Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-18 23:10

Идват:

Canon EOS R body
Canon EOS R w/24-105mm f/4L IS USM kit
Canon BG-E22
Canon RF 35mm f/1.8 IS Macro STM
Canon RF 50mm f/1.2L USM
Canon RF 28-70mm f/2L USM
Canon RF 24-105mm f/4L IS USM
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
Canon EF 400mm f/2.8L IS III USM
Canon EF 600mm f/4L IS III USM


Спецификации на тялото:

of next week’s announcement.

Canon EOS R Specifications

30.3mp Full Frame CMOS
Dual pixel CMOS AF
100% vertical x 88% horizontal AF coverage (We think)
EV -6 low brightness autofocus
4K video
Touchscreen LCD
Articulating screen
Wi-Fi
Bluetooth
Microphone jack
Headphone jack
Dustproof
Drip-proof
Magnesium body
Battery: LP-E6N
Battery grip: BG-E22
Size: Width of about 136 mm × height of about 98 mm
Weight: Approximately 580 g
Mount: inner diameter 54 mm, flange back 20 mm, 12 pin
Mount adapter: “Mount adapter EF – EOS R” “Control ring mount adapter EF – EOS R” “Drop – in filter mount adapter EF – EOS R”

Линк - снимки

линк

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-18 23:13

Изглежда става интересно. За сега анонса на Канон изглежда много по премислен и позитивен.

1. Стартират с добри и интересни обективи

2. Три адаптера сред които такъв с дроп ин филтри и работа с два протокола за ЕФ или РФ обективи.

Сензора изглежда е сходен на този на 5д4 което не съм сигурен дали трябва да ме радва.

Сега видях че има и тема :)

За триене :)



Публикацията е редактирана (01-09-18 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 08:59

Не е за триене. Все пак спецът по безогледалките трябва да има поле за изява по всяка марка...без да има безогледалка.
Другата тема е за лакърдии, тази за технически разговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: tbby   
Дата:   02-09-18 09:06

Не разбрах защо поредния нов маунт, но предполагам технически не може да се направи да работи с EF обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 09:28

Технически могат, но къде ще е ползата от махането на огледалото ако пак има място между последната леща на обектива и сензора. Новите обективи и маунт се възползват от това че там няма нужда от това място.
Нормалният преходник към EF ще е просто празен цилиндър с кабели.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: localhost   
Дата:   02-09-18 09:34

Headphone jack - това малко ми е чудно защо е там?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: stzz   
Дата:   02-09-18 09:39

[smilie18] .......ами да си слуша човек МР тройките от телефоня, през блутута!

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-09-18 11:09

Над 5000 АФ точки !!
Ако и работят добре, автофокусът му на това ще отвее сонитата от последната генерация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 12:07

дуалпиксела съм го признал за най-дбрия безогледален фокус [cool] а има и други благинки... за съжаление само с DPP

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 12:17

Малиииии, това всичко ако е 100% потвърдено битката става наистина интересна. И за пръв път от много време хората ще имат сериозна дилема при избирането на система.
Изглежда Канон са взели потребителското мнение насериозно :)
Само тва със 5000 аф точки ми се струва слабо вероятно. Не знам дали е физически възможно дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: victory13   
Дата:   02-09-18 12:24

физически е възможно и 30 милиона аф точки да има... въпроса е дали има смисъл...

и е редно да се отдаде дължимото на фирмата, дето единствена в последните 15 години мисли иновативно... макар други да ползват идеите ѝ, както в случая...

иначе силен анонс... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 12:32

5000 аф точки... Реално канон нямат аф точки, имат дуал пиксел т.е. всеки пиксел вътре има два и работи като аф точка или поне такава е теорията :). И кога броя на аф точките е бил от значение за това как фокусира дадена камера...? Нищо общо няма.

Иначе да много премислени и добри идеи има. Но има и някои глупости и неприятни моменти.
1. Примерно верните фенове купили EF-M камери и обективи ще са прецакани защото този байонет вероятно ще остане за отпадане в бъдеще. Или ще карат и с двата както беше до сега - EF-S обектив не става на EF тяло, само че сега и фул фрейм обективите няма да влизат на кроп телата.
2. идея нямам защо е този горен дисплей... според мен заема място за по-важни неща. Не мога да повярвам, но с тези контроли ми се струва че сони ще е по-удобна безогледалка за работа от канон, всичко което ми трябва на мен е врътка за режимите, две врътки(предна и задна) + една за експожър компенсацията (която реално най-много ползвам). Последната липсва и на никон и на канон. Фуджи и Сони за момента са ми най-логични като камери за снимане.
3. очаквам тази камера да стане много популярна сред ютубърите заради селфи екрана и вероятно сходното видео с 5д4. 6д2 просто не става... очаквам и да няма подобрение във видеото спрямо 5д4, което е лошото в случая. Лошо е и защото вече и никон са в играта с видеото, зетките имат идеално видео с АФ, не както до сега. Мисля, че на канон ще им се наложи да направят нещо по въпроса.

Това, което ми харесва по камерата е като цяло концепцията - голям но не огромен и изглежда удобен грип, ниско тегло - повече от 100гр по-леко от последните сонита (можеби заради липсата на IBIS) и наистина компактни обективи. По тези показатели сони отдавна се отдалечиха от идеала ми за безогледалка :). Канон наистина могат да правят обективи и ми се струва, че и тук няма да се изложат. Тази нова 35ца на 1.8 е най-липсващия обектив при сони. Просто няма нищо, което да се доближава, а тук е даже с някакви макро възможности. МНОГО ми липсва такава! Струва ми се, че канонските инженери са се възползвали от късата работна отсечка и са направили добра оптика, но нека изчакаме и видим.

Едно е сигурно - за момента канончето ми изглежда по-интересно от новите никони поне като оптика. Има и повече логика като компактна алтернатива на ДСЛР, зетките на никон не ми се сториха компактни и леки...

За липсата на два слота за карти няма какво да кажа... канон правят камери с един слот дори в по-високия клас така че за тях е нормално да ме разочароват по този показател :).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: ivo   
Дата:   02-09-18 12:54

Не знам обърнахте ли внимание из многото писания из другите сайтове, че новите RF обективи, както и един от преходниците, имат трети пръстен (на снимките е с "накатка"). Чрез него се компенсира липсата на стандартното колелце отзад и играе ролята на селектор. От ергономична гледна точка е интересно решение - вече и лявата ръка участва в избирането на режими и корекции, доколкото е "обяснено". Ще е интересно с тези джаджи...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   02-09-18 13:32

И като стане ясно в други ден,че и това тяло е с един слот за карта и ще го наврете и това на кучето в гъза[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: stzz   
Дата:   02-09-18 14:41

Два слота.....[smilie23] ........малко е!
+ 1TB вътрешна памет и тогава вече ще мислим.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 15:35

От тов, което виждат, канонското тяло, ще е може би най-удобното от всички безогледалки. Снимам с Никон и си ми харесва, малко неща ми липсват, но няма как да си изкривя душата и да не призная, че Канон са създали нещо изключително добро и не само ще задържат клиентите си, а и ще привлечат нови. Тялото изглежда перфектно просто. За оптиката мисля че дори няма смисъл да се оментира.Доказали са, че правят страхотни обективи. Не само това ами и 3 преходника. Не само това ами и куп обективи. Ако има и трети пръстен на обективите , който да се програмира не знам кво повече може да иска човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:23

Това с пръстена сони го вкараха на 400 2.8 май за първи път и там има логика защото ако пуснеш с едната ръка пада :) ама за други обективи и като може да снимаш с една ръка... по-скоро бих махнал горния дисплей от миналия век да сложа врътка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 18:36

да видим като в следващото сони се появи горен дисплей как ли ще мънкат сега тези дето го отричат... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:47

Никога не съм го харесвал това, можеби едно време като камерите нямаха много инфо на дисплеите си беше удобно да видиш какво си сетнал. Но като почнаха да се тилтят задните екрани всички менюта вече си бяха достъпни от там, виждаше се какво си сетнал... на безогледалка този дисплей е абсолютно излишен. Какво ти показва? Няма как да не виждаш информацията от горния дисплей ако гледаш какво снимаш, защото в лайфвюто си ги има нещата. Най-много подсветката му да свети на сензора на тъмно при дълги експонации както беше с някой от каноните ако не бъркам.
Ако сони направят грешката да го въведат само, за да го имат и те да се правят на "про" като останалите ще си го оплюя точно като сега. А останалите освен горния дисплей да върнат и механичните броячи на кадрите и още някаква антика...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: fotograf325   
Дата:   02-09-18 18:50

Е то следващото интересно за мен Sony е А9 r там какво ли ще се случи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 18:53

големия дисплей харчи кат змей... малкия не...
дето се казва вече и обективите започват да ги правят с дисплеи

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:55

А на малкия дисплей дето пести ток как ще видиш какво снимаш?

ПС на сонито имам опцията дисплея да не ми пуска лайфвю, а само да показва настройките... никога не я ползвам. Сигурно и тя пести ток... може даже да започне да връща ток в батерията.



Публикацията е редактирана (02-09-18 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   02-09-18 19:31

Simbon4o написа:

> А на малкия дисплей дето пести ток
> как ще видиш какво снимаш?
>
> ПС на сонито имам опцията дисплея
> да не ми пуска лайфвю, а само да
> показва настройките... никога не я
> ползвам. Сигурно и тя пести ток...
> може даже да започне да връща ток в
> батерията.
>

>
> Публикацията е редактирана (02-09-18
> 18:57)


Е защо да го гледаш на дисплея?Нали ти било по тръпкаво така преди.Сега ще си тръпнеш докато се прибереш и източиш картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: viara123   
Дата:   02-09-18 19:48

Двете карти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 20:23

Автор: svetozar_stefanov
Дата: 02-09-18 19:31

Е защо да го гледаш на дисплея?Нали ти било по тръпкаво така преди.Сега ще си тръпнеш докато се прибереш и източиш картата.


Ама преди си имал оптичен визьор :) можело е да гледаш какво снимаш. Сега без огледало как ще кадрираш?

Не наистина някой да ми каже защо му е горния дисплей на безогледална камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-18 20:39

Автор: Simbon4o
Дата: 02-09-18 20:2

Не наистина някой да ми каже защо му е горния дисплей на безогледална камера?


За да изглежда ПРО-Камера? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: colorphoto   
Дата:   02-09-18 21:06

Симо,зависи кой какво снима и какъв начин на мислене има.

За мен примерно горния дисплей винаги ще е нужен и важен.

Снимам динамично случващи се неща често в разсейваща обстановка а съм самия аз разсеян и в добавка с диоптрични очила та ми трябва даже по-контрастен и цветен дисплей отгоре,който да ми свети нонстоп за основните параметри че днес пак изпуснах два кадъра заради забравено режимно колело в предишна настройка...

Инак не съм Никон-фанатик а много харесавам Сони Алфите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-18 21:25

Симо за всичко съм съгласен... :) Само тая ергономия на Сони спрете да я бутате че я няма на практика.

Алфите са малки за работа с тежки обективи дори и новите. От там като почнем....

На мен какво ми харесва до сега.

1. Хубави стъкла за анонс. Тоест ще има хора които биха си взели камерата само заради комбото обектив-камера. / Нещо което при Никон го няма /

2. Адаптерите. Дроп ин филтъра ще е много удобен за видео и за работа с телефото обективи. Обещават два протокола един за ЕФ и друг за ФР. Което е обещаващо.

3. Артикулиращ екран - Нещо което Сони и Никон нямат.


4. Влаго и прахо защита... Сони? :)


5. Дуал фокуса е добра система позволяваща много адаптиране. Сред най добрите за видео дори най-добрата бих казъл. Не е бърза като пдфафите на Сони но може да са пипнали тук там.

6. Тялото е типично Канонско. Напомня ми на 70д/80д сериите. Тоест не се позиционира в класа 5д4. Това е среден клас камера. Оставят си място за ентри и за про.

Много прецизен и правилен подход от компания като Канон.
Всъщност ако съм очаквал Никон да се посерат никога не съм очаквал Канон да се посерат :) Канон си е Канон.

Добро начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 21:36

1. Нещо което при Никон го няма / ?! Как така го няма ... имат 3 съвсем адекватни стартови обектива и роудмап за следващите 2 години, в който им и 24-70/2.8 и 50/1.2 и какво ли още не.

28-70/2 ... кило и половина без стабилизация ли е хубаво. Дето сигурно ще е 4 бона.

50/1.2 ... едно кило и сигурно поне 3 бона.

А и още нищо не е анонсирано всъщност официално. Нека стане, тогава да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 21:53

Стабилизацията в тялото е гадна и снимките са дефектни после. Канон ме съмнява някога да сложат подобен шит.

Кило и половина обектив плюс половин кило апарат е 2 кила. Колкото и в момента. Обаче сега ще е един стоп по-светло.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 22:25

Автор: Xizario
Дата: 02-09-18 21:53

Стабилизацията в тялото е гадна и снимките са дефектни после. Канон ме съмнява някога да сложат подобен шит.


Ахаха не не добре. Форматирам харда...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-09-18 14:37

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Saxon   
Дата:   19-10-18 09:17

Айде, dpreview - 1 стоп по-зле от A7III
като разцъкам тестовите снимки шума му е на нивото на съвременна кропка и изостава от ФФ
Тест

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-18 17:32

Явно сте много слепи. Тая камера е дърво но сензора е доста читав въпреки че изостава през тези на Сони.

Канон почти изравниха динамиката и изостават с около стоп или дори по-малко. Шума е сравнително същия. / малко повече шум и малко повече детаил от а7 мк3 /. Сензора е последното нещо което е гадно в тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-10-18 18:11

Ами всъщност е по-зле от 5д4 заради хамавия бандинг дето измислиха, че да не е баш добър колкото марко. Ако говорим за динамичен обхват де...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS - R и RF mount
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-18 18:50

Динамиката е доста добра. Просто не е най-добрата.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »