Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за апарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-18 01:23

Автор: BXMarkov
Дата: 03-07-18 00:43
Абе някой обърна ли внимание, какво пита автора на темата - "CANON DSLR EOS 1300D или NIKON DSLR D3400" ...


Авторът пита това, защото толкова знае - т.е. не знае нищо.
Авторът пита това, защото "талибаните на хлопащото огледало" продължават да промиват мозъците на начинаещите, че щом не е голямо, черно и с пет букви - не става за снимки.
Я преброй само в тази тема колко пъти "Сони" се споменава в негативен контекст. А сега преброй в колко поста някой препоръчва Сони.
Апропо, безогледалка НЕ означава непременно Сони. Дори Канон произвеждат такива. Е, калпави са, ама ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: Humvee01   
Дата:   14-07-18 21:33

Мерси за съветите и Победител е Nikon D5300 от тук насетне времето ще покаже на къде![smile]



Публикацията е редактирана (14-07-18 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: ? удолф   
Дата:   14-07-18 22:02

Ае вие сте абсолютно несериозни у тоя форум - чеЗно. Кат ва чета половината, напрао ми идва да се самообрежа, кастрирам и откажа от това прекрасно хоби - фотографията.
От както чета у тоя форум тия огледалки хем са умрели, хем не снимат, фокус нямат, разпоретини, ама дге масово се снима с канон/ никон. Как тъй бе, драги сънароднции? Защо във всяка тема си бутате пикливите мнения с тия припаднали сонита? О.К. ! Технически може да са БУМ в технологията, ривулюция! Ма как ни въ ибеше срам да кажете, че са по-удобна и евтина система?? Туй е втора тема дет човек с бюджет пита за адекватен ПЪРВИ фотоапарат и вие се убихти да тикате тия сонита. Хайде моля въ, намерете ми а7 със 70-200 за 1500лв. Ма моля въ. Щот искам да снимам препечените мацки на плажа, както и как се таковат катериците у гората.
Пиша с туй раздразнение, щот до скоро имах същите терзания и помисли. Кое ще е най-удачното и добро за снимане. И все си виках брее.. с туй сони кат снимам - ще взема приз в Нейшънъл Джеографи. Ма пичуи..най-удачното е просто наличното бе. Смених 3 фотоапарата, между които драстична разлика видях само между по-големите сензори. ДА, аз съм начинаещ и не ме е срам да си го призная. Ма що мислите, че кат взема сони ще стана БОГЪ на фотографията? Или аз, или някой друг? Че една камара хора снимат с канони, никони и вадят прелестни снимки. Да, вероятно не са достатъчно естетически издържани за изтънчените вкусове на сониджийте - цветовете са кофти, имат шум фошите, магарето не му е станала патката и т.н. Честно, откровено раздразнение струи в мен всеки път като прочета подобен коментар за сони, а вервайте ми - по едно време и аз се колебаех дъли да не си вема едно. Аз се глася 5 мин. за снимка, щот още не знам кое за куй е, вие ми разправяте, че сонито има 600 автофокусни точки. И ко да ги направя аз, като начинаещ? Туй е пълна секта. Като Хондаджийте. Важното е да снимаш и да ти е кеф да снимаш. Вече кат надградиш Омения, вероятно ще можеш и сам да си отговориш на въпроса кое ти е по-нужно и по-хубаво. Дайба таз пропаганда.
Сега по въпроса, че с туй лирическо отклонение.. Просто си вземи фотоапарат! Радвай му се, мъкни го с теб, снимай. Ама снимай много. Драстична разлика между двата модела..надали ще видиш. На единяи бутоните са в лево, на другия в десно. Вече като вземещ да усещаш ограничения някакви, че имаш 60% брак в снимките, щот автофокусът е лай.ян, а атлетът е бягал със 16км./ ч., ако вечер не успееш да направиш чудесна снимка на млечния път, щот...си се напил и не си носиш апарата - тогава мисли. Сега си взимай апарат и щракай яко. Доде му скапеш затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: Julius   
Дата:   15-07-18 00:05

Подозирам, че объркването на повечето съветващи идва от това, че не са прочели правилно условието, поставено от автора. Човекът е написал, че "възможностите му са ДО 480 евро", а като отговор получава съвет, че нямало смисъл да гради еди-каква си система. На авторът възможностите са ДО, а не ОТ! Човекът е планирал да даде 800-900 лв. и да почне да снима, а не тепърва да мисли за стативи, светкавици, зумове с фиксирана бленда и т.н....

Повечето любители не градят система в истинския смисъл на думата - те експериментират според възможностите си, като се набутат поне един-два пъти с някой евтин трета ръка зум, шитнат го, после ако успеят да купят някой и друг по-качествен обектив, но обикновено вложените средства (говоря в масовия случай) я надхвърлят 3-4-5 хил. лв. (при това в рамките на поне 2-3 години), я - не. Система с такава скромна сума не се гради.

Съжалявам, но такива са реалностите. Качествената техника наистина е скъпа (или по-скоро доходите ни са скромни). А тези, които планират (и влагат) по 10-20К и нагоре не пускат теми, в които непознати хора да се упражняват какво самите те биха си купили, ако разполагаха с тази сума (все едно са търкали билетче и хоп, разбираш ли...)!? Те обикновено си ценят парите и в общия случай имат идея как да ги похарчат.

? удолф написа:
...
> Сега си взимай апарат и щракай яко.
> Доде му скапеш затвора.

[beer]

p.s.
Затова когато бюджетът е толкова ограничен /за мен лично/ е много по-разумно да се търси компактен апарат с вграден обектив, отколкото тяло със сменяема оптика, при това такава с най-ниските възможни показатели /каквито обикновено са китовите обективи/. И после нерядко собствениците им да се чудят защо напр. джобно апаратче с вградена /но оптимизирана за по-малката матрица/ оптика имали "по-остри" снимки!? А с времето като почне да им писва да разнасят всеки път Дслр-а заради теглото и обема и почне да събира прах, а повечето им снимки се окаже, че са направени с телефона... и почват да пълнят обявите в базара.


Но, всеки има пълното право да си харчи парите, както намери за добре! [smile]



Публикацията е редактирана (15-07-18 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: kokotoo   
Дата:   15-07-18 10:49

Julius [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат
Автор: MARLOV   
Дата:   16-07-18 09:16

SONY A6000 КАТЕГОРИЧНО!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »