Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: hitmaker   
Дата:   23-01-19 17:13

Здравейте на всички, понеже се двуумя и имам нужда от съвет. Търся си безоогледален апарат за музикални видеа, сватби.. Понеже се спрях на 2 апарата, въпросът ми е, кой от двата си заслужава повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   23-01-19 20:18

Аз имам въпросното sony A7sll,невероятен апарат,имам го от както излезе и не бих се разделил с него,непобедим на тъмно снимане...препоръчвам ви го него...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: Imaginarium   
Дата:   23-01-19 21:46

Щом фокусът е видео, аз лично препоръчвам Панасоника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-01-19 22:57

За музикални видеа тези двете са ок, но за сватби аз бих предпочел да имам и читав АФ, а тези двете нямат. Иначе като картина панасоника е по-добър, ако ще се снима на тъмно - сонито. Идеята е, че на репортаж бих искал камерата да е по-способна да ме разтоварва от неща, които аз трябва да правя.

Също така бих погледнал A7III, заради няколко подробности - много по-добра батерия, два слота за карти, тъч екран...

Всъщност избора може да се направи много лесно - избираш си обективи и готово - избрал си и тяло. Двете системи си имат разлики. А7sII и A7III са предимно фул фрейм камери, докато панасоника си е кропка и обективите ще са различни като размери, цени, възможности...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   24-01-19 00:37

Това сони е разработено предимно за видео,аз снимам само видео и с фокуса нямам проблем,голямо предимство е че е фул фрейм пред панасоника...никога не съм се занимавал с кропки и не бих си взел,..нямя друга такава камерка да снима и при ниска осветеност...успех колега в избора и двете камерки са добри....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-01-19 12:53

Всъщност това е всеобща заблуда :) S в името на това сони значи Sensitivity, или в превод светлочувствителност... Не е за видео.

Дори камерата има някои не малки спънки.

- 120к/с снима на 2.2х кроп, ако не бъркам. Може и 2.0х да е...
- АФ не следи бързо и точно като на други модели на марката, които имат фазови точки по сензора.
- В кроп режим няма 4К

Примерно А7р2 има чудесен АФ и 4К в кроп и фул фрейм режим. По-гъвкаво е като снимаш с различни обективи... И 4К в кроп режим е по-добро като детайл и моарета и т.н. от 4К на А7с2 във фул фрейм режим. Носи прилично и на високо исо...

Няма идеална камера и при сони определено няма такава за видео и такива за снимки... всеки модел има плюсове и минуси.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-01-19 12:59

Малко извън питането.
Кое Сони и кой Панасоник са най-добри за видео/ тържества ,сватби /

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   24-01-19 19:38

Приоритет е еидеото на това сони,това имах в предвид,затова са и малкото пискели едва 12...ако трябва да събера една камера от двете,има какво да взема и изхвърля и от двете,така,че съм съгласен с теб колега...
Имам и сони А 7R ll,видеото на S ката е по хубаво,а за тъмно да не говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-01-19 20:06

Хубаво де ,сами не можете да си отговорите на въпроса кое е по-добро а стр тръгнали да снимате сватби много отговорно .В момента най-доброто Сони за видео е А7III а дали е по добро от GH5s e въпрос на вкус ако знаеш какво правиш сватби могат да се снимат и с Canon 80D.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   24-01-19 21:18

Могат и с телефон да се снимат,несериозно е това сравнение с това канонче,отговор на въпроса кое е по добро няма,имат и двете предимства и недостатъци,човека пита конкретно съвет за един от тез двата,не го обърквай,това с Сони А7lll беше излишно[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: rossen76   
Дата:   26-01-19 09:35

Аз мисля че при панасикика гgh 5 е малко по бавен фокуса , но стабилизацията добра , малко повече шум на тъмно .Сонито сякаш е с по бърз автофокус малко по слаба стабилизация и по скъпи обективи .Аз бих избрал видеокамера.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   26-01-19 10:00

Тялото на Сонито е с 5 осева стабилизация,аз съм доволен ....а относно за видео камера,не бих препоръчал за сериозни оператори,никога не бих се върнал да снимам с видео камера,в телевизията в която работя снимам с камера по задължение[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: hitmaker   
Дата:   26-01-19 12:37

Благодаря за мнението ви. За видео знаем, че е добре да имаме фолоу фокус и стабилизатор (ронин, глайд, гимбал) шума не ме интересува толкова, дори най-скъпите продукции имат шум а и при контролирана светлина това може да се оправи. Въпросът ми е кое от двете тела има повече динамика в картината и държи на пост обработка?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: alexcubata   
Дата:   26-01-19 12:51

Доста сериозни оператори прибягват именно до видеокамери. Въпрос на нужди, особености при работа и удобство(което е много субективно).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: hitmaker   
Дата:   26-01-19 13:00

Да но не мога да си позволя ред скарлед за 30 хиляди, имам само 3 хиляди. Дай ми пример коя камера струва 3 хиляди и снима по-добре от тези два безогледални апарата

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: stef7   
Дата:   26-01-19 14:01

Панасоника има много по-добър кодек - 10bit 4:2:2 All-Intra 400Mbps, срещу 8bit 4:2:0 х264 100Mbps на Сони. Ако говорим за вътрешен запис в камерата. На теория по-добрия кодек държи повече на пост обработка.

Но през HDMI и външен рекордер може да получиш по-добър кодек - 8bit 4:2:2 400Mbps ProRes (също intraframe) и от Сони.

И двете камери са много добри на високи ISO и да кажем до 12800 ИСО са ОК, но сонито е върха в това отношение и може да снима и на по-високо ИСО почти без шум.

Динамичен диапазон и на двете е горе долу един и същ и достатъчно добър
Динамичен диапазон

Според други източници е около 11.5-12 стопа и за двете камери.

На практика и за двете камери пост обработката няма да ти е проблем и двата кодека са добри и дават достатъчно добро качество. Ето тук сравняват Сонешкия вътрешен кодек с подобен на този на Панасоник и даже с RAW:

https://www.youtube.com/watch?v=AekKwgvS5K0

Но ако много държиш да знаеш и пробваш как е, разрови се из интернет и намери сниман необработен материал и от двете камери. Има, намира се. Аз съм намирал от всяка камери, която си помисля и пожелая, включително Arri Alexa, Red, Blackmagic. За сонито дори да не е от точно тази камера а от А7 III или А7R II,III кодека е същия. И виж какво представлява как се държи в пост и т.н. Няма нужда да чакаш някой да ти обяснява, сам може да пробваш и да си прецениш.

Като човек който е минал през няколко различни системи както за фото така и за видео, мога да кажа че това което ти е дал Simbon4o като съвети и опции е вярно и в правилната посока. Мисли обективи и в дългосрочен план. Купуваш си система не просто камера. Мисли коя от двете системи ще пасва по-добре на това което снимаш. Едната е m43 другата Full Frame. Има разлика и то не малка. Като качество на видеото и двете са много добри. Като камери за мен предимствата на Панасоника се изчерпват практически с по-добрия кодек. Което за някои хора е много важно. Със Сонито много вероятно е да ти се наложи да почетеш и пробваш малко докато намериш настойките и картинката която ти харесват и пасват най-много. Но пък има много други предимства.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: stef7   
Дата:   26-01-19 14:08

На А7S II са снимали цял пълнометражен филм, ако това може да ти е критерий и индикация за възможностите на камерата:

This Hollywood Movie Was Shot Entirely on a Sony a7S II Mirrorless Camera

Но същото може да се направи и със същия успех и на Панасоника. И вече е правено на един от предишните модели.



Публикацията е редактирана (26-01-19 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   26-01-19 14:37

Мдаааа… никак не е зле [smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=nsUlXWgJglg

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: IshootPeople   
Дата:   26-01-19 15:33

Това че някой снима с това сони в холивуд не го прави уау камера те и др хаус снимаха с 5д мк 2 канон.Стабилизацията на Сонито е дроп сравнение с олимпуса и панасоника .Ако автора търси главно да търпи на обработка както каза Stef взимай панасоника кодека интърнал му е много по добър за пост .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   26-01-19 16:25

Бе не знам кое колко е добро, ама гледам, че и НАСА са го ползвали [smilie21]

https://www.youtube.com/watch?v=oF1T9DwnCuo

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: stef7   
Дата:   26-01-19 21:44

@IshootPeople
Само един епизод на Dr House е сниман с Canon 5D Mark 2, защото това беше първата камера от този нисък клас с Full Frame сенсор дето снима видео. Тогава нямаше други, хората и това се радваха. Както са снимани и два филма с iPhone, един с Panasonic GH2, сигурно има и други.

Iphone може да бъде направен да изглежда доста добре:
https://www.youtube.com/watch?v=Rvvj-b5_Ruw


А Panasonic GH5S за който пита hitmaker няма стабилизация на сенсора. И няма какво да се лъжем, стабилизация в сенсора или в обективите не стига за сериозна работа. Но помага все пак, като качиш камерата на gimbal или монопод. Стабилизацията на Сони се справя доста добре за тези цели.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: inotbg   
Дата:   26-01-19 21:56

Стабилизацията на сонито е страхотна,5 осева на сензора и от ръка снимам спокойно с него...не знаех ,че доктор Хаус е сниман с canon5d mark ll и аз минах през него,да ви призная,след камерите започнах с никонD600,през canon5d mark ll и mark lll и сега съм със въпросното сони с което не бих се разделил засега,..успех на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: hitmaker   
Дата:   27-01-19 20:22

Благодаря за инфото. Мисля да се спра на панасоник с обектив 12мм-35мм ф 2.8,след това мога да взема сигма арт за повече шарпнес. Плюса на панасоника е, че е съвместим с много обективи и са на доста по-приемлива цена. Всякаш се влюбих в картината на панасоник.. Хареса ми също, че има 60фпс на 4к, 240фпс на 1080п. Мисля, че на контролирана среда този апарат ще ми свърши работа с в-лог. Имам глайд за стабилизация, надявам се с моите приятели да минем на ронин скоро. Не знам дали няма да предприема грешен избор, затова искам съвет и насока.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-01-19 22:55

Другари акълии, вместо да пускате линкове от ютуб, пуснете едно ВАШО клипче снимано със Сони, Панасоник, Канон, АЙфон... Е така, да покажете на какво е способна камерата, а покрай нея и вие. Гледам тука някакви кухи профили дават акъл, пишат глупост след глупост....
Едни твърдят че S при сони е ВИДЕО а R - снимки. Други хвалят стабилизацията на GH5S (която не съществува)...

По темата на hitmaker
помисли, колко си готов да инвестираш в бъдеще, защото както някой беше написал с покупката на Сони/Панасоник се "обвързваш" дългосрочно с техните обективи (освен ако не решиш да попаднеш във водовъртежа за ежегодна смяна на системата, понеже "другите" изкараха по-добра камера от моята)
Теглото на обективите за микро 4/3 няма нищо общо с теглото на фул фрейм обективите на Сони. Цената, в по-голямата част от случаите - също.
Петото поколение на GH в разновидността си S е чудесен пример, как "малките сензори" не умряха, а продължават да се развиват. Разликата в светлочувствителността при двете системи, все още е осезаема, но при Панасоник имаш опция за обективи на бленда 1.2, 0.95, които не се намират в космически ценови клас.
Отделно без допълнителни външни рекордери (които при 4к са си цифра започваща от около 2 000лв) имаш 10bit 4:2:2

Обективите (като изключим "мазните им тъмни китаци") са с изключителна острота още на най-отворени бленди (няма да изпадам в подробности и да обяснявам защо обективите за 4/3 на бленди 1.2-1.8 ... са изключително остри "още в началото").
Ако ще впечатляваш "клиентите" с голяма система, можеш да се набуташ с някой Блекмеджик и да си го биеш от главата след време.
Докато битува схващането, че тежките апарати и обективи са "по-професионални и по-качествени" народа ще мъкне раници по 18-20 килограма...+ вечното ТАБУ за фул-фрейма....
И последно - при липса на възможност за инвестиция в тежка (с голяма товароподемност) система за стабилизиране, за лекия апарат и обективите, винаги имаш добри алтернативи на много по-достъпни цени.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: hitmaker   
Дата:   31-01-19 01:46

Благодаря за мнението. Поръчах си вече панасоника, изгледах достатъчно сурови и обработени видеа. Уверих се в остротата на светлите обективи и добрата им цена. Хареса ми колор грейда, който може да се направи на 10бит без артефакти. Мисля, че ще остана доволен от решението си. Лично ние работим и със сони а6500 и сме доволни, но като сравним сони и панасоник, разбираме, че камерите имат тяхните плюсове и минуси. Няма пълно щастие ????

П.С. - Не взех сони, защото имам стабилизация и за мен не е от значение дали ще има малко шум на по-тъмно, обекта, който се снима ако е осветен и фокусиран, шума като дефект може да се превърне в ефект. Гледам в Нетфликс филми с най-добро качество и мога да кажа, че при накой от продукциите има много шум, но продукцията им е уникална и качествена.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7s ii или panasonic gh5s (за видео)
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-01-19 07:53

Въпрос на приоритети е.
Не съм снимал със Сони, само съм си играл с на колега камерата, и съм чувал мнения от хора, които ги използват за реално снимане (не като господата влогъри).Аз лично съм се спрял на Панасоник по няколко причини:
- Менюто. При динамични ситуации (като сватби и други събития) всичко важно, което трябва бързо да променям ми е изнесено на бутон по тялото. От скоро Сони започнаха да го правят
- Надеждност. Батерията на панасоника е по-добра, особено ако снимаш в 1080p. Няма проблем с прегряване, можеш да си сигурен, че ще работи цял ден без притеснение.
- Тегло. М4/3 системата е значително по-лека - особено обективите. Когато снимаш сватба, си ангажиран около 12 часа и освен камера и обективи, трябва да имаш подръка и други аксесоари - микрофони, моноподи, гимбъл.... 100-200 грама разлика имат голямо значение понягока. Отделно някои обективи са големи колкото бурканче бебешки пюре и размера на чантата намалява драстично.
До сега не съм имал проблем с високи нива на шум, автофокуса не е перфектен, но след 2 сватби свикваш да работиш с него и да предвиждаш как ще реагира.
- Цветовете повече ми харесват от тези на Сони.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »