Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 възможно ли е?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-01-19 17:28

Е ли е възможна красотата без фотошоп?

Ако става въпрос за любов без шоп, без салата и без други подобни съпътсващи любовта неща, не е възможна!

Но за красотата, въпросът е смущаващ :)))

Темата не е фотографска, но това не би трябвало да пречи на фотографите да покажат уменията си преди и сега.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: philip   
Дата:   24-01-19 17:44

Е![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Gecata   
Дата:   24-01-19 17:47

Възможно ли е да си седнете на задниците и да изучите програмите за обработка на изображения и снимките ви да добият приятен вид? Години на ред четем едни и същи теми пускани от хора намиращи време да ги пускат, но ненамиращи време,сили и упоритост да се научат.

НЯМА СНИМКА БЕЗ ОБРАБОТКА!

Когато снимахме на филм постобработката се правеше във фотолабораторията
-оконтрастяване
-корекция на цветовете
- копиране на негатива(позитива) по части с изпозлването на маски
-копиране на сандвич от негативи (диапозитиви)
- фотомонтажи
и каквото се сетите още днес дето се прави с фотошоп, тогава го правехме в тъмната стаичка.
И тогава и сега постобработката винаги е заемала важно място в изграждането на крайния продукт! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: rimohit   
Дата:   24-01-19 17:47

Възможна е ! Татуираш си вежди и готово!

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: serjy   
Дата:   24-01-19 18:10

Мен много повече ме кефи snapseed и това ползвам основно за обработка [smilie24]

Но какво значи без обработка? Към всеки кадър са ти приложени някакви фабрични-базови обработки, които са зададени от производителя, това дава едно прилично изображение, в повечето пъти напълно достатъчно за снимка за спомен. Но ако искаш да подсилиш посланието на снимката, или да я понапудриж, при пейзажите, какво лошо има в малко обработка?

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: vladis   
Дата:   24-01-19 18:13

Автор: rimohit
Дата: 24-01-19 17:47

Възможна е ! Татуираш си вежди и готово

И това не е гаранция - днес една продавачка беше с такъв тип вежди, но спеца/ката и беше направил почти една цяла вежда и каката беше в много кофти настроение[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: philip   
Дата:   24-01-19 18:21

... НО да не забравяме, че красотата е нещо относително все пак[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Beijing   
Дата:   24-01-19 18:50

Красотата е нещо, което няма камера, която да заснеме!
Фото"шоп-ЪТ" е инструмент за профита да изкарат гюндюрлюка!
........................................................
Отдавна нямаше тема за бъзик:)))
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-19 18:51

Тц!

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-19 21:13

Gecata, моето виждане е малко по-различно. Красотата си съществува, може да я видим (усетим, чуем) или да я подминем. След като сме пленени от нея можем да я споделим или да ѝ се любуваме самостоятелно. Ако изберем фотографията, като начин на споделяне обработката е единствено начин да подчертаем вече съществуващата красота (е според способностите и познанията си можем и да осерем работата). В този ред на мисли красотата си съществува и без нас и без шоп.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Gecata   
Дата:   24-01-19 21:53

mmjm, струва ми се , че зададеният въпрос е по-скоро технически отколкото философски. Колкото до философията - моето виждане е даже по-широко отворено от твоето с малката разлика,
че красотата като категория, не може да съществува без наличието на субект. Именно субективното възприятие определя нещо като красиво или грозно... Но както и да е - човекът се опитва да убеди сам себе си в неща, в които сам не вярва [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-01-19 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-19 22:01

Без да те познавам, бях почти сигурен в отговорът ти. Прав си.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: mihalo   
Дата:   25-01-19 01:29

"O tempora, o mores" - те тва ще да е. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: colorphoto   
Дата:   25-01-19 02:58

Геца,айде да си спомним наистина реално,всъщност колко от снимките през дофотошопвите времена се подлагаха на такава обстойна обработка каквато си описал за да респектираш по-младите?!

Ама честно,Геца!

Да се поровим в архивите...

В списанията и вестниците...

Ами истината е че много по-малко от заснетото се подлагаше на постобработка въобще.

И затова бяха по-истински кадрите!

Сега може да не може да види нищо за за заснемане младежта,което да е впечатляващо истински но пък ще се скъса да го маже и обработва в компютъра после това нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: nsirakov   
Дата:   25-01-19 06:49

Сега, "обработка" има още преди заснемането на моделите по списанията... то не са гримове, лакове, пудри, фон дю тени, червилца, ружи, бои за коса, ондулации, фризури, къдри, изкуствени плитки, мигли, екстендъри, джендъри... ай сиктир... фотошопа е най-малкият му проблем на автора....

[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Gecata   
Дата:   25-01-19 08:53

colorphoto , ама честно винаги съм правил (осъзнато) операциите описани по-горе от мен.(може би без "сандвича" за който се иска наистина да ти трябва такъв тип постобработка)
Та:
-подбирахме ли си филмите - по светлочувствителност, по едро или дребнозърнести, по цветопредаване и по фотографска широта (динамика)? Подбирахме
-проявявахме ли меко или контрастно? - проявявахме
-копирахме ли с точков източник на светлина, или с нормална лампа и кондензор - копирахме
-играеха ли маските или поне ръцете ни върху кадъра за да се подчертае или засенчи определена част от кадъра? - и това правехме.
-ретуширахме ли с молив негативите? ами да - който го можеше
....................
Почти същото е като днес, с разлика в достъпността и границите, в които днешните технологии позволяват да бъдат извършвани.
Що се отнася до списанията от преди 30 години - полиграфията също не стои на едно място. Изображенията в "Жената Днес" и "Pramo" няма как да изглеждат по-добре с тогавашните средства.
Нещо по-вече: Ако днес искаме да имаме снимка с измити цветове, винетирала по краищата, с косми и прах полепнали по кадъра и зърно като снеговалеж на парцали, трябва да си я обработим, за да я скапем така, както би изглеждала ако да бяхме снимали на FUDA и проявена в стар проявител и процесор, за който зададените градуси са някаква абстракция непостижима... и така неусетно стигаме и до "отровата" и "дозата" :)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: rimohit   
Дата:   25-01-19 09:03

Кога ли ще се върне модата на жените с мустаци и рязко в автобуса ще срещам такива с татуирани ?[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 09:19

Възможно е, да. Праскаш всичко черно-бяло и всичко е шес. Напоследък попадам само на някакви шарении, пресатурирани "мега готини пейзажи, виж колко е красиво, какви цветове...", от които ми се повдига. Започвам да преоткривам черно-бялата визия.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: swqaz   
Дата:   25-01-19 09:53

Gecata,

На вашия въпрос "Възможно ли е да си седнете на задниците и да изучите програмите за обработка на изображения и снимките ви да добият приятен вид?" отговора е НЕ. Всеки може да се научи да вземе четка, да я топне в боя и да драсне по платното. Всеки може да се научи да ползва фотошоп, но мисля, че ме разбирате накъде бия, а и въпроса ви беше риторичен :). Хомосексуалния мъж знае техниката за подаване и поемане, но може ли да сътвори с една жена такъв шедьовър в леглото какъвто сътворява всяка вечер с любимия си Пешо? И най-големия майстор с четката или фотошоп си остава бояджия ако няма талант и страст.

Пълно е с бояджии опитващи се да творят и затова постоянно се говори за омазване когато става дума за обработка, но когато някой виртуоз превърти фотошопа всички почват да заекват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Поздрави!



Публикацията е редактирана (25-01-19 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: compur   
Дата:   25-01-19 09:56

"Черно-бяла визия" само върху "черно-бял" филм! На цифров фотоапарат визията винаги е "цветна"! - древни египетски поговорки. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 10:00

compur, нали :) Всъщност винаги е черно бяла, но това е малко техническо отклонение :) Разбра ме ко рекох.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 10:15

Иска си време. В сегашните ситуации, за да има актуалност и по-пълно покритие за крайният резултат си е нужен поне малко Фотошоп. Точно Фотошоп, а не Lightroom, разни други програми и т.н.
На мен лично ми се наложи истински, когато започнах да ползвам 36Мпикс камера, също така ми се наложи да подобря компютрите си, количеството на носители на информация и т.н.
Донякъде с по-стара техника може и без Фотошоп, дълги години ползвах GIMP, Canon PhotoProfessional и онази програма за Никон, която самите те си я спряха, някакъв CaptureNX май беше. Пропускал съм при Олимпус, Панасоник и Сони техните програми, но съм пробвал достатъчно дълго някои CaptureOne и т.н.
При Fuji донякъде по-специфичен софтуер и малко повече пипане като обработка, заради файловете.
КАто цяло съм поддръжник на минималните корекции и още по-малкото разтягания и плъзгане в такива програми. Мисленето на кадъра преди заснемането се тренира много по-дълго, с повече търпение, повече снимане и т.н. Отново съм поддръжник на теорията, че е по-лесно да се "нагласи кадъра" с мислене, отколкото с последващи коригиращи действия, програми и т.н.
Най-голям поддръжник съм на идеята, че трябва (да, трябва!) достатъчно количество направени и "поправени" кадри да видят хартия и принтове. На каквото може и колкото може. Защото екраните, от 1 до 100 инча винаги ще дават нещо изменено, дигитално.
Това за хартията го тренирам и тествам от известно време, като резултатите от работата на масовите предлагащи такива услуги е отчаваща. Особено за ч/б кадри. Добре че има принтери за 4-5 вида сиво, 2-3 вида бяло и още куп черно, колкото и странно да звучи.
Това за виртуозите на Фотошоп- те съществуват, но не обработват кадри от камери!!!

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-19 10:40

Както и да го мислиш и да го гласиш, сензорът си има своите ограничения- нисък динамичен обхват, колебания в екстраполацията на цветовете, неконсистентен контраст, та това което прави е, да подреди в определен ред 01. За да извадиш максимума от това, трябва си постобработка после, всеки според неговите знания и възможности. Приказки от типа “ Пък едно време преди шопа снимките бяха истински” нарежда автора им до култовите писатели на есета от вчера. :)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   25-01-19 11:53



Студио за красота отказа photoshopa@

"Имаме отговорност"
Без Photoshop на продукти за красота:
Помагаме за популяризирането на истинската красота в реалния живот.
Всички изображения на снимки, използвани на екран и печат, ще бъде пояснено, че няма пост обработка.

„Като жена, майка и президент на търговията на дребно, чиито клиенти са предимно жени, осъзнавам, че имаме отговорността да мислим за посланията, които изпращаме на клиентите. Установена е връзката между разпространението на нереалистични образи на тялото и отрицателните ефекти върху здравето, особено при момичетата и младите жени. Като целенасочена компания, ние се стремим да направим всичко възможно, за да гарантираме, че всички съобщения, които изпращаме на нашите клиенти, отразяват нашата цел да помагаме на хората по пътя им към по-добро здраве. "



Публикацията е редактирана (25-01-19 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-01-19 12:02

С тоя начин на мислене, скоро ще фалира :)
Хората искат да им продават мечти, дори да знаят, че понякога ги лъжат, защото са ирационални. Затова има изкуства като музика, театър, кино, фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: CDman   
Дата:   25-01-19 12:30

Е ли е възможна красотата без фотошоп?

Ако става въпрос за любов без шоп, без салата и без други подобни съпътсващи любовта неща, не е възможна!

Но за красотата, въпросът е смущаващ :)))


Аз моята жена като я хресах беше по бански, мокра и чорлава [smilie5]

Скоро направихме 20 години сивместен живот. [smile]

Минава ли за отговор на въпроса [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: batsali   
Дата:   25-01-19 14:00

С фотошопа клиентите поне могат да се утешават, че то е мацано, няма толкова перфектни хора. Ако няма шоп жестоката истина е, че просто има много по-красиви екземпляри. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: bogdanov   
Дата:   25-01-19 16:23

НЕ! ... защо питаш?

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   26-01-19 02:11

Честен въпрос.

Освен че вчера беше Петък, се опитвам да преоткрия фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   26-01-19 13:30

Е ли е възможна красотата без фотошоп?

Е възможна е. [smilie25] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: compur   
Дата:   26-01-19 15:51

Когато се настанят пред огледалото, ми прави впечатление, че нито една жена не ползва ФотоШоп. Винаги са други марки! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: възможно ли е?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   01-02-19 10:30

Защо да не покажете ПРЕДИ и СЕГА - тоест преди обработка и след обработка?

@Gecata, вместо да пишеш, защо не покажеш нещо в темата?

Принципно не си прав за тъмната стаичка.
В тъмната стаичка нищо не се вижда.
Да не говориш за друго помещение?

В нашия фотоклуб нещата стояха така:
Имахме страхотни специалисти, които правеха чудеса!
Спомянм си как се говореше: "стига си го мил колега, достатъчно"!
Ама колегата, мие ли мие .., добре че колежката наглеждаше и както
разправя @rimohit, искаш вежди, имаш ги [smilie25]

Темата трябваше да не е фотографска, а по скоро приложна.

Дами и господа красотата е субективна величина и не е джендър [smilie3] ..е ако се появи още някой, няма го връщаме [beer]

Принципно и аз си падам по женски красоти, но подозирам, че има и други ... както и да е....

Ако някой иска да покаже нещо ново е добре дошъл.

Петък е! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »