Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за сток сайтове
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-18 11:42

Въпросът накратко: Ако сега започвам и се регистрирам едноврвеменно в 2 или повече страници за продаване на снимки, дали ще може и е допустимо да сложа някои едни и същи снимки навсякъде...?
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: lamerko   
Дата:   21-06-18 11:42

Те така или иначе ще ти ги шернат дори без да ти кажат :)
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: sauron69   
Дата:   21-06-18 12:20

Ако не си ексклузивен в някой от сайтовете, няма проблем.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: bam-bam   
Дата:   21-06-18 12:40

Няма да имаш проблем, аз пробвах в 5-6 и качват.
Проблема е, че имат различни критерии явно и в един ти я допускат, в другия забраняват с някакви правила и изисквания уж за качеството.
Давай смело и сам ще видиш какво искат и ще се ориентираш какви да качваш.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-18 12:40

Може ли пояснение, какво е “екслузивен”.
Изключвам случая да не бъде приета снимка, т.е да приемем, че няма грешка и съм пуснал 100 еднакви снимки в 4-5 сайта.



Публикацията е редактирана (21-06-18 12:42)
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: Synthy   
Дата:   21-06-18 12:41

Качваш само там, където си екслузивен. На друго място нямаш право да качваш.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-18 12:57

Е ако в 1 ден се регистрирам в 4 сайта и ги пусна едни и същи снимките, какво става? В кой от тях ще е ексклузивно? Как се става ексклузивен?
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: Synthy   
Дата:   21-06-18 13:07

Това май го пишеше в лиценза. И май те канеха да си такъв... Прочети общите условия на сайтовете. Някъде го четох, ама беше отдавна и не помня.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: MixMike   
Дата:   21-06-18 13:27

Ексклузивен ставаш по твое желание само в един от сайтовете. Съответно нямаш право да качваш в други. Става за около седмица, докато хората от сайта проверят дали имаш качени снимки някъде.
Странно, на мен ми намериха снимка, която беше качена в обикновен сайт за шерване 7-8 години преди това с един от първите цифрови сапунери (2МП)...Но я намериха и ме накараха да я изтрия. Не знам как го правят.[smilie11]
Ако не желаеш да си ексклузивен някъде, можеш да качваш всичко и навсякъде.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: burningice   
Дата:   21-06-18 13:44

В някои сайтове може да не си ексклузивен, но да качиш снимка ексклузивно само за същия сайт.
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-06-18 18:13

Какви са преимуществата на това да си “ексклузивен” в даден сайт? По-висока печалба ли, рейтинг ли, какво е? Че за сега аз виждам само негативното - да не можеш да качваш в други сайтове същите снимки, но какво печели от това автора?
 Re: Въпрос за сток сайтове
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-18 18:24

Стана ми всичко ясно, иначе питам от името на друг човек. Няма как да се занимавам аз с такива неща. Благодаря много на отзовалите се, отговорихте ми на питането. [cool]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.