Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-04-18 03:22

Автор: SLR
Дата: 24-04-18 23:46
Още от първият пост е ясно че клиентът не е прав, но и че ако е истински търговец, "магазинът" е можел да направи компромис.


Истинският търговец не спазва собствените си правила?
Мнооого си се объркал! Това не е никакъв търговец.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: StraightEse   
Дата:   25-04-18 06:58

Ние българите сме много отворени на тема правила. Щом гледаме отстрани, все негодуваме колко е неправилно, че за тоя или оня правилата не важат. А когато сме от другата страна негодуваме как за пичове като нас трябва да се правят изключения. Ваучерът си има срок на валидност. Това, че някой си е правил пролетното почистване и се е сетил, че изпуска далаверата е проблем само на въпросния човек. На мен ако ми подарят ваучер за синтезиса, още на другия ден ще съм там. А ако по някаква случайност съм изпуснал срока, ще отида да видя дали може да се направи нещо, но като не стане, не бих обвинил друг освен себе си.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: petervassilev   
Дата:   25-04-18 14:21

Макар и неприятна, тази тема е много полезна за тези, които все още пазаруват в подобни магазини. Някои попадат на компетентен и любезен продавач и са доволни – аз, например, винаги съм имал такъв късмет. Друг клиент или потенциален клиент, като в този случай, попада на продавач, който лаконично му потвърждава очакваната неприятна новина “Изгорял си”, и чашата прелива.

Предполагам, че повечето клиенти (и аз съм сред тях), биха се примирили и не биха въвели тема по този казус във форума. Но някои хора са по-чувствителни и споделят огорчението си. Независимо дали огорчението е основателно или не, клиентът споделя разочарованието си във форум, който се чете точно от бивши, настоящи и потенциални бъдещи клиенти на конкретния магазин. И според мен авторът, считан от защитниците на тази търговска практика за тъп, нагъл, мизерник, нахалник, ганьовец, идиот, постига целта си. Защото това е ужасна антиреклама за магазина, която може би вече е отблъснала и други потенциални клиенти, прочели и чули за тази тема.

В този смисъл загубата за потенциалния клиент е само 200 лв., а за магазина ще бъде много по-голяма, заради отблъснатите бъдещи клиенти. “Тъпи, нагли, ганьовци ..”, както и да бъдат наричани, това са част от потенциалните клиенти. А основната цел на един търговец не е спазването на някакви въведени от него правила, а постигането на максимални продажби и задоволяване на клиентите, вкл. считаните за “ганьовци” (които изобщо не са само български патент). И на базата на тази основна цел въвежда вътрешни и др. правила и практики, като тези ваучери.

Според мен, тези ваучери правят този и други магазини много уязвими, защото създават условия за подобни неприятни ситуации. Типичен пример как модерното понякога е вредно. Защото всъщност ваучерите нямат нищо общо с основната дейност на фотомагазина – продажба на фототехника. Колкото и да си добър като търговец в своята основна дейност (продажба на фототехника), някакъв тъп ваучер може да навреди сериозно на твоята репутация. Много повече от въпросните 200 лв.

Днес, когато клиентът сменя продавача само с едно кликване, разумните търговци би трябвало да избягват подобни неустойчиви търговски практики и да не се захващат с неща, в които не са силни и компетентни. Защото след подобна случка никакви обяснения, оправдания и обиди към автора на темата не могат да отстранят напълно петното върху репутацията на търговеца.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: iliyanb   
Дата:   25-04-18 14:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18] процентното съотношение в проучването рязко се вдигна[thankyou]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: acho_gaga   
Дата:   25-04-18 15:33

petervassilev написа:

> Независимо дали
> огорчението е основателно или не,
> клиентът споделя разочарованието
> си във форум, който се чете точно
> от бивши, настоящи и потенциални
> бъдещи клиенти на конкретния
> магазин. И според мен авторът,
> считан от защитниците на тази
> търговска практика за тъп, нагъл,
> мизерник, нахалник, ганьовец,
> идиот, постига целта си. Защото
> това е ужасна антиреклама за
> магазина, която може би вече е
> отблъснала и други потенциални
> клиенти, прочели и чули за тази
> тема.
>
>

Ами, може би, точно в тази насока трябваше, според мен, да се насочи дискусията, вместо да се дават различни съвети на търговеца и да се ожалва неговото положение, как щял да загуби клиенти. В крайна сметка, търговецът е взел конкретно решение, то е негово лично решение и дали ще загуби или не клиент, са обстоятелства, които само него лично засягат. Но защо авторът е не само огорчен, но и озлобен към търговеца, само защото последният не е направил КОМПРОМИС, това не мога да разбера ... Въпрос на възпитание ли, що ли [smilie11]

 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: diana2017   
Дата:   14-05-18 00:55

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Ivodam   
Дата:   14-05-18 07:35

DidiAndreeva написа:

> Това някаква майтапчийска тема ли
> е? Магазина има право и задължение-
> правото да продаде (даде) ваучера и
> задължението да изпълни
> договорените отношения в него.
> Клиента има други права-
> пожелателни и задължителни-
> пожелателно е да се възползва от
> ваучера, задължителното е да
> спазва договорените отношения в
> него- ТОЙ- клиента не е изпълнил
> нито едно от двете- а магазина и
> двете. Кой крив, кой прав явно е
> въпрос на интерпретация...
> интересна работа [smilie5]


Темата не е майтапчийска, а кретенска. Не изключвам и цялата история да е постановка за очерняне на Синтезиса.
Аз като човек, купуващ скъпа техника от години, мога и ща кажа само добри думи за Фотосинтезис - винаги са ми давали отстъпки, включително допълнителна отстъпка за единствена бройка от витрината.
Никога не са ми продавали нещо калпаво или нефункциониращо.

Като икономист и човек, работещ в търговска фирма, считам търговските договори за нещо свято и взаимната коректност задължителна. На мястото на Синтезиса бих го установил автора на тоя паксвил и бих го влачил по съдилища за съзнателно нанасяне на вреди докато стане луд...

[smilie7]
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: pganev   
Дата:   14-05-18 12:16

Авторът на темата (martopokerov) очевидно е голям наглец и наистина заслужава да бъде осъден.



Публикацията е редактирана (14-05-18 12:16)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   14-05-18 12:41

Не виждам смисъл да се пазарува от такива магазини и без това. Не получавате по-качествен продукт от колкото поръчаният от Ибей или Амазон. В случая магазинът си е в правото и никой не може да го отрече. Предполагам ако ваучерът беше на по-голяма стойност можеше да стане скандал.
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: dailybread333   
Дата:   14-05-18 17:06

Привет! Казвам се Костадин Торков и съм в леко недоумение след като прочетох написаното от вас.
Нека ви обесня нещо госпожо" DIANA2017" (с 0 снимки в профила си , написала коментара си в 1часа през ноща защото уви си няма личен живот)
Фирма Фотопавилион наема компетентни и разбиращи хора с умения в работата с клиенти за какъвто се смятам и самият аз!
Обаче не мога да разбера защо се опитвате да накърните по такъв начин името на фирмата която няма НИЩО общо с мойте лични дела.

"Представете си тази фирма Фотопавилион какви хора назначава на работа и какво може да се очаква от нея."
Искам също ви попитам какво имате предвид под "какви хора"?
Защото считам себе си за човек с познания и умения каквито вероятно вие не притежавате , дори се съмнявам да имате част от опита и знанията които аз имам.
И последното което искам да констатираме с вас е ДЕСЕТКИТЕ МЛАДОЖЕНЦИ ИЗМАМЕНИ ОТ МЕН ?
Ето тук оставям имейл на който ако има човек който има някакви претенций ,че му дължа нещо като цяло може да се свърже с мен да ми обясни какво толкова му дължа.. имейла си проверявам постоянно така ,че се чувствайте свободни да се обръщате към мен направо там. Благодаря !




EMAIL ЗА СТОТИЦИТЕ МИЛИОНИ ИЗМАМЕНИ БУЛКИ ТУК>
torkofvideo@gmail.com



Публикацията е редактирана (14-05-18 17:06)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: Ivodam   
Дата:   14-05-18 17:13

stoyanvakarelov написа:

> Не виждам смисъл да се пазарува от
> такива магазини и без това. Не
> получавате по-качествен продукт
> от колкото поръчаният от Ибей или
> Амазон. В случая магазинът си е в
> правото и никой не може да го
> отрече. Предполагам ако ваучерът
> беше на по-голяма стойност можеше
> да стане скандал.

Продуктът няма как да е по-качествен, но смисъл от такива магазини има в няколко посоки - реална гаранция за продукта. Възможност за тестване на място. Бързо получаване на продукта. Аз също пазарувам много в Ибей и Амазон, но има случаи, когато времето ми е от съществено значение и не мога да чакам 2-3 седмици. Та е добре, че ги има, като алтернатива. Всеки си прави избора, естествено.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (14-05-18 17:14)
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: moto12   
Дата:   14-05-18 17:18

Незнам как работите dailybread333, но веднага излиза това -
"Не може и не е редно да се гаври с един от най-важните дни на хората и в крайна сметка просто да изчезне без да даде спомена от този красив миг. Този човек е постъпил така с десетки хора и не искам още да пострадат.", та първо се разберете с мамите.
Само изключителното "претенциЙ" ме накара да пиша...
 Re: Коректността на магазините за фотографска техника
Автор: georgioiv   
Дата:   14-05-18 18:42

"претенций"... [smilie5]

Дано не им пишеш текстове на булките по видеотата, че съвсем ще тръгнат подире ти.. [smilie18]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена