Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-18 14:03

Ползвам нещо нестандартно и не се прави вече- NX mini Samsung с два твърди обектива. Не са от най-светлите, но по-компактни няма. И има предимства, че се зарежда като телефон и има микро sd карта. Добра алтернатива на изброените Панасоници и Сони. Те имат единствено предимство на матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: photographist   
Дата:   13-03-18 14:21

Колеги, ясно е, че стандартната кроп AP-C матрица е най-добре, наясно съм с по-добрите възможности, по-голямото количество светлина, което ще попада, както и реално, че светлосилата на обективите означени по един и същи начин (например 1.8, 2.8, 5.6) са съществено различни при различните по големина матрици. Спор тука няма, макар да не съм голям техничар, що годе си обяснявам нещата за себе си. При наличието на фф тяло и пълен арсенал от всевъзможни обективи, тук решението ми е на база компактност! За това безогледалните опции, които са предложени - са несъмнено по-добри и човек наистина може да се радва на отлично качество, особено ако вземе 1-2 'правилни' стъкла, но наистина тогава нещата отиват в друга посока - не ми се гради още една система, както и не ми се носи допълнителна чанта/чантичка само за техника по летищата и изобщо при пътуване. Искам нещо дето го слагам в другия джоб на дънките за баланс на телефона с допълнителна батерия в единия джоб [smile] Наистина нещо компактно и неангажиращо, но в същото време достатъчно добро и качествено.

Видях го и Canon-a G7 mark II - не е лошо апаратче, харесва ми, но по ревютата най-много хвалят Панасониците и Сони-тата, та за това мисля да се доверя на първоначалните варианти.

Избирам между:

1.Panasonic LX10/LX15 - единственото дето ще ми липсва е ел. визьора при тоя модел. Всичко друго ми е на сърцето, цената е чудна и освен това е с най-светлото обективче (ф/1.4-2.8)!

2.Panasonic LX100 - по-голям сензор - 4/3, има визьор, но пък е само 13MPix и няма тъч и дисплея му не се мести/накланя.

3.Panasonic TZ110/TZ100/ZS100 - за този най-много се замислям, защото едно, че има визьор, едно, че има и мощен 10х оптичен зуум (25 – 250 mm), а за туризъм и пътувания си е благинка да можеш да се приближиш незабелязано. Единствен недостатък ми се вижда, че в дългия край обективчето ще му тъмнее, ама то и в широкия - къде е ф/1.4 при първия споменат, къде е ф/2.8-5.9 при този.

В dpreview първия е с по-ниска оценка от останалите два, а последния е най непопулярен. Абе всеки си има по нещо дето радва и в същото време - ядосва [smile]

4.Sony RX100 III или IV - слагам ги за цвят, все пак ако някой смята, че си заслужават много повече от по-евтините Панасоници, но трябва да е доста силен аргумент, че да се спра на някой от тях в момента.

Тук сме на момента да ме подбутнете малко, с разсъждения, дори да нямате някой от горепосочените апаратчета и логически да стигнем да правилния избор за мен [cool]


Очаквам вашите нескромни мнения и познания!

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: Tuborg   
Дата:   13-03-18 15:03

Имал съм няколко компактни апарати с един инч сензор (олимпус, пентакс, канон) за мен компромисите които има по отношение на качествотото на снимката не оправдават сравнително високите им цени ....

Съвременните телефони правят доооста прилични снимки. Аз бих взел с тези пари някой от последните флагмани, Самсунг, Ябълката, Huawei, гуугъл пиксел, нокия се очаква да пуснат флагман ... хем по компактни хем винаги с теб :)



Публикацията е редактирана (13-03-18 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: pganev   
Дата:   13-03-18 15:30

Tuborg, явно хабер си нямаш от фотография, защото иначе нямаше да ръсиш лъжи от сорта, че пентакси олимпус имат апарати с 1 инчов сензор и глупости, че има място за сравнение между мижитурските матрички на смартфоните и 1 инчовите, да не говорим за 4/3 матрици. Освен това човека иска да снима при излети, а това без зум или сменяеми обективи, не става.



Публикацията е редактирана (13-03-18 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-03-18 15:34

тва сензора на последната (ми) ябълка - пасти да яде пред която и да е безогледалка. То и размерите са му като на 1/4 някъде от размера на 1-инчова джобна камерка и сигурно към 1/16 от размера на сензора при стандартна кропка (APS-C)
За фейса разбира се, че става, но нещата си проличават особено като се стигне до принт. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: Tuborg   
Дата:   13-03-18 16:14

pganev грешката е моя камерите които съм имал не са един инч ами 1/1.7...има разлика така е. Все пък на база лични впечатления от сони RХ100 мнението ми остава същото....тези израчки са скъпи за това което дават като резултат ... ако се вземе втора ръка за 400 лева тогава може би си струва. Но 1000 лева и нагоре за тези играчки не мерси

Къде прочете в моя пост че телефоните правят по хубави снимки от турбосапунерките със сензор 1" или 4/3...

Всичко опира до потребности. Съвременните телефони снимат доста прилично и имат едно огромно предимство ... винаги са с теб :)

Мислех да ти коментирам думите за фотографията но се отказах - няма смисъл ....



Публикацията е редактирана (13-03-18 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: rody   
Дата:   13-03-18 17:10

Серията RX100 е разкошна. Който няма достатъчно средства да си търси заместител. В края на краищата всяко удоволсвие се заплаща.
Стига сте сравнявали размера на сензорите. Очвидно е, че за компактен апарат 1 инч е достатъчен. Сники формат А4 изглеждат отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: Offroad   
Дата:   13-03-18 22:50

"Колеги, ясно е, че стандартната кроп AP-C матрица е най-добре"

Здравей,

Защо стандартната кроп AP-C матрица според теб е най-добре? Зависи и с какъв обектив е екипирана.
Според мен измежду LX10 и RX100 III което и да вземеш няма да сгрешиш. Аз лично последно време все с тия сонита снимам, затова и впечатленията са ми предимно от тях, но не виждам проблем да разпънеш снимки от тях дори 50х70. Мин. год. докато снимах на Санторини имах нещастието на 3-тия ден една вълна да събори РХ100-3 във водата (подцених една вълна по изгрев) и една камара снимки заминаха (солената вода направо завари батерията в тялото). Както и да е - намерих по някакво чудо едно ILCE-5000 с 16-50... ами снимка от него не можах да я разпъна в същия формат. Уверявам те! Над 30х45 не стоеше добре, уж статив, едно-друго... а с дребосъка нямах грижи. Да не говорим, че шпионския му размер ми е позволявал да си снимам на воля в Систинската капела. Е "на воля" е малко пресилено, но 2-3 кадъра успях да си направя, докато се преструвах, че си връзвам обувките (за да използвам пода като статив). А ако обичаш да караш ски, кънки, шосейка и прочее - нямаш грижи да са ти на кръста постоянно. Дори на планинско бягане с такъв - не се усеща. [smilie3] Иначе от 3-ката нагоре сонитата са все с един и същ обектив (малко се усеща липсата на 100мм от 2-ката), но широкия 24мм е незаменим. Има един дребен "бъг" в 3-ката, който го оправиха в 4-ката, който касаеше снимането в ХДР, но ако не го ползваш този режим - значи не те касае. Иначе 3-ката е с по-осезаем шарп на картинката и в комбинация с по-агресивното шумоподтискане (дори на лоу) крайния резултат не е чак толкова лицеприятен (особено на по-високо Исо), затова бих препоръчал 4-ката (както пред 3-ката, така и пред 5-цата, може би заради неоправданата цена). Но за 1-цата забрави, освен ако не е за 100-200 лв. [smile] заради липсата на подвижен екран, по-кофти матрицата (2-ката напр. стои много по-близо до 3-ката отколкото до 1-цата и си заслужава повече)...


https://i.imgur.com/MwOKUUl.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-03-18 02:08

Автор: Xizario
Дата: 12-03-18 09:00
Canon g7 mark II и Sony RX100 V са почти еднакви.
И двете са със Сони матрица.


Нито са почти еднакви, нито са с един и същи сензор. Sony RX100 V е с новата стакната матрица, която може и да се появи в канонско тяло някой ден, но няма да е скоро. Канон не могат да "разгънат" пълния потенциал на този сензор - за разлика от Сони и Панасоник. За недоклатения им обектив даже не ни се пише, а за скопеното видео - още по-малко.


kvakioh,
Самсунг изоставиха фотоапаратите си. Не си струва да се инвестира в умряла система. Още повече, че и сервизната поддръжка е под всякаква критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: Xizario   
Дата:   14-03-18 13:57

@chrisnoch, извинявай, явно достатъчно ревюта си прочел...

Двата апарата са пред мен, единя е мой, другия е на приятел и се ползват и двата, не робувам на марки за разлика от други хора тук.

Иначе ми харесва че си говорите в множествено число, но не знам за какво разгъване и недоклащане става дума. Написал съм минусите и плюсовете на всеки, както ги виждам. А вашето мнение си е кух лаф.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-03-18 14:38

Имам рх1004. Буртална камерка но ми се щеше да има повече варио. Сега пъл е относително светлосилна като за спунерка.

Качеството на картинката е много добро до 400 исо и прилично до 800-1600 исо. На 100 исо реално си е с професионално качество ако питаш мен :) Има си динамика, детайл всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактно решение за екскурзии и всекидневие?
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-18 00:43

Xizario,
Кухи са снимките в профила ти, не моите лафове!
Снимал съм и с двете въпросни камери, както и с почти всички модели с 1" сензор. Чета/гледам ревюта, макар и рядко. Ти, очевидно, също четеш - иначе нямаше да стигнеш до епохалното прозрение: "И двете са със Сони матрица." Нали не си разглобил камерите, за да стигнеш до това "забележително откритие"?
Останалите ти "открития", публикувани в коментирания от мен твой пост, са също толкова "значителни". Ще пропусна купищата почти безобидни глупости, за да обърна особено внимание на това: "Също разбира се показва и че не можеш да избичиш DOF-фа повече от това и че цветовете с типичните за Сони, макар и да минават през канонският хардуер, софтуер и накрая фотошоп." В това изречение си успял да наблъскаш няколко въпиющо вредни идиотщини, които мога да коментирам само така:
- Бичат се дъски, а DOF зависи от изобразителния кръг на обектива, блендата, предметното разстояние и увеличението. Ти нямаш никакво понятие от тези неща, но правиш "тестове", които "тълкуваш", без да имаш необходимите знания. В резултат стигаш до погрешни заключения. Да ти имам самочувствието!
- Цветопредаването НЕ зависи от сензора (той не регистрира цвят), а от алгоритмите, които интерпретират данните, получени от сензора. Канон използват свои собствени алгоритми.
- Когато обработваш RAW, можеш да променяш цветопредаването както си поискаш. Не са ти виновни ни Сони, ни Канон. Толкова си можеш!
С четири думи - написал си куп глупости. Не си посочил, обаче, основните предимства на Sony RX100 V - стакнат сензор, фазов фокус и визьор. Явно толкова разбираш, ама тогава 'що се "буташ между шамарите"?!
Апропо, не си говоря в множествено число. Просто буквите "н" и "м" са една до друга и така "ми" става "ни" много лесно. Хубаво е, обаче, че четеш постовете ми внимателно. Ако четеш още по-внимателно, можеш доста да научиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »