Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: Rusinov   
Дата:   12-09-18 10:08

Аз все повече срещам клиенти, с които провеждам следния разговор: "Добре, а колко кадъра ще получим?", "Ами това е въпрос, на който няма как да ви дам точен отговор, зависи от моментите, понякога има много повече интересни и специални мигове и т.н., предполагам, че с общите кадри може да са 300-350 (примерно казвам)", "Ааааа, само толкова ли? Ама това обработените ли са или всички?", "Ами аз не давам необработени кадри", "Ааааа, ами защото ние гледахме фотографи, които дават 1500 кадъра обработени"....

И от тука натам става сложно. И обикновено много искам да се запозная с колегата, който дава 1500 "обработени" кадъра от 10 ч. сватба..... И те така [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-09-18 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: chukov   
Дата:   12-09-18 10:15

Ако е удобно да попитам нещо:

Колко човека от пишещите в темата реално снимат сватби?
Не може да дават акъл хора, които не го правят. Няма как.

Всички идеи за цени, ценообразуване и т.н. в която и да е област от фотографията - сватби, интериор, предметна фотография, модна фотография, трябва да се дават от хора, които реално се занимават точно с това.

Не че останалите нямат право на мнение, но то е неадекватно. Ама като казвам неадекватно имам предвид точно това. Трябва да си работил с клиент, да си защитавал цена, да си се издържал до голяма степен с фотографска работа, за да си адекватен и да предложиш реално работещо решение.

Другото са алабализми от сорта "на всяка манджа мерудия"

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: localhost   
Дата:   12-09-18 10:15

Rusinov: с новите апарати с по 10кадъра/сек - материал да искаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-18 10:22

Rusinov точно така им отговарям и аз на този въпрос. Всички кадри не давам на никого. 300-400 е нормално. Но на мен никой до сега не ми е казал, че това е малко и други дават повече. Сигурно и това ще стане :)

А за обработката... ами гледам да снимам с постоянни настройки, кздето това е възможно, за да мога после да копирам обработката.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: vladod   
Дата:   12-09-18 11:00

Много правилно го каза Чуков, ама на редовните писачи тук, не им изнася да го възприемат !!!
Колко взима фотографът - няма значение !!! Тук се търси елементарна групова обработка на множество сходни кадри. И, като се има предвид, че човекът се явява подизпълнител /а не ВЕЛИЧИЕ с много Б точки/ е редно да очаква за подобна работа 200-300 лева на сватба. Кадрите за изложба, ще си ги обработи шефа!!!
От опит - ако пренебрегна стандартния си мързел, 1000 /хиляда/ кадъра от средно читаво снимана сватба, ги обработвам базово за един работен ден!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: imitev   
Дата:   12-09-18 11:11


За 1000 кадъра за ден - зависи какво влагате в понятието "базова обработка" и какво очакват клиентите.

Но при сватба с минимум 1500 кадъра - какво да очакват толкова от тях. И без това няма да имат време да ги гледат...

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: 77777v   
Дата:   12-09-18 20:22

Според мене квото и както и да ги обработваш снимките повече от 1500 2000 лв не трябва да си взимат. Всичко друго е прещевки, изгъзици, прекалено много неща, това ми уреди това ми намери направи осигури, всичко ми осигури и накрая 2 бона и фотошоп?!? По добре подреди ги леки корекции и това е! 2 3 хиляди лева мазал творил, оставил си ръцете и 3 хилки на вятъра масово са така.! И да не е 3 хилки 2хилки да са!

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: imitev   
Дата:   12-09-18 21:04

Вземат колкото дадеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: boni   
Дата:   12-09-18 23:39

Леле, леле като чета какви неща се пишат по-горе:)) 6 сватби с базова обработка от роу до коледа било експерсна поръчка.
Ама как е снимано това бе хора:) Това сигурно е някаква картечарска трагедия с хиляди кадри, за да трябва толкова много време. При кадърно снимане ако се мисли преди да се снима, а не просто да се щрака на конвейр и ако се снима качествено с правилна експозиция, фокус и кадриране една нормална сватба се прави за 2 дни с почивките, ако е по-мащабна може да отнеме 3-4. Разбира се сроковете ми са 45 дни, защото много пътувам, но се вмествам идеално в тях , при условие че стигам до над 7-8 заснети сватби на месец и то голяма част от тях сериозни , а някои и извън БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: Myth   
Дата:   13-09-18 08:14

Автор: imitev
Дата: 12-09-18 11:11


За 1000 кадъра за ден - зависи какво влагате в понятието "базова обработка" и какво очакват клиентите.

Но при сватба с минимум 1500 кадъра - какво да очакват толкова от тях. И без това няма да имат време да ги гледат...



Е то вече мисля изяснихме какво се влага в понятието "базова обработка" :) Обработка в RAW редактор на яркост, контраст, експонация, шум + кроп и изправяне ако се наложи.

Бони общо взето е написал това което мисля и аз :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: Myth   
Дата:   13-09-18 08:15

Автор: chukov
Дата: 12-09-18 10:15

Ако е удобно да попитам нещо:

Колко човека от пишещите в темата реално снимат сватби?
Не може да дават акъл хора, които не го правят. Няма как.

Всички идеи за цени, ценообразуване и т.н. в която и да е област от фотографията - сватби, интериор, предметна фотография, модна фотография, трябва да се дават от хора, които реално се занимават точно с това.




Говорим за обработка. :)



Публикацията е редактирана (13-09-18 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: burningice   
Дата:   13-09-18 20:07

Има хора, които никога не са снимали сватба, но са обработили доволно количество. Има и такива, които снимат, но не обработват, а дават роу-файловете на първите. Има и "стробисти", които като сложат няколко светки без "омекотители"в тъмна църква, няма оправяне на нито на баланса на бялото, нито на острата светлина, та много зависи от снимането, разни фотографи- разни идеали. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: PieroBG   
Дата:   14-09-18 02:13

Най трудно се оправят чужди магарии

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: папач   
Дата:   14-09-18 09:14

За ден снимане и два обработка на 300 кадъра си е Дора цена 250лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: Xizario   
Дата:   14-09-18 10:29

@MixMike, не разбирам защо се заяждаш. И май не си разбрал какво съм написал.

На кратко, да го обясня като за теб:
50-60 лева е добре за 2-3 часа работа. Естествено че ако работата е повече и е за 6 часа, цената ще 100-120 и т.н.

20 лева на час ти плащам или ми плащаш при положение че работя/работиш, а не се размотаваме или учим тепърва. (За това тези парички на час си ги разменяме само ако наистина има свършена работа. Ако обработваш по 1 снимка на ден, няма да ти плащам 20лв на час нали?)

30 секунди на снимка е добре, говоря го по наблюдения от мен и познати. Някой снимки стават по-бързо, други по-бавно, ама средно е там някъде. За час това са 120 снимки. Ако сватбата е 1200 както в твоя примера ще си убиеш 10 часа преспокойно. Което пак ако погледнеш на горе доста съвпада със това което хората пишат даже и с твоите сметки.

***Другия път като ме цитираш, поне цитирай целият ред/пост, а не вади изречения от контекста.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: MixMike   
Дата:   14-09-18 15:00

ори, мели, яж...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: 77777v   
Дата:   20-09-18 09:18

Никой път няма да се на гърбя да снимам сватба. Капризи, нерви, мрънкания, разбирачи, аа какво ли още не гонене на срокове не не. Най добре индивидуално за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: chukov   
Дата:   20-09-18 09:35

Myth написа:

> Говорим за обработка. :)
>

Именно
Не можеш да вземеш цена за обработка, определена на базата на обработката на едно изображение, абстрахирайки се от контекста, и след това да мултиплицираш.
Това никога няма да сработи на пазара на труда

Отговори на това съобщение
 Re: Цена за базова обработка на сватбени снимки?
Автор: sibirska   
Дата:   26-09-18 14:06

Какви са тези сватби с по 3000 снимки? Най много 100 снимки. Кой ще гледа 3000 снимки?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »