Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   02-09-18 23:38

В крайна сметка след толкова шум покрай нови модели, революции и какво ли още не, покрай повече от 60 страници, свързани с технически данни, характеристики, предположения, надежди и мечти, интересно ми е вие коя безогледалка ще си купите през есен/зима 2018. СЪдейки по коментарите, поне едно стотина хиляди лева ще хвърчат от Септември до Коледа, та нека бъдем открити - Кой каква безогледалка ще си купи тази есен и защо?

Ще бъда пръв - Аз тази есен няма да си купя безогледалка, защото са много скъпи и предвид, че снимам за кеф, няма как да ми се изплати. Иначе евентуално бих заменил Д600 със Z6, основно, заради видеото, което ще е прекрасно, но може би ще взема Д500.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: dim4o   
Дата:   02-09-18 23:53

Още един глас за Nikon Z6.

За Коледа, живот и здраве [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: GenaDP   
Дата:   02-09-18 23:56

Имам 4 безогледалки Олимпус и една Панасоник, плюс доста стъкла за тях. Скоро нова няма да купувам (особено пък на друга марка). По-скоро след време ще си взема някоя огледалка на Канон заради насъбраните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   03-09-18 00:04

Имам 4 Фуджита. Зимата мога да продам 2-3 от тях и да си купя новото Х-Т3.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: yanee   
Дата:   03-09-18 02:10

Наумил съм си да взема този месец едно Fuji X-H1 с грип. В момента е на промоция с директна отстъпка от 250 евро и като отпадне ДДС-то, което не плащам, идва на 1470 евро. Струва ми се доста инересна оферта. С тялото ще взема и няколко твърди обектива - 16/f1,4 23/f2 и 35/f2. Междувременно си поръчах един Турбо адаптер и два винтидж обектива от fobo88 - Helios 44-2 58/f2 и Carl Zeiss Jena PANCOLAR 50/f1.8 MC за фън. По натам и по-широкички ръчнофокусни. Фуджи ще ми е втората (back up) система, която основно ще ползвам за травъл, портрет, стрийт, предсватбени сесии и като видеокамера за детцките тържества в училище. Впоследствие ще си набавя някои аксесоари и нейтиф обективи с други дължини, но възнамерявам основно да бъдат твърди.

За сватби ще продължа да ползвам основно наличните Канони и прекрасните обективи които вече имам. Осветлението ми също е добре конфигурирано. Не бих избързал да купувам от новите безогледалки на Канон. Макар и многообещаващи, сигурно ще страдат от някои "детски болести", си мисля аз. С втората или третата генерация ще си подменя dslr-ите с две безогледалки на Канон. Това е моята "roadmap".



Публикацията е редактирана (13-09-18 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: kvakioh   
Дата:   03-09-18 07:23

Тази, която мога да си позволя и да надградя каквото има. За момента нищо.
Сони или Канон, което дойде най-удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Krassy   
Дата:   03-09-18 08:16

За сега изборът на ФФ е Сони. Другите ги няма по магазините [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: TPECHAT   
Дата:   03-09-18 09:29

Без капка фундаментализъм изборът си е Сони. Канонът ще е як, но ... сони си е сони :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: georgioiv   
Дата:   03-09-18 09:43

Имам две Сони-та и един Панасоник, ако трябва сега да купувам - Канон фор евър [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Synthy   
Дата:   03-09-18 09:43

Евентуално Pocket Cinema 4K.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-09-18 09:50

Z6

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-18 09:54

Великодушно пропускам.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: jvader   
Дата:   03-09-18 10:00

Към момента съм хвърлил око на Sony A7 III. Но, все пак ще изчакам да видя, какво ще извадят Canon. Твърдо няма да е Nikon. И понеже нас Сониджийте ни обвиняват във фундаментализъм, ето един линк за канонци, ако не сте го веждали още:

https://www.canonrumors.co/canon-eos-r-full-frame-mirrorless-camera-everything-we-know-so-far/

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: asahi   
Дата:   03-09-18 10:01

На 12 септември излиза още една безогледалка - iPhone XS.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: ararat   
Дата:   03-09-18 10:35

Z6

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: agop4o   
Дата:   03-09-18 10:46

Еее пак много ми се ходи на Хавайските острови. -Че ти кога си ходил там.- Е не ама миналата година пак ми се ходеше.[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: hardcpz   
Дата:   03-09-18 10:49


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Mogila   
Дата:   03-09-18 10:53

Мдааа сега много разпродаване на ДСЛРи и обективи ще има, които аз с радост чакам:) Безогледалка малка си имам Оли Пен и това ще ми безогледалното за следващите няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   03-09-18 11:32

Мдааа сега много разпродаване на ДСЛРи и обективи ще има, които аз с радост чакам:)
И аз ... и аз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-18 11:52

А тези, дето вече имат - и те ли трябва задължително да си купят сега, или може условно да поизчакат? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Mogila   
Дата:   03-09-18 12:06

И нещо много важно:

Като си продадете ДСЛРите внимавайте да вземете безогледалка с фокус по окото, защото другите са неизползваеми!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-18 12:22

И да е с (поне) фулфрейм (35мм) сензор...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   03-09-18 12:25

Като си продадете ДСЛРите внимавайте да вземете безогледалка с фокус по окото, защото другите са неизползваеми!
Ъхъ... виж ми окото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: sohk   
Дата:   03-09-18 14:27

Nikkor Z 35/1.8 S със сигирност, но какво ще му закача отзад не съм решил. Изначално мислех Z6, но почвам да се замислям и за 7цата. Като се появят за пипане и тестване ще го преценя.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-18 14:38

Ако бях юзер на Канон - Канон, Ако бях юзер на Никон - Никон.
Ако съм юзер на Сони - Сони.

Ако трябва да започна от нулата в момента бих си езел Канон.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: StraightEse   
Дата:   03-09-18 14:44

Искаше ми се да харесам Z-тата, но след издънката с грипа и някои други дребни глупости, не виждам как ще стане. Поне да не се бяха изсилвали така с цените. Сега чакам да видя какво точно ще предложат канон и фуджи и вероятно ще взема д850 за близките години, докато никон се осъзнаят.
Но все пак нека излязат официално машинките, за да се види на какво са способни в действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: bbfl   
Дата:   03-09-18 15:42

Безогледалка на Никон, която те връща няколко години назад особено с AF :О тук хората явно наистина са като "кон с капаци".

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: ararat   
Дата:   03-09-18 16:18

А може би "кон с капаци" е човек, който си вади прибързани заключения от чужди репортажи, направени с препродъкшън бройки?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   03-09-18 16:33

Имам един Р7800 - за екстрени случаи.
Втори - нцъ

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: polyksena   
Дата:   03-09-18 16:38

Добре де, Z6 ще има ли опция чрез ъпгрейд на софта да фокусира по очи или технологично е скопена?
Иначе каквото и да се вземе от Никон/Канон ще е доста като лотария, все пак са им първи отрочета и ще има доста бета кусури [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: MixMike   
Дата:   03-09-18 16:50

и аз ако трябваше да почвам отначало - Canon!

Ще го преживея и без стабилизация и фокус по око[smilie7]



Публикацията е редактирана (03-09-18 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nositel   
Дата:   03-09-18 18:58

Никоя [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-09-18 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vaskoni   
Дата:   03-09-18 19:07

Huawei P20 Pro [cool] Канона ми така си стои неизползван. Ще видим кога ще пристигне в къщи това чудо на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   03-09-18 21:36

GFX 50R

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-09-18 22:28

Ако нямам нищо пак бих взел Сонито в при сегашната ситуация.
Най-добри видео възможности има в комбинация с най-добър АФ за снимане на снимки. Преди някой да започне да ги мери ще кажа следното - видео + снимки комбинация не конкретно снимки или видео. Плюс готовата и вече развита система.
Канона може да има дуал пиксел и може канонци да се кълнат в него, но аз не съм го виждал да снима снимки както трябва, за видео е гууд. Серийната снимка е бавна и -6EV е реално алабала защото са го писали за F1.2 обектив, което значи че на хартия си е колкото останалите. На практика ще видим. Освен това изтекоха видео спецификациите на това чудо и то продължава да си е окастрено и години назад като видео екстри. 120р на 720...
Никона може да има вече видео АФ и чудесно качество на видео записа, но още е далеч от АФ за снимки на сонитата поне от първите тестове.
И не на последно място и канона и никона са с един слот за карти и това за мен лично ги прави непригодни за сериозна работа. Просто аз вярвам, че картите се скапват. Не съм като хората, които не им се е случвало и затова смятат, че никога няма да им се случи.

Иначе и канона и никона имат по-голям и можеби удобен грип, но имат и излишния за мен горен дисплей... предпочитам контролите на сонито, ако ще е безогледалка.

Лични предпочитания... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Seifi   
Дата:   03-09-18 22:37


Наскоро смених Сони а6000 със Sony A7 II и съм много доволен от резултатът. Поради клекцията обективи минолта не бих минал засега на друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-09-18 23:45

И аз като смених Д5200 с Д600 бях много доволен, нормално е да си доволен от по-доброто [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-09-18 02:17

Аз си взех каквото бях решил - Sony a7 III, като се разделих с Никон и още 5-6 обектива. Сега имам точно два обектива за Сони, ама както някой по-горе каза от любителска гледна точка не ми се мисли за избиване на парите, та за това не мисля и още много да наливам. За сметка на това със заделените пари отивам на екскурзийка до Тайланд в идната неделя, та ако ми остане време...ще И снимам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 05:06

всъшност от вчера си имам едно ново х-про2... да му се ненарадваш...

а ако мога да не се съглася леко с автора на темата:

Автор: stoyanvakarelov
Дата: 02-09-18 23:38
Аз тази есен няма да си купя безогледалка, защото са много скъпи и предвид, че снимам за кеф, няма как да ми се изплати.


Краси го е казал... кефа цена няма... ако снимаш за кеф не очакваш нещо да ти се изплати :).. просто се кефиш

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: swqaz   
Дата:   04-09-18 08:32

nsirakov, да ти е честита новата камера. Предполагам с нея ще мръднеш и по други жанрове. Идеална е за тази цел, защото моите наблюдения, са, че всеки, който снима прекалено дълго само едно и също е тотално изпаткал. Огледай се и ще видиш. Всъщност сигурен съм, че знаеш за какво говоря :)) Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 08:55

Трябва си вдъхновение, понякога само външният вид може да те накара да почнеш да снимаш отново, а и за стрийт е много по-подходяща според мен

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: swqaz   
Дата:   04-09-18 09:25

Камерата е страхотна за много жанрове. Просто не е топ оферта точно за пейзажи, и затова предположих, че ще пробваш разнообразие в жанровете. Знам един страхотен журналист, който снимаше с фуджи на един голям фестивал в Азия и успяваше да направи кадри, които са абсолщтно невъзможни за тези с дслр-ите. Пъхаше си ръката с камерата на тесни места като цепките между стълби под мостове и правеше страхотни креативни кадри, които да повторя са невъзможни за камерите на самозабравилите се тук производители на една и съща скука. Аз лично без никаква ирония те поздравявам! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-09-18 10:26

XF IQ3 когато му дойде времето...Това като сегашно решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   04-09-18 10:37

Категорично съм разколебан nikon z7 или Sony a7r iii ?!? Мисля че никона може би ще е малко по-добър от сонито?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   04-09-18 11:39

По-добър в какъв смисъл? Като характер, да седнете да си пиете ракията заедно примерно, може би. За снимане Сонито е по-добре. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Бармалей   
Дата:   04-09-18 11:42

Еще не пятница [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: ombre   
Дата:   04-09-18 12:18

Сираков,честито и от мен за камерата...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: nsirakov   
Дата:   04-09-18 16:43

[beer] [beer] за пейзажи не знам, но е такъв кеф да снимаш с 23/1.4 из града, днес цял ден не съм се прибрал в къщи

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vga   
Дата:   04-09-18 17:21

Понеже не съм снимал с фокус по око - като имам 6 човека срещу мене, по кое око фокусира? А като не са в една права линия, а в дълбочина? Само ли избира най-доброто око или можеш да си настроиш по кафяво, зелено, синьо? Женските по-добре ли ги подбира? Как работи въобще?

StraightEse, кое в грипа на Z не ти хареса? Че май се сещам какво си мислиш, ама ще ми стане много смешно, ако съм прав [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: StraightEse   
Дата:   04-09-18 17:25

Това, че не е грип :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: DAOSA   
Дата:   04-09-18 17:40

[beer] Nsirakov,...ще те изгонят от вкъщи,...и от работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: keri-di   
Дата:   04-09-18 20:05

Ето това чакам аз!
"Olympus will announce a new High End OMD camera in January. It will feature a new MFT sensor with”advanced video features“. This is definitely NOT going to be a FF camera but a new exciting MFT flagship camera!
Със сигурност ще е със принципиално нов вид сензор,и предполагаен глобален затвор?
Само,дано не ми търси биометрични данни за да работи-ще се откажа?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   05-09-18 10:16

Според коментарите за момента най доброто е Sony a7r iii! Nikon z7 явно ще има недостатъци някакви, малки ама много важни така че Sony a7r iii , ако до края на 2018 не изкарат нещо Sony

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 10:30

Една от тези 50 карбонови Leica CL, които предстои да бъдат произведени:


https://leicarumors.com/wp-content/uploads/2018/09/Leica-CL-Carbon-Limited-Edition-camera-560x420.jp

p.s.
Само че такива продукти обикновено водят до развиване на фетишизъм и снимането понякога може и да остане на заден план. Хората започват да се идентифицират с предмета, който харесват и всяка обида към предмета започва да се чувства като лична. Нещо като с айфоните... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-09-18 15:53

Ами съдейки по коментарите, след всичкия плач и критики, все пак не са малко хората, които мислят, че Z6 ще е добър. Но да, Сони остава на върха за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: spotter84   
Дата:   05-09-18 16:07

В тази връзка някой от вас забелязвал ли е вече ефект от активната конкуренция върху цените? Давам един пример поне според мен:

A7RIII нов за 2175 евро. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 16:08

Не може да се прецени само на база техн. характеристики кой (неизлязъл още) апарат ще е по-добър, иначе хората са се постарали да ги съберат:


https://fujiaddict.com/wp-content/uploads/2018/09/FujifilmNikonCanonMirrorlessComparisonSpecRev.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 16:17

Тука защо няма Сони? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 16:20

Сигурно защото за нищо не стават?! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stef7   
Дата:   05-09-18 16:21

За мен поне на хартия Nikon Z6 е за предпочитане пред Canon EOS R.
По-добър сенсор, по-добри спецификации за видео, стабилизация от сенсора. Супер дюпер автофокуса не ми е приоритет. Канона има един два интересни обектива но те са безбожно скъпи и не по-малки и компактни от DSLR вариантите.

Nikon Z6 vs Sony A7 III. Добре е да се изчака и види как реално работи Z6, но Сони има лек превес засега за тези които почват от нулата. За тези с колекция Никонски DSLR обективи избора ще клони към Z6/Z7

Остава да видим какво ще предложи Панасоник.

Общо взето е рано за крайни залози. [smile] На който не му се чака може спокойно да се насочи към Сони.


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: farushko   
Дата:   06-09-18 09:07

Fuji X-T3

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: burningice   
Дата:   06-09-18 20:49

"Понеже не съм снимал с фокус по око - като имам 6 човека срещу мене, по кое око фокусира?"
След като няма огледало ще е все едно на кое око фокусира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-09-18 21:25

Как да направим всеки ДСЛР - безогледален

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: 77777v   
Дата:   07-09-18 12:39

Да видим Сони ще представят ли нещо и ако ли не, по Коледа дядо Коледа Сони а7р3, или никон з7! Ще видим, ще ви чета коментарите и експертните мнения. Да видим никон з7 или Сони а7р 3 в директен сблъсък, аз залагам на сонито че има леко категорично предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 13:35

Това видео ме развесели :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-09-18 14:07

SIGMA sd Quattro H + 18-35/1.8 DC HSM
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   07-09-18 14:07

Досега смислените безогледалки бяха Сони и Фуджи. След анонсите на Никон и Канон, смислените безогледалки са на Сони и Фуджи.
Или в стил Божинката: С Никон и Канон е като без Никон и Канон, само че с Никон и Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 14:28

Никон нещо и на мен не ме впечатли, но все още имам надежди за Канончето - ще изчакам ревютата. Не че бих тръгнал да го купувам де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: abozhilov   
Дата:   07-09-18 16:16

Ами аз като техно онанист реших и си продадох никоня и повечкото обективи и от вчера имам fuji x-t2, което от сутринта не можеше да запали до преди минута заради някакъв бъг разбираш ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: lamerko   
Дата:   07-09-18 16:26

Не съм имал проблеми с "паленето" на X-T2 от как съм го взел, освен в случаите с умрели батерии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Pac   
Дата:   07-09-18 16:39

abozhilov: "някакъв бъг разбираш ли... "
Не разбирам. Имал съм общо 7 Фуджи тела, включително Т2, и не съм имал такива проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: abozhilov   
Дата:   07-09-18 18:05

Извинявам се за оф топика, но за бъга. Оказа се, че ако включиш апарата и го изключиш много бързо, да речем под 30 сек, апарата забива и оправията е вадене на батерията за по-дълго време. Това от фуджи форума го разбрах и има доста народ, който се оплаква. Особена веселба става когато тялото е с грип :)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: marves   
Дата:   07-09-18 18:44

Аз в момента имам Сони, Фуджи, Олимпус... (пред)последни модели... и не знам с какво да се разделя, а от ъпгрейди не виждам нужда (не ми трябва реално повече динамика, или повече исо, или повече кадри/сек) ...

Мъча се да разкарам m4/3, ама е трудно! Ей сега ремонтирам едно 12-32 обективче, което тежи колкото капачката на тялото за Sony FE байонет, а сгънат е дебел колкото палец.... и вади по-рязка картина от обективи по 1500лв+ за другите системи, е как да се откаже човек от такъв кеф в такива мини размери.


http://store.picbg.net/pubpic/24/83/d225509e8a9f2483.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/01/CC/43ebb51d25a101cc.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-18 18:46

М 4/3 е доста добра система с подходящите 2-3 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: D.S   
Дата:   07-09-18 19:15

Догодина Х-Т2. Сега като излезе новото и както всички се качиха на влака, след празниците ще е иляда лева - подарък за коледа [cool] KaNikon ми изглеждат като стар вълк в нова кожа дет се вика. Технологията от DSLR я сложили в малко по-малко тяло и един телевизор лепнали вместо Призма. Обективите на Канон ми изглеждам леко по-смислени, ма като гледам са си тежки като за DSLR [smilie11] Общо взето просто влязоха на пазара, колкото да са там, не че са изобретили безогледалката на века. Ако ми трябва ФФ по-скоро ще си взема DSLR. Като е гарга да е рошава.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-09-18 18:32

Дойде и моята безогледалка [smilie18]

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41540280_10216962610441420_7121288675664592896_o.jpg?_...

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Beijing   
Дата:   12-09-18 19:13

Нищо няма да си купя, защото нямам намерение да правя някого богат, от собствената си Глупост!
Фотографията е изкуство, може и с четка...
Егати, технологиите ли Ви правят фотографи бе???
Поздрави! и нищо лично приятелю...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-09-18 19:20

Така е, някой фотографи гледам доста цапат с четката (Brush Tool).

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: youstolemyheart   
Дата:   13-09-18 00:01

Защо ви е загубил?hardcpz написа:

> преди месец си взех 5D4, след като
> тествах нает A7RIII... пазара на
> безогледалки ме изгуби
> окончателно и безвъзвратно като
> потенциален клиент поне за още 7 до
> 10 години [smilie5]
>


Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: Vanguard   
Дата:   13-09-18 10:59

След доста размисли и седмици прекарани в гледане на ревюта и тестове лично аз обмислям да разпродам Nikon-ската си система и скоро да дам шанс на Sony A7 iii. Опитах се да съм максимално безпристрастна в оценката и решението си, върпеки че обичам Nikon и трудно мога да пренебрегна сантименталните чувства, които изпитвам към машинката и към самия user experience. Разбира се идвайки от DSLR, всички предимства на безогледалките са добре дошли - особено теглото и размера, което за дамите фотографи си е много важен фактор.
Основните причини, които ме накараха да се спра на Sony, е съотношението цена-качество, почти безпогрешния автофокус, доброто представяне на ниска осветеност, стабилизацията на сензора, 4к видеото. Мисля, че Nikon направиха един наистина силен старт в безогледалния сегмент и с интерес ще следя как се развиват, но аз лично бих изчакала малко да се утвърди технологията им и да има по-голям избор на обективи. Предпочитам да заложа бюджета си на утвърденото и доказалото се в момента, както и на по-големия избор от стъкла. Със сигурност в решението ми има и известна доза мазохизъм и предизвикателство. Искам да си докажа, че фотографските умения не зависят от това коя марка държа в ръцете си. [smile]



Публикацията е редактирана (13-09-18 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 13:16

[smilie24] Дамата е написала един от най-смислените постове в темата!

И аз като ползващ Никон мога спокойно да се подпиша под нейното мнение.



Публикацията е редактирана (13-09-18 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: hardcpz   
Дата:   13-09-18 14:18


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-09-18 15:49

a7 iii :) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-09-18 20:26

Какво се е случило с телефоните? От тухли , станаха микроскопични, постепенно като дойдоха смартфоните започнаха да ги правят все по-големи, още имам един LG в къщи 4 инча, на който едва ли някой днес ще може да работи. Вчера излезе и най-големият до сега Ай Фон, така че всичко зависи от потребността. В момента ни трябват големи дисплеи с голяма резолюция, за да си гледаме Ютуб. Не ни трябват обаче големи апарати, за да снимаме пейзажи, портрети, кучето или т.н. Затова и се произвеждат компактни. На който му трябва малък телефон или голям апарат, той си има, просто тези хора са малко и ще стават все по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя безогледалка ще си купите?
Автор: hardcpz   
Дата:   14-09-18 00:27

свиркай си, светът е шарен и има за всекиго по нещо... пита ме колежката - отговорих й, а сапунери има колкото щеш, ако не ти се снима с истинска камера [beer]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »