Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:01


http://store.picbg.net/pubpic/87/28/44433bd0de698728.jpg


2 броя както се очаква. Моля, не бълвайте много техничарщина.
Както имаше за Никон, сега и за Канон, преди да се "родят".

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-18 21:05

Кога ще дойдат?

Тия картинки не са много информативни или убедителни

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:08

2-3 месеца ще ги мислим, дано не ги дъвчем[smilie22] ...При другата марка бяха само силуети също, да не се забравя.
На мен ми трябва ново тяло и да поема жадно обективи..

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 21:31

Ако това изобщо има нещо общо с истината, съдейки по орязаните крайчета на сензорите - EOS M байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:36

Нов и с адапторче байонет, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   24-08-18 21:40

Не знам от къде си ги изровил, но това не ми изглежда на нещо истинско. Прилича на силует на накой PowerShot със залепен отгоре байонет и сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   24-08-18 21:42

Няма как да ровя, видя се как преровиха темата за другата марка и ги погребаха. Нека да видим и чакаме за тази.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   24-08-18 23:57

На Сигма и Тамрон сигурно свят им се извива като си помислят колко байонета ще трябва да поддържат сега [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:04

kvakioh написа:

> Няма как да ровя, видя се как
> преровиха темата за другата марка
> и ги погребаха.

Е, чак да са погребали...едва ли някой се вързва сериозно на жалейките...по-скоро омръзва на цели 10 страници през два поста да четеш "остават в играта но имат кусури" всеки път с малко по-различни думи. Се едно и най върлия Никонец не го разбира. И Канон ще изкарат нещо интересно със сигурност. Аз по-скоро предварително мога да измрънкам, че новите тела и обективи ще са скъпички. Но то си е обща тенденция, цените и на тела и обективи от всякакви марки и системи са литнали до небесата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   25-08-18 00:05

Като добавиш и разходите по бекинженеринг направо са да ги ожалиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 00:06

Да тия дето ривърсват сигурно с месеци не спят :) Вероятно трудът им вече може да се сравни с тоя на авиодиспечерите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-18 00:41

Още е раничко за такава тема, канон най вероятно ще изчакат до догодина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 00:46

Абе за Каноснката безогледалка имаше слухове за тая есен още преди да дойдат слуховете за Никон.

Аз вярвам, че по-добре ще се справят. Натрупаха опит.

Ама Канон винаги са пускали нещата последни и за сега поне винаги са били най-стабилни. Е го и с АФ - единствената система дето е измислена така че и през 2018-а е актуална. Пусната е през 1987.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   25-08-18 01:05

Автор: hotsnail
Дата: 25-08-18 00:46

А, бе за Канонската безогледалка имаше слухове за тая есен, още преди да дойдат слуховете за Никон.

Аз вярвам, че по-добре ще се справят. Натрупаха опит.


Споделям мнението ти [cool]


Автор: uri64
Дата: 24-08-18 23:57

На Сигма и Тамрон сигурно свят им се извива като си помислят колко байонета ще трябва да поддържат сега [smilie5]


Ако и Канон пуснат нещо - ще се надпреварват всички да им дават "инструкции и спецификации " - само да бълват обективчета за *еди кого си, на малко по-ниска цена*.

П.С. За това последното - не знам дали съм прав.???



Публикацията е редактирана (25-08-18 01:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   25-08-18 02:20

Flac ами то вероятно зависи от целите. Тия камери са малко като конзолите за игри май.

Представям си, че ако искаш да натрупаш дял като Сони, Панасоник и Олимпус ще даваш спецификации и ще помагаш. Ефект има - dji ползва м43. Сони имат адаптери най-различни...

Канон и Никон си мислят все още, че са лидери и имената им стигат. Те ще искат да доят клиентите си с обективи. Дори могат да пуснат камерите на супер ниски цени на загуба, за да продават обективи.



Публикацията е редактирана (25-08-18 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-18 06:47

50mm потвърдено, 1.4 или 1.2 бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   25-08-18 09:08

Една приятна статия по темата

https://petapixel.com/2018/08/24/canon-will-dominate-mirrorless-too/

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sauron69   
Дата:   25-08-18 12:36

What about mirrorless?

While an EOS M5 Mark II is possible, we’ve received no information that we’d consider reliable about this camera being announced in the near-term.

As for a full frame mirrorless, we believe Nikon will get the hype for Photokina and Canon will wait until 2019 to make an official announcement. For the moment, I think all we can hope for is a development announcement.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-08-18 14:19

имам подозрение за фотокината през април, да пуснат канон голяма безогледалка.
Няма как да не го направят в крайна сметка те са едни от първите които пуснаха про камера с пълноразмерна матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   25-08-18 15:47

Хизарио....[smilie24].Иначе примера с цветовете е без коментар....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   25-08-18 15:52

Джъмбо написа:

> имам подозрение за фотокината
> през април, да пуснат канон голяма
> безогледалка.
> Няма как да не го направят в крайна
> сметка те са едни от първите които
> пуснаха про камера с
> пълноразмерна матрица

Да, изглежда логично.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-08-18 20:51

канонци са свикнали на голям байонет...
гледайки М системата там се залага само на дребни обективчета и май единствено 22мм е на светлосила 2....

прокрадва се съмнение, че системата е почти развита за любителски цели - има оптика от 11 до 250 мм което на кроп 1,6 мисля е ок...

не им струва много разработката на среден клас обективи и може да пуснат още 2-3 + периодично малки тела основно наследници на 3 линии: М100: М50 и М5

за сериозни цели мисля ще има корено разлизна камера с голям байонет, защото те са се доказали в светлата оптика (а и никон се възползват сега от своя голям байонет да пускат АФ обекити на 1.2)

Матрицата на 5Д мк4 е успешна и цялостно изградена от дуалпиксел който освен много бързия (за мен най-бързия) фокус, ще има още екстри като фин фокус или премахване на оптични грешки.

тоест имат готова матрица, имат опит с голяма дупка, а и са натрупали опит с М системата

Никон навремето им трябваше доста време да се убедят, че 1 системата няма да вземе нужния пазар и бе изместена от микро 4/3 и АПС-Ц системите

Канон може и да имат готова камера, но не им се рискува със сегашната фотокина където акцента върху никон ще е силен (след доста по-слабия на миналата когато...)

следващата фотокина е април 2019 имат още малко време да проследят внимателно как се движат фигурите по дъската и да направят своя ход точно на място [shtrak]

ще поживеем ще видим, пък и една истерия годишно стига, да съберем сили за следващата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: midtone   
Дата:   26-08-18 23:46

Цанон още си ближат раните от мъртвородения 6дм2. Като гледам Zапъртъците на никон, всички цанонски инджинери сега преправят бъдещите фф безогледалки да са с 2 карти, и затова ще се забавят. Хубаво е да излязат колкото се може по-рано, за да започне ценова война, и сони да свалят цените, ама надали. Трай коньо за зелена трава...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-18 00:14

Това с ограниченията на Z-ките не е случайно. Никон имат камери с 2 карти от маса време. Имат и много камери с огромни буфери.

Вероятно Никон си имат причина. Бих спекулирал, че Никон се застраховат.

Искат да натрупат опит без да внасят сериозен риск от излагане пред най-верните си фенове. Така е и редно да се прави вероятно. Така е морално и честно.

Щото можеше да сложат два слота и да пуснат 10к/с. А после ако се окаже, че новата АФ система изпуска много кадри при снимане пред джамия докато пее ходжата или има гаден блекаут или куп други неща, които няма как Никонци да познаят на толкова нова система, ще стане по-зле. Най-верните им фенове ще пишат глупости по мрежата и ще купуват някакви други марки. Сега на дете е ясно, че тия камерки са готини за екскурзии, за втора камера, за любителско снимане и т.н. Това пак е огромна клиентела, а Никон няма да издънят про клиентите си...

Канон вероятно ще направят нещо подобно. Те до голяма степен както е писал Джъмбо го правят с кропките.

ПП Между другото размера на никонската дупка си е малко избиване на комплекс. За ф/0.7 стига и дупката на Лайка M - 44mm при 27.8мм работна отсечка. Та Канонския ЕОС-М няма нужда да му берем грижи с 47мм спокойно и ф/0.6 обективи ще приеме....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-08-18 08:38

hotsnail казах си от никон що няма 2ри слот ... SIZE!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: asahi   
Дата:   27-08-18 10:01

Като ви чета имам чувството, че фирмите работят в задния ви двор, а баш-шефовете им идват да търсят от вас съвети за технически решения и пазарно поведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   27-08-18 10:12

hotsnail написа:

> ПП Между другото размера на
> никонската дупка си е малко
> избиване на комплекс. За ф/0.7 стига
> и дупката на Лайка M - 44mm при 27.8мм
> работна отсечка. Та Канонския
> ЕОС-М няма нужда да му берем грижи
> с 47мм спокойно и ф/0.6 обективи ще приеме...

Демек => ф/0.7 * 44мм / 46мм = 0.6? [smilie10]

И това ф/0.6 за какъв обектив - 24мм, 50мм, 135мм...?

Така ли мислиш, че ги смятат - на ангро? С бакалския тефтер?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   27-08-18 14:56

"Мъртвородения" 6д мк2 е най-продавания фф в момента. Така че не се притеснявай Канон знаят как се правят камери и маркетинг и си познават пазара.

На този апарат ако му махнеш огледалото и вече е перфектната безогледалка.

Камерите не се оценяват само по динамичен обхват колкото и да им се иска на Сони



Публикацията е редактирана (27-08-18 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: midtone   
Дата:   27-08-18 22:31

@Xizario
Вярно е, че професионалните фотографи, които изкарват пари със 6дм2 се смеят по целия път до банката на аматьорите като мен, които останаха като попарени от динамичния му обхват. Цената му е по-ниска с 20% сега, нали.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   27-08-18 22:54

Щото 65мм f/0.75 е с особено приемливи размери. Колко му е да я направят на 0.6


https://pbs.twimg.com/media/DPh2sI_V4AYrJTo.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-18 00:32

Предния път като фирмите са откачали по широки бленди Цайс са направили следното, за да спрат щуротиите

Carl Zeiss Super-Q-Gigantar 40mm f/0.33


https://legendarycamera.com/sites/legendarycamera/files/styles/full/public/2018-05/carl-zeiss-super-

ПП Тъй на око ми се види, че и тоя байонет не е много по-голям от ЕОС-а.... [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-08-18 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-18 13:45

Последния слух, който се появи, е че всъщност канон все пак ЩЕ представят поне ниския клас безогледал ФФ на фотокината.

28MP full frame sensor
Dual Pixel Auto Focus
IBIS (In Body Image Stabilisation)
10fps shooting
4k@30fps
1080p@60fps
Priced $1,900

Засега толкова...ще видим тия дни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   28-08-18 13:52

Хм, в едно интересно интервю от Никон споделят, че заводите им в момента функционират на пълна мощност със скорост 20 хил. камери/месечно (при 76% роботизация на процеса), а току-що публикуваха извинение, че няма да могат да насмогнат с доставките (и по-специално на Z7, преходника и двата обектива - вариото и 35мм). Байонетът ще е от стомана (като на високия клас D5, D850), а не от месинг (както на по-ниския D5300).

Що се отнася до неговия размер (и сметките по-горе на око) шефът на развойния им отдел споделя: "Nikon carefully examined from scratch and concluded that 55mm and 16mm are the best for an inner diameter and a flange focal distance, respectively, in terms of optical performance. The lens are designed for the highest image quality and its optical resolution surpasses that of DSLR's lens."

MixMike, за момента по-вероятно изглежда от Канон само тези трите обектива да покажат:
Canon EF-M 32mm f/1.4 STM
Canon EF 400mm f/2.8L IS III
Canon EF 600mm f/4L IS III
Тая фотокина се очертава определено безогледална.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   28-08-18 14:11

Ами аз току що видях последен слух в Canon rumors, за новата ФФ безогледалка. А на старите статии, които я отричаха, са добавени червени надписи, че всъщност ще има и са се излъгали.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   29-08-18 01:01

"MixMike" - Тия, че ще отговорят е ясно... няма да се бавят повече от 6-ст месеца...
Важното е Как..., но мисля, че няма да сбъркат...имат опит много... и Браво на Тях !!!

"Канончето" ще радва, дори и с 1 Слот карти... - мисля...



Публикацията е редактирана (29-08-18 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-18 10:17

MixMike, въпроса е тоз канон, ако го покажат въобще на нещо друго освен на снимка (нямат избор вече, трябва да покажат нещо), с какъв байонет ще е ЕФ-М или ЕФ. Това ще покаже какви са им плановете за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 10:18

Хора не остана време и пуканки да си направи.



Канон е много вероятно да представят 35мм безогледални камери на

5-ти Септември

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   29-08-18 11:13

Ха ха, Сонаджиите и без това няма да имате никакво време за пуканки...за броени дни ще трябва да изгледате хиляди видеа, да изчетете маса впечатления на тоя и оня, и да изпишете няколко цистерни мастило в темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   29-08-18 11:17

Дано Сони им пуснат нещо, на което да се радват, та да оставят другите да си се радват спокойно на техните бъдещи придобивки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   29-08-18 11:30

Да пуснат, ама дано да е с два слота [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   29-08-18 11:38

Може пък и да няма нужда от втори...

Ако са им толкова здрави и надеждни най-новите карти:


https://petapixel.com/assets/uploads/2018/08/elements-800x658.jpg





Публикацията е редактирана (29-08-18 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-18 11:39

Абе мани слотовете, зле е да ги няма за някой прота или ако снимаш събития и спорт, ама ако го пуснат на ЕФ-М с тоя дълъг списък от 7 + 1 обектива...[smilie18]
Ако е ЕФ, сигурно доста ще се замислят да си го вземат поне за 2-ро тяло.

А може да е и с нов байонет, таман да имат 4 серии и три преходника [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   29-08-18 11:46

Canon ако изкарат фул фрейм безогледалка с EF ще избият рибата просто. Дори и да е по-голямо тялото.

Нещо като 5D IV ама без огледало и малко повече екстри [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 11:49

Защо мислите, че ще ползват СЛР-ския байонет? Аз се сещам за една полза - лесно ще слагат филтри за видео. Другото е, че вече реално има безогледални с ЕФ байонет за видео и то не само от Канон. Та безогледалка с ЕФ няма да е особена новост.

ЕФ-М си е напълно достатъчен. А могат и нов байонет да пуснат ако мечтата им е 50-ките да се по-големи и тежки от 85-ци.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   29-08-18 11:51

написа:

> Защо мислите, че ще ползват
> СЛР-ския байонет? Аз се сещам за
> една полза - лесно ще слагат филтри
> за видео. Другото е, че вече реално
> има безогледални с ЕФ байонет за
> видео и то не само от Канон. Та
> безогледалка с ЕФ няма да е
> особена новост.
>
> ЕФ-М си е напълно достатъчен. А
> могат и нов байонет да пуснат ако
> мечтата им е 50-ките да се по-големи
> и тежки от 85-ци.

Я дай пример за безогледалка с EF?

и без преходник [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 11:56

localhost написа:
>
> Я дай пример за безогледалка с EF?
>
> и без преходник [smilie5]

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1341795-REG/panasonic_au_eva1_compact_5_7k_super.html


Мисля, че доста профи видео камери се предлагат с ЕФ байонет като опция. В Б§Х излизат около 40-50 модела - ред, blackmagic, panasonic и т.н.



Публикацията е редактирана (29-08-18 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-18 12:02

hotsnail как па се сети само за една полза... ами ще си ползваш всички ЕФ обективи без мъка и преходник, ще е идеално второ тяло. Ще заяви на потребителите - ние мислим за вашия джоб, не ходете в сони и не бутайте пари за метабонове и преходници на сигми и др.
Дори и да не е фф а APS-C с ЕФ пак ще уцели в десетката.
А каква е тая видеокамера в тема за фотоапарати или нещо те хваща страх, че ще се появи още един конкурент на сони, след като и Никон вече дадоха сериозна заявака за безогледалния пазар.
П.П. То конкуренцията е хубаво нещо, само ние може да намажем от това [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-08-18 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   29-08-18 13:29

Пак навирате четиритв букви, особено това с картите хич не в уместно, при условие че Канон не са правили такива...
Иначе, 5.09 е отлична дата. Нека да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 16:02

Добре де един М6 или М50 с адаптер не е ли същата бира?

Адаптера май не е скъп и до колкото знам е евтин. Канон пуснаха няколко интересни компактни обектива - 40/2.8 май беше....

Какво толкова не им харесвате на тия адаптери? Още повече ако са си направени от Канон е ясно, че няма ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   29-08-18 16:11

hotsnail адаптер без ядове няма, няма и такъв дето да не забавя фокуса и т.н. поне аз не съм чул за перфектен адаптер без никакви проблеми и забележки. За еф-м сега ще пуснат и 32/1.4.
Пр. Лично според мен 100/200д за 2-ро тяло, ще е по-добре вместо някоя ФФ безогледалка с преходник.
Та по-добро от директната връзна няма.



Публикацията е редактирана (29-08-18 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   29-08-18 17:14

Kalimas: това на Сони фен ли го разправяш - дето носи по 3-4 адаптера по джобовете [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 17:25

канонския адаптор на М байонет поставен на М5 е абсолютно идентичен като скорост на фокус с 80Д в лавю режим да речем... проверено с 3 еЛ обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   29-08-18 17:42

Според мен няма да има анонс на фотокина-та сега. Идеята да се анонсират нещата в началото на септември я взеха от Apple - септември и октомври са предварителните заявки, а многото поръчки са за края на ноември (Thanksgiving day) и Коледа.

И заводите започват още от август/септември да бачкат на 100%.


Така че, ако имаше нещо от Канон за тоя септември досега да е излязла информация, снимки и т.н.

Най-вероятно ще е за догодина април/май.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-08-18 18:43

на фотокина 2014 която бе в края на септември канон показаха 7Д мк 2 и GX7... та не е като да не са показвали нещо и на самата фотокина (както всъчщност бе преди години)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-18 21:52

слухове

Нов байонет и не разбрах, май 2 50-ки или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-08-18 13:52

Не мисля, че е добре да сменят или преправят байонета, сегашният си е ок. Могат просто да махнат огледалото и съпътстващите чарколяци и да намалят до възможното размера на тялото, което при запазване на добрата им ергономия ще е ок и ще задоволи масата потребители, тъй като мита за леките и компактни ФФ безогледалки се обезсмисля от качествените(големи) обективи. За Никон беше наистина наложителна смяната.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: lamerko   
Дата:   30-08-18 14:08

Двете 50-ки щели да бъдат анонсирани заедно с безогледалката, но не са за нея - ясно си пише че са EF. Иначе слуховете все още са твърде мъгляви - сякаш Канон не са успявали да запазят в тайна новите си джаджи както успяха да направят Никон...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-18 14:27

Нов байонет, но вероятно съвменстим с ЕФ без преходник :)

Това с 50ките звучи абсурдно. Просто е твърде хубаво за да е истина.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 14:40

Не мисля, че е добре да сменят или преправят байонета, сегашният си е ок. Могат просто да махнат огледалото и съпътстващите чарколяци и да намалят до възможното размера на тялото, което при запазване на добрата им ергономия ще е ок и ще задоволи масата потребители, тъй като мита за леките и компактни ФФ безогледалки се обезсмисля от качествените(големи) обективи. За Никон беше наистина наложителна смяната.

няма какво повече да махнат освен огледалото и да сложат електронен визьор... тялото не може да стане по-малко заради факта, че трябва да се запази работната отсечка... елементарна физика...

подобно нещо пробваха пентакс преди години с единствената разлика че не поставиха визьор... може да намерите снимки в нета какво представлява

накратко може да се запази същото 5д тяло но с електронен затвор

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-08-18 15:21

Ясно, че на дебелина няма как, имах предвид да го "огладят" оттук оттам с по няколко милиметра, има възможност защото и призмата я няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 16:37

ми на мястото на призмата ще дойде визьора...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-18 18:40


http://www.yaotomi.co.jp/blog/used/PENTAX_K-01_20-40-001.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: spotter84   
Дата:   30-08-18 18:48

А като говорим за нови, но вече съществуващи безогледалки EOS-М, някой ползвал ли е аналога на канонския адаптер на Viltrox например с m100 и ако да, какви са впечатленията ви? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   30-08-18 18:58

анджък

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   30-08-18 19:29

Канон ше разцепят мрако [smilie21]
Изчекаха да мине циркът покрай ония паляци и ай [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   30-08-18 21:10

А не ве, като метнат DPAFи в безогледалката и сложат по-добра матрица от 5дмк4 .... и всичко ще утихне.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-18 21:46

Да да ама не [smilie8] Съмнявам се да пуснат нещо ново и интересно. Това всичко е отбиване на номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   31-08-18 10:49

Сложат ли да може директно вече наличните обективи да може да се слагат директно и са доста напред. Но не го вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: spotter84   
Дата:   31-08-18 12:55

Ами наполовина честито!

5-и септември

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   31-08-18 12:59

Обективите са тупалки.
ЕOS R body
EOS R 24-105 kit
RF 35 mm F 1.8 M IS
RF 50 mm F 1.2 L USM
RF 28 – 70 mm F 2 L USM
RF 24 – 105 mm F4 L USM
M adapter R

Отнесоха Никон откъм обективи.

+ III версии на птичарите
EF400mm F2.8L III
EF600mm F4L III
[beer]



Публикацията е редактирана (31-08-18 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-18 13:30

Мдам - най-накрая всички влязоха сериозно в тази ниша. Никон може и да изостанат малко с обективите, но пък пускат от самото начало адаптер. При Канон тоя "M adapter R" ми е малко странен, но предполагам, че ще има "кроп режим" за да има някакъв смисъл. Остава все още неясно дали EF обективите ще могат да се използват директно на RF...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Vanquished   
Дата:   31-08-18 13:58

fuji го загасиха вече сериозно. Преди беше само а7 ФФ, сега и КаНикон ще им дойдат повечко като конкуренция. Да видим цените на обективите, ама едва ли ще останат по-назад от никонските.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   31-08-18 13:59

Нещо такова ще изглежда, малко по-голямо от М50 и в диапазона на A7 III и Z6:

https://s22.postimg.cc/63cakktap/Screen_Shot_2018-08-31_at_13.53.43.jpg



EF обективите директно на RF маунта ще могат да се закачат - без преходник.
"M adapter R" - да не би за М обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   31-08-18 14:22

Тед написа:

> EF обективите директно на RF маунта
> ще могат да се закачат - без
> преходник.

Амми!?
Обективи, зад които досега е стояло огледало изведнъж ще се закачат на тяло без такова?
И за какво ще е тогава цялата гимнастика? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sauron69   
Дата:   31-08-18 14:23

Айде сега ще почне голямото мерене на кой безогледалката му е по-по-най. И естествено след като и канон пуснат своята, плюенето по безогледалките постепенно ще замре. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ararat   
Дата:   31-08-18 14:28

Но пък плюенето по марките ще продължи с пълна сила. А горките Олимпус, те ги измислиха безогледалните, а сега ги няма никакви, няма кой да ги нахейти даже...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-08-18 15:46

ако трябва да сме исторически точни... първата безогледалка е Epson R-D1 - 2004 година, следва Leica M8 - 2006, а първия нека да го наречем масов безогледален Oly PEN 1 е чак 2009 и още помня премиерата в кафето на НДК... ех кога минаха тези години...

Олитата и Панасониците няма какво да се хейтят, те си имат своя ниша с добре изградена система от компактни обективи. Радвам се че до Оли М1 скоро ще мога да добавя Nikon Z6, защото фотографията е преди всичко забавление, а камерата просто ти дава нужното за това забавление. [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   31-08-18 18:14

Пускат водата с този:
RF 28-70mm f/2L USM
И другите компании отиват в канала.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   31-08-18 18:16

Аз по-скоро бих си взел кита с 24-105 - за туризъм ще е пушка.

Но ... ще видим след седмица кое, какво и кога.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: 8art   
Дата:   31-08-18 18:23

и ходещите на Фотокина да си носят огледала, щото кат гледам ще са кът ....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-08-18 19:00

[smilie18] След тях никон веднага ще пуснат 10-1000 1.4 и това ще е. 28-70 2.0 за всеки малко в час е ясно, че е грешка в писането или грешка при маркетинга защото това ще е огромен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   01-09-18 01:13

"Canon" просто ( сложно... ) - чакат, или не са готови, в което се съмнявам...
Ако чакат - "Април" - лошо за нас като потребители. За Тях - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:01

30.3 Million Pixels Full Size CMOS
Dual pixel CMOS AF
The ranging range is 100 × width 88% of the live view video display range
EV-6 low brightness autofocus
4K video
Touch panel liquid crystal
Multifunction bar installed (2nd picture image)
Wi-Fi · Bluetooth installed
Dustproof drip-proof · magnesium body
Battery: LP-E6N
Battery grip: BG-E 22
Size: Width of about 136 mm × height of about 98 mm
Weight: Approximately 580 g
Mount: inner diameter 54 mm, flange back 20 mm, 12 pin
Mount adapter: “Mount adapter EF – EOS R” “Control ring mount adapter EF – EOS R” “Drop – in filter mount adapter EF – EOS R”


https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_7.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_8.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_1.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon_11.jpg




https://www.mirrorlessrumors.com/wp-content/uploads/2018/09/canon.jpg




RF 35mm F1.8 Macro IS STM
φ74mm×62mm
306g


RF 50mm F1.2L USMRF 50mm F1.2L USM


RF 28-70mm F2L USM



RF 24-105mm F4L IS USM
φ83mm×107mm
698g



Публикацията е редактирана (01-09-18 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   01-09-18 09:15

Огледалото умре.
Сега ще има пак спорове, ама безогледални и така докат има живи хора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-09-18 09:30

Колкото и бензиновия и дизеловия двигатели са умрели ... Все още по-старата огледална технология ще служи ... особено d5 и 1dx ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:31

Обаче вярно ще направят 28-70/2.

Бая народ писаха покрай Никонския анонс, че е редно един много различен обектив да има, за да илюстрира възможностите на новата система. Канон имат 2 - 50/1.2 и тоя 28-70/2. Те и преди имаха 50/1.2, но това винаги си е интересно.

24-105 е супер смислен ход също.

Нов байонет е

20мм работна отсечка, 54мм диаметър.

3 адаптера ще пуснат - електронен за филтри и явно някакъв ръчен...

35-цата на Канон ми изглежда точно както трябва - сравнително компактна (Никона е огромен)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:34

Я и канончето изглежда с гот грип,за разлика от една друга марка,дето само с грип е удобна.Дано сончовците се замислят от към дизайн за следващите камери,че тия са уникално....Реално,са единствената фирма зле в това отношение.
Ивайло,не е умряло,това сапървите камери на двете големи компании,и когато започнат да се използват масово и хората ги предпочитат тотално пред дслр,то тогава може да се каже,че вече огледалото е в миналото.Най-вероятно това време няма да е много дълго,но знае ли човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 09:35

абе аз уж съм канонец, ама тоя кютук ми изгелжда грозен на мен...

може пък да не разбирам от дизайн...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:40

Може би ,защото леко наподобява по ниския клас дслр на компанията,които не впечатляват с външен вид и индиректно може би го сравянваш с 6д което имаш,но пък от друга страна може да е страшно удобно тяло.Това разбира се е валидно за конкретен модел и потребител,който ще го ползва...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   01-09-18 09:41

Много добър сет от стъкла за начало.
Въпреки, че се ослушваха дълго време, мисля че Канон прави най-смисления първи ход от всички до сега.
Остава да видим как ще се представят компонентите.

Любопитен съм, как ще се отрази всичко това на цените.[smilie7]


Лорде, огледалото си заминава искаш или не искаш.
Е и сега има платноходки, ако искаш да сравняваме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 09:48

Ами първия фул фрейм безогледален е на който екрана ще се изнася отстрани.

Това май е доста удобно за да снимаш сам видео. Така де екрана ще може да се обърне.

От друга страна обаче подобно на някои панасоници, ако изнесеш екрана настрани няма да са много използваеми жаковоте за микрофон, хдми и т.н.

Дизайна си е реплика на ДСЛР дизайна. Tова е Канон все пак . ЕОС 1 все още по учебниците за дизайн се води продукта дето дефинира камерите.......


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/Canon_EOS-1_front-left_2016_Canon_Plaza_S.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: nsirakov   
Дата:   01-09-18 09:49

омбре... той и 6д не ми е легнал на сърце откъм дизайн.. ползвам го щот работи добре като трябва да се свърши някаква работа с него...
според мен да правиш безогледална камера като на външен вид е изработваш точно като дслр си е липса на артистизъм... а не е като да нямат дизайнери големите марки...

от досегашните безогледалки (изклчвам х-про 2 дет се влюбих в него) само Оли ом-д ме е грабвало откъм дизайн...

Лично разъждение - ако на фирмите им излиза по-евтино и лесно да правят безогледални камери огледалото ще умре... но не защото е по-назадничаво или остаряло.. просто няма да има кой да го произвежда... и щем не щем ще свикваме с новото...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 09:54

Лорде, огледалото си заминава искаш или не искаш.Ако това е към мен,както казах и според ще замине,но нямам представа кога,а и не вярвам,че някой може да го каже,но тенденцците са такива.

Няма какво да сравняваме,факт е ,че все още дслр се предпочита от хора които изкарват пари от това,особено спортните и репортажните фотографи.
Много са нови камерите на двете компании/даже канонската още я няма/,за да бъдат заменени динозаврите тотално.По горе казваш:" огледалото умре",демек факт ,който е станал,а по долу :"си заминава",което е процес, във времето.....
В някоя от темите,се пишеше,че паралелно с безогледалките каникон,ще си правят и дслр-ите.Това,ако е истина,се чудя какво ще пишем след време....?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   01-09-18 09:56

Кефят обективите! 35/1.8 е супер компактен, предвид, че е за къса работна отсечка!

24-70/2 става за всичко! 70/2 си е екстра и за портрети, доста близо до 85/1.8 визия :)

Апарата изглежда с удобен грип.

Кефя се, интересни месеци за техноонанисти предстоят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 10:00

Все си мисля,че техноонаниста е само 1.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   01-09-18 10:03

аа, много са като процент сред людете покрай фотографските среди :)


Dual Pixel технологията ако е още едно ниво над това, което Canon в момента имат може да се окаже най-бързия автофокус сред безогледалките.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 10:10

Ами за сега знаем за -6EV чувствителност на фокусната система, това е зверско. [cool] Ще лови фокус на звездна светлина в пущинака...



Публикацията е редактирана (01-09-18 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kireto_a   
Дата:   01-09-18 10:14

уха, на някой в никон ще му благодарят... хората запознати с голямокорпоративната култура ще ме разберат. това мяза да е по-смислено от зии, въпреки че и то ще е с 1 слот. само дето, това си е базовата камера и можеби е "простено".

няма сила, дето да ме убеди че тоя дуал пиксел в крайна сметка не прее... картинакта - по зле високо исо и по малък обхват. 6д2 го доказва много добре. което в крайна сметка си е слабост, защото камерата ще работи толкова добре колкото и а7м3, ама снимките...

обективите са супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   01-09-18 11:56

5дмк4 е с дуал пиксел и никой не е казал, че има драми с високо исо и динамика [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 11:57

Засега не е спомената стабилизацията, въпреки че не вярвам да липсва след като всички имат.

Другото което никой не отбеляза...покритието на визьора с фокусни точки - по хоризонта 100% (от горе - до долу), а по вертикала 88% (най-вероятно ще липсва по една колона от точки в двата ъгъла).
Това е покритието на Sony A9 - 93-94% общо [smilie10]

Грипа е удобен, с батерията едва ли ще се изложат, 2 карти лично на мен не са ми нужни (вратичката изглежда за една карта, но може да са все пак 2 разположени успоредно)
-6 EV [smilie10] [smilie10] [smilie10]

50/1.2 не изглежда голям
28-70/2 е по-малък от сонишкия GM, а може да е и по-евтин.
35-ката е компактен и ми напомня на EF 35/2, който ми беше любим обектив, и понеже е STM, си мисля че няма да е повече от 1000лв (В момента снимам с zeiss 35/1.4, но винаги го затварям до f1.8-2, щото не ме кефи остротата, а и не е като да е безгрешен[smilie18])

Заедно с дуал пиксела, и на цена 4000-4500лв...май ще се връщаме в лагера на "бащицата"[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 12:01

Жъмбо, не ги слушай сони талибаните.
И аз съм със Сони в момента, но единствено заради това че предлагат повече. Когато любимата ми фирма предложи същото, а може би и по-добро (поне като обективи), може и да се върна.
Btw и Симбончо горе разправяше как 28-70/2 било печатна грешка, а се вижда, че дори ще е по-малък от sony GM.
Почти съм убеден, че 50/1.2 ще е същия като 85/1.8 батиса (макс 100 грама повече)


100[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-09-18 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 12:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   01-09-18 12:57

Искам да видя матрицата - но предполагам е като на 5дМК4, поне по пиксели - така предполагам.
Вкараха DPAF, матрицата на 5дМк4 и EV-6 low brightness autofocus /тука утрепаха всичко що има/, дисплея се върти. /ДПАФ спрямо Сони АФ се представят еднакво, с лек превес на ДПАФ/ в тубата съм ги гледал 1:1/ но в тъмното ДПАФ е по- reliable/.
35мм 1.8 със стабилизация - явно за макрото. За матрицата не се споменава стабилизация.
Отзад изглежда добре, отпред е като ДСЛР. Но ...това ....
Откъм грамаж е по-добре от конкурентите. Рамери - с по 1см по-нисък и по-тесен от 5дмк4.
За визьора - нищо бе се споменаа.
4К и др. видео щуротиии кодеци = за киноманите.
Дядо Коледа да не дойде по-рано....но с РФ обективче...цената ще е солена.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   01-09-18 13:37

Абе на обективите може и да е солена, но имаше слухове за тялото, че ще е пряк конкурент на А73 и дори 100$ по евтин - $1900.
Много зависи и ценообразуването на Canon BG, a пък сони колкото и да са им солени цените, почти няма месец без 15-20% промоция.

P.S. то май изобщо няма да стане за дядо коледа, след като канон са казали, че преордърите ще започнат 2 месеца след обявяването. По - скоро ще е дядо великден[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-09-18 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   01-09-18 13:43

Това изглежда обещаващо! И обективите изглеждат много добре. 28-70/2 може да промени играта. Този 50/1.2 изглежда компакен за параметрите си. А 35-цата изглежда да е наистина малка, което е супер.
Никонските стткла макар и да били много остри са ми грозни и скучни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   01-09-18 16:02

Сираков,така е,напълно подкрепям мнението ти,но все си мисля,че макар и да е без огледало,точно този грип е удобен за работа.Просто като се закачи един голям джам отпред си трябва и гот захват,а това с недъгавото сони без грип няма как да се случи.Омд също е изглежда леко като дслр,но е страшно удобен пробвал съм го.Фуджито няма такъв грип,но самия корпус е така направен,че също е супер удобен,а и се продават,малки грипчета за пръстите,които вършат работа,но точно за про 2 ппоне за мен няма нужда от такива доп.аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   01-09-18 19:53

Не знам защо се учудвате, че може да няма стабилизация. При тези екстри трябва да запазят нещо и за следващия модел.


50 1.2 ще е тежък сигурно и като цена към 1800 евро[smilie2]

Дано пуснат и за ЕФ байонет нова 50ка 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   01-09-18 20:36

Мда... май по-скоро това ще е.. ако не си взема а7-3. На мен ми е все тая. Имам си мц11 :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-18 23:21

Канон пуснаха страшно смислено нещо. Не знам колко хора го загряват реално.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-18 23:25

ПД да много добре изглежда засега. Ама явно и те скромно искат да напипат почвата. Пък и има още много детайли да видим как са.

Тия -6EV са невероятни. Обективите са невероятни.

Интересно е как ще се развият нещата като цяло. Вече с 4 фирми с фул фрейми....



Публикацията е редактирана (01-09-18 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Стефан-Г   
Дата:   02-09-18 01:17

Хмм, не че някога ще ползвам такова нещо [smilie5] , но да си кажа мнението. Канона ми изглежда малко грозен.. не, че външния вид е изобщо фактор, но просто за първи път като погледна канон и никон от един клас, никона ми харесва повече. Харесва ми дизайна на двата никона, защото наподобяват тези остри краища като при сонитата, а сони вече този по-модерен дизайн са го наложили като образ фулфрейм безогледалките. Според мен от тази гледна точка това ще спъва канон. Другите гледни точки (параметри, обективи) са си други, за тях нищо не казвам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 07:01

Както и да е.. Канон излизат на пазара с нова ПРО техника. Сони няма да ги коментирам. Ако и Пана излязат с нещо подобно... циркът на никон ще трябва да свие палатката и да си оди :-) Вече цял свят пита: тези З-модели дали не са джоук???

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 09:39

Ако нещата се повтарят като 2002ра 2008ма. То канон пускат новата система за про-тата и после ще изкарат и евтини неща. Никон след 4 години може и да изкарат нещо за про.

Също и чак сега става ясно защо Канон не пуснаха степ ъп адаптер а само кроп адаптер от еф към м. Планирали са фф мирърлес от преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 10:29

написа:

> Както и да е.. Канон излизат на
> пазара с нова ПРО техника. Сони
> няма да ги коментирам. Ако и Пана
> излязат с нещо подобно... циркът на
> никон ще трябва да свие палатката
> и да си оди :-) Вече цял свят пита:
> тези З-модели дали не са джоук???

Кое точно му е про-то на този необявен Канон. Изглежда като фул фрейм камера за ентусиасти. Нещо в класа на 6D. Нека да го обявят първо, да не се окаже, както се очакваше първоначално, че това ще го има чак догодина, а сега ще е някакъв девелопмент анонс.
Да не се окаже също, че нямa IBIS и е с един слот за карта, че тогава знайни и незнайни "прота" и "разбирачи" ще почнат да погребват Канон.
Фотоапарата изгледа ОК, но нека да видим официален анонс. Вижда го като директен конкурент на Z6 и а7III, всеки със своите предимства и недостатъци.



Публикацията е редактирана (02-09-18 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   02-09-18 10:43

Кое точно му е про-то на този необявен Канон Е как да не е про.Даже супер про.Всичко е невероятно .Даже ще съберат цирка на Никон.Хубаво е неделя сутрин да има смях.[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 10:47

Гледайки картинките на тялото ... вратичката за картите изглежда да е малка, като за една карта. Дори ако при някой букмейкър приема залагания съм склонен да сложа пари, че слота ще е XQD/CFexpress.
Което значи добри новини за стандарта като цяло ... повече производители, по-ниски цени на картите и повече наличност разбира се.
За да раздухам огъня още малко, ще предположа, че и бъдещият а7sIII ще е с една XQD/CFexpress слот.

Допълнение:
Щях да си изгубя парите ... явно ще е еденичен SD слот. Излезнали са спецификациите



Публикацията е редактирана (02-09-18 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 11:46

Говорим за системата като цяло а не само за тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 11:51

Защо нямат фокус на очите тия момци?

Олимпус и Сони (за Панасоник и Фуджи не знам) го имат от маса време това - 7 години май. Хайде до преди 3-4 години нямаха следящ фокус на очите.....приятна екстра е. Канон май имат убедителен фокус по лице ама убедителен с китовия зум на м6. А с тоя 50/1.2 си трябва доста прецизност. Нали с 50/1.2 ако заключи носа или челото или ушите......(сонитата заключват и сега на някои хора веждите и с 85/1.4 е кофти. За щастие предимно с мъже е така тях ги снимам на малко по-затворена бленда)

За лицата предполагам, че се ползват сравнително известни алгоритми. Те много вероятно дават ориентация на лицето спрямо фокусната равнина и позиция на зениците. Няма как да познае, че нещо е лице и да не знае къде са очите. Старите системи на Сони познаваха само анфас и даваха тия данни по-горе плюс рейтинг за настроението на човека, за да го снима автоматично, когато се засмее. Новите в 3-та серия а7 познават и лица в профил. Интересно е и работи. Не местиш фокусна точка като кроманьонец.


От фотографска гледна точка избора на фокусна точка ръчно помага за добра композиция де :-) обаче отнема време и


ДПРевю бяха писали, че нямали проблем с фокуса на м6 и ловко избягваха да кажат какво се случва в разни ситуации с по светла оптика......Явно паричките за реклама са сладки и трябва да поддържат продажбите през Амазон.



Публикацията е редактирана (02-09-18 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: virosh   
Дата:   02-09-18 11:58

@hotsnail, за твое сведение Фуджи имат фокус по лице и по очи. И също за твое сведение работи перфектно.
Аз като кроманьонец обаче обичам да си местя фокусната точка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 12:05

принципно в М50 канон имат фокус по око... няма логика да не го ползват [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 12:07

Ето и спецификации на обективите

50/1.2 - 1 кило
28-70/2 - кило и половина

35/1.8 IS и 24-105/4 IS - със стабилизация, което предполагам ще рече без стабилизация в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 12:09

Всъщност лицевото разпознаване на канон фокусира приоритетно очите.

Плюс че има и рекогнишън а не само детекшън и ти тагва снимките с имената на хората след като веднъж ги регистрираш в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:28

Да това е яко. Сонитата имат регистрация също. Не съм я ползвал. Ама ако познава очите и се оправя с 50/1.2 ....при сонито се сменя индикацията ако е на очите и когато фокусира цялото лице, за да знаеш какво се случва.

Странно ми беше, че кма разпознаване на лица и няма очи...

А това е още по интересно

RF 28 – 70 mm F 2 L USM

Lens composition: 13 groups 19 sheets
Minimum shooting distance: 39 cm
Filter diameter: 95 mm
Size: φ103.8 × 139.8 mm
Weight: 1430 g

RF 50 mm F 1.2 L USM

Lens construction: 9 groups of 15
Shortest shooting distance: 40 cm
Filter diameter: 77 mm
Size: φ 89.8 x 108.0 mm
Weight: 950 g

RF 35 mm F 1.8 Macro IS STM

Lens construction: 9 groups 9 pieces
Shortest shooting distance: 17 cm
Filter diameter: 52 mm
Size: φ74.4 × 62.8 mm
Weight: 305 g

RF 24 – 105 mm F 4 L IS USM

Lens construction: 14 groups 18 pieces
Shortest shooting distance: 45 cm
Filter diameter: 77 mm
Size: φ83.5 × 107.3 mm
Weight: 700 g

Само 35-цата е средно голяма. Другите са си яко големи и тежки обективи. Явно кани и Никон въобще няма да гледат леки и компактни неща.

За сравнение 35/2.8 Самянг е 80 грама, 55/1.8 е 280 грама някъде, а 50/1,8 е 185 грама


ПП камерата е 650 грама т.е. Въпреки липсата на стабилизация е с теглото на никон или Сони. Батерията е малка. Оценена е за 300 снимки подобно на никон (реално сигурно ще прави към 1000 както и старите сонита). Ако АФ не е наистина някакво чудо самата камера ще се окаже на нивото на а7мк1



Публикацията е редактирана (02-09-18 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 12:48

35цата е идеална, ако беше без стабилизация щеше да е и още по-идеална(за сони... канон нямат ибис). Защо все още на сони няма такава не знам...

Останалите обективи не са ми толкова интересни, но тази 35ца е идеална!

Но не виждам проблеми и с останалите де... тежат си колкото е нормално да си тежат. Малко по-тежки от сонските подобия можеби заради нуждата от IS. Относно 28-70 2.0, ако се окаже наистина 2.0 ще е много впечатляващо и търсено от сватбарите без проблеми с кръста. Кило и половина... аз както не харесвам сонешкото 24-70 2.8 заради размера и 880гр тегло това няма и да помисля да го купя, но е интересно от инженерна гледна точка какво са постигнали.

И дано вече има свястно видео, все пак вече и никон снимат по-добре видео от канон...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 12:57

Не исках да кажа нещо лошо. Просто Канон и Никон не са ориентирани към леки обективи.

Иначе 50/1.2 и 28-70/2 са ми много интересни.50/1.2 бих го купил ако го има за Е байонет....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:04

батерията не е малка... същата е в 5д...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:09

Да де ама нали на 5д-то като снимаш през визьора екрана не свети и харчи малко ток. А тука реално камерата снима HD видео през цялото време за да храни визьора....

Това е проблем с CIPA методологията. Не е мислена за безогледални. Май включват камерата и през равни интервали правят снимки. Това е голям тормоз за камера дето има светещ екран или визьор. ОТ там сая 300-те кадъра.

Писах вече реално ще са около 1000 сигурно....


The Camera and Imaging Products Association (CIPA) set up in Japan in 2002 succeeded in developing a standardized battery-life test for digital cameras. Under the test scheme, the camera takes a photo every 30 seconds, half of them with flash and the other without. The test zooms the lens in and out all the way before a shot is taken and leaves the screen on. After every 10 shots, the camera is turned off for a while and the cycle is repeated. CIPA ratings replicate a realistic way a consumer would use a camera and most new cameras adopt the CIPA protocol to rate the runtime.

Standard procedure for measuring digital still camera battery consumption

ПП помен няма от видео....



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-18 13:22

Кирил, понеже търсиш и четеш много, моля те да покажеш тук колко % от снимащите тук снимат хора и да видим реално доколко е важен фокуса по очи, дори фокуса по контур на лицето или там както камерата го мисли... Защото смятам, дори почти убеден, че едва едни 15-20 до 40% САМО от снимащите хора биха се кефили на тази “велика” функция... На останалите хич не им пука- пейзажисти, макро, улично (тука няма как на 5 човека да им следи очите), и много други случаи. В пъти повече от едни портретисти. Защото така както макар и малко чел и още по-малко снимал хора тази “екстра” може и да пренатовари нещата, да изнерви и дори провали снимането.
Чакам да наизлязат, да поспаднат цените и тогава взимам, защото бързах преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:29

От спецификациите явно е наследник на 6д серията. Което е хубаво - няма да е много скъпа вероятно.

Серийната снимка е по-скоро с 3 и 5 кадъра в секунда. 8 кадъра без АФ. 5 кадъра с приоритет на затвора, 3 кадъра с приоритет на фокуса.

Подобно е на А7-ца със адаптер. Когато е с адаптер следи поносимо до 3 к/с, нагоре изпуска кадри. С негови си обективи А7 до 10к/с следи добре. Чудя се дали това не е заради ограничение някакво на ДСЛР обективите....

За разлика от Никон имат буфер. 78 снимки може да направи с UHS-II карта в C-RAW, 110 JPEG, 47 RAW. Това е хубаво

Споменава се GPS. Това дали е при връзка с телефон или на Каноните им слагат GPS? Интересна екстра

Пълни спецификации



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:35

kvakioh на мен ми е нтересно технически защо няма такава екстра. Вероятно е въпрос на време или фърмуер ако наистина е важна. Просто ако има разпознаване на лица има и разпознаване на позицията на очите. Неизбежно е....

Аз мога за себе си да кажа. Как да знам другите какво снимат. Пък и всеки има някой роднина или приятел дето би искал да заснеме понякога нали? Аз в А6300 за пръв път я ползвах екстрата със следящия фокус като излезе. Май я имаше с единичен фокус и в некс серията ама с единичния фокус ми беше по-лесно да си местя точката. Проблема до А6000 и А7 1-ва версия беше, че размера на фокусната зона беше голям и то хубаво някъде там около очите ама в квадратчето влиза носа и едното ухо и беше божа работа кое ще е остро особено с контрастния фокус на старите некс-ове....Ама поне като уцелиш, кирията беше, че няма фронт и бек фокус за разлика от Д600 и Д700 дето ползвах тогава...

По принцип ако снимаш стрийт - там има хора и не би трябвало да е проблем да ползваш eye AF. Значи там пак си избираш зона. Поставяш зоната в-ху лице или натискаш бутона за eye AF. Камерата заключва око на това лице, дето е върху АФ зоната и го следи.

Ако си пуснеш Face detect-а камерата следи до 10 човека. Когато заключи фокус ти показва кои лица са на фокус- може да е повече от едно ако са на една равнина....

Предполагам Канон правят нещо подобно. От това дето писаха по-горе явно Канон имат нещо като Eye AF, но не ти го показва на екрана.



Публикацията е редактирана (02-09-18 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:37

Говоря ти за стъклата. Камерата не е важна... но тази по спецификация е про и тя.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:41

https://lh3.googleusercontent.com/I2wM2Sgx9XRYv3BOHq4LVpUwOKvhmziMHcq8vHYJDFKpHXmy-AqyAKhYefJIQu0F7r...


вчера изкарах малко 1дс-а, да не кажеш, че не знам кво е про камера... и кво е тема за канон без едно коте ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:46

за сТреснатия, щом пише канон е про независимо от спецификациите [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:50

обективите са Л бе :-)

про пише само на Хуауей :-)

про ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 13:52

Е.. и по тая логика Сони нямат про камери, но гледам, че бая народ си вади парите с тях :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 13:54

ако питаш сонеджиите, шом няма очо фокус и дуал слот не е про а дърво [cool] моя 1Дх го ползвам само с един слот и няма очофокус... как снимам питай мЪ ква ми е мъка [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 13:56

https://pro.sony
има, ама е нещо различно....

Предполагам и Про Канон има и е нещо различно от това, дето тука дискутираме

ПП Джъмбо това с 2-те карти, ти и други хора снимащи с Никон и Канон го установихте като стандарт. Казахте го ясно на Сони и те Ви послушаха. За което Ви благодаря. Не беше лесно и много дискусии имаше



Публикацията е редактирана (02-09-18 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-09-18 14:00

за мен двойни слот никога не е бил драма... даже в момента го ползвам да не сни нося карти в джоба а просто като свърши едната започва на другата... пък и ползвам 16 ки... все нещо ще остане [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   02-09-18 14:19

И за мен не е проблем липсата на двоен слот. Снимам с две камери и ги менкам, вместо да сменям обективи. Все нещо ще остане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   02-09-18 14:34

Просто Канон и Никон не са ориентирани към леки обективи. Г-н Караатанасов ако може да обясните от инженерна гледна точка може ли с такива характеристики да се направят леки обективи и ако може за чий ги правят двете фирми а и не само те толкоз тежки.Материал ли имат в повече по складовете и гледат да го разкарат конструкторите ли им са тъпи та не могат да ги направят леки какво е в крайна сметка.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   02-09-18 14:39

Материал повече имат и да не залежава и затова са такива обективите. Еле пък 600мм [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Просто господин Караатанасов се чуди каква простотия да напише, че вече не са само понитата с безогледалка по-висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   02-09-18 14:42

За мен е удобство. Не заема място. Мога да ползвам и 2-а типа карти - CF и SDHC, които си имам опреди. На една пиша РОУ, другата JPG и movie / ако има/ и ако се наложи бърз печат, някой отнася едната карта.
Така имам и бекъп.

За фокуса по очи и Ltracking-а - при 5дмк4 при по-ниска позиция и дълго снимане - хлапета например на Liveview при бленди 1.4 е точно в окото, не по уши или нос. На серво режим и при ниска осветеност е безгрешно. На -6ЕВ -- тука не знам какво ще е .
Но матрицата няма да е според мен на 6д, а ще е на 5дмк4, което значи тези с 5д3, които искат да сменят - да отиват на РФ.
АФ с-ма на 5дмк4 ДПАФ няма нищо общо с АФ на 5дмк3 - разберете го - от 3 г. снимам нея.
Матрицата е другия +.
Само че пускаш на дисплей да щракаш със силент звук със серво и бърст режим. Аз ползвам при здрач фотосесии, тъмни помещения и при хлапета, щото много шават. Но става много материал след това.

Батерията ще държи часове снимане на лайв вю. /поне на 5дмк 4 е така/.

Сватбар това 28-70 на 2 при 1.5 кг няма да го вземе. То и на фотосесия ще ти умалее ръката.

Видео кодеците са непроменени - АЛЛи, ИПБ. Няма кроп обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 14:48

Не разбирам какво пишете честно казано. Освен че демонстрирате собственото си невежество.

Никон 50/1.8 е 450 грама....това сравнено със 180 грама при Сони има някаква разлика. Та явно може да се направи по-лек 50/1.8. Ама не им е било това приоритет на Никон.

50/1.2 е кило. Предходния 50/1.2 пак на Канон пак с АФ e 600 грама. Дори с адаптер 180 грама сумарно ще е по-лек от кило с 200 грама. Явно може....

Та ако беше приоритет тежестта явно може. Ама явно не е приоритет....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 15:29


https://photo-forum.net/imgs_medium/2018-09/1535891274_E0BB1A4D-76E6-4AA5-B97C-03F62113965C.jpeg



колко е тежко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 16:01

Да сравнавяш обективи по грамаж е доста странно.
Имаш едно кило гъби печурки и едно кило трюфели. Все са по едно кило, ама едното са трюфели, от скъпите, от тези дето струват по 5к евро килото.Имаш и 1 кило 14 каратово злато и едно кило 24 карата, дали са с еднаква стойност, щото и двете са по едно кило.
Същото е и с обективите, Сонито може да е по лек, ама въпросът е в качеството...нъл тъй.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:16

Въпроса за качеството... всеки различно го гледа. Мен отдавна обективите са ми всичките достатъчно остри, но тази мания по резолюции направи 50ките с по 15-20 лещи вътре и кило тегло... абсолютни безсмислици са това.

Новото канонче с 35цата на 1.8 обаче ще става за разходки. 800гр тяло и обектив не е зле, а обектива ако е макро може и доста добър да излезе. С такова цял ден бих снимал с кеф. Не като сега със сонито да сменям 35 1.4ката за 28 2.0 като нямам кратка сесия защото 35 1.4 е 600+гр и с тялото 650гр... минавам кило и 200. Абе искам 35 1.8 :D.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   02-09-18 18:36

Въпрос на вкус. Аз напоследък предпочитам доста лекия 100/2.8 макро на канон. Става за всичко[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-18 18:48

Аз от години предпочитам всичко да е леко [smilie5] имам и бокемания буркани, но ги нося само за кеф когато не катеря планина или снимам цял ден с раницата на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-18 19:09

Какви сте такива кекави хора бре, от 2-3 килограма се плашите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   02-09-18 19:12

Така е, въпрос на предпочитания и нужди. Едни хора имат нужда от кило обектив, други нямат, това не прави единия или другия безсмислен.Примера го дадох заради хората, които явно не разбират смисъла, не толкова от покупката, а от съществуването, на тежкия обектив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   02-09-18 20:34

Откъм размери разлика с 24-105 ДСЛР:

https://s22.postimg.cc/de0yhnmox/Screen_Shot_2018-09-02_at_20.27.38.jpg



Отпред изглед:

https://s22.postimg.cc/yax6mbsfl/Screen_Shot_2018-09-02_at_20.28.35.jpg



The Great Mirrorless War започна [smile], това е. Ако не сте го осъзнали още.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-18 20:41

Интересно тоя 24-105 как се сравнява със Сонешкия. Като размер и като цялостна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   02-09-18 20:44

И накрая първите ще станат последни и мир да има.[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   02-09-18 20:58

Според мен всички ще спечелят:
1/ Сони придърпа доста фотографи -най-вече от Никон.
2/ Канон -ето ти РФ или ако имаш ЕФ обективи с добра матрица и АФ; Няма да се инвестира в обективи на др.фирма и тела.
3/ Никон -поне ще се опитат да спрат теча на верните им фенове.
Очакват се и др. да излезат на ринга с ФФ.
Истинска конкуренция има и е добре за цените.
Като цяло какво по-добре за счетоводството - продаваш и ДСЛР и безогледалки - по-големи печалби като култивираш потребителя да има 2-е тела.

Но никоя от 3-ите фирми няма да остави огледалото.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   02-09-18 21:01

Ако има нещо в което Canon, а и Сони са много добри ... то е маркетинга. Nikon там са светлинни години назад. Ще дам един прост пример от изтеклите спецификации.

Canon R
казват че автофокуса ще е чувствителен при -6 EV (f/1.2, at 73°F/23°C, ISO 100, One-Shot AF)

Nikon Z
казват че автофокуса ще е чувстивителен до -4 EV (f/2.0 lens attached, ISO 100, 20°C/68°F, с пуснат Low Light AF)


Ами ...
-6EV @ f/1.2 и ISO 100 резултира в светлината която ще събереш при скорост на затвора 60 секунди.
-4EV @ f/2.0 и ISO 100 резултира в светлината която ще събереш при скорост на затвора 60 секунди.

Тоест ...... ако дадат спецификацията за f/2.0 тя също ще е -4 EV.


https://i.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/000/157/itsatrap.jpg




Публикацията е редактирана (02-09-18 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   02-09-18 21:07

"Ега ти Форумната Война".... безсмислено, или смислено - не знам...

Във "Форумите и Мейлите" на съответните фирми Производители - едва ли е имало такива дискусии.. ???



Публикацията е редактирана (02-09-18 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: flac   
Дата:   02-09-18 21:21

Но може и да бъркам...
Ако Канон, Сони, Панасоник извадят нещо "читаво и адекватно на НИКОНЯ", то те ще си останат в сферата на медицината и там където са силни...
Май Никон във Фотографския бизнес ( сега ) удариха Греда...???



Публикацията е редактирана (02-09-18 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   02-09-18 21:28

Ако излезе със зимните канонски промоции ще е доста добре. 24-105 R ако е добър колкото EF 24-105 USM II въпреки по-малките си размери ще се замисля да мигрирам към новата система.

За справка втората версия на 24-105 много я оплюха че е по-голяма и не е уж толкова шарп. Обаче като я взех и първото нещо беше: лол контраста е като на твърдак и лол няма флеър и е перфектен за дневни снимки и видео. Автофокуса уж същия мотор ама е много по-плавен при видео.

Така че чакаме вълната от негативни ревюта
както винаги и дано да са повече че да паднат цените и после купуваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   02-09-18 22:12

Каква вълна от негативизъм, като гледам какви неща наизскочиха, сега събирайте парички....за Коледа. За всекиго ще има по нещо от тортата. Тези пък на Фотокината ще се изкефят накъдето и да погледнат, ще има опашки.
Аз се интересувам от матриците. Явно другото е ....
Само за съжаление в Албум Избрано нещата няма да тръгнат нагоре, понеже камерата няма ви помогне.
И настройки и софтуеринг искат адванс познания, това също го помнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   02-09-18 23:55

ЕФ 50ката 1.2 е 8 лещи 6 групи. Тази тук е 15 лещи 9 групи... Явно съвсем друг обектив. Да видим какви ще са резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: dim4o   
Дата:   03-09-18 00:13

Обектив, създаден не за да прави хубави снимки, а за да печели точки по ревюта. Всичките нови ще са така, и Канони, и Никони - "синтетика", но да е остър, много остър, че да бие конкурента. Сегашните Сигми са показателни в това отношение. Най-добре в новите обективи да има инструкция "Как да снимаме тухлена стена и да измерим резолюцията".


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-18 00:35

Не съм на 100% съгласен. Никон и Сони и май Канон имат някои нови обективи направени по-скоро за красиви снимки.

Примери няколко. Сони преди година или вече две пуснаха 85GM и 105 STF а след тях 85/1.8. Тия обективи са направени за красиви снимки много повече отколкото брутална резолюция. Никон имат един 58/1.4 и той е така. Канон 85/1.4 новия май също не е особено голям, но вади красиви снимки дори поставен до 85/.1,2. Абе дори Фуджи 56/1.2 е в тая графа макар там да е малко по-друго.

Фойтландер направиха 40/1.2 който е страхотен и не е никак голям нито перфектен.

Та освен Арт тенденцията има и обратната тенденция - обективи специално направени за красиви снимки - хубави сенки и контраст, красив дефокус, красиви цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 10:53

https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-eos-r/canon-eos-rA.HTM



Вече е официално.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 10:58

Май това е сайта за новата система.

https://global.canon/en/ad/eosrsystem/index.html

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   05-09-18 11:01

35/1.8 има стабилизация, STM мотор и е МАКРО ?!

$3,399 за тялото...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   05-09-18 11:06

И със слот за една карта.
Пълен боклук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   05-09-18 11:14

Айде честито.Сега чакаме превъзбудени коментари колко е невероятна камерата.Е това че е само с един слот без стабилизация и без фокус на дясното очо[smilie5] това не е проблем.От самолет не се вижда.За толкоз пари толкоз се дава.[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 11:16

$3,399 е с 24-105/4

US$2,299 е тялото


Тъпо са го написали .....

Цената е малко над Сонитата....ама нормално Канон си имат име и продават името.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 11:19

RF 28-70mm F2L USM - $2,999
RF 24-105mm F4L IS USM - $1099
RF 50mm F1.2L USM - $2,299
RF 35mm F1.8 Macro IS STM - $499

28-70 е соленко

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   05-09-18 11:20

Става тялото... Макар че повтарят стари неща. Дано с адаптора за по-старите обективи да има небавен автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-09-18 11:28

https://www.youtube.com/watch?v=7WYE_eAzkyY


Ей тука ще гледам евента на Адорама

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 11:32

kvakioh написа:

> Става тялото...

По какво съдиш за това? Кое става?

няма джойстик например....

Е как изглежда инак един Канон с джойстик


http://cdn2.expertreviews.co.uk/sites/expertreviews/files/styles/er_main_wide/public/2016/12/canon-e


и новия


https://4.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/3915362783/5654547424.jpg



поне плей бутона и кофата са на праивлното място. Фуджи и Никон и това не са уцелили....


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: jvader   
Дата:   05-09-18 12:01

Айде.....честито на Канонци!


https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=ZsWZ_ozbQyw

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   05-09-18 12:28

Според последни проучвания направени в харвардския университет, ако на един апарат play бутона не му е отдясно, значи не става. Проучването е проведено сред няколко милиона професионални фотографи.Анкетираните са категорични, професорите също!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 12:45

Явно все пак има фокусиране по око.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 12:53

StraightEse написа:

> Явно все пак има фокусиране по око.

линкче нещо?

Ина§е някой писа как работи системата на Канон и изглежда е доста смислено. Разбрах, че поне 5д мк4 има фокус на очите, но няма индикация дали е заключено око и кое око....



Публикацията е редактирана (05-09-18 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 12:54

Видео представяне

https://www.youtube.com/watch?v=Jwwf9YWnSZI



Ръчния фокус изглежда много яко! -- след 2:30

След 3:50 показват фокуса по очи! Браво!

Следи обекти подобно на Сонитата преди А7м3. Има тих затвор - 5:40 (А7м3 по-различно заключва обектите.

Малко странен ми е бутона на затвора - много наклонен напред идва. Може да е удобно



Публикацията е редактирана (05-09-18 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 13:02

И поне не се изхвърлят, че се целят в хай едн потребителите, а по-скоро в ентусиастите.
В синтезиса вече са го сложили - цената е колкото A7 iii.



Публикацията е редактирана (05-09-18 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 13:08

Представяне на системата

Интересна е доста.

Имат неща да оправят, но поне си казват, че ще се развива и това не е високия клас....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   05-09-18 13:10

Кире,има фокус по око деразй,за теб това е жизнено важно.Какаво значи,че фуджи и никон не са уцелили правилното място за кошчето и плей бутона?Къде пише,че има правилно място? Или щом за теб е грешно,това значи че наистина е така,не знаех,че ти си критерий за тия неща.Много примитивно изказване мой човек.На никон от край време са там тия бутони.Или викаш те се целят в правилното място,ама са го пропуснали.Крив им е мерника.То бива тъпотии,ама чак пък толкова да изпаднеш.
И какво като няма джойстик новия канон?На пълно възможно е аф да се мести и от стрелките,а може да се минава и през бутон,както беше на досегашните сонита...[smilie5] това ще се разбере.Иначе като грип,както и никона,отнася сонито с обиколки.Като гледам и аф се справя много добре,особено като за първа камера.

Ама какво да се очаква от човек,който напусна алфа форума,само защото там се спомена за сонешки обектив,който не бил хубав,а струвал маса пара.Това ако не е крайно здраве му кажи.Маниакално пристрастен си към сони, и затова обиждаш нон стоп останалите марки.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 13:10

Ето и за обективите:

At the Heart of the EOS R System – Optics

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ombre   
Дата:   05-09-18 13:12

StraightEse...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 13:43

Интересно обобщение има в Sonyalpharumors

Явно някъде Канон са обявили, че новата камера е с най-бързия фокус в момента.

Това не знам колко е важно предвид, че всяка година някой щипва по някоя милисекунда. Ама е впечатляващо. Може би по-впечатляващо е, че е фул фрейм и е най-бърз. Последните години най-бързи бяха разни кропки с китаци......

Canon PROS:
– World’s fastest autofocus
– Full compatibility with existing EF lenses
– A cool adapter with drop-in filter (see this cool video by Caleb Pike)
– The new EOS-R lenses are focus by wire and have an extra customizable ring
– The new EOS-R lenses are stunning (50mm f/1.2 and 28-70mm f/2.0)
– It has 10 bit 4:2:2 output just like the Nikon Z
–$2299* for the body only. It will also be sold as a body-and-lens kit with the new RF 24-105mm F4 L IS USM lens for $3399*.

Canon CONS:
– lack of IBIS
– single slot card
– Low battery life: 370 shots
– The EOS R does have eye-AF but only S-AF. (info via Jordan Drake)
– It uses the same “Old” 30MP sensor from the 5D IV (with more phase detection pixels added)
– The cool lenses are expensive: RF 50mm f/1.2L at $2,299, the RF 28-70mm f/2L at $2,999
– Roadmap doesn’t disclose what lenses we can expect
– The dial on the left is just an ON-OFF button
– Canon will not be opening up the RF mount specs to third parties (info via Jordan Drake)
– No AF-C in continuous high drive (slower FPS compared to Sony cameras)
– Still a huge ass crop in 4K recording (1.6 crop). Looks the same as 5D IV. Heavy rolling shutter as well. (info via Jordan Drake)
– 1080p does 60fps and not 120fps
– no compatibility with their EOS-M lenses

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 13:59

Цените на обективите надминават дори моите най-лоши предвиждания [smilie9] За Лките говоря. 35цата е ок за 500 Евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   05-09-18 14:08

Canon PROS:
– World’s fastest autofocus

Какво ви казувах яз на вази!?

Май обаче като динамика ще сък-ва сензора, ако няма коренни подобрения спрямо 5DIV.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 14:09

Доста обещаващо. Много повече ми харерсва от Никона.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kireto_a   
Дата:   05-09-18 14:17

има фокус по око, ама не и в серво, с други думи не може да го следи по око. това го има в разните безогледалки и сапунерки от 10-на години. с него и без него се в г..

по различни коментари мяза, че може да следи обекти само с 3 фрейма в секунда, което е покъртително.

има екран дето може да се гледаш в него, но трябва си купиш 12мм обектив щото с това 1.7 кроп?!

чака се dxo-то, да видим колко е данък дуалпиксел. в 5д4 е около стоп.

но хората си казват, че е за ентусиасти. колко ли трябва да си ентусияст за да си купиш обектив за 7000 лева. 28-70 1.5 кила. то бива напъване, ама...

най-интересни са канон потребителите, масата от които са сащисани, че канон изобщо пускат такова нещо :) и им се обяснава, че нема страшно то е само ако искаш да пробаш нещо ново и не хапе много. даже може и да е от полза. а паника, с която го пускат готвено недоготвено, говори за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 14:27

Сони маниаците са както винаги са най-активните писачи в теми за Канон и Никон. Грозна работа. Що не оставите една тема на нас- другите?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   05-09-18 14:28

Mogila написа:

> Цените на обективите надминават
> дори моите най-лоши предвиждания [smilie9]
> За Лките говоря. 35цата е ок за 500 Евро.

Засега на теория ни убеждават, че ще са по-добри от старите аналози, ще видим и на практика как ще е. Явно ще трябва да се свиква с новите (по-високи) цени. Мениджърите им със сигурност не взимат малки коледни бонуси, все някой ще трябва да ги поеме. [smilie7] Но е факт, че новият байонет отваря врата към обновяване на обективите, а подмяната няма да е евтина. Ако някой е очаквал ценова война между тези хиени - ми се струва, че не е познал.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: pumabg   
Дата:   05-09-18 14:45

ombre [smilie24] Върна ми доверието !

Тая функция с окото явно съм я пропуснал... Ехх пропилян живот...
Очаквам следващите тамапонита да са с фокус по ц.ц. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   05-09-18 15:03

На мен впечатление ми наптрави това - "Programmable control ring", което е заложено във всички нови Л-ки, ама не разбрах какво може да му се програмира.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   05-09-18 15:11

ISO

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 15:12

Можеш да му сложиш каквото искаш да контролира.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   05-09-18 15:15

Може би скоро може да излезе профи братлето Canon EOS RX

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 15:36

Това с ринга е наистина супер. Бих си сложил контрола на блендата там. Въпреки, че и ИСОто ще ми е много удобно да е там.

Има и aдаптер, който има такъв ринг за ЕФ обективите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 16:04

Интеренсо ми е защо пръстените за фокус на другите безогледални не се препрограмират, когато е в АФ режим

Интересно ми е дали Канон са направили manual override като на USM обективите.

Иначе има нужда от тоя пръстен. Другите безогледални имат по 4 контролни диска - исо, бленда, скорост, компенсация и исо. Канонския апарат май има два...

Никон също подобно на СЛР са сложили само 2 контролни диска.

Иначе какво да се сложи на третия пръстен май зависи от режима на ползване. При Сони и 4-те диска понякога са полезни....Този за исо-то обикновено го правя да иска първо да се антисне бутон, за да не го бутам инцидентно



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 16:23

Всичко, заради което избягах от Canon, все още липсва.
4К-то отново е с брутален кроп...добре поне, че кодека са сменили.
eye фокуса - само в сингъл
висок FPS - само в сингъл
silent shooter - само в сингъл
стабилизация няма
120 кадъра само при 720p (Iphone има 240)
6мин филмче ми рекламира, че най-накрая са сложили интервалометър и може да си правим - "stunning time lapses"...в края на 2018?
bullshit

Сякаш слушам иновациите в олимпус пен преди 8-9г.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 16:27

Цена с 24-105 - 6799 лева.

RF 28-70mm f/2L USM - 5999 лв.
RF 50mm f/1.2L USM - 4599 лв.
RF 24-105mm f/4L IS USM - 2199 лв.
RF 35mm f/1.8 Macro IS STM - 999 лв.



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 16:31

П.С.

Лявата врътка изпълнява чутовната функция "On - Off", но затова пък в дясно има незиползваем дисплей. Връщат ме в 2004-та когато само "профи" камерата 20D имаше такъв (и някои никони, заради което, лаиците с канон 350D ни беше яд)

И всичко това с 15% (300$) по- скъпо от А7III
Wake up Canon[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   05-09-18 16:35

А тялото колко ли ще струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 16:35

Едно от нещата, които харесвам на Фуджи контролите е, че всяка врътка прави едно нещо, независимо от "режима", в който снимаме.
Да, има възможност да променяме функциите на много от бутоните, но веднъж настроени, те не си променят предназначението при промяна на "режима".
Затова идеята фокус ринга да прави нещо различно, когато ползваме автофокус не ме кефи. Иначе принципно е хбаво да има гъвкавост.

Помня времената, когато снимах с Никон Д5200. Ако си на "А" врътката отзад ти сменя блендата, ако си на "S", сменя скоростта. Виждаш нещо на улицата и вадиш бързо апарата, за да го щракнеш, искаш да увеличиш скоростта, защото нещото търчи и... "ох, ама аз на какъвв режим бях снимал последно" или респокетивно директно затваряш блендата и скоростта съвсем пада. :D Не е яко.

Мястото на блендата си е на обектива, скоростта си има своя врътка, исото също. Абе чиста работа. Fuji wins! :)



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 16:42

Pac, не фокус ринга. Има трити ринг, който можеш да го настроиш да сменя каквото искаш.

performer, само тялото е 4599 лева.

Адаптера с ринга ще е към 200 долара, а този с филтрите около 400.



Публикацията е редактирана (05-09-18 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   05-09-18 16:47

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Pac   
Дата:   05-09-18 17:11

Ох, докато съм писал са се явили няколко други мнения и не се разбира на кого отговарям.
Написаното от мен беше във връзка с:
"Интеренсо ми е защо пръстените за фокус на другите безогледални не се препрограмират, когато е в АФ режим".



Публикацията е редактирана (05-09-18 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Тед   
Дата:   05-09-18 17:24

Ето ги цените и преордърите кога започват:
Pricing and Availability
The EOS R is available to pre-order from 12th September 2018 and available to purchase from 9th October 2018 with the following RSPs:

EOS R body and mount adapter - £2,349.99/ €2,729.99
EOS R body, mount adapter and RF 24-105mm f/4L IS USM lens - £3,269.99/ €3,819.99
RF 50mm f/1.2L USM lens - £2,349.99/ €2,729.99
RF 24-105mm f/4L IS USM lens - £1,119.99/ €1,319.99
Mount adapter EF-EOS R - £99.99/ €119.99
Control mount ring adapter EF-EOS R - £199.99/ €239.99

Available to purchase from December 2018 with the following RSPs:

RF 28-70mm f/2L USM lens - £3,049.99/ €3,549.99
RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM lens - £519.99/ €599.99

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   05-09-18 17:49

написа:

> Интеренсо ми е защо пръстените за
> фокус на другите безогледални не
> се препрограмират, когато е в АФ
> режим
>
> Интересно ми е дали Канон са
> направили manual override като на USM
> обективите.
>
> Иначе има нужда от тоя пръстен.
> Другите безогледални имат по 4
> контролни диска - исо, бленда,
> скорост, компенсация и исо.
> Канонския апарат май има два...
>
> Никон също подобно на СЛР са
> сложили само 2 контролни диска.
>
> Иначе какво да се сложи на третия
> пръстен май зависи от режима на
> ползване. При Сони и 4-те диска
> понякога са полезни....Този за
> исо-то обикновено го правя да иска
> първо да се антисне бутон, за да не
> го бутам инцидентно
>

>
> Публикацията е редактирана (05-09-18
> 16:10)


Пръстените за фокус на Nikkor Z обективите всъщност са контрол пръстени също и мога да се направят да контролират фокуса или да сменят блендата или да се ползва за компенсация на експозицията. Тая екстра май бая са я пропуснали.

Иначе Канона изглежда нормално да кажем. Контролите и ергономията напомня на EOS-M, която аз като цяло не тача много. Предпочитам тази на DSLR-ите им. 90% от хората с Канон ще го харесат ... мисля, че това е и целта на самите Канон.



Публикацията е редактирана (05-09-18 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   05-09-18 17:50

Значи, Никона го оплюхте и анатемосахте, пък тоя куц кон никой нищо не казва за него.
Очаквах да изригнат Канон при тази жестока конкуренция, но те продължават да се все така нагли!
4К-то отново е с брутален кроп
висок FPS - само в сингъл
3fps в continuous
eye фокус - само в сингъл
стабилизация няма
silent shooter - само в сингъл
120 кадъра само при 720p
Стар, ама стааааар сензор.
Да не може да се отрекат цветопредаването на канонските сензори, ама тоя сензор на не знам колко години е вече и е сигурно с 3 стопа DR под Сони и Никон.
А цените...ми типично канонски...
На това му се вика манджа обери-хладилник. Сложили са квото са имали от предишните модели и нула лева са дали за R&D.
Срамна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   05-09-18 18:46

Е то никон обраха негативите и сега на хората не им се занимава да хранят канон за същите неща :) Тони и Челси не бяха чак толкова критични. Може би хотела на Хаваите им харесва повече от този в Ню Йорк.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Imaginarium   
Дата:   05-09-18 18:48

Ми нещо такова се получи май-май :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: bbfl   
Дата:   05-09-18 19:25

Май наистина на хората не им се занимава вече да плюят... вижда се ясно, че са прибързани тела и на Канон и Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 19:57

Абе не бих умаловажавал труда и усилията на хората с прибързани. Със сигурност има нужда от още любов и внимание за да станат конкурентни камерите им.

За сега са смислени за хора, които имат сериозна инвестиция в обективи на дадена марка. Честно казано по-смислено е за хората с Никон, щото няма как да ползваш никон обективи на друга марка тяло лесно за сега. Хората с Канон могат да ползват временно Сони камера с някои предимства ако много искат безогледално....

Те нещата дето не са изгладени са подобни между двете марки. Смисъл да се повтарят няма особен.

Канон има интересни инновации. Това ме кефи.

Примера е тоя ръчен фокус с потвърждаване. Супер як е. Много добре са го измислили.



Публикацията е редактирана (05-09-18 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   05-09-18 20:00

Стабилизацията на китака е 5 стопа. За чии ти е стабилизация в тялото?
4к е нещо за което канон произвеждат видео камери. Това е фотоапарат.

Бил тежък: телефона е 100грама и има камера, че и 4к снима, цъкай си с него.

За всеки влак си има пътници.

Като цяло може и да не виждаме всеки ден технологично чудо. Но нещата отдавна са на физическите лимити.

Жалко за който не осъзнава че фабрики те в които се произвеждат тези играчки струват милиарди и конкуренцията не води до магически напредък и поевтиняване на техниката.

За разлика от капацитета на никон с тези 20000 безогледалки на месец канон ще почнат да бълват 10тина пъти повече бройки на световен мащаб още този месец. И подобно производство зависи от тонове дистрибутори по веригата в производството на всякакви части.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: agop4o   
Дата:   05-09-18 20:05

За разлика от капацитета на никон с тези 20000 безогледалки на месец канон ще почнат да бълват 10тина пъти повече [smilie5] [smilie5] Да не викат всички японци на ленински съботник.[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:42

Автор: Imaginarium Ти си се объркал нещо. Сензора на 5д4 е поне с 45 стопа по зле от на сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:44

Хахаха какви интересни работи пишете:)

Едно време като бях със Сони нямах горен дисплей и тук всички плюеха, че трябва да има и как профи камерите имат. Сега Сони има а Канон го махнаха и плюенето се обърна и вече е неизползваем.



Публикацията е редактирана (05-09-18 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 20:54

Цената на тялото заедно с адаптер в момента е 2499 Евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 20:58

Xizario добре че си ти да ни покажеш светлината в тунела.

Братле, китак в живота си никога не съм имал. 24-105 L за 2600лв не е китак. Снимал съм с първата му версия за DSLR - ужасен е. Втората казват че е по-зле (не знам).

Да, кило и половина обектив си е тежък, и само човек който никога не е снимал с такъв, може да не отчете...и това на цена 7000лв. GM обективите били скъпи?

4К е нещо, което всички имат дори в сапунерките, а точно канон предизвика революцията за снимане на видео с DSLR, и беше лидер през 2008-ма година. Тогава Сони имаше 2 DSLR-а на кръст наследство от минолта. Минаха ги и ги задминаха, докато Канон се правят на интересни и влагат 4К само в 1D моделите, или го орязват с кроп.

...и не е нужно да виждаме технологично чудо всеки ден, а просто Канон да вложи в последния си модел неща, които конкуренцията ползва от десетилетие.

Canon R - най - добрата камера...за 2014г[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:00

Mogila, айде не се правете на неразбрали. Едно е да нямаш горен дисплей на DSLR с минимално инфо в оптичния визьор, и съвсем друго е в безогледалка, когато на 1см от нея имаш 3МП дисплей с всевъзможно инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 21:04

Ама аз това цялото инфо съм го имал винаги на задния дисплей. За какво ми е бил горен? Като си махна окото от оптичния дисплей на Сони камерата и ми светва задния дисплей с цялото инфо, което искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:16

E и аз това казвам. Не е нужен.
Беше нужен когато снимаш с оптичен визьор без инфо в него

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: farushko   
Дата:   05-09-18 21:19

Канон може и да нямат перфектните технически данни за една съвременна камера, но съм сигурен, че ще извадят по-добър резултат в изображението от Сони. Сигурен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-18 21:22

Цените по нашенско
Тяло - 4600, RF обективи от 1000 до 6000, адаптери - от 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 21:29

Абе как му се сменя режима на това канонче? Видно няма индикации по двете врътки с алена буква А. Ама няма и шайба с режими? Да не е от менюто?

Малеее колко години канонци копаха сонитата за това, че на некс серията режима се сменя от менюто......



Публикацията е редактирана (05-09-18 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-18 21:33

Подозирам, че ще е с бутона mode + някой от селекторите на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   05-09-18 21:35

Е защо да се включва задният дисплей изобщо. На ДСЛР затова държи батерията двойно повече. Аз освен за преглед на снимки не го ползвам за друго, на горния си пише всичко. Според мен много добро решение относно консумацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:41

Вижте, ако ще говорим сериозно, нека да е сериозно...

Стояне, на безогледалките няма оптичен визьор пич, защото няма огледало.
Ако не ти свети или задния дисплей, или електронния визьор, няма да виждаш какво снимаш.
Седни си - двойка![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   05-09-18 21:41

15K е добра цена а хахаха... за тяло, китак и 50/1.2 [smilie21]

Мислъ да... пропусна хаха [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:42

Боже, сега видяш че няма директен селектор за режимите, а се сменя с минимум 2 клика. Не го бях забелязал, защото не съм предполагал, че някой би го спестил.
Epic Fail[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 21:45

Треснат, в интерес на истината, примерните снимки с 50-ката, на 1.2 и то директен JPG са доооста добри

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   05-09-18 21:45

Няма нищо нередно и в Канона и в Никоните. Просто Сони свършиха чудесна работа в това да убедят всички, че трябва да ПРЕМИНАТ на безогледалка.


Всъщност и Канон и Никон, в момента имат преимуществото да предложат на потребителите си най-доброто от двата свят запазвайки пълна съвместимост относно обективите. Все още не разбирам защо трябва да се гледа като безогледалка или нищо друго ... защо да ПРЕМИНАВАМЕ на безогледалки, като можем просто да ДОПЪЛНИМ текущото си оборудване. При Сони има само безогледалки, те само това могат да предложат и трябва да им се признае, че маркетинга им наистина успя да убеди хората, че едното не може да съществува заедно с другото. В тяхната вселена може би не ... но всъщност това е дори по-доброто решение и от към инвестиция и от към фотографски възможности. 5D MkIV и D850 са страхотни камери, за флагманите D5 и 1Dx MkII пък да не говорим. Защо да ги изхвърляме и да преминаваме на безогледки изцяло а не просто да ги допълним (и то ако сметнем, че това ще ни даде нещо повече като възможности) със съответните предложения от двете марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   05-09-18 21:49

написа:

> Боже, сега видяш че няма директен
> селектор за режимите, а се сменя с
> минимум 2 клика. Не го бях
> забелязал, защото не съм
> предполагал, че някой би го
> спестил.
> Epic Fail[smilie23] [smilie23] [smilie23]

D5, D850, 1Dx ... те също нямат. Повечето хора наричат тези камери ПРОФЕСИОНАЛНИ. А селектора със зеленото апаратче наричат аматьорско - помня беше една от хейтърски точки за D750 - щото имал аматьорски селектор и за това не бил истински наследник на ПРОФЕСИОНАЛНИЯ D700

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 21:51

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   05-09-18 21:53

Няма съмнение... очаквах такава цена за 50/1.2. Имам ЕФ 50/1.8 и ЕФ 50/1.4. Ако залитна към 1.2 ще е към старата версия.
За тялото ... май не ми трябва. Поръчал съм си Пецвал 58/1.9 и Войтлендър 10мм, които ще си лепна на а7-цата. АФ не ми трябва. Напоследък използвам основно един Хелиос.

Супер.. спестихме некви пари за бири [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-09-18 22:09

Ами със старата версия на 1.2 тази камера ще фокусира на тъмно като звяр... в това отношение са се престарали :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   05-09-18 22:19

Sohk - работата с кило и половина профи тяло с предполагамаемо още кило и половина обектив е организирана по съвсем различен начин. И трудно би се работило с врътка.
Тук на малката безогледалка, врътка за режимите или какъвто и да е единичен бутон е за предпочитане, особено когато цялата лява страна е ЕДНА огромна безмислена врътка, заместваща 2мм лостче за ON/OFF при "професионалните" камери.

П.С Никон не ме интересуват пич. При канон няма "врътка" за режимите само на 1D серията...казах ти защо[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   05-09-18 22:44

Взех леко да си отдъхвам.Бях решил да си го купя но като чета май яко ще се прееба,че е голяма тояга това тяло.[smilie18]
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   05-09-18 22:48

Врътка никога не ми е трябвала... даже моята беше спекла на 5Д-то. Винаги е била на Av.

А ... както казах, това тяло ще го пропусна май заради липсата на 10мм [smilie18] ... изчаках да видя какво ще пръкнат и реших да се "разширя" малко вместо да аф.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-18 23:55

dpreview за новия Канон


Изядоха бая негативни неща за глупостите дето наговориха за никона....сега много внимателно ...

А може би просто Канон правилно си позиционираха нещата и са дали истински камери, а не полуготови прототипи....или как малко скромност помага

оня косматия

И канон са направили демонстрация на ужасна светлина.....добре, че имат 1.2 обектив

Следящ аф на очите ще има с фърмуер....

Много яка идея да затварят затвора при смяна на обектива. Ще помага за праха да не се лепи по сензора. Ама имащите предвид, че затворите на безогледалните и без друго лесно им се прецакват затворите с боклуци .....



Публикацията е редактирана (06-09-18 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 00:19

Това с врътката за режима май е ОК. На доста камери има бутон, дето се натиска да смениш режима.,

Второ дебилно питане. Входа за микрофона и слушалки се намира от ляво. Обаче и екрана се отваря в ляво. Ако ще се ползва за влогване, това няма ли е да е проблем? Така де кабеляка ще е пред екрана?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   06-09-18 00:34

Защо се плюе повече по никон, а не канон.
Заради PR грешка.
Никон представят и представяха Z като "перфектни и без компромиси" от сайта им и ревютата, като нещо революционно, докато канон говорят за "раждането на нова ситема", която тепърва ще се развива и наблягат на това, че не е за професионалисти.

При кое ще ви е повече яд, ако ви кажа че ще получите ферари, а ви дам бмв. Или ако ви кажа че ще получите бмв със всички екстри, а ви дам само базовия модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   06-09-18 06:19

Ммм.. ако говорим за цяла система да. Новите З обективи са тотал щета, което обезсмисля новия байонет. Очаквах нов 50/1.4 поне. А се получи 0.95 ръчка. Кой век станахме? Щом канон могат на 1.0 преди 20 години... А и тва 0.95 със сигурност е маркетинг... като колите 2.0 бензин :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   06-09-18 08:11

Цените всъщност са доста нормални за белия свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: exobexo   
Дата:   06-09-18 09:20

Първата ми реакция, след като видях камерата "EOS R" беше, че е доста грозноват на външен вид. Зачудих се защо и след още няколко пъти поглеждане на снимките от DPReview мисля, че открих причината. Много незначителна на пръв поглед промяна, направи камерата доста по-добре изглеждаща. Острите ръбове под логото не отиват на дизайна според мен.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-09/1536214554_Canon-EOS-R-sensor.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 11:54

Автор: hotsnail
Дата: 01-09-18 10:10

Ами за сега знаем за -6EV чувствителност на фокусната система, това е зверско. [cool] Ще лови фокус на звездна светлина в пущинака...



Да така е. Камерата фокусира с максимално отворена бленда, независимо на каква бленда снимаш. За това има и смисъл от 1.2 обективи тук. Колкото по-светлосилен, толкова по-добре фокусира на тъмно.

Това така ли е и при другите камери?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 12:18

Nikon фокусира на затворена бленда.

При Сони има една опция дали да прави liveview т.е. дали да симулира крайния резултат. Ако я включиш седи на затворена бленда колкото може и забавя фокуса. Ако я изключиш работи като СЛР т.ею на отворена бленда. На някои модели обаче се държи малко странно.

Това не е техническа новост! Всички ДСЛР-и работят така. На Канон 5д мк4 имаш същата полза от 1.2 обектив.

Проблем има малък, че има стандартна методология за мерене на чувствителността на фокусната система. Стандарта е с ф/2 обектив. Така че сега ако си видиш -2, -3, -4 на някоя друга камера просто добави 1.5 стопа към Канон за сравнение. Така де реално Канона е -4.5EV. Това пак е забележително. ама е твърде селско да кажеш -6EV и после да добавиш с малки букви с ф/1.2 обективи и то само на единичен фокус за неясно колко време на хънтене. Още повече тестовите видеа за сега говорят за много сериозно забавяне на фокуса на слаба светлина....



Публикацията е редактирана (06-09-18 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 12:26

Еми за мен това е най-главното предимство на тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 12:31

Еми да ама не е предимство спрямо 5д мк4!

Виж какво пише в спецификацията на 5д мк4

EV-3 at one central AF point focusing at f/2.8, One-Shot AF, 23°C/73°F, ISO 100

От ф/2.8 до ф/1.2 са 2.5 стопа!!! Демек с 1.2 обектив 5д-то ще заключва без ядове на -5.5EV!!!

Просто селянията по него време в Канонския маркетинг е била по-малко!!!

А отделно с 5д-то можеш да ползваш червените лампи на светкавиците за фокус асистент. Тия неща не работят с безогледалките....

Подобни са сравненията с А7рм3 или Никон Z. Сонито е -3EV с ф/2. обектив. Никона е -4EV с ф/2 обектив. Ралзиката е около 1 стопа. Ама при Сони няма условия да си на единичен фокус например. Просто АФ системата работи надеждно до тая светлина....


Трябва да видим независими тестове и сравнения. За сега можем да очакваме по-добри резултати, но може и да е голямо разочарование заради селските лъжи на маркетинга....



Публикацията е редактирана (06-09-18 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   06-09-18 12:36

В 6д мк2, през лайв вю-то:

-Ако е достатъчно светло, блендата е затворена колкото и по време на снимката.
-Ако е по-тъмно се отваря до максимума.
-Ако пък е прекалено светло (примерно насочиш срещу слънцето)блендата автоматично се затваря, за да предпази матрицата.

По всяко време можеш да натиснеш бутона за превю на блендата и да я видиш в реланата, но тогава има шанс лайвюто да стане твърде тъмно или светло.

Със ф/2 автофокуса през лайв вю-то спокойно се справя нощно време. Очакваме същият перформънс и от мирърлеса им. За 6д мк 2 и 5д мк4 канон не дават точен рейтинг на дуал пиксел фокуса. Но по личните ми наблюдения по-рядко фейлва нощем отколкото средната точка която уж е EV-2. Не бих се учудил наистина да гонят -6 със 1.2


При гледане през визьора не винаги е максимално отворена, понякога я стоп-доун-ва до ф/4 ако таргета е над ф/4 а обектива е 1.4 примерно. Това го прави с цел да се намали ефекта от фокус шифт при фокусирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   06-09-18 12:40

hotsnail, не си съвсем прав за централната точка.

Това че я рейтват -3 на ф 2.8 не значи че е по-добра на ф1.2. Както и във визьора не виждаш никаква разлика с по-светли обективи над 2.8. Огледалцето към фазовия детекшън е малко и не покрива цялата светлина така или иначе, супер светъл обектив не вдига лимита на старата фокус система.

Второ нещо, На никона като му сложиш 1.2 няма да почне да фокусира на по-тъмно. Светлината в матрицата попада под много малък ъгъл, това реално даже затруднява фокус системата на никон и на сони.

Дуал пиксел-ла наистина е класи отгоре и няма лошо че канон са писали истинските възможности именно набивайки тия -6 при 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 12:44

5Д4 и той ли фокусира на максимално отворена бленда?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 12:46

Xizario за DSLR-a мога да се съглася. Другото са си изсмукани от пръстите щуротии....

Със същия и дори по-голям успех мога да ти кажа, че дуал пиксела не е BSI и (1) има много по-голям проблем със светлина идваща под ъгъл, (2) всички знаем от тестове че дуал пиксела има 1 до 2 стопа загуба на светлина, която Канон разпределят като загуба на динамичен обхват и загуба на чувствителност.....при 5д мк4 явно е добър баланса

Фазовия АФ на Сони, Фуджи и Никон ползва много по-малки фотосензори, които са поставени специално за АФ по цялата матрица. Предполагам от там е разликата от 1 до 1.5 стопа в чувствителността.

Ама пак искам да видя реални тестове. Видеата до тук твърдят, че Канона е осезаемо по-зле от Сони на слаба светлина.


ПП Могила всички СЛР-и фокусират на отворена бленда....Ама това дето Xizario казва може да е вярно т.е. че огледалата на АФ системата ограничават светлина до ефективно ф/2.8 и няма как лесно да го оправят...



Публикацията е редактирана (06-09-18 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 13:03

Ами значи това -6 ЕВ с обектив 1.2 си е реално и не е маркетингов трик. Както и ако ползваш 1.4 обективи ще е доста чувствителен фокуса на тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 13:16

Проблема е малък и просто е свързан със това, че има стандарт. Меренето с ф/2.8 обектив също не е стандартно.....

Моята кола дига 0 до 100 за 7.9 секунди по надолнище от 45 градуса и заредена със самолетно гориво и ако я държа на втора (при достигане н а 100 скоростната кутия се разпада но за един тест става..). Да вярно е, ама не се мери така ускорение от 0 до 100, ако искаш да сравниш колата си с други коли следваш методологията....

Сони така можеха да твърдят че камерите им със старите батерии правят 4000 снимки на заряд. Ама трябва да пускаш в серия 10к/с на електронен затвор и батерията да е извън тялото свързана с кабел, за да не прегрява


С тоя 50/1.2 вероятно ще можеш да фокусираш под звездите от стативна единичен фокус и при 23 градуса околна температура върху специалната таблица на Канон. Това по-добро ли е от 5д мк4 или А7м3 или Никон или новото Фуджи не мога да ти кажа.



Публикацията е редактирана (06-09-18 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: fobo88   
Дата:   06-09-18 14:14

EOS R [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 14:21

Супер е да има на Български.

ако някой има някакви контакти с Канон България, дали не може да им предложите безплатна помощ с корекция на превода?

Щото - "Пълнокадрова и безогледална EOS R", "Системата EOS R е идеална за пъргавия режисьор", "изключително бърз и ярък отвор на диафрагмата", "EOS R предлага пълнокадров 30,3-мегапикселов сензор", "Уловете обекта в цял кадър" (някой ако е успявал с половин или четвърт кадър да снима да каже как), "Предлагайки ви интуитивен начин на заснемане, тя може да се монтира към вашата система EOS с лекота и да ви отведе до нови места като фотограф или режисьор благодарение на феноменалния обектив RF и съвместимостта си с гамите EF и EF-S."

и най-култовото е "Пълнок. СЕНЗОР" в самото начало.

Предлагам ако може да ги помолите за заменят пълнокадров с 35мм

На Сони сайта има сходни неща....



Публикацията е редактирана (06-09-18 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-09-18 16:03

[smilie5] [smilie5] Някой в Канон е твърде голям фен на Гугъл Транслейт. НЕщо ме съмнява, че преводът е бил от японски, не от английски. Не може да е чак толкова зле транслейтът.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-18 16:36

Ами наемат агенции и там си има преводачи. Проблема им е, че преводачите не са фотографи и не могат да се справят с терминологията.

Пълнокадров е на Канон. Сони е пълноформатен. Никон също е пълнокадров.

Факт е че подобни думи в българския език няма. Ако я научиш от техния сайт и я ползваш в разговор, ще ти се смеят. На български може простичко да се каже 35мм и да няма спорове. Може и други варианти да има.

Сега гледам сайта на Сони и там има бисери от тип “Повече динамични детайли”. А се говори за динамичен обхват в текста под този бисер, не за повече детайли при заснемане на спорт. Между другото преводача на Сони по-добре оформя изреченията и по-лесно се чете. Няма изречения по три реда, дето не е ясно, каква е идеята. В самите текстове дори термините са добре използвани. Само заглавията будят известно любопитство.

Тоя на Канон е, все едно аз съм го писал. Литературата и българския ми бяха най-слабата част от науките. Дори на английски, когато се старая, пиша по-добре.

А при никон ме съмнява преводача да има завършен 3-ти клас -

“Заснемайте всяко вдъхновение. Светкавични скорости при серия от снимки. Компактност и мощност. Истинска адаптивност.“

Повечето изречения нямат сказуемо. А според познанията ми за граматика - “В българския език във всяко изречение има поне едно сказуемо“. Сигурно това е нормално за поезия или едно две гръмки заглавия. Обаче цели параграфи без пукнат глагол изглеждат доста странно.

ПП и преди съм пускал подобни теми тук и дори си говорих със Сони България. За съжаление при тях сайта се превежда и поддържа централно и не могат да отидат да оправят текстовете. Вероятно и при другите марки е така. Ама не пречи понякога да ги жегваме на тая тема. Може пък да се намери някакъв чалъм да ги оправят.



Публикацията е редактирана (06-09-18 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 16:37

Примерите с 50 на 1.2 са много добри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-09-18 17:59

"9 отвора

на диафрагмата"

От страницата с представянето на 28-70 2.0 канон...

Иначе интересни неща излизат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Myth   
Дата:   06-09-18 18:58

Аз си мислех, че Сонешкия 24-70/2,8 е скъп, то какво да кажем за Canon RF 28-70mm f/2L USM [smilie18] [smilie18] за 50-та на 1.2 няма да казвам....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 19:08

Е как да не е по-скъп като е на ф2?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Myth   
Дата:   06-09-18 19:10

Да бе принципно е така, ама той е дооооста по-скъп :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: mitpis   
Дата:   06-09-18 19:18

hotsnail [smilie24]за мъките на превода



Публикацията е редактирана (06-09-18 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-09-18 19:36

Те определят цената на кило [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-09-18 21:59

За преводите не съм много сигурен какви преводачи се наемат. Като следвал лингвистика, мога да кажа, че лицензиран преводач няма да допусне да пише глупости в ниша, от която си няма понятие. Задължени сме винаги да търсим специализирана помощ, от хора, запознати с областта, в която трябва да превеждаме. Това тук си е чист Google Translate

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: StraightEse   
Дата:   08-09-18 10:34

Никой не ще да плаща за качествен превод. Ето любимият ми пример:

https://photo-forum.net/i/2173132

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-18 15:28

Само EOS R и Panasonic GH имат 10 бита цвят във видеото [cool] A както знаем, това за грейдинг е определящо. Очертава се най-добрата фулфрейм влогинг камера. Номер 1. Както си е редно за Canon. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: sohk   
Дата:   08-09-18 19:13

Те щото влогърите без 10 бита не изглеждат красиви в разхвърляните си стаи.
Nikon Z също има 10bit (4:2:2) но през HDMI изход. Поне чете целия сензор а не е с 1.7x кроп като Канона.
За влогъри точно, EOS-M е доста по-походящата система - малка, евтина и с всичко, което им трябва.



Публикацията е редактирана (08-09-18 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   08-09-18 19:55

Едно по-нормално ревю:
https://www.youtube.com/watch?v=YnmrKfNs7S8

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   08-09-18 20:13

Те щото влогърите без 10 бита не изглеждат красиви в разхвърляните си стаи.
Nikon Z също има 10bit (4:2:2) но през HDMI изход. Поне чете целия сензор а не е с 1.7x кроп като Канона.
За влогъри точно, EOS-M е доста по-походящата система - малка, евтина и с всичко, което им трябва.


Влогърите отдавна излязаха от разхвърляните стаи, имат осветление, фон и си грейдват видеата, снимат с 4к и мрат за автофокус и екран де ходи навсякъде за разлика от сонитата...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: lamerko   
Дата:   08-09-18 22:05

Фуджи Х-Т3 също е с 10 бит, както и 4:2:2 през HDMI. Общо взето всички започнаха да се усещат.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-18 22:39

georgioiv как се ползва тоя екран, ако отстрани има 3-4 кабела? за един приятел питам.....нали е ясно защо на м6 екрана не се върти настрани

А ако си толкова ербап с парата, както пишеш, горе долу всички камери имат HDMI out и външни монитори бол.....

Пък и всичките камери имат Live view през wifi....

проблема хората са си го решили, малко преди да изгледаш актуалните реклами

ПП Сега погледнах и за под 300 лева можеш да си вземеш външен 1080 екран, дето седи отгоре. Дори и на новия Канон ще е полезно ако често ще се ползва....


ППП Якото на тоя екран предполагам е за снимане на ниски неща в портретна ориентация. Ама за повечето други случаи система като на никон, сони и най-добре при Х-Т серията на Фуджи е много по-удобна....



Публикацията е редактирана (08-09-18 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-18 00:08

hostnail: Сонито няма никъде 10 бита цвят, нито през hdmi, нито вътре. Факт. Другото са празни приказки. S3 сигурно ще има, ама ще струва колкото два еос-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-09-18 08:20

Бе всичко е яко... но май ще се издъни на исото. Ще изчакам директно сравнение на исо 100.000 и тогава ще се види кое ще се взима [smilie21]
Къдравият Джаред е изкарал едни семпли, които въобще не ме кефят. На исо 6400 е голяма черга.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-18 09:19

Разгледах ги тия raw-ове. Няма проблем с високото iso, а както винаги при Canon - с динамиката.
Малко тъмно да има някъде и е кошмар.

И на 100 000 iso ще е същото и на 200 iso.

Иначе както и 6D - "пази" цвета при високо iso, има приятен "филмов" шум.

Мен това ме дразнеше много в 6D - не мудния фокус или едната работеща точка за фокусиране, а ужасните липса на детайл и шумове в сенките, дори на ниско ISO.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-09-18 11:04

е искам никакъв шум... при тая работна отсечка шум не трябва да има :) Както при а7 мк3.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-18 11:30

Нали го имам А7 мк3, подобен е шума на 10 000, само че като дръпнеш плъзгача в сенките - всичко си е там...

Снимах една сватбена украса, през деня на 128 000 исо., бутнал съм исото случайно и така е останало, вътре в помещението не съм забелязал, оправих го чак на вън [smilie5]

Та, на 128 000 исо, на А7 мк3, на дневна светлина, в помещение, на 100 % като отвориш на големия монитор - всичко е парцал. Но на екрана на апарата или на телефона е супер [smile]

Сигурен съм, че в светлите участъци, шума ще е същия или подобен на А7 мк3, обаче разликата ще дойде в тъмните.


P.S.
Допълних, че иде реч за А7 мк3, не за 5D mk3



Публикацията е редактирана (09-09-18 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-09-18 12:03

Не знам... ще изчакаме директното сравнение. И на двата може да се закачи един и същи обектив. Тъпото е, че мегапикселите се разминават.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 09:48

поредната наглост

Canon ще пуснат firmware update малко след като телата излезнат в магазина, като в него ще са добавени "continuous eye focus" и "silent shooting in burst"...
Две от нещата, заради които отнесоха голям хейт, ще бъдат добавени в крайна сметка. Хардуера го позволява, ама канон си правят оглушки.
Пазят го за "профи" R-ката дето ще пуснат след няколко месеца.
Измекяри.

...иначе 1.6-1.7 кропа на 4К си остава.
Това с прости сметки значи, че "най-широкото" видео, което любимите им потребители могат да снимат (с нейтив обективите) е със зрителен ъгъл приблизително е 40мм (24-105 X 1.7)[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   10-09-18 09:51

Е добре е, какво ... повече екстри отключват.

не е като да вадят нова камера всяка година, за да пуснат новите екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:01

MixMike, май си пропуснал - всички стари обективи ще работят с преходниците, може да имат малко проблеми (сигурно по-малко от преходниците за сони), но ще работят. Включително 8-15 fish, 10-18 stm, 16-35 L и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 10:03

Няма лошо ве...ама според думите им "започват нова R епоха в историята на Canon".
И без тва им пари под гъза отдавна, да ги бяха пуснали тези неща още с излизането, а не да чакат негативния отзвук и тогава да се направят на щедри.
100% ако не ги бяха нахейтили, щяха да ги пуснат чак в новата камера и да ги рекламират като невиждан прогрес[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 10:07

Kalimas - ти си пропуснал.
Нарочно писах - с нейтив обективи...с преходника е ясно.
Ма щом те кефи 1.7 кроп - със здраве да си го ползваш...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:13

Ами трикове, но показват че слушат потребители те си (което също е маркетингов трик). А и магическия фенер сигурно ги сърбят яко ръцете ще се опитат да направят нещо[smilie5]

добавено с корекцията
П.П.
Е то ако говорим само за нейтив обективи, сони направо заминаха. Чак 2017г. си попълниха нещата с нейтив обективи. А все още ни се хвалите, че най-голямото преимущество на безогледалките е точно преходниците и ползването на всички обективи.



Публикацията е редактирана (10-09-18 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 10:13

Ма щом те кефи 1.7 кроп - със здраве да си го ползваш...[beer]

Аз, пък и всеки втори който има някакъв апарат Канон, си има 10-18 или 10-22. Особено първия си е супер за видео и с кроп 1,7 тамън да не винетира. И започва от 17мм 4к видеото, че и стабилизиран е 10-18. Преходникът едва ли ще спъва някаква функционалност, така че, не виждам драма.

Не че не тъпо да е кроп, особено ако няма какво да стабилизират, та да режат от матрицата, но пък има евтино работещо решение, така че това го зачеркваме като проблем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 10:18

Всичките гледат да цоцат колкото могат.

Ако се окаже, че на изуй гащи отиват нещата им се отскубне нещо от сърце.....

Сонитата защо имат две карти - защото хората с Никон и Канон им казаха, че една карта не стига. Иначе щяха да си спестят усилията....

Сега Канон видяха, че читаво ревю няма да видят без тия екстри и хоп бързо, бързо ги "отключват"


А тука още някой се пенявят, че имало хейт. Няма хейт просто трябва да си поискате нещата, дето Ви трябват.....

Тия фирми следят форуми, ревюта и т.н.

Вярно в английски или японски форум е по-смислено. Ама и тук Канон, Никон, Сони представителствата ще рапортуват в щаб квартирата, че продажби няма да има без тия и тия екстри и ще се замислят малко продуктовите мениджъри... .

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 10:21

А да, замалко да забравя - преходниците на канон (като изключим този със програмируемия пръстен) са просто тубуси с контакти, за да се достигне работната отсечка. Няма нищо друго - 54мм ЕФ и 54мм ЕФ-р с отвор, но различно растояние от сензора. Няма чипове, няма промени в сигналите, няма декодирания и т.н., просто удължител на кабелчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 13:54

Е то ако говорим само за нейтив обективи, сони направо заминаха. Чак 2017г. си попълниха нещата с нейтив обективи.

Ама ти наистина не разбираш. Не ти говоря за сони, мони, никон, микон. Става въпрос, че за която и да е система В МОМЕНТА има решение. Не после, не вдругиден. Дали с пускането са го покрили, или в последствие - няма значение...В МОМЕНТА има!
Всички марки не са пускали пълен набор обективи още в началото, но В МОМЕНТА имат.
Голям % от die hard феновете на канон, може би ще си купят тази безогледалка, но НОВИТЕ потребители ще предпочетат изградената система, вместо да чакат края на 2019 да излезе някой широк L за 2500$. И никон и Канон закъсняха с FF безогледалка...тва си е тяхна работа - резултата е важен. А резултата идва когато клиентите го харесат. А клиентите "харесват" с парите си[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 13:58

georgioiv не става въпрос само за "широчината" на видеото, щото широко видео 4К, БЕЗ ДЕФОКУС мога да си направя и с телефона, а ако искам качество - с олимпус примерно.
Та не ми хвали адската тъмница кроп обектив 10-18, дето е неизползваем ако ти трябва дефокус или снимаш в лоши условия.

Сега имам Sigma 24/1.4 и си снимам като пич на f1.4 и получавам прекрасно видео.
ДА - не е нейтив обектив ( и нейтив ще има в началото на 2018 мисля - GM24/1.4), но въпроса е, че тази сигма, ако я закачиш на твоя EOS R, и ще имаш 40мм



Публикацията е редактирана (10-09-18 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 14:39

georgioiv не става въпрос само за "широчината" на видеото, щото широко видео 4К, БЕЗ ДЕФОКУС мога да си направя и с телефона, а ако искам качество - с олимпус примерно.
Та не ми хвали адската тъмница кроп обектив 10-18, дето е неизползваем ако ти трябва дефокус или снимаш в лоши условия.


Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала.. :) Аз и сега снимам видео с изпилен 10-18 с А7мк3 с преходник MC11, ама няма автофокус. f4,5 хич не е такава тъмница за видео, направо си е ОК, ще си има и дефокус.

Ако искам по-светъл - има 14/2.8L. Въобще имам на разположение пълната гама обективи на Канон. Не е това проблема на апаратчето - че няма да имам ултраширок светъл обектив за видео [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-18 15:51

MixMike това с фирмуера се знаеше още веднага след обявяването.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   10-09-18 16:32

Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала

евала, е това е супер аргумент в спор. Браво.


Mogila - новината е в canon rumors от вчера. Ако ти си я знаел още от премиерата - ашколсун! Да беше я споделил на стотиците ютубъри, които не я споменаха в нито едно ревю[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   10-09-18 16:38

Ей айде бе, баба ти само с дефокус е снимала

евала, е това е супер аргумент в спор. Браво.



Добре, ще го кажа по друг начин - покажи ми свое видео, в което снимаш с широкоъгълен обектив, под 35 мм., с дефокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   10-09-18 16:50

MixMike Тея от ДПревю го казаха веднага след представянето. Но както тоя от руморса е написал, тази новина потъна и малко хора и обърнаха внимание. По важно е да се каже, че горния дисплей е ненужен и че превода е кофти. Та някои неща така потъват.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 17:17

MixMike
написа:

>Ама ти наистина не разбираш. Не ти говоря за сони,
>мони, никон, микон. Става въпрос, че за която и да
>е система В МОМЕНТА има решение. Не после, не вдругиден.
>Дали с пускането са го покрили, или в последствие - няма
>значение...В МОМЕНТА има!

Ама вие си плюхте на всички мантри бре.
Сони като се говореше, че нямало дълги обективи, че им липсват нейтив стъкла, че им липсват евтини стъйла и т.н. - "Тя системата се развива. Нова е. Нали всичко става с преходник. Ще пуснат след време."
Ся друга песен запяхте[smilie5][smilie5][beer]

Конкуренцията започна, от това само ние може да намажем.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   10-09-18 17:28

Конкуренцията започна, от това само ние може да намажем.
И един мармот увива шоколад... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   10-09-18 17:36

написа:

> Конкуренцията започна, от това
> само ние може да намажем.

> И един мармот увива шоколад... [smilie7]

Е да, ама като три мармота увиват шоколада е друго [smilie5]
П.П.
Според мен канон се изхитриха като пуснаха само едно тяло, сега четат какво се мрънка за тялото среден клас и си правят сметка какво, как и кога да набутат в про варианта.



Публикацията е редактирана (10-09-18 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 18:58

Kalimas написа:
> Според мен канон се изхитриха като
> пуснаха само едно тяло, сега четат
> какво се мрънка за тялото среден
> клас и си правят сметка какво, как
> и кога да набутат в про варианта.

[smilie24] Баш това направиха. Това е и умното нещо да се направи.

Канона не е различен мнго от никона ама много по-умно подходиха. Пък и заради някои дребни разлики камерата ми се вижда много използваема и смисллена.

Предполагам, че за хора с 6д мк2 си е добър ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-09-18 22:47

видео

Има нещо хитро тук - като сменяш обективи затвора пази сензора от прах... Елементарно и хитро.

И някои неприятни неща като 5к/с с аф за снимки. И липса на АФ във видео на 120р 720...

Излизат разни скрити неща. Все още си мисля, че 6д2 стана излишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   10-09-18 22:53

Това със затвора се чудя от оня ден хубаво ли е или не е? Май времето ще покаже.

Гледам из БГ дискусиите за Сони и явно мнгоо малко хора внимават как сменят обективи. Демек на много хора камерите им вероятно се пълнят с прах.

А сензора с чисти. Неприятно е но се чисти.

Затвора као се напълни с прах и го пращаш в сервиз за смяна, която не е супер скъпа, но е по-тежка от едно чистене на сензор.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Xizario   
Дата:   11-09-18 09:22

Всъщност 4к в кроп има и плюсове:

- Обективите в центъра са по-остри, по-млако аберации и няма винетинг.
- Цифровата стабилизация.
- Възможност да ползваш обективи за кроп.
- pixel to pixel, без downscale, по-малко ресайзинг, по-добре.
- по-малко видим роулинг шутър ефект.

Ествествено има и минуси, които вече са дискутирани така че ще си спестя да ги пиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   11-09-18 09:47

Приятел, не знам като какъв се явяваш, ама ръсиш глупости във всяка една тема.

Ти кропа от Ef-s обектива го "елиминираш" с кропа на видеото? Евала на такива "математици".
Как точно снимаш с Ef-s обеквиви на канонска FF мартица?
Острота в 4K ти липсва? Дори от китов обектив, проектиран да покрива 18-24MP снимка?
Ролинг шатъра от кой точно кроп се влияе?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stef7   
Дата:   11-09-18 10:30

Има нещо хитро тук - като сменяш обективи затвора пази сензора от прах... Елементарно и хитро.

Бях писал темата Край на Ерата на DSLR! че Сони трябва да направят точно това да затварят затвора при смяна на обективи. И ето Канон са се сетили и са го направили. Поздравления. Сега да видим кога и другите производители ще го внедрят в камерите си.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-09-18 10:35

Освен ако не са някакъв нов вид устойчиви на прах, несчупваеми пердета. В противен случай ще падне яко сменяне на затвори. Те и сега се чупят лесно..

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-18 11:16

Xizario на а7р2 и 3 сериите има 4к в кроп и фул фрейм режим.

От това което съм чел се използват и двата.

Предполагам в бъдеще ще пуснат и фул фрейм режим 4к. 60мп от целия сензор са много данни и вероятно това е проблем за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: georgioiv   
Дата:   11-09-18 11:23

На А7R3 и mk3 има 4к във фулфрейм режим, в APS-C кроп режим и в зуум режим - което е най-якото, всеки твърд обектив ти става зуум обектив от 1 до 1,4 кроп, настройваш си удобно копче и си зумваш плааавно и качествено. Плюс - комбинация от кроп и зум, което дава много цифров зум, и то качествен. Което може да се ползва и за снимки, но трябва да се снима в JPG.

Ама тука темата е друга [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   11-09-18 11:31

Хм, ако може да се разчита на сравнителните тестове м/у матриците... ЕОС-R ще има същото ниво на шум като 5D4, близко до това на Z7 и малко по-ниско от това на 7R3. Кофти, че няма ИСО под 100 като Никона,
така могат да се компенсират 1-2 стопа на неутралния филтър.


https://image.ibb.co/hxKdkU/Canon_ESO_R_vs_Nikon_Z7.jpg



https://image.ibb.co/my34QU/Canon_ESO_R_vs_Sony_a7r3.jpg



https://image.ibb.co/cx9NC9/Canon_ESO_R_vs_Canon_EOS_5_D_Mark_IV.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stef7   
Дата:   11-09-18 13:19

Освен ако не са някакъв нов вид устойчиви на прах, несчупваеми пердета. В противен случай ще падне яко сменяне на затвори. Те и сега се чупят лесно..

Някои хора може би не си спомнят, но преди дигиталните камери се снимаше на филм. И за да не се освети филма при смяна на обектива затвора трябваше да е затворен. Т.е. при всички филмови тела затвора е постоянно затворен и се отваря само за експозицията. Нямам спомени това да е било чак такъв проблем. Даже руските фотоапарати чиито затвори бяха не метални а платнени (щорки) си работеха без проблем.

Т.е. ако не внимаваш и примерно пясък попадне зад обектива и през затвора, проблем ще има независимо дали затвора е затворен или отворен. Това си е до човека не до технологията.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-09-18 13:29

При огледалните апарати затворът е доста навътре в корпуса, вероятността да се напраши е по-малка. Пък и огледалото го пази малко или много.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   11-09-18 13:46

Julius,
струва ми се, че 7РМ3 шуми много по-малко от ЕОС-R на от ИСО 100, съгласно графиката по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-09-18 14:08

По-малко шуми, тихичко яде звездите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-18 14:24

Канон явно са напраивли 3 или 4 или дори 5 абазови исо стойности ....60мп са си 60мп....р3-то и другите сонешки сензори са с две базови иса.

Между другото праивлното сравнение си мисля, че трябва д абъде с А7м3. Все пак един в един ценови клас и по-близки резолюции на изхода са.

Ако ще се слага А7р3 по-праивлно е D850. z6 и z7 още няма финални камери

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   11-09-18 15:20

ZENON написа:

> струва ми се, че 7РМ3 шуми много
> по-малко от ЕОС-R на от ИСО 100,
> съгласно графиката по-горе.

На мен ми прилича на някакви локални пикове в шума на междинните иса!? Предполагам, че ще ги "изгладят" до офиц. им пускане. :) Аз гледам кривата като цяло как се движи.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-09-18 18:55

Това със затворения сензор може да е отделен капак, да не е шътъра. Защото шътъра верно е по-скъп от бърсане на сензора и ако нещо попадне на него...

Иначе за хората не вярващи в развалящите се карти [smilie5] видео

____________________
Автор: Xizario
Дата: 11-09-18 09:22

Всъщност 4к в кроп има и плюсове:

- Обективите в центъра са по-остри, по-млако аберации и няма винетинг.
- Цифровата стабилизация.
- Възможност да ползваш обективи за кроп.
- pixel to pixel, без downscale, по-малко ресайзинг, по-добре.
- по-малко видим роулинг шутър ефект.

Ествествено има и минуси, които вече са дискутирани така че ще си спестя да ги пиша.

____________________
Може за теб да има плюсове тук, но реално изобщо не е така :).

- да първото може да е вярно, но също така губиш много от по-важните х-ки. Затова на м43 не седят добре обективите от фул фрейми.
- цифровата стабилизация така или иначе кропи и кропи от 1.8х кропа, който си има вече камерата.
- поне на RF работят EF-S обективи, но ако ги нямаш си прецакан
- това е тотална глупост, качеството на картината само печели, ако снимаш по-голям размер и смаляваш, това важи и за снимки и за видео. Снимането на 5К или 6К и смаляването в камерата елиминира моарето, намалява силно шума и като цяло няма никакви негативи. Канонските синема камери го правят като снимат 1080... Затова С100м1 има по-добра картина от С100м2
- причината да направят този колосален кроп е вероятно именно ролинг шътъра да. Сензора е бавен, процесора към него също и не може да се справи с инфото от целия сензор. Намаляването на информацията позволява по-бързо изчитане... но не намалява ролинг шътъра, 5Д4 и новото безогледално имат един от най-лошите ролинг шътъри в 4К към момента. Като гледам семпли е по-зле и от А6300 на сони, което си е зле.

ПС видео обясняващо и защо камерата не е тотален брак. Реално това е нещо като никонските зетки - безогледалка за канонци, които не могат да преживеят надписа сони (примерно) върху камерата, която държат и не им пречат чак толкова проблемите, които има. Гледам повечето твърди канонци дето пуснаха ревюта изобщо не могат да възприемат идеята, че камерата може да има фокус по очи и фокусни точки по целия кадър... това ги обърква и не му вярват :). Няма лошо... за всекиго по нещо. Едно е сигурно за мен - това не е революция както го рекламират. Просто по-достъпно 5Д4 без огледало.



Публикацията е редактирана (11-09-18 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-18 23:25

Следващите 3 години три нови обектива за еос-р 2.8 зум обектива обещават

2019 -2021:

Canon RF f/2.8 wide angle, standard and telephoto zoom lenses

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   13-09-18 20:42

https://www.youtube.com/watch?v=YU2ngPExP04



Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   18-09-18 09:23

https://www.youtube.com/watch?v=IwUHBolbCbU


Разни сравнения от Тони

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   18-09-18 09:41

Интересно дали планират кропки за безогледалките си? Според уайт пейпъра EF-M обективите не могат да се адаптират към новия RF (заради по-късата отсечка и по-тесния фланец). А и през последните години
Канон сякаш не показват особен интерес в разработката на EF-S обективи...


https://image.ibb.co/egp5zz/Canon_RF.jpg




Публикацията е редактирана (18-09-18 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   18-09-18 09:48

Май май всичко ще стане ФФ... като напускат "евтини"/орязани модели ще си позволят да произвеждат само ФФ обективи.
Ей го, бюджетен среден формат идва от Фуджи...
Сони също з@ебаха кроп обективите, от време на време по някое зуумче пуснат за видеолюбителите конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-18 22:55

marves написа:
> Май май всичко ще стане ФФ... като
> напускат "евтини"/орязани модели
> ще си позволят да произвеждат само
> ФФ обективи.
> Ей го, бюджетен среден формат идва
> от Фуджи...
> Сони също з@ебаха кроп обективите,
> от време на време по някое зуумче
> пуснат за видеолюбителите
> конкретно.

Днес от Сигма изтече информация за нов 56/1.4 за кроп. Само съдейки по снимката го искам - по-малък е от 50/1.8 за кроп ....как са го направили не знам.

Има си предимства кропа с размерите. А Сони май до края на годината ще пуснат още едно кроп тяло и обектив. Пък и всички Сони ФФ стават на кроп.


Канон правят хубави кропки и би било добре да намерят някакъв път напред. За догодина има планирани две кроп безогледлани камери планирани от Канон според слуховете.



Публикацията е редактирана (18-09-18 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-18 23:10

Техническа дискусия на EOS R

Може да е интересно за хора с по-инженерна визия за света.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 20:49

примери с 24-105/4

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   24-09-18 20:57

Май са се постарали с тоя обектив. Странна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: marves   
Дата:   24-09-18 21:09

Обектива в дългия край на отворена бленда е супер.
Обаче не ме кефи RAW динамиката в кадрите от EOS R... не става за напъване на сенките дори на базово ISO. Типично по канонски традиции.
Фокуса ако е супер ще се продава много, обективите са гот. Гледах RAW кадри от 50/1.2 и той е бижу. Цветопредаването си е канонския гот също.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-18 21:24

Кое му е странно? Канонския 24-105/4 за ЕОС е легенда....

Явно от това планират да вадят заплатките си хората....

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: TPECHAT   
Дата:   24-09-18 23:02

Явно са решили да влизат в сегмента на Лайка. Обектив под 5 Бона да няма [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   28-09-18 11:08

Гледам че ги има телата и обективите в синтезиса и павилиона , някой не ги ли пробва вече да сподели мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-18 11:20

Наличност


Съжаляваме, този продукт в момента не е в наличност, но очакваме да ни бъде доставен.

Можете да получите известие, когато е в наличност или да го поръчате сега, а ние ще Ви го доставим при първа възможност.

Ако поръчате сега, наш служител ще се свърже с Вас с подробности за срока на доставка в рамките на следващия работен ден.



Къде казваш ги има че да ги пробваме?


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: performar   
Дата:   28-09-18 11:32

В сайта , но явно още няма доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-18 11:37

Цитирах сайта, но няма проблем. Мисля, че още е рано.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   03-10-18 07:31

При новите RF обективи външният пръстен си работи като бутон и е много удобно. Можеш да си го програмираш както искаш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   03-10-18 09:39

hotsnail написа:

> ППП Якото на тоя екран предполагам
> е за снимане на ниски неща в
> портретна ориентация.

Именно!

Това най-много ми хареса в ЕОС-а, докато го разцъквах. Нито Никон, нито Сони са толкова удобни ако ти се налага да снимаш вертикален кадър от ниска гл. точка. А на мен ми се е налага от време на време в планината. Опцията, която имаш тогава е от полу-легнало положение да гледаш отстрани на апарата в най-добрия случай... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   03-10-18 13:30

еос-ите отдавна го имат "тоя екран"...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Julius   
Дата:   03-10-18 13:41

Знам, че го имат.
Tук става дума за безогледалните ЕОС-и.
Защото и на тях екрана се върти навсякъде.
Докато на никонските безогледални Z-ки не се върти навсякъде!
На тях екраните се чупят точно като на Сони.
T.e. oграничени са.
Не са fully articulated.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-10-18 18:57

И аз съм правил с напълно подвижен екран някои доста сложни изпълнения от движещ се влак, през прозореца, които биха били невъзможни, ако дисплеят се мърда само нагоре-надолу. Точно тогава до мен имаше един човек с А6000 и той много се дразнеше, че не може да хване моя ъгъл. Така че не знам дали заради по-голяма сигурност не слагат на всички камери такива, но ми се струва, че ако искаш камера за тежки условия, ще вземеш Д5 или Д850, където няма какво да се случи на дисплея. Ако е направен да се вади, защо да не е до край?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: localhost   
Дата:   03-10-18 19:01

Абе добре си е камерата, днеска почти цял ден снимах и първите ми впечатления са положителни [smilie5]

Малко е кофти докато свикне човек с новите контроли, че почти всичко може да се променя и настройва и освен стандартните и от други места може да сменяш настройките.
На тъч дисплея натискаш Q-то и веднага си в режим настройки - това най-много ме кефи. Натискаш съответната и сменяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   19-10-18 11:14

Гледах го апарата, снимах със зуума, но не ми хареса. Щом не запазих нито един кадър и да ми хареса като управление, значи не е моето.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   20-11-18 16:18

Появи се ревю в DP.
Още има какво да се желае от сензора на Канон, независимо от всичко друго.

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   04-02-19 19:32

Някой беше казал, че следващото R тяло на Канон щяло да бъде професионално... е, явно не.

На 14.2 (Трифон зарезан) ще обявят EOS RP


Camera weight is 400g, the lightest full-frame mirrorless camera ever
A side-articulated monitor and a comfortable grip
A new 24MP CMOS sensor. Expect the performance similar to EOS R
No Touch Bar and top monitor but an extra dial
5FPS
Standard ISO 100-40000
Eye AF now supports Servo AF and Video AF
Dual Pixel AF speed is 0.05 sec.
USB-C and headphone jack are available. Battery charging while shooting is
supported
Canon Log, HDMI clean output, and 1.56x 4K crop
Price is about $1300USD for body (We’re really hoping it’s priced this aggressively)

С него ще има и 5 нови обектива:
Canon RF 15-35mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 24-70mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 70-200mm f/2.8 L IS USM
Canon RF 24-240mm f/4-6.3 IS USM
Canon RF 85mm f/1.2 L USM

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 19:38

Виж, с обективите темпото е отлично!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-19 20:33

С тия обективи и предишните реално решават проблема на повечето хора снимащи събития.

Може би един 35/1.4 или 24/1.4 няма да е зле в следващите месеци. 35/1.8 е горе долу ок, но нито е 1.4, нито е малък. За мен е малко безсмислен. Кефи ме, че е макро.

За пример Сони 24/1.4 е с подобен размер и тегло и е 1.4........вярно по-къс е, ама сега 35-ците не са на мода. На мода са широките обективи и широките гледни точки - заради влогърите е вероятно, но такава е модата. Канон и това трябва да гледат. Никон си прередиха пътната карта за да пуснат 24-ка по-бързо....

Интересно е, че Канон ще пускат още по-орязана камера. Явно им трябва време да направят истински работеща камера подобна на 5д и тупкат топката. Ама какво ще режат на и без друго доста орязаната камера? Визьора ли са махнали??? Това само за влогъри ли ще бъде? Не е лоша идея. За любител си е тегаво без визьорче. Аз с голям кеф си купих НЕКС-7 заради визоьра, който нямах на некс-5........

Друго интересно наблюдение - освен 35/1.8 другите обективи са доста едри и тъмни и честно казано не са обективи за безогледален, които си купувам.......предвид и липсата на профи тяло нещо странно седи.

85/1.2 бих го купил де без замисляне на добра промоция, щото тия неща не са евтини......


ПП Друго странно е, че освен в 24-240 и може би 85/1.2 полза от махането на адаптера от предното поколение Канонски обективи май няма да има голяма? В смисъл, че АФ на Канон с новите им ДСЛР обективи е много добър. Сегашните 70-200/2.8, 16-35/2.8 и 24-70/2.8 на Канон за ЕОС са еталон за тоя тип обективи......



Публикацията е редактирана (04-02-19 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   06-02-19 13:27

На мен ми е по-интересно това - "new 24MP CMOS sensor", какво точно ще му е новото. И може би точно заради теста на сензора, да искат да пуснат първо орязана версия.

Въпроса е какво са променили във версиите на обективите спрямо тези за ДСЛР и спрямо конкуренцията. Може канонския 24-240 да е по-лек от сонешкия, по-добра стабилизация и по-малки размери като цяло в сравнение с ДСЛР версиите. За качество съм почти сигурен, че пак ще ги заковат. Абе като станат от слух на реалност, ще се види [smile]



Публикацията е редактирана (06-02-19 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: MixMike   
Дата:   06-02-19 13:58

освен тези 5-те, се споменава и 24/1.2 до края на годината или някъде есента.
Също и профи тяло с голям мегапиксел (изскочи ми от акъла 50+ или дори 60+ Мп)
Та след като 35-цата вече не е на мода (и аз мисля така), светата троица става 24/50/85 и то на 1.2!!![smilie10] [smitten]

оооойх котьооо[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-02-19 08:08

The Best Canon Lens ever Made? The 28-70 F2 RF Lens Review.

Впечатлен от качеството на изображението съм! [smilie24]

(... ако е публикувано вече в друга тема - съжалявам! )


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-19 08:50

Хаха следващия месец като му дадат 85/1.2 или 50/1.2 ще напише 28-70 просто не ми даваше тази визия заради ф/2. Извинявай ама Стив Хъф много големи глупости пише напоследък и всеки нов продукт, който рекламира е най-добрия от дадена марка и дори в индустрията...

За обкетива има и други ревюта, където поне не сипват подобни бисери с чирпак.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-02-19 09:18

Е, писах, че картинката ми харесва, а не писанията, според теб "... бисери с чирпак."

Разгледах ги пак - примерите.
Добри са![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   24-02-19 09:37

Канон правят хубави обективи несъмнено.

За мен 70-200/2.8 е много интересен. Не пише да е Refractive Optics а размера му е направо невероятен.....

Другия дето ми е интересен разбира се е 85/1.2



Публикацията е редактирана (24-02-19 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   24-02-19 12:40

Така се прави... удряш с правата лопата [smilie5]
5 обектива без аналог, добавя се широкия тилт-шифт, също без аналог, и хоп - готова лайф лонг система [shtrak]
Оставяш другите да ловят с трици маймуни... не че не им се отдава... и да чакат сигма да им направи свестен обектив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Арис13   
Дата:   25-02-19 14:43

[smilie5] [smilie5] Всичко е фотошоп, снимай и да не е хубава снимката фотошоп или лайтрум ще оправят нещата [smile] [smilie5] няма страшно

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 14:17

Тази (500$ FF CANON) спекулация на Тони и Челси видяхте ли я ?[smilie5] Размишляват (лафят си нещо сами), 'що канон ще пуснат 500$ ФФ камера и че били тръгнали натам.

П.П.
Арис13, ако всичко е само фотошоп, по-добре да не е канон, вземаш си Сони и снимаш слънцето с 50 000 стопа разлика и вадиш всичко от сенките.[smilie3] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 15:30

> Тази (500$
> FF CANON) спекулация на Тони и
> Челси видяхте ли я ?[smilie5]
> Размишляват (лафят си нещо сами),
> 'що канон ще пуснат 500$ ФФ камера и
> че били тръгнали натам.

На тия лаладжии обръща ли им някой внимание още?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-02-19 16:32

Принципно има логика :) Пазара се свива от долу нагоре заради смартфоните. Тоест от ниския клас камери към високия. Ако пуснеш много евтина камера с голям сензор може и да имаш условен успех.

Те говорят за това че моста м/у телефон и безогледала/дслр го няма. Преди имаше сапунерки/бридж камери/дслр-и.

Сега има телефони и всичко останало почти е камери с големи сензори с изключение на 1-инчовите. Говорят за Камера която по интерфейс се доближава до телефон. Според мен за да има такава камера се иска много добър автоматичен режим + много добър автоматичен автофокус. Сони се доближават все повече до това и е въпрос на време камери като а6400 да стават все по лесни за употреба до момента в който всеки да започне да снима с тях с 2 натискания на бутона.

Така че лаладжии не знам колко са но фундаменталнта идея е че скоро много хора ще могат да снимат с камери с големи сензори за малко пари.

Това се забелязва като тренд последните 4-5г. Преди, дигиталният фул фрейм беше лукс. Сега ... бол камери и обективи за без пари.

Онзи ден гледах се продаваше една система Никон д700 + 17-35Д + 50 1.4Д + 85 1.8Д + какво беше още. Всичко има няма 2000лв.

А7-ците и а7 2-ките на сони се търкалят без пари. ю
Никон д610 се намира и за под 1500лв.

Обективи всякакви :)

Всеки вече може да има всичко :))) Просто никой не го купува вече.
Това предполагам е част от страничния ефект първо от навлизането на безогледалките и второ от свиващия се пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   26-02-19 16:44

Що пък смяташ, че не ги купуват? Това, че никой не се хвали че си е купил ДСЛР Фулфрейм не означава,че не се купуват.

Просто сега е модерно да се хвалиш, че си си купил Сони.

Едно време като снимахме със Сони същите хора ни се смееха, сега се обърнаха нещата. Абе голям смях да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 17:20

Според мен, бридж камерата ще е APS-C безогледалка, с евтини и остри обективи тип 24/2.8 СТМ 40СТМ 55-250стм и т.н. Те ще могат после да се ползват в кроп режим на апарата. И основното нещо което ме води на тази мисъл, е че канон RP има тази опция, а при входно ниво, тия 50-150$ разлика м/у ФФ и Кроп, за които говорят, е по-добре да идат за един светъл обектив като 24/2.8стм или 50мм/1.8. Като ЕОС-М ще остане някъде в тъча.
Ще бъде малко евтино и леко.


И наистина, някой от Канон и Никон ще са първи... Сони за сега нямат политика за евтини и добри обективи, за тях разчитат на други марки.
Абе... ще се види.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 18:34

> Принципно има логика :) Пазара се
> свива от долу нагоре заради
> смартфоните. Тоест от ниския клас
> камери към високия. Ако пуснеш
> много евтина камера с голям сензор
> може и да имаш условен успех.

А като се свива пазарът имаме едно следствие: поскъпване на камерите. За да пуснат Канон този RP и на такава цена, са го направили с много нисък марж и със стари технологии (преизволзван сензор от 6D II, обикновен визьор и т.н.)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 18:58

Абе хора, стига с това как сензора бил от 6д. Вие какво си мислите, че това става за пръв път ли ? Тези компании отдавна са открили топлата вода. Една технология щом си избие парите, след това излиа нова, а старата я влагат в неща за не много пари. Примери бол и то не само във фотографията. Което значи ли автоматично, че не става. Сега ще почнете с това как матрицата на 6д не струвала и т.н. и как Сони имали по-добур ДР - ОК - ако не можете да направите снимка със съвремен ФФ, не мисля че някой друг ви е виновен. Само си пишем тука и сравняваме проценти от интернет. И това ако е фотография, здраве му кажи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 19:14

D.S представи си, че събираш гости. Имаш 100 лева и отиваш за салам. Има двама продавача - Кънчо и Стоянчо. Кънчо ти дава 12 кила салам за 100 лева. Стоянчо ти дава 15 кила салам. Това е простата консуматорска гледна точка. Явно и с 12 и с 15 кила ще се хапнете. А вероятно ще остане и в хладилника за утре малко.

Ама защо да се минаваш с 12 кила ако ти дават 15 за същите пари?

Може ли със 12 стопа да се снима...ми може. Нали хората са снимали и на диапозитиви и още снимат с телефони.

Въпроса е, за какво си харчиш паричките, за които си си късал задника.

Разбира се това с динамичния обхват не е единствен фактор.

Още повече ако имаш сега сносен фул фрейм, който ти върши работа.... от 5д мк2 насам няма кой знае какво развитие....има няколко АФ зони, 50% отгоре детайли при 5дср и подобните 40-50МП камери, 3 стопа повече динамика на базово исо, поносимо исо с 2-3 стопа отгоре.

Та ако си с Канон може би по-добре да си купиш нов обектив. Ако искаш нещо да си купуваш точно сега. А след някой месец ако се съвземат със сензорите да се пазари тогава....

Пък ако ти е писнало има и други системи. ЕОС обективите са използваеми на почти всичко дето щрака снимки.....



Публикацията е редактирана (26-02-19 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 19:33

Това със салама в 99% от случаите, по-евтиния ще има по-малко месо, за сметка на хартия, сланина, пластмаса и т.н. Демек примера не ти е много точен. Канон имат с какво да се похвалят, като фотография, като обективи, като тела. Това че сони ми дава кило кремвирши отгоре не е фактор, поне за мен. Аз даже не снимам с Канон, но ми е смешно как в тема за Канон, веднага идват "табличарите" и почват да обясняват как някой не става и как ДР-то на сони било в небесата. Човек, който не е снимал никога, даже може и да им повярва

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Kalimas   
Дата:   26-02-19 19:36

Охльове ето ти още една гледна точка - от тези 12/15 кила, ако мога да изям само 10, а другите ще ги хвърля - Все ми е тая дали ще хвърля 2 или 5, даже 2 изглежда по-екологично.[smilie18] [beer]

io_bs
>За да пуснат Канон този RP и на такава цена,
>са го направили с много нисък марж и със
>стари технологии (преизволзван сензор от 6D II,
>обикновен визьор и т.н.)

Това е идеята, съчетали са стари технологии с цена като за тях. Реален конкурент му е Сони А7 2 и скоро цените ще им се поизравнят.

Затова пък обективите...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 19:40

D.S извинявай, ама това което си написал са пълни глупости.

Ако нямаш аргументи няма смисъл да бълваш щуротии.

Не става дума за таблици. Таблици не гледам от години....


Kalimas горе долу това имах в предвид! А защо да купуваш 12 ако вече имаш 11 в хладилника?

Когато ти трябва повечко салам, щото примерно гостите ти искат да похапнат по-богато, ще му мислиш.......



Публикацията е редактирана (26-02-19 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Synthy   
Дата:   26-02-19 19:44

RP е новият нисък клас на Канон. И като за такъв ще дава много за парите си. Идеята му е такава. Който иска повече - купува R. Голема работа, че имал "калпав" ДО. За малко пари купуваш много камера с добро количество налични обективи. И поради тази причина ще се продава много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: io_bs   
Дата:   26-02-19 23:35

Така е, за парите си е отличен. Никой не очаква той да има най-добрия сензор, изработка, визьор или каквото и да е.
А това за преизползването на сензорите не го изказах като минус - Канон използват същия 24 мп сензор в дефакто всичките си кроп тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   27-02-19 01:25

И как очакваш да се аргументирам ? С тестове и таблици ли ? По какво ще познаеш динамичния обхват на един апарат. Като недоекспонираш, преекспонираш и после се мачиш на плазгачите да вадиш сенки ли ? Ми това че ни си си експонирал кадъра си е твой проблем. Ок, по-назад са от конкуренцията, чудо голямо. Какви щуртии бълвам ? Канон имат обективи за всичко и всеки, камери също, в бизнеса са отпреди мен, за теб не знам :) Ето ти аргументи. Това че хората тука са слепи и само тяхното е добро не е мой проблем. Снимал съм оле мале със сичко ( Без Пентакс) и доста видео камери. Видял съм кое как. А твоя аргумент че Канон РИП не става какъв е ? Шото тука не сме месари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   27-02-19 09:32

Самото сравнение на фототехника с месо, противогази, коли, плодови презервативи показва консуматорско отношение, чисто техническо зубрене...Няма душевно отношение.
Аз лично се отказах от Канонските ФФ безогледалки, защото наистина не предлагат поне толкова, колкото и другите тела-консуматив матрица марки.
Евентуално, като пуснат някой с 36МПикс и нагоре ще го гледам, макар че при DSLR 50+ не е толкова интересно като матрица и постижения.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   27-02-19 10:32

Всеки сам си преценява. Парите са си негови :) Но в този форум вече всичко е някакво сравнение, тестове и хейт. Реално, в реална ситуация никой не срявнява нищо, а само си мерим матриците :) Аз на Канон не одобрявам обективите. Хубаво, показаха че могат, но за мен идеят на безогледалката е компактни, качествени обективи на добра цена. Реално на никой не му требват обективи на 1.2. И на 1.8 с хубава матрица с в джаза, всичко друго е изфърляне. Ок - 85/1.2 звучи добре, но до там. За чий ми е педесятка, дето тежи кило. Затова продадох тухлите и си взех Fuji. Матрицата има по-малко ДРДР от ФФ, но хич не ми дреме [beer]



Публикацията е редактирана (27-02-19 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   27-02-19 10:44

D.S. Всеки си има различни нужди. Аз съм съгласен да мъкна 1 кило 50ка на 1.2 след като ще имам страхотни резултати благодарение на нея. Още повече, че апаратът ще фокусира на тзмно с този обектив много по добре от всичко до момента от всички марки.
Това, с което не съм съгласен е да дам 5000 лева за него :)

Стига с тоя динамичен обхват, че вече ми се повръща да чета едни и същи глупости. И поне като говорите за разлики, допълвайте че става въпрос само до исо 400.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: victory13   
Дата:   04-03-19 23:17

На гОдина рф 14-21/1.4.... туше [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   04-03-19 23:29

Могила сензорите на Канон по никоя метрика не могат да се мерят с конкуренцията. Това е. Хайде стига си разтягал локуми и откровенни лъжи. Ако ставаха сензорите на Канон нямаше Канон да са на второ място във фотографския бизнес, нито президента им щеше да говори, че половината им бизнес ще изчезне следващите 16 месеца.....

Ето ти оценка на шума и както виждаш зле е работата сравнение със Сони. Много зле....на нивото на кропка модерна са канонските фул фрейми. По-добре х-т30 си купи вместо изостаналия R ако гониш качество на снимките.

D.S ако е взел от новите фуджита, не само му е по-леко, ами и снимките му са същите.....

Това е заради дуал пиксела. Няма накъде да се развиват. Докато го махнат дуал пиксела, така ще изглеждат сравненията.

Хайде да не Ви бъзикам за невероятната батерия и единия слот за карти и ергономията на еос р...Вие си знаете. Знаете си и как Канон направиха вече втори наследник на 6д мк2 и нито един на 5д серията.....

Само ми кажи за чий ги хвалите?

http://photonstophotos.net/Charts/RN_ADU.htm#Canon%20EOS%20R_14,Sony%20ILCE-7M3_14

ПП с оптиката явно много по-добре се справят от телата. 70-200/2.8 е уникален. Що не се скъсвате да го хвалите? ...и да новите обективи са по-скъпи. По-малки серии планират, повече инвестиции трябват и цените са нагоре яко. Да не е по 2 но на натам отиват.

Между другото много се изкушавам да си купя 50/1.2 от ДСЛР серията на Канон. Хубава картинка има. Не е бръснач явно на 1.2 ама това ли е най-важното? Не е кило. 580 грама е. Подобна е на Сигма арт 35/1.4. Лошото е че трябва да диря новичка сигурно....но пък цената е доста по-разумна


ПП между другото и Сони и Фуджи си изнесоха тяхната доза псуване от клиенти и потенциални купувачи и се научиха да правят хубави камери и обективи. Канон и никон буквално се гаврят с клиентите си, а Вие продължавате да им се радвате....канон преопаковат частите от 7 годишна камера в по-евтино тяло, като отделно махат най-скъпите СЛР детайли и Ви правят 200 лева отстъпка на което трябва да се радвате....е айде по-леко....



Публикацията е редактирана (05-03-19 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-03-19 09:47

Нищо не съм хвалил.

Лъжи и глупости пишеш ти. Всичко извърташ когато и както си искаш. Все пак те чета от доста години за съжаление. Май с годините ставаш по-зле. Не знам защо.


И както Д.С. написа за такива като теб в твоята тема за канон Р :

"Автор: D.S
Дата: 25-02-19 15:29

Народо-психология, колега. Българите сме си хейтъри, колкото и да не си го признаваме, затва сме и на такова дередже :) Има си и шопски лаф, всеки го знае"

Като не стават защо пишеш изобщо в теми за канон че си и от най активните дори? Даже сам си пускаш теми? Те нестават. Не си губи времето. Бълвай хейта на друго място. Не искам да ти чета постовете, а искам да посещавам този сайт!

Беше ми интересно колко активен си всъщност в темите на Канон- в тази тема само имаш 63 поста. Най-активния! Това са 17% от постовете. В темата за Сони a7 си на 7%. Що така бе човек?Осъзнай се малко де.



Публикацията е редактирана (05-03-19 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 16:50

Могила няма грам хейт. Престанете да слагате политически лозунги във фотографски форум.

За да ме разбереш нека така да ти поставя нещата:

1. Искаш ли качествено 4к видео без кроп с профили и т.н.?
2. Искаш ли редовни обновявания на фърмуер?
3. Искаш ли работещ АФ?
4. Искаш ли нормална батерия издържаща 1000 снимки?
5. Искаш ли два слота за карти ако недай си боже стане инцидент с едната?

Как да стане ако продължавате да купувате боклуците и да им се радвате обявявайки всяка обективна критика за "хейт".

Аз също се дразня като ми плюят камерата. Обаче напоследък осъзнавам, че е било за добро.

Сони, Канон и другите магарета разбират само един език - реализирани и пропуснати продажби, загуба на пазарен дял, финансови загуби и печалби. Единственият ни инструмент на клиенти е да не купуваме недовършените продукти или ако много ни трябват поне да казваме ясно какви са проблемите.......

Та недей да ги оправдаваш Канон. Те могат и по-добре да се справят. Ако ти като клиент го изискваш, те нямат избор и ще трябва малко да се напънат, за да ти приберат спестяванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   05-03-19 20:38

Ти си писач, а не четач. Изобщо не четеш какво пиша.

Нищо не съм хвалил. На нищо не съм се радвал. Не съм си купил тези модели-имам си добри камери, които ми вършат работа.

А сега по твоите въпроси.

1. Не искам 4к Видео.
2. Не искам обновявания изобщо.
3. Искам работещ АФ.
4. Батерията ми е все тая.
5. Безразлично ми е дали имам два слота или един.


Искам сега ти да ми отговориш защо си най-активния в темите за Канон. По-активен от в темите за Сони.



Публикацията е редактирана (05-03-19 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: BXMarkov   
Дата:   05-03-19 21:40

hotsnail, ако влагаше тези непрекъснати усилия в подобряване на фотографията си, щях да те приветствам, но да повтаряш едно и също като Кришан за краставицата независимо от темата.... И не знам дали ще повярваш, но за много хора не е най-важното 4к видео, фокус по очи, яка батерия и два слота, а ти в общи линии с леки вариации на тема динамика това си повтаряш. Интересно ми е дали ще повярваш, че с хубави обективи и тяло 2010 година може да се снима всичко не по-зле от което и да е ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-19 22:46

BXMarkov прав си. Аз съм сигурен, че и с лайка 6 и дори с Лайка 3 могат да се направят невероятни снимки. Даже има останали доказателства тук там. Този въпрос го дискутирахме не толкова отдавна. За новите модели въпроса е дали за дадено количество пари ти дават подобно или по-малко от други предложения. Канон ти дават по-малко от другите марки в телата. Защо би си дал парите?

Прав си, че трябва да намеря време и организация в която да имам повече време за снимане и редактиране.

А защо пиша тук. Ами честно казано интересно ми е какво правят всички марки. Кефя се на техниката. Дори на канонските хубави обективи се кефя. Дори тия за ЕФ мога да ги ползвам и съвсем откровено им се радвам. (Взех си един преди седмица и съм супер щастлив и силно впечатлен)



Публикацията е редактирана (05-03-19 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Mogila   
Дата:   06-03-19 09:27

Аз питам защо си много по-активен в темите за Канон, от колкото в темите за Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: uri64   
Дата:   06-03-19 10:06

В темата за новите никони е само около 8% [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: D.S   
Дата:   06-03-19 17:57


Hotsnail, мисля вече сам си разбрал, защо Канон са там където са, със скапания дуал пиксел, без фокус по очи и други тем подобни тъпотии - ХОРАТА правят обективи - Да. За мен това прави една система. Кат няма какво да навинтя отпред, ми дреме колко пиксела и дуал Афа има. За спорт, за работа, wilflife, портети, пейзажи, абе за каквото се сетиш имат уникални стъкла. Сам си го написал. Сони имат най-дървената ергономия EVER, само това мен ме отказва от тях и ми дреме че гледат на очи :) Друго могат и да имат, но око да види, ръка да пипне за казали хората

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: kvakioh   
Дата:   03-06-19 10:22

35/1.8 IS macro e супер, нещо като уникално универсален- добри мм, с макро, стабилизация, портретно, пейзажно, всичко в едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: ZENON   
Дата:   04-06-19 02:04

Понеже стана дума за динамика (без да влизам в полемика), може ли някой да ми обясни как може да бъде заснета сцена с висок реален динамичен обхват, без загуба на динамика, без артефакти и шум при обработка. С един кадър.
Въпроса е риторичен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови безогледални EOS
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-06-19 10:49

със зинар 18 х 24 сантиметра[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »