редактирана (31-01-19 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   31-01-19 21:30

Интересно звучи Olympus interview at Dpreview: “sensor size isn’t the answer, we won’t use any other mount other than Four Thirds”
Мен ми звучи като да чакаме още нови камери [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   31-01-19 21:41

serjy,и аз искам да карам RS6 на цената на гоуф 3-ама не дават [smilie5]
karan4o,все пак камерата е проектирана за удобство,и работа с по-големите телевици,особено с 300/4 и очакваният 150-400/4,5.
Защо ли все искаме нещо страхотно като техника,ама да е евтинко?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 21:49

Абе прав си, просто тази цена не е за моя джоб, а камерата е страхотна, но към нея си трябват теле обективи, а и те са цифра...
Засега ще си карам с първата единичка и ще чакам новото ОМД
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   31-01-19 21:55

"Мен ми звучи като да чакаме още нови камери"
Във интервю на Дмитрий Кропски със Такахиро Тосака,се казва,че ще има и обновление на някои модели,но не се уточни,кой ще е първи.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: solar_sea   
Дата:   31-01-19 22:26

Някой има ли информация кога ще има тестова бройка достъпна у нас ? Може и на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 22:27

>>keri-di: аз искам да карам RS6 на цената на гоуф 3-ама не дават

Sony A6400, RS6 ли е или "гоуф 3"? Нека да погледнат какво прави конкуренцията в камерки почти сапунерски размер(с цена под 2000лв) и да си обновят моделите с подобна AF система!!!
Според слуховете, ще се обнови PEN-F и още един модел поне, през 2019 - колко е вярно.... То и за Е-М1X какви работи пишеха....[smilie7]



Публикацията е редактирана (31-01-19 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   31-01-19 22:38

SoftImage, не се заяждам...
Искам да ми покажеш сравнение на сони с Х-а на олимпус по отношение на автофокуса, а и не само...
За мен автофокуса на новата камера е много добър, не съм намерил материал до сега, който да го оспорва...
Прати ми нещо, за да видя, какво имаш предвид...

П.с.
Тая сапунерка няма смисъл да я сравняваме... нереално е.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   31-01-19 23:17

karan4o, колкото ти имаш, толкова и аз имам информация за AF система на новото Oly. За сравнения едва ли има кой да направи такова на този етап. Финални тестове не могат и да се правят в момента докато не се пусне версия 1.0 на firmware. Аз гледам независимите тестери какво казват. Повечето клипове са от Oly визионери и там нещата са поокрасени.
Ето мнение от тест на DPReview.com и Tony Northrup
Винаг има субективизъм и възможност за грешки или желание за подвеждане, но на този етап мнението на независими тестери са смесени. Както писах почти сигурно е че Oly ще подобри нещата през Firmware upgarade. Дано не продължи традицията да слага PD AF само Е-М1 моделите.

>>Тая сапунерка няма смисъл да я сравняваме... нереално е.
И аз така мисля, но ако се окаже с по добра AF система - какво правим?



Публикацията е редактирана (31-01-19 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   31-01-19 23:21

SoftImage,не искам да пиша нищо лошо за която и да е марка!
Няколко пъти съм писал,че преди да взема Олито,разглеждах Фиджи и Сони-и точно серията 6000-6500.За Олимпуса,освен простотиите,които се пишеха почти навсякъде-друго не знаех.Сега за Сонито,дори и новостите не разглеждам-просто не е моята камера!
Затова,на който,каквото му харесва,това да си купува.Аз нямам нищо въпреки! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   31-01-19 23:25

"Ето мнение от тест на Tony Northrup"
Само Тни Не-Please?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Hsathv   
Дата:   31-01-19 23:43

Автор: keri-di
Дата: 31-01-19 23:21

SoftImage,не искам да пиша нищо лошо за която и да е марка!
Сега за Сонито,дори и новостите не разглеждам-просто не е моята камера!

Ето заради такива клиенти sony купиха фотографското направление в олимпус. Не искат сони, купуват оли. Нищо, че реално оли е 4/3 системата на сони. Важно е да върви търговията.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   01-02-19 00:02

Това от части е вярно... купиха 30%, за да им вземат иновациите, щот Олимпус са били винаги иновативни...
... е, за сметка на това пък те получават матрици...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   01-02-19 00:03

"Ето заради такива клиенти sony купиха фотографското направление в олимпус. Не искат сони, купуват оли. Нищо, че реално оли е 4/3 системата на сони. Важно е да върви търговията."

Значи без да искам,аз съм си взел по-хубавото Сони [smile]
Шега-разбира се.За мен Олито и няколкото ПРО обектива са Идеална комбинация!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   01-02-19 10:14

Не се вкарвайте във филми. В момента, доколкото съм следил, Sony има 5% дял от Olympus. Поне дя бяха направили по-съвременен сензор за Oly.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: kvakioh   
Дата:   01-02-19 11:02

Видях го наживо, подържах го, без да мога да снимам с него. Всичко ми харесва, освен че липсва горно екранче, дори най-малкото да е, с подсветка като при "по-големите" камери. Няма да го взимам, основно заради екранчето. Иначе с 12-100 или бъдещ 12-200 ще кърти.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-02-19 09:58

kvakioh, защо е толкова важно това горно екранче?
Знаеш на какъв режим си, знаеш в какви условия снимаш - какво помага екранчето?


... къде успя да го разгледаш? [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-02-19 09:59

The Small Sensor Argument


... от добър фотограф. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   02-02-19 11:29

Иване никой не отрича, че си имат достойнства малките сензори.

За мен е странен размера камера при тоя размер сензор. Ама както гледам си я харесвате такава голяма. Явно не е направена за мен а за Вас. Лошо няма.

Това с високото исо не го разбирам. Интересно ще ми е да пробвам някоя от новите камери на олимпус. Преди години пробвах от 1-вите евтини модели дето имаха. Тогава не ми хареса картинката да съм откровен - писали сме си тука със Серджи. Той отдавна казва, че тия неща са оправени. Някои сега пишат че на исо 800 вече има доста шум. Статията дето даваш казва и на 6400 е поносим. То разбира се има разлика и в уменията на тествашия. Високото исо с добра експозиция обикновено добре изглежда, а ако е недостатъчна експозицията някак се подчертава шума.....сигурно има и други фактори...

Та какво Ви е нението тука? До колко исо горе долу новите м43 се справят?

ПП По финансовия аспект мисля, че Сони продадоха преди няколко години част от акциите си или висчките дето купиха 2012-а година за да спасяват Олимпус. Никога не са притежавали фото подразделението им. Дори мисля, че за помощта Олипус всъщност лицензираха или помогнаха на Сони в медицинската техника или така пишеше в статиите на времето. При Сони май един от най-печелившите им бизнеси е финансовия.... от сделката с Олимпус, когато Олимпус се оздрави мисля, че Сони направиха доста пари....



Публикацията е редактирана (02-02-19 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-19 12:19

Конвертирах ги без шумопотискане
1600

https://farm5.staticflickr.com/4808/46904985052_f751fdc55f_o.jpg

PC141686 by Иван Карагеоргиев, on Flickr

2000

https://farm8.staticflickr.com/7822/46957033721_af748c8b4e_o.jpg

PC130435 by Иван Карагеоргиев, on Flickr

4000

https://farm5.staticflickr.com/4826/39992530153_674c244cbe_o.jpg

PC170670 by Иван Карагеоргиев, on Flickr

6400

https://farm5.staticflickr.com/4830/46957033041_2e6868129c_o.jpg

PC151008 by Иван Карагеоргиев, on Flickr

От статията, която Иван пусна:

https://farm8.staticflickr.com/7829/39992605683_25b1d26e08_o.jpg

P8280145 by Иван Карагеоргиев, on Flickr

"This was an ISO6400 image. Seriously, I do not see any issues with quality degradation, or "noise". Of course "full frame" cameras will be better. There will always be a camera doing something better out there, but the main question is, am I happy with this shot? Is there any reason for me not to be happy?"

За мен има значителен напредък от 16 мп-вите матрици.

П.с.
Не знам дали няма да започне да бави отварянето на темата, така че може и да ги махна, ако има проблем.



Публикацията е редактирана (02-02-19 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: ombre   
Дата:   02-02-19 12:23

Ivan_A-много добър линк,показващ много,не само на това,на какво е способна камерата,но и някои други неща....[smilie24]

Благодаря.Също си заслужава човек да погледне и дадените от автора линкове за нощната фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-02-19 17:17

Кириле, не е за мен камерата - и за мен е голяма. Но ѝ се радвам - като техническо постижение. Сега в нея, след време - и в други, по-компактни ...

За високото ИСО - за мен м4/3 20МП, на 1600-3200 е добре. Стабилизацията помага да се държат по-ниски.

... разгледах редакторската галерия за този месец. От тези кадри, които имат exif, само два (2!) са на исо 6400 (на по-високо няма) - от кропки.
Кадрите от ФФ масово са на ниско ИСО! Ясно е защо, нали?!

Не намирам камера в момента, с която да не може да се прави добра фотография.
От целта (работа/кеф), от харесва/не харесва=допада/не допада ми се обуславя изборът.

... и от мога/не мога да си позволя финансово. [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-02-19 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: serjy   
Дата:   02-02-19 17:37

мен ми се ще нов сензор с повече пиксели, примерно 50 и нагоре. че то телефона ми е с 40 [smilie18] ... 40 не ми трябват, но като свалиш со 10 доста добре уплътнява изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   02-02-19 17:44

Добре де, от кадрите които гледам из мрежата 6400 исо на новата камера е съвсем използваемо. Не виждам драми никакви... да... ФФ има по-добро исо, но там има други неща, които не ми харесват. Напредъкът е очевиден за мен...
И да... камерата също не ми е по възможностите и ми е голяма, но й се радвам много... перфектна бойна машина е!
[beer]



Публикацията е редактирана (02-02-19 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   02-02-19 20:30

Камера мечта!
Много показателен обзор за възможностите на камерата.Особено за птици и животни/и не само/.На 7,08 м.с каква лекота държи пернатото!
А с 600 ЕФР/840+МС-14/човек може да се разхожда без никакво напрежение!
https://www.youtube.com/watch?v=SmurxImKsx8



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   02-02-19 22:44

Козовете на тази камера са в новите екстри, не в сензора. Според всички, сензорчето е същото като на Е-М1 мк2. Остава да се види колко е напреднала AF система и стабилизацията. Докато не излезе 1,0 весия на firmware всички тестове са предпоследни. В DPReview.com можете да сравните качеството на изобржвнието на сензора на Е-М1Х с това на конкуренцията(и там се потвърждава, че сензора има еднаква производителност с тази от Е-М1 мк2). Пише, че добри резултати с HH Hi Res получават с отложен старт 1 (което си е логично де), но това може да е обяснението за противоречивите резултати от разпространените тестоеве до сега.



Публикацията е редактирана (02-02-19 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-19 01:03

Сони от А7р2 до А7р3 със същия сензор извадиха по-нисък шум, по-голяма динамика на ниско исо, много по-добър АФ и като цяло много по-оперативна камера.

Няма да е прецедент ако новата камера изкара половин до цял стоп предимство на всички показатели и АФ е класи напред. Явно им трябват по-бързи процесори за АФ и явно преди 4-5 годинки не е имало подходящи производителност на подходяща цена и размер за камерите. Новия е с "два" процесора каквото и да значи това т.е. вероятно ще има подобрения много.


ПП А ако си спомним до преди 10-тина години сензорите ги използваха в няколко поколения камери - 8мп на Канон, Сони имаха 10МП един с Д80 и куп други камери. А 12МП кропски на Д300 и А700 го ползваха много години и фуджи 5-6 години след първите камери изкара Х100 с него....

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   03-02-19 09:34

>>Сони от А7р2 до А7р3 със същия сензор извадиха по-нисък шум, по-голяма динамика на ниско исо, много по-добър АФ и като цяло много по-оперативна камера.

По принцип си прав, че е възможно и на това се надявах. Няма драма, че запазват MP, но не вкараха новите технологии от А7 III и А9. В E-M1X няма промяна в сензора!!! На друго са наблягали и там са новостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   03-02-19 13:02

От тестовите кадри ми се струва, че има подобрение в матрицата, спрямо E-M1II. Шумът е по-малко.
Трябва да се изчака последния фърмуеър и ще се прецени тогава.

Новия е с "два" процесора каквото и да значи това

Вторият процесор отговаря изцяло за новата автофокусна система.



Публикацията е редактирана (03-02-19 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   03-02-19 14:30

По-скоро двата процесора позволяват по-добро шумопотискане [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: SoftImage   
Дата:   03-02-19 14:38

>>karan4o : От тестовите кадри ми се струва, че има подобрение в матрицата, спрямо E-M1II. Шумът е по-малко.
Трябва да се изчака последния фърмуеър и ще се прецени тогава.

karan4o, гледай резултатите в RAW. Там последния фърмуеър неможе да помогне(промени може да има в JPG)! Ако имаше нов сензор, Oly щеше да го афишира.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   03-02-19 17:52

Няма нов сензор, но има нова архитектура на стария сензор... от гледне на кадри в роу, това ми е заключението..., че има подобрение в при новта камера. Самият детайл ми се струва, че е по-ясен на високо исо.
Аз нямам 2рата версия на омд, така че това не мога да го кажа със сигурност. Просто го забелязвам от тестовите кадри в мрежата.



Публикацията е редактирана (03-02-19 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-19 17:28

Без коментар?

https://500px.com/sulasulacom/galleries/kerkini-peli...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   16-02-19 19:20

https://500px.com/sulasulacom/galleries/kerkini-pelicans

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: io_bs   
Дата:   17-02-19 01:37

Хубави са. Но много по-евтини камери биха могли да постигнат не по-лоши резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: karan4o   
Дата:   18-02-19 08:52

...много по-евтини камери биха могли да постигнат не по-лоши резултати

Тава важи в пълна сила за всяка една скъпа камера и много често се споменава за Олимпус и техните по-малки и евтини камери, сравнявани с ФФ системите и скъпите им тела, и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   07-12-19 20:25

Има ли участващи във форума,които да притежават E-M1X?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: vth41   
Дата:   10-12-19 17:15

Award-Winning Wildlife Photographer Buddy Eleazer on why he chose the Olympus OM-D E-M1X

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 14:00

Защо ли признати фотографи преминават на така оплювания Олимпус?

https://www.youtube.com/watch?v=UFRLsYv_uZM


https://www.youtube.com/watch?v=UToWhpkkLuc


https://www.youtube.com/watch?v=s1Gm9PrLU70&t=13s



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-M1X
Автор: keri-di   
Дата:   29-02-20 18:55

За тези,които нямат представа какво е 300 F4 на М4/3,и все още бъркат дълбочината на фокуса със светлосилата на обектива.
Според мен,само човек,който не може да мисли,няма да осмисли,това,което се обяснява по най-достъпният начин!

https://www.youtube.com/watch?v=Hxu616X6QDc


И за руско говорящите.

https://www.youtube.com/watch?v=msPWrJf4k0Y&t=1297s

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »