Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: victory13   
Дата:   22-08-18 10:14

Може би е редно да тръгнете обратно на планираното - помислете първо за обектива/ите, който ще ви послужи за целите. След като установите това, изберете светкавицата.
И каквото остане, ще дефинира тялото. Базара е опция, без светкавицата според мен, но много, много внимателно!

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-18 10:16

5d mk3 ще е сложно чисто нов. Иначе за събития и сватби най-евтина комбинация от 2бр. обективи е за близо 1000лв втора ръка. Една прилична светкавица е 200-250лв. Ново тяло и обективи втора ръка. Иначе за ново към 2000лв преко сили за 2 стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: quazimodo   
Дата:   22-08-18 12:54

За професионална работа, тяло и светкавица само от магазина. Колкото и да са залухави нашите сервизи, по-друго е да може да се разчита на някаква поддръжка и гаранция. Ясно е, че и топ обективите на Канон се ползват за работа, но все пак са И здраво направени та обектив втора ръка е по-приемливо.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Eye_Contact   
Дата:   22-08-18 13:07

Щом няма да снимаш видео взимай 6Д първата версия държи на тъмно фокуса му на тъмно на централна точка е по точен даже от 3ката .И го казвам като човек който снима 4 години по клубове в най различни светлинни условия .Взимаш си една CANON светкавица всички годокси модокси са компромис няколко обектива и си ти .
В момента съм притежател на СОни А7III камерата е добра за видео и главно за това я ползвам ,но за снимки не ме кефи и си пуцам с канона и фуджито .

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: bbfl   
Дата:   22-08-18 16:59

Автофокуса особено C-AF е трагичен на 6D II, така че ако смяташ да снимаш движещи се обекти, ситуации с ниска осветеност и бързо реагиране на AF по-добре 5D III.

Може сам да видиш резултатите от тестовете на колездач в движение снимани с 6D II в dpreview, почти половината фокуса бяга, където си иска.



Публикацията е редактирана (22-08-18 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: victures   
Дата:   22-08-18 18:43

5D MK III е предпочитан от повечето хора снимащи сватби. Има два основни плюса - със сигурност е доста по - солидна камера от 6D MK II и ще издържи на много повече натоварване, както и двата слота за карти, които също не са за пренебрегване.
Шестицата има доста по издръжлива батерия и още две три благинки, но за мен този апарат е по - скоро да го закачиш на статив и да си джъткаш пейзажчета и таймлапсове.
Цената на 5-цата е по - висока, а пък моделът е доста стар?!?!
Ако аз снимах сватби и имах такава дилема, то бих си взел 6D първата версия(нов струва 2200 лв.) и за останалото от сумата два хубави сватбарски обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: bombastik83   
Дата:   22-08-18 22:50

Някък си клоня към 5d mk III,но реално погледнато,както написа колегата " LorDDemoniC" - цитирам (Като човек с 1200д авторе минаването на 5д м3 или 6д м2 ще ти се види голям и прекрасен скок, няма да сбъркаш с която и да е камера),мисля,че най добрият вариант за мен в момента съобразявайки се с бзджета,с който разполагам е 6d - първата версия плюс някои по читави обективи и светкавица.
Ако съм в грешната посока наистина моля поправете ме!

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: bbfl   
Дата:   23-08-18 00:09

Тъкмо щях да напиша, че първата версия на 6D е с по-добър AF от Марк 2, така че за момента добре си се насочил ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   23-08-18 08:18

bombastik83 на 6д първата версия можеше да се фокусира идеално само на 1 точка (средна) според моя скромен опит ... Намери си 5д до 50к кадри и си свиркай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: kvakioh   
Дата:   23-08-18 08:24

5D mk3 на малко кадри втора ръка и Sigma 20-40/2.8 + някой друг по-дълъг, светкавицата само да е нова и нещата се подреждат. Толкова като предложение от мен. 6D-тата и двете версии-ок, но ще е една идея по-бавно. Втора ръка техника не бива да плаши, само иска малко време да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: suggs   
Дата:   23-08-18 08:59

Преди време и аз се чудих между 5D MkIII и 6D. Питах приятел, който има и двата, и снима точно сватби, кръщенета, портрети, и др. подобни. Той ми каза: "За всичко предпочитам да ползвам 6D-то. Не съм се отървал от 5D само заради двата слота за карти. Като снимам сватба, трябва да имам бекъп, защото ако едната мемори карта се прецака, няма да има какво да дам на младоженците".
Помислѝ по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   23-08-18 09:07

Разгледай тази тема. https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1631428&t=1631428
Преди време се чудих какво да купя, благодаря на колегите, които ме насочиха към Canon 5d mark 3 - страхотна камера. Чак след 2 години си взех и едно 6д, но да го ползвам само за улицата и екскурзии, защото въобще не може да се опре на Canon 5d mark 3.
Това ти го казвам, защото гледам, че сега си се насочил към Canon 6d.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: tbby   
Дата:   23-08-18 09:29

Авторе, трябва да знаеш, че тук повечето не снимат с техниката си, а само лъскат с нея, така че мнението им не е натрупано от опит, а от четене на тъпи ревюта из интернет [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   23-08-18 09:36

написа:

> Разгледай тази тема.
> https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1631428&t=1631428
> Преди време се чудих какво да купя,
> благодаря на колегите, които ме
> насочиха към Canon 5d mark 3 - страхотна
> камера. Чак след 2 години си взех и
> едно 6д, но да го ползвам само за
> улицата и екскурзии, защото въобще
> не може да се опре на Canon 5d mark 3.
> Това ти го казвам, защото гледам,
> че сега си се насочил към Canon 6d.


Пълни глупости.Минимални са предимствата на 5d mark 3 да не кажа,че в някои случаи фокуса на 6-цата е по-добър.

От опит го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: victures   
Дата:   23-08-18 13:10

На тъмно със сигурност 6D-то се представя по-добре с висока динамика и ниските нива на шум.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: localhost   
Дата:   23-08-18 14:47

Колко пари е 5D III на старо? Че гледам 1Dx-a е паднал до около 3000 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: kvakioh   
Дата:   23-08-18 14:49

1500-2500 според състояние и брой кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: metodiev_martin   
Дата:   23-08-18 16:43

Къде го видя това 1Dx за 3 000?

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: burningice   
Дата:   23-08-18 20:54

Снимал съм с 6D u 5Dmk3. Усещането на 5Д е като на по-здрава машина, затвора щтрака по-мазно, но снимката повече шуми и има повече провали на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: nsirakov   
Дата:   24-08-18 01:52

[shtrak] аз съм доволен от 6д-то ми.., вече 5 години не ме е предало.. Ако не си човек, който да работи ИНТЕНЗИВНО профи ангажименти, и ако парите не си ги намираш на улицата 6Д е перфектният фул фрейм.

От опит мога да кажа само един недостатък, 10 мин на проливен дъжд са достатъчни да влезе влага в апарата и да се запоти визьора... но 10 мин пред парното в колата бяха достатъчни да е пушка отново.. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Grimjaur   
Дата:   07-12-20 10:05

Имам въпрос - струва ли си да взема 6dmkii със счупена ключалка за обектива? Колко горе-долу излиза такъв ремонт? Счупено е самото копче, заключването работи.

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: Yog   
Дата:   07-12-20 15:08

Със закъснение осъзнах, че това е тема от 2018 г. [smile]



Публикацията е редактирана (07-12-20 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: uri64   
Дата:   08-12-20 00:15

Yog написа:

> Със закъснение осъзнах, че това е
> тема от 2018 г. [smile]
>

>
> Публикацията е редактирана (07-12-20
> 15:50)

Освен че темата е стара, тя е и бизсмислена. На въпроса "6D MK II или 5D MK III" може да се даде само един отговор и той е "Което и да е Сони!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 6D MK II или 5D MK III
Автор: kita   
Дата:   08-12-20 10:15

Колега bombastik83 един съвет от човек с опит: МНОГО ПО-ДОБЪР ИЗБОР от тези двете камери за които се колебаеш е Canon EOS 5Ds даже спокойно може и да е без "R" накрая. ВСе още можеш да я купиш НОВА камера с около 100-200 лева (или евро) по-скъпо от 6Д м2, а това което ще видиш след натискане на копчето ще се чудиш ти ли си го снимал. За това което ще го ползваш някой ще каже, че 50Mpix. са излишно много, друг, че е стар модел... а разбирачите от характеристики кой знае какво ще измислят...
P.S. поразрови се в сайтовете на големите лаборатории (напр.: dxomark.com) кои обективи са най-подходящи за това тяло. Малко хора в този форум знаят, че за добра оптимизация на снимачния процес е необходим подбор за всяко тяло - съответния обектив!
За останалото има фотошоп...

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: youstolemyheart   
Дата:   08-12-20 14:05





Публикацията е редактирана (08-12-20 14:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »