Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: Антивик   
Дата:   16-10-18 09:52

Най-хубавия и добър обектив ми е бил този, който в нужния момент и условия е бил на апарата и ми е свършил работа и съответно лошия е този, който в този момент се е търкалял някъде , я дома, я в раница или чанта само не там де му е било мястото, но за това е виновно ЗАУ[smilie2] ....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: Synthy   
Дата:   16-10-18 09:58

Най-гадният (за мен) обектив ми беше Nikkor 35-105 D 3.5-4.5 AF. Никакъв контраст, безобразно мек, чак се чудиш има ли фокус или не, в контражур почти нищо нямаше на снимката, абе гадна работа. Може и аз да не съм успял да се справя с него, но с удоволствие се отървах от него и по никакъв начин не ми липсва. Първият китов 18-55 без стабилизация беше много по-добре. Най-хубавия... май е Canon 50mm FDn. Винаги снимам с голямо удоволствие с него. Слагам го на APS-C и много ми харесва как рисува.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-10-18 03:02

Ей, че приятна тема :)

Философски погледнато Антивик много добре го е казал! [smilie24]

От друга страна технически погледнато Dobromir_Kalenikov е също изключително прав с мнението си:

...макар и от един и същи модел, две различни бройки обективи, особено употребявани такива, могат да се държат диаметрално противоположно. И не само това, ами критериите на ползващия могат да се разминават адски много с тези на друг човек. И не само това, ами и на различен формат сензор с различна разделителна един и същи екземпляр може да има напълно различно представяне. Тоест - тествайте всичко и никога не се доверявайте само на нечие ужасяващо критично или адски възхваляващо ревю - ползвайте ги само за ориентир, и то когато количествено се съберат доста в полза или против конкретен модел. Всичко друго е само в сферата на индивидуалния опит на конкретен човек с конкретен екземпляр.


В тая връзка видях, че се спряга Тамрон 17-50/2.8. Макар вече събрал негативни мнение в темата, аз и от моята капандура мога да кажа, че специално една бройка (имал съм над 5-6 от този обектив, говоря за НЕстабилизираната версия) беше един от най-добрите обективи, които съм имал на кроп, особено предвид цената му. Жалко, че не всички са такива и има голямо разминаване в качествата на същия, че човек може да си направи доста различни изводи, а и все пак си зависи от човека... Това само потвърждава гореказаното, нищо друго! Не споря!


Така, сега ще кажа за двата ми най-любими обектива, които съм имал някога и това са:

1. Nikkor 20/1.8G
2. Tamron 70-200/2.8 VC

Интересното, е че първия ми беше любим и на кроп и на фул фрейм и все харесвах резултатите от него.


Най-скапания обектив, който съм имал беше един Тамеон 70-300 тъмен, ама и макро версия на всичкото отгоре [smilie5] Не знам как и къде се бях излъгал да взема нещо такова, но по-лош и в същото време евтин обектив от този май не съм имал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: lamerko   
Дата:   17-10-18 03:24

Като най-добри обективи:
- Canon 100/2.8 IS USM;
- Canon 70-200/2.8 USM;
- Canon 85/1.8 USM (Тук може да похейтите, но за мен няма значение [smilie5] )
- Fuji XF 80/2.8 OIS WR;
- Fuji XF 56/1.2;
- Fuji XF 16-55/2.8 WR; <- не съм го имал, но малкото тестове с него много ме впечатлиха;

Като най-лоши - ако се абстрахираме от тезата, че няма лош обектив, то:
- Helios/Гелиос 50/1.8, 58/2 - серии 44 и 77. Да поясня, че имам доста кадри с такива още през ученическите си години, когато светлото бъдеще се изписваше на лозунги... Причината - страшна мазня извън центъра, дори на притворени бленди. Случайно попадение в ДЕФЕКТИТЕ на един-два модела с нетърсена визия на Пецвал дори им докараха име :)
- Съвременни китайски ментета от рода на Neewer 30/1.2;
- Sigma 70-300/4-5.6 (без APO маркировка) - аберациите са плашещи, обектива сам се разгъва или прибира от земното притегляне, автофокуса е кошмар;



Публикацията е редактирана (17-10-18 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-10-18 08:16

Canon 85 1.8 е много хубав обектив защо да хейти някой. Просто има лека аберация на 1.8 и не е толкова остър колкото съвременните но достатъчно.
За цената / особено втора ръка /по - добра автофокусна 85-ца не се сещам.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: aceontheriver   
Дата:   17-10-18 13:14

Най-добри
Sony FE 55/1.8
Sigma 18-35/1.8
Sony FE 85/1.8
Minolta 58/1.2

Най-лоши
Sony 16-50 китовият
Sony FE 50/1.8
Canon 50/1.4
Canon 50/1.8stm

отдавна и аз търся зенитара [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: hardcpz   
Дата:   17-10-18 13:47


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите и най-лошите обективи които сте ползвали :)
Автор: papadok   
Дата:   18-10-18 01:43

Не е лошо кадрото, добре се е получило... обаче по никакъв начин не показва качествата на Зенитара.


А това е снимано под Килбърн стейшъна - почти моят район. По тази улица обичам да пазарувам [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »