Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   04-10-18 10:31

Здравейте колеги :) Тези дни забелязах, че се появи някакъв нов "брояч" , който нямам никаква представа какво означава [smilie11] Някой в час ли е що за чудо е това ?


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-10/1538637903_Untitled.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   04-10-18 10:45

Показва колко гласувания има автора на снимката за последната една година! Според мен идеята е добра, защото има доста автори, които качват по няколко кадъра седмично за гласуване, а те никога не гласуват?! Може би си харесват само собствените снимки, но не отчитат, че ако всички са като тях, няма никакъв смисъл да си качват снимките в "нови предложения"!


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   04-10-18 11:01

Благодаря ти Tili :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Kalimas   
Дата:   04-10-18 11:22

Ако се следва тая логика, ще е по-добре да е коефициент някакъв, щото 100 гласа при качени 5 и 200 кадъра са различни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   04-10-18 11:31

Става въпрос не колко са му гласували за неговите снимки, а колко той е гласувал за другите. Така че какъв коефициент.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Kalimas   
Дата:   04-10-18 11:45

Явно не съм разбрал като хората обяснението на тили, но и така да е, пак коефициента е по-добрата идея.
Едно са ти гласували 100 човека на 2 качени кадъра, друго на 100.
Като цяло обаче не знам с какво ще допринесе това за форума.

П.П.
Вместо да се чудят как да му слагат полунужни функции, трябва да му оправят мобилната достъпност.



Публикацията е редактирана (04-10-18 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: spotter84   
Дата:   04-10-18 11:49

А з ада не отварям нова тем, бихте ли казали как въвеждате смаите ключови думи при качване, защото аз пробвах, но нез нам дали с таг или не и после нищо не се запазва. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   04-10-18 12:14

Kalimas не знам дали ще допринесе с нещо този брояч, едва ли ще накара някои нарциси да погледнат и оценят кадри на други автори! Според мен е по-скоро подсещане, че гръбнака на ФФ е оценката (гласуването), без него ще изчезнат галериите на първа и смисъла да се качват снимки тук, защото сайтове без рейтинг и гласуване, дал Господ! Също така е напомняне, че за да ти влезе снимчицата в галерия "Избрани", е трябвало минимум 7 човека да я отворят, разгледат и оценят с вота си!

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Kalimas   
Дата:   04-10-18 13:05

Tili, точно това е - на нарцисите не им пука, а другите така или иначе си гласуват като им е кеф, подсетени или не.

П.П.
На ключовите думи не съм им слагал таг, качвам снимката => пиша думата => ентър и следващата. Така ми излизат после под снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   04-10-18 13:08

На мен лично по би ми било интересно да видя статистика % харесвания спрямо уникални (IP) посещения (защото е ясно, че някой като задържи F5 /рефреш/ - ще събори статистиката).

Т.е. някой може да има 100 харесвания от 1000 гледания (10%), докато друг кадър може да има само 50 харесвания, но ако са от едва 200 разглеждания - това е вече 25%, един вид по-стойностен кадър.

p.s.
Не че и на тоя брояч не може да се намери цаката. [smile] През някой прокси-сървър ако се смени ИП-то? [smilie8] Но все пак ще е малко по-затормозяващо за тоя, който помпа точки, ми се струва. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   04-10-18 13:44

Julius да не стоиш зад хакването на fb?

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   04-10-18 13:55

Хаха, никога не съм имал личен фейсбук.
(само на фирмата си /преди време/, но и него го закрих)
Макар, че това май не ми пречи да стоя зад въпросната атака? [smilie8]
Не, не съм. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   04-10-18 14:03

Нещо не можахме да се разберем. Този брояч, поне до колкото аз видях, показва колко пъти ТИ си гласувал за други снимки. До колкото бях чувал, това е за да се покаже до каква степен този профил е ангажиран с ФФ. Защото има хора, които гласуват за всяка снимка, оставят коментари, пишат по теми и т.н. и те със сигурност са по-полезни за сайта, от колкото тези, които влизат сутрин да си прочетат съобщенията и да обновят обявите в базара. Или пък от тези, които идват днес да си качат снимката и след 3 дни да видят колко точки са събрали.



Публикацията е редактирана (04-10-18 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   04-10-18 14:11

Може да се почерпи челен опит от торент-сайтовете. [smilie7]

Малко свалено, много качено -> усмихнато човече.
(т.е. много гласувания / малко лични кадри)
Много изтеглено, малко качено -> умърлушено човече.
(т.е. малко гласувания / много лични кадри)


И ако паднеш под даден рейтинг - бан, забрана за пускане за гласуване?
[beer]

И все пак сайта не е едностранчив.
В базара най-вероятно има и хора, които никога не са снимали (и нямат и намерение)?

p.s.
Администраторите на сайта така или иначе я имат статистиката:
- за колко кадри е гласувал всеки;
- колко лични кадри има пуснати за гласуване.

Делят едното на другото и смятат! [smilie7]

За тези които се подвизават само в Базара - ще е 0/0, тях така или иначе не ги касае, че няма да могат да пускат кадри за гласуване.



Публикацията е редактирана (04-10-18 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   04-10-18 14:22

Бих послушал Julius, явно знае какво говори. Такива хора трябват на тази държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   04-10-18 14:25

Хахаха, човек, замалко да си наплюя екрана! [smilie18]


Недей така, моля те!

[beer]

p.s.
Само подхвърлям идеи, нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   04-10-18 15:36

И аз пия бира с купа пуканки и чета.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: vladod   
Дата:   05-10-18 13:44

Добре, че беше темата, та да го видя.
Много добра идея и реализация - кефи ме !!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Kalimas   
Дата:   05-10-18 15:29

Ся ще се почнат едни драми, преди да се гласува за нечия снимка -Тая снимка яко ме кефи, ама тоя(тая) е гласувал само 10-15 пъти тая година, няма да му гласувам на скръндзата.[smilie18] [smilie5]

Или - Гледайте го тоя на първа страница, пък гласувал само за 20 кадъра тая година, как може... бан, бам и тряс.[beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-18 18:31

^ Абе точно така механично няма да става, но ще има подобна (де)мотивация. Дали пък е лошо това?

Айде щото е петък да кажем, че е шега - наздраве!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   05-10-18 18:46

F5 пичове [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: asahi   
Дата:   05-10-18 19:01

"Гласувал 127 бр." не е коректна словесна конструкция.
Или "Гласувал 127 пъти"
или "Гласувания 127 бр."
Може и по-описателно "Авторът е гласувал 127 пъти"

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: yanee   
Дата:   06-10-18 20:45

И какъв е смисълът от тази информация? Още един повод за конфликти?!? Аз съм от малко гласуващите. Но, не хвърляйте камъни, просто нямам време. Нямам никакви претенции, някой да гласува за моите кадри. Още по-малко да стоят на "Първа страница". Признателен съм и винаги благодаря на хората, които са отделили време и внимание към моите снимки. Основно чета форума. Това също е важно, за онези които са споделили информация, нали? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: chefo111   
Дата:   07-10-18 08:45

Е добре де колега yanee, ако всички тук започнем само да качваме, без да гласуваме, какво ще стане? Имаш време да качиш кадър, да погледнеш колко точки и какви коментари имаш (да ти е кеф на душата), а пък за другите... При положение,че фотографията е нещо, което ти харесва, как може да не те грабне някой друг кадър, при все, че има от страхотни по-страхотни?
Не е заяждане, просто се замисли.Тази общност се крепи на това да се гласува.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   07-10-18 10:17

Ебаси времето което се губи за гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: yanee   
Дата:   07-10-18 14:07

Нямам много какво да кажа. Просто системата за гласуване не ме интересува и това касае не само този сайт. Това не означава че не разглеждам снимките които се представят. Нека не се бъркат нещата. А, време нямам дори собствени кадри да обработвам и да показвам, честно. Следя темите във форума, които ме интересуват, това не е маловажно. Винаги съм имал усещането че тази общност се крепи на споделянето, не на точкуването. А и нещата в този контекст продължават да са доста деформирани. За мен оптималното е добрите снимки да придобиват по-широка публичност чрез намесата на доказали се куратори. Продължавам да не разбирам, кому е нужно да се знaе кой, колко пъти е гласувал? Това ще допринесе за конфликти. Подмятания вече има. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: mitpis   
Дата:   07-10-18 14:56

sherbit то и за слушане на музика и за гледане на картини се губи много време. Аз като си губя времето да разглеждам снимките с една секунда удължавам загубата като натискам бутона.
Не виждам повод за конфликти, че се вижда брояча, собственика на сайта си решава какъв да му е интерфейса, на който не му харесва има и други сайтове без такъв брояч.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   07-10-18 15:06


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil




Публикацията е редактирана (22-03-19 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nislon   
Дата:   07-10-18 15:18

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   07-10-18 16:32

На мен лично този брояч ми помага много! Когато тъмбнейла на някоя снимка ми хване окото, отварям и първо поглеждам брояча. Като видя, че автора на кадъра има само няколко гласувания за цяла година, в мен се засилва любопитството да разбера кой е нарциса и натискам бутона "виж автора" - какво да направя, просто любопитството ми надделява и нямам време да му разглеждам снимката [smilie3]
В момента на първа има един страхотен портрет за който са намерили време да го отворят и оценят над 1400 човека, 188 от които са гласували за него! Когато аз го отворих, видях, че авторката за 12 месеца си е харесала само 19 снимки?! Ами, любопитството ми пак надделя и натиснах "виж автора" на иначе много добрия портрет.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   07-10-18 16:43


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: yanee   
Дата:   07-10-18 16:49

[smilie18] Аз мога още днес да направя 1 400 клика. Стигат ли за цялата година. Почвам веднага. Ако не вярваш погледни след 2 часа профила ми. Споменах, че нямам претенции към никого. Никoй с нищо не ми е длъжен. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   07-10-18 16:51

hardcpz - да, видях:)
Ако този брояч е спомогнал за увеличаване на гласуванията на авторката с цели 30% и то само за 2 дена, значи е вълшебен [smilie10]
Между другото забелязах, че и други са се разгласували рязко [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   07-10-18 17:02

yanee изобщо не ми пука дали ще гласуваш или не, просто описах как аз подхождам към нещата - с любопитство!
Между другото, ако за една година си намерил време да гласуваш само 2 пъти, тези 1400 гласувания, би трябвало да ти стигнат за 700 години, така че няма за какво да се притесняваш в бъдеще [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: yanee   
Дата:   07-10-18 18:10

tili, не ги приемай нещата лично. Никого не съм визирал, затова няма обръщение. Благодаря ти за дълголетието, което ми пожелаваш. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: philip   
Дата:   07-10-18 18:34

Активността на пускащите снимки потребители (или по-скоро липсата на такава) сме я дъвкали в много теми. Логичната идея на Kalimas за коефициент я предлагах на администраторите към края на 2014: https://photo-forum.net/i/1876265



https://photo-forum.net/static/site_pics/2014-11/1416487374_Option.jpg



Нововъведението, ако съдя по действията на yanee в последните часове (макар и ударно) е стъпка в правилна посока...


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: yanee   
Дата:   07-10-18 18:36

а, аз приключих за тази година [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   07-10-18 18:44

Я... оказва се, че темата ми даже дава и резултати [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   07-10-18 18:58

На мобилни устройства ще работи ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: philip   
Дата:   07-10-18 19:23

... и бутона "Виж автора", който си издействаха някои Б-та, начело с Мара, беше грешка, според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: sherbit   
Дата:   07-10-18 19:25

Мара къде е, не е първа младост, притеснявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   07-10-18 20:10

Брояча наистина е добра придобивка, преди малко в новите предложения попаднах на автор, който е качил 17001 снимки (няма грешка!), а е гласувал 7 пъти и то само за кадри на конкретен автор [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   08-10-18 00:53

Брояча си е супер ! Поздравявам админите ,че го пуснаха !
Не разбирам само как погледнали даден кадър 150 форумци ,а гласували само 10 ,щото другите 140 нямали време !!!?? Една секунда или нула цяло и една секунда ! Нали има няколко опции за гласуване ! Да се върне и бронза и щото не е обиден ! Винаги има първо ,второ и трето място !!!
Само при сърцето е всичко или нищо ! Или всички я възприемат така !:)))/ фотографията де !/
А що се касае за брояча и аз започнах да реагирам като tili, просто вътрешно усещане . И да кажа : прав е според мен.
Форумът не е само базар,нито само място където да се показва кой каква техника има ,нито да се техноонанира ! Форума е за фототография ,а израза са кадри , кадри представени пред публика , а публиката добра или лоша сме хората от форума ! Трябва ли да си заровим главата и да виждаме тези само на познати или само на тези които връщат !!!???

roburt48 браво за темата !


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Beijing   
Дата:   08-10-18 06:27

Аз гласувам, защото ми е харесала снимката, а и да поощря автора. То това си е и идеята на ФФ.
Вярно е, че понякога си трябва време да разглеждаме, но нали си ни е хоби все пак?!
Профитата ги оставям настрана. Те си знаят тяхното "защо"!
Ай наздраве и напред!
[beer]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Kalimas   
Дата:   08-10-18 15:53

@LUBOMIRHRISTOV

>Не разбирам само как погледнали даден
>кадър 150 форумци ,а гласували само 10
>,щото другите 140 нямали време !!!??

Няколко причини:
- Засича всяко влизане на автора.
- Задръж F5 и гледай какво става [smilie5]
- Снимките изглеждат различно в умален размер и като ги видиш големи ти се отщява даже да видиш автора.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   08-10-18 17:28

При мен е обратното - на телефона излизат добре, когато са максимално умалени, а на лаптопа - като са малки са хубави, ако са и качествени стават още по-хубави като зуумнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: chukov   
Дата:   08-10-18 17:38

tili написа:

> Брояча наистина е добра
> придобивка, преди малко в новите
> предложения попаднах на автор,
> който е качил 17001 снимки (няма
> грешка!), а е гласувал 7 пъти и то
> само за кадри на конкретен автор
> [smilie11]

Попаднал си на Иван Иванов. Няма втори като него :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   08-10-18 21:00

То и аз днес попаднах на този ..."автор" [smilie5] ... Няма лошо...човека така ги вижда нещата :) Но... и аз вече като tili първо поглеждам колко е гласувал авторът на кадъра, който съм отворил, и ако гласуванията му (според мен) са твърде малко ... директно кликвам на "виж автора" [smilie5] ... Човещина да го е*а [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: mitpis   
Дата:   08-10-18 21:52

Кой е профила на Иван Иванов любопитно ми е да видя автор с 17001 кадъра, аз не мога да направя и половината на тези кадри за 7-8 години снимане пък камо ли да ги публикувам???

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   08-10-18 22:06

mitpis - това ми е любимия натюрморт на Иван Иванов https://photo-forum.net/i/2179195
влез през него:)


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   08-10-18 22:26

Kalimas
- Вече не се отчита всяко влизане на автора . Проверил съм го , поне с моя профил е така!
- С F5 нищо не се получи ,може би аз не го правя както трябва
- А тези снимки дето не ти се иска да видиш автора , си личат в повечето случай още преди да ги отвориш

[beer]

- има случай когато пък отвориш кадър който ти харесва , той пък с лого [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   08-10-18 22:29

Оооооо, тоз натюрморт и аз го мернах днес [smilie5] !!

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   08-10-18 23:56

И все пак статистиката е малко подвеждаща.
Човекът е гласувал за повече от 7 кадъра и не само на 1 човек...


https://image.ibb.co/juwQeU/FF.jpg


Може да няма възможност да си купи външен диск и да си съхранява снимките на сървърите на ФФ? [smilie8]
И все пак при това ограничение от 20 кадъра/ден - това са си 850 дни.
Евалла за постоянството.
[beer]
(освен ако не си е източил картите преди да въведат ограничението)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tonyf   
Дата:   09-10-18 05:25

[smilie5]

Мине, не мине и хората попадат на профила на Ив. Иванов... Но там сред 17001 джапанки и черешки има и някои картинки...


ИванИванов


ИванИванов


...Аз ако бях фотограф и ако можех да правя такива портрети... нямаше дори 7 кадъра на година да ви гласувам... Освен с бронз, за най-най-готините и то около големите празници!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   09-10-18 09:22

мдааа, ама докато не видя ексиф, не вярвам [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   09-10-18 09:52

Темата всъщност не е за господин Иванов, а за брояча на гласуванията на авторите, но съвсем естествено се измести към това, дали просто ползваш ФФ като безплатен сървър, на който си качваш фотографските напъни и чакаш рейтинги и одобрения или и ти от време навреме отделяш малко от времето си, за да оцениш и поощриш други автори.
Колкото до цитирания профил, той е перфектния пример за паразитно ползване на ФФ. Наистина между 17001 джапанки и черешки има и някои качествени снимки, точно за това е странно какво правят тези джапанки и черешки на сървъра на ФФ?! Сигурен съм, че много от авторите тук имат по няколко терабайта снимки. ФФ има регистрирани 128368 потребители, чудя се, какво ще стане ако всеки реши да си качи ей така 17000 снимчици [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: kasad   
Дата:   09-10-18 10:08

Паразитно кайш ползване на сопата? Хм.А кое според теб е бепаразитно? Защото горе е опит да се наподобява картини на стари майстори, а поне е вид виждане...а не паразитиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   09-10-18 10:48

Админите има какво да направят в посока стимулиране на гласуването, макар че един коментар може да е много по-ценен и от 100 точки, пък били те А или Б.

Знаете, откакто във Фликр въведоха лимит за броя на групите 30/60, в които можеш да си качваш снимките (естествено има и групи, които не го спазват) - нали видяхте как част от групите увяхнаха, направо се стопиха, докато други си съществуват безгрижно.

И то окапаха точно тези групи, в които можеш да качваш и по 100 кадъра/ден без задължението да гласуваш за други (и да постваш коментари)!

Докато групите, в които като качиш даден кадър си задължен да гласуваш за поне 3 други + постване на коментар с логото на групата - си процъфтяват. Да не говорим, че има групи, в които можеш да качваш по 1 кадър/месец - и въпреки всичко, точно те са най-престижните! Имат си скрипт, с който следят активността на всеки потребител и ако не е спазил правилата на групата - следва бан.

Искаш да качваш в Избрано - гласуваш за поне 3 кадъра от 1-ва страница и така...
[beer]

p.s.
Има си и групи само за точкогонци - ***FAV и т.н.



Публикацията е редактирана (09-10-18 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nislon   
Дата:   09-10-18 11:10

Който си е нарцис, егоист или бастун по природа, пак ще си остане такъв, с или без брояча. Поне ще разбере, че е в негов интерес да не го показва [smilie5]
Разбира се, не всички, които пускат снимки, без да ги интересуват другите са такива. Може да са много заангажирани или неразположени, живи хора са, все пак. Заслужават поне едно "Виж автора".

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   09-10-18 21:57

Този брояч се оказа готин [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tonyf   
Дата:   10-10-18 16:51

hardcpz написа:

> мдааа, ама докато не видя ексиф, не
> вярвам [smilie3]
>





Еее... [smilie3]


...Според мен няма да е екзиф, а диапозитив от преди много епохи... Поне единия кадър [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nasofish   
Дата:   13-10-18 13:23

Преди време в този форум се гласуваше за фотографии, а сега се гласува за автори.
Това не е добре според мен [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: Julius   
Дата:   15-10-18 13:52

Да не идеализираме миналото. [smile]
И преди се е гласувало приятелски... субективния елемент трудно може да се прескочи.
Но това какво значение има?
Лош кадър с много точки не става по-добър, остава си лош кадър с много точки.
Жалко за гласувалите; кофти и за автора, ако ги приема за чиста монета.
Защото по този начин те не му помагат да се развива.
Лошото е, че повечето хора не носят на критика и им е трудно да приемат фактите.
А човек се учи само от грешките си, успехът на нищо не учи!
Цялата човешка опитност е базирана основно на погрешни стъпки.
Важното е да не се повтарят, защото това е, което отличава мислещия индивид от механично действащия.


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   15-10-18 15:18

@Julius

"Лош кадър с много точки не става по-добър, остава си лош кадър с много точки.
Жалко за гласувалите; кофти и за автора, ако ги приема за чиста монета.
Защото по този начин те не му помагат да се развива.
Лошото е, че повечето хора не носят на критика и им е трудно да приемат фактите."

+1


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: jingov   
Дата:   15-10-18 15:39

Сега погледнах- 998 за посл. една година и все за различни автори или когато и където ми очо види . Но спрях да говоря.



Публикацията е редактирана (15-10-18 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tziko   
Дата:   16-10-18 11:56

Този брояч от кога брои? На мен ми показваше 35 гласувания, аз със сигурност имам стотици.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   16-10-18 15:59

tziko, брояча показва гласуванията за последната една година, иначе казано, ако днес е 16.10.2018, отчитането е от 16.10.2017г. И преди го имаше, но първо трябваше да се отвори профила на автора и гласуванията му, сега е по-прегледно и удобно.



Публикацията е редактирана (16-10-18 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 10:23

Мдаа ...
Значи, ако не гласуваш си нарцис.
А какво ще кажете за колегите с по 30000 (тридесет хиляди) гласувания? Те какви са? Или просто виждат по 80 готини кадъра на ден ... блазе им!

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   17-10-18 10:47

тва са групари, от ансамбъл 'подай ми да ти го дам', не сме ние дорасли до тяхното ниво [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   17-10-18 12:34

Доста относително е, според мен ... Аз лично 'лайквам" поне по 15+ кадъра дневно...и то кадри, които по някакъв начин са ми харесали и докоснали ! Колегата dobnej има около 30 000 харесани кадъра, но лично аз в никакъв случай не бих го нарекъл "групар" ! Обратният вариант за мен е малко по-неразбираем ! Една тъпа математика - всеки ден на първа има по един кадър на деня + 8 кадъра с рейтинг Б за последните 24 часа + 8 кадъра с рейтинг Б над 100... Т.е. само на първа всекидневно има едни 15-17 кадъра, които заслужават някакво внимание ! Като прибавим и кадрите от галерия "избрано за деня", които са поне още 20-30 и да не пропуснем и кадрите в редакторската галерия....(там често има и кадри, които не са попаднали в избрано) ... ето ти едни поне 30 до 50 кадъра, за които човек спокойно би могъл да гласува на ден. В същото време тук има автори, които са гласували от 0 до 100 за цялата година, а в същото време те самите имат кадри, за които са гласували 50-60 и нагоре човека (само за един кадър) !!

Ако всеки влиза тук ежедневно (както съм аз) все си мисля, че е нормално да хареса поне 3 до 5 кадъра, което математиката сочи, че обичайното годишно гласуване би следвало да се движи около 1500-2000... Това е моето лично мнение по въпроса, като разбира се в никакъв случай не го налагам никому :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 13:35

Ако редовно (всеки ден) влиза човек и гласува, в един момент се оказва, че може да гласува само за нови предложения, защото тези от първа, избрано или авторски са все стари кадри, за които вече е гласувано веднъж. За това казах, че 80 гласувания на ден са прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: hardcpz   
Дата:   17-10-18 13:45

@roburt48 - "Колегата dobnej има около 30 000 харесани кадъра, но лично аз в никакъв случай не бих го нарекъл "групар"

съгласен, не съм искал да обидя никой лично. с феномена, за който говоря, сме наясно всички, от там идва и сарказма ми... просто ми е несериозно като видя хора, които гласуват за всяка качена снимка в сайта, а някои даже си слагат всяка гласувана в любими...

оказва се, че съм гласувал около 900 пъти през изминалата година, което ме изненадва, защото имам периоди по цели седмици на да не разглеждам (темата за избягалата муза [smile]). когато обаче гласувам, го правя по съвест - или ме е грабнала фотката, или не (от там идва и малкия километраж) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: tili   
Дата:   17-10-18 14:34

stotinka, като съм казал нарциси по-горе в темата, определено не съм визирал автори като теб! В профила ти пише, че повече от година не си качвал снимка и въпреки това си намерил време да гласуваш. Нарцисите за мен са тези, които качват за оценки и мнения по четири кадъра на седмица, а те отказват да гласуват за чужди кадри?! Много често това са много тачени автори, които трупат рейтинги, възхищения и възклицания, а те го раздават над нещата - точно на такива викам НАРЦИСИ, ако им е силно, може да смекча малко и да ги наричам егоисти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: uri64   
Дата:   17-10-18 15:13

Ако човек:
-снима средно интензивно и в последствие обработва и качва тук-таме кадри
- има постоянна работа, несвързана с изкарването на пари от фотография
- семеен (с деца или без)
- следи и участва средно интензивно една или няколко социални медии
- има поне още едно хоби също толкова сериозно както и фотографията

как очаквате да кисне по цели часове/дни и нощи във ФФ и да гласува за по няколко хиляди кадъра годишно? Това просто не е реалистично.


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: stotinka   
Дата:   17-10-18 15:25

@tili
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: mitpis   
Дата:   17-10-18 15:27

uri64 до момента имам 2704 гласувания за една година, имам постоянна работа в момента съм в почивка, влизам средно от 2 до 3 пъти във ФФ един път сутрин с кафето и вечер за разтоварване от стреса, също когато не съм в събота или неделя на планина.Интересно ми е да видя новите кадри, което ми харесва го кликвам да го разгледам в по-голям вид и ако пак ми харесва гласувам, това не ми отнема много време. Да уточня, рядко гледам телевизия,обичам да слушам музика и разглеждането на снимки ми е любимо, върша и семейна работа тъй като съм женен и имам семейство, но винаги намирам време за ФФ.



Публикацията е редактирана (17-10-18 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-10-18 16:00

Автор: uri64
Дата: 17-10-18 15:13

......как очаквате да кисне по цели часове/дни и нощи във ФФ и да гласува за по няколко хиляди кадъра годишно? Това просто не е реалистично.


..uri64 ,много непремерено изказване...стотици хиляди те опровергават...
..освен всичко , което е писал mitpis има и нещо друго...ФФ има наркотичен ефект ,при това много силен...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-10-18 16:08

...някой , ако иска, мое да пусне тема "Как ви търпят вкъщи с тоя ФотоФорум и как се спасявате?"...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: roburt48   
Дата:   17-10-18 16:23

Все пак всеки си има право на някакво мнение [smile] ... Разбира се, че има и доста странични фактори, които биха повлияли в една или друга посока.
Отворих тази тема защото наистина не знаех какъв е този брояч, но в крайна сметка се оказа нещо наистина интересно ... (поне за мен). Аз също влизам по няколко пъти дневно, да не говорим, че когато съм в къщи страницата на ФФ ми е постоянно активна и от време навреме си поглеждам профилактично [smile]
Започнах да се уча да снимам в началото на 2016 г. , за което ама хич не съжалявам, тъй като това се оказа страхотна храна за душата ми [beer] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: philip   
Дата:   17-10-18 16:30

roburt48: "...Една тъпа математика - всеки ден на първа има по един кадър на деня + 8 кадъра с рейтинг Б за последните 24 часа + 8 кадъра с рейтинг Б над 100... Т.е. само на първа всекидневно има едни 15-17 кадъра, които заслужават някакво внимание !"

Де факто, някои само там гласуват чат пат, а в "Нови предложения" не поглеждат изобщо[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: nislon   
Дата:   17-10-18 16:34

Автор: шдфдшд
Дата: 17-10-18 16:08

...някой , ако иска, мое да пусне тема "Как ви търпят вкъщи с тоя ФотоФорум и как се спасявате?"...


Добра идея, ама да можеше само ние да си го четем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новост в информацията за кадрите ?
Автор: uri64   
Дата:   17-10-18 18:17

нЕкои трябва да почнат да ходят на сбирки на анонимните ФФ-холици :) [beer]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »