Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: nestor7   
Дата:   06-01-19 22:14

Направих един бърз тест и резултата е:

След добавяне на някакъв филтър GPU започна да работи от 12-17% натовареност, преди даже 1% не дигаше, но проблема с 2я процесор си остава, явно трябва да има филтър за да сработи GPU-то, т.е. да има ефект вкаран във видеото за обработка.

Ще сложа Davinci Resolve и ще пробвам пак.

Лично аз смятам, че на процесорите нищо им няма, обработва съм видео и с Core 2 Duo процесор и се процесва но бавно. Тук обаче имаме 2 процесора с по 4 физически ядра или 8 нишки на процесор, в крайна сметка 16 нишки(ядра).

Благодаря за отговорите, ще продължа да тествам и ще споделя.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: nestor7   
Дата:   07-01-19 00:48

Davinci Resolve товари и 2-та процесора, също така и GPU-то е на 80%. В пъти се ускори рендването на видео.

Благодаря на " stef7" за споделеното, сега започвам с туториалите за по-добро рендване в тубата за Davinci Resolve [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: stef7   
Дата:   07-01-19 08:14

Колко е паметта да графичната карта ? За 4К минимума Resolve да работи адекватно е 4Гб
а ето тук казват минимум 8Гб


Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   07-01-19 10:26

Имам някакви спомени за по-старите тестове, че бяха исали за mалко по-високи изисквания, но може би нещата малко са се балансирали. Иначе тази седмица най-накрая ще ми е готова новата машина за тестове - i9/32gb/rtx2070/2x970nvme - да видим как ще се държи.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: stef7   
Дата:   07-01-19 12:03

При мен ако на 4К видео пусна temporal noise reduction с видео карта 4Gb обикновено ми дава out of memory грешка. За всичко останало 4Gb стигат.

От тестовете на puget systems се вижда че ако се правят само цветокорекции почти всяка карта се справя в реално време, т.е. забавяне при play няма. Дори RX 580, GTX 1070, GTX 1060 се справят без забавяне. Но отиде ли се на noise reduction някои други OpenFX ефекти и там вече се вижда разликата между графичните карти.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: nestor7   
Дата:   07-01-19 18:55

Ами картата е с 1 GB рам и положението е зле. Още на тест видеото с 4К рендер, изписа out of memory, но рендера продължава въпреки това. Сега ударих друг проблем, че след като се рендне възпройзвеждането гърми с тази грешка: This item was encoded in a format that's not supported. - 0xc00d5212

Но това ще го оправя някак, още не съм чел.

Относно картите, Quadro 2000 има дедикейтед рам до 12 GB, но така и не я ползва картата, незнам защо, ползва само неговата 1 GB.
Ще се ъпгрейдвам на макс gtx 1060 6 GB, тъй като захранването на машината е 600 W и ще споделя как е след време.

За момента се рендва със цялата мощност и това беше целта, ъпгрейда на видеото е неизбежен.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: kiten   
Дата:   07-01-19 19:10

Quadro - е за векторна графика а не за видео. Един джифорс върши много повече работа от скъпото квадро, освен това е стар модел. Предимството на квадрото е че са отключени някои функции и по дълго време се подържат драйверите. В новите квадро карти вече започнаха да обръщат внимание на рендеритга. Сложи си аутокад.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: stef7   
Дата:   07-01-19 20:33

Относно картите, Quadro 2000 има дедикейтед рам до 12 GB, но така и не я ползва картата, незнам защо, ползва само неговата 1 GB.

Няма такова нещо. Картата ползва толкова RAM колкото има. 1Гб за 4К видео е крайно неадекватно както и предполагах. И да рендера продължава но видя ли какъв е резултата. Upgrade на видео картата ти е наложителен ако държиш да редактираш 4К. И на твое място бих си взел карта с 8Gb Сега като секна треската на криптокопачите се намират втора ръка GTX 1070 8Gb за по 400-450 лева. RTX 580 за 350-400лв. Към тях според мен трябва да се насочиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: reincarnation   
Дата:   09-01-19 16:48

Quadro p4000 vs GTX 1080 ti

https://www.youtube.com/watch?v=czP-lUycyrw&t=9s

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: langel   
Дата:   09-01-19 19:55

GTX 1080Ti е много по-бърза от Quadro P4000 и това щеше да се види, ако и двете карти бяха на еднакви машини с I7 7700K и нагоре.
В рендването GTX 1080Ti може да се сравнява с Quadro GP100, ама е добре и да им сравните цените.

"Similarly, if you work with 6K or 8K footage then the Quadro P5000 is really the entry card you should aim for. The more effects you utilize, however, the more benefit you will see from upgrading to a Quadro P6000 or even a Quadro GP100. Keep in mind, however, that even though the Quadro GP100 gives terrific performance in Premiere Pro, it is actually about on par with the GeForce GTX 1080 Ti. So while it is a great card, unless you really need the 10-bit display support you can save somewhere around $6,000 by using the GTX 1080 Ti instead."

цитат от тук:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2018-Workstation-GPU-Performance-1116/

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: diana2017   
Дата:   16-01-19 16:06

Гледам промоции днес в емаг, струва ли си за обработка на 4к видео (Давинчи и Премиера) да се купува нова конфигурация с тези процесори RYZEN 3, твърде евтини ми изглеждат или да се заделят пари за нещо по скъпо?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: imitev   
Дата:   16-01-19 16:07

Във фотофорума ги хвалят - вземай смело.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: kiten   
Дата:   16-01-19 20:57

[smilie5] За гледане на 4к филми от замундата и тубата става но за видеобработка много се съмнявам. Е мага в повечето случаи правят промоции на застояли стоки.
https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-3-2200g-raven-ridge-cpu,5472-7.html

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-19 23:46

Нямам идея къде във фотофорума ги хвалят... хвалят ги АМД агитката в hardwarebg, но там по презумция приемат, че кошницата ти е за игри, където процесора е важен единствено колкото да не тротва "важния" хардуер - видео картата :)

Давинчи, от гледната точка на софтуер, е доста добре оптимизиран - изтисква максималното от конфигурацията - процесор, видео, видео памет, оперативна памет... Премиера - не чак толкова, за него просто трябва дискретно видео, но като цяло без значение какво. Бачка основно с процесора, а ако има твърде много ядра - не се възползва оптимално.

За съжаление не си посочила линк към офертата и мога да гадая за коя конфигурация става на въпрос, но ако е това - определено НЕ си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео обработка - компютърна конфигурация
Автор: diana2017   
Дата:   17-01-19 08:35

Да това беше една от възможностите за бюджет до 1000 лв. с монитора, но ме посъветваха да не го взимам. Прочетох това-онова, попитах тук-там и се оказва, че минимума е или и5 8400 или райзен 2600, но надхвърля бюджета. Харесах няколко модела, но не ми дава да пейстна линка [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »