Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-19 13:24

Поръчах го. До седмица ще е при мен, а до две ще го пробвам на Рожден Ден и малко семейни снимки. Ще ъпдейтна с инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: aceontheriver   
Дата:   16-01-19 13:46

Да споделиш впечатления после. И аз май се навих да го вземам.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: mitakabs   
Дата:   16-01-19 15:59

Като лавина ще се получи бе...обемна поръчка да напарвим с отстъпки.. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-19 18:59

Да ви кажа ли от къде го пазарих?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: kvakioh   
Дата:   16-01-19 21:00

Аз мога само да предположа, че е за 600 паунда...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-19 22:27

Не, тоя път не заложих на еглобал ценентал или е-инфинити. Много бавят с доставката, иначе няма проблем. Взех го за 709 паунда от Digital Review Store.
Голям бранд са и имат само позитивни ревюта в бета. Днес ми писаха, че са го изпратили с UPS с приследяващ номер и до 5 дни ще е при мен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-19 22:33

Честито. По-удачен е от оная 24-ка [smilie18]

Само да не очакваш бокето на 85 GM [smilie18] или скоростта на АФ на 16-50/3.5-5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-19 23:25

Еми ще видим накрая, Самянг 24/2.8 продадох - може би избързах, не знам... Принципно се бях засилил за 16-35/4 ама сега като излезе тоя ангажимент преструкторирах схемата, може би след време...

Иначе от тия 5те обектива дето си писал, първите три са ТОП и според мен е въпрос на приоритет кой и за какво ще се вземе.

1. 24-105/4
2. 28-75/2.8
3. 24-70/2.8 GM

Ще се самоцитирам от ЛС-то, което писах на скъп колега и приятел от този форум относно тази прибързана покупка, която направих за има няма и 2 дни:

Хубавото при мен е, че не робувам нито на марки, нито като цяло на техника, в смисъл при мен не е като доживотен брак. Гледам на техниката само като средство, имструмен, който често се сменя, нямам много скрупули или сантименталности, когато купувам/продавам нещо. Малко нещо да не ми допадне и дори вътрешния ми глас да не е съгласен - аз продавам, макар и на загуба понякога от тези игри. Както стана с Самянга 24мм :) По тая същата линия съм сменил над 7-8 тела и сигурно над 30 обектива вече :D
Идеята ми е сега да заснема събитията, пък после ще го мисля. Хубавото е, че имам един румънски приятел в Лондон, който се зариби и си взе 24-105 и възнамерявам като му ида на гости да взема да се порадвам на този обектив, преди да бързам да го купя и заменя Тамрона.
[smilie3]

Добавям само, ако въобще се стигне до там, че да искам да го заменя или продам по натам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   16-01-19 23:29

24-105 има повече обхват. Удобно е. Як е. За мен е безсмислено да си купя апарат с голям сензор и подобен обектив. То и 28-75 е на ръба на безсмислен ама няма как все един зум трябва понякога.....

Все пак се чудя дали кропка с приличен зум като 16-70/4 не е достатъчно добра - хем целия комплект тяло и обектив тежи, колкото тежи обектива за фул фрейм.......на екскурзия определено кропката дава предостатъчно.



Публикацията е редактирана (16-01-19 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-01-19 23:39

Принципно имаш право за всичко дето казваш, аз ако не снимах от време на време събития, лично за себе си съм се уверил, че мога да мина само с твърди за всичко останало, което лично аз снимам де [smilie5]
Познавам хора (част от този форум дори), които и събития си снимат само с твърди, ама за мен това си е висш пилотаж.

За екскурзии дето споменаваш - кропка даже не (ми) е нужна, едно 1' компактно е достатъчно вече [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-01-19 19:49

Обектива ми дойде днес, на външен вид е ок. Направих няколко тестови кадъра - снима [smilie5] но още не мога да кажа много за него като цяло, нямах време за по-обстойни тестове. Уикенда ще му правя бойното кръщение на Рожден Ден и после семейна фото сесия, така, че ще споделя впечатления![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-01-19 16:26

Много гадно боке има тва стъкло по това което гледах...

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-19 00:55

като за зум си е направо супер. За боке си има други обективи. Писах го май?

Тия ламбички отзад са си доста неприятни за обективите. Всъщонст единствено от ГМ-а май станаха сносни примери с тия лампички...На тамрона му бръкнаха в г...а. Другия обектив в дясно е 55/1.8 на 1.8, тампона е 75/2.8


http://www.karaatanasov.info/test/tamron_vs_zony.jpg


ПП Светлината е меко казано ужасна та не се впечатлявайте много то тия картинки. Обикновено изключваме лампите ако ще снимаме (имат покъртителен цвят)



Публикацията е редактирана (23-01-19 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 01:14

Не знам, гледам не е толкова зле. В смисъл за мен поне си е приемливо, ама айде ще видя и в действие как ще е. Малко кадри тука от нета, показващи бокенце:




28mm:

75mm:





Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-19 13:54

малко са подвеждащи тия примери.

Дето има кръгчета, са много големи и тогава изглеждат добре. Ама когато снимаш хора на ф/2.8 обикновено трябва повечко място и има по-малко дефокус и всякакви дефекти по кръговете стават по натрапчиви. това до някъде се вижда на примера с децата - фона е леко нервен.

Мога да Ви качвам разни примери дето не са правени с търговска цел, а съм си ги снимал. Ако е интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 16:38

Качвай, темата е за това! [smilie24] А аз пък довечера ще кача първите тестови кадри от днес, които направих!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 17:43

Всъщност вече качих първите снимки от обектива от днешната ми малка разходка в моето село. Не са кой знае какво, но човек може да добие представа горе-долу. Директен конверт от апарата, няма филтри, няма слайдери. ЦЪК!

ПП: И няма нищо общо с боке [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-01-19 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-19 22:11

еи как ти се струва? Посреща ли о§акванията ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-19 00:32

Като цяло обектива си става, в смисъл фокусира бързо, коректно, добре си пасват с камерата като тегло и размер, доста са го мислили това, като са правили дизайна. Цветоподаването е много добро! Зуум ринга си е на правилното място (в далечния край от камерата) според мен. Някой се оплака, че трябва да е от близката страна, но на мен така ми допада, балансира идеално, може би при мен е и въпрос на навик снимайки основно от няколко години с варио обективи от същата марка. Също ринга е много стегнат и се върти много плавно, не вярвам да се получи проблема с разтягането на обектива, когато виси надолу, както е имало други случаи. Абе изобщо механично съм впечатлен като цяло и изработката е много добра. Сега относно снимките не мога да кажа много, снимах без много да се старая, в смисъл както се вижда съм щракал безразборно, опитах се при снимките със замъка и водата да снимам на всички (отбелязани на обектива дължини), като в повечето случаи съм с имал на бленда ф/5.6 или ф/8. Не съм му направил още тест на най-отворена бленда, че нали това му е и част от чара на тоя обектив, но и това ще стане през уикенда, просто днес ми беше сефтето на една неангажираща разходка за около час, час и половина. Ще си направя и чарт тест на фокуса, ама това като имам повечко време и ми се занимава. Като цяло съм доволен и сякаш оправдава парите си, но ще драсна пак малко по-нататък, като придобия повече опит и съответно понатрупам повече кадри с него. Мога само да добавя, че тия кадри от линка на 80% ги имам заснети и със Sony rx100 mark 4, та ще ги кача и тях успоредно с тези от Тамрона, та човек да може да си направи сравнението, особено ако е тръгнал произволно да си щрака някъде [smilie18]

Ти нали щеше кадри също да качваш [smilie11]



Публикацията е редактирана (24-01-19 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-19 08:25

В случая Тамронът си е една доста добра алтернатива, която няма аналог, освен ако не са 2-3 твърди и светли обектива. Балансиран избор лично за мен като ползващ само ръчни.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-19 11:18

PhotoBo >>> Ти нали щеше кадри също да качваш?

Да. Ще кача някоя друга фотка, като остане малко време. Не, че имам кой знае какви неща с него. Просто последните дни ми е натоварено и не съм стигал до компютъра в къщи.....

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: aceontheriver   
Дата:   24-01-19 12:10

Да се похваля и аз го взех преди няколко дена. Не се сещам за много минуси. На мен също ми направи впечатление с това къде е рингът за зуум - но негативно такова. Всичко останало си е както трябва. Фокусът е може би с една идея по-бавен от най-доброто на Сони, но едва се усеща. Много е точен. И има яка острота като за зуум. Все пак аз тествах с А7ii. Когато го сложих на тройката в магазина започна да лети фокусът.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-19 21:20

няколко кадъра от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-02-19 18:23

Още няколко кадара с Тамрона, снимани в jpeg дори, от онзи ден - кофти време, сиво и безлично, просто още един тест.










Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »