Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-18 20:13

Значи му кажете веднага да си взима един хубав телефон предвид нефотографските, а семейно-излетни цели на бъдещото ползване и да не се занимава с отправяне на въпроси към форумни кибици. Тоест спестените от фотокамера пари да инвестира в излети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Offroad   
Дата:   06-07-18 20:20

Crocodile написа:

> Rx100 e супер неудобна камерка с къс
> обектив , да даваш 2000лв. за такава
> щурутия е безмислено. Старите
> модели пък имат и тъмен обектив.

Сладур. [smile]

Добре, че са тия дребосъци, та ми дават опцията да снимам на места, където или е трудно или нежелателно, или направо забранено!

Когато преди няколко години Зографският ръкопис /оригиналът на Паисиевата история/ беше в България (в касите на БНБ) дори и посред нощ в 3, 4 часа опашките от хора се виеха до Мин. съвет да я видят! Не см бил тогава там, но надали някое е успял да я снима? Докато аз си я снимах в Атон през бронираната кутия, без отблясъци и прочее. И това със РХ100-то! Ако бях с фулфрейма никой нямаше да ме чака да глася стативи, отделно лалето на сенника щеше да ми пречи /ако бях решил да закрепя апарата върху обектива, върху бокса/. А обектива на дребосъка просто залепна на 90° върху предпазната преграда и така елиминирах отблясъците /самоснимачката свърши останалата работа/.


https://serving.photos.photobox.com/32676077d3a52895c0b27fea1f47e9dfc1a4598bbd10ff9b88ab8b9f0c488b19


100% crop
Една идея изсветлен, защото леко недоекспонирах:

https://serving.photos.photobox.com/758069437d04237393906d81d06acdd2c49cfcabacf6e13b0f3c6fe43242835c


p.s.
И все пак от РХ-овете внимание заслужава основно четната серия - 2-ката е по-добра от единицата (а в някои отношения като цветопредаване е по-добра и от 3-ката), 4-ката вече е ясно, че е подобрена спрямо 3-ката,
до края на год. сигурно ще взема и 6-ца, след като 4-ката вече замина, а 5-цата не ми се вижда обоснована/


p.p.s.
По-горе е снимано на 24мм, f/8 и 1/6 sec, за да може Исото да е най-ниското възможно (80 предполагам).



Публикацията е редактирана (06-07-18 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: keri-di   
Дата:   06-07-18 20:43

"Значи му кажете веднага да си взима един хубав телефон предвид нефотографските, а семейно-излетни цели на бъдещото ползване и да не се занимава с отправяне на въпроси към форумни кибици. Тоест спестените от фотокамера пари да инвестира в излети "

Какво означава хубав телефон?И колко струва той-500 или 1500 $?

Така се прецаках,когато се прецаках да дам 1300 лв за LG G5!
Не че е лош като цяло,но ако бях послушал мой познат,който ми даде съвет да си взема нещо за 400-500 лв,щяха да ми останат пари,ако не за добър обектив,то за нещо друго?
Да ме прощават сан Стив и сина му айфон-но да го .уфат!
Не че не могат,но не го умеят както трябва!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-18 20:52

keri-di, снимките ви се нуждаят от устройство, което може да снима. Няма съвременно такова устройтво, което да не може да ги произведе. Не виждам с какво добрият обектив от хартисалите пари ще ги подобри.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: keri-di   
Дата:   06-07-18 21:08

Аз не си спомням някъде да съм писал,или нещо подобно,че съм фотограф!
За мен фотограф е Генчо Петков,и щом не мога да снимам като него,няма смисъл да се напъвам.Така или иначе,парите си ги изкарвам от други способности.
Просто си гъделичкам крастИте-като много други.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-18 21:17

Техниката е най-скучната част от фотографията. Парите не правят фотография. Ако техниката е тази, която гъделичка страстите Ви във фотографията, искрено Ви съжалявам. И аз не снимам като Генчо Петков, не се и стремя.[beer] Говорите си тук за едни кутийки метал и пластмаса, които са инструмент. И то толкова добър днес, че всяка съвременна кутийка върши работа за излети и екскурзии. Губите си времето демек. Снимайте...Приятна вечер!



Публикацията е редактирана (06-07-18 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: keri-di   
Дата:   06-07-18 21:31

Техниката ми не е нещо особено-топово,така,че за парадиране и дума не може да става.Дори за някои е недоразумение.
Относно инструментите,много мога да говоря.Само,че моите са от друго естество.
Приятна вечер! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-18 21:35

Значи говорете за вашите инструменти пред подходяща аудитория, пред която аз не бих си позволил да говоря. Там богатствато от познанията ви ще е от полза и с подплата. Приятна вечер![smile]



Публикацията е редактирана (06-07-18 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: keri-di   
Дата:   06-07-18 21:42

Тогава,защо Вие съветвате питащият,да си вземе хубав смартфон?Може би той вече има такъв?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: iliyanb   
Дата:   06-07-18 21:52

Ако има, значи не умее да го ползва. За целите на снимките му, е предостатъчен. След етап "екскурзии и излети", ако се стигне до такъв следващ етап, нещата ще дойдат на място и няма да пита, а ще купи направо каквото му е нужно. Дано осъзнавате колко нелеп е диалогът ни, който аз приключвам.Тук съм със снимките си. Лека вечер отново![smile]



Публикацията е редактирана (06-07-18 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: keri-di   
Дата:   06-07-18 21:59

Из между другото,Вашите фотографии ми харесват много [cool]
И аз приключвам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Crocodile   
Дата:   07-07-18 02:17

Offroad, аз нали това казвам , RX100 става само за снимки от близо , за начинаещ е напълно непригодна камера . Ще иска да снима някоя катерица и какво , ще трябва да я помоли да слезне от дървото ли ?[smilie18]

Камерка за тези които знаят за какво точно я взимат. Имах за няколко дни от първата серия , просто я взех за тест , еми не ми хареса , неудобна е за снимане . Ако ми потрябва да влизам по музей че си помисля ..иначе не .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-07-18 02:40

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Offroad   
Дата:   07-07-18 09:30

написа:

> Offroad, аз нали това казвам , RX100 става само за
> снимки от близо , за начинаещ е напълно непригодна
> камера . Ще иска да снима някоя катерица и какво,
> ще трябва да я помоли да слезне от дървото ли?

Еми ще я помоли, разбира се, как!?
То в днешно време можеш ли да снимаш изобщо нещо без негово съгласие? Да няма после #MeToo?

Да не мислиш, че аз не се моля?
На всички пейзажи съм се молил, на вятъра да утихне, езерото да е гладко...

И там където вече молбата мине - работата става.

Ей тоя колко му се молих с РХ1002-ката (100mm) и въпреки това успя на 2 пъти да клъвне челната леща.
Добре, че не я пукна, че щеше да види тенджерата под налягане от вътрешната ѝ страна!


https://serving.photos.photobox.com/19000350b04a655760a4672a7b54e8a4071a0a7743ff97227552fa4b79408a6d

На тоя се молих с РХ1003-ката, но той поне ме остави да му направя сигурно към 200 кадъра...


https://serving.photos.photobox.com/59402279a3ad4b7a29d3f102c6f245005981b963c1c650b188a2612fd42b1255

А тоя дори не мръдна - само като видя РХ1004-ката в ръцете ми и сам почна да позира...


https://serving.photos.photobox.com/447583893cde09d7d657765f8c967401e9aefc54e50c3f34de766c3f229f2b36

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Crocodile   
Дата:   07-07-18 17:09

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Респром   
Дата:   08-07-18 01:26

Както и очаквах темата се превърна в едно мерене на умения...Не съм си деактивирал профила и не съм съгласен че с телефон за 800 лева ще снимам толкова добре както със фотоапарат за тези пари!Исках съвет за да не си дам парите напразно,а половината го обърнаха на спорове!Благодаря на тези които изразиха мнението си без да го налагат на другите!Ако прецените можете да изтриете темата,аз ще продължа да ровя из форума без да пускам въпроси,защото явно освен спорове друго няма да получа!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: kvakioh   
Дата:   08-07-18 16:57

Sony A3000+18-55= 550-600лв оттам нататъка има още кеш за надграждане
Panasonic GM1+ 14-45= 550-600лв и същата схема.
Втора ръка. За нови- каквото се сбере с китов обектив за 1000

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: BXMarkov   
Дата:   17-07-18 17:23

Сега изрових темата и да, диалозите досега не ти помагат много. Моят съвет е да си купиш компактен ултра-зуум апарат и да поснимаш с него, след време като решиш да минеш на по-хубав и сериозен апарат ще си наясно какви качества на тялото ще са ти нужни и какви обективи като начало според нещата които обичаш и ти допадат да снимаш. Модел няма да ти препоръчвам. Изборът, особено втора употреба в рамките на твоя бюджет е много голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на фотоапарат!
Автор: Julius   
Дата:   17-07-18 18:30

С риск да прозвучи грубо, но последните две мнения мисля, че спокойно можеш да ги игнорираш:
-> Кроп-фактор + най-евтиния възможен обектив - това според мен е по-лоша комбинация отколкото компактен с вграден обектив!
-> Тези двеста лева, които оставали за "надграждане"... не знам за какво надграждане става дума?!
п.с. Дори един сносен статив струва повече? За качествен обектив пък да не говорим.

За следващото мнение:
- Компактен - ДА;
- Ултра-зум - НЕ.
Над 3х зуум обикновено качеството пада осезаемо.
Не са много успешните обективи с по-голямо оптично приближение.
Вграден обектив от типа 24-70 или 35-105 би бил напълно достатъчен.
Ако е с голям зум - ще е прекалено тъмен в дългия си край (за да се побере в малко тяло)!

За тези пари за мен изборът е повече от ясен - (компактно тяло Канон/Сони/Панасоник с по-голяма матрица). Доста по-удачно е от голямо тяло с малка матрица. Качих и снимки с различни варианти на някои от тях (с малко късмет мисля, че ще успееш да се вместиш в тази сума за някое РХ100 до 4-та версия вкл.) Качеството, което предлагат (като се има предвид джобните им габарити) е напълно достатъчно. 20 мгпкс. са предостатъчни за печат 50х70. Ако искаш повече - фул-фрейм. Кроп-факторите са компромис. Нито са компактни като първите, нито предлагат качеството на вторите. Затова...



Публикацията е редактирана (17-07-18 23:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »