Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-01-19 15:16

Пробвал ли си фокусиране в двете посоки - от и към безкрайност, за да видиш дали в някоя от посоките картинката не е по-добре фокусирана? При мен единицата фокусира по-добре от безкрайност а Д60 обратно[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 15:19

цък тука за ръчно фокусиране с DSLR

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 15:21

Чесно казано, не съм се замислял, обикновено правя 2-3 обхода на фокусната точка. Трябва да пробвам, мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: colorphoto   
Дата:   25-01-19 15:34

Излишни гимнастики и разходи ще се получат а ефекта ще е почти същия както си се засилил с ДСЛР-ите.

Няма особен смисъл от ъпгрейд с повечето от изброените ДСЛР-ри.

Айде с фулфрейм дслр поне ще имаш класическа визия и плюсовете на пълния кадър,но да купуваш друга огледална кропка е безсмислено.



Публикацията е редактирана (25-01-19 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 16:05

Не бих казал, но няма да успорвам. Въпрос на личен избор.

Не съм любител фотограф, който е доволен от китовя си обектив и си щрака без много да мисли за бленда-мленда и кога обектива му е вади най-доброто си. Избрал съм си ръчнофокусните обективи защото ти доставят някакво удоволствие при работа с тях, крайния резултат е по-задоволителен за самия мен и си има определен чар. Стъклата са евтини, може да си експериментиаш, да продаваш/заменяш, без да чупиш касичката. Това правя аз, това ми е кеф. Когато отидем на екскурзия с жената тя си снима с нейния Никон д3200, който прави прекрасни снимки, и си заснемаме моментите. Аз от друга страна си търча насам-натам и си щракам глупости, прехърлям обективи и ич ми не е, че виждаш ли мойте снимки не са толкова добри. Знам че като седна на компютъра да ги видя, полувината може да не са на фокус, но другата полувина са едни прилични снимки, от които съм доволен. Не съм тръгнал да ставам фотограф, не съм тръгнал да го приемам като сериозно хоби, но си ми доставя удоволствие.

Тялото е просто устрел, моят остаря и навъртя доста снимки, време е да го подменя, нищо сложно. Важното е да ми е по-удобно, по-малко използвано и ако може малко по-добро. :)



Публикацията е редактирана (25-01-19 16:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »