Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: compur   
Дата:   11-08-18 10:55

Пробвайте PhotoMechanic. Може и да ви допадне?

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: Фей   
Дата:   11-08-18 18:41

Отделих няколко клипа време за PhotoMechanic, заинтригува ме, кефи ме колко е бърз, обаче не видях има ли шанс да се обработват кадрите с подобни инструменти като в Лайтрум и случайно има ли връзка със СмъгМъг? Пробвах да видя в нета, не намирам отговор. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: kireto_a   
Дата:   12-08-18 14:47

https://www.phaseone.com/en/Online-Store.aspx

цаптурето са си повервали - 180 евро абонамент платени за година или 350 на веднъж(120 на година за ъпгрейд).

и за сони вече не е далавера. безплатната версия и супер скопена, а про-то е вече 99 евро и 69 за ъпгрейд. преди беше 49 и 29. но тук в момента, в който земеш нещо дето не е сони и си в джаза.

а това, че са по-бързи са си легенди. работят си еднакво бавно, щото колкото и да се въртиш гъза си е все отзад и всяка една промяна води до преизчисляване на всичко. и освен в цаптурето да работят некакви гении, не виждам как ще накарат нещото да работи по-бързо. даже при показване на кадър от 50% на 100% лайтрума се оправя по-добре.

след априлския ъпдейт на лайтрума няма и разлика в цветовете - до сега се пулих на едни и също кадри с двете програми една до друга и освен, че в цаптура са с една идея по напънати(съвсем леко повече наситеност, кларити и малко повече шумоподтискане; хората са малко по-розовки) в настройките по-подразбиране разлика няма. даже адоби колор ме кефи повече, някакси по лицата цветовете са по изравнени и не дразнещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-08-18 15:28

Обмислях варианта за още една плочка DDR4, да станат 24 GB, но не мисля че проблемът е в РАМ-та.
Сега впечатление ми прави, че когато пусна каталога със снимките, рамта, която лайтрум е не повече от 1.5Gb+ всички останали процеси, използването е между 35 и 60%. Само за сравнение, натоварването на процесора когато правя нещо в режим Develop стига до 88% само за Лайтрум (i7 6700k 4.2GHz) [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: imitev   
Дата:   13-08-18 15:47

Лапа ресурси гадината [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: sirkhann   
Дата:   19-08-18 21:12

Силно съм вчепатлен... Не бях пускал бозата от месеци, а Lr-то никога не съм го харесвал така или иначе. И се разглеждам снимките на диска, та по едно време виждам, че ми отваря X3F raw файловете от Sigma-та, без да се замисли дори... И ги отваря добре! [smilie10] Какво са правили тия????

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: uri64   
Дата:   20-08-18 01:09

Е то щом Лайтрум-отваря сигменските роу-ове значи и АЦР а ще може. Интересно и без това имам едни гигагабайти от едно куатро, от миналата есен дето не съм ги пипал, че не ми се занимаваше със софтуера на Сигма. Трябва да се пробва.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: uri64   
Дата:   20-08-18 10:18

Тесла! Или ако някой предпочита - тЕсла! Lightroom, а също и ACR НЕ отварят Х3F файловете от Quattro. Пробвано с последната актуална версия на Лайтрум класик от абонамента за Фотошоп. Всичките апликаци са надлежно ъпдейтнати. ОС-а е Уин 10 (лицендиран и надлежно ъпдейтнат). Отделно инсталирах и облачната версия на Лайтрум, но тя изобщо не тръгва, а всеки път крашва и ми предлага да пращам рипорт до Адобе. Хич и не смятам да се езанимавам повече с тая бъгавиня! В някакъв форум прочетох, че снимащите с Куатро можели да си ъпдейтнат фърмуеъра, за да можела Сигмата да изкарва днг файлове, които да се обработват с Шоп/АЦР или Лайтрум. Е, не! По-голяма мотика и от борбата с х-транс.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: marves   
Дата:   20-08-18 11:35

Аз заради това се отказах от DP Merrill серията... RAW редактора е трагедия и трябва сериозна заигравка с нацелване на баланс, рязкост, контраст... докато абсолютно всяко бутане на настройките отнема няколко секунди, за да се визуализира резултата (на бърз компютър).
Quattro няма същите качества, а и отделно .dng от тази камера е сплескан откъм данни и картината излиза като от сапунерче (играл съм си с обработка на такива).

Иначе по темата - Lightroom беше бърз преди години (версия 4 или 5 беше по спомен), след това я сбозиха.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: vala_ntain   
Дата:   20-08-18 16:35

При мен се случва следното.
Работя на две машини. Едната е с два процесора 4х 2,40Ghz с 16GB ram и на нея ми са заети около 6gb и процесорите са на 60-70%л
Другата е с два процесора 6х 3,33Ghz с 24Gb RAM заета е около 7-8GB RAM и процесорите са на 60-70% но се обработва почти без лаг.
Снимките са 36Мр около 45-50мв. Изсипвам 1500-2000 снимки ако има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя беше "най-бързата" версия на Lightroom?
Автор: marves   
Дата:   20-08-18 16:35

[smilie10]
https://www.youtube.com/watch?v=8JBNF1jrRhM

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »