Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-18 19:46

Споделям моя случай от днес та да си имат колегите едно наум при изпращането на скъпи телефони през куриер. Та на 21ви септември изпращам за София до офис на Еконт Айфон Х 256 гб. Дотук всичко нормално,човека не взема пратката 4 дни,всеки ден ми казва че ще отиде утре и така. Вчера виждам статус на пратката Върната след преглед и днес отивам да си я прибера. Още при отварянето на пакета,виждам РЕПЛИКА на Х, но със същия ИМЕЙ номер,естествено всичко друго като сериен номер и модем номер са различни, но Еконт се хващат за това че имей номера е същия. След отказ да приема пратката,написахме рекламационно писмо и чакам разрешение до 2 седмици. ИМЕЙ номера на РЕПЛИКАТА може да се манипулира,какви са били сценариите за измамата не мога да кажа,дали има замесен служител или не,също не зная. На обявата бях снимал и ИМЕЙ номера на моя телефон за да може всеки да си го провери в сайтовете че е с активна гаранция. Мисля че се задава нова измама със скъпи телефони и затова искам да споделя моя опит,та дано няма други изгорели. Поздрави!
 Re: Измама с IphoneX
Автор: sirkhann   
Дата:   26-09-18 19:59

Това е измама. Жалба в Полицията пусна ли?
 Re: Измама с IphoneX
Автор: schiele   
Дата:   26-09-18 20:05

Във всеки еконт има камери, искаш запис на прегледа...
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-18 20:07

Сега ще провеждат вътрешно разследване, не мисля че ще ми дадат записи, жалба мисля да пусна утрв
 Re: Измама с IphoneX
Автор: Don_Diego   
Дата:   26-09-18 20:16

Да не се окаже, че получателя си е търсил реплика за подмяна, за тези 4 дни в които отлага отиването до офиса?
 Re: Измама с IphoneX
Автор: Тед   
Дата:   26-09-18 20:18

Автор: iavorianev , сам си виновен. Подготвили са ти "кукла"....
Ся остава и другите да си снимат imei номерата на телефоните като ги шипват чрез куриер.
А сега да те видя как ще докажеш, че твоят не е куклата....ако нямаш оригинални документи при покупката му.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-18 20:23

@ТЕД, аз документи имам и имам как да докажа че това НЕ Е моя телефон, но то ми кажи, при положение че всеки иска ИМЕЙ номера за да го провери, как ти ще се предпазиш от евентуална измама? Да, няма да си дадеш имея, но нали се сещаш че ще си го поръчам до офис,където имам човек,ще взема имея,ще подготвя репликата с един компютър за 10 мин и ти може да отнесеш куклата,мислейки се за много хитър! Изказването ти е тъпо [smilie23] ,макар че винаги съм уважавал мненията ти във форума



Публикацията е редактирана (26-09-18 20:24)
 Re: Измама с IphoneX
Автор: lamerko   
Дата:   26-09-18 20:27

При положение, че IMEI (ИМЕИ) реално не е показател на нищо, понеже на пазара има твърде много устройства, позволяващи манипулирането на кеша веднага след зареждане (накратко - подмяната му) - вероятно е добра идея просто да отсвирваш тия, които ти искат подобна информация :)
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-18 20:31

Lamerko, в бизнеса с телефони съм от близо 20 години, но такава схема за първи път ми се случва. Все бях чувал да набиват Айклауди на Айфоните и после да ги освобождават за откуп, но това ми се случва за първи път
 Re: Измама с IphoneX
Автор: lamerko   
Дата:   26-09-18 20:38

Мен няколко пъти са ме карали да "подменям" IMEI на разни китайски боклуци, но не за измами, а понеже телефоните отказваха да се регистрират тук заради невалидни номера [smilie18]
 Re: Измама с IphoneX
Автор: pumabg   
Дата:   26-09-18 21:11

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: Тед   
Дата:   26-09-18 21:29

Пума ли си, котка ли си ми ела ми я разбий. Имаш право първи да посегнеш, възползвай се.
Като се успокоиш, ми посочи един аукцион да речем на IphoneX например в ebay, с посочен imei.
Не че някой левак няма да намериш, ама виж дали има, след това се почеши и помисли Защо, пък после посягай.
Тръгнал с мен да се саморазправя...
Ай това момче да докаже, че не е част и от схемата, какво като има покупка с документ...много ги разбираш.



Публикацията е редактирана (26-09-18 21:29)
 Re: Измама с IphoneX
Автор: pumabg   
Дата:   26-09-18 21:37

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: sowell   
Дата:   26-09-18 21:44

Без да се опитвам да натрапвам мнение, си мисля, че наистина не може жертвата да е виновна. В крайна сметка едва ли човек може да обмисли всички възможни ситуации, особено ако е зает с доста други неща като например да изкарва хляба си с честен труд. Има и такива, които не го изкарват по този начин - те са силни в схемите. Не може някой да сподели че му е потрошена колата заради фото техника и да става виновен. Това действително се случва само в страна с доста фалшиви ценности и съмнително действащи държавни органи (които за съжаление се оказват обикновено най-ефективни за хора, които не се по схемите). Адмирации за автора - човека споделя опит, който може да бъде полезен за някой - не виждам да търси помощ или още по-малко съчувствие от който и да е. Не мисля, че е виновен за каквото и да е. Поздрави от мен!
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   26-09-18 21:51

@ТЕД, приятелю, затвърди много мой колебания относно теб! Нито рева, нито търся помощ, просто споделям опит, относно документа за собственост не смятам най-малко на теб да го предоставям!!! Ти какво, накакъв разследващ орган ли си, ай живей си във фантазиите!!!
@ pumabg, на теб винаги съм ти се възхищавал и с горното мнение го затвърждаваш
@ sowell, абсолютно си прав, не искам и някой друг да изгори, в по горен пост съм описал на ТЕД възможните сценарии, но той си е латерна



Публикацията е редактирана (26-09-18 21:54)
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   27-09-18 21:00

Евала на Еконт, след почти мигновенно разследване , на камерите в офиса се вижда как прави подмяната на телефона и сумата ще ми бъде изплатена до дни
 Re: Измама с IphoneX
Автор: imitev   
Дата:   27-09-18 21:09


Тук някой ги плюеше скоро [smilie8]
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   27-09-18 22:23

Митев, верно май ги плюеха, но по тема за сводки с НАП. Истинаъа е че не само те, но и всички куриери са длъжни да предават данни за наложените платежи
 Re: Измама с IphoneX
Автор: lamerko   
Дата:   28-09-18 01:29

[smilie24]
 Re: Измама с IphoneX
Автор: penco   
Дата:   28-09-18 07:20

Кой прави замяната, не разбрах.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: iavorianev   
Дата:   28-09-18 12:55

Клиента,който си поръчва телефона от мен
 Re: Измама с IphoneX
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   28-09-18 12:58

Интересно ми е сега какво ще се случи с този клиент.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: Hsathv   
Дата:   28-09-18 13:43

Нищо, той имената и телефона които е дал са фалшиви.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   28-09-18 13:45

Е те искат лична карта за такива неща.
 Re: Измама с IphoneX
Автор: lamerko   
Дата:   28-09-18 13:51

Не винаги... обикновенно, когато пратката е с наложен платеж искат само телефонен номер и при съвпадение с профил - не въвеждат нищо. А профил може да се направи през eecont-a :)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.