Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Откраднат живот
Автор: pumabg   
Дата:   11-09-18 21:02

Обичам нещо българско и добро ! Обичам да съм част от един талантлив народ... От един различен народ...

Филмово майсторство – операторско майсторство, което те кара да се насълзиш но не толкова от сценария а от това което докосват очите ти...

Браво момчета !

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-09-18 23:30

Бяха омазали половината кадри- жълта кожа

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: lord_kik   
Дата:   12-09-18 05:51

Аз плача!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: viara123   
Дата:   12-09-18 06:48

За рев си е

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   12-09-18 08:28

Пишете ме и мен при разочарованите. [smilie8]

Едни каданси /като в индийски сериал/, едно чудо, разпокъсано действие, преиграване .... за първи епизод е недопустимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: sherbit   
Дата:   12-09-18 08:39

Ако не пуснат гола сцена ще загубят и детската публика.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: gari   
Дата:   12-09-18 08:46

Много калайджии много нещо...........

pumabg [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: Rusinov   
Дата:   12-09-18 09:22

Само аз ли много харесвам филма - и като игра, и като идея, и като заснемане и обработка? Поне по моя вкус е супер, но все пак аз съм любител [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-18 12:02

Обикновено изтрайвам първите една-две серии заради жена ми. По нищо не го различавам от турските сериали на баба ми. Но така или иначе си има целева група и си е правен за нея. Важното е на тях да им харесва!

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: sherbit   
Дата:   12-09-18 12:43

Филмчето е тъпо, но във вечния сценарий с медицински сестри и доктори има надежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: nyamago   
Дата:   12-09-18 12:49

Не съм го виждал, но щом толкова поляризира мненията, сигурно има нещо заслужаващо внимание в него [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-09-18 13:02

Амми ! Класичека сълзлива сапунка. Същите като латино и турските сериали.
Ако ги харесваш и това ще ти хареса.



Публикацията е редактирана (12-09-18 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-09-18 13:24

Само една съпунерка е успявал да ме задържи пред екрана GOT. И не само да ме задържи, а свалих и изгледах всички сезони. Сега чакъм с нетърпение финалния сезон, който ще е готов 2019г.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-09-18 15:03

Май тука пишещите не са разбрали идеята на пумата .Заебете сценария вижте как е заснет филма ,по нищо не отстъпва на чуждите продукции като яло Милошев няма лош филм по отношение на картинка като изключим Столичани в повече .

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: nyamago   
Дата:   12-09-18 15:20

"...операторско майсторство, което те кара да се насълзиш но не толкова от сценария а от това което докосват очите ти..."

Казано е в прав текст, ама народът хукна да коментира драматургията и какво ли не още...

Ще е любопитно да видя визуалната страна, но и аз оставам с впечатление, че у нас днес се намират оператори (и други майстори в създаването на кино- и видео-продукции) на международно професионално ниво.

Нищо чудно - талантлив народ сме, само дето много обичаме да се мразим [smilie8] И ако похвалим някой - или сме спали с него, или делим 'едни пари', или... нищо не разбираме. Колко е по-безопасно (и даже престижно) да го оплюем и засипем със злоба. Жалко, но неоспорим факт [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: victory13   
Дата:   12-09-18 15:30

правейки паралел с "болница на края на града", който не мога да не направя, чехкините печелят [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   12-09-18 15:43

Ще е любопитно да видя визуалната страна, но и аз оставам с впечатление, че у нас днес се намират оператори (и други майстори в създаването на кино- и видео-продукции) на международно професионално ниво.

Моля [smile]

https://play.nova.bg/programi/otkradnat-zhivot



Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   12-09-18 19:26


В последните години при българските филми има и добра работа на операторите, защото няма как да откраднат труда им. Или поне не в такава огромна степен, както се краде интелектуалния труд, особено на сценаристите в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: GenaDP   
Дата:   12-09-18 20:48

Май тук става дума за различни сериали.
Тоя, дето го въртят по Нова в момента, е пълна скръб (това от мен - като обикновен гледащ). Кажете сега де го дават оня другия, със суперлативите - че да позяпам тази вечер нещо готино...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: georgioiv   
Дата:   12-09-18 21:09

От линка - като Гената...

И аз съм гледал последните 10 години два сериала - румънския Сенки и GOT. И ще ги гледам до последната серия, щото са яки, не като тая сапунка.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: sherbit   
Дата:   12-09-18 21:33

Ебаси тъпото филмче.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-18 22:51

Тъжно е, че доста се гледа телевизия все още...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: iasen2   
Дата:   12-09-18 23:03

Един друг сериал преобърна бизнеса нагоре с главата, вие докато проспивате Откраднат живот. Това е "Не така, брат".

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-09-18 08:23

Мнях... според рекламата са събрали всички безработни от НАДПИС от всичи специалности и се е получил този кенеф. Без този колос Моню вече серЯл не става :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: pumabg   
Дата:   13-09-18 08:23

IshootPeople [smilie24]

Наистина не знам защо решиха, че ме интересува какви са вкусовите им предпочитания... [smilie8]

Иначе класика в жанра ! Критикант до критикант обаче, като им погледнеш профилите и удари единния да падне другия...[smilie21]

Мила БГ картинка !


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-09-18 08:55

Мисля, че е време този форум да еволюира до висотите на фейсбок и профилите на хорицата да станат достъпни само за преатели. Кво като си гледал профили на хора???

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   13-09-18 09:16

^^

Абе няма проблем - да гледа, ама да види и профилите на тия , които хвалят филма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 09:21

Пумата - воайор - ходи да наднича по профилите на хората, ако нещо не му харесва, да им изкара кирливите ризи.. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: pumabg   
Дата:   13-09-18 09:36

Голям мръсник съм, знам... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 10:41

Пума, я кажи в кои профили има хубави цици, да знаем кво да гледаме

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 11:03

тъй и тъй си гледал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: pumabg   
Дата:   13-09-18 11:08

Нещо сте се объркали... Аз птици гледам, не цици... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-18 11:10

Добре де, викай им птици... [smilie18] Кажи къде са...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   13-09-18 11:13

Споко - за цици сички сме лаИЦИ [smilie5]

Чекайте Ночев да надуши темата .. ше видите вие оператор боб яде ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: BEYA   
Дата:   13-09-18 11:25

Момчетата доста са напреднали. Вече сигурно разполагат и с Arri Alexa камери и показват добри резултати. Звукът също е много чист.
А как се нарича тази техника на мърдане на камерата.Виждам че се прави умишленно.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: Frenchev   
Дата:   13-09-18 12:12

Изгледах малко от въпросния линк. Операторската работа не е лоша, но ми направи впечатление, че има ненужно много близки кадри. Всеки втори кадър е на лице, дори при обикновен разговор.

Също така ефекта с клатещата камера не е лош, стига да се ползва на подходящи сцени и не се прекалява с него както е в случая.

Но нито съм профи, нито разбирам от материята въпреки, че мечтата ми е да снимам филм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   13-09-18 19:15


Е добре де, тук явно има специалисти и оценяват, че в последно време в някои бг филми са се справили много добре с картината и със звука. Явно продуцентите им плащат добре. Защо тогава продължава да се краде труда на сценаристите до такава голяма степен, че бг филмите продължават да са масово, с такива слаби сценарии?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: jorkin1   
Дата:   13-09-18 19:32

И ако Нова си оправят кирливия сигнал, ще е доста по-добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: GenaDP   
Дата:   13-09-18 19:37

Защо тогава продължава да се краде труда на сценаристите до такава голяма степен, че бг филмите продължават да са масово, с такива слаби сценарии?

На теб какво точно са ти откраднали, че си с такива слаби познания по пунктуация? А сценариите са слаби най-вероятно защото сценаристите ни толкова си могат...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   13-09-18 20:31


GenaDP, първо не е твоя работа, какви са моите познания по пунктуация. После, с оглед видно слабите ти познания по темата, пишеш грешно твърдение, че сценариите били слаби, защото толкова можели сценаристите. И то при условие, че само преди няколко десетилетия българските сценаристи са били на най-високо световно ниво. А сега продуценти и всякакви подобни крадат от труда на сценаристите. И логично нивото да е такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: GenaDP   
Дата:   14-09-18 01:36

Дам, на келявия сценарист продуцентите са му виновни. Сигурно и на теб някой продуцент ти е виновен, че не знаеш къде се пишат запетайки...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   14-09-18 09:43

Петък е [smilie7]

Вместо да се джанкате спретнете един сценарий на тема "Откраднат кадър" [smile]

Из форума има мат'рял за поне 2 сезона [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: sherbit   
Дата:   14-09-18 10:28

Някога какви потребители имаше! Сега пуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: cameraman   
Дата:   14-09-18 18:27

Я да чуем нещо за световното и над световното ниво на нашите компю...оп... сценаристи..
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   14-09-18 18:43


cameraman, според тебе Георги Мишев не е ли на най-високо световно ниво като сценарист?

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: Lastframe   
Дата:   14-09-18 23:51

[beer] Аве, не разбирам кво толкоз им е специално на българите & what da fook сме я свършили, че да сме горди? Т'ва малко като няква 25 годишна фейсбук звезда, дето я чакат 30 години в някоя Била ама на 3-ти март - ти да видиш!

Остай ги тия българи, виж колко по-кадърни народи има. :)

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-18 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   15-09-18 09:48


И няколко от българските филми, които са на най-високо световно ниво. "Момчето си отива", "Всичко е любов", "Двойникът", "Опасен чар", "Оркестър без име", "Мера според мера".

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   16-09-18 10:07


Освен че се краде много интелектуална собственост от сценаристите, също така не малко са се продали на ДС ченгетата, да пишат сценарии за фарсовете с които управляващите заливат българския народ. Последните за които се сещам, в които най вероятно са работили такива сценаристи са фарса с "чумата" в Странджа, фарса с над 65 дневното гладуване на Босия, фарса с участието на "журналисти" от "Бивол", пернишки полицаи и гдбоп. Разбира се не може да определим, до колко добри сценарии за филми биха направили, но най вероятно ще са по-добри от тези, по които сега правят български филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: pumabg   
Дата:   16-09-18 10:11

bijud [smilie24] Мдаа има нещо вярно в това... Но темата беше за друго де... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: bijud   
Дата:   16-09-18 10:59


Е те нали са свързани - сценарий, режисура, актьорска игра, операторско майсторство...

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: mmjm   
Дата:   16-09-18 12:50

Като говорите за фарсове, защо пропускате този по будисткия сценарий

достоен за „Аскер“, а именно арестът на Деси Иванчева?

А по темата в този тюрлюгювеч от „Болница на края на града“, „Доктор Хаус“, „Бригада“ и „Дързост и красота“ ми е много трудно да оценя работата на техническия екип, колкото и добра да е тя.



Публикацията е редактирана (16-09-18 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: Iordanov   
Дата:   16-09-18 22:34

А отскоро и "Боен клуб"

Отговори на това съобщение
 Re: Откраднат живот
Автор: CDman   
Дата:   17-09-18 08:28

Автор: BEYA
Дата: 13-09-18 11:25

Момчетата доста са напреднали. Вече сигурно разполагат и с Arri Alexa камери и показват добри резултати. Звукът също е много чист.
А как се нарича тази техника на мърдане на камерата.Виждам че се прави умишленно.



http://prikachi.com/images/954/9404954q.jpg

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »