Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 13:00

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 13:00

Искам да взема някаква много компактна камерка за домашна употреба. Снимките с телефона не ме устройват... Трябва ми по малко шум в снимките, качество за малки и средни принтове. Компактността ми е на първо място. Също ми е много важен дизайна-трябва да ми е кеф да я ползвам.

За момента съм се спрял на Сони RX 100 III. Може ли някой да препоръча нещо по-добро в този ценови клас? Или пък малко по-скзпо, но да има защо?

Мерси предварително.

П.С. Каноните не ги искам, защото не ми харесват на външен вид.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: gore   
Дата:   15-05-18 13:15

В сайта на сони пише:

"ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-70mm lens with fast F1.8-2.8 aperture." [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   15-05-18 13:32

Няма по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 13:40

Сега като гледах сравнителни снимки на високо исо май и Олимпус ПЕН влиза в играта...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: marves   
Дата:   15-05-18 13:59

Като кеф при боравене с контроли и общо поведение (лично мнение):
Ricoh GR (APS-C)
Fujifilm X100 серията
Panasonic LX100 донякъде наподобява фуджито

RX100 III е с твърде мънички бутони и контролите не са интуитивни, гривната на обектива за почти нищо не става (лесно се закача с пръсти/дрехи и сменяш настройките без да искаш).

Имал съм ги всичките, в момента дори имам Ricoh GR и RX100 III.
Ricoh GR има върховно качество на картината, предпочитам неговото изображение пред A7RII 42MP, оразмерен файл на 16MP. Контролите не Ricoh са перфектно имплементирани и не съм пипал по-кефеща машинка от него. Минус е твърдото обективче заради своите ограничения, както и при Fuji X100 серията. Ricoh-то е по-леко и компактно от RX100 III (по-лесно влиза в джоба и не се усеща в ръката). Като картина не могат да се сравняват, но сонито е много по-универсално - ел.визьор, повдигащ се дисплей, зуум, светлосила, 4К видео. Само че не е същия кеф боравенето с него и крайния резултат също.
Аналози на Ricoh-то:
Nikon Coolpix A - имал съм го, същата картина, но въобще не е мислен като контроли и не е кефещ... все пак като му зададеш настройките прави същите снимки.
Fujifilm X70 - Xtrans сензор, няма рязката и WOW картина на Coolpix A и Ricoh GR, но е ново с чупещ се дисплей (заради което и малко по-дебело тяло), вероятно с по-бърз фокус, тъчскрийнове...

Sigma DP Merrill серията е с една идея по-добра картина, но МНОГО ограничения - само ISO100 (сиреч за стативче е, освен на обедно слънце), няма динамика в RAW (вади петна и шум при пушване), много бавно пише кадрите (изнервя, ако щракаш като турист), батерията издържа колкото рол филм около 40 кадъра. Също баланса на бялото е играчка да се догоди (работи се само през Sigma RAW редактор, бавен дори на свръхмощен компютър). Преди сравнявах DP1 Merrill срещу Coolpix A, освен богатите джиджаните филмови цветове и преливки от истинската Foveon матрица друго не предлага в повече Sigma-та (малко ли е?)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chukov   
Дата:   15-05-18 14:33

Ако си се спрял на това СОни, то същата работа ще ти свърши RX 100 първата версия. На по-добри пари е. Имам я идеален е има и Роу

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chukov   
Дата:   15-05-18 14:51

Олимпус ПЕН е с много хубава картинка. Много барнато апаратче, но не се набутвай, защото ще започнеш да му купуваш обективи

Така се почва :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 15:12

Май за сега Пен най ми харесва и като дизайн. Не ми се искаше да нося обективи обаче... а и идва вече по-големичък.
Има ли ползватели на pen epl 9 и pen epl 8 да кажат нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Hsathv   
Дата:   15-05-18 15:13

И аз отдавна си мисля за същото, обаче не ми се слиза по-надолу от aps-c. Затова си мисля все повече за sony rx1 ако изпадне на добра цена или в крайна сметка за fuji x100. Лошото е, че не съм ги виждал на живо, пък едва ли някой ги има в Габрово, пък да дам една камара пари само по спецификации...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chukov   
Дата:   15-05-18 15:34

Имам RX1 в Дряново и ако искаш мога да ти го продам, че тъй стои

Грешка
Имам RX100 не RX1



Публикацията е редактирана (15-05-18 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 15:49

chukov някъде бях чел,че от рх1004 било по добре рх1003 да се вземе. Ти казваш сега по добре първата версия...

В сравненията на високо исо тези сонита са по кофти от олито епл7 примерно... Общо взето доста са зле. Това ме спира само. Иначе като размер са супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 15:56

Ама каква е тая работа бе тва старо оли пен епл7 на високо исо чак сони а6500 му е конкуренция? Всички други ги убива.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chukov   
Дата:   15-05-18 15:58

Казвам го не защото RX100 е по-добре от RX100 III а защото RX100 III е по-скъпо, но с нищо не е по-различно като резултат

Една бленда 2.8 дето има, но не си струва разликата в парите

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: chukov   
Дата:   15-05-18 15:58

Да не са добре на високо ИСО, а това не е без значение

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: vth41   
Дата:   15-05-18 16:02

Като става дума за м4/3 и компактност, може да погледнете и Panasonic Lumix GX800. Китовия обектив е по-добър и по-компактен, от този на Пен.

https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-gx850-gx800-gf9



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: uri64   
Дата:   15-05-18 16:13

Фуджи X-E3 отнася 'сяк'ви пен-ове....компактно, хубав визьор сменяеми обективи сред които има чудесни палачинки и на всичкото отгоре апс...[cool]
естествено това е само лично мнение



Публикацията е редактирана (15-05-18 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 16:38

Този Лумикс не е по-добър от пена 7 на високо исо. Фуджито има по-малко шум, но и по-малко детайл...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: marves   
Дата:   15-05-18 16:50

Не знаеш какво искаш. От Sony RX100 отиде да заглеждаш безогледални системи със сменяеми обективи. Съвсем различни концепции. Ще потрошиш много пари, докато разбереш кое ти трябва, или ако си с достатъчно разум да не пръскаш пари - ще си вечно недоволен от избора си "защо не взех това вместо онова".
Знаеш добре какви разлики да очакваш като краен резултат, щом поглеждаш в интернет какво могат машинките, но се луташ постоянно в предимствата и недостатъците на една спрямо друга, без реално да ги съпоставиш и да теглиш чертата.
Отиди в някой магазин да пощракаш с джобен апарат и безогледалки, на които си вдигнал мерника. Компромиси винаги се правят, трябва да разбереш кои ще преглътнеш по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: avo   
Дата:   15-05-18 16:50

Аз си взех Panasonic LX 15. Компактен е, далеч повече от LX100, въпреки че е с по-малка матрица от него. LX100 е малък, но не дотолкова, че да влезе в джоб лесно, LX15 е колкото Сонитата RX100, но за мен е по-ергономичен, защото има ръбче на корпуса, за което можеш да го хванеш горе долу, сонито е ужасно хлъзгаво за моята ръка поне. Отворената му бленда е 1.4, но не се заблуждавай, картинката нна 1.4 не е като на ДСЛР с 1.4 обектив :) Въпреки това е готина играчка, шум има, разумен е, докъм ISO 400-800 е ок, нагоре става зле на тъмно, а то на светло не ти трябва такова ISO така или иначе. Директния JPEG не е зле, но ако си конвертираш от RAW резултатът е видимо по-ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   15-05-18 16:57

marves ще отида.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-05-18 17:18

LX15

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Crocodile   
Дата:   15-05-18 20:29

Могила , вземи си апарат с несменяема оптика но с удобни контроли , размера по някога не е голям плюс . Избери си нещо средно между супер компакт и ДСЛР. Да ти кажа моя избор , за всекидневна употреба ползвам Panasonic FZ1000 , имам и Pen E-P3 но панасоника е много по ергономичен и удобен за работа . Не ми трябва апарата ми да се събира в джоб щом за всяка настройка трябва да влизам в менюто. Мисля че Panasonic LX100 е идеалния вариант за теб. Вземеш ли някой пен ще трябва да мислиш и за обективи а панасоника си върви със страхотен обектив. RX 100 са страхотна серия но са прекаленно неудобни за снимане . Много мислих да купя LX100 но исках по дълаг обектив и по удобен апарат и за това взех FZ1000.
Olympus Pen E-P3 го ползвам със Sigma 30/2.80 и 60/2.8 , безкомпромисни обективи са и на прилична цена .Ще си купя и 19
/2.8 и повече за този пен няма да купувам нищо . Но пак се получи малка раничка ...тъй че LX100 e твоя вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-18 20:36

Ricoh GR.
Евентуално Х100 което и да е без първото на Фуджи.
Няма голям смисъл от зуум при такава камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-05-18 01:21

Ами аз за малко пари бих взел Panasonic LX15, за мен там някъде се кръстосват границите цена/компактност/компромис. RX100 III ти е подобен вариант, но сякаш Панасоника дава идейка повече в ревютата. Ако вече ще давам пари - бих сменил концепцията, както Марио вече спомена, че си направил и бих избирал безогледалка (APS-C), ама там вече кривите цена/компактност се пресичат още по-нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-18 08:46

kvakioh написа:

> Ricoh GR.
> Евентуално Х100 което и да е без
> първото на Фуджи.
> Няма голям смисъл от зуум при
> такава камера.

Некак си, вече не си представям каквото и да е апаратче без зумобектив[smilie5]. Според мен е нормално да се търси нещо с (почти) традиционния 3-4 кратен зум.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: martin40   
Дата:   16-05-18 08:56

Nikon Coolpix A

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-18 13:21

За сега клоня към Оли Пен епл7 или 8 с този малкия зуум.

Камерата ще се използва предимно от жена ми да снима детето :) Настройки, менюта, всичко това няма значение.

Но все пак ще ида първо в магазин да сравня с Сони рх1003.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: marves   
Дата:   16-05-18 13:35

Сега като сложих Ricoh GR и RX100 III един до друг... ами, разликата в дебелината си е осезаема за джобовете, евала на инженерите за APS-C сензор с 28мм уникален обектив, рязък от край до край на f/2.8


http://store.picbg.net/pubpic/8D/3A/c50a71700af48d3a.jpg



Mogila - нямам m4/3 безогледалка (така и не ми хареса качеството на картината при тях), иначе щях да ти щракна няколко сравнителни RAW-а да се дзвериш в пикселите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   16-05-18 13:47

marves тоя Ricoh GR хич не ме кефи като дизайн... а и без зуум ще е кофти за домашна камерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-05-18 16:09

Най-много ме кефи като дизайн Olympus PEN-F[smilie24]
За него и за другарчето му OMD E-M10 имам 5 твърди малки обективчета плюс 12-40/2.8 и 12-100/4.0.

По лични наблюдения повечето време съм с Pen-F плюс Панасоник Лайка 15/1.7.

Иначе за протокола - имам и Панасоник LX100 и Сони RX100 първа версия. И Фуджи Х-Т10.

Снимка на Пенчо с Паналайката:


https://farm5.staticflickr.com/4617/38941731915_11622b58b7_b.jpg

DSCF6048 by Georg Mihailov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4769/27911670929_edf6f20445_b.jpg

P1010979 by Georg Mihailov, on Flickr

В сравнение с Е-М10 плюс 12-40/2.8:


https://farm5.staticflickr.com/4582/23970121597_e09cc93f23_b.jpg

P1010892a by Georg Mihailov, on Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: quazimodo   
Дата:   16-05-18 16:24

E-M10II с електрическия китак. Влиза в джоб. Има използваемо ИСО4000, или поне за мене беше използваемо, има тъчскрийн и за капак се командва от смартфон. Какво повече му трябва на човек[smilie5]?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-18 08:28

Зуум е за да добави сложност в конструкцията и да улесни лесно търсещите...
Най-компактно тогава- Panasonic GM-1/ GM-5 с обектив. Който и да е.
Ricoh са върхът за нещата, въпреки така желания супер дизайн, размери което за самите кадри и способностите на снимащите не спомага никак.
Fuji си изградиха също силна ниша. Макар и без зуумове.
Лично ползвам за момента Samsung nx mini със 3 oбектива и това е най-компактното решение с всички желани, но ненужни екстри. Само куца ръчен режим. И няма покритие като гаранция, дреме ми. Но е изключително евтино със зуума, който не ползвам.
Горните неща в изказването ми като техника също съм имал/ползвал и Ricoh е точното.



Публикацията е редактирана (17-05-18 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kefalcho   
Дата:   17-05-18 12:17

Ricoh май подготвят нова версия на GR през септември. .. успех с покупката[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: io_bs   
Дата:   17-05-18 12:26

Само да не е като минималния ъпдейт на K1 II [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: kefalcho   
Дата:   17-05-18 15:50

Ами не намерих повече инфо но сигурно пак ще заложат, на минимализъм и качество на картината.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: gore   
Дата:   17-05-18 18:06

написа:

> За сега клоня към Оли Пен епл7 или 8
> с този малкия зуум.
>
> Камерата ще се използва предимно
> от жена ми да снима детето :)
> Настройки, менюта, всичко това
> няма значение.
>

Аз имах подобен казус и го реших като си взех втора употреба Olympus PEN E-PL5 + Panasonic 20mm f/1.7[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Crocodile   
Дата:   17-05-18 20:25

Има компакти с голями матрици и светли зумове достатъчно , да ползваш компакт със твърд обектив за всекидневна употреба е мазохизъм .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Hsathv   
Дата:   17-05-18 21:15

Вярно ли бе? Аз 20 години ползвах телеметрик с твърд 50/1.8 и с изключение на снимки в малки помещения никога не ме е ограничавал. Затова сега един твърд 30 мм. не знам от кога не съм го сменял. Като ти трябва малко зум кропиш и това е. Явно наистина съм мазохист.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Crocodile   
Дата:   18-05-18 01:17

А преди 200 години хората и без фотоапарати са се оправяли някакси.... Никой не те пита ти как си се Оправял тия 20 години ... снимай си ако щеш с полароид , човека търси компактен апарат със светъл обектив ![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Crocodile   
Дата:   18-05-18 01:23

ТОЗИ не е много компактен но пък за сметка на това има страхотен обектив , отлично фото и видео и е удобен за ползване , 1 чантичка колкото за него и си решавате проблема .
Много по добро решение за единствен фотоапарат. Sony RX10 и Panasonic FZ1000 както и по новите им модификации са ми фаворите за удобен многофункционален фотоапарат .



Публикацията е редактирана (18-05-18 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Hsathv   
Дата:   18-05-18 02:15

Абе ти наред ли си бе? Автора на темата ясно е написал, че търси максимална компактност за домашна камера. За къв чеп й е на жена му тази тухла? Да си вземела и чанта. Тя чанта си има. Няма да носи още една заради фотоапарата. И за какво е това голямо оптично приближение за домашна камера?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   18-05-18 10:15

Crocodile ние ако ще носим това, по-добре да си носим канона 6д...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Crocodile   
Дата:   19-05-18 00:58

LX100 тогава , за мен това е минимума , по натам са неудобни за ползване малки апаратчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: quazimodo   
Дата:   19-05-18 11:49

Могила, помисли все пак за наличието на електронен визьор. Направо си е разкошотийка, особено почти по тъмно[smile]. Не върви никакво сравнение с оптичните визьори на ДСЛР-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-05-18 13:39

пъхайте си апаратите по джобовете пък после се чудете що е прашлясал здраво и матрицата и оптиката...

от компактните в момента лх100 е най-добрият избор казвам го ОТличен опит вече половин година снимане абсолютно всеки ден

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: Mogila   
Дата:   22-05-18 21:52

След проба на всички възможни модели и марки, моята дилема към момента приключи с Pen e-pl8 :) Много ме изкефи като дизайн и размер. Ще му взема и един 45 1.8 по-нататък.


https://s.aolcdn.com/dims5/amp:cbf026bc2c47046f35778bc242f36fd29a4ec873/q:100/?url=http%3A%2F%2Fo.ao





Иначе разбира се пробвах и всички други варианти, които се споменаха в темата, както и други разни. Просто този Пен ме грабна веднага[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: n960   
Дата:   22-05-18 22:17

Честито![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактна камера
Автор: ombre   
Дата:   24-05-18 17:43

Честито и от мен.Оли винаги са били с много изчистен и елегантен дизайн.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »