Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Цветанн   
Дата:   28-12-18 09:22

Реших да си взема фотокамера на Fujifilm, но възможностите ми са за "средната" им серия - Fuji x-а5 и x-e3. Разбира се предпочитанията ми са за Fuji x-е3 или x-е2s, но набора им от обективи е малък и скъп. Затова се интересувам има ли съвместими с телата на серия Х обективи от други марки? Ще съм благодарен и на мнения за качествата на самите модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: virosh   
Дата:   28-12-18 09:43

По мои спомени в момента май само Samyang и Zeiss имат обективи на X байонет но и при тях изборът е доста ограничен.
Реално би могъл да използваш почти всеки обектив на която и да е марка с преходник но няма да имаш автофокус.
Фуджи стъклата са малко скъпички но от личен опит мога да ти кажа че има защо.
Ако имаш възможност вземи си китовия XF 18-55mm f/2.8-4 - ще ти свърши чудесна работа на първо време.
Ако ти трябват твърдаци - цялата серия от малките f/2 (18mm, 23mm, 35mm, 50mm) обективи е чудесна.

Евтината алтернатива са обективи на M42 резба с преходник. Има доста читави и в базара можеш да намериш на добри цени. Но както писах и по-горе - няма да имаш автофокус. Свиква се, но си трябва малко време.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: marves   
Дата:   28-12-18 09:52

Има и автофокусен адаптер за Canon EF обективи, но е скъпичък и май не толкова добре работещ, колкото вариантите за Sony безогледалки.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Цветанн   
Дата:   28-12-18 10:01

Благодаря за компетентния отговор. Аз също съм се насочил към китовия XF 18-55mm f/2.8-4, но в повечето случай се предлага с XF 15-45mm f/3.5-5.6, а разликата е минимум 300лв. Fujifilm Х-Е 3 се намира от 1200 до 1700 лв с XF 15-45 и от 1500 до 2500 с XF 18-55mm f/2.8-4. А само тяло има и добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Цветанн   
Дата:   28-12-18 10:02

Благодаря за мнението!А има ли модели, които да са добра алтернатива на Fujifilm Х-Е 3.



Публикацията е редактирана (28-12-18 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: abozhilov   
Дата:   28-12-18 10:02

Има и едни китайчета, например 7artisans са нелош, евтин но и ръчен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Eye_Contact   
Дата:   28-12-18 10:42

Да си купиш Фуджи и да му слагаш други стъкла е като да вземеш ламборгини и да му сложиш газово .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-18 11:41

Eye_Contact написа:

> Да си купиш Фуджи и да му слагаш
> други стъкла е като да вземеш
> ламборгини и да му сложиш газово .

Именно!

За това и повечето хора с ограничени финанси, не си купуват 15 годишни супер луксозни коли, а си взимат нещо, дето работи на сносни пари ,за което могат и гуми и гориво да си купят т.е. един А6000 или някой Олимпус Пен или дори кропски СЛТ/СЛР......Може и някоя А7-ца или 5Д което да се ползва с ръчни обективи.....

Обаче има прослойка от хора дето скача на 20 годишни "пичеловки" да "бръмчи по слънчака" и спи в някое бунгало за без пари.....

Та явно и сегашната тема е такава.

ПП Прочие ако ще се ползва само китак е тотално безсмислено да се взима апарат със сменяема оптика! По-добре да се купи един сапунер с 1" сензор. Канон, Сони и сигурно още 4-5 фирми предлагат много добри машинки. На Сони е RX100 серията. Канон са с различни имена...Имаи Панасоник с м43 сензор и фиксиран обектив. мнгоо по-ка§есвен от китаците ...



Публикацията е редактирана (28-12-18 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Цветанн   
Дата:   28-12-18 11:56

Ако бях напреднал фотограф тази тема нямаше да съществува, тъй като дори да надскачат възможностите щях да взема най-доброто за уменията ми. Но предвид сегашните ми умения не виждам смисъл да дам няколко хиляди лв и да ползвам 1/50 от възможностите на апарата. Просто прецених ,че за моя случай това е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-18 12:01

Ами няма смисъл да се надскачат възможностите.

....и аз съм си харесал Остин Мартин ама карам Тойота....

Та по-добре кажете какъв е бюджета, какво Ви е нивото и дали искате да развиете фотографията като хоби или по-скоро дирите камера за cнимки на семейството. Ще получите по-добри съвети.

Ако нямате пари за обективи е безсмислено да купувате камера, която иска такива. Има и добри камери и дори телефони за които не трябва да се купуват обективи. Има евтини обективи също.....

Това че бюджета е ограничен не пречи толкова, колкото неподходящите идеи.

Та да почнем от начало - за какво Ви трябва въобще апарата?



Публикацията е редактирана (28-12-18 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: lamerko   
Дата:   28-12-18 12:08

Абе... чувам, че нещо не ги карали много тия Остин Мартин...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: uri64   
Дата:   28-12-18 12:54

Ако говорим за Фуджи система едно Х-3 е добър вариант, обективите 23/2, 35/2 и 50/2 са на добри цени втора ръка, както и "китака" 18-55, който е доста добър и не е точно китак.....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: enizvk   
Дата:   28-12-18 12:55





Публикацията е редактирана (11-02-19 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Цветанн   
Дата:   28-12-18 13:09

Бюджета е 1000 лв за апарат за качествени семейни снимки -портрет, пейзаж и забавление. Детето ни е много бързо и недолюбващо снимането и затова е трудна за качествена фотография с обикновени снимачки.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-18 13:23

За подобни снимки е най-добре да се ориентирате към камера с фиксиран обектив и добър Автофокус.

Заради нуждата от добър автофокус е добре да гледат по-нови модели. При Сони това са RX100 IV и по-новите V и VI.

Фуджи не предлагат подобна камера, Най-близо са Х100 моделите им, но те нямат оптично увеличение т.е. предназначена е по-скоро за много запалени ентусиасти. А Аф на моделите дето заглеждате на по-ниски цени със сменяема оптика е много далеко от изискванията Ви.

DPreview са направили подбор на актуалните модели от различни марки на тази тема

https://www.dpreview.com/reviews/buying-guide-best-cameras-for-parents


От камерите със сменяема оптика Канон М6 и Сони А6300 биха Ви свършили работа и евентуално могат да се търсят втора ръка на поносими пари.



Публикацията е редактирана (28-12-18 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-12-18 13:33

А6000 и Sigma 30 1.4 би могло да влезе в бюджета от 1000лв, разбира се втора ръка, ако се пазари. Подобна комбинация от фуджи би била много по-скъпа. За бягащи деца ръчният фокус не е опция или поне не за всеки.

Фуджи имат готини неща, но за малко пари... не са конкурентни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: kvakioh   
Дата:   28-12-18 22:11

Пак мощни изхвърляния и безполезни сравнения между фото и авто техника. Жалко.
Иначе- има варианти доста, с по-стари, но хубави обективи. Но пък един автофокусен е почти задължителен.
16-50 е най-евтин и пасва. Дотам и после адаптори и въображение. Никакви автомобили.
Аз лично ползвам само с адаптори, но това е защото свикнах от една друга марка. Всичко почти става, само да дава човек и да ползва после активно. Самянг имат 21/1.4, което е по-добре като се нацели от 23ки Фуджи. 12/2 е предпочитано предTouit, не заради цената. И други доста. Минолти, Олимпуси, и т.н. Но все пак един автофокусен. Според парите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-18 00:24

Квако човека не е фотограф. Търси апарат да си снима фамилията. Какъв самянг 21/1.4 с ръчен фокус? Какво си пил да не си вземам от същото?

Това дето предлагаш е перфектно за някой фото фен. Това е безкрайно лоша идея за човек дето иска да си снима детето. По-добре един модерен телефон с 3 или 4 камери да си купи.

Има толкова много камери с хубав АФ и хубави обективи. Просто Фуджи камерите с тия параметри са не малко над 1000 лева. Това е. Симо добре го е казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Vanquished   
Дата:   29-12-18 08:04

Остин Мини (Austin Mini) няма нищо общо с Астън Мартин (Aston Martin).
Фуджи файловете са специфични за обработка, освен цените на обективите. Ако средна цена от 650лв секънд хенд идва много за 18, 23, 35, 50 на ф2 не бих се занимавал изобщо с Фуджи системата. При ограничен бюджет бих последвал съвета на Охлю, лично аз съм си харесал Panasonic LX100 II.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: D.S   
Дата:   29-12-18 10:54

Аз бих те посъветвал да идеш до някой магазин и да видиш на живо. Тука всеки със своите размисли и страсти. Това скъпо, онова незнам си какво, третото нямало обективи. Аз избрах Фуджи именно заради ергономията, а това че имат приятни обективи ми дойде като екстра :) Сони има смисъл само от ФФ, еле Сони А7, кроп играчките им лично мен ама изобщо не ми харесват - та пак казвам отиваш на живо и гледаш. А ако критерий ти е бързото дете, то всеки един съвремене фотоапарат ще се справи. Тука сеедно снимаме Болт, та някой се изказват че това не ставало да снимаш детето си - а сакън, една снимка на дете ако не моеш да направиш, то верно по-добре си щракай с Хуавея

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-18 11:05

D.S. аз поне мога да кажа, че ако ще гониш деца на не идеална светлина и ще им снимаш подвизите при спортуване всички стари Фуджита, вероятно без Х-Т3 и Х-Н1, както и Сони А6000 и всички А7-ци преди 3-та серия НЕ се справят! Изпускат кадри и е трудно.

Със Сонитата мога да споделя пинизи и това онова, но за начинаещ човек ще е трудно. Вероятно за Фуджи е подобно положението - ако имаш скъпата оптика и опита, ще станат и прилични сними освен фирата. За 1000 лева и 1-ви апарат ще има разочароваие и по-добре да не натискаш хората днес да купуват странни неща, а утре да пишат - "Фуджи за нищо не става, минах на телефон".

С гледане в магазин не става. Трябва да го пробваш и то доста време, защото тия камери не са прости - имат много настройки, имат и много уловки! Особено при снимки на спорт и деца....

А6300 или Каноните са най-евтиния вариант ако трябва сменяема оптика и ще се снимат деца. Дори А6300 с 16-50 китака прави чудеса в следенето. Невероятно добър е - преди да си видял какво снимаш тоя апарат го е фокусирал, заключил и следи......ама не се вписва в бюджета. Пък и за концрт или представление, ще иска хем по-дълго, хем по-светло и какво ще му препоръчаш? Обективи за 2500 ли - 50-150 или 70-200 .....


Сашо дето предлага Панасоника няма следяш фокус също! Обаче има много добър единичен АФ и вероятно ще се справя и има страхотна картинка и видео и т.н.......Вярно 1900 е ама си струва и е една покупка.

ПП Друг вариант е да запише един курс човека, да научи скорости, бленди, исо. Да научи как се фокусира с ръчен обектив. Да отделя време на хобито и тогава супер да Фуджи имат готин дизайн. Х-Е към което се е ориентирал кефи много.....Ама няма да стане от раз работата. Няма да стане снимане на езда, бягане, скачане на препятсвия, деца търчащи в някой център за рожденни дни....

ППП Не знам и какви са децата. Мойта щерка спортуваше и танцуваше като малка и исках да я снимам тогава, а не като спи. С А7-цата ми 1-вата ползвах един СЛТ адаптер, който имаше поносим следящ фокус и никон Д600 и Д700 имаха такъв. Ама наистина добрия фокус е поне А6300 а при фуджи е май Х-Т3.....А6000 например имаше поносим АФ ако снимам мотори и коли дори ан състезания. Ама с щерката даваше много брак - при неравномерно движение просто АФ система се обърква, не е бавна, а се бърка . А визьора при серийна снимка имаше лаг и лесно губиш от кадър хлапето - ти местиш в ляво тя вече бяга в дясно....Пак при Фуджи първата камера без лаг и блекаут май е Х-Н1 или Х-Т3? А7-цата с мизерните с 3-4 кадъра в секунда се справяше по-добре с СЛТ адаптер, сходно и Д600.

Пак как тия неща се вместват в бюджет на човек дето не ще да е фото ентусиаст? А6300 да речем с китак 16-50 ще дойде на 1000 лева при повечко търсене и чакане на оферти или 2-ра ръка. АФ ще има. Ама 16-50 е кофти за някои неща. С бленди под 3.5 на изкуствена светлина в къщи или на кръчма си е проблем.

Панаосника LX100 и Sony RX100 има 1.8 или нещо подобно на широкия край. Фокуса на тия камери е бърз и точен. По-малките сензори имат повечко дълбочина на фокуса.....

За фдужи трябва да вземеш оня китак от 3 бона дето е на бленда 2.8 и тежи кило. За Сони има на ф/4 обективи ама е тегаво дори с тях. Както Симо предложи трябва си и твърд обектив като Сигма 30/1.4 или 16/1.4.....Та отиваме на около 2000 лева и фоточантичка и демек пак фото любител го направихме човека....а той май не ще?



Публикацията е редактирана (29-12-18 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: mmjm   
Дата:   29-12-18 12:08

Като изключим мнението, че монтирането на добър ръчнофокусен обектив на съвременна камера е като да монтираш на S класа газова съм съгласен с hotsnail. Снимането с ръчнофокусни обективи си е гъдел, но изисква определени познания (е с малко помощ и снимане на стационарни обекти можеш да схванеш зависимостта м/у исо, скорост и бленда за половин-един час но не е достатъчно), много практика, добро зрение здрава ръка, добър екран или визьор и въобще докато добиеш необходимата рутина да правиш всичко достатъчно бързо да не изпуснеш ценни за теб моменти без да се замисляш и детето пораснало. Панасоникът и сонито (тези с несменяемите обективи) имат и ръчни настройки, ако ти е интересно и имаш достатъчно време и търпение можеш да се учиш на тях и в последствие ако се запалиш достатъчно да вземеш камера със сменяема оптика.
Весело посрещане на новата година на всички и успех с избора на автора, каквото и да вземеш, ако го харесаш при първо хващане и имаш желание да се научиш как да изстискаш максимума от него, няма да сгрешиш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: D.S   
Дата:   29-12-18 12:12

Ами не знаех че децата са такова предизвикателство :) Направо едно 1дс да взима тогава и да цепи мрака :) Но за 1000 лв. всичко ще е трудно. Сони може да имат по-добър фокус но китака им е ПЪлна мъка и човека ще се напсува 3 пъти защо е дал една торба пари за тази пластмаса. Само от тази гледна точка Фуджито печели. 18-55 се намира за 500-600 лв., за още толкова Фуджи Х-Е2 или за малко повече Х-Т1 и за снимки за спомен е готов :) Все ще направи някой кадър на детето, чак па толкова да е трудно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: mmjm   
Дата:   29-12-18 12:28

D.S,
1) Имам предвид камери с несменяема оптика, които могат да покрият нуждите на питащия.
2) Пишеш на база натрупана рутина, често се случва хора с опит в дадена област да забравят трудностите, които са срещали като начинаещи и да не могат да разберат как „нещо толкова елементарно“ може да затрудни някой.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-12-18 12:32

Е то с китака без значение кой такъв е няма да има много разлика с телефона така или иначе :). Хубаво е да се вземе твърд обектив с по-светла бленда, че като си снимаш детето вкъщи да не си на 12800исо... или да го чакаш да не шава, че да стане снимка на 1/50с...

Жалко, че сигма не правят 30 1.4 за фуджи, обектива се намира по 600лв и като дължина и бленда е идеален за деца. На фуджи евентуално 35 2.0 и 35 1.4 ама май не са толкова евтини.

Иначе като тела Х-Е2 не е лошо можеби... Х-Т1 също би трябвало да става, но пак трудно да се влезе в бюджета. Ще трябва да се поразтегли сумата. Хубаво е тялото да има тилтващ дисплей, да не лазиш по земята като снимаш и визьор за навън. Това за мен лично отпада Х-Е серията и Х-А също.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-18 12:54

mmjm съгласен съм за ръчните и гъдела. товар пак изисква други очаквания и желания. Грешно се изразих. Благодаря за корекцията.

Китаците не са лоши обективи. Всъщност са едни от най-използваемите. Когато вадиш снимките до 4к и основното в тях е обекта и са по-скоро репортажни кадри са горе долу най-доброто на пазара. Сонешкия 16-50 беше по-едно време най-бързо фокусиращия обектив, не знам дали още е така. Отделно е супер малък. Отделно е, че има моторизиран зум, което обикновено се слага в скъпите видео обективи. А има и стабилизация. Картинката в 70% от кадъра е повече от прилична и струва 150 лева в базара. Освен това и корпуса му е метален.....аз поне съм фен на тоя мъник. Обаче само с него ще ми е проблем. Една Сигма 30/1.4 или Сони 35/1.8 или 24/1.8 бих добавил задължително. Просто на кропка дори 2.8 понякога е много тъмна бленда

А панасоника lx100 и Сони rx100 или някой rx10 имат много по-хубави обективи от кой да е китак. Бленда 1.8 вероятно компенсира по-малкия сензор.



Публикацията е редактирана (29-12-18 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: D.S   
Дата:   29-12-18 14:32

Незнам дали питащия следи темата, но аз доколкото разбирам пита за сносно апаратче, за около 1000 лева да си снима за кефа. Детето, разходки, жената, а ние тука си чешем езиците. Какви Сигми 30/ 1.4 му предлагате - и като го вземе Какво ще го прави ? Грубо казано нормален обектив за снимане и толкоз. Какви снимки ще прави начинаещ с един твърд обектив, било то и хубав ? Недейте говорете така, че вземе да купи тази толкова хубава и евтина Сигма, и после да разбере че да си снима детето от близо трябва да се навре в него, пейзажи и снимки за спомен с него АБСурд и ко праим ? Според мен, не че харесвам марката, но за тези пари Фуджи 18 - 55 е обектива. Става за всичко, има стабилизация, фокуса не е нещо неземно, но става, все пак и да има някоя снимка на безфокус на детето, човека няма да ги продава тия снимки я. Jpega на Фуджи е идеален, какви обработки, какви щуротии

П.П За Панасоника съм съгласен също. Снимал съм малко с него и ако не смята да пълни чанти с обективи - перфе [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-12-18 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-12-18 15:53

Ами имам съвсем пресен пример покрай мен. Колега от офиса ме помоли да му препоръчам обектив за А6000то, че китака много скучни снимки правел, нямало "уау" и "балончета" и жена му все с телефона снимала детето. И сигмата 30 1.4 им пасна идеално, доволни са хората.

И не мисля, че твърдия обектив е минус за начинаещи, дори напротив! С 30мм, не може да се завре в детето и да го разкриви като с телефона (повечето телефони са 24-28мм еквиваленти). Ще спазва разумна дистанция... Освен това не е и 50мм, че да трябва да иде в другата стая, за да направи снимка. Не е случайно, че едно време 50мм е било китака на фотоапаратите. И аз вкъщи с 50мм си щракам детето... И пак казвам 1.4 си е 1.4, като снимаш вкъщи няма да ходиш със светкавиците навсякъде или да го бляскаш с вградената... китака на фуджи може да е ок, ако нацелиш недецентрирана бройка, но 2.8 е само на широкия край и дори това е 2 стопа по-тъмно от 1.4, което може да е разликата от 1600исо до 6400исо...(реално е повече защото двете са F-стоп маркирани и 100% Т-стопа на твърдия е по-малко число от на зуума). А като се ходи навън по светло на разходки нищо не пречи да имаш и един евтин китак 3.5-5.6 за 100лв дето да си пръв турист с него.

Това разбира се е моето виждане за нещата... за мен зумовете са за туризъм и репортаж, но ако не ми плащат 2.8 зуум няма да мъкна. И не виждам смисъл в даването на повече от 100лв за зуум обектив :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: kvakioh   
Дата:   29-12-18 16:28

Един общ автофокусен е достатъчен, това го казах, но никой не чете. 18-55 е отличният китов. 18-135 е почти универсален. След това е въпрос на избор и предпочитание. Като цяло електронното подпомагане, peaking, при Fuji, m4/3, като се ползват ръчнофокусни обективи е доста по-неразвито. Казвам го като правя сравнение с една друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Бармалей   
Дата:   29-12-18 16:46

Човекът иска снимки за спомен, вие го пращате в Уърлдфото...
Въртеше се един Coolpix P7800 в Базара?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: solo5   
Дата:   31-12-18 01:19

Panasonic LX100 е 959лв нов и около 500-600лв втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапаратите на Fujifilm и има ли съвместими с тях обективи от др. марки
Автор: Eye_Contact   
Дата:   31-12-18 10:30

Както винаги прекалено буквално и дълбоко фотограски отговори получава човека ,а той просто иска голям и черен апарат .Цветан купувате си някой Канон 700D втора ръка с китак и 50 1,8 и бъджета ви е вътре .Може и Никон D нещо си пак ентри тяло с китак и 50 1,8 и ще ви въртши работа за всичко .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »