Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   15-07-18 03:22

Замислям се да го купувам и аз обаче все си мисля че ще прегрява или ще му се скапи нещо при толкова интензивно снимане с чсове. Как е с автофокуса ? Контрастен нещо си май инаше но може и да се лъжа. И колко дърво батерията му? Rolling shutter-a как е? [smilie8] [smilie11] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: IshootPeople   
Дата:   15-07-18 10:42

Има десетки клипове в Youtube на тая тема а и ти не снимаш нон стоп часове реално макс снимане като дължина за сватба да имаш 30-40 мин някой ритуал .

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   17-07-18 22:38

Ще се разровя още малко в нета. А ако някой наистина кска да сподели преки наблюдения за камерата може да заповда. Обективи , корекци със Slog , picture profil , фокус и така нататък.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-07-18 23:07

Какво точно те интересува фокуса е чуден аз снимам Cine4 всичко зависи за кво ще го ползваш .

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   17-07-18 23:30

Като цяло само за видео . Основно да речем хайде . С гимбъл zhyhun crane2 . И мисля с два твърди обектива да го комбинирам един на широка дължина индругия на 50мм+ . Само за широкото не знам 24мм сигма арт колко ще ми е широко или нещо от порядъка на 20мм, не знам все още нямам представа каква визия ще даде.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   18-07-18 01:28

А може би 18-35арт също е вариянт като светлосила ме устройва.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: IshootPeople   
Дата:   18-07-18 23:36

Не знам какво ще снимаш но АФ му е много добър и ще гу загубиш с тия смотани сигми .За мен най доброто за видео за него е 24-105 Ф4 Сони или 24-70 ГМ .

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   18-07-18 23:47

ЗА около 24мм има Цайс Батис за Е байонет 25/2. Има и Токина 20/2 (при нея фокуса май не е особено тих). Сони имат 28/2 евтин лек и компактен. Сега Самянг пускат 24/2 - супер компактен обектив. Това са Аф опции и всичките са поне 2 пъти по-леки от Сигмата Арт.

Аз съм фен на сигмата ама я ползвам с метабонес, който не е най-доброто за видео АФ май. МЦ-11 май по-добре се справя. А сега има и 24/1.4 с Е байонет с още по-добър АФ.

виж тук. Има си секция за видео


ПП За около 50мм има много опции. Аз харесвам 55/1.8 - лек е, компактен е, малък е, остър е, бързо фокусира с новите камери, почти няма оптични дефекти, повече светлина пуска от някои 1.4 обективи!!!

ППП Има слухове за предстоящи Сони 24/1.4 GM обектив и 135-ца.



Публикацията е редактирана (18-07-18 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: stef7   
Дата:   19-07-18 06:05

@goldstar - Безогледалките снимат видео нон стоп от момента в който ги включиш до момента в който ги изключиш - независимо дали снимаш фото или видео. Загряването идва от процесора който преобразува (основно компресира) суровия RAW видео поток в някакъв стандартно кодиран - ΧAVC примерно. Сони А7 III има последно поколение процесор който е доста хладен. Досега не съм чул оплаквания за загряване.

Обективи (за видео)

Не бих използвал Sigma 24mm f1.4 или 18-35мм ф1.8 на гимбал. Да не говорим че 18-35мм ф1.8 не е за Full Frame a APS-C и не виждам смисъл от него за Сони А7 III. Сватби (видео) не снимам но ако снимах съм сигурен че най-използваните ми фокусни разстояния ще са между 35мм и 50мм. Тук таме 85 и 28-24. И всичкото това на ф4 основно. Така че подобно на IshootPeople мисля 24-105 ф4 или дори 24-70 ф4 обективите ще са най-подходящи за целта. Особено 24-70мм ф4 който е по-лек и следователно по-подходящ за гимбал. Като се има предвид че имаш т.нар clear image zoom и може да превключваш между Full Frame и APS-C с едно натискане на бутон, не мисля че ще ти трябва нещо повече. 50мм на ф2 или 85мм ф2, крие рискове и при снимане на сватба където нямам никакъв контрол над това което се случва бих ги използвал основно ако имам втора камера или след натрупване на значителен опит.

Brandon Li има доста добри неща за обективи за видео:
https://www.youtube.com/watch?v=PxemxErhcZ0
https://www.youtube.com/watch?v=H7m9rpp-dYw


Цвят и профили

Зависи от процеса на пост обработка и лични предпочитания. На новите Сонита цвета по default e много добре. Най-лесното и простото - изключени Picture Profile и Standard Creative Style профил - отлични skin tones за което най-често критикуваха предишните версии на А7, и отлични цветове във всякакви останали ситуации. Може да минеш почти без нагласяне на цветовете при пост обработката.

https://www.youtube.com/watch?v=q6VyspXsS5I

От Picture Profile

Ако искаш цветове близки до тези на Канон (но не съвсем същите) и да не занимаваш много с нагласяне при редактиране -
EOSHD ProColor v4

Други добри профили - обикновено модифицирани Picture Profile. Стават и за старите версии А7

GFilm
TotoloVision - picture profile for the Sony a7s

Log тип профили
- Picture Profile 10, който е hybrid log gamma или Picture Profile 7 който е с SLog-2 но модифициран Color Mode от S-Gamut на Pro плюс някои други малки модификации. Log профил използвам само за снимане нощем когато има огромна разлика между тъмно и светло и искам да използвам динамичния диапазон на сенсора на макс.



Публикацията е редактирана (19-07-18 06:11)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   19-07-18 07:54

Само за видео е може би по-добре да помислиш за Панасоник GH5, който записва 4-2-2 10 бита видео на картата.

Сони записва 4-2-0 8 бита видео и както писа по-горе stef7, на нормални светлинни условия е по-добре да се записва видеото без log профил. Защото ако искаш после да променяш и добавяш цвят, т.е. да "грейдваш", вероятността да получиш по-слаби резултати от снимане без log профил е много голяма, особено ако не си колорист и това да ти е професия.
За тежки светлинни условия има HDR/HSL профил - Picture Profile 2.

8 бита видео - 256х256х256 (RGB)= 16 777 216 цветни комбинации, полутонове

10 бита видео - 1024х1024х1024 = 1 073 741 824 цветни комбинации или полутонове


Ясно е защо второто е много по-добро за обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: menigiki   
Дата:   19-07-18 10:03

https://www.youtube.com/watch?v=sJBq0z2Vmu4

нещо да се посмеете


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   19-07-18 22:16

Stef7 благодаря за изчерпателния отговор и отделеното време.[beer] [smitten] [smitten]



Публикацията е редактирана (20-07-18 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   21-08-18 18:02

А колко ви са големи файловете ? Имайки предвид 30мин заснемане сурово колко място ше заеми в картата и така сметнато цялото събитие примерно?[shtrak] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »