Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:47

Темата е създадена с цел информация от всеки потребител за настоящи или очаквани намаления на фото (и не само) техника. Коментари са позволени, но е желателно те да бъдат по темата за "общото благо на народа".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:50

Sony RX100 IV (M4) за около 889 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £509.00, но след покупка се възползвате от £100 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B010X7TG0Y




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:55

Sony A6000 за около 519 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £339.00, но след покупка се възползвате от £100 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B00IE9XHCM




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 10:56

Sony A7 + FE 28-70 kit за около 1 237 лв. (важи само, ако имате сметка в UK банка) от Amazon UK с безплатна доставка до UK + 3-4лв превоз до България с посредник.
Офертата важи само за днес.
Разяснявам - цената е £719.00, но след покупка се възползвате от £150 cashback на Sony. важи само, ако имате сметка в UK банка

https://www.amazon.co.uk/dp/B00FWUDEEC




Публикацията е редактирана (24-08-18 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: vga   
Дата:   24-08-18 11:36

Добре де, аз ли наистина нещо не схващам или при тази евтина лира всичко в Турция трябва да е на половин цена? Имат ли Продавалник турците да разгледаме как са цените?

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Rand   
Дата:   24-08-18 16:13

Как да са на по-ниска цена, като първо трябва да ги внесат отвън апаратите и обективите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 16:21

Rand голям пазар са за разлика от БГ и вносителите имат някаква цена в турски лири. Ще я сменят по някое време. Сега явно има ситуация, когато лирата е паднала като валута, но цените все още са на стария курс и не са индексирани.....Все пка Турция няма хиперинфлация. ама за неща по 3-4 хиляди ако избегнеш ДДС и спечелиш 20-30% от разлики в курса нещата са сериозни....

В България магазините имат по 1-2 камери от модел вероятно взети на консигнация и при най-малкия вятър индексират цените, щото иначе трябва да затворят магазина....

Нали се сещаш, какъв колосален обем е целокупния български пазар. А вероятно Амазон и разни други западни търговци са лапнали 40-50% от него, още 20-30 са при Технополис и за фото магазините не остава кой знае колко баница....



Публикацията е редактирана (24-08-18 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: Fifata   
Дата:   24-08-18 17:42

Ами така и ще е за напред.
Влизам в синтезиса и съм продал един обектив и се чудя за какво да похарча в бързината едни 2000лв, а от 5 човека персонал, нито един иска да ми обърне внимание и да ми вземат парите. Предпочитат или да пушат отвън или да си цъкат на телефоните.
И с доста други фирми и магазини е така. Останаха 1-2 сериозни фирми в бранша дет с кеф ходя, защото ме обслужват на ниво и с кеф им давам пари.
През останалото време си поръчвам от амазон, ибей, че даже и от емаг предпочитам пред някой от нашите вериги.
Ако нашите магазини оставят само по 1 продавач вътре и всичко останало им стане онлайн ще е много по добре. Вместо да дават луди пари заплати и %-ти. Аз бих направил някакъв малък магазин, тип склад за наличност и всеки месец да се организира някакъв шоурум за представяне на новите продукти за привличане на нови клиенти и т.н.
И двата ни големи магазина са с много скапани локации и няма направен удобен паркинг. Трябва да плащаш иначе за него, дори и за 2 минути да влезнеш да вземеш нещо което ти трябва, което пак е голям минус.
Та да се върнем на темата за цените. Нормално е да има по високи цени извън България. Поръчват много повече бройки техника, от колкото ние дори си мислиме. В Лондон само сигурно продават повече бройки общо техника, дет ние за 5 години не можеме и да си помислиме, пък после чакай цена.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   24-08-18 17:48

Относно CASHBACK-а от Amazon.co.uk някой има ли опит или да вкара повече размисли? Получих следното писмо на ЛС и се зачудих дали ще можем да се възползваме от него:

"Най-вече ме притеснява точка 17 от условията:

17. The Cashback will be provided in the form of a direct bank transfer to accounts which are operated
by a financial institution located in the UK, Republic of Ireland or Isle of Man. This is on assumption
that correct electronic bank details are supplied. Alternative cashback fulfilment is not possible.
Note that successful claimants will have their Cashback provided by direct bank transfer provided
correct bank details have been included and receipt is valid and readable. Claimants from the
United Kingdom will have their Cashback paid in sterling whereas claimants from the Republic of
Ireland will have their Cashback paid in Euros.


Доколкото разбирам трябва да имам регистрирана сметка в английска банка, иначе няма да сработят нещата..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 17:52

Точно така - сметка в банка намираща се в една от трите територии/държави - ЮК, Ирландия или остров Ман. Иначе - прощай Григорий...Ако сметката ти е в Ирландия - получаваш парите в Евро, ако е в ЮК или на остров Ман - в паунд-и.



Публикацията е редактирана (24-08-18 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: poplo   
Дата:   24-08-18 17:58

Аз бях човекът с ЛС-то.

Става ли с чужда сметка или всички имена трябва да съвпадат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 18:03

Най-вероятно тези условия напромоцията са описани в амазон.ко.юк

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: midtone   
Дата:   24-08-18 19:51

@marves
Това ми струва фантастична оферта - 1234 лв. за фулфрейм с универсален обектив. Нямам нужда от а7, но на тия пари направо се чудя дали да не купя 1-2, сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: ruil4o   
Дата:   24-08-18 20:48

офертите са супер, благодаря!
Сега нямам върможности, но ще следя темата..

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:14

Да някои от офертите си заслужават, но над 1200 за А7 МК1 с обектива определено не си струва -лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 00:32

uri не знам как вървят.

Камерата е стар модел. Сензора и е хубав. Снимките са хубави. Има фокус по очите за разлика от некой страхотни нови камери за по 7-8 хиляди. Човек си избира.

Мен ми харесва А7 защото е много лека камера. Осезаемо по-лека е от новите А7-ци и има много приятна ергономия, когато и свикнеш. Странна е, не е ДСЛР-ски тип.

Няма стабилизация. Следящия фокус е слаба работа. Има доста грешки в менюто, които така и не оправиха. Авто исо-то беше доста дървено.

Ама нова камера фул фрейм за 1200 лева, дето на базово исо не отстъпва съществено на коя да е модерна 24МП фул фрейм камера.....Новите модели свалиха шума на високо исо доста.

С канонски обективи не е супер, но има опции за поносим АФ с канонски лупи.

За екскурзии с, портрети и т.н. е трепач. Със 85/1.8 става страхотен портретен комплект - е АФ е малко труден (поне с цайсовия 85/1.8 беше). Има сносни 50/1.8, 28/2, 35/2.8 самянг, 14/2.8 самянг..... Отделно си бачка с ръчки и адаптери. Можеш да си сглобиш супер система.

ПП Зум обектива...ако може без него и да дойде на по-малко пари камерата....Няма смисъл да се купува фул фрейм с китов зум. Силата на тия фул фрейми е с качествени твърди светлосилни обективи - там има видима разлика дали снимаш с фул фрейм или кроп. Ако е китак по-добре А6000 с 16-50 - поне е малък пък и по-евтин.



Публикацията е редактирана (25-08-18 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:51

Да, от тези намаления и аз бих се спрял на а6000. А7 според мен е твърде стар и с твърде много детски болести на системата (като за първи модел), за да си го купува човек като нов и да почва да гради система точно на него като основа. Според мен, ако се гледа обективно съотношението цена/функционалност има по-добри варианти. И друг път съм го казвал -ако ще купувам А7 като нов апарат бих гледал поне 3та серия, а от втора -Ар МК2. А7 Мк1 трябва да е брутално евтин за да ме заинтересува. Но това пак си е само лично мнение :) В добавка тук имаш някои ограничения...за да ползваш промоцията ти трябва сметка в тамошна банка, да мислиш как да си го докараш от там по-евтино...все неща, които не са нерешими, но за мен не си струва да се блъска човек с тях точно за А7 Мк1

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 01:05

Въпрос на бюджет е също.

Щото ако искаш целия комплект да го държиш до 2-3 хиляди лева, няма как да започнеш върху камера с 4 хиляди.

С фул фрейма трябва много да се мисли за обективите. Аз с никон почнах и се озъбих първоначално. Освен 3 или 4 модела евтини твърди по него време следващия хубав обектив беше 2000 лева. При широките най-евтиния смислен вариант беше над 2000 лева. После излязоха самянги. После и Тамрон и Сигма направиха сносни широки обективи. А това беше 2012-а.....

С А7 имам познати (във форума са) си направиха системи за пейзаж и мисля са доволни. Те май взеха по един модерен широк обектив и май дългите им са предимно ръчни ( по 100-200 лева има готини ръчки).

Та това е вариант. Ама наистина за цяла система поне А7м2 за да имаш фокуса с канонски обективи на прилично ниво. А7м3 е съвсем друго ама и парите са други...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: heoxum   
Дата:   27-08-18 10:36

FYI за Sony Cashback-a:

"and distributed in the UK"

отказаха ми кешбек защото си поръчах нещото директно до BG

за UK сметка ползвайте Revolut

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-18 13:25

Вече 4-та година снимам с а7 любителски и се зачудих, какви ще да са тия детски заболявания при нея ? Варицела? Заушка? Диария? :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-18 14:00

Лоша батерия, пластмасов байонет за 200лв смяна с метален, гуми отлепящи, лющене на екрана, бавно пускане и още по-бавно сработване с някои адаптори. Това за А7/А7R mkI. Забиващи пердета, изгарящи дънни платки- по-рядко, но не и единични случаи. Всъщност-достатъчно на брой случаи, за да се отбележи. Пак ги ползвам и ще ги ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-08-18 16:37

А, да, пердето ми замина, ама той затворът май сине все същият и в следващите модели.С останалите изброени, проблем не съм имал, с уговорката, че адаптери не ползвам, а само нейтив ( хубава стара турска дума) обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 21:28

15% отстъпка (до $100) на всичко, купено от eBay.com/eBay.co.uk, важи до утре 08:00 сутринта българско време!!!
Код (купон) PREGAME15


Важи за всяка покупка - ново, старо, търг, оферти... еднократно! (за един потребител).

Стъпки, за да е в сила и за покупки от UK (защото отстъпката е принципно за US):

How do i get the discount?

Go on your ebay account and go to account settings
Then on left hand menu go to addresses and change Registration address to USA (do not change delivery address)
You should get a message congratulating on your move to the US and then click submit
Then browse on the UK site and see what you want to buy, when you know and have the product page - amend the url to ebay.com(instead of .co.uk)
If done successfully you should see the price in £ and dollars
Add to basket and choose paypal

Примерно печелите на търг нещо, преди плащане прилагате купона и имате 15% отстъпка от цената (трябва сумата да е над $25, максималната отстъпка е $100).

специален таймер с отброяване на активното време

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 21:40

Работи и през ebay.de ...
явно през всеки ибей сайт, стига да изпълните стъпките по-горе :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Черен петък", оферти и намаления за фотографска техника
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-18 21:53

Аз се опитвам да намеря код за wowcamera uk, но за сега неуспешно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »