Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-18 20:39

Автор: Simbon4o
Дата: 02-09-18 20:2

Не наистина някой да ми каже защо му е горния дисплей на безогледална камера?


За да изглежда ПРО-Камера? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: colorphoto   
Дата:   02-09-18 21:06

Симо,зависи кой какво снима и какъв начин на мислене има.

За мен примерно горния дисплей винаги ще е нужен и важен.

Снимам динамично случващи се неща често в разсейваща обстановка а съм самия аз разсеян и в добавка с диоптрични очила та ми трябва даже по-контрастен и цветен дисплей отгоре,който да ми свети нонстоп за основните параметри че днес пак изпуснах два кадъра заради забравено режимно колело в предишна настройка...

Инак не съм Никон-фанатик а много харесавам Сони Алфите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-18 21:25

Симо за всичко съм съгласен... :) Само тая ергономия на Сони спрете да я бутате че я няма на практика.

Алфите са малки за работа с тежки обективи дори и новите. От там като почнем....

На мен какво ми харесва до сега.

1. Хубави стъкла за анонс. Тоест ще има хора които биха си взели камерата само заради комбото обектив-камера. / Нещо което при Никон го няма /

2. Адаптерите. Дроп ин филтъра ще е много удобен за видео и за работа с телефото обективи. Обещават два протокола един за ЕФ и друг за ФР. Което е обещаващо.

3. Артикулиращ екран - Нещо което Сони и Никон нямат.


4. Влаго и прахо защита... Сони? :)


5. Дуал фокуса е добра система позволяваща много адаптиране. Сред най добрите за видео дори най-добрата бих казъл. Не е бърза като пдфафите на Сони но може да са пипнали тук там.

6. Тялото е типично Канонско. Напомня ми на 70д/80д сериите. Тоест не се позиционира в класа 5д4. Това е среден клас камера. Оставят си място за ентри и за про.

Много прецизен и правилен подход от компания като Канон.
Всъщност ако съм очаквал Никон да се посерат никога не съм очаквал Канон да се посерат :) Канон си е Канон.

Добро начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 21:36

1. Нещо което при Никон го няма / ?! Как така го няма ... имат 3 съвсем адекватни стартови обектива и роудмап за следващите 2 години, в който им и 24-70/2.8 и 50/1.2 и какво ли още не.

28-70/2 ... кило и половина без стабилизация ли е хубаво. Дето сигурно ще е 4 бона.

50/1.2 ... едно кило и сигурно поне 3 бона.

А и още нищо не е анонсирано всъщност официално. Нека стане, тогава да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 21:53

Стабилизацията в тялото е гадна и снимките са дефектни после. Канон ме съмнява някога да сложат подобен шит.

Кило и половина обектив плюс половин кило апарат е 2 кила. Колкото и в момента. Обаче сега ще е един стоп по-светло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 22:25

Автор: Xizario
Дата: 02-09-18 21:53

Стабилизацията в тялото е гадна и снимките са дефектни после. Канон ме съмнява някога да сложат подобен шит.


Ахаха не не добре. Форматирам харда...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-18 14:37

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Saxon   
Дата:   19-10-18 09:17

Айде, dpreview - 1 стоп по-зле от A7III
като разцъкам тестовите снимки шума му е на нивото на съвременна кропка и изостава от ФФ
Тест

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-18 17:32

Явно сте много слепи. Тая камера е дърво но сензора е доста читав въпреки че изостава през тези на Сони.

Канон почти изравниха динамиката и изостават с около стоп или дори по-малко. Шума е сравнително същия. / малко повече шум и малко повече детаил от а7 мк3 /. Сензора е последното нещо което е гадно в тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-10-18 18:11

Ами всъщност е по-зле от 5д4 заради хамавия бандинг дето измислиха, че да не е баш добър колкото марко. Ако говорим за динамичен обхват де...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-18 18:50

Динамиката е доста добра. Просто не е най-добрата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »