Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: lord_kik   
Дата:   08-09-18 07:52

Снимал съм с Nikon SB600,Metz 52,а сега имам Godox V860ii и AD200.Мецата беше супер,но с батерии АА винаги трябва една торба,зарядно(умно) и т.н. Годокса надделяха от към мощност и време на презареждане а също и брой кадри с един заряд,и не на последно място огромен брой аксесоари на достъпни цени+ вграден приемник.Ако някой ще я ползва предимно на тялото препоръчвам Метц 64 с батерии от Лидл(Троник зелени около 7лв за 4бр.) или Кауфланд(К класик 12лв за 4бр.) За тази цена са невероятни и повярвайте ми не отстъпват на Енелупа които са доста по скъпи.Но само да кажа че това е лично мнение и не ангажирам никой с това,всеки си има глава на раменете,а пък има достатъчно информация в нета за всичко така че прочети-прецени и плащай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: burningice   
Дата:   08-09-18 08:59

Интересно ми е светките на godox, дали имат подобен проблем като китайските със защитата от прегряване.
Лидълски батерии наистина са много добри.
Канонската светка speedlite 580ex не може да се регулира с китайските трансмитери Yongnuo YN-622C.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: peio87   
Дата:   24-12-18 23:04

Ползвал съм Yongnuo 560 IV,
която бе универсална и поради тази причина нямаше фокусна лампа,
така че я исключвам
(с големи обективи неможеш да ползваш лампата от апарата
) други Йогнитата не съм ползвал!


Ползвал съм Meike 910 (имитацията на Nikon SB 910) - Какви ли не батерии
не смених, но ги изразходва много бързо! Фокусната лампа работи, но
нещо снимките с нея нямат фокус, особено когато обекта е на 2+ метра
. Тази светкавица е най-голямото ми разочарование която съм позвал!


Ползвам Sigma 910 ttl (обикновената без дисплей и без висока скорост)
Доста доволен, напоследък (след 4 години тормоз) взе да не реагирва,
щракаш за снимка а тя не светва, а иначе си е вкл., натискаш бутона
"тест" светва си, явно нещо връзката с апарата се губи... -
Тази си ми остава най-симпатичната светкавица!


Ползвам Nikon SB 600 . Да оригинална и всичко си е както трябва,
високоскоростна, ттл, но без дифузерната бяла лента е:(, но за сметка
на това е доста лекичка и компактна. Доволен съм от нея, макар че и втора
употреба съм я купувал!



В този ред на мисли, за Светкавици Godox има ли някакви проблеми,
или да си набляга човек на втора употреба SB 700 SB 800
(понеже сме с ограничен бюджет 200-300лв)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: obscureman   
Дата:   25-12-18 12:07

Има огромен избор на канонски и никонски стари модели светкавици, които вършат чудесна работа и бих ги предпочел пред нов китаец...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: enizvk   
Дата:   25-12-18 13:22

Аз имам Godox T685F и V860II и съм доста доволен, но на фуджи и ги ползвам в софтбокс, основно с допълнителна външна батерия. Тригер X-T1. Проблеми не съм имал досега. Събития не снимам, но при 100-200 последователни щракания проблеми не съм имал, обаче с външната батерия времето за зареждане е под секунда иначе са по-бавнички.

Отнносно, това че си менят цветната температура, възможно е, но аз не съм забелязвал такова нещо и съм сигурен, че има значение за коя марка е, така че виж в форумите за канон, ако се интересуваш.

@stoikov666
AD200 е много компактно и мощно за парите си, обаче за мой късмет изпуках 2 лами за едно много спокойно снимане и просто се отказах от него. Но определено е много добър избор, ако няма проблеми с надежността, може би аз нямах късмет с бройката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица -
Автор: enizvk   
Дата:   25-12-18 13:25

Относно АА батериите:
Според мен най-добрият избор в момента са ТЕЗИ
Но с хубаво зарядно, което разрежда и мери ток, и напрежение.



Публикацията е редактирана (25-12-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: quazimodo   
Дата:   25-12-18 13:56

Що се отнася до батериите, преди почти 8 години, взех две 4-ки Варта. Към днешна дата, все още ползвам 4 доживели от тях[smile]. Преди време взех и две 4-ки Енелуп и също нямам забележки към тях. От няколко години ползвам зарядно за такива батерии, купено от ЛИДЛ. Не знам какво мери, но има режим "рефреш" и чат-пат го включва. По мое скромно мнение, точно то продължи толкова живота на Вартите.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-12-18 22:58

Някой пак е извадил старата тема от архивите :D
Само да допълня по темата с батериите - най-добрите, по-малко добрите и средно добрите. Купих си 3 комплекта по 4 батерии LADDA (2450 mAh) от ИКЕА, на обща стойност 36 лева и не мисля, да помирисвам повече Саньо, Маньо, Енелоп, Панасоник, Соник, и всичко останало. По чуждите форуми (пък и тук) има доста писано по темата за "икейските батерии" и дори да не са верни твърденията, че се правят в един завод с тези на Панасоник-Енелоп, самият факт, че капацитетът им е реален (между 2380 и 2450 mAh) ме отказва от останалите марки. Panasonic Eneloop (черните със заряд от 2500мАч) са ударили бая тавана с цена от близо 40лв за комплект от 4 батерии (без зарядно). АЗ за същата цена си купувам същия капацитет, но не 4 а 12 батерии и хич не ми е дали ще изкарат гарантираните от панасоник 500 цикъла на зареждане.
Вече повече от месец ги експлоатирам, имам поне по 10 цикъла на два от комплектите и се държат чудесно. Като саморазряд, мога да кажа, че за 40 дни, единият комплект не е мръднал (поне според умното зарядно на maha powerex). На който му се гледа, може да се разтърси за клипове в ютуб и да почете по форумите, какво са писали хората за "ЛАДДИ-те", защото обикновено първата реакция е - "Вай, ти луд ли си ве, батерии ЛАДА", но в случая името и произхода (батерии от ИКЕА) не са решаващ фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   26-12-18 11:45

Като стана въпрос за батериите аз имам 2 зарядни едното е Варта другото Панасоник но като зареждам батериите нито едното от 2те не ми отчита кога батериите са заредени и 12 и 15 часа да ги държа зарядното все си свети знае ли някой как да разбера кога батериите са заредени аз си нарам ей така на изус

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-12-18 11:57

Четеш какво пише на гърба на зарядните - с какъв ампераж зареждат. Ако зареждат с 300 милиампера на час, виждаш колко е капацитетът на твоите батерии (примерно 1800 mAh), и смяташ, че ще са ти нужни 6 часа, това зарядно да зареди твоите батерии. Ако зарежда с 200 милиампера на час, за 1800 mAh батерии, ще са ти нужни 9 часа и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   26-12-18 14:54

БЛАГОДАРЯ

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: quazimodo   
Дата:   26-12-18 17:03

написа:

> Като стана въпрос за батериите аз
> имам 2 зарядни едното е Варта
> другото Панасоник но като
> зареждам батериите нито едното от
> 2те не ми отчита кога батериите са
> заредени и 12 и 15 часа да ги държа
> зарядното все си свети знае ли
> някой как да разбера кога
> батериите са заредени аз си нарам
> ей така на изус

Аз бих жертвал някой лев за едно по-умно зарядно. Дори и лидълско да вземеш, пак ще е най-малкото с два сигнала - светодиоден и дисплей с проценти за всяко гнездо. Предполагам, че няма да е трудно да продадеш старите зарядни в някой от продавалниците.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: ib   
Дата:   05-01-19 00:49

Още един глас в подкрепа на LADDA от Икеа.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: Тед   
Дата:   05-01-19 09:32

Автор: enizvk
Дата: 25-12-18 13:22
@stoikov666
AD200 е много компактно и мощно за парите си, обаче за мой късмет изпуках 2 лами за едно много спокойно снимане и просто се отказах от него. Но определено е много добър избор, ако няма проблеми с надежността, може би аз нямах късмет с бройката.

----------------------------------------------------------

Не, не е до късмет. Крушките bulb гърмят за нула време. На HSS 20-30 кадъра и е умряла. Цена на крушка 75 лв. проблизително. Аз изпатках 2-е за нула време.
И аз се чудих какво става, добре че беше в мен френела. Но френела прави гадни спотове.
В нет-а не бях единственият. Писах на съпорта на Godox - отговор алафрангес.
Според мен са слаби и като ги напъна на HSS и умират. В друг режим не съм снимал с крушките.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица -
Автор: hardcpz   
Дата:   05-01-19 12:44


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица -
Автор: saved_   
Дата:   05-01-19 15:57

напишете тук URL на снимкатаСега откривам темата и ще се възползвам да задам въпроса, на който съм се фокусирал напоследък.

Трябва да закупя светкавица за SONY a6300, но се чудя между светкавиците марка Sony и Godox. Търся задължително с TTL и ще се използва за репортаж, а не в студио.

Моля за мнение - двойната цена на светкавиците с марка Сони оправдават ли си цената?

И също така някой може ли от опит да каже дали Годокса си променя цветната температура при Сони?

Главно се колебая между SONY HVL-F43M и Godox v860IIS



Публикацията е редактирана (05-01-19 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица -
Автор: hardcpz   
Дата:   05-01-19 16:39


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: saved_   
Дата:   05-01-19 17:41

А какво ще кажете за Metz? Как работи с Soni камери? Това, което ме дразни при Годокса е, че е много голяма самата светкавица, а като че ли ми се ще да е нещо по-компактно като Metz Mecablitz M400.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: hardcpz   
Дата:   05-01-19 18:00

Metz M400 guide number 40m
Godox V860II guide number 60m

с размера идва и компромиса с мощността, 1/3 в този случай...


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: saved_   
Дата:   05-01-19 19:04

Да, така е. Всъщност на мен всичко около водещо число 50 би ми свърщило работа. Сега разгледах за Metz Mecablitz 52 и много ме впечатли тъч скрийна :) Някои има ли опит с тази камера на Сони да каже как работи TTL-а-, прегряване и пр. други проблеми ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица - "китаец" срещу "японец"
Автор: cvetomir   
Дата:   11-01-19 22:34

Дилемата на колегата, а и на други, изказали се по темата, е напълно основателна. Според мен не може да се отхвърлят с лека ръка китайските, нито пък да се хвалят, че стават като японските.
Пробвал съм YN и други китайски, имал съм и оригинални. Мисля си, че за снимки за удоволствие, за семейния албум, за снимки на интериор, за фотосесии на открито, при които се щрака много и после се отбира ценното, то китайските стават. За сериозна работа, в която имаш един шанс да хванеш момента и ако го изпуснеш ще ти се сърдят, си трябва от оригиналните. Най-големия недостатък на китайските е, че не си сигурен, че всеки път ще светне с една и съща сила при еднакви настройки и еднакъв фон. Правил съм си експеримент да снимам един клас деца пред дъската и без да мърдат от пет снимки с китайската почти нямаше две с еднаква експонация и баланс. Е, направих повече кадри и после имаше добри, от които да им дам. Но не винаги може да се разчита на такъв вариант.
Желая на колегите успех и хубави снимки през година.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »