Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   31-08-18 19:28

След анонса на Никон със Z7/Z6 безогледалните камери и система се отприщи потоп от слухове. Канон очаквано но сега твърдят че и Панасоник (неочаквано) ще изкара нова безогледална Full Frame камера и система!

Panasonic will announce it’s first Full Frame system camera on September 25!

Кво става тука, това направо си е революция вече ! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: swy   
Дата:   31-08-18 19:44

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-18 19:46

Ами какво да стане - понякога прехода в технологиите не е постепенен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: sohk   
Дата:   31-08-18 19:47

Nikon, Canon и Panasonic към Sony


https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/376/858/186.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   31-08-18 19:54

Леле не очаквах и Панасоник да се включат, друго приказваха. Явно Сони яко са натиснали пазара към тях и на всички други им е светнало че или Full Frame или в историята и чао.

Каквото и да разправят megapixel myth, размера нямал значение, ала бала. Човешкото съзнание и подсъзнание не се променя лесно. Колкото повече толкова повече. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: marves   
Дата:   31-08-18 20:10

Айде сега и Samsung да се върнат отново в битката с фул фрейм, че да покажат на всички "как се прави" и да понатиснат цените.

NX500/NX1 на колко години стана, все още е най-яката кроп матрица, излизала на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-18 20:20

Самсунг на ден продават повече камери от всички камери със сменяеми обективи за месец. Говорим бройки 100:1 примерно а като кинти 50:1 :-) та по-скоро Самсунг чакат, кой ще ги последва, да зареже сменяемата оптика.

А Панасоник аз поне ги чакам от година поне. Ако ще има успешна конкуренция ще е от Панасоник.

На тяло като g9 му липсва само сензор.

А освен това чакаме и Цайс. От тях очаквам приятна изненада.



Публикацията е редактирана (31-08-18 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   31-08-18 20:27

То за Zeiss се знае. Вариация на тема Сони RX1, full frame но несменяем обектив. Камерата със сигурност е 100% Сони, само обектива ще е Zeiss е да и логото. [smile] Може да изненадат, знае ли човек.

Епохата на Full Frame безогледалките вече започна.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-18 20:50

Гледай го каквое слънчице.

https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dc-g9/3


Има си две карти за разлика от една друга фирма.

Има си екран дето се върти настрани.

Има си 60 и 120 кадъра във визьора

Малко нищожна батерия и няма Type C конектор, ама не може всички да са А7-ци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nsirakov   
Дата:   31-08-18 22:54

прилича на ДСЛР... не може да се конкурира с Лайка и фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-18 23:21

Панасоник имат камери за работа и камери за парад.


https://media.teds.com.au/media/catalog/product/cache/1/image/750x750/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e


А този е може би единствения апарат с ретро нотки, дето ми харесва (ама спряха цялата линия, както стана и с некс-5)


https://img.bfmtv.com/c/1256/708/457/d62ebd04cff6bd44e732f68764178.jpg



ПП Имай все пак в предвид, че Лайка си партнират най-много с панасоник в областта на по-големите фото камери. Та ако искаш по-евтина Лайка си вземи панасоник по-добре. Фуджи е малко или много менте лайка (една от многото причини да не ми се нрави тая марка. Нагло се маркетират като Адибас.). Панасоник сега е като Минолта едно време.



Публикацията е редактирана (31-08-18 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-18 23:25

[smilie18] Логичния въпрос е къде е 35мм-ия ОМ? [smilie18]

Все пак тия момци са ползвали нормален филм


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b1/Olympus_OM-1_wtih_50_1.8_Front.jpg/1200px-

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 07:08

Ако панасоник имат апарат дет да прилича на лайка, ще го взема..

ама нямат уви... затова смятам да мина към фуджи..

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 08:54

Панасоник имат апарати на които пише Лайка :-)

Другото е адибас прилича на маратонки.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:16

Охлюв,къде видя фуджи да се рекламират като лайка?И да кажеш адибас на компания подобна на тяхната,е меко казано тъпотия.адибас са ментета на адидас,ама фуджи не е менте,а е оргиналдъ,както и никон,канон и прочие.Ако покажеш камера дето да пише ,нещо сходно с името лайка,то тогава тя е менте,а не различна марка,която само в твоята галава е менте,а всички останали я харесват.Което обяснява нещата погледнато от тази гл.точка.Иначе по темата,панасаноик ,ако направят фф,ще е чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: tbby   
Дата:   01-09-18 09:20

Хората изкарват пари с панасониците, на които не пише Лайка... Снимат клипове, филми.
Нека са адибас...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: uri64   
Дата:   01-09-18 09:35

Кога пък Фуджи са се маркетирали сами като менте Лайка? Глупости на търкалета. Фуджи си се маркетират като Фуджи..най-много като rangefinder-like....сега, че тълпите като чуят "телеметрик" се сещат за поливане на градината е друг въпрос. Който ще да ги харесва, те си равиват "средния" формат и като почнат да пускат такива камери на цените на ефвтинджос А7те ще видим какво ще стане [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 09:42

Бе не е само до надписа бре хора.. кефа е важен...
Панасоник може да имат надпис Лайка... ама такъв красавец не са изкарали нали???


https://ksassets.timeincuk.net/wp/uploads/sites/54/2016/12/fujifilm-xpro2-45-1-920x526.jpg



Айде да не е Лайка, ама на ВОйтландер прилича кат два стръка иглика...

Може да не е риба, а цаца... ама кат сложиш очето на оптичния визьор и ти се разлупква сърцето, все едно първата гимназиална либоф си срещнал...

а тия новите китуци... може да снимат добре... ама са за работа... не за кеф... а както Краси навремето казваше... кефа е важен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:59

Сираков,показаното фуджи,макар и с по малък визьор от останалите е наистина прекрасен апарат.Пуснах ти на лс няколко линка с него.Освен ергономята,която лично за мен е свръх удобна,в това число и контролите,самото държане както казах,ти съзадава кеф.Усеща се качествената изработка,четох,че е с някаква специална боя,която е бая скъпа и релано цената на камерата би трябвало да е по висока.Отделно цялостната визия на този модел е прекрасна/за хората ,които харесват този тип камери/Аз лично,ако имах възможност бих си го взел без грам да се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 10:04

За оптично хибридния визьор съм съгласен, че е интересно. Чак сърцебиене не получавам.

За дизайна ... Съжалявам ама не съм фен на Фуджи дизайна. Харесвайте си ги, за мен това е евтина имитация и е откровено нефункционално и грозно. Това е моя гледна точка, разбира, че други хора си ги харесвате точно заради това, че имитират дизайн елементи от рейндж файндърите. [beer]


Аз харесвам рейджфайндър формата, но предпочитам да има грип. Panasonic малко или много го махнаха в GX9



http://www.wrotniak.net/photo/m43/_img/pan/gx9/gx9-top-12-60.r.jpg



в предната генерация GX8 ми харесваха повечко


https://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/12/2015/08/Panasonic-Lumix-D


Имам си любим дизайн, но е неподходящ за темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: marves   
Дата:   01-09-18 10:08

Olympus PEN-F е сладурско телеметрикоподобие


https://media.teds.com.au/media/product/Pen-F.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 10:16

хотснейл... разни вкусове... то ако бяха еднакви нямаше да има толкова разнообразни модели... нищо лошо в това...

пенчето дето го гледам доста добре е направено.. само да не беше микро 4/3... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 10:22

[beer] Да панасоник до сега само формата на сензора ги мори. Те дори слагат по-големи сензори в повечето си камери и режат 4:3 или 16:9 по кръга а обектива. Реално никога не ползват ъглите...

Сега с голям сензор ще очакваме интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   01-09-18 17:21

Fuji има много интересна и уникална система. Но съм сигурен както те така и Олимпус ще започнат скоро да усещат жегата. И те се кълняха че няма да правят Full Frame, но да видим дали ще устискат. Сони показа на всички как се оцелява в условията на намалящи продажби - като продаваш камери и системи с висок марж на печалбата, сиреч скъпи такива.

Проблема е като станат толкова много маймуники на (full frame mirrorless) клона
, дали той (пазара) ще ги издържи всичките и някои няма да попадат.

Ще видим ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   01-09-18 20:23

Според мен Фуджи няма да направят фул фрейм. По-скоро ще лансират повече средния си формат. Говори се, че ще изкарват по-бюджетен GFX, в диапазона $3-4к. Но... това няма как да е сватбарска камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Xizario   
Дата:   01-09-18 20:32

90% от чарколяците във всичките камери се правят в един и същи китайски завод.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: uri64   
Дата:   01-09-18 22:24

....Според мен Фуджи няма да направят фул фрейм. По-скоро ще лансират повече средния си формат. Говори се, че ще изкарват по-бюджетен GFX, в диапазона $3-4к. Но... това няма как да е сватбарска камера......


Не само се говори, ами ще изкарат. И Какво като не е сватбарска камера? Все едно фотографията се върти около снимането на сватби. Даже с увереност може да се каже, че сватбарщината убива фотографа малко по малко...или много по много...и въпреки това ще стават и за сватба - да не изброявам моментите в които един среден формат ще е точно на място - сесия, в църквата...абе да за хорА може и да не става....[beer]



Публикацията е редактирана (01-09-18 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 09:02

Да дойде, да видим...
Новините валят, малцина ще имат възможност да прибват дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:01

Някой ще ме светне ли защо Фуджи или Хаселблад среден формат няма да става за заснемане на събития.

Ако има еквивалентни обективи на 24, 35 и 85 със сравнително широки бленди и поносим АФ на слаба светлина не виждам пречки.

Дори си мисля, че след тая вълна фул фрейми много хора ще искат да минат едно ниво нагоре. А Фуджи, Пентакс и Хаселблад имат вече нещо готово

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 12:04

Кирил, точно Fuji, Hasselblad средните беЗогледалки формата са идеални. Малцина обаче ще го стигнат дотам. Ако ми дадат новия PhaseOne 150Мпикс ще го снимам и аз така.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   02-09-18 13:25

Поне сегашните поколения среден формат безогледалки фокусират бавничко, следящият фокус е зле, в серия снимат 3 кадъра в секунда (това за Фуджи, Хасито не знам колко е). Което за по-екшън моменти си е куцо. За фотосесиите естествено е супер.



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 14:26

PhaseOne 150Мпикс е за по-специална работа. За фото сесията от сватбата на сина на Медведев става. Аам мисля, че малко други смъртни могат да си го позволят. [smilie18] [smilie18]

Иначе те безогледалните на Никон и Канон са с 3 кадъра и тенденция към 5 в общи линии.

Сонитата с техните си обективи правят 10 и дори 20 к/с. Ама с адаптери само А9 дига 10к/с другите са на 3к/с с работещ читаво АФ.

Кропките са ясни, там и фокуса и серията са супер добре вече 4-5 години.

Инак мисля си, че Фудижто и Хасито ще са перфектни след още една итерация. По-малките формати също им трябваше време да оправят следящия фокус и серийната снимка.



g9 на Панасоник май също не е ракета на серийна снимка с подвижни обекти....иначе прави 20к/с, но с контрастния фокус има доста компромиси. Това е интересно за бъдещия фул фрейм на Панасоник. Акое с контрастен фокус ще е драма голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   07-09-18 07:55

В темата за Nikon Z6/Z7 коментирах че при 16мм работна отсечка теоретично и практически е възможно да се използват обективи от друга безогледална система с по-голяма работна отсечка, примерно Сони която има 18мм работна отсечка. (освен обективите от всякакви други DSLR системи).

Според слуховете точно това ще направят Панасоник в новата си Full Frame камера давайки възможност за ползване на обективите от м43 системата им в кроп режим разбира се.

Panasonic FF to have shorter flange distance and will take current MFT lenses via adapter


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 09:23

механичен адаптер за м43 обективи към тяло с Е байонет

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: georgioiv   
Дата:   07-09-18 09:31

най-после нещо интересно [smile] Сега е интересно какво става с Олимпус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   07-09-18 10:11

@hotsnail - Този механичен адаптер не струва парите си. Добре знаеш че обективите за безогледалки контролират блендата и автофокуса по електронен път. Т.е. без електроника и работещи протоколи са неизползваеми. Но с възможностите на съвременните компютри протоколите и комуникацията между обектив и камера може да бъде декодирана и съответно направени адаптери които дават възможност да се използват Sony E Mount обективи на Nikon Z6/7 както и на бъдещата Panasonic Full Frame камера ако тяхната работна отсечка също е 16мм. И съответно Canon EOS R (20mm работна отсечка) обективи да работят на всички безогледални останали системи. Системи с най-къса работна отсечка цакат всички останали [smile]

Адаптираните обективи разбира се не са за всеки и са временно решение особено за професионалисти. Но са една интерсна възможност.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 10:35

Ами канона няма как да го адаптират. Защото е по-широк :-) Е байонет къмZ не е проблем. Дори изглежда, че това до някъде поне е обмислено.- на никон контактите са от едната страна а на Сони от другата. По-скоро аз си представям, че ако ома реални ползи от широк байонет Сони ще пуснат нещо подобно на Z байонет с механичен адаптер в бъдещите си камери. Адаптера няма да им нужда от каквато и да е електроника ако само сменят механичния размер. Дори няма нужда да има контакти на адаптера. Ще е подобен на този, към който дадох линк.

Панасоник са в донякъде подобно положение. Обаче те ще сменят и сензора и ще трябва да преместят контактите. Това може да се окаже реален проблем за който да нямат добро решение. Ще видим. Щото 2 или 3мм не са много разстояние и ако вътре трябва да влязат контактите на адаптера за м43 и новия байонет, може и да не се получава сметката.

Самите протоколи между камерата и обектива може би нямат нужда от смяна. Въпреки, че м43 в момента е най-бавната безогледална система.

Аз и не знам какъв е смисъла от подобен адаптер. Кроп 2х дори с 40мп сензор е много голяма разлика т.е. Остатъка ще е около 10мп....



Публикацията е редактирана (07-09-18 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: victory13   
Дата:   07-09-18 10:46

обективите винаги покриват малко повече от директните сметки... лесно се намират примери за ползването на обективи за кроп на фф...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: victory13   
Дата:   07-09-18 10:47

колкото до панасоник, те са може би най-реалната заплаха, защото имат опита да правят малки и удобни неща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: nositel   
Дата:   07-09-18 11:45

victory13 [smilie24].И аз така мисля. Същото важи и за Олимпус, които няма как да не се включат и те в играта.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 15:52

"Въпреки, че м43 в момента е най-бавната безогледална система."

hotsnail,може ли по-точно за какво става въпрос,че нещо не вдявам-серия снимки,автофокус или какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 17:57

Keri-di за АФ имах в предвид. Панасоник все още няма фазов фокус и на сравненията а6300 и новите а7 дори гх5 и г9 издишат. Олимпус имат нещо ама от две години в общи линии нищо ново няма. Дори леко ги подозирам, че нещо не е читаво тема. Може би работят по нова система или напускат играта не знам. Факт е, че след м1 мк2 сериозно разредиха новите камери. Миналата година само м10м2. Тая година също с едно претопляне са за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 18:55

Аз не разбирам как ще напускат играта,след като-""Olympus will announce a new High End OMD camera in January. It will feature a new MFT sensor with”advanced video features“. This is definitely NOT going to be a FF camera but a new exciting MFT flagship camera"!?
Не знам каква трябва да е скороста на афтофокуса,но аз докато натисна спусъка,и камерата е на фокус-казано с една дума мигновено!
И това е с ЕМ 2 М2.А за ЕМ 1 М 2 не знам за какво става въпрос?А с Pro Capture ......???

https://yandex.ru/images/search?text=%D0%B4%D0%BE%D0%B3-%D1%84%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%B1%D0%B8


Много се плюе по М4/3,а във същото време,Фотографи доказват,че системата може страшно много-НО трябва да го можеш!
На който не му се слуша,да погледа след 22-та минута.

https://www.youtube.com/watch?v=tAx9LRdVqXA&t=1589s


Из между другото,преди 2-3 години,и аз мислех като много тук/под въздействие на пропагандата/,но сега дори не се интересувам от "великите марки"!?-лично мнение!

[beer]



Публикацията е редактирана (07-09-18 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 19:27

А добре! Не знаех за новия Олимпус. Просто ми направи впечатление,че напоследък ги няма. Преди имаха много добро присъствие в медиите, блогове и т.н. За туй ги подозирам, че нещо се мъти при тях

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-09-18 19:37

[smilie3] OM-D E-M1 II е бърз с M. Zuiko PRO серията обективи, но не чак толкова.
Не е и особено надежден. Понякога и S-AF му греши, особено по тъмно. За разлика LUMIX G9 със своите си Pana Leica обективи е безпощаден. И въпреки тива, не очаквайте да снимате серийна снимка на сова в полет през нощта. Туй само 1D X II го може [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 19:50

Абе аз доста по-прости ситуации от сова през ноща виждам в разни клипове като проблемни.

В общи линии системата на Панасоник работи за единичен фокус. За следящ и видео не е достатъчно. Има тонове примери в мрежата. За видео тепърва АФ навлиза и не е проблем голям за сега. Ама за снимките си е ограничение спрямо апарати на сходна цена. Ето например новото Фуджи изглежда доста впечатляващо. Канончето м6 изглежда сносно и на видео и на снимки. Сони е различно според модела, но от а6300 следващия фокус по-скоро работи добре. В а6000 и по-старите а7 и а7р2 работи в някои ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   07-09-18 19:58

„Абе аз доста по-прости ситуации от сова през ноща виждам в разни клипове като проблемни.“

Само за протокола, кога за последно си хващал Панасоник и кой? Не че не си прав, но все пак не е ли по-добре да споделяме личен опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 19:59

Не знам какво може 1D X II,а и не ми е в интересите!
Но да мъкна кило и половина тухла,с набучено на нея РПГ-Не мерси![smilie18]



Публикацията е редактирана (07-09-18 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   07-09-18 20:18

„Но да мъкна кило и половина тухла,с набучено на нея РПГ-Не мерси![smilie18]

И аз така, но от друга страна е въпрос на приоритети. Ако ти е хлебовадно ще го носиш и ще пееш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: agop4o   
Дата:   07-09-18 20:31

хлебовадно Хм доста интересна дума[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   07-09-18 20:34

keri-di не ми е мисълта за 1D X II, ама исках да кажа за OLYMPUS.... далече са доста от понятието надеждни и безпогрешни, говоря за E-M1 Mk II, а това ти каква играчка си ползваш си е личен твой избор.
OLY се спряха с анонсиране на безсмислени висок клас модели, стигнаха задънена улица без истински нов сензор и технология. Panasonic избраха своя изход от ситуацията - бъдещ ФФ... интересно догодина дали ще видим реална иновация от OLY или просто поредният еволюиращ "words first in something" модел.
p. s. все пак нека не забравяме, че именно OM-D E-M1 Mk II беше първият безогледален предлагащ 18к/с серийна снимка в RAW и следящ фокус, нека уважаваме това//

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 20:34

До скоро можех да мъкна 50 кила с часове [smilie11]
Сега,като чуя за тежести,бягам като дявол от тамян [beer]



Публикацията е редактирана (07-09-18 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   07-09-18 20:52

Medium-Fuji,точно OLYMPUS,последните години предложиха толкова иновации,че "великите",за някои неща,още известно време ще си мечтаят!?
Какво ще стане със системата,не знам?
Но,ако случайно "потъне",аз на FX формат няма да премина!!!
Не ми е нужен!
Да сме живи и здрави,ще види какво ще стане-само след няколко месеца!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-18 23:50

Стига се засягахте и заричахте.

За олимпус единствено отбелязах че ОМ1 II дойде 2016-а година по това време. От тогава Олимпус почти не са обявявали нови камери. М10 II, новия E-PL и една за гмуркане ако се не лъжа е всичко за 2 години. инженерите им най-вероятно нещо ново чопкат...ще видим какво....



Относно фул фрейма - Със Сони А7r3 и новия Самянг 35/2.8 имаш фул фрейм система около 700 грама, 14 стопа динамика, 42мп, много добър АФ, 4к видео в АПС-Ц и фул фрейм, спокойно над 1000 снимки на батерия. Има още 4-5 леки обектива включително 55/1.8, 85/1.8, 12-24/4, 28-75/2.8. С тия почти няма да видиш и разлика от килограмите на м43. За телефотото и малко по-впечатляващ дефокус става по-тежко. Ама не е толкова трагично.

Ако е само до тежест то А7 оригинал с 35/2.8, карта и батерия е 550 грама!!! Няма стабилизация, малка батерия и е по-лек. Ама картинката е доста прилична.

Панасоник какво ще направят не знам, но има вероятност и то голяма да е много добро. Дори да няма най-добрия АФ ако сложат добри кодеци и отворят спецификациите на байонета или ползват Е байонет, ще имат 40 обектива в рамките на 1 година (или веднага с Е байонет). А почти сигурно видеото ще е много по-добро от всички други.

ПП и друго си мислих. Панасоник току преди няколко седмици пуснаха последното си м43 отроче. Та дори Олимпус да се откажат системата има още доста живот покрай GH5, G9, GX9



Публикацията е редактирана (08-09-18 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 07:47

Всяка система си има предимства и недостатъци.
И понеже съм минал и през м43, имах 2 камери и няколко обектива, мога да взема отношение.
Причината да мина известно време на м43 беше по-доброто видео (за тогава). Панасоник и досега запазват предни позиции в класа на хибридните камери - такива които снимат и фото и видео, но GH серията я купуват предимно за видео. За фото рядко се използва или ако се използва е между другото.

Като изключим видеото малките размери подходящи за определен тип приложения е другото предимство на системата. На мен точно то също ми харесваше.

Но Панасоник добре разбират, че бъдещето е full frame. Повечето професионални фотографи които използват м43 имат и друга Full Frame система. Има изключения но са много малко.
Т.е. поради ред причини (не малко от тях свързани с човешката психология) Full Frame ще се наложат като масовата система. Основният проблем който имаха в началото дигиталните камери на full frame - високата цена вече не е чак такъв проблем.

Размерите на флагманските камери на м43 (Panasonic GH5, G9, Olympus M1 Mark II) и на Сони Full Frame А7 серията безогледалките са почти едни и същи. Цените също доста се приближават. Остава размера на обективите. Ами на Sony A7R серията може да му сложиш една палачинка обектив за APS-C и също да имаш изключително компактен размер и файл с резолюция 16-18Mpx. Т.е. де факто в една камера ти имаш два формата Full Frame и APS-C. Ако ти трябва малък и компактен размер не е никакъв проблем да го постигнеш с Full Frame безогледалка. Панасоник според слуховете ще направят точно това и по този начин ще спестят малко пари на клиентите си. Ще може да слагаш и ползваш на Full Frame камерата m43 обективи. Т.е. ще се опитат да поправят проблема който имат сега. Обективи от DSLR системи стари ръчно фокусни обективи може да слагаш на м43 но обратното - м43 обективи на други система е невъзможно. Влизането и използването на м43 системата те вкарва в ниша по отношение на обективите. Телата така или иначе идват и си отиват.

Ако искаш DOF и т.н. обективите за m43 стават също толкова големи и скъпи, но сенсора остава малък [smile]. Слава богу не купувах скъпи м43 обективи и прехода обратно към Full Frame не беше толкова болезнен.

Т.е. м43 запазва единствено предимство на по-ниски цени и размери за по-евтините модели, Panasonic GX, Olympus PEN сериите. Но тези камери не правят пари, малките и компактни обективи и палачинки не правят пари за компаниите. В този аспект Сони показва пътя който трябва да се следва. И всички останали го следват за да оцелеят.

Моето мнение е че Olympus колкото и да се кълнат че няма да отидат на Full Frame, ще бъдат принудени да го направят рано или късно от пазара. м43 ще остане вероятно но като нишова и не много продаваема и популярна система.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 07:57

Сигурен съм също така че Панасоник ще запазят акцента върху видеото за новата си Full Frame система. И възможността да снимаш видео на два различни формата - Full Frame и м43 е голямо предимство и опция от която малцина ще се откажат. И ще е дадена/направена основно пак с мисъл за снимащите видео. За фото м43 кроп дори от 42MPx Full Frame дава файл с ниска резолюция. Става но едва ли ще се ползва често за фото. За видео виж си е екстра.

Панасоник не правят нищо ново. Пак следват Сони, А7 серията снима 4К видео както във Full Frame така и в APS-C формат. А и фото де [smile] Но е много добър и умен ход.



Публикацията е редактирана (08-09-18 08:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-09-18 08:40

Две статии, засягащи темата, от нета:

The Mirrorless Wars Are Flaring Up, What Does It Mean For M4/3?


I have felt for a few months that M 4/3 may be in trouble.

... и малко от мен:
- не съм професионален фотограф - много е важно това.
- три години бях със Сони A7II, след доста години с 4/3 и м4/3. Забележки към качеството на камерата нямам, файловете са страхотни, а комбинацията със Сони 1,4/35 още е "в сърцето ми".
Да, с ФФ безогледалките можеш да направиш комплект, който е по-компактен от Оли Е-М1/Пана G9 + скъпите обективи.
Можеш, обаче ЗНАЕШ възможностите на "Големите и Красивите" - ф/1,4 (ф1,2 с преходници). И се започва една ...
В крайна сметка, след много МФ светлосилни/легендарни/чудесни обективи стигнах до 1.4/85GM+1.4/35mm(+ разни по-дребни, но отлични - Loxia 2.8/21, 1.8/55) Страхотно качество!
... но спрях да ги нося всеки ден с мен - не се бе случвало от години. Кадрите с Nokia 808 ставаха все повече и повече.
Излязаха новите Сони ФФ - тройките - луднах от сметки какво да продам, че да ...
Гледам си стари кадри един ден - семейни портрети. Друго си е - ФФ си е ФФ! - мърморя си, докато погледнах exif-a - с Олимпус били. Разбърках много кадри, опитах се да позная с какво са направени - познах за тези, които помня.
... и видях, че ФФ+страхотни обективи не са ме направили по-добър фотограф.

И обратно "в локвата любима" - м4/3. Освобождаващо е.

Копирано от първата статия:
" Bottom line, I wanted a small and compact system but one that was also full-featured, robust and high-performance. This I found with my Olympus and it has brought back joy and pleasure in my photography. "

Във избора на камера има не само разум, струва ми се - фенщината също си казва думата. При мен е така.
Не зная какво ще стане с м4/3, освен явното - трудности ѝ предстоят. Но докато "шава" - има и фенове. [smilie5]

И е добре да помним:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-09/1535906585_GoodToRemember.jpg



[smilie24]



Публикацията е редактирана (08-09-18 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   08-09-18 10:24

И в продължение на Ivan_A

"Всяка система си има предимства и недостатъци"-Това не го е разбрал само мързеливия?
Спорове за ФФ-"кроп" е имало и ще има,както тук,така и във всички дриги форуми!
Понеже тук не съм срещал подобни теми,ще си позволя да покажа нещо от club.foto.ru.
И там е същата работа.Едни показват,и доказват,други ръсят мозък и не показват!
Та ето един линк от Свободы сеятель пустынный от club.foto.ru.
Извинявам се от мое и негово име,за епитета от заглавието:
"Посвещава се на идио..те,ненавиждащи БЗК/безогледалките/като цяло,и в частност М4/3."
Познайте,кой кадър от коя камера е?
https://putnikva.livejournal.com/21990.html


И понеже,и там се развихриха страстите последните няколко дни,днес Вадим е пуснал нова тема,за "дуелиране" м-у различните системи.
Аз ще я следя с интерес,защото тук за СЪЖАЛЕНИЕ такова нещо не се случва!

https://club.foto.ru/forum/44/740864


И в завършек:
Когато М 4/3 попадне в правилните ръце,резултатите са неразличими от "фф"

Приятни почивни дни! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 11:06

Едно време Olympus бяха казали нещо от рода на 12Мп са напълно достъчни за 99% от всичко което се снима дори професионално. И сигурно са прави. Когато човек е ползвал и познава различни системи той има вече някакво разбиране, че мерките и теглилките с които ни заливат от ревютата е едно, а онова което конретно на него му върши работа и го кефи друго. Но се иска доста опит и то от различни системи и далеч не всеки стига до тия прозрения. [smile]

Така че моя пост не е в смисъл да разгарям спор коя система е по-най, а да обясня защо в крайна сметка м43 според мен я чакат по-трудни времена. И най-вече защо един от основните играчи Панасоник всъщност напуска системата и гледа към едно Full Frame бъдеще. И че пак според мен и Олимпус го чака същото. Което не означава край на м43. По-скоро едно малко или нишово бъдеще.

Първата статия която е постнал Иван го казва ясно:

По
- DOF (дефокус) възможности
- резолюция (реална не брой мегапиксели)
- високо ИСО (noise performance)
- image quality като цяло

m43 не може да се мерят с Full Frame. И тук акцента е на мерят. Когато се правят ревюта всичките тези неща се мерят и там Full Frame e неоспорим победител

Тогава за какво един примерно тепърва започващ с фотографията любител ще избере m43.

- специални възможности като стабилизация на сенсора или pixel shift ? Това го има вече в средния и високия клас Full Frame безогледалки
- цена ? За камерите и класните обективи не толкова голяма разлика. Да не говорим че на базара се мяркат Сони А7 първа серия с цени под 1000лв.

Остава размерите, и да го кажем X фактора който се изразява в това че дадена система просто те кефи и това е.

Но и размерите както писах вече имат решение. Тогава остава фактора X. Да но за да го има трябва да си ползвал вече системата. Трябва да знаеш, че качеството макар и не най-добро е достатъчно добро за твоите цели а останалото просто те кефи. На хартия и по параметри Full Frame винаги печели а хората избират точно така. Едва след много опит им светва че има и други неща и някои осъзнават че компаниите печелят като ни продават неща които ние де факто не винаги или не толкова имаме нужда и мерките и теглилките са едно, реалните приложения друго.

Но за всички онези които тепърва започват а и които не са осъзнали кефа или реалните си потребности избират по ревюта по коя система е по-най. Така се избира първа камера така се отива на ъпгрейд и т.н.

Това поставя м43 в много неизгодна позиция и ако цената преди беше някакъв стимул сега тя липсва. Размери тегло също имат алтернатива.
Та така ... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-09-18 11:29

stef7, [smilie24]

Напълно съм съгласен.

Цената на най-добрите м4/3 е много висока за БГ финансов стандарт. Сигурно има защо - фирмите си знаят, но е висока за нас.

(Аз, ако не беше Базара и ebay, не бих се върнал към м4/3 - при цялата ми фенщина.)

... при тези нови ФФ безогледалки и предстоящата смърт на м4/3 - надявам се на нови находки из Базара/ebay. [beer]



Публикацията е редактирана (08-09-18 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-18 11:36

АКато да умира м 4/3 и тогава ще настане наистина интересно с определени отлични стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-18 12:19

Интересни неща пишете.

За размерите и бокето е сложна работата. 75/1.8 е страхотен обектив несъмнено. Компресията на около 135 или 150мм е много приятна за окото дори да няма супер много дефокус. Аз за туй харесвам подобна дължина. Факт е, че 135-ците на фул фрейм са прасета. Дори сравнително компактния Цайс 135/2.8 е големичък.


https://briansmith.com/wp-content/uploads/2017/04/Zeiss-135mm-F2-8-003.jpg



Обаче има избор. Ето сравнение със еквиваленти на 85мм


http://karaatanasov.info/test/85.jpg



Не е най-компактно с фул фрейм, но определено не е огромен проблем и м43 не изглежда чак толкова по-малко. Ще кажете ама то има 45/1.8 на Олимпус и подобен панасоник, които са супер компактни....Вярно е има.

Ако имаш система която включва и кроп камера ето как изглежда 135-цата там.


http://karaatanasov.info/test/135.jpg



Видно на екскурзии е по-сгодно да нося двете камери и подходящо избрани обективи. Ето горе долу как ги мисля:

1. Мега широко - Самянг 8/2.8 фиш кроп (задължително е да има някоя странна снимка нали?)
2. Широко - 14/2.8 Самянг с АФ за Е байонет. 16-35/4 е сходно голям и тежък и приема филтри ама 2.8 си е 2.8 и 14 е по-широко
3. Много искам сносно голям 24/2 да пуснат Сони и това ще е 35мм на кропа и 24мм на а7. Сега има само 24/1.8 кроп и 28/2 фул фрейм. Ама 28мм и 40мм са ми малко странни....и предпочитам кропския 24мм
4. 55/1.8 е супер 55-ца на 35мм сензор и 85-ца на а6300
5. 85/1.8 виж по-горе - хем 85, хем 135
6. нося си 70-200/4 обикновено. Макар и да е едър, все пак телефото понякога е яко.

Хубавото е че има избор и при м43 и при фуджи и при Сони. Можеш да си подредиш комплекта да е малък или голям според както искаш.

35мм в общи линии за мен има следните предимства:
- дава повече място за корекции т.е. динамичен обхват
- по-детайлни са ми снимките, когато сложа на статив и затворя блендата с хубав твърд обектив. 42МП помагат за това. Пиксел шифта помага още.
- носи на по-високо исо. Това се сменя с времето, но в един момент ако взема модерни камери лидери в сегмента си с трите формата - м43, апс-ц и 35мм то 35мм ще има най-добро високо исо
- На някои кадри дава малко по-впечатляващ дефокус. Това се преекспонира. Обаче е интересно изразно средство

Ето някои мои примери дори не са с последната мода камери. Не претендирам, че не могат да се заснемат с по-малък формат.


https://farm8.staticflickr.com/7488/15728251110_d1a7ce8d2b_c.jpg


Lovis XIV, le Roi Soleil by Kiril Karaatanasov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4027/35577932986_da493a703b_c.jpg


Girl in lavender field by Kiril Karaatanasov, on Flickr





*- Статията за Zeiss Batis 135/2.8 от която взех картинката

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: keri-di   
Дата:   08-09-18 12:42

4/3 и М 4/3 оцеляха при най-тежките условия,натискани от DSLR,APS-C,и FX формати,и то,при много по-ниско технологично ниво на електрониката!
Това,какво ще се случи в бъдеще,със нищо не зависи от нашите писаници-а от други фактори?
Интересното ще е при"фф"играчите!
Обзалагам се,че някой ще скъса мИнискус!
А,ако от Олимпус се престрашат да пуснат в действие новите си патенти,няма да се учудя,ако за "ФФ"стандарт се приеме нов размер на сензора?-дали обаче са осъществими технологично на днешно време?
Остава да изчакаме няколко месеца,и мъглата ще започне да се разсейва.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-18 13:24

keri-di няма магии и тайни патенти. Да компаниите работят с университети и т.н. по различни технологии, част от които никога не стигат до пазар. Ама няма как спонтанно да видиш чудо на пазара. Още повече в сегмента на фотографията е абсурд. Пазара е малък и не особено печеливш. Ние много му се радваме защото ни е хоби. Обаче за Олимпус, Канон или Сони това е на второ или трето място в приоритетите им и не винаги е печеливш бизнес.

Новостите които виждаме идват от други сектори, където дадена технология е внедрена и често амортизирана, преди почти безплатно да дойде във фотографията.

Ако говорим за сензори мобилните телефони, медицинските системи, автомобилите, системите за сигурност дават много по-високи приходи и вероятно печалби от фотографите.

Ако говорим за оптика и прецизна механика пак медицински системи, всякакви прецизни машинарии за индустрията, офисни техники разни, мерници за пушки ако искаш, очила, обективи за професионални системи за телевизии, охрана, бинокли, телескопи и т.н. са може би по-големи бизнеси.

Ние купуваме сравнително евтини смотани неща. Един цял хубав обектив с мотори и десетки лещи ценово е съизмерим със стъклата на чифт очила. Очилата са само две лещи без механика....нали се сещаш един 45/1.8 за 500 лева колко хубави са му лещите и моторите и блендата по сравнение ...ми ясно е, че е долнопробна оптика, калпава механика и много пластмаса. Оптиката конкретно е еквивалент на очилата дето продават за 5-10 лева по пазарите.....

Същото е за софтуера и за процесорите и т.н. Смятай от кога телефоните имат 4К запис масово, а в фотоапаратите ни още се плюнчат - Канон с 1.7 кроп....Виж един модерен самсунг какви чудеса прави като графика по екрана си, а повечето апарати лагват из менютата си все още....в камерите се кефим на новото меню, че са разместили две или три опции, ама дори най-новите камери изглеждат като windows смартфон от 2001-ва година. При телефоните в потребителския интерфейс се хвърлят милиарди всяка година и нещата са на съвсем друго ниво....Телефоните изкарват над 100 милиарда всяко тримесечие глобално. Фотографията на дали добутва и до 5-6 милиарда с всички фирми заедно.....2 милиарда вади Канон.

Няма такива чудеса за които мечтаеш. Просто гледай какво става в по-масовите и скъпи индустрии и след няколко години ще видиш подобни неща, когато технологиите поевтинеят достатъчно....



Публикацията е редактирана (08-09-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-09-18 13:40

Кириле, дойде си на думата: " ... нали се сещаш един 45/1.8 за 500 лева колко хубави са му лещите и моторите и блендата по сравнение ...ми ясно е, че е долнопробна оптика, калпава механика и много пластмаса. Оптиката конкретно е еквивалент на очилата дето продават за 5-10 лева по пазарите....."

И аз, да не остана по-назад: нали се сещаш, един Сони 1,8/85 за около 1000 лева (покрива 4 пъти по-голяма площ!) що за стока е, по твоята логика?!

Добре е, че имаме избор!
Освен за снимане - и за дърляне по форумите. Кеф! [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   08-09-18 13:59

Не виждам причина м4/3 да умира. То е ясно, че не е за всеки, ако снимаш само на лоу лайт, не става, ако искаш бокета на 1.2 - не става. Ако обаче влогваш, пътуваш, отразяваш събития и моменти, м4/3 предлага доста добри възможности. G9 например е идеален за уайлд, спорт, пейзаж. Добра резолюция, 20 кадъра в секунда, а освен това с кроп фактора и съответния телеобектив, получаваш една дължина, която с фул фрейм не само, че ще струва поне двойно повече, но и ще тежи 4 пъти повече. Така или иначе на 600-800 мм няма значение дали снимаш на 4 или на 6.3, фонът отзад и в двата случая е само цвят.
Да можеш да снимаш уайлд, имайки на разположение близо 1000 мм, и това да тежи 1.5 кг дава съвсем други перспективи. Никога няма да се замислиш дали да го сложиш в раницата. Не същият е случаят, когато се двоумиш дали да вземеш 500 ф4, или 300 ф4 PF и конвертор, или пък съвсем нищо, защото не си сигурен, че ще има какво да снимаш. Въпреки, че могат да бъдат постигнати професионални резултати с м4/3 , системата е насочена по-скоро към обикновения потребител (щракач) и видео криейтъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-18 14:03

Да Иване така е.

Чудото е, че вадят свестни снимки.

А да си мислим, че държим в ръце върха на технологиите и се вихрят конспирации да крият страшни и невиждани технологии....ми не. По-скоро спестяват от всичко, което могат да се сетят. Гледат единствено как да ни продават в нова опаковка на по-висока цена още по-евтини продукти. Замисли се колко труд влиза в един ДСЛР и колко прецизност трябва за фокусната система. Безогледалните сами се нагласят сами на всеки ладър. Дори да е леко крив байонета, няма и да разбереш освен ако снимаш репродукции ....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 14:32

--> Очилата са само две лещи без механика....нали се сещаш един 45/1.8 за 500 лева колко хубави са му лещите и моторите и блендата по сравнение ...ми ясно е, че е долнопробна оптика, калпава механика и много пластмаса. Оптиката конкретно е еквивалент на очилата дето продават за 5-10 лева по пазарите.....

Това не е вярно, ама въобще. Лещите за очила струват скъпо, защото се произвеждат в Германия примерно където всичко струва скъпо и защото маржа на печалбата е голям. По тази причина Zeiss не произвеждат обективите на които пише Zeiss в Германия а дават на Cosina да ги прави някъде си по света. Това значи ли че са долнопробни ? По тази причина обективите на Leica струват толкова много пари и са само механика без електроника.

Оптиката за обективи като оптика последните 10-20 години не е много трудна за произвеждане и качеството се определя по-скоро от материалите които се използват както и от самата сглобка и качествен контрол. Отдавна са усвоени технологиите необходими за целта. Лоша оптика няма. Всички дори китайците се научиха да правят обективи. И дори тази произведена преди 40 години не е лоша. Сега понеже дигиталните сенсори са много с висока резолюция и позволяват лесно мерене се надпреварват да правят все по-остри обективи на все по отворени бленди.

Плащаш прескъпо за да може да снимаш безкомпромисно още на най-отворено. Поради видеото което все още иска всичко да е се прави ръчно, фокусировка, бленда, скорост на затвора преоткрих старите механични обективи. И rangefinder философията (филмовите безогледалки). Два три малки и компактни обектива евентуално китак. На ф8 почти няма лош обектив. А и не правя снимки за участие в измерителни конкурси а за кеф. И така макар и с full frame чантата ми никак не е тежка. Нямам нужда от кроп система с по-малки обективи.

Няколко пъти се чудих дали да не купя този чуден Zeiss 55mm f1.8 и така и не се реших. За малко повечето което дава, не ми се дават много повече пари. Ако снимах професионално да, ама като хоби по-скоро не:

$10 vs $1000 or Takumar SMC 55mm F1.8 vs Sony Zeiss FE 55mm F1.8

99.9% от хората няма да забележат разликата а и тази разлика не е определяща дали дадена снимка е стойностна или не.

Просто днес имаме хиляди начини да се кефим на хобито си. Може да се прави и с по-малко пари. А може и с повече, кой както може и иска с каквато система иска. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-18 15:05

Stef да ти кажа, не знам цайс дали са хубави или скъпи очила дори. Повечето скъпи стъкла за които знам са японски марки май, а къде са произведени нямам никаква идея.На крайния продукт дори не пише къде са направени. Конкуренция в сегмента с очилата е голяма и има много по-голям оборот - просто виж колко магазини има за очила и за фото техника съответно. Та и това с маржовете не го вярвам, щото и фото джаджите не ги продават в някоя фондация. Оборотите във фото са малки явно и вероятно маржовете са по-големи.

Факта е, че в един модерен 50мм обектив имаш 10-тина лещи. Тия лещи няма как да са на нивото на двете лещи в очилата. Съжалявам ама никак не може да излезе сметката. Нито с маржове нито с Германия Китай или Занзибар.....просто в обектива ти слагат пласмаските и ти го шитват в лъскава опаковка....

Примерите ти с лайка, цайс и дори с такумарите доказват точно нищо. Хубав скъп обектив за видео преди е бил 40-50 хиляди евро. За това сега сигма и Самянг и кой ли не се втурнаха да правят кино обективи за масите...щото от арт обективи за 1000 евро, които киснат в склада и не се продават, не могат да си изкарат заплатките...

Примерите ти с такумара не са на място. Такумарите не са били евтини обективи за времето си. Вероятно са били малко по-скъпи относително доходите от зони 55/1.8. Това че са на 40 години и нямат аф ги прави по-евтини. Бях гледал за минолта и Сони едно сравнение на цени. Еми сегашните обективи са по-евтини всъщност. От няколко примера на добра светлина нищо не показваш. Проблемите на старите обективи са разни цветни аберации, лошо поведение при насрещна светлина и т.н. Не е само резолюцията единствения критерии.

Ако искаш един аф обектив за Сони, 85/1.8 към момента е най-доброто отношение на пари за резултати.

Иначе от практическа гледна точка добрите стари обективи са кефещи ама не са универсално решение. Ако бяха нямаше да се произвеждат нови обективи освен за замяна на старите счупени, нали?



Публикацията е редактирана (08-09-18 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-18 15:17

м4/3 ще остане за група маниаци, да има какво да се драпат по форумите.

Аз ако искам м4/3 мога да си кропна от фулфрейма. Мога и АПС-Ц да си кропна. Мога и от АПС-Ц да си кропна М4/3.

Бъдещето, ако има такова на М4/3 е само във видеото. Където миниатюрната матричка може да се стабилизира и охлажда къде по ефективно.

Панасоник обявиха предизвестената смърт. Другото е въпрос на време [smile]

И да не кажете че говоря на изуст - повече от година не изпусках oт ръка любимия ми Панасоник GX 80. Имам терабайт снимки с него които много си харесвам. Имам чудесни спомени от него. И го продадох защото за снимки не може да се сравнява с фулфрейм. И малкото обективи с които може да се постигне "фулфрейм" визия са на цената на фулфрейм камери.

Искам GX80 с 12-32 и фулфрейм матрица, заменям за цялата поредица А7 - 1, 2, и 3 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   08-09-18 16:43

„Панасоник обявиха предизвестената смърт. Другото е въпрос на време [smile]

Рибата още в океана, а тук прегорихте олиото, то и ДСЛР-ите ги погребвате от години, ма те пущините държеливи бре, не щат да мрат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   08-09-18 19:23

Кире, цайс пресоват от пластмаса очилата(оптика) вече, с пълнеж от защити/филтри. Теорията ти да сравняваш цените на обективите с очилата е неуместна.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 19:40

@hotsnail
Пластмаса за лещи в обективите според мен не се използва. Няма как. Пластмасата е материал който си мени свойствата с времето, неустойчив е на топлина и т.н.

Това едва ли е вярно. Аз не съм виждал и чувал за подобно нещо, но ако някой има доказателства моля да ги представи.

Корпуса на обектива може да е от пластмаса за да се намали цената, някои други механични детайли но не и лещите. Цената се вдига в зависимост колко голям е качествения контрол какви тестове се правят накрая, къде е произведен, от какво е направен корпуса, механиката, колко качествена е електрониката ако има и т.н. За лещите се използва специално оптическо стъкло което също варира като цена, въпреки че производителите в световен мащаб са два три да кажем. Най-доброто е на немската фирма Schott. Hoya са другия голям производител. За Zeiss не съм сигурен дали имат собствено производство, доколкото знам използват стъкло на Schott.

Причините очилата да струват скъпо, много над реалната себестойност за производство са други. Имам приятел зъболекар и сме си говорили на тия теми. Цените в медицината и отрасли свързани със здравето са други (много по-високи) по ред причини. Примерно той ми казва зъбните импланти които се правят от сплав в която титана е основният материал струват от 100-200-300 евро и нагоре. А вътре има няколко грама от материала. В индустрията се правят титаниеви болтове, гайки и други подобни и цената за подобна големина е от няколко евро до 10тина евро. 10-20-30 пъти по ниска. Аналогично с техника за видео запис в медицината. 20000 долара нагоре при положение че по същество не се отличава много от стандартната употребявана в бита. Има причини за тази огромна разлика но те не са защото това което се прави за ширпотреба е боклук. Качеството е горе долу едно и също, просто всичко свързано с медицината е безумно скъпо. По ред причини повечето от които са известни, но няма смисъл да коментираме тук.



Публикацията е редактирана (08-09-18 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 20:00

А използването на стари обективи дадох като пример че човек може да направи компактна и много приемлива като цена Full Frame система ако е наясно с това какво иска да снима как снима и какви компромиси може да направи. Разбира се не е за всеки и разбира се адаптирането на обективи от други системи особено ръчно фокусни не се харесва на всеки. И че когато познаваш добре слабите и силните страни на обективите и системата може да постигнеш много добро техническо качество на доста по-ниски цени.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-18 20:11

Рибата още в океана, а тук прегорихте олиото, то и ДСЛР-ите ги погребвате от години, ма те пущините държеливи бре, не щат да мрат.

Държат, колко да държат, тая година Сони им обра една маса привърженици с мк3. Другата година, когато на пазара ще са фф безогледалките на Сони, Канон, Никон и Панасоник + кропките на Фуджи, колко ще издържат още, не знам.. За себе си съм сигурен, че двата ДСЛР Канон които имам, ще трябв да се продават, за да си взема едно Канонче R с преходник.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: mmjm   
Дата:   08-09-18 20:24

Колкото толкова, няма как технологиите се развиват и слава богу, но да не прибързваме с опелата.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   08-09-18 20:25

По отношение на специалните обективи за видео/кино. Струват доста по-скъпо защото
а.) произвеждат се в много по-малки бройки. Големи средства отиват в проектирането им. Сигма и Самянг се изхитриха и започнаха да използват оптичните схеми на фото обективите си с малки изменения поставени в нови метални корпуси и да ги продават като кино обективи. На доста по-ниски цени от другите специализирани производители като Zeiss, Cooke, Fuji и т.н.
б.) всичко е метал и стъкло и то много метал и стъкло.
в.) всички обективи от серията се стиковат цветово така че да не дават ни най-малки отклонения, а това означава много тестове и доработки ако се наложи.
д.) тъй като цените за техника са малка част от бюджетите на филмовите продукции, производителите могат да си позволят да вложат много труд, в проектирането, производството и тестване, както и качествени материали. И да искат после високи цени.

Но съм гледал тестове по youtube в които се снима с различни обективи и една и съща камера, едните са прескъпи кино обективи, другите обикновени фото обективи и никой ама никой дори професионалисти които ежедневно работят с тях не могат да различат после клиповете с кой обектив са снимани. В някои от игралните филми като например трилогията за Jason Bourne DP то (Director of Photography) е използвал Nikon 28-70мм f2.8 и 70-200мм ф2.8 фото обективи. Целият филм в сниман с тях. Мога да намеря статията в която обясняваше защо и как ги е ползвал. Огромна част от рекламни и корпоративни клипове и дори нискобюджетни филми се снимат с фото обективи вече. Целият среден клас видео камери ги ползва. Sony FS 7, FS700, Canon C100, C200, C300, Panasonic EVA1, cinema камерите на Blackmagic. Всичките ползват фото обективи основно, направени са да ползват такива.

С две думи кинаджиите плащат скъпо за обективи защото искат безкомпромисно качество и могат да си го позволят и защото искат максимално да си улеснят живота и работата. Но това не означава че тия обективи са нещо кой знай колко по-добро от фото обективите които ползваме. Малко по-добри са и за това малко се плаща много [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-09-18 16:29

А колко много техника и апаратура и доста много занимаващи се САМО с цветните температури и ефектите към тях...за видео само и клипове.
Хубавите обективи са скъпи и с големи размери. Много малко са готините компактни. Пример доста явен за това са Contax 45mm, 90mm, и широкият, които все още може успешно да се адаптират към безогледалките.



Публикацията е редактирана (09-09-18 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 22:50

Ето и малко детайли или догатки около новата камера


The camera will use a new Panasonic sensor unsure of MP but believed to be around 30MP

Full frame readout in 4k no pixel binning, no crop in 4k 24/25

Internal 4k 10bit 4:2:2 recording up to 60p (all i frames in 24/25 believed to be around 200mbs)

Possible 4k raw recording (may be external output only, there had been some early difficulty with hdmi and raw output)

Two card slots not sure if they are 2 x sdxc or 1x cfast 2.0 and 1x sdxc (probably depends on whether raw recording is internal or external)

Early prototype had no ibis due to sensor size and other internal elements, may change on release.

New ff lenses will have is, unsure if all new lenses will have it but if there is no ibis then it would make sense.

Audio adaptor similar to GH5 with more robust connection and additional controls

There will be some type of variable nd, not sure if this is an add on adaptor or built in.

Adaptors will be available for other lens mounts canon ef etc… unsure if they will work with the nd adaptor.

Weather sealed body, unsure if it is fully weather sealed but speculation is it is shower /splash dust proof.

Headphone, mic, usbc, hdmi, flash to double as timecode sync as with Gh5s

Price estimated to be in the region of $3,000


ПП Някой би ли ме светнал то я CFast ще живее ли още? Нали имаше някакви други карти в Никон, Сони и т.н.? Нали щеше да има изцяло нов формат някакъв....нещо не отбирам...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: lamerko   
Дата:   10-09-18 23:50

Ооо, живи са си CFast, че и държат много приятни скорости - точно са си като за РОУ видео :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-09-18 13:07

догодина излизат CFexpress и не съм сигурен дали CFast ще продължат
за SD картите твърдят че са стигнали лимита си на скорост, затова ми е чудно панасоник защо не залагат на нови поколения карти... е да не са не толкова компактни като SD, ама...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   12-09-18 13:36

Срещах някакви слухове, че сензорите за новия Панасоник ще са произведени от Самсунг. Ако е истина, ще е много интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   12-09-18 14:02

хм, че панасоник могат да си правят сензори.. даже на моя оли М1 (първата версия) е панасонешки сензор [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: marves   
Дата:   12-09-18 14:04

Могат и да си партнират с производителя на Leica сензори, предполагам... нали са комбина.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 14:55

и аз като Джъмбо бих се надявам сами да си направят сензор Панаосник.

Тука може би по-важното е, че Панасоник основното им предимство е след сензора. Та дори да вземат някой готов сензор от Сони или Канон са си ок. Панаосник някак най-добре обработват видеото в тия по-евтини камери ... т.е. най-много дават за дадени пари като изход....

Aко ще партнират е добре да е със Сони или Канон по подобие на Никон със Сони т.е. сензор само за тях. Самсунг наскоро започнаха да усвояват stacked sensors. Пък и нямат големи сензори в каталога си въобще.....т.е. най-големите им са май 1/2.3"

Ще видим де.

няма яснота какво ще пуснат. Тия спецификации горе не са много надеждни. чета и други неща по разни сайтове........

Единственото ясно е, че ще е фул фрейм с много хубаво видео и вероятно много практична ергономия.


ПП Мен ми е интересно DJI дали няма да се включат, щото тях много не им дреме - роу видео, много битове и т.н. Нямат профи сегмент който да пазят и ....



Публикацията е редактирана (12-09-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   12-09-18 15:22

Това за Самсунг като производител на сенсора на Панасоник Full Frame безогледалката не съм го чувал. Я дай линк че ми е интересно.

Според слуховете ще е сенсор с висока резолюция - над 30MPx.

https://www.43rumors.com/The new panasonic ff has way more than 30 megapixels/

Има две възможности като изключим малко вероятният слух за Самсунг като доставчик:

А. Сони
Б. Техен на Панасоник.

Да те държат 49% от старата си фабрика която сега се казва Towerjazz, но досега не са показали че могат да произвеждат нещо по-добро от средна ръка м43 сенсори. Защото в топ моделите си GH5, GH5S, G9 използват сенсори на Сони. В ниския а може би и средния клас използват техни сенсори май. Towerjazz твърдяха че ще правят Full Frame сенсор ама нещо не ми се вярва току така без дори APS-C сенсор и дори м43 сенсор като хората да са направили да направят Full Frame който ще е конкурент на Сони. Реално само Самсунг имат технологичната мощ - налична и отдавна доказана да се състезават със Сони (освен Канон) в сенсорите. Но те излязоха от играта за фото видео. Съмнява ме да искат да се върнат, имат достатъчно работа и поръчки за телефоните. Но ще видим. Ще се разбере.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   12-09-18 15:37

Този тип винаги изглежда доста надрусан, но... ето го видеото, откъдето имам тая информация: https://www.youtube.com/watch?v=AoZxZizR2JI

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   12-09-18 15:47

По въпроса също е писано ТУК.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-18 20:02

Интересно е. Благодаря.

Ама човека си е писал, че е много частична информацията . А самсунг все още купуват от Сони сензори за скъпите си телефониш. Предполагам първо ще гледат да покрият тия нужди и страшно бързо нарастващия пазар за мобилни телефони. Там нещата поскъпват, защото няма достатъчно предлагане в момента....а Самсунг имат конкурентни сензори, просто не могат да смогнат....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: bobyn   
Дата:   13-09-18 11:46

Оффтопик: Глобално пазара на телефони не нараства, а се свива от известно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 13:50

Няма да спра да се учудвам колко хора тук имат информация,познания и страст да работят в сфери,в които очевидно че не работят в ежедневието!

Не го критикувам - напротив - научавам доста любопитни неща.

Уви,докато е така в държавата ни - да се интересуваме от едни неща а да работим в други сфери ще си останем най-долни членове на който и да е съюз,в който членуваме.



Публикацията е редактирана (13-09-18 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 13:58

colorphoto и какво предлагаш да не четем и да не коментираме каквото и да е......

Странно защо и с чужденци съм имал хубави дискусии на какви ли не теми извън работата.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Нихилизма го намирам за изключително вреден. Не че Тръмп е пример за каквото и да било, но чувал ли си го да се обижда сам - докато щипя мацките по дупетата, все ще ми се мусят....Трябва и малко себе уважение да имаме. Не може само да си говорим колко сме тъпи, грозни, смотани....



Публикацията е редактирана (13-09-18 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 14:03

Кириле - чети внимателно какво пиша!

Не критикувам хората с широки и задълбочени интереси - напротив.

Хубаво е че така и аз получавам повече информация.

Тъжно ми е за хаотичното разпределение в пазара на труда и държавата.

Не бързай с обърнатите палци...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 14:05

Ето тука за камерите на телефоните


Може телефоните да намаляват с процент ама броя на камерите им се увеличава 2 до 3 пъти....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 14:06

Е,за Тръмп не ме нацели с пример...ако ще е за президенти на свръхдържави предпочитам Владимир Владимирович.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 14:07

colorphoto извинявай не съм те разбрал наистина. Реших, че е поредно анти българско мнение колко сме задръстени.....



Публикацията е редактирана (13-09-18 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 14:18

Не сме задръстени а сме неорганизирани като социум - народ от индивидуалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   13-09-18 15:47

@colorphoto
Няма нищо лошо човек да се интересува от неща несвързани с работата му. Или да има хобита или други любими занимания. Не само не пречи на основната работата но и помага.

Айнщайн е бил не лош цигулар и музикант, Макс Планк пианист и т.н. Това не им е попречило да стигнат върховете в тяхната работа и област.

И не са само те. Има го и обратното. Цяла плеяда известни хора на изкуството са били добри професионалисти в областта си, която често няма нищо общо с изкуството. Чехов и Булгаков са били добри лекари макар света да ги познава като гениални писатели.

Важното е да има любимост и жив интерес. Ако го има то той със сигурност ще се прояви и в работата ти. Едното помага на другото. Тясната специализация и затваряне само в работата в крайна сметка е задънена улица.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 17:25

А там, където няма владимир владимирович и социум, хората правят такива неща: [smilie18]

“– Panasonic will launch a new Full Frame system camera on September 25 (will be on market by march 2019)
– It will probably use the Leica SL mount and be compatible with their six lenses (those are expensive but also very good lenses)
– Panasonic will both offer superb video quality with 4k60p and a new very high-resolution sensor (around 50MP and sensor designed by Panasonic)
– The camera is aimed to compete with the best High End cameras from Sony, Nikon and Canon but with a much lower price rumored to be around $3,000”

Това от алфаръмърса

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kasad   
Дата:   13-09-18 17:50

Ехааа веждьото да каже поредната глупост и то преди петъка.Така продължавай! Чакам с нетърпение за " социума" каква мъдра "мисла" тук ще изтърси.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 18:15

Ооо, касандра! Как отпразнува 9 септ ;)?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-18 20:58

Бързовежди: И аз през 1990-си мислех подобно на теб но ето вече минаха 28 години и у нас почти нищо не се произвежда,освен слугини и селскостопански роби за победителите в студената война.

Които се интересуваме от история сега вече не се учудваме...а тогава бехме млади и наивни та се вързвахме на техническите "чудеса" на "запада".



Публикацията е редактирана (13-09-18 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 21:11

Е, не ! Сбърках! Явно на теб трябваше да кажа “касандра”, щом можеш да разбереш, какво мисля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kasad   
Дата:   13-09-18 21:19

Веждьото го подозирах че има нещо пещерно, нещо по така...а той моля ти се още боледува от пещерен антикомунизъм...ма красив, ма умен, ма левент същии ЕТАЦ левент!. Тъй, тъй че и Касандра гледал оная мексиканката от сериала на жабите, да не си помислите че споменава оная от Троя...та такива ми ти работи!!! Акъл море, глава шамандура.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-18 21:22

Офф, ся дали да те нахраня обилно? Не, твърде лесна плячка .
Ш’си сипя един бърбън и после ще си легна с жената. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kasad   
Дата:   14-09-18 00:28

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-09-18 01:40

Пич, ако ще под дъгата да мина три пъти в една посока, пак ще имам повече топки от теб, не бери грижа. [smilie3]
Ако имаш нещо да казваш по темата-казвай за панасоника-казвай. Но се съмнявам за капацитета ти !

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Pac   
Дата:   14-09-18 15:39

Много се оляхте с офтопика!!!
Това с Leica SL маунта звучи смислено и обяснява едно странно явление. Напоследък много ютюбъри почнаха да вадят ревюта на Leica SL, чудех се защо го правят 2 години след излизането. Камерите и обективите са им предоставени официално от Leica. Явно подготвят аудиторията за новите неща в тяхната екосистема.



Публикацията е редактирана (15-09-18 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-18 08:54

Ако ползват SL ще е интересно. Лайка пуснаха страхотна оптика. Е малко скъпа ......

SL има и кроп апс-ц камери. Май TL им казват.

Ама май се чака Лайка да пуснат следващата си камера на тоя байонет. та Може да са две отделни неща т.е. Панасоник да си правят камера и байонет, а Лайка да подготвят пускането на новия SL.

Сега е модерно да се правят големи дупки на камерите. А SL е скромен в това отношение с едва 48.8мм

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   15-09-18 09:58

- Panasonic has designed this new sensor - Това е начина по който макетинговия отдел казва - Друг ни произвежда сенсора (90% вероятност да е Сони,10% вероятност да е Самсунг)
- Без стабилизация на сенсора
- топ резолюция (много мегапиксели) и топ видео спецификации (10bit 4:2:2 in camera)

Link 1

- май няма да използват PDAF или точки за фазов автофокус по сенсора, а нова версия на контрастен автофокус с AI (изкуствен интелект)

Link 2

На 25 Септември ще покажат само прототип и ще обявят само някои базови спецификации. Камерата се очаква чак Март догодина, но е много вероятно да дойде Април, Май. Това е доста време. Закъсняват. Сега един вид казват, глейте какво ще изкараме и не бързайте да си купувате безогледалка от конкурентите. Олимпус засега стоят настрана и няма да се включат във Full Frame надпреварата на безогледалките.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-18 10:20

Бе това е Панасоник, винаги са били велики. [smile]

Докато се ограничаваха с m4/3 имаха/имат най-добрата камера за видео GH4, GH5.

Имат едни от най-добрите сапунерки - FZ-1000 е в топ 5 на сапунерите за всички времена.

Щом са решили да участват в надпреварата, значи имат някакъв коз [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   18-09-18 06:56

Слуховете за сенсор от Самсунг се засилват. Нещо повече - твърдят че и Fuji X-T3 ще има APS-C сенсор от Самсунг. Двете фирмат имат официално обявено сътрудничество от началото на годината а сенсора обявен за X-T3 не съвпада като мегапиксели с нито един от досега известните от Сони.

Fuji X-T3 may feature Samsung sensor, as South Korean giant gears up to supply 8K FULL FRAME sensors to Japanese

Wild rumors: Samsung might battle Sony with new APS-C and FF sensors

И още няколко слуха - засега непотвърдени спецификации за бъдещата камера от Панасоник, най-интересният от които е ProRes RAW видео. Другаде четох че процесора след сенсора бил толкова мощен че някаква форма на компресирано RAW видео не било никакъв проблем. Което е още една индикация в посока Samsung, те имат технологията и мощта да направят подобно нещо. Справка NX1

Some more unverified Panasonic FF specs…

Panasonic FF camera has more than 42MP and is designed for both stills and video users



Публикацията е редактирана (18-09-18 06:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: marves   
Дата:   18-09-18 08:13

Samsung май не ги вълнува особено "колегиалното" технологично развитие, те не се съревновават - искат да изпъкват и да са лидери. NX500/NX1 за мен все още е с най-мощният APS-C сензор. Ако се напънат в ФФ могат да направят чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-18 00:03

Интересни новости около панасоник

Лайка, Панаосник и Сигма ще обявят обща поддръжка за L байонет (Leica SL & TL)

Интересно щом и Сигма е в кюпа, дали ще има фул фрейм L байонет тяло с нов Фовеон?

Да и новината е, че Панасоник ще ползват Лайка L байонет....Явно това са хората дето правят добри байонети.....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   22-09-18 09:53

Панасоник са реалните производители на Leica SL, така че за тях това е най-лесният вариант. Обединението с Лайка е логично, тъй като дефакто от години работят заедно. Включването на Сигма е много интригуващо и по точно каква ще е тяхната роля. Да осигурят повече нови обективи или да имат и те своя камера на която да пише Sigma.

Според последните слухове камерите които Панасоник ще са две - по подобие на Сони и Никон. Една с по-ниска резолюция и една с висока. И ще имат стабилизация на сензора. Т.е. щат не щат ще се състезават със Сони. [smile] На вид били подобни на Панасоник G9

3 обектива за начало - 24-70мм ,70-200мм и 50мм

Само след 3 дни ще са известни подробностите.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-18 21:04

Нещата стават сериозни

Panasonic high End Full Frame camera
– Close to 50 Megapixels
– L-mount
– Panasonic designed and manufactured sensor
– 4k60p
– IBIS
– 150 Megapixel stills in Pixel Shift mode
– Dual card slot (one card should be SD)
– Price below the Sony A9 (close to $4,000)

Panasonic entry level Full Frame camera
– 20+ megapixels
– L-mount
– Panasonic designed and manufactured sensor
– 4k60p
– IBIS
– Dual card slot (one card should be SD)

Panasonic FF lenses
– 24-70mm
– 70-200mm
– 50mm

Sigma
Sigma will make L-mount lenses, and EF to L-mount autofocus adapter and they are also developing an L-mount camera.



Сензора ще е на Панасоник! Това поне според мен е много добре.

Сигма ще се включат с тяхна камера и обективи за SL.

ПП Сони е добре да мамнат Цайс и Рико Пентакс на Е байонет.



Публикацията е редактирана (23-09-18 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: ZENON   
Дата:   23-09-18 23:54

Pentax докато се начудят, слънцето ще е изчерпало отдавна водородното си съдържимо...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   24-09-18 12:10

Цената се очертава да е проблем. В момента Сони A7R III може да се намери за около 2100 Евро нова. 4000$ ще е 4000 Евро в Европа. Не знам какво ще предложат в повече Панасоник за тия 1900 Евро повече


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 12:46

Видео шукарии - по-големи файлове с повечко данни и по-малко компресия. Сигурно и някои ергономични екстри за видео.

А и още не е ясна цената. Под 4000 нищо не значи. А както отбелязваш камера с много пиксели трябва да се мери с д850, a7r3 и z7. А9 е камера за спорт и птици. А9 в общи линии не е много интересна извън поприще, където 20к/с са важни.

При Панасоник е интересно как ще е АФ. Щото сегашния контрастен фокус няма да е никак оферта за снимки. То и за видео май не е оферта. Пък Канон и Никон скорост и чувствителност на авто фокуса докараха. Конкуренцията стана голяма.

Имаи в предвид , че феновете на никон и канон ще купят и права лопата за 15000 лева, като им кажат, че е нова безогледалка.......виж само темите по форумите - няма въобще фул фрейм видео, има само 720п на 120 кадъра в секунда, ама е супер мега яка влогърска камера, щото екрана се крие зад дебел слой кабели....,


А7r3 и z7 са по към 6500 лева. Не е адекватно да сравняваш официална цена с цени на нелегален внос.......



Публикацията е редактирана (24-09-18 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   24-09-18 13:50

Като следящ пазара основно на втора ръка, интересно ще ми е след година как ще са цените, като ще има толкова много камери...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   24-09-18 13:52

Панасоникът също ще има доста голям бърст, предполагам също 20 к.с. , което не е споменато.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   24-09-18 14:24

@kvakioh - Супер ще е пазара на втора ръка за купувачи. Както е и сега. А7 се намира под 1000лв. Отличен Full Frame сенсор на смешно ниска цена. А7 II - 1500/1700лв. Ако може да минеш без последните технологични джиджи биджи, може да имаш прекрасни камери на сносни цени.

Sony A7R III в BHPhotoVideo e 3000$ в момента. Съвсем официална цена и внос. И е доказна камера с доказани възможности и доста пълна линия от обективи. Панасоник ще излезе най-вертоятно чак април/май догодина на цена 4000$ и с 3 обектива. Повече от година след лидера A7R III и с доста по-малко обективи. Трябва наистина да даде нещо доста повече за да иска по-висока цена. Чета че и цените на обективите ще са по-високи. Всички искат да вадят много пари от безогледалките. Ама мисля с тия цени лекичко се поуливат и ще трябва да ги намалят ако искат да са на пазара. Сони А7 III до скоро не можеше да се купи от реномираните магазини в САЩ, трябваше да се чака защото търсенето беше прекалено високо. Това показва къде де факто ще е най-голямото търсене - на модели с цена около 2000$ и надолу.

Да се надяваме че 20+ Mpx камера на Панасоник ще е с цена близко до 2000$

Слуховете са че Сони отдавна са готови с А7S III и чакат последните анонси на конкуренцията преди да обявят камерата. И най-вертоятно А7S III ще има 10bit 4:2:2 internal video recording подобно на Панасоник и новия Color Sience на Venice камерите. Така че отново Панасоник ако искат да имат успех, ще трябва или да предложат някакво чудо невиждано - 4К RAW комресирано видео или да намалят цените.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-09-18 14:57




Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   25-09-18 14:33

Панасоник обявиха камерите. Сенсорите явно са производство на Сони. Което е добрата и лочигна развръзка.

Камерите са значително по-големи и здраво направени от тези на Сони примерно. Приличат повече на DSLR. Визьора е доста голям.

Очевидно няма да ползват фокус с фазова детекция а AI и контрастна автофокусировка. Дано да са си оправили фокуса

Подробностите както се и очакваше са оставени за по-късен етап.

Обективите изглеждат по-скоро Premium, което ще рече че ще са скъпи. Е не колкото Лайка но скъпи.

Системата определено изглежда интересна поне на хартия. Ама ще трябва да я чакаме половин година докато се появи на пазара.

First images of the new panasonic sr1 and s1 full frame cameras/


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: Saxon   
Дата:   25-09-18 14:54

Сензорите въобще не е явно, че са производство на Сони

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-18 17:39

Всичко еднакво, как някой не измисли зуум 20-60 или 60-150...всички с 50ци бълват.
Всъщност 70-200 идва доста често къс на фф.
Скъпи са също така.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-18 23:23

https://www.dpreview.com/news/4798649806/sigma-to-take-foveon-full-frame-and-move-to-l-mount


Голям ентусиазъм на L байонета. Вече три фирми се абонираха да правят камери.

Дали ще е отворен? Дали Dji или Olympus ще се включат?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-09-18 23:28

Който иска да оцелее, ще се.
Официално вече можем да кажем чао на дслр-рите.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: sirkhann   
Дата:   26-09-18 08:45

Ой, котьооо... Този байонет става доста елитарен, но ако има достъпна Foveon камера, започвам да го мисля вече. Ако го помислят заедно, Foveon сензор в Panasonic тяло би било нещо феноменално...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-18 09:12

Ширкане ако мислиш, че x-trans има артефакти, не се занимавай с фовеон. Ще стане от трън та на глог. Да не говорим, че новите фовеони не са това, което очакваш.

Е виж как наблъскаха пиксел шифт в пентакс, Олимпус и Сони. Земи си едно от тия. Пентакса 36mp ще ти вади от възможно най-остър вид. Сонито е с 42 ама си трябва доста играчка на всеки кадър да го сглобиш и почистиш ако се налага.....



Публикацията е редактирана (26-09-18 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   26-09-18 09:58

На един друг чужд форум са написали :
Panasonic S1R FF Camera - copy of Nikon Z7
Panasonic S1 FF Camera - copy of Nikon Z6

Сенсорите същите като в Сони А7R III / Nikon Z7 и Сони А7 III/ Nikon Z6. На външен вид има също много прилики

Никой друг производител досега не е показал/доказал че може да се конкурира със Сони в производството на сенсори. Единствено Самсунг има тази сила и беше стигнал и дори надминал Сони в APS-C преди да убие системата си. Тук става въпрос за много скъпи и сложни производствени процеси и технологии.
Дори Канон които си имат и фабриките и развоя не могат още да стигнат Сони в сенсорите. Отстъпват им като динамичен диапазон, време на сканиране и т.н.

Панасоник трябва да са луди да вземат да сложат недоказан сенсор от недоказан производител. Писах вече за тяхната бивша фарика Towerjazz.

Пишат че цени не са обявени тенденциозно, защото ще са доста високи. Панасоник се целят в богатите любители. Лайка обират супер багатите [smile] Всички копират Сони, защото последните показаха как се правят пари с безогледалки и нови технологии.

За видеото много постно. Само 4K 60FPS. Кодека и цвета са къде по-важни. 47/46 МП камера е ориентирана основно към фотографите. Т.е. там дори не говорят за видео. 4000$ каквито бяха слуховете са си доста пари. Обективи ще има достатъчно до 2 години, т.е. едва 3 години след старта на продажбите на Сони A7R III ще са я докарали до положение да са алтернатива и да могат да се конкурират.

За съжаление мисля че Панасоник засега ми изглеждат като FF безогледалната система, която има най-малки шансове за успех в дългосрочен план ако залагат на високи цени и съответно добри печалби.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-09-18 10:33

Тук си прав, може и да гризнат дръвцето с тая цена, при положение,че нямат обективи или преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-09-18 10:45

Иначе, ако говорим за сони, какво направиха? Да не звуча като талибан, но след като не успяха да пробият при дслр-те, сега за няма и 5-6 години накараха всички останали да играят тяхната игра. И сега какво? Всички компании пускат клонинги на а7! И всички те (без канон) купуват сензори на сони [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-18 11:22

Абе не е ясно за новото фуджи Т3 и тия панасоници дали не взимат сензори от някъде другаде. Лайка си купува сензорите от CMOSIS.

Панасоник са сред гоелмите производители на снезори и в момента. Не им пречи да направят един сензор сами. Фуджи наистина обявиха партньорство със Самсунг. Самсунг инвестира яко в сензори. От друга страна писах, че Самсунг големи сензори в момента не предлага.....

А иначе подхода с две или три камери с ниска и висока резолюция по-скоро дойде от Никон от колкто от Сони - Д3 и Д3X. Дори и Канон с 1-ките имаха подобни неща ама те играеха и с кроп фактора. Сега се появи нишата с видеото.

Сони и Фуджи това кеото направиха, дето бърка в гъза на Никон и Канон е, че всички камери от имат едни и същи функции. Не режат нищо съществено от ниския клас. Пускат висчко което могат.


За Аф и цената и аз съм песимист. Ама Панаосника поне евтиния ще се харчи заради видеото. Това е целта на играта им.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   26-09-18 12:06

Панасоник / Towerjazz правят досега посредствени м43 сенсори, които самите Панасоник не слагат във високия си клас камери. Нямам как ей тъй от нищото да извадят не един а два FF сенсора, без дори да са ги пробвали тествали в среден клас камери и да ги сложат в най-скъпите си камери и да почнат да им искат топ пари. Без дори досега да са загатнали че имат технологията да правят сенсори с високи показатели. Самсунг беше единствената алтернатива но е повече от очевидно че не са намесени на този етап поне поради горе долу същите причини. Имаме същите два сенсора на Сони, единият е 46 и нещо МП и поради тази причина едните му казват 46МП другите 47МП, другият е 24МП. Това са сенсорите на Сони почти 100% сигурно на този момент, каквито и маркетинг термини да използват Панасоник. Те Никон и досега не си признават че ползват Сони сенсори. Sensors designed by Nikon. Ала бала, всички знаят кой е производителя.

След това контрастен AF - забрави да ти работи автофокуса на адаптирани канонски обективи както на Сони. Там се иска автофокус с фазова детекция. Т.е. не може да използваш адаптирани обективи освен на ръчен фокус. Т.е. отрязват една от по-евтините опции откъм обективи, освен ако не си ОК с ръчен фокус.

Видео - досега не са споменали нищо съществено. Ама нищо. Много хора като мен искат да имат една камера за фото и видео и тя да се справя еднакво добре и в двете. Най-успешната серия на Панасоник GH наблягаше на видео и хората я купуваха основно за видео. Ако предложат същото което има GH5 в ниския клас FF на добра цена, има някакъв шанс. Защото може да си сигурен Сони А7S III ще го предлага същото само дето цената ще е около 3000-3500$. Т.е. в крайна сметка въпроса опира до цената. А там Панасоник мълчат, а слуховете подсказват за високи цени.

Иначе, ако говорим за сони, какво направиха? Да не звуча като талибан, но след като не успяха да пробият при дслр-те, сега за няма и 5-6 години накараха всички останали да играят тяхната игра. И сега какво? Всички компании пускат клонинги на а7! И всички те (без канон) купуват сензори на сони

Абсолютно точно. Но при Никон и Канон играта поне е ясна - Да запазят клиентите си при миграцията към безогледалки. Да не избягат при Сони. [smile] Панасоник май целят високия клас и любителите с много дълбоки джобове. Ама дали не са малко закъснели. Сони с Zeiss стъклата вече успяха да спечелят не малък брой от тях.

Според мен цената ще е най-важния фактор за успеха на тая система и камери. Ако в момента съм на пазара за камери и имам 4000$ не знам дали ще чакам Панасоник за догодина или няма да си купя за тях Сони А7R III + Blackmagic Pocket Cienma Camera 4K сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: 77777v   
Дата:   27-09-18 11:58

Красиво тяло подредено дизайнерски

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: kasad   
Дата:   27-09-18 12:48

Ех, със автора по-горе, преди повече от половин година имахме спор като му казах че Панасоник ще извадят пълноформатен сензор и то беше дошло след интервю на изпълнителния им директор, който завоалирано намекна и като се почна....Панасоник нямат сили, Панасоник само м4/3, Панасоник били продали производството си за сензори...! Абе да я разровя и да я покажа тая тема, ама не ми се занимава. И пак повтарям -приказките за посредствени сензори на Панасоник са малко преувеличени. Собственият сензор на Панасоник, визирам в gx80 например излезе рядко сполучлив..друг е въпросът защо не го сложиха в другите си тела. Второ .-Панасоник вадеха сензори, които успешно се конкурираха с Олимпуските, уж производство на Сони. Трето- никъде, ама никъде не се споменава, че сензора на Панасоник телата-новите, ще са производство на Сони. В нета има вече достатъчно"промъкнала" се информация-пак казвам, собствено производство си е сензора, а и Сони не можаха със цялата си технологична мощ години да нагодят собствените си сензори за да конкурират поне сензорите в Никон или Пентакс, въпреки, че те са ги произвели. Чаак с а7r2,а7м3 и донякъде а9 извадиха нещо си...хм тяхно и то добро. Сони даваха 20 мегапикселовите сензори , но другите са си на Панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   27-09-18 21:56

@kasad
Ако имаш предвид мен, това което съм мислил и твърдял преди половин година ни най-малко не се е променило.
Готов съм да се обзаложа на една каса бира че производителя на сенсорите е Сони. Пък след една година като се потвърди кой е ако сме живи и здрави, загубилия ще плати бирата а ще я изпием заедно.
[smile]

Това кой е производителя на сенсорите за мен няма особено значение. Това са любопитни факти и не ми се спори по тях. Но дотолкова доколкото се интересувам от истината и фактите, моята позиция по въпроса кой е производителя на сенсорите на новите FF камери на Panasonic остава същата. И е доста ясна - вероятността това да са Панасоник/TowerJazz клони към 0.

Ще трябва да те разочаровам, слуховете са слухове, но има факти и с малко логика към тях те показват друго.

Как ще реагираш ако ти кажа, че чувам слухове че руската Лада ще изкара модели които са толкова добри че ще са конкуренти на немските Ауди и Мерцедес. С леко недоверие най-малко нали. Не познаваш добре производствените мощности на Лада нито конструкторските им бюра, но базирано на това което са показали досега може да се даде добра прогноза на какво са способни. Така е със сенсори и производството им.

Първо дай да видим слуховете пък после ще коментирам по същество.
43rumors първо писаха че сенсорите са на Сони, после махнаха това съобщение. После написаха че сенсорите са дизайн и производство на Панасоник. После махнаха и него. [smile] На някои сайтове още стои, че производителите са Панасоник,

newsshooter например


Опровержението не е стигнало до всички. Никъде няма да прочетеш подобно нещо в официалните press release на Панасоник обаче.

1. Панасоник като правят хубави 43 сенсори защо не ги слагат в скъпите си модели ? Като ще им излезе доста по-евтино. И защо никой друг не им ги купува. Дори нишови играчи които със сигурност търсят ниска цена като Blackmagic, DJI, GoPro са се наредили на опашка пред Сони и пазаруват оттам. Никон освен че купуват FF сенсорите от Сони, се снабдяват от тях и с APS-C сенсори за ниския си среден клас камери. Защо ? Защо не ги купуват от Панасоник. Отговора мисля е пределно ясен.

2. Как си предствяш един айде средна ръка производител на 43 сенсори, да скочи изведнъж на топ FF сенсори, без нито един APS-C, без нито един модел камера ползваща техен APS-C. Теоретично е възможно, практически много трудно.

3. Ако са толкова добри и има далавера защо Панасоник си продадоха по-големия дял от фабриката. Отговор: защото конкуренцията е много голяма и те не могат да издържат на нея. Предпочетоха да и вземат някакви пари пред вероятността да загубят повече в дългосрочен план. Както в при CPU за компютрите и тук оцеляват само един два големи производителя

4. Защо Сони продават сенсори на други /конкуренти/ във фотографията ? Не могат ли да си ги пазят само за тях ? Отговор: Правят го защото са направили големи инвестиции - вероятно милиарди долари и трябва да ги избият. Дори техния отдел за фототехника не е достатъчен да им направи оборота който е нужен.

5. Какъв е шанса двата нови сенсора ако са от друг производител, да имат същата резолюция като тези на безогледалките на Сони и Никон. Отговор: Много малък. Но не очаквай Панасоник да обявят на всеослушание че ползват сенсори на Сони. Това е лоша реклама, никой не го прави. Nikon обявиха ли на всеослушание от къде си пазаруват сенсори. Нее те си ги проектират, т.е. правят. [smilie5]

6. Канон които също имат голяма финансова и технологична мощ и собствена фабрика за сенсори и от много години правят APS-C и Full Frame сенсори още не могат да стигнат технологично лидера Сони, още сенсорите им отстъпват по динамичен диапазон например.
За безогледалката си извадиха притопления сенсор на 5Д Mark IV, който е проектиран поне преди 3-4 години. Евентуално догодина ще видим нещо по-добро. Какъв е шанса Панасоник които имат по-малко пари и ресурси и само опита в производството на м43 сенсори да го направят? Отговор: Много малък

7. Тук на този форум пак умувахме за производителя на сенсора на Nikon D850 и тогава имаше хора които застъпваха тезата че това може да е Towerjazz/Panasonic. Самите Никон по едно време твърдяха че те са дизайнера и производителя. Докато едни майстори не резнаха сенсора и не установиха че това е 100% Сони Сенсор. Никон сега твърдят че само си проектират сенсора. Xa-xa-xa. Ами що не вземат тогава да дадат на Towerjazz/Panasonic да им го произведе. Фирмите дават мило и драго да имат алтернативни доставчици. Ама не става, нещата не опират само до проектиране а до базисни технологии и Сони няма конкуренция уви в момента. Само Самсунг може да им излезе но се знае че Корейските и Японските фирми трудно работят заедно. Кой знай това може да се промени.

Сони не можаха със цялата си технологична мощ години да нагодят собствените си сензори за да конкурират поне сензорите в Никон или Пентакс, въпреки, че те са ги произвели. Чаак с а7r2,а7м3 и донякъде а9 извадиха нещо си...хм тяхно и то добро.

Нищо подобно. Отиваш в dxomark и гледаш Sony A7R - 95, Nikon D810 - 97. Това са някакви измислени резултати но по всички параметри сенсорите са близки. И как няма да е другояче, като са един и същи сенсор. Никон имаха малко по-добра обработка на сигнала след сенсора. След сенсора има процесор и при първата генерация опита на Никон си каза думата. При новата генерация A7R III vs D850 обаче няма разлика при замерените параметри. Сони се научиха как да правят допълнителната обработка. Остават малки разлики примерно в цвета на JPG. Този на Никон все още е по-добър доколкото съм виждал и знам. Да в процесорите и пост обработката на сигнала може да има разлики, защото там наистина всяка фирма ползва свой процесор и свои алгоритми. Панасоник със сигурност ще има свой.

При OLED телевизорите имаме аналогичен случай - има само един производител на OLED мартици/дисплеи за телевизори и това е LG. Всички ползват техните матрици и те са едни и същи за всички. Сони изненадващо обаче успява да извади малко по-добра картина и при всички тестове техните телевизори са с едни гърди пред телевизорите на самият производител LG. Благодарение на специализирания си процесор за обработка който е малко по-добър и съумява да измъкне малко повече от матрицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-09-18 22:11

hotsnail - за което си прав, прав си. Quadro-то не ми харесва като визия. Merrill беше нещо друго... Но аз търкалям от доста време първата DP серия и имам някаква наработка.

За Fujifilm - има брак, ама не е достатъчно да разкарам цялата система до момента. Но визията на Foveon има магия, която трудно човек със здрав разум може да си обясни. Един път като се подлъжеш, трябва само да имаш нервите да се оправяш с RAW файловете... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-18 22:45

4 завода в Китай правят медикаментите на 50% от европейските и американските фармацевтични компании. А на пазара тези компании се конкурират по между си.Защо ли? Ами защото е скъпо да си произвеждаш сам нещо за своите си клиенти. По-евтино е да го поръчаш на някой, който е инвестирал милиарди в масово производство.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: lamerko   
Дата:   28-09-18 01:33

Да, и затова после почваш да изтегляш огромни партиди от цял списък идентични лекарства заради кофти примеси в основната съставка...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: stef7   
Дата:   28-09-18 08:41

Не искам да оставя впечатление че съм голям почитател на Сони. Просто констатирам фактите. И което си е си е, не може да се отрече.

Панасоник според мен съзнателно не се опитват сериозно да се конкурират със Сони на този етап в сенсорите. И по точно на този технологичен етап. Да напомня, че те работят усилено в кооперация с Фуджи по технологията на органичните сенсори, която е доста обещаваща и би има дала технологично предимство и скок напред ако успеят да я докарат до производство. Фуджи от своя страна се кооперира със Самсунг. Трите фирми заедно имат и инжинерна и технологична и финансова мощ и ако успеят имат реалните шансове да излязат пред Сони в един момент.

За всички ни е добре да има реална конкуренция, макар че японските фирми говорили сме го тук, за пред света уж се конкурират , но зад кулисите често със сигурност се договарят, помагат си една на друга и работят малко като картел. Това е нормално. Направи ли ви впечатление че и Никон и Панасоник използват в новите си камери XQD карти и слот за такива. Това пък от къде дойде и на кой му е нужно при положение че SD картите са утвърден стандарт и са както достатъчно бързи вече, така и достатъчно големи и на прилични цени. XQD обратно са доста непопулярни и държат доста по-високи цени. Аха по-скъпи демек носят по-големи печалби на (японските) производители.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic също с нова Full Frame безогледална система ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-18 10:27

“Да, и затова после почваш да изтегляш огромни партиди от цял списък идентични лекарства заради кофти примеси в основната съставка...“

Това е встрани от темата, но това не е точно така с този “примес”, и да -показва, че голяма част от компаниите правят лекарствата си на едно и също място. Хората искат евтини лекарства.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »