Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: stukloplast   
Дата:   10-01-19 09:52

Г-жа Хаджииванова добре го е казала. Традициите и религиите са нещата, които пречат съвкупността от хора на тази планета да заживеят като общество. В тази насока еволюцията е на ниво от преди 2000г, та и повече...

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-19 10:22

Тоя постановка с Юнеско, че аха всеки момент ще признаят тоя обичай и ще го архивират в аналите си (няма да стане), кметът на Калофер го дрънка от три години поне, всеки път преди събитието. Целта е обикновен PR. Почти съм сигурен, че хората в Юнеско хал хабер си нямат за това. Чак такива глупаци не са! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-19 10:25

И разбира се, че е ирационално, защото най-малкото е нездравословно.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Julius   
Дата:   10-01-19 13:58

На мен ще ми е интересно ако някой има сканиран филмов кадър от ранните години на празника да покаже?

Примерно 80-те, 90-те...

Тези след 2000- и някоя ми изглеждат почти всички еднакво.


Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: mmjm   
Дата:   10-01-19 18:24

h_bio, Кой точно християнски обичай пресъздава, това плацикане на мъдури в ледени води? Християнските обичаи са на малко по-малко от 2000 години, този е на около 40.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   10-01-19 19:30

Неохристиянски, значи.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-19 21:09

От фотографска гл.точка е чист репортаж. Нито режисираш, нито осветяваш.

как да възприемем режисираните елементи от миналата година - изкуственият сняг по дърветата и изкуствената светлина от прожекторите, като с тях всеки кадър стана абсолютно режисиран (даже и в момента във форума се въртят снимки пуснати преди 2-3 дни от миналата година от които сами може да се убедите).

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: mmjm   
Дата:   10-01-19 21:17

Май и неохристиянски не е, защото това предполага съществуването му и при останалите християни или поне при източно православните. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-19 23:02

Да не остане неосветен вир!


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-01/1547546480_IMG_3861.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: Gecata   
Дата:   16-01-19 08:49

metodiev_martin :
"как да възприемем режисираните елементи от миналата година - изкуственият сняг по дърветата и изкуствената светлина от прожекторите"


Имаш два варианта - да се възползваш или да мрънкаш. Ти явно си избрал втория, а аз няма да ти преча да се чувстваш нещастен :)



Публикацията е редактирана (16-01-19 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-19 09:09

Доста черно-бяло, Геца. Животът е по-богат с повече нюанси.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: picantino_   
Дата:   21-01-19 23:04

Здравейте малко офтопик

Видях темата е реших, че е по добре да споделя тук, вместо да пиша на всеки автор по отделно.Имам познат който играе в мъжкото хоро на Йордановден в Калофер. Тъй като не е много на ти с технологиите, ме помоли да му намеря негови снимки от 6 януари. Виждал съм през годините, че има качени негови фотоси във форума. Молбата ми е към тези автори(а също и към тези които не са качвали), ако имат желание да ми изпратят снимките с пълното си качество. Ако искат да си сложат и инициалите.
Какво ще се прави със снимките: въпросния бай Георги иска да си направи календар(няколко бройки) които ще раздаде на приятели и роднини, а също и ще му останат снимките за спомен.
Няма да се използват с цел Печалба. За инфо на лично съобщение, да не спамя още темата
Благодаря предварително от мое и от негово име, за тези които откликнат. [smile] [smilie3]

За този мъж става на въпрос
https://photo-forum.net/i/2201544



Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: marrio31   
Дата:   21-01-19 23:37

Аз пък не знам кой изобщо обръща внимание на подобни клиширани снимки..но щом си ви харесват,коментирайте си ги,няма лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: ...и да не строшите утре мостчето в Калофер!
Автор: picantino_   
Дата:   23-01-19 14:25

Някой ще помогне ли, по намирането на снимките на човека. Писъл съм за какво става на въпрос в предпосленият ми пост? [smilie11]



Публикацията е редактирана (23-01-19 14:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »