Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Край на Ерата на DSLR!
Автор: Realll   
Дата:   08-04-18 23:08

До една година! [cool]
текст

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: imitev   
Дата:   08-04-18 23:09


Всяка година едно и също...

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: MARLOV   
Дата:   08-04-18 23:16

SONY им подписаха отдавна смъртната присъда. Ама тука разни назадничеви консерватори са заврели глави в пясъка и не го схващат

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: denkich   
Дата:   08-04-18 23:22

Продължавам да твърдя, че техниката е просто инструмент, чрез който се реализира (евентуално) нещо. Тя е като чука на ковача, ако не умееш да боравиш си удряш пръстите, независимо какъв е чука. Дали DSLR ще умрат не знам.. Аз ползвам D3300, но никога не съм "анатемосвал" други марки и видове технология. Ние (любители и професионалисти) ще спечелим много от развитието. Ето, пак казвам, ползвам D3300, но винаги съм се страхувал от разваляне на затвора, така че ... Живейте и снимайте сега, оставете бъдещето да дойде, и го приемете без притеснение. :)



Публикацията е редактирана (08-04-18 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   08-04-18 23:22

Все още DSLR си има силни страни - докато безогледалките не наваксат и там - рано ще е да се говори за края :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: sohk   
Дата:   08-04-18 23:25

Е пак ли ... не свърши ли вече? Само ни лъжат!!! Всички са маскари! Вече няма да гласувам за тях ако и тоя път не си спазят обещанията!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Realll   
Дата:   08-04-18 23:37

Просто е неизбежно, както си заминаха старите лентови апарати. Еволюцията върви напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Realll   
Дата:   08-04-18 23:37

Автор: MARLOV
Дата: 08-04-18 23:16

SONY им подписаха отдавна смъртната присъда. Ама тука разни назадничеви консерватори са заврели глави в пясъка и не го схващат



Добре казано.



Публикацията е редактирана (08-04-18 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-04-18 23:44

Сони я подписаха, но канон ще я подпечатат.Канон пуснат ли безогледален ФФ, играта за ДСЛР-те ще приключи окончателно. Май и за никон за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Mogila   
Дата:   08-04-18 23:54

fast_eyebrow канон естествено ще пуснат. Единственият въпрос е с какъв байонет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-04-18 00:04

Канон са готови технологично за мигновенна смяна. Дори вече имат адаптер който запазва пълната функционалност на обективите.

За Никон прехода технологично ще е доста по-труден и бавен процес.

Като гледам така ще трябва още около от 3 до 5 години за да минем изцяло на мирърлески.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-04-18 00:09

Предполагам, че това е бил големият въпрос и пред тях,Борис. ЕОС М ще бъде, ако подходят като сони. Но предстои да разберем. Въпросът е, че канон е незаобиколимият фактор във фотографската техника.Каквото и да си говорим за сони, въпреки, че и аз предпочитам техните фотоапарати, те нямат имиджовия авторитет пред фотографите, за да променят играта тотално.Докато канон го имат и всички можем само да спечелим, ако решат да инвестират и развиват такава система.



Публикацията е редактирана (09-04-18 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-18 00:20

Те да останат без безогледални още 2 годинки и имиджовия авторитет ще има да си го спомняме, както обсъждаме славните времена на Минолта, Коника, Контакс......Дори и сега да скокнат може да се окажат закъснели. То като цяло тая индустрия не е с особено големи и светли перспективи. Дори безогледалните последните години са по-скоро инструмент да продават по-малко и по-скъпи апарати на много запалени любители. Реално Сони, Олимпус и Фуджи продават безогледални камери само на фотографи т.е. на бивши клиенти на Никон или Канон.

Статистиката за миналата година и първите два месеца на тази са такива че Сони, Олимпус и Фуджи продават все по-малко камери и правят все по-голям оборот и много по-големи печалби. Никон и Канон обратно продават все повече ДСЛРи за все по-малко оборот т.е. продават възможно най-евтини модели и високия сегмент почти са го загубили..

Факта е че по оборот безогледалните изравниха ДСЛР-ите.....

Канон се опитват в кропка да изкарат нещо ама от 5 години все за малко да се получи.......ако и с фул фрейма им трябват няколко издания....имайте предвид, че 2020 ще е решаваща за тия фирми. Тогава е олимпиадата в Япония. Ако тогава Канон няма смислен върхов клас безогледален може и да е финалния им спринт....



Публикацията е редактирана (09-04-18 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-04-18 00:29

Към минолта, коника и контакс спокойно можеш да наредиш и пентакс, а в недалечното бъдеще и никон.
“die-hard Pentax fans “[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Mogila   
Дата:   09-04-18 00:48

В момента канон продават яко скъпите си тела, защото има страхотна промоция. Даже ги няма в наличност в момента в най-сериозния магазин тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-18 00:52

Явно много са свалили цените.....статистиката казва, че продават повече камери за по-малко пари от преди година......аз мислих че продават повече евтини камери. Ама може и да това, че 6д мк2 го дават на половин цена и....

За Сони е обратно, продават по-малко камери, но правят повече кинти от преди...

Фотобизнеса като цяло намалява устойчиво като пари и като бройки от 2012 насам....въобще нищо странно няма, че Самсунг си плюха на петите.



Публикацията е редактирана (09-04-18 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Mogila   
Дата:   09-04-18 00:54

Ами има към 10% намаление за 5Д и 6Д както и към 10% за доста от обективите. Към това има още една промоция ако купиш тяло и обектив. и тези три промоции можеш да ги комбинираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-18 00:57

могила не знам 10% или дори 18% както беше на Сони промоцията за обективи до скоро дали имат в крайна сметка огромен ефект в промяната на бройките и приходите. Тия неща мисля, че фирмите си ги правят всяка година и си е част от маркетинга. Миналата година сигурно пак е имало промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Mogila   
Дата:   09-04-18 01:02

Да но никога не е можело до сега да ги комбинираш.

Абе тея промоции са си сериозна заблуда. Само ни подлъгват да купуваме.
Ето Сонито 2300 евро със тая допълнителната гаранция. После ще го пуснат за 2100 без гаранцията примерно и ще кажат ето намалихме цената яко-купувайте. После ще пуснат яка промоция щото вече ще пускат новия модел и гледат да те набутат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-04-18 01:05

Е, като кажете “гледат да ни набутат”! Ми, на сила никоя компания на никого не продава :)
Като не искате да ви “набутват”-не купувате !

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-18 01:08

При сони е доста брутално. Обявяват почти абсурдни цени и после 18% промоция.

Аз дори се бях замислил за А9-ка вместо А7м3. Имаше 10-15% намаление от апарата и отделно талон за 20% (може да греша с цифрата) отстъпка за 5 обектива. 20% е много....А А9 е единствения дето може да снимаш изцяло на тих затвор, освен в случаите дето ползваш светкавици. На моя тихия затвор предполагам, че ще има ядове с изкуствени лампи тук там....

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Mogila   
Дата:   09-04-18 01:08

Е те ни заблуждават с тея промоции и ние се омотаваме...

Ааа забравих каква промоция могат да пуснат за Сонито а7-само сега безплатно зарядно към камерата [cool] Яко!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: uri64   
Дата:   09-04-18 01:14

hotsnail написа:


> . 20% е много....


Да бе, много..тия да не са Тимур и неговата команда...щом могат да направят такава отстъпка смятай колко са натоварили преди това....въобще имам чувството, че Сони и Фуджи добре са се поучили от Лайка и Епъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-04-18 05:01

Поучили се или не, Сони продават яко, а Канон и Никон само хълцат от завист. Дано "мастодонтите" изкарат смислени безогледалки до края на годината, че много бързо ще станат джуджета. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   09-04-18 06:29

Сони, Сони, но изглежда дори за безоглидалките са номер 3 [cool]

DPReview след Олимпус и Канон.

Иначе последните дни си играя с разни ръчнофокусни и определено не бих се сърдил ако DSLR-а ми имаше Focus Peaking... Отделно ФФ авто фокус системите са много централни при DSLR, при Mirrorless са по-добре разположени... но пък АФ особенно за спорт (при разумна цена) все още DSLR бие. Най-малкото заради по-добрия базар на обективи стара ръка и наличие на читави по-стари обективи, които не струват колкото минимална годишна заплата в България...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »