Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 21:28

Епъл обявяват сега новите айфони.....

Така като гледам това са около 1/3 от фото апаратите. [smilie18]

Да похортуваме за течната ретина (liquid retina)....

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 21:35

Направили са по-добро боке :-)

https://www.engadget.com/2018/09/12/iphone-xs-camera-depth-field-f-stop-apple/

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: marves   
Дата:   12-09-18 21:35

ТУК в реално време описват новинките.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: sohk   
Дата:   12-09-18 21:36

Или за DOF+Bokeh по избор ... Няма Сонита, няма Никони, няма Канони, най са ми Айфони.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: marves   
Дата:   12-09-18 21:40

https://www.youtube.com/watch?v=klk61zFItcQ


На живо

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 21:40

Тече в момента представянето. Има в тубата много канали....

3 модела Xs, Xs Max и Xr.

Xs имат две задни камери - широка и нормална...

ПП на 28-ми Септември в БГ!



Публикацията е редактирана (12-09-18 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: marves   
Дата:   12-09-18 21:49

мен ми беше смешно представянето, какви гръмки изказвания [smilie5]

Пуснете си представянето на първия Iphone от Стив Джобс - ей така се продава.

https://www.youtube.com/watch?v=MnrJzXM7a6o




Публикацията е редактирана (12-09-18 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-09-18 21:50

Още моят Зенфон Селфи има настройващ се дефокус. Както ти се иска така си го правиш, с подходящата светлина резултатите са доста добри.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 21:59

Тука има обобщено за камерите

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 22:09

качиха новите страници

https://www.apple.com/iphone-xr/


https://www.apple.com/iphone-xs/


сравнение



Публикацията е редактирана (12-09-18 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   12-09-18 22:36

Дреме ми... ш си карам със SE-то още 3 години [smilie21]

Най-мноо да си взема часовника [smilie5] ... вече имам слушалките [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-18 22:50

Скъпи нови играчки, прескъпи. Все още продължава лукс вълната, имаше преди време спад към масовките с 5с, SE...
И аз съм доволен от SE, тъкмо аксесоарите му станаха евтини-калъф с вградена батерия и памет е 70лв вместо началните 220. Слушалките жични и оригинални са 17-20лв, вместо преди година 60-70.
Камерите са си с бавно развитие на телефоните, ако ще и 20 наведнъж да сложат. Leica протоколчето и подписите на 2-3 спеца не значи нищо при една друга марка.
Батериите да се подобрят, в пъти по-важно е смарттелефон да държи 3 дни, вместо да усложняват и без това ограничените камери...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   12-09-18 23:37

Новият тапет


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: lamerko   
Дата:   12-09-18 23:44

Хах... аз все още съм си с Галакси С3-ката, дето май вече гони 7-ма година. Ама докато работи - няма да взимам нов :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nyamago   
Дата:   13-09-18 00:12

При всички корпоративни глупости и залитания в последните години, не може да им се отрече наследеното от Стив Джобс (и все още работещо) майсторство да зарибяват фенове и да поддържат лоялността им с емоционални стимули. За това - шапки долу! [cool]

Това, обаче е невъзможно да се практикува с калпави продукти - трябва поне да са читави, на средно или малко над средното ниво. И за това полагат достатъчно грижи, нямат трагично скапани изделия, всичко им е 'ОК' и нагоре. Не е върха, но с религиозните подходи става 'върха' - и отгоре [smilie3].

Жалко,че не пълнят гушите на операторите с щедри отстъпки, та няма приемливи субсидии (т.е. 'безплатни' телефони с абонамента) - иначе като нищо щях да изневеря на Андроид-а и да им дам шанс [smilie8] Поне съм им дал шанс на акциите и засега не ме издънват - поради което им желая още по-големи успехи!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 02:37

Имам SE и 6S. Фен съм голям на SE-то като удобство, функционалност и дизайн. Според мен е грешка втората сим карта (пък било и тя е-) и това, че зарязаха по-малкия размер и дизай тип SE. Новите айфони никак не ми харесват, приличат ми на китайски реплики като концепция, но това си е мое мнение !
Като човек пробвал всякакви ОС, без да имам познания по програмиране, говоря като прост юзър, ios най-много ми пасва.И във връзка със съседната тема за мониторите, заплюх си ретинов аймак 27 цола, това ще ми е следващият компютър :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-09-18 08:14

Поне цените са добри :-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   13-09-18 09:06

... и ги има на всеки ъгъл.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 09:12

Бе който адекватен човек един път е пипнАл айфон, после не му се занимава с андроидските тъпни. Нали имам и Note 8, смешен телефон, в сравнение със вече поостарелия ми 6S+. И това е предпоследен флагман.

Хубаво че ще има вече двусимов айфон, че да се оттърва да не мъкна и това недоразумение...

Адаш, те айфон го измислиха тоя дизайн, и въобще всички яки телефонни дизайни. Азиатчетата само преписват. Достатъчно е да сравниш поставиш един хуявей до моделния ред на айфон, за да видиш този път от кой айфон са копирали.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   13-09-18 09:32

@georgioiv - звучи като който веднъж е карал Уазка , на друга кола няма да се качи.......и е истина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 09:39

Когато сравнявате айфон с андроид, редно е да се сравни с нексус (android one в момента) или пиксел (до която версия стигнаха), а не с ху..вей, самсунг, асус или някоя друга измишльотина.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 09:51

@georgioiv - звучи като който веднъж е карал Уазка , на друга кола няма да се качи.......и е истина [smilie5]

По-скоро - на Мерседес. Да си спомним кой измисли модерния телефон и диктува всичко в този бизнес. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   13-09-18 10:33

Какво ме интересува кой го е измислил? Нали вече си е продал измислицата? Сега я продават всички. Мой е изборът чия измислица ще купя или зарежа.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 10:40

Е да, всеки е свободен да си купува каквато си иска измислица [smile]

Просто тук си говорим за най-доброто [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 10:49

Измислицата е важно да работи добре, и да не я рестартираш на всеки 30 мин. Айфоните си никога не съм ги рестартирал.
С андроидите ми беше писнало- купуваш премиум телефон за маса пари и след година вече е яко затлачен от все по-големите ъпдейти на приложенията. След година и половина се оказва, че вече не поддържат ъпдейт на ОС ти за твоя модел (щото на година и половина вече бил стар модел!!), след две години, освен да го подариш на лапетата да си играят на тетрис, за нищо друго не става. Е хората си имат 5-6 годишни айфони 5 и си бачкат и поддръжка си имат и ъпдейтите им-ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 10:54

А не адаш, ако си хакер и няма какво друго да правиш, може да хакнеш 3 годишния премиум модел за да може да приеме още два ъпдейта, недей така.. [smilie18]

А с айфона просто си живееш в симбиоза и не се занимаваш с глупости.

И двата пъти в които съм се мъчил да "летя" с дрона, посредством андроид, единия път с премиум модела хуявей мейт 10 про и втория с настоящия ми ноте8 завършиха с пълно фиаско, като с мейт 10 изгубих дрона в езерото. Заеби, нищо не става от андроидските приложения...



Публикацията е редактирана (13-09-18 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 10:56

Хаквал съм едно старо (на една година) премиум леново. В стената [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 10:59

Хм.. аз си карам дрон от една година с хуявей... и нямам проблеми до сега никакви, нито крашва, нито се губи... сигурно съм късметлия

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 11:02

Е, то и до София можеш да стигнеш с москвич, но е къде по-лесно и приятно с мерджан ;)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 11:02

nsirakov: късметлия си определено [smilie5]

Пробвай с ios. Ще останеш меко казано приятно изненадан.



Публикацията е редактирана (13-09-18 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Tuborg   
Дата:   13-09-18 11:07

И аз съм късметлия явно ... Самсунг, хуявей ... проблеми нулеви ... казвам го само за протокола :)

[beer]

ПП Иначе никъде не видях увеличили ли са размера на сензора на камерата или и те мажат софтуерно като дроидите ... чакам наследник на Нокия 808 :)



Публикацията е редактирана (13-09-18 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 11:11

Е то трябва да сравниш. Ако си "летял" само с андроид, ще си мислиш че е ОК. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 11:12

пуснеш го - лети, натиснеш копчето - реагира, не крашва, не рестартира... аз драма не виждам, че е андроид... с иОС какво е по-добро - по-бързо ли лети, повече време ли държи батерията??

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 11:15

не крашва и не рестартира - тука малко преувеличаваш, няма такъв андроид.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 11:26

е хубаво... измислям си сигурно... остани си със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-18 11:40

Те епъл точно на такива заблудени фенове разчитат, дето само си повтарят отправните точки, които обаче не са валидни от няколко години поне.
От Андроид 7 насам нещата не са, каквито бяха.
А относно прословутите ъпдейти - епъл сами си признаха, че с тях нарочно забавят по-старите модели. Да не говорим, че за тези модели няма и пълната функционалност на версията. Мерси от такава поддръжка, нЕма нужда, както се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: marrio31   
Дата:   13-09-18 11:50

Старо но златно[cool]
https://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 12:01

Бе той да продължава да си бачка добре айфонът ми, па нека съм заблуден :)
Всеки си купува, каквото си иска, аз с моето мнение не ангажирам никого, просто споделям опит, като човек пробвал три ОС (тя едната умря, де).

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 12:50

Те епъл точно на такива заблудени фенове разчитат, дето само си повтарят отправните точки, които обаче не са валидни от няколко години поне.
От Андроид 7 насам нещата не са, каквито бяха.
А относно прословутите ъпдейти - епъл сами си признаха, че с тях нарочно забавят по-старите модели. Да не говорим, че за тези модели няма и пълната функционалност на версията. Мерси от такава поддръжка, нЕма нужда, както се казва.



Колко айфона си ползвал - твои, лични, за повече от месец ?


Щото аз имам Самсунг галакси 1 от 2010 и от тогава ползвам Андроид предимно флагмански модели, а от 4 години ползвам и IOS.

Имах дял на диска само за андроидски флашове през годините. Сега слава богу малко по-добре е с андроид 8. Обаче ъпгрейд към 8.01 така и не получих за ноут 8 и предполагам няма и да има.

И от този си богат опит мога да ти кажа, че ios е много по-стабилната, по-безпроблемна и по юзър френдли система. И става все по-добре с всяка нова версия, като от първата бета съм с ios 12, а от днес и с официалната.

И няма нито едно забиване, рестарт, някой апликейшън да не работи. Просто няма. И това при ios си е даденост.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   13-09-18 12:52

>>>>>>>>>> хората си имат 5-6 годишни айфони 5 и си бачкат и поддръжка си имат и ъпдейтите им-ъпдейти <<<<<<<<<

"Добре" , само дето ревнаха от орязана наполовина производителност с цел "икономия" на батерията.....тадааам [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: sauron69   
Дата:   13-09-18 12:54

Не знам, ама айпада ми редовно забива и го рестартирам. Сигурно ако не съм си качил нищо на него, няма да пари такива работи, де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-18 12:58

Имам (и съм имал) достатъчно досег с айфони в семейството, за да знам за какво говоря.
Докато вие явно не знаете за какво говорите относно съвременните андроиди. Забиване, рестарт, апликейшън да не работи - няма такива филми, момчета. Събудете се, 2018 е.
Единственото, което признавам, е че iOS е може би малко по-"полирана". Ама политиката им "нещо щом го нямаме, значи не ти трябва" - No, thanks. А като го сложат след 3-4 години - революция!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 13:07

>>>>>>>>> хората си имат 5-6 годишни айфони 5 и си бачкат и поддръжка си имат и ъпдейтите им-ъпдейти <<<<<<<<<

"Добре" , само дето ревнаха от орязана наполовина производителност с цел "икономия" на батерията.....тадааам [smilie5]



Веднага се вижда че не си ползвал и си раздухваш слухове като бабите по пейките. [smile]



"орязана наполовина производителност" е просто тъпотия и дори и със смешните слухове няма общо [smile]

Хората са помислили за по-слабите като хардуер модели да им орежат някои натоварващи процеси, за да им работи безпроблемно телефона. И не да орежат производителността, а напротив - да я повишат.
Но понеже не са уведомили за това публично и стана скандала.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 13:09

Имам (и съм имал) достатъчно досег с айфони в семейството, за да знам за какво говоря.
Докато вие явно не знаете за какво говорите относно съвременните андроиди. Забиване, рестарт, апликейшън да не работи - няма такива филми, момчета. Събудете се, 2018 е.
Единственото, което признавам, е че iOS е може би малко по-"полирана". Ама политиката им "нещо щом го нямаме, значи не ти трябва" - No, thanks. А като го сложат след 3-4 години - революция!


Виж ся - имам и съм имал досег, не е като да имаш и да ползваш.

Всички които пишат глупости за ios са като тебе - имал съм досег, чувал съм, чел съм, жена ми, сестра ми има...

А тия които ползват от години си го харесват и никога не биха го заменили за андроид. Факт.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: agop4o   
Дата:   13-09-18 13:20

georgioiv като почнете с това кой от кого копирал дизайна.Е какъв дизайн друг може да има един телефон-бутоните в единия джоб дисплея в другия ли.Единия приличал на другия.Е освен да му сложат шайба та да е по интересен и различен[smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-18 13:22

Виж ся - имам и съм имал досег, не е като да имаш и да ползваш.

Всички които пишат глупости за ios са като тебе - имал съм досег, чувал съм, чел съм, жена ми, сестра ми има...

А тия които ползват от години си го харесват и никога не биха го заменили за андроид. Факт.


Виж ся - ако можеше да прави нещата, които ползвам на андроида, може би щях и да ползвам. Ама не може горкия, та затова... само досег, всекидневен. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: MixMike   
Дата:   13-09-18 13:26

Прост въпрос... apple феновете доволни ли са от "иновациите", който бащицата показа снощи, и кое точно ви прави толкова екзалтирани?

този предполагам го знаете

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 13:26

georgioiv като почнете с това кой от кого копирал дизайна.Е какъв дизайн друг може да има един телефон-бутоните в единия джоб дисплея в другия ли.Единия приличал на другия.Е освен да му сложат шайба та да е по интересен и различен[smilie5] [smilie5]


айде бе, преди да излезе айфон 3G имаше поне двайсе различни дизайна на телефоните, от там насетне май няма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: kvakioh   
Дата:   13-09-18 13:53

Iphone SE на 7 месеца ми е забил 7 пъти досега. Две различни ситуации са, но се повтарят. Така че не е толкова да не забива. И два пъти се налагаше да рестартирам.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 14:03

DPReview за новите телефони

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 14:09

georgioiv написа:

> А тия които ползват от години си го
> харесват и никога не биха го
> заменили за андроид. Факт.

Те и ползвателите на една марка фотоапарати така говорят. Да си ползвал случайно нексус или пиксел, или опита ти е ограничен до полираните играчки на самсунг?

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 14:18

ахааа аз съм ползвал доста от недоразуменията на Гугъл .....по-зле направен телефон от нексус/пиксел няма.

Взимаш си Самсунг поне хардуера е изтестван и стабилен. От нескусите най-дълго ми кара галакси нексуса, защо ли?

нексус 4 и 5 имах по 4 броя от модел купувани нови...издържаха средно 3 месеца, преди нещо да се счупи. Имах си екрани, платки, батерии в къщи и за норматив ги оправях......

Та като ми писна купих едно галакси с4 на щерката - 2 години не мръдна. После с6 - 3 годинки и сега му умря батерията. На баща ми бях взел с2 - кара 6 години! Взех му два китайски телефона - по половин година карат xiaomi до пълна смърт. Видях се в чудо. Сега и той е на с-ка на Самсунг и проблеми няма. Миналата година и на мен ми писна от един китаец, §е не можеше да има хем вифи хем блутуут и взех ноте 8. Никакви ядове....



Публикацията е редактирана (13-09-18 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   13-09-18 14:22

За Андроид смартфон - Xiaomi , Samsung и все още HTC , говорим за
TOП моделите ,не за ширпотребата [smilie3]


...ето , ТУК прекрасно е обяснено защо не Ъйфон [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-09-18 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 14:26

Обърках темата, сори !



Публикацията е редактирана (13-09-18 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   13-09-18 14:31

Няма нищо , тук повечето са объркани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: iavorski   
Дата:   13-09-18 14:33

Тоест като ти дойде ъпдейта на Айфон 5-цата и ти добавя всичко което добавя същия ъпдейт на Айфон 8-цата.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 14:37

Да

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 14:41

hotsnail, еми явно си карък [beer] Аз по-стабилен телефон от нексус не съм имал/ползал. Покрай мен колегите също нямат никакви проблеми с нексусите, докато с S серията на самсунг след време се появяват проблеми при S5 и S6 примерно. S7 и нагоре са прекалено нови за да има проблеми с тях. Изобщо не ги харесвам, само като го хвана да направя нещо различно от говорене по телефона и искам да го счупя този долен лъскав скъп боклук (на жена ми телефона, има S7). Повече не искам да се докосвам до нищо, което не е произведено от този, който го е измислил. Сега съм с Нокия 7+ и съм супер доволен. Никакво забиване, нито едно увисване, веднага реагира като го пипна (ама те и други го правят, галакситата също са бързички), ъпдейтите идват първо при мен и се радвам на чист андроид, не омазан от инженерната мисъл на някой китаец/кореец. Дадох дъртият нексус 5 на детето да си играе - нищо общо с хуйвей и самсунг, които ползваше преди това. Играе и се радва, че има хубав телефон, който "просто работи" [smilie5]
След време, може и да опитам с айфон, но засега нямам желание. Писах преди време едно уеб приложение, което трябваше да работи основно върху айфон 5. Мне, мерси! Ползвайте си ги със здраве, но не ги навирайте в лицата на всички като върха на сладоледа, защото не са.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 14:42



> А тия които ползват от години си го
> харесват и никога не биха го
> заменили за андроид. Факт.

Те и ползвателите на една марка фотоапарати така говорят. Да си ползвал случайно нексус или пиксел, или опита ти е ограничен до полираните играчки на самсунг?


Аха... значи да обобщим, флагманите на самсунг и хуявей не стават, за подфлагманите въобще не иде реч, има само два вида андроиди, които стават - пиксел и нексус.. Все е нещо [smilie5]
lie5]


За Андроид смартфон - Xiaomi , Samsung и все още HTC , говорим за
TOП моделите ,не за ширпотребата [smilie3]


Айде сега разберете се с другаря в съседния пост, който казва че флагмана на Самсунг не става, стават само чистите андроиди.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 14:46

Флагмана на самсунг е за такива като теб :) Ако не бяха омазали софтуера му, щяха да са буквално без конкуренция с чудесният си хардуер. Обаче идеално щастие няма, нали така :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 14:51

Проблемът не е в андроидските телефони, а в андроида. Изглежда като съшит от отделни кръпки. Претрупан, усложнен, тежък и бъгав. В сравнение с ios изглежда, като нещо не докрай завършено с тенденцията никога да не бъде завършено докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 14:53

Ами да ти кажа, на мен не ми изглежда така, доста чист си е (чистият андроид). Затова и търся такива телефони - с чист андроид. Производителите наистина скапват голяма част от "изживяването" (както е модерно да се казва напоследък) с "подобрения".

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 14:54

Флагмана на самсунг е за такива като теб :) Ако не бяха омазали софтуера му, щяха да са буквално без конкуренция с чудесният си хардуер. Обаче идеално щастие няма, нали така :)

Идеалното щастие отдавна е открито, вчера показаха поредното му издание... Айде бЕгайте да си играйте, оставете темата за сериозните телефони, само мъдрости от хора, които бегло понятие си нямат.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 14:58

Е, ако ти харесва “чист андроид”- честито- ти си скрит епъл юзър ;)
Следващата ти стъпка, да се сдобиеш с нещо още по-“чисто” от “чист андроид” е ios.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 14:58

georgioiv написа:

> Идеалното щастие отдавна е
> открито, вчера показаха поредното
> му издание... Айде бЕгайте да си
> играйте, оставете темата за
> сериозните телефони, само
> мъдрости от хора, които бегло
> понятие си нямат.. [smilie5]

ха ха, добре бАте. Жив и здрав да си с лъскавата си играчка, радвай и се със здраве [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 15:00

fast_eyebrow, еми може. Засега ще си държа андроидчето и ще му се радвам на чистотата, пък като остарее, може и да сменя лагера, ще видим. :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 15:07

И аз като теб, все търсих най-чистия андроид, смених ги всякакви андроиди (премиум модели- все служебни), присмивах се на ios юзърите, кви са педали, докато не получих един служебен айфон. След 5 дни не исках да чувам за никакви андроиди повече!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 15:11

Аз не им се присмивам, че са педали. [smilie18] [smilie18]
Ама са ми забавни такива фанатици като потребителя georgioiv.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 15:14

Аз го познавам лично този потребител georgiov, доста сериозен човек с три деца и собствен бизнес. Не мога да кажа, че е фанатик. :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 15:15

ха ха, добре бАте. Жив и здрав да си с лъскавата си играчка, радвай и се със здраве [cool]

с коя от лъскавите ми играчки - с ноута или с айфона.. [smile]

Играчки може да са за теб, аз ги купувам да ми вършат някаква работа и ги експлоатирам докато дишат. Без протектори, без калъфи и други педерастии.

Имах ноут 3, веднага като излезе, четири години поред го ползвах, после го дадох на сина, и той после го продаде в работещо състояние. Много як като хардуер телефон, много, в това оптношение не мога си кривя душата. Обаче като софтуер - пълна скръб в последните години.. Няма ъпдейт от няколко години. А не е като да няма добри данни, сравнено дори и с последните китайчета.. Галакси S първия още работи в някое чекмедже у дома, нищо му няма, обаче като софтуер е като виндовс 3.1

Признайте си, че съчетанието операционна система - телефон е най-добро при айфоните, въобще не виждам защо се спори.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 15:19

Аз не им се присмивам, че са педали. [smilie18] [smilie18]
Ама са ми забавни такива фанатици като потребителя georgioiv.


И какво му е фанатичното да кажеш от собствен дългогодишен опит че черното е черно и бялото - бяло. [smile]

Аз мога да кажа какво ме ядосва в айфона - тъпотията с малкото място, за което всички потребители ги ядат с години и вече най-малкия е 64 GB слава богу.

Обаче всичко друго си им е на година поне винаги напред от хайката андроидни мастии отзад. Факт. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-18 15:29

Не бе човек, аз за хардуера нищо не казвам - той си е на ниво, спор няма. Софтуера ми бърка работата. Единственият айфон, който съм пипал е 5. Еми не ми харесва, това е, и поради трази причина не желая засега да се занимавам с тези изделия. Андроиди много съм ползвал, най-много ми допада чистият, както идва от гугъл. Тфа е :) Казах, че си фанатик, защото така звучиш - от айфоня по-убаво нема. Еми не си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 15:31

Мен в айфона ме дразни, че махнаха скрий миръринга да се свързва с телевизора ми направо. Преди няколко актуализации го ограничиха само за шерване към епъл тв. Не че няма апликейшъни за това, ама не ми се занимава.Лошото на ios-a е, че разглезва :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 15:36

Мен в айфона ме дразни, че махнаха скрий миръринга да се свързва с телевизора ми направо. Преди няколко актуализации го ограничиха само за шерване към епъл тв. Не че няма апликейшъни за това, ама не ми се занимава.Лошото на ios-a е, че разглезва :)



Ми гадни капиталисти са, спор няма, искат да продават епъл тв. Ама аз имам епъл тв от поне 5 години, още втора серия - работи си, ъпгрейдва се, мирърва ми, то само за това го и използвам, и за ивентите на епъл... :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: vga   
Дата:   13-09-18 15:42

Фантастични устройства, истински ми се прииска да се гмурна в това изживяване! Жалко, че цените са брутални и не мога да си ги позволя :( Smart HDR изглежда като нещо, което всички си мислехме и се чудехме защо никой не прави... браво на Епъл, много приятно!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: 77777v   
Дата:   13-09-18 16:04

Еми не впечатлява толкова много само парите са 2000 3000 3400 лева, ама то за американеца направено, не за гладния Беден българин.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 16:22

Ако трябва да сме точни, по курса на деня, Iphone Xr е 1260 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 16:29

В Щатите по курса - 1260.. в БГ след мито, ддс, печалба, данък фенщина и 2 годишен тарифен план XXL... ще чукне 2000 и отгоре...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 16:37

може да чукне, а може и да не чукне...
Пък и какво пречи да си го поръчаш по интернет за колкото струва и да си платиш ддс...
Или да ти го донесе приятел..

Човек ако иска, си намира начин... [smile]

В крайна сметка флагманите на другите компании са на подобни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 16:43

в момента в магазина на А1
Apple iPhone X 64 GB е 2200 лева без абонамент... новият дали ще е по-евтин? не мисля... не съм бизнесмен, слава богу нямам три деца... така че скромно и от сърце ще си ползвам евтинджоските андроидчета ;)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 16:46

Жоре, да речем някой ми го донесе... ей онзи ден си изпуснах телефона на една скала, падна от 2 метра, подскочи два три пъти, сурна се по задник... едвам се спря на ръба да не го загубя... резултата - "мамка му"... нормално счупен дисплей... моят приятел ли ще ми го носи пак до щатите да го оправят (извънгаранционно)...

китайчето ми.. може да се вее, може да е супер бъгаво според някои... ми го приеха, гаранционно, и сега го чакам с подменен дисплей... пък го взех на 1/3 от цената на айфоня донесен от щатите...

както казах, не съм бизнесмен да си пера парите със скъпи играчки...

ползвай си каквото искаш, ама тази латерна и натякване - с този айсиктирфон вече почва да натежава, не се учудвай, че хората ти скачат.. прекали ...

повече не мисля да се обаждам... че не ми се влиза в безсмислени спорове... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 16:48

в момента в магазина на А1
Apple iPhone X 64 GB е 2200 лева без абонамент... новият дали ще е по-евтин? не мисля... не съм бизнесмен, слава богу нямам три деца... така че скромно и от сърце ще си ползвам евтинджоските андроидчета ;)



това беше малко злобно... ползвай си каквото имаш със здраве...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-18 16:50

.. извинявай ако те засегнах... прав си, за децата ти се радвам... хубаво е!!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-09-18 20:32

В крайна сметка ще бъде ли с нещо по-добра новата камера от тази на Iphone X? Очаквах нещо революционо, например още по-отворена бленда или RAW, 1.8 вече всички телефони имат и все още нощните снимки не стават.



Публикацията е редактирана (14-09-18 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-09-18 22:24

Ще си броим децата ли сега... [smilie5]

Вкъщи имаме нужда от четири айфона... всъщност вече не познавам хора без айфон. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 22:53

Софтуера на note 8 не знам какво да му е омазано. Самсунг са го превели изцяло на български. Сложили са работеща клавиатура. Сложили са няколко смислени приложения. Въобще направили са от Андроид нещо, което е предназначено за хора. А освен това хардуера работи така както е описан

Андроид без тия неща е недовършена история, демек Нексус/пиксел. Нещо като демо историите на фирмите за чипове. Показва че с андроид може да се направи телефон и е идеално за някой инженер да се пуска с него. Ама за телефон не стават

А отделно е, че поне Нексус серията един няма с читави антени. Просто са си сбъркани по проект..... Гугъл софтуер правят,но с устройства по-добре да не се захващат.



Публикацията е редактирана (13-09-18 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: lamerko   
Дата:   13-09-18 22:53

Да се запознаем :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-18 23:57

Кириле, извинявай, но плещиш откровени глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-18 00:18

Както искаш го приемай. Аз предимно компютърджии съм виждал да ползват гугълските у-ва. Вярно може би познавам предимно компютърджии ама...нормалните хора са с айфон, самсунг, шаоми, хуауей и т.н. Наистина не са хубави тия устройства на Гугъл за редовен потребител.

Прости неща им липсват, дето Самсунг ги правят. На хората например им е важно батерията да не им умира. Май в пикселите нещо се напъват сега. А Самсунг, Сони и другите нормални фирми имат подобни опции от поне 7-8 години. Това дето ти писах за пълния превод на български. За теб може да не е важно, ама за много хора е. Гулгъл не го правят добре. За прости неща - хубав дайлър, разни дребни шорткъти....просто галаксито е супер рафинирано за нормални хора. Пиксела е недоразумение за хора, който не им пука за супер яката computational photography или позследния андроид...

ПП Прочие Самсунг сега пускат месечни security updates



Публикацията е редактирана (14-09-18 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Synthy   
Дата:   14-09-18 08:11

грешка. темата все пак е за айфон.



Публикацията е редактирана (14-09-18 08:16)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: localhost   
Дата:   14-09-18 08:26

Само аз ли виждам, че ябълките нещо са закъсали с продажбите и започват всяка година да вадят нови модели?
Какво става с iPhone X - флагмана от миналата година? Ами не се предлага вече :)

В целта си да увеличават продажбите все повече и повече започва едно бясно надцакване на неимоверно високи цени. А Apple си имат проблем, който си го създават самите те - устройствата им са читави и държат доста дълго време.
Аз лично имам 4 iPad-a купувани през годините и най-старият мисля е от 2-ро поколение си работят всичките. С малки поправки на екраните от време на време заради щерката [smilie18]

И няма как да убедиш някой, който има телефон на 2-3 години, доволен е и всичко си му работи, че виждаш ли новият модел е уникален :)
И като си го купиш ще бъдеш нещо повече от другите [smilie18]
По-уникален? Ти и останалите 10-20 милиона купувачи [smilie5]


Същите лайна са и Google, Samsung и т.н. - предлагат нещо 'невиждано' на цената на малка кола и се опитват да те убедят колко е велико, какви снимки прави и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   14-09-18 08:54

Затова разумните хора си купуват......Сяоми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-09-18 09:29

А колко ли струва точно IOS? Помислете ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: localhost   
Дата:   14-09-18 09:33

Колко да струва? А колко данъци плащат тия големите - Apple, Google???

Замисли се и ще ти стане тъпо спрямо данъците които плащаш ти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-09-18 10:07

Със сигурност не е 5$ с ДДС. Предпочитам да дам 300$ само за IOS и да не виждам тия другите тумори.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: localhost   
Дата:   14-09-18 10:09

Оле боже, пажи боже сляпо да види iOS [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   14-09-18 12:03

Европейците не били доволни от цените на новите Ъйфони.

Ми като не сте доволни купувайте си Попофони бе балъци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: gore   
Дата:   14-09-18 12:05

А, за чии са ти тия ъпдейти?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Pac   
Дата:   14-09-18 14:15

Винаги съм имал добро мнение за айфоните. Няколко години съм писал софтуер за iOS. Андроида обаче доста е дръпнал последните години и не е тази бъгавина, която беше преди. Все повече марки залагат на почти чист Андроид, който работи много убедително и няма bloatware. От 2 години ползвам OnePlus, доскоро бях с 3т, сега съм с 6. Много добри машинки на много адекватна цена. Камерата не е толкова добра като на последните iPhone, Pixel, Huawei или Samsung, но е близо. А софтуерът е по-бърз от на всичките изброени, дори и след дълго ползване.
https://youtu.be/5_5zZnuB71w

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Argo   
Дата:   14-09-18 14:53

Все се чудя, в тема за iPhone Xs & XR, хора влизат и започват да хвалят андроид...(без никой да им иска мнението), като 90% от тях дори и не не са дососвали iPhone..
Минал съм през всички ОС, андроиди-мандроиди, уиндоуси-муиндоуси... от 5-6 години съм само с Епъл и вече нямам намерение да правя крачка назад! Сполай ви! [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: bobyn   
Дата:   14-09-18 16:12

@Argo, и ти не четеш (типичен айфон юзър, присъстващите принципно са изключение, надявам се). По-нагоре стана дума, преди 5-6 години може и да е било вярно до известна степен, ама вече не е. Откъснал си се от нещата и освен това правиш това, което искаш другите да не правят. След като 5-6 години имаш допир само с Епъл (по собствените ти думи), очевадно не знаеш какво се случва в "другия отбор".

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   14-09-18 16:37

Малко са се поизтървали с цените.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-09-18 17:15

Едно XS вече е резервирано :-) Ше ми се върже добре на обувките :-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   14-09-18 17:24

Вземи едно и за маратонките.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Argo   
Дата:   14-09-18 19:42

Автор: bobyn
Дата: 14-09-18 16:12

@Argo, и ти не четеш (типичен айфон юзър, присъстващите принципно са изключение, надявам се). По-нагоре стана дума, преди 5-6 години може и да е било вярно до известна степен, ама вече не е. Откъснал си се от нещата и освен това правиш това, което искаш другите да не правят. След като 5-6 години имаш допир само с Епъл (по собствените ти думи), очевадно не знаеш какво се случва в "другия отбор".


Нали около мен се мотаят андроидизирани юзъри, с модерни телефони?! Все се оплакват, все нещо им забива, все нещо не им е наред! Така, че не ти е вярна тезата!

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   14-09-18 21:13

Моят що не заби? Само го чакам да ме ядоса и да му устроя онлайн аутодафе. Някоѝ някога може и да са забивали.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   14-09-18 21:27

Заради малките зверове имам няколко табуетчета Леново. Не са забивали никога. Единият си е с Kitkat и спира само ако му свърши батерията :-) Това не пречи да е грозен :-)

Като умре ще взема айпад :-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   14-09-18 22:13

Арго може да е прав в частта, че хората все се оплакват. Има такава мода - да се оплакваш от Андроид и да се хвалиш с айнещо си. Или въобше да се оплакваш. Мрънкачи колкото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-18 22:19

Случва се да се оплачеш от Шкодата и да си доволен от Мерседеса... Ма едва ли е мода...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: sauron69   
Дата:   14-09-18 22:45

Ама не е престижно да се оплакваш от ай-нещо си[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   14-09-18 23:13

От ай-нещо си може да се оплакваш само от цената.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   14-09-18 23:28

Автор: georgioiv
Дата: 14-09-18 22:19

Случва се да се оплачеш от Шкодата и да си доволен от Мерседеса... Ма едва ли е мода...

В сервиза на Мерцедес не се случва често.

Получих съобщение от една позната:
“Вчера колегата ми каза, че ще ми купи новия Айфон, ако спя с него. Какви свине сте мъжете!
Sent from my IPhone ХS”

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: sauron69   
Дата:   14-09-18 23:57

Абе айпада ми доста често забива, тъй че не е само от цената. Ама за айфеновете сигурно работи без проблем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-18 01:26

>>>>>>>>“Вчера колегата ми каза, че ще ми купи новия Айфон, ако спя с него. Какви свине сте мъжете!
Sent from my IPhone ХS” <<<<<<<<<<

Каква е късметлийка , аз бих само казал и спал пък 3000лв бих си оставил за в къщи [smilie5]

Тук отново някакви "Приказки на Шехеризада" за духове , златни светилници и.....Ъйфони.
Сериозно ли някой мисли да направи Тими Кук още по-богат ? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   15-09-18 08:52

И никон ще доят хората с феноменален 50/1.8 ... не ви чувам :-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-18 09:27

Абе айпада ми доста често забива, тъй че не е само от цената. Ама за айфеновете сигурно работи без проблем

Твърде е възможно да забива, ако е някой стар модел, моя ipad 2 също забива от време на време, ама стана на безброй години. Купи си 2017 поне модел - от година го ползвам, не е забил, не се е забавил, не е рестартиран. И това даже не е про модела, а обикновения.
Така че - развържи кесията и получи удоволствие .. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-09-18 13:18

Айпадът ми никога не е забивал, от 2015 го имам

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-18 13:20

Аз имам един айпад и не мога да се оплача. Не че прави кой знае какво. Чета и гледам видео на него. Самсунг или Леново сигурно ще свърши сходна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   15-09-18 22:31

За айфонаджиите които никога няма да имат от новите 3к скъпарски Ъйфони ,
валлпейпъри да си ги сложат на старите "смартфони"
Как може телефон със затворена отвсякъде OS да се нарича смартфон само там в Купертино си знаят [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1537039439/de60ef1c/23351614.jpg




Публикацията е редактирана (15-09-18 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   15-09-18 22:55

Имат интересно цветно пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-18 23:22

За айфонаджиите които никога няма да имат от новите 3к скъпарски Ъйфони ,
валлпейпъри да си ги сложат на старите "смартфони"
Как може телефон със затворена отвсякъде OS да се нарича смартфон само там в Купертино си знаят


Моя като си го взимах беше 2,2 к, не виждам кой знае каква голяма разлика.. [smile] Като дойде време да не ми върши работа, спокойно ще си взема актуалния модел. Само от Виваком ми дават на всеки две години по 1200 лв. бюджет заради многото карти във фирмата...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: victory13   
Дата:   15-09-18 23:38

И на мен ай пад не ми е забивал... възможно е да се дължи и на фактът, че нямам [smilie8]

Синът днес смени батерия на ес-е... мисля на около 2 и половина години е... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   16-09-18 06:42

>>>>>>>>Само от Виваком ми дават на всеки две години по 1200 лв. бюджет заради многото карти във фирмата... <<<<<<<<<<

Не съм чул някой да дава на някого нещо за без пари , камо ли "пари". Вероятно си налял 10 хилядарки в касичката им за за да ти отпуснат "щедри услуги" за 1200 лв ? ))

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   16-09-18 07:58

Не съм чул някой да дава на някого нещо за без пари , камо ли "пари". Вероятно си налял 10 хилядарки в касичката им за за да ти отпуснат "щедри услуги" за 1200 лв ? ))

Малко повече, ама все на някой оператор трябва да се налива... [smile]



Публикацията е редактирана (16-09-18 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   16-09-18 08:27

Аз съм просто постоянен клиент на А1 от 2001 година и постоянен клиент на СпектърНет (сега А1Нет)от 2003 година. Всеки път, когато трябва да преподпиша, ми предлагат Айфоните за по 1000 лева, както и флагмана на Сони, защото знаят, че от 2001 година съм само със Сони. Не съм наливал никакви пари, просто постоянен клиент. Сега декември трябва да преподпиша отново. И съм сигурен, че ще ми предложат Айфон и Сони за 1000 лева. Ама аз пак ще взема Сонито :)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   16-09-18 09:16

Не ти предлагат телефон за 1000 лева. Предлагат ти телефон и договор на обща сума поне 2000 лева.
Няма безплатен обяд, момчета.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-09-18 10:57

За какво ти е това устройство без договор... Смешно е да питаш за паролата на wifi-то и да я набиеш в телефон за тро бона... направо е трагично :-(

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: georgioiv   
Дата:   16-09-18 12:20

аха, пробвай без wifi в Турция или Молдова.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   16-09-18 14:36

Не ми предлагат договор. Казват ми - ако останете на същия договор, който е 20 лева - Неограничени безплатни минути към всеки оператор в БГ и 5ГБ - бърз 4G Интернет (безплатни минути и нет има и в ЕС). Договор, на който съм от поне 5 години. Два пъти вече ми предлагат да остана на този договор. Ако остана - получавам Сони Флагман или Айфон за 1000 лева (970лв по-точно). Тоест - искат да им остана клиент. Аз и без това на две години сменям телефона. Защо да не се възползвам. Два пъти вече се възползвам и взимам скъпите модели Xperia. Но тази година се замислям, дали да не пробвам един айфон.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   16-09-18 14:51

Е как не ти предлагат като все пак подписваш двугодишен договор?
Айфон ХS за 1000 лева няма да ти предложат. Samsung Galaxy Note9 се предлага за 1150лв и нa 60% от цената на Iphone XS plus.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   16-09-18 15:30

Ами да, нормално е да преподпиша. Ако не преподпиша, договорът става автоматично безсрочен със същите условия, но без отстъпка за телефон. Ако преподпиша, пак остава такъв, но с отстъпа за телефон. Последно преди две години ми предложиха Iphone 7 и Xperia XZ на цена 970 лева. Като човек ползвал само Сони и фен на марката, взех Сонито. Предполагам, че тази година през декември също ще е така. Няма представа кой Айфон ще предлагат, но съм сигурен, че ще предложат на близка до 1000 лева цена.



Публикацията е редактирана (16-09-18 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TheOne   
Дата:   16-09-18 16:29

@ tarantulaxxx -Пич, никой няма да ти предложи айфон за 1000 лева, освен ако не е по-стария модел....но от новите, които сега преставиха...забрави да ти предложат на такава цена.......[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-18 18:52

Е нали този XR ще е евтин модел с една камера, обикновен екран и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: victory13   
Дата:   16-09-18 20:02

Грешна се оказа информацията със смяната на батерията... издънили се нещо, и сега от въпросния представител му дали нов телефон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-09-18 21:39

XR е грешка. Догодина ще има ново SE на негово място :-)

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: Sassho   
Дата:   25-09-18 13:40

Прехвалените , "икономични" 7nm А12 също са Грешка [smilie7]
https://9to5mac.com/2018/09/24/iphone-xs-iphone-xs-max-battery-life/


http://images.vfl.ru/ii/1537871747/b4022577/23498505_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: imitev   
Дата:   25-09-18 17:54

Първата ми сим карта струваше 100 лв със студентско намаление. Минута разговор беше 7 лв. Преди 4 години минах на боб, а на старата карта пишеше мобилтел...

Преди седмица се прехвърлих на виваком 15 лв за неогеаничени разговори + 6 гб интернет без ддс. Няма такъв А1 план.

В А1 ми обясниха че виваком ми дават по-добри условия, защото съм нов клиент (толкова за лоялните клиенти...)

Съответно аз им казах след 2 г. да ми дадат по-добри условия и ще им дойда като нов клиент :)

Няма безплатен обяд...

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   25-09-18 19:58

За всеки потребител има един максимум, над който и да му предлагат нещо не може да го оползотвори. В този ред на мисли ако харчиш месечно 400 минути + 3GB интернет и се интересуваш само от цената за теб ще е е най-изгодна тази оферта, която ти предлага горното най-евтино. При мен от няколко години съм намерил такъв баланс. Отвреме-навреме някоя мома неуспешно ме успива по телефона с оферти за чудно евтини устройства, стотици телевизионни канали и хиляди "безплатни" мегабайти.

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: TPECHAT   
Дата:   25-09-18 20:00

тва с батериите е доста измислено

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: asahi   
Дата:   27-09-18 10:24

Кой сега е номер 6?

Отговори на това съобщение
 Re: iPhone Xs & XR
Автор: MixMike   
Дата:   27-09-18 12:09

My iPhone XS Max Is Doing Something Weird

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »