Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   17-01-19 02:40

Здравейте,

Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки.
В линка може да видите примерни обработени снимки преди и след.

https://www.dropbox.com/sh/mqhg9s5vynpncvw/AAAPoqME_kyI6x3UZaXBv1cLa?dl=0

Благодаря за вниманието!
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   17-01-19 02:50

За въпроси и вързка с мен може да ми пишете на лични.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: mitakabs   
Дата:   17-01-19 08:07

Оле мале...[smilie21]
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: ghostbuster   
Дата:   17-01-19 09:23

Автор: mitakabs
Дата: 17-01-19 08:07

Оле мале...[smilie21]

Когато наум ти идват само междуметия, по-добре не ги пиши! Никаква полезна информация не споделяш.

Към автора: мисля, че по-лесно ще ти е да предлагаш крайния продукт директно на клиенти, отколкото някой фотограф да се възползва от услугите ти. Защото няма как да извлечеш HDR от снимка, която не си снимал ти. А пък, ако един фотограф иска да снима HDR с бракет, ще се задоволи с това, което може, вместо да дава пари на някой друг за обработка.



Публикацията е редактирана (17-01-19 09:28)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: dekov   
Дата:   17-01-19 09:53

От тези примери се вижда как от некадърно заснети снимки, може да се получи нещо горе-долу задоволително, но нямащо нищо общо с
правилно заснета снимка.
Некадърния фотограф трябва да получи за работата си някакви пари,
от които да задели за обработка и да останат и за него, като за
професионалист[smile]

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-01-19 10:16

Преди и след? Доколкото виждам, при интериорите това е преди и след като е ползвано допълнително осветление.



Публикацията е редактирана (17-01-19 10:23)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: marves   
Дата:   17-01-19 10:17

Е, чак пък некадърно... просто е снимано в серия bracketing и за подсилване ефекта преди/след са избрани по-препържени или недоекспонирани "оригинали", без корекция дори на бял баланс.
Виждам и че е снимано допълнително зрително поле в "екстра" с цел да има за изправяне на диагонали при пост-обработка.
Не познавам нито автора темата, нито фотографа на дадените снимки.
Демонстрираните резултати изискват време, търпение и обучение (не става за авто-програми преливката на пръжнат прозорец към тЕмна стая).
Мисля си, че клиентите за този тип снимки (основно това са брокери на недвижими имоти) са доста "стиснати" и често си щракат с телефона, след като чуят оферта от "профи-фотограф", който едва ли ще може да си позволи да заделя за аутсорсинг обработка. Освен ако не е някой маЕстор с десетки посещения на ден за снимки, което е малко (<=0) вероятно за БГ.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   17-01-19 10:29

Брокерите на имоти са най стиснатите клиенти на фотографски услуги:)

Както казаха по горе - снимай сам. Добра обработка, поздравления!

Вчера ме питаха за обработка на 300 снимки месечно на обувки - аз категорично отказвам да обработвам снимки, които не съм снимал аз :)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: imitev   
Дата:   17-01-19 10:51

Защо бе - дай им цена с включено снимане [smilie18]
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   17-01-19 11:45

Защото винаги ще се намери гладен фрилансър да работи за без пари.



Публикацията е редактирана (17-01-19 13:03)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-01-19 13:40

Резултатите са задоволително добри според мен, но GenaDP е прав, не е само обработка - помакано е с допълнително осветление за снимките "след" [smilie3] Очевидно е на снимката в кухнята, където има бликове отразена светлина от светкавица по масата и столовете, че и горе в дясно над хладилника прегаря вече [smilie5]
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: mitakabs   
Дата:   17-01-19 14:33

ghostbuster написа:

> Автор: mitakabs
> Дата: 17-01-19 08:07
>
> Оле мале...[smilie21]
>
> Когато наум ти идват само
> междуметия, по-добре не ги пиши!
> Никаква полезна информация не
> споделяш.


>
> Публикацията е редактирана (17-01-19
> 09:28)
Има ли нещо за споделяне!?!?!
Половината от "обработените" не ми допадат!
То преекспонирано, цвят няма, не може да се видят ъглите в стаята на места !!
Когато предлагаш услуга за пари, е добре да е читава, особено във фотофорум..
Мисля даже много "междуметия" написах!
Те и колегите пообсъдиха блескавиците по лъскавите врати.. [smilie10]



Публикацията е редактирана (17-01-19 15:41)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: iasen2   
Дата:   17-01-19 15:05

Колеги, не знам защо не можете да разберете, че човека не иска коментар на снимките, а предлага услуга.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: mitakabs   
Дата:   17-01-19 15:16

Именно, затова и "междуметия"..
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   18-01-19 03:40

Здравейте,

Не очаквах да има толкова кометари за тази обява - явно е предизвикала интерес и е редно да предоставя повече информация за да имате пълна представа.

Тези снимка, са рекламни за агенция на имот, който ще се отдава под наем за реклама в интернет. Продължителност на фотосесията 1 час в което време влиза преместване на лични вещи, подреждане и не формален разговор със собственника и други разсейващи неща. Снимането 3-5-7 брекетинг за правилна експозиция в хайлайт и сенки една със светкавица, екстериорната снимка със светкавица в стаите се прави защото се ползва в пост обработаката, като симулира светлина от върешното осветление за да се избегне ефекта черни прозорци. Поради технически причини снимките, са правени с Токина 11-16 на тяло Никон д750, няма смисъл да обяснявам какво се вижда през визьора. Така със заснемането всеки може да прецени, колко некадър или кадърен е фотографа.

За обработката на снимките няма да влиза в детайли защото ми е дълго за обяснение, ползвам леъри и маски и никога HDR. Обработените снимки, са по-изискване на агенцията повече сатурация в интерирните снимки, по-препържени за да изглежда жилището светли, синьо небе с бели облаци за градината с повече цвят и предната част на къщата в здрач и т.н.
Това иска клиента това му се доставя не е въпрос на личен вкус - в този ред на мисли всички детайли с клиента се коментират преди да започна работа.


Качените снимки преди, са без никаква обработка роу файлове експортнати в jpg и не съм избира недоекспонирани, преекспонирани със светкавица или без с включено осветление на спот лампите както е в кухнята и изглежда като отблясък от сеткавица, просто съм избрал снимките с едно и също име на файла и при обработка на няколко снимки във фотошоп и последващ експорт слага името на файла от първата снимка с - edit. Снимките след в никакъв случай не са Хай Енд обработка, ако съм искал Уау ефекта щях да избера различни снимки от модерни къщи с отлична обработка, но мисля, че пазара е крайно ограничен. За това избрах обикновенна къща с снимка правени на бързо - крайният резултат е индивидуална преценка.
Стори ми се крайно тъпо да качвам 6-7 необработени снимки от една точка за да се види крайният резултат - явно съм сбъркал!

Ако имате забележки или въпроси ще се радвам да ги обсъдим.

P.S. Снимките за заснети обработени и доставени на клиента в същият ден.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: dekov   
Дата:   18-01-19 09:11

Как докара сенките на дръжките на шкафа над хладилника на снимка
номер 8, които ги нямаше на 7 [smile]
Тук освен форумци, има и фотографи[smile]

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: dekov   
Дата:   18-01-19 09:16


http://prikachi.com/images.php?images/58/9485058x.jpg



 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: marves   
Дата:   18-01-19 09:24

dekov - вероятно финалната снимка има експожър от кадър с включено спот осветление. Ако е светкавица, трябва да е била поставена точно над този шкаф безжично.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: gore   
Дата:   18-01-19 09:25

Просто някой е забравил да изгаси лампите.[smilie3]

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: dekov   
Дата:   18-01-19 10:13

Ама нали това е номер 7 след ...., получило се е при обработката [smilie3]

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: marves   
Дата:   18-01-19 10:26

По обратното летоброене са
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   18-01-19 11:07

Тези сенки, са от спот осветление на тавана.
Както съм написал се правят няколко снимки включително и с включено осветление, изключено осветление преценявам на място - за този вид снимки нямаш вариант за повторно ходене, ако си объркал нещо.
Също така понякога се налага снимки със включено осветление и снимки с изключено особенно когато има различни лампи с различна температура на светене, след това се обаботват снимките във фотошоп, като се добавя само светлината и сенките - крайният резултат е еднакъв цвят на искуственното осветление.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: dekov   
Дата:   18-01-19 12:22

Аз пък останах с впечатлението, че са показани " примерни обработени снимки преди и след" както пише в първия пост. [smilie3]

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-19 13:22

Не само ти :)
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   18-01-19 14:28

https://www.dropbox.com/sh/yedgfwmc06sr1mf/AADsJno4O8Y_2FXHdYG4m-PCa?dl=0

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-19 14:54

То това е ясно, но в обявата ти виждам два проблема - подвеждащите примери за преди/след и по-важния - не търсиш работа като заснемане и обработка, а само като обработка. Агента като ти напляска 20-на кадъра с телефона, без РОУ, брекетинги с възможно най-смотаните композиция и осветление - би ли се наел?
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: menton   
Дата:   18-01-19 23:55

lamerko

Благодаря за коментара.
Мислите ли, че ако бях качил 60 снимки за да се видят накрая 7 щеше да е по-правилно?
"Агента като ти напляска 20-на кадъра с телефона" за това темата е пусната във фотографски форум.
Крайният резултата зависи от предоставеният материал.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-19 00:35

Единствения проблем, който виждам в тази тема е нарушаването на т.10 от правилата на форума. Хора, никой не ви е опрял пистолет на челото да се възползвате от тази услуга, дет се вика борихме се за свободен пазар, те ви го. Доколкото разбрах авторът предлага услуга, не търси одобрение или мнение за качеството ѝ.
 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: leitz   
Дата:   19-01-19 13:51

Проблем има, пише,че е обработил например снимка 7 и резултатът е снимка 8, а това не е вярно 8 е друг кадър.

 Re: Предлагам обработка на интериорни и екстериорни снимки
Автор: imitev   
Дата:   19-01-19 15:04

Да ви имам проблемите [smilie18]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.